Dienos aktualija, Politika, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė

Laikas pradėti kalbėti ir apie politiką (2). Vytautas Radžvilas: ar išnyks politika?

Tiesos.lt redakcija   2021 m. gegužės 3 d. 22:47

11     

    

Laikas pradėti kalbėti ir apie politiką (2). Vytautas  Radžvilas: ar išnyks politika?

Jūsų dėmesiui siūlome antrąją prof. Vytauto Radžvilo laidą apie politiką:

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

▶️2021-05-4 10:49       2021-05-4 16:39

Dėl motyvacijos.
✍️✍️✍️
Jei V. Radžvilo asmenyje neįžvelgčiau akademinio proto, nebūtų iš vis apie ką rašyti ir aptarinėti, brangus Brolau!
Todėl ir kritikuoju, kad tas praėjusių Seimo rinkimų totalinis rezultatas – V. Radžvilas versus I. Šimonytė – Antakalnio apylinkėje, nebūtų toks žiaurus per sekančius Seimo rinkimus.
Dar kartą ir dar kartą atkreipiu dėmesį, — 45 minučių kalbomis interneto erdvėje nieko, absoliučiai nieko nesudominsi, netgi tokį tekstų snobą, kaip aš.
Reikia realios veiklos ir ne vien tik lankstinuku dalijimo prie prekybos centrų. Gerai ir tai, bet to nepakanka.
Daug kartų sakiau, kad partija be šešėlinės vyriausybės, kuri gali parengti partijos programos įgyvendinimo mechanizmą, yra nulis politinėje erdvėje. Negi tarp 2,8 mln. gyventojų sunku surasti 14 asmenų, galinčių tapti partijos vykdomosios valdžios vedliais, o dar 28 asmenis, jiems į pavaduotojus, ar tai problema? Sudarykite jiems galimybę suburti komandą ir paprašykite, kad parengtų busimos vyriausybės veiklos programą, pagal tą partijos lozungų ir deklaracijų rinkinį, kurį V. R. kiekvienoje savo kalboje reklamuoja va,  tada ir pamatysite ko verta ta jūsų „intelektinė sintezė“.
(habilitās)

Prašalietis       2021-05-4 16:13

Paskaitai ką rašo, paklausai ką “profesoriškai” pasakoja šiuolaikinis “filosofijos šviesuolis” ir supranti kad su gorbačiovinių laikų sąjūdinių ir komunistinių “tautinių intelektualų supratimu” tik ir galėjo būti taip kaip yra, ir niekaip kitaip, o pasekoje yra aiški ir tokių pseudo valstybinių durnių laivų ir jų keleivių istorinė ateitis. Tą rodo ne vieno šimto metų istorija. Tokie “patriotiniai” profesoriai jau seniai yra pasiklydę sąvokose, kurių prasmės jiems nuolat kinta sutinkamai su “turimu protu”. Todėl Radžvilas pavaro “genialius” ir tik jam “suvokiamus” teiginei: “politika gali išnykti, nepolitinis mąstymas, nepolitinė sąmonė, politinės sąmonės stoka (dėl pasirinktos mokymo finansavimo sistemos), jei noriu-tai galiu, laisvė nuo gamtinių poreikių tenkinimo( bandau “užsimanyti” visiškai nevalgyti ir negerti, pasekoje nekakoti ir sutaupyti krūvą pinigų, bet negaliu..).
Daugumai adekvačių bent kiek išsilavinusių žmonių lengvai suprantami dalykai šiandiena yra, kad politika yra vadinama žmonių organizuoto darinio (kaimo gyvenvietės, miesto, valstybės…) valdymas, kurį vykdo priklausomai nuo taip vadimamos žmonių organizacinės politinės santvarkos, išrinkti (demokratijos), paskirti ar paveldėję, užgrobę valdymą (monarchijos, diktatoriai…) ir juos ir jų valdyma palaikančios ir užtikrinančios struktūros. Sąmonė yra žmogaus gebėjimas suvokti ir pažinti jį supantį pasaulį ir patį save. Kaip sąmonė gali “pasidaryti politine, nepolitine, apolitine gai žinoti”, paminėję savo kalboje Aristotelio vardą, tik toks “profesorius” kaip Radžvilas. Tiesa, kad ir Aristotelis “taip kaip Radžvilas suprato sąmonę” jo jau nepaklausi…. Na o kad “gamtiniams poreikiams ir laisvėms” galioja gamtos dėsniai, kurie nepriklauso nuo sąvokų “kitimo” ar dėsnius suprantančiųjų “supratimo”, yra aišku ir Vasaros gatvės “intelektualų klube” gyvenantiems pacientams. Prie valdžios ėdžių besistumdantys ar norintys prie šių ėdžių pakliūti politikieriai, jų politika, “politinė” sąmonė ir nesąmonė, “politinė” kova, veikla ir neveikla… ir taip toliau yra arši tik dėl to, kad atitinkamos valdžios ėdžios užtikrina politikierių ir jų “politinių” chebrų aukštesnę vietą maitinimosi ir poreikių tenkinimo grandinėje kitų bendruomenės narių sąskaita. Taip kad politikieriams “dirbantiems negailint paskutinių jėgų visos tautos labui"yra be galo malonu, kai nuo jų “politinių sprendimų” priklauso likusių atitinkamos visuomenės žmonių vieta šioje mitimo grandinėje… Na o apie rinkimų spektaklį, kuriame valdžia yra “laisvai renkama” iš realaus pasirinkimo, seniai yra fikcija, kurią akivaizdžiai pademonstravo ne tokia “demokratijos citadelė” kaip JAV. Radžvilui belieka pasiūlyti dar kartą paklausyti ką jis patrioskė apie buvusią sovietų okupaciją, kurioje Lietuva buvo viena iš labiausiai išsivysčiusių imperijos provincijų, kurioje lietiviai krepšininkai dirbo “imperijai ir ją garsino”, beje kiti lietuviai ne tik augino ir gamino mėsą imperijai, bet ir statė begalę gamyklų, visuomeninių, infrastruktūros, kultūros statinių, ir kaip užgyveno Lietuva ir lietuviai po 1990 per 30 metų “laisvės ir nepriklausomybės”, nuo 2004 metų eurosojūzo sudėtyje. Ko nebuvo per visą Lietuvos istoriją, šiandiena lietuviai savo “laisvoje ir nepriklausomoje” šalyje eurosojūze ir pasaulyje “garsėja” skurdu, savižudybėmis, susirgimais tuberkulioze ir sifiliu, alkoholizmu, emigracija…, ir pagal Radžvilą, vyksta “išvalstybinimas”.... Tik toks dar neišsivaikščiojusiems Lietuvos žmonėms kausimas -“Ar politika dings?”, ir kaip čia padarius, kad neišgaruotų per pakaušį “užsilikusi tarybinių laikų“naivuolio, liumpeno, dykaduonio “politinė sąmonė”,kuri “politiniam kiekvieno išgyvenimui” , pagal Radžvilą” ir yra “gyvybiškai svarbu”...

Be abejo,       2021-05-4 13:42

politikos negalima ,,tapatinti su morale”. Bet ar tai reiškia, kad politikoje pageidautina atsisakyti moralės? Ar tokios pažiūros krikščioniškos, ar ,,krikščioniškos”? Žinoma, kai moralė - ,,ne šio pasaulio dimensija”, galima dėl populiarumo pabūti ir ,,krikščioniu”. Net ne čia esmė. Būti Žmogumi galima net ir nebūnant krikščioniu, tuo labiau ,,krikščioniu”. O ar įmanoma būti Žmogumi be moralės? Patys matome, kur mus atvedė politika be moralės, kurią vykdo žmonės be moralės. Tai ką naujo siūlo mums p. Radžvilas? Tik save. O kas nuo to pasikeistų? Absoliučiai niekas. Pasikeistų tik jam, bet ne mums. Be abejo, profesorius labai protingas, labai intelektualus. O ar išmintingas? Dar ne. Iki išminties jo minčiai trūksta ontologinės gelmės. Žinoma, klausimas ,,kam žmogui reikalinga politika” - labai svarbus. Bet daug svarbesnis klausimas - ,,O kas IŠ TIKRŲJŲ yra Žmogus?” Tik atsakę į šį klausimą nustosime vaikščioti patamsiais, stvarstytis už šešėlių ir pagaliau nustosime auginti chaosą. Jau laikas.

>tiek       2021-05-4 13:39

Ne taip dažnai skaitau ar girdžiu Radžvilą, bet per pastaruosius 2 metus kokius 12 kartų apie socialinę atskirtį jis rašė/kalbėjo.

tiek       2021-05-4 11:53

Radžvilai, o ar ne laikas pačiam pradėt kalbėti apie piliečių socialinę atskirtį . Toks vaizdelis ,kad siekdami išsilaikyt bet kokiais būdais valdžioje , būtent vengdami šios temos , visos pasaulio “valdžios” savo visuomenėms užsiėmė dirbtinių problemų primetimu ir tuo pagrindu ,pasitelkdami visą mas medijų svorį , stengdamiesi kuo daugiau pakelt dumblo , kuo daugiau supriešinant žmones. Kad tik ,neduok dieve, nieks nekreiptų nė mažiausio dėmesio į tai ,kad 99 proc. sukaupto turto pasisavinę 0,1 proc. piliečių. Ką jau čia bekalbėt : kol tose miglose , drebinamose dar ir su žmogaus prigimtim nieko bendro neturinčiai (bet labai tinkančiai supriešint žmones) genderinei amoralumo lavinai , bus galima toliau kaupt galią ir pinigus praktiškai vienose rankose. Bet juk tai nelogiška ir neprotinga. Nekalbant jau apie etiką.

Pasaulyje vyksta       2021-05-4 11:39

ne tik gyvybės,bet ir žmoniškumo nuvertinimas.Lietuvoje tai tikrai,nes mūsų mentalitetas labai sužeistas ir nėra laiko jam išgyti.Kunigai irgi pasimetę.

habilitās'ai, primityvi Jūsų demotyvacija       2021-05-4 10:49

Vis dėlto mąstykite: jei V.R. kalbos būtų pliurpalynė, jos nebūtų „iššūkis“.
Nebent skaitote skiemenuodamas, nors nepanašu…
P. S. Vytauto Radžvilo asmenyje kaip tik nuostabiai dera akademinis protas, intelektinė sintezė, sudėtingiausių temų, problemų aiškaus išdėstymo dovana.
Daugiau tokių nedrungnų paskaitų šviesuomenei, brolau!
Ne šventieji puodus žiedžia, tačiau įsipareigojimas tautai – pavydėtinas.

Emilijus       2021-05-4 10:45

Esame labai dėkingi gerb. Profesoriui už tokį aiškų, detalų mokymą, kurio taip reikia mūsų visuomenei. Nieko aiškesnio, gilesnio nesame girdėję, todėl nekantriai lauksime kitų susitikimų su Jumis. Sėkmės Jums!

Diedas       2021-05-4 7:28

Politika, tai savimi nepasitikinčių ramstis.
Politikai, tai per kitų galvas lipančios visuomenės atmatos.
Žmonija (dar ne visa) pažengė iki to, kad išsiverstų be politikos ir be partijų.
Primityvams, savarankiškai nesugebantiems su kuoka užmušt mamuto reikėjo gudresnio vado.
Laikui bėgant, stipresni, gudresni, įžūlesni, tapo carais.
Nemąstančiam osobiui be caro gyvent sunku.
Tinginiai ir nevykėliai laukia kol caras padarys juos turtingais ir laimingais.
O nesulaukę darmavos laimės verčia carą ir laukia kito, “gero” caro.
Nemažai tautų dar tiki pasaka apie gerą carą.
Šalys save įsivaizduojančios pažangesnėmis, vietoj paskirto ar užgrobusio valdžią gero caro, tiki demokratija. Gaujos valdymu.
“Pažangiems” žmonėms atrodo, kad naglų niekšų gauja (partija) yra geriau už vieną svoločių.
Jie džiūgauja galėdami patys išsirinkti padugnių gaują, kuri keleta metų meluos ir vogs.
Gaujų garbintojai tokie pat primityvūs kaip ir caro chalopai. Praėjus keletui savaičių po rinkimų, supratę kad buvo apgauti, išvadų nepadaro, o laukia naujų rinkimų, naujos gaujos, naujų makaronų ant ant ausų.
Visų laukiančių malonės iš partijos ir lakstančių į rinkimus, kaip nepilnapročių, teisės turi būti apribotos. Partijos ir jų rinkėjai didelė griaunamoji jėga.

habilitās       2021-05-4 5:41

Na ir kas galėtų klausyti 45 minutes pliurpalynės. V.Radžvilo tekstus perskaityti iki galo yra nemažas iššūkis, o jau kalbų....

ah1       2021-05-3 23:27

Taisyklė Nr. 1 - pirmiausia saugumas paskui malonumas - bet kokios politikos pradžia ir pabaiga, alfa ir omega…
Prisikasta prie Aristotelio pagaliau… gal bus sulaukta ir apžvalgų apie atėjūnus…
Ir tikiuosi dar Platono “Valstybė” aštuntos knygos apžvalgų prie ko priveda demokratija.


Rekomenduojame

Andrius Martinkus. Ką liudija dainos „Kelkis, Lietuva!“ gimimas?

Karolinska (Švedija) ligoninė nebetaikys hormoninio lyties keitimo metodo vaikams

Lina Dūdaitė-Kralikienė. Kai priežastys painiojamos su pasekmėmis, arba Kaip grąžinti valstybę prie ‘res publica’

Eligijaus Masiulio bylos penkmečiui artėjant Dovilas Petkus klausia: ar Tauta gali tikėtis atomazgos, aiškumo ir teisingumo?

Algimantas Rusteika. Apie karą, kurio nebus

Nuo bačkos. Andrius Navickas, vienas iš naujojo Partnerystės įstatymo autorių – apie krikščionybę, meilę ir naujuosius inkvizitorius

Ramūnas Aušrotas. Pora pastabų dėl koalicijos partnerių (!) rengiamo Partnerystės įstatymo projekto

Nida Vasiliauskaitė. Ką atsakyti žmogui, kuris yra „pasiryžęs aukoti dalį savo laisvės vardan bendro gėrio“?

Vytauto Sinicos pozicija LRT diskusijoje su Tomu Vytautu Raskevičiumi dėl vienalytės partnerystės projekto

Gertrūda Jolanta Juchno SF. Reikia dalyvauti, nes jei nepaprašysime atsižvelgti į Tautą, kito Maršo jau nebebus

Replika. Romualdas Žekas. Rafinuotas bandymas apgauti

„Neredaguota“ pokalbis su Nida Vasiliauskaite. Žmonių balsas

Dėl pasisakymų organizatorių vardu: „Didžiojo Šeimos Gynimo Maršo 2021“ organizacinės grupės pranešimas žiniasklaidai

Iš skaitytojų pašto. Pranas Kaladė apie Laisvę ir „laisvę“

Paulas Stametsas: Išgydo net vėžį – nepažintas grybų pasaulis

Kardinolas S. Tamkevičius palaiko „Šeimų maršo“ idėją: „Ginant principines vertybes Bažnyčia stovės mūru“. Kunigų R. Grigo ir A. Valkausko pozicija

Andrius Švarplys. Į ką lyties ir diskriminacijos nęsamonės perdaro Ameriką: gimsta naujoji CŽV

Herta Burbė apie „galimybes“: vasarą paplūdimyje

Vytautas Sinica. Bažnyčia draudžia katalikams balsuoti už partnerystę (ir A. Navickas tą žino)

Brolio Arūno Peškaičio žinia: Pranciškonų ordinas draudžia broliui Pauliui Vaineikiui dalyvauti Šeimų gynimo marše (papildyta)

Nuo bačkos. Andrius Navickas: Taip, aš palaikau Partnerystės įstatymo priėmimą

Kastytis Braziulis. Ar pritariu šeimų maršui? Taip, be abejo, nes…

Nida Vasiliauskaitė. Klausiate, ką daryti? Paklauskite piliečių

Jarūnė Rimavičė. Atsakymai į klausimą, nuo ko ginama tradicinė šeima Lietuvoje

Andrius Švarplys. Pagaliau yra alternatyva „Dviračio Žynioms“

Romualdas Žekas. Lavono gaivinimas

Jolanta Blažytė. Aūūū, Greta!!! Kur tavo „How dare you?“

Nida Vasiliauskaitė. Dabar išties pabūsiu – pirmą kartą – radikalu

Papunkčiui. Vytautas Sinica apie elitizmą

Vidas Rachlevičius. Dvi šalys nesitaiksto su Kinijos užmačiomis Pietų Kinijos jūroje – koks bus šios atsakas?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.