Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Žmogaus teisės

Labas rytas, Lietuva! Jus stebi virtualus policijos patrulis! – Žmogaus orumo žeminimą stabdysime… dar bjauriau jį trypdami? Darius Kuolys

Tiesos.lt redakcija   2021 m. kovo 5 d. 21:52

25     

    

Labas rytas, Lietuva! Jus stebi virtualus policijos patrulis! – Žmogaus orumo žeminimą stabdysime… dar bjauriau jį trypdami? Darius Kuolys

„Labas rytas, Lietuva! Elektroninėje erdvėje – virtualus policijos patrulis!“ – pranešė mums šiandien (kovo 1-ąją – red. past.) LRT.

„Pamėginsime nuo „feisbuko“... Nežinome, ar galėsime ištrinti komentarus… Bet netinkamos kalbos prevencijos funkciją atliksime. Jei neapykantos kalbos ir smulkių nusižengimų bus požymių, asmenį įspėsime… Užkardysime pasekmes… Koncentruosimės ne tik į neapykantos kalbą ir dezinformaciją...“, – aiškino šįryt LRT laidoje Viešosios policijos valdybos viršininkas Mindaugas Akelaitis.

lrt.lt: „Labas rytas, Lietuva II d. Elektroninę erdvę pradeda stebėti virtualus policijos patrulis: kovos prieš neapykantą ir dezinformaciją“

„Šiuo metu atrinkinėjamas tam tikras kiekis pareigūnų, kurie 24 valandas per parą stebės elektroninę erdvę, ir užfiksavus netinkamo pobūdžio žinučių, komentarų, virtualus patrulis sureaguos – šalia pasimatys konkrečiam komentatoriui, tiek visuomenei policijos ikona ir bus pranešimas, kad tai neteisėti veiksmai ir juos reikia nutraukti“, – šį pirmadienį žurnalistams dėstė policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

Ir patikslino: ši priemonė „bus efektyvi“ ne tik prieš „neapykantos nusikaltimus“, bet ir „visais kitais klausimais“.

BNS/Delfi.lt: „Elektroninę erdvę artimiausiu metu turėtų pradėti stebėti virtualus policijos patrulis“

Kokie tie „visi kiti klausimai“, kurių imsis policija, komisaras neatskleidė. Nepasakė mums komisaras, ir kas suteikė policijai galias be teismo nuspręsti, kas yra „neteisėti veiksmai“ elektroninėje erdvėje? Nepaaiškino, kaip jo atrinkti pareigūnai, nustatys, kas yra „netinkama kalba“, „neapykantos kalba“, „dezinformacija“ ir „visi kiti klausimai“, dėl kurių bus imtasi „prevencijos priemonių“ prieš piliečius?

Tikėjausi, kad toks policijos mestas iššūkis laisvai visuomenei sulauks Seimo parlamentinių partijų lyderių, bent jau Teisės ir teisėtvarkos komiteto viešo atsako. Kad ir labai mandagaus klausimo vidaus reikalų ministrei: „Ir kas toje Lietuvoje, miela Ponia, dedasi?“

Deja, viešumoje pasigirdo tik Tėvynės sąjungos pirmininko Gabrieliaus Landsbergio balsas, gana entuziastingai pritaręs aktyviam policijos dalyvavimui mūsų „viešosiose diskusijose“.

lrt.lt: „Landsbergis mano, kad diskusijas dėl Stambulo konvencijos turėtų stebėti ir teisėsauga“

Labas rytas, Lietuva!

Taip, patyčias, žmogaus orumo žeminimą reikia bendromis pilietinėmis pastangomis stabdyti.

Bet tikrai ne policinės valstybės priemonėmis, kuriomis žmogaus orumas dar bjauriau trypiamas.

LRT.LT nuotrauka.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

paulina       2021-03-12 13:45

kažkas čia skundėsi, kad jo komentarus ištrindavo. Ne jis vienas toks. Man taip pat padarydavo. Reikia juk prisimatuoti prieš tinkamą apynasrį užmaunant. Straipsnį dar leidžia perskaityti, prie komentarų jau negali prisiartinti. Prisiminkite, kaip skirtingi mokytojai skirtingai įvertina to paties abituriento rašinį, kur visai nėra neapykantos kalbos. Tiesa išryškėja kartais po ilgos diskusijos. Ir ne tiesos patruliui apie tai spręsti. Mano išvada - tiesos patrulis bus tik dūmų uždanga tikriems procesams. Jo paprasčiausiai nereikia. O redakcijos pačios gali trinti komentarus, kur be paliovos keikiamasi.

štaziui       2021-03-6 21:52

stazele, tu gi suvoki kokiame reiche mes nubudome kovo 1 d.?

stasys       2021-03-6 15:29

Ekspertas 2021-03-6 14:01 ..kokiu reikalu ekspertas tamsta? Neišmanymo o
gal liezuvavimo ? Policija iš tikro prastai tvarkosi su asm. turto vagystėmis , bet juk tam sąlyga viena vienintelė ..daugiau gatvėse patruliuojanciu pareigūnų ir kontrolės viešose vietose ne tik naktį bet ir dieną .Jei nesaugiai savo turto , kodėl policijos prevencija turėtų tuo užsiimti ? Ir vėl viskas iš naujo ..Kažkas turėtų pasirūpinti tuo ir būti atsakingų ...kitaip tariant ‘atpirkimo oziu’ .

Palaikyti oligarchinį       2021-03-6 15:26

režimą - Neosovietiją ir įslaptintus kagebistus su žentais, marčiomis ir anūkais.

Ekspertas       2021-03-6 14:01

Policija vagių nebegaudo nes skaitoma, kad nuosavybės saugumu turi rūpintis sąvininkas. Pagrindinis policijos darbas liko - palaikyti viešąją tvarką, arba viešajį režimą, jeigu toks yra. Norint apginti režimą reikalingas gąsdinimas ir cenzūra. Cenzūrai įvesti galima prisidengti neapykantos kalba, santvarkos griovimu, menamų grupių ir asmenų įsižeidimu, diskriminacija ir kitomis nesamonėmis. Sveika visuomenė yra tada kai net raginimai kad ir šaudyti žydus, lenkus ar kt. yra nebaudžiami. Norint atlikti baudžiamą persekiojimą turi būti realūs faktai, kad ruošiamasi įvykdyti tokį nusikaltimą. Bet kokie žodiniai išsireiškimai turi būti palikti tų kalbėtojų sąžinei ir savigarbai. Jeigu jau šiandien policija persekioja pagal neapykantos nusikaltimus - reiškia stipriai judame fašizmo link.

Al. Šiaipui       2021-03-6 13:45

Meilės kalba jiems praneškim, kad už antikonstitucinius įstatymus, įsakymus ir jų vykdymą, yra nustatyta atsakomybė.

Baudžiamasis kodeksas
(https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.2B866DFF7D43/asr)

33 straipsnis. Įsakymo vykdymas
2. Asmuo atsako pagal baudžiamąjį įstatymą, jeigu jis įvykdė žinomai nusikalstamą įsakymą, potvarkį ar nurodymą.
3. Asmuo, atsisakęs vykdyti nusikalstamą įsakymą, potvarkį ar nurodymą, neatsako pagal baudžiamąjį įstatymą. Toks asmuo gali atsakyti pagal šį kodeksą tik tuo atveju, jeigu padarytoje veikoje yra kitos nusikalstamos veikos sudėtis.

228 straipsnis. Piktnaudžiavimas
1. Valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, piktnaudžiavęs tarnybine padėtimi arba viršijęs įgaliojimus, jeigu dėl to didelės žalos patyrė valstybė, Europos Sąjunga, tarptautinė viešoji organizacija, juridinis ar fizinis asmuo,
baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.
235 straipsnis. Melagingi skundas, pareiškimas, pranešimas, parodymai, išvados ir vertimas
1. Tas, kas pateikė melagingą skundą, pareiškimą, pranešimą apie nusikalstamą veiką arba davė melagingus parodymus apklausiamas kaip liudytojas ar nukentėjęs asmuo, arba būdamas ekspertu ar specialistu pateikė melagingą išvadą ar paaiškinimą, arba būdamas vertėju melagingai ar žinomai neteisingai išvertė ikiteisminio tyrimo metu ir (ar) teisme arba Tarptautiniame baudžiamajame teisme ar kitoje tarptautinėje teisminėje institucijoje,
baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

236 straipsnis. Melagingas įskundimas ar pranešimas apie nebūtą nusikaltimą
1. Tas, kas melagingai įskundė įstaigai ar pareigūnui, turinčiam teisę pradėti baudžiamąjį persekiojimą, nekaltą asmenį kaip padariusį nusikalstamą veiką, jeigu dėl to šis asmuo pradėtas persekioti, arba pranešė apie žinomai nebūtą nusikaltimą,
baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Šaukštai popiet,       2021-03-6 12:04

reikėjo, kai buvo laikas, balsuoti už NS. Taip, jie neįgalūs praktiniuose veiksmuose, persireikšminę, nemokantys tartis - bet idėjinė jų šerdis švari. Niekaip nesuprantu, kokio neįtikėtino naivumo priepuolis turėjo ištikt atiduodant balsą už konservatorius. Dabar valgome pasekmes. Dar ilgai valgysime ir labai neskaniai riaugėsime.

klausimas       2021-03-6 10:48

ar bus paviešintas žodžių,minčių,asmenų, žmonių grupių,įvykių sąrašas,kurių aptarinėjimas viešoje erdvėje bus baudžiamas ?

Paulius        2021-03-6 10:11

o dėl to „nusikaltėlio“ supakuoto Daukanto aikštėje kas nors girdėjote oficialų užklausimą? pvz iš seimmo narių. arba žurnalistų. arba viešų straipsnių su komentaro iš vrm`o reikalavimu. aš tai ne. supakuotojo gelbėjimas - pačio supakuotojo reikalas. tokia šiandieninės Lietuvos realybė. deja.

Paulius pastabiukei       2021-03-6 10:07

teks palaukti - į kokį spalvotą popierėlį įvynioti savo iškeptą pyragaitį anūko gauja ir jos agentė VRMe dar nesugalvojo. gal tai bus anoniminės „pilietinės iniciatyvos“. o gal „teisėtos tolerancijos“ reikalaujančios mažumos. o jos, kai žinia, labai kovingos. ypač kai sorošiniai milijonai „tvirtybės“ suteikia

pastabiukė       2021-03-6 9:56

“Taip, patyčias, žmogaus orumo žeminimą reikia bendromis pilietinėmis pastangomis stabdyti.”
Gal visgi būtų galima sužinoti pilietinių pastangų veikimo mechanizmą ir kaip konkrečiai jį įsukti? Gerokai prašviesintų netgi šį portalą.

dar indomaujuosi       2021-03-6 9:33

o tą nusikaltėlį pagautą vasario 17d. Daukanto aikštėje jau nuteisė už nusikaltimą ? Kažkaip nesigirdėjo milicijos vadovų,VRM ar teisingumo ministrių pasigirimo ar bent Matonio komentaro. Milicininkai premijuoti?

stasys       2021-03-6 9:32

Oho ..tai man jau eiti namolio ? Visa kas nauja reikalauja laiko prisitrinti . Drebekite epuses lapais urologai ir sekretorės ! Pala pala , o ką tokį ‘suzvejojus’ policiją veiks ? Išrašis bauda dvidešimt eu. be jokio Sibiro ar Kakzakstano vario kasyklų ?

prie to paties       2021-03-6 9:25

Neseniai gavau laišką iš policijos, kad prieš 8 metus įvykusios buto apiplėšimo tyrimas nutrauktas.Buvo jau tas nemalonus įvykis ir prisimiršęs, todėl pasijuokėm ir priskaičiavom dar 12 tokių atvejų atsitikusių draugams, bendradarbiams ir pažįstamiems. Visi pasibaigė be jokio rezultato. Komentarus skaitinėti ir valdžiai neįtikusius komentatorius bausti geresnis darbas,nei vagis ar žmogžudžius gaudyti, be to ir nusikaltimų išaiškinomumas bus didelis.

Konciervai       2021-03-6 8:16

kiekvienam padoriam lietuviui įtaisė po kagebistą. Po seklį.

Smokas       2021-03-6 8:08

Pagal KOKIUS įstatyminius aktus tas “virtualus patrulis” veiks? Policijai galutinai smegeneles pasimaišė, kad be įstatyminio pagrindo nusprende iniciatyva rodyti?

Po virtualų       2021-03-6 8:03

kagebistą ar jo anūką prie kiekvieno komentatoriaus. Bajorų demokratija, CK sekretorių demokratija pakeista Oligarchų demokratija. Į kiekvieno kompą po neliustruotą neosovietiką minčių korekcijai. Tokio totalaus sekimo mes net KGB visagalybės laikais neregėjomme.

Šiap.       2021-03-6 7:31

Ar būtina kalbėti su pykčiu? Pabandykime kalbėti meilės kalba, bet nebijoti pasakyti tiesą be įžeidimo, paniekos ir įtūžio.  Tiesa, kuri ateinanti iš Dievo, yra lyg nuosprendis blogiui, kurios ir bijo nelabasis. Tik tokia tiesa griauna šėtono užmačias ir jo valdžią. Būtent, tokios kun. br. Pauliaus išsakytos tiesos, buvo labai, oi, kaip labai išsigąsta. Tik tokia bebaimė ir savalaikė tiesa žadina žmogų iš letargo miego. Manau, kad buvo išsigandę ir patys pranciškonai, bet upės neužtvenksi, nes ji tuomet liesis iš krantų ir apims dar didesnį plotą tekėti, kas po šio pasisakymo ir įvyko. Tad mokykimės kalbėti ir savo nuomonę reikšti tik meilės kalba. Prašykime redakcijos, kad trintų tuos pasisakymus, kurie kursto neapykantą.

Paulius       2021-03-6 7:11

teisiog paviešinta tai kas jau seniai yra realbė. vadinamasis virtualios erdvės monitoringas jau seniausiai vyksta. Naujiena nebent „neapykantos kalbos“ termino suoficialinimas

Ramiros       2021-03-6 6:37

.>>> 23:29. Gal, visai nereikia bendrauti su ta ėlėrtė, tai ir ant dūšios bus ramiau ir problemų nekils. Ašei tai jau dvi dešimtis metų toli nuo tos, kur varnos karksi, pastebėjau, kad matomai ne Lietuvos piliečių naudai, o, galbūt,  kažkokiai tai grupuotei, bet pinigai, ir nemaži, mūsų visų pinigai, plaukia joms ...

> Stambulo konvenciją        2021-03-5 23:33

Pradžiai paleis kiberpatrulius ir paleis “neapykantos kalbos” įstatymą.

Bent jau LRT tinklapyje       2021-03-5 23:29

tie kiberpatruliai jau dirba. Jau senokai pastebėjau ,kad dingsta mano (ir kitų komentatoriu) komentarai. Galiausiai mane užbanino ,netekau galimybės komentuoti ir buvo ištrinti visi(!) ankstesni komentarai. Jokio įspėjimo ar pranešimo negavau. Savo komentaruose nesiuliau nieko žudyti , nesikeikiau ir nieko neprievartavau.
Gal kas turi minčių kaip atsibanint?

Stambulo konvenciją       2021-03-5 22:56

priiminės per prievartą?

Mano vaiką augina lesbietės       2021-03-5 22:49

O jei parašysiu “fuck the police”, ar labai užpyks.

Tai ir bandžiusiųjų       2021-03-5 22:48

tapti politikais   ir iki šiol jais taip ir netapusiųjų  universitetinių knygių  neveiklumo rezultatas ,gerb.  Kuoly…


Rekomenduojame

Algimantas Rusteika. Apie karą, kurio nebus

Nuo bačkos. Andrius Navickas, vienas iš naujojo Partnerystės įstatymo autorių – apie krikščionybę, meilę ir naujuosius inkvizitorius

Ramūnas Aušrotas. Pora pastabų dėl koalicijos partnerių (!) rengiamo Partnerystės įstatymo projekto

Nida Vasiliauskaitė. Ką atsakyti žmogui, kuris yra „pasiryžęs aukoti dalį savo laisvės vardan bendro gėrio“?

Vytauto Sinicos pozicija LRT diskusijoje su Tomu Vytautu Raskevičiumi dėl vienalytės partnerystės projekto

Gertrūda Jolanta Juchno SF. Reikia dalyvauti, nes jei nepaprašysime atsižvelgti į Tautą, kito Maršo jau nebebus

Replika. Romualdas Žekas. Rafinuotas bandymas apgauti

„Neredaguota“ pokalbis su Nida Vasiliauskaite. Žmonių balsas

Dėl pasisakymų organizatorių vardu: „Didžiojo Šeimos Gynimo Maršo 2021“ organizacinės grupės pranešimas žiniasklaidai

Iš skaitytojų pašto. Pranas Kaladė apie Laisvę ir „laisvę“

Paulas Stametsas: Išgydo net vėžį – nepažintas grybų pasaulis

Kardinolas S. Tamkevičius palaiko „Šeimų maršo“ idėją: „Ginant principines vertybes Bažnyčia stovės mūru“. Kunigų R. Grigo ir A. Valkausko pozicija

Andrius Švarplys. Į ką lyties ir diskriminacijos nęsamonės perdaro Ameriką: gimsta naujoji CŽV

Herta Burbė apie „galimybes“: vasarą paplūdimyje

Vytautas Sinica. Bažnyčia draudžia katalikams balsuoti už partnerystę (ir A. Navickas tą žino)

Brolio Arūno Peškaičio žinia: Pranciškonų ordinas draudžia broliui Pauliui Vaineikiui dalyvauti Šeimų gynimo marše (papildyta)

Nuo bačkos. Andrius Navickas: Taip, aš palaikau Partnerystės įstatymo priėmimą

Kastytis Braziulis. Ar pritariu šeimų maršui? Taip, be abejo, nes…

Nida Vasiliauskaitė. Klausiate, ką daryti? Paklauskite piliečių

Jarūnė Rimavičė. Atsakymai į klausimą, nuo ko ginama tradicinė šeima Lietuvoje

Andrius Švarplys. Pagaliau yra alternatyva „Dviračio Žynioms“

Romualdas Žekas. Lavono gaivinimas

Jolanta Blažytė. Aūūū, Greta!!! Kur tavo „How dare you?“

Nida Vasiliauskaitė. Dabar išties pabūsiu – pirmą kartą – radikalu

Papunkčiui. Vytautas Sinica apie elitizmą

Vidas Rachlevičius. Dvi šalys nesitaiksto su Kinijos užmačiomis Pietų Kinijos jūroje – koks bus šios atsakas?

Vytautas Radžvilas. Klausimai maršo išvakarėse

„Neredaguota“ pokalbis su Adu Jakubausku apie istoriją ir politiką

Kunigas Arnoldas Valkauskas: pilietinių iniciatyvų reikia, kad valdžia neužmigtų

Gerovės valstybė? Antanas Buračas palygino

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.