Demokratija ir valdymas

Ko tikėtis iš naujojo Seimo?

Tiesos.lt redakcija   2016 m. spalio 25 d. 0:00

69     

    

Ko tikėtis iš naujojo Seimo?

Tautos atstovybė per šiuos Seimo rinkimus atsinaujino itin ryškiai – daugiau kaip pusė naujojo parlamento narių netrukus pradės savo pirmąją kadenciją – net 83 iš 141.

Kaip jau skelbėme, naujajame parlamente daugumą turės 56 mandatus laimėjusi Valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), per pirmąjį turą nedidele persvara aplenkę „valstiečius“, liko antri – Seime jiems atstovaus 31 atstovas. Socialdemokratų partija, kadenciją bebaigiančiame Seime turėjusi daugiausiai vietų – net 40 narių, po šių rinkimų turės tik 17 mandatų. Korupcijos skandalų supurtytas Liberalų sąjūdis laimėjo dviem madatais daugiau nei prieš tai – net 14 mandatų. Po aštuonis mandatus teko Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai bei partijai „Tvarka ir teisingumas“, tačiau pastarosios partijos frakcija, tikėtina, bus didesnė – prie jos prisijungs dar vienas „tvarkietis“, į Seimą kandidatavęs kaip save išsikėlęs kandidatas. Po vieną vietą parlamente turės Lietuvos centro partija, Lietuvos žaliųjų sąjunga ir politinė partija „Lietuvos sąrašas“. Taip pat Seime dirbs ir keli save išsikėlę politikai.

Visas išrinktų Seimo nariais sąrašas (2016–2020 metų kadencija) yra ČIA.

Kviečiame savo skaitytojus pasvarstyti, kokių darbų, Jūsų manymu, pirmiausia turėtų imtis naujasis Seimas ir Vyriausybė? Kokių kliūčių, išbandymų ar net vilkduobių naujoji valdžia gali tikėti net per pirmąjį šimtadienį? Kaip jiems galėtų pagelbėti aktyvūs piliečiai, visuomeninės organizacijos, piliečių judėjimai?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Apuokiukas       2016-10-31 10:12

,,Demokratija yra labi bloga santvarka…”. Pirmąją šio posakio dalį komentatorius ,,quo vadis” puikiai supranta ir puikiai iliustruoja. Bet antrąją dalį ,,... bet niekas nesugalvojo geresnės” - pamiršta, o gal net nesugeba suvokti ir aišku, nieko negali pasiūlyti. Beje tą patį galima taikyti ir Letui Palmaičiui, visiems siūlantį atgyvenusią teokratiją.

stasys        2016-10-31 8:49

Žmogus kuriam reikia tiek daug svetimos išminties tėra vertas tik tu svetimu parašytu žodžiu . Ne tiek svarbu ar tai ta demokratija ir kieno ji valdoma kiek svarbu kad valdoma teisingai..nes kas nutinka kai ji tampa nevaldoma manau aiškinti ir nereikia . Perdažyti sena komunistine KUMELE galime visi , tik va taip atvirai meluoti jog tai naujas G/BĖRIS skirtas visiems ..sugebėtu tik ta sena komunistinė ‚kutvela‘ ..savo paraudusiomis akimis nuo ilgo rašymo . Valdžia ne privilegija ,..kuria dažnai matome Gabrielio L.  akyse , valdžia tai atsakomybė ..kurios negali paėmęs padėti kada užsinorėjęs. Tik pakeitę visuomenės fundamentalu požiūrį į valdžia ir jos esme ..galime bandyti ieškoti tu kurie ryžtųsi tai aukai, valdžia ne ten o čia po MŪSŲ  kojomis . Ir jei valdai savo gyvenimą , valdžios valdyti tau ir nebereikia . Tikra demokratija visada iš apačios į viršų , sovietinė ‘demokratija‘ visada iš viršaus į apačia ...ir paskutinė  ..‘stasiai‘ niekada nepavargsta , kaip ir viltis, visada gyva kol žmogus gyvas .

Info       2016-10-31 5:57

Čia mini disertaciją apie žmogiškų avių bandos kvailumą išklojęs quo vadis be abejo yra vienas iš retų išminties grandų šiaip jau bukoje lietuvių tautoje.

Marginalas       2016-10-30 6:52

Manyčiau, šis seimas ir nubalsuos už grynųjų pinigų panaikinimą: vieningai, nesvarbu, kuris ten Karbauskis, o kuris Gentvilas, lygiai kaip kaip 2006 m., kada “apsaugai nuo terorizmo”, buvo vieningai nubalsuota už “laikiną” asmens laisvės apribojimą totalinės elektroninės kontrolės pavidalu. Dabar to “laikinumo” niekas net nebeprisimena: juk geriausia apsauga ir yra kalėjime, ko dar reikia?

quo vadis       2016-10-29 14:17

Sisteminės landsgrybių propagandos nuolat veikiami, „užzombinti“ piliečiai, gyvenantys „valdomos demokratijos“ šalyje, tampa neadekvatūs, todėl balsuoja už savo skerdikus, už Lietuvos valstybės duobkasius.
Filosofas Nikolajus Berdiajevas demokratiją pavadino nesveika tautos būsena!..
Kodėl piliečiai daugybę kartų susikompromitavusius „valdžiagyvius“ ir toliau renka?
Todėl, kad yra dalykų, pranokstančių sveiką protą ir logiką.
Nejau tie žmonės, kurie girtuokliauja arba vartoja narkotikus, nesupranta, jog tai yra žalinga? Supranta ir vis tiek tai daro.
A. Einšteinas apibūdino beprotybę, kaip darymą tų pačių dalykų, tikintis skirtingų rezultatų.
Sutartinai bliaunančios bandos instinktas kiekvieną kartą nugali.
Dauguma žmonių apskritai nenori priiminėti jokių sprendimų. Sakoma, tai nulemta fiziologiškai, kadangi už sprendimus yra atsakingos smegenys, o jos vartoja milžinišką kiekį energijos. Piko momentais – net iki 50 procentų. Dėl to žmonės yra linkę savo gyvenime veikti pagal įprastus, išbandytus algoritmus bei trafaretus, pašalinančius nereikalingą smegenų įtampą. Visiems gerai žinomas posakis – „Neapsikrauk per daug savo galvos!“ – tai klasikinis bėgimas nuo pernelyg didelių energijos sąnaudų, kurių pareikalauja savarankiškas mąstymas.
Daug kas prisimena Vinstono Čerčilio garsiąją sentenciją: „Demokratija yra blogiausia iš visų valdymo formų, tačiau nieko geresnio pasaulis dar neišrado“, tačiau turbūt mažai kas žino, ką Čerčilis yra pasakęs apie rinkėjus:
„Geriausias argumentas prieš demokratiją – penkių minučių pokalbis su vidutiniu rinkėju“.
Ko nusipelnė lietuviškų avių banda, skandavusi „lands-ber-gis-lie-tu-va“, tą ir gavo!..
Kažkada Aristotelis teigė:
„Žmonių masės yra vergai iš prigimties, ir kai juos išlaisvina, paaiškėja, kad jie neturi intelektualių ir moralinių stimulų, reikalingų, norint prisiimti atsakomybę už savo poelgius“.
Šiuolaikinės „demokratijos“ sąlygomis pilietiškai pasyvus žmogus pavergiamas su jo paties sutikimu.
Tai vergo mentalitetas, kuris viską apsprendžia.
Geriausias vergas tas, kuris nežino, kad yra pavergtas ir džiaugiasi vergu būdamas.
Daugelis žmonių sąmoningai sutinka būti „programuojamais“.
Paskutinėje viešoje kalboje JAV prezidentas Abraomas Linkolnas sakė:
„Būna laikotarpių, kuomet galima mulkinti visus žmones, o kai kuriuos galima mulkinti visą laiką“.
Gali būti jog budinti tokius „miegančius“ yra jau beviltiškas dalykas.
Vienas protingas žmogus teisingai patarė:
„Išgelbėk save ir savo šeimą, na ir dar gal keletą draugų. Pamiršk kitus“.

quo vadis       2016-10-29 14:11

Piliečių apolitiškumo pasekmės būna labai skaudžios:
politinės partijos, valdžios „elitas“ veda Lietuvą į pražūtį. Kodėl tauta, lyg skerdyklon vedama avių banda, susigyvena su savo likimu ir toliau balsuoja už LANDSGRYBIUS?
Deja, lietuvių tauta , atrodo tarsi avių banda, varoma į skerdyklą.
Žinomas prancūzų rašytojas Oktavas Mirbo kartą ironizuodamas pastebėjo:
„Avys eina į skerdyklą, bet jos nors nebalsuoja už skerdiką, kuris jas papjaus, ir už tuos, kas jas paskui valgys!..“.
O kodėl gi lietuviai balsuoja?!..
„Valdoma demokratija“ užtikrina aviganių ir avių bandos santvarką, kurios dėka tauta paverčiama avių banda.
Paklusnią avių bandą „piemenys“ gali nesunkiai valdyti ir nukreipti skerdyklon.
Pačios avys nuolankiai eina į skerdyklą ir galvoja, kad taip turi būti. Vaizdas išties labai graudus.

quo vadis       2016-10-29 14:09

„Tauta, susitaikiusi su kieno nors valdžios egzistavimu, nesugebėdama atskirti to, kas jai naudinga, o kas kenkia, nepažindama savo valdovų, o šie, nepažinodami jos, neilgai trukus vėl patenka į priespaudą, kuri pasirodo besanti dar sunkesnė nei ta, iš kurios ką tik išsivaduota“.
(Nikolas Makiavelis)
Labai teisingai pasakyta!.. Būtent ir apie lietuvius, kurie savo veiksmais ne kartą įrodė, kad yra nepajėgūs protingai tvarkytis savo pačių valstybėje.
Dažnai išgirsi kalbant:
„Kol valdžia bus tokia, tol nieko gero Lietuvoje nebus“.
Tie patys aimanavimai prie „konservatorių“ ir prie „socdemų“ valdžios.
Žmonės reikalauja permainų tik iš valdžios, tačiau pamiršta, kad esama valdžia tai, viso labo, jų pačių atspindys!.. V
aldžia atspindi visuomenę. Juk ne kas kitas, o tie patys rinkėjai, kurie paskui smerkia politikus ar valdžios institucijas, per kiekvienus rinkimus už sisteminius politikus balsuodami, ir suteikia jiems mandatą.
Todėl pirmiausia reikėtų pažvelgti į save savikritiškai ir tik po to kažką kaltinti.
Kas gi tie nekenčiami „valdžiagyviai“, iš kur jie atsirado? Juk ne iš dangaus į Lietuvą nukrito, ne iš pragaro gelmių išniro.
Keista, jog žmonės nesuvokia tokių elementarių dalykų: už ką per rinkimus prabalsavo, ką išsirinko, tokią valdžią ir turi.
Seimas – rinkėjų atspindys!..

quo vadis       2016-10-29 14:05

Metų metais aiškinama, jog žmonės dalyvauja valstybės valdyme per „demokratinius“ rinkimus, bet iki šiol tikros atstovaujamosios demokratijos Lietuvoje nėra.
Tautai teturint tik vieną teisę – dalyvauti rinkimuose bei pasirinkti, kokią nori pavardę ir partijos pavadinimą, o po rinkimų neturint teisės kontroliuoti tų, kuriuos išrinko, tokia padėtis, nors teoriškai ir atstovaujama daugumos piliečių interesus, tačiau praktiškai „tautos išrinktieji“ valstybę valdo savo nuožiūra, nekreipdami dėmesio į rinkėjų nuomonę, norus, neretai priimdami sprendimus, priešingus tautos interesams, bet naudingus politiniam „elitui“ (ar tiems, kas juos pačius „iš viršaus“ valdo). Tauta praktiškai yra priversta paklusti grupelės „politinio elito“ net ir absurdiškiausiems sprendimams.
Politikos manipuliatoriai dėsto, jog demokratijos esmė ne tame, kad pati tauta savarankiškai įgyvendintų valdžios funkciją, o tame, kad piliečiai demokratiškuose rinkimuose suteikia mandatą valdžios funkcijai įgyvendinti savo išrinktiesiems, o šie, atseit, rinkėjų interesų labui ir valdo valstybę. Faktiškai rinkėjai atiduoda savo balsus tiems, kurie varžosi tarpusavyje, kas juos valdys…
O jeigu žmonės būna kažkuo nepatenkinti, tai valdžia primena, kad jie patys įgaliojo valdžią spręsti jų likimą:
„Jūs mus išrinkote!“. Štai ir viskas.
Galima pasakyti, kad balsuodami lietuviai vadovaujasi kažkokiais mazochistiniais principais, atseit, „išrinkim kuo blogesnius, kad paskui būtų nuo ko kentėti ir ką keikti“. Juk patys lietuviai išrenka valdžią, kuri valdo jų gyvenimus, o paskui nuolat skundžiasi, aimanuoja, kad valdžia bloga, kad gyventi Lietuvoje blogai. Mazochizmas – lietuvių nacionalinis bruožas.
Kas apskritai gali balsuoti už liberastus ar už landsbergistus?
Tai reiškia, kad blaivaus proto pas žmones visai nebeliko!
Reiškia, kad žmones patys nori gyventi Lietuvoje kuo sunkiau.
Kodėl absoliuti dauguma lietuvių yra nusivylę, nepatenkinti esama valdžia, kiekvieną dieną kaltina valdžią dėl visų blogybių, o atėjus naujiems rinkimams vėl renka tą pačią valdžią?..
Kokių „užkalkėjusių“ smegenų žmogus turėtų būti, kad neatsimintų, ką „gero“ landsgrybiai padarė Lietuvai? O gal tautiečiai pamiršo, kaip šunauja ir patvoriniais buvo išvadinti? Nejau už landsbgrybius balsuojantys rinkėjai protiškai neįgalūs?..

quo vadis       2016-10-29 13:56

Politinės partijos tai ne demokratijos įrankis, o partokratijos.
Kitaip sakant, grupė žmonių sukuria partiją savo interesams bei ambicijoms tenkinti. Politikuojanti grupė žmonių visuomenei primeta savo ideologiją, kurios pagalba jie ir viešpatauja. Tokių politikierių tikslas – kuo ilgiau išlaikyti valdžios galios svertus savo rankose…
Partija – tai šiuolaikinis diktatorinio valdymo įrankis, nedidelės mažumos valdžia daugumai. Partija – diktatūrinio valdymo įrankis, leidžiantis vienokio požiūrio bei interesų šalininkams valdyti visą tautą. Tautos atžvilgiu bet kuri politinė partija – tėra tik nedidelė mažuma. Partijos sukūrimo tikslas – turėti įrankį valdyti visai tautai, t. y. partiniai užsitikrina galią valdyti tuos, kurie nėra partijos nariai.
Kiekviena partija, versdama liaudį paklusti politinei valdžiai, remiasi despotišku autoritariniu pavergimo principu. Teoriškai sakoma, kad partija ateina į valdžią vykdyti savo planą ir tikslus, kurie esą sutampa su liaudies tikslais. Šitokia teorija „pateisina“ ne tik partinę diktatūrą, ji yra bet kurios diktatūros „įteisinimo“ pagrindas.
Akivaizdu, jog žaidimas politinėmis partijomis – tai farsas, įvilktas į tariamos demokratijos rūbą. Partijų skaičius reikalo esmės nekeičia. Kitaip tariant, tariama partijų įvairovė ir žmonių galimybė rinktis, balsuojant už kažkurią iš jų, tėra fikcija, nes tos partijos, galima sakyti, dažniausiai būna viena kitos klonai. Balsuodamas už vieną ar kitą partiją, rinkėjas, galutiniame variante, balsuoja vis tiek už tą pačią politinę valdžios SISTEMĄ. Žinoma, būna ir išimčių, bet jos tik patvirtina taisyklę...
Imitacinėje demokratijoje dažniausiai dominuoja kelios politinės partijos. Vakaruose jau seniai viešpatauja dvipartystė.
Beveik visame pasaulyje realiai valdo dvi partijos, o likusios – tik statistai. Yra dvi partijos, kovoja du kandidatai, o tas partijas ir kandidatus valdo ta pati „nematoma ranka“. Tai labai patogu.
Žaidžiant šachmatais tuo pat metu už baltuosius ir už juoduosius, pralaimėti neįmanoma iš principo. Dvipartinė „lazda“ – tai ideali valdomoji „demokratija“.
Nesvarbu, kas beateitų į valdžią, „lazda“ išliks ta pati.
Vienoje pusėje sėdi „kairieji“ socialdemokratai, o kitoje – „dešinieji“ konservatoriai.
Nedidelė krūvelė į jas panašių kitokių partijų yra tos „lazdos“ viduryje.
Lietuvoje daugumai žmonių garantuojama „laisvė“ bijoti valdančiųjų „lazdos“...

quo vadis       2016-10-29 13:53

Seimas – valdančiųjų dominavimo įrankis, ir nieko daugiau.
Šiuolaikinės „liberalios demokratijos“ pagrindą sudaro parlamentas. Tačiau teiginys, kad parlamente atstovaujama liaudžiai – tėra didelė apgaulė. Parlamentas tapo įteisintu barjeru, trukdančiu liaudžiai vykdyti savo valią. Parlamentas monopolizavo valdžią ir paprastų žmonių prie valdžios neprileidžia.
Jeigu pagrindinė parlamento paskirtis – kalbėti tautos (liaudies) vardu, tai jau iš principo yra nedemokratiška. Tikroji demokratija turėtų reikšti pačios tautos betarpišką valdžią, o ne valdžią tų, kurie, atseit, jos vardu kalba. Tikroji demokratija įmanoma tiesiogiai valstybės valdyme dalyvaujant pačiai liaudžiai, o ne jos išrinktiems atstovams!..
Jeigu parlamentą sudaro laimėjusių rinkimus kelių partijų nariai, tai toks parlamentas apskritai nėra liaudies atstovų parlamentas, nes jis atstovauja būtent laimėjusių partijų interesus, o ne visos tautos! Realiai politinės partijos atstovauja gal vos keliems procentams šalies gyventojų, tačiau tų partijų atstovams kažkodėl suteikiama įstatymų leidimo teisė. Parlamento skiriami vykdomosios valdžios organai atstovauja vien tiktai partinius interesus, o ne visos tautos. Todėl tokia valdžia negali būti laikoma liaudies valdžia.
Tokią „demokratiją“, kai valdo politinių partijų lyderiai, drąsiai galime pavadinti partokratija. Tokiu būdu įteisinamas partinių lyderių ir partinės nomenklatūros viešpatavimas. Sisteminėms partijoms valdoma „demokratija“ – geriausias būdas prastumti politinės mažumos interesus daugumos vardu. Paprasta liaudis („runkeliai“), patekusi tokio režimo valdžion, faktiškai tampa partokratų kovų dėl valdžios auka. Partijos kovoje dėl valdžios, siekdamos per rinkimus gauti kuo daugiau balsų, nuolat žmones apgaudinėja, populistiškai žada tai, kas nebus įgyvendinta.

quo vadis       2016-10-29 13:51

Tikrai demokratiško pasirinkimo bei rimtos alternatyvos Lietuvoje beveik nebūna.
Turime labai iškreiptą, siauram interesų ratui palankią rinkimų sistemą, kuri jiems ir tarnauja, o paprasti rinkėjai, prabalsavę „už permainas“, paskui negali teigti, kad ne patys išsirinko valdžią...
Tai kas šiandien Lietuvoje vadinama „demokratiškais rinkimais“, iš tikrųjų tėra pasirinkimas be pasirinkimo!.. Žmonėms siūloma aktyviai dalyvauti rinkimuose, tačiau pasirinkimo laukas dažniausiai būna apribotas valdančiųjų SISTEMOS.
Iš tikrųjų reikėtų kalbėti ne apie demokratiškus rinkimus, o apie politines manipuliacijas rinkimais. Šis terminas tiksliai apibūdina reiškinio, vadinamo „laisvais demokratiškais rinkimais“ esmę.
Be abejo, tokia pseudodemokratinė santvarka gimdo politines manipuliacijas. Dėl to ir tenka rašyti žodžius „demokratas“ ar „demokratija“ kabutėse, nes tarp to, kas yra kalbama, ir to, kas daroma, visada didžiulė praraja…
Negali turėti ateities valstybė, kuri skelbiasi, kad pasirinko demokratinį valdymo modelį, tačiau daro viską, kad jos piliečiai turėtų kuo mažiau įtakos ir būtų nušalinti net nuo jiems gyvybiškai svarbių sprendimų priėmimo. Veikianti SISTEMA ne tik nėra demokratiška, ji yra ydinga ir nusikalstama.

quo vadis       2016-10-29 13:48

Valdoma „demokratija“ Lietuvoje nekelia grėsmės vadinamųjų „valstybininkų“, valdančiųjų „elito“ interesams.
Tai tęsis tol, kol liaudis leisis mulkinama ir žais pagal valdžios „elito“ jiems primetamas taisykles. Visuomenė verčiama gyventi valdomos demokratijos sąlygomis.
Ką reiškia valdoma demokratija? Tai reiškia, kad šioje santvarkoje nuo piliečių valios iš esmės niekas nepriklauso. Tokia „demokratija“ tarnauja tiktai tiems, kas ją valdo. Valdžios SISTEMA per rinkimus nesikeičia, gali pasikeisti tiktai veidai per „demokratiškų“ rinkimų spektaklį!..
Vadinamieji „valstybininkai“ kalba apie „pilietines teises“ ir „laisvus rinkimus“, o kuria tokią valstybę, kurioje dauguma žmonių, pasitelkiant į pagalbą manipuliuojamus rinkimų procesus, yra paprasčiausia nušalinami nuo politinių sprendimų priėmimo.
Priiminėdama valstybinius sprendimus, autokratinė valdžia žmonių nuomonės neklausia, o tiktai informuoja, kokius sprendimus ji priėmė, atseit, besivadovaudama tautos interesais…
Liaudžiai pučiant į akis demokratinę miglą bei darant įtaką masėms, atsiranda galimybė pasiekti valdžios „elito“ pageidaujamus sprendimus, kurie priimami neva daugumos piliečių vardu. Dabartinė pseudodemokratija tėra iliuzija, kurios dėka apgaunami žmonės, neva savanoriškai palaikantys esamą santvarką. Tai patikimas būdas manipuliuoti masėmis, kurį labaiusiai tiktų vadinti demokratine suteneryste.
Vežant vaiką automobiliu, tėvai jam duoda žaislinį vairą, kad netrukdytų savo kaprizais vairuoti. Vaikas energingai sukioja tą „vairą“, įsivaizduodamas, kad mašina jam paklūsta, kai tuo tarpu tėvai vaiką veža ten, kur jiems reikia.
Lygiai taip dabartinė „demokratija“ Lietuvoje – lyg tas žaislinis vairas – kiek jį besukinėsi, važiavimo krypties nepakeisi.
Kad valdžios priimamų sprendimų įgyvendinimo mechanizmai būtų efektyvūs, žmonių dalyvavimo „demokratinių“ rinkimų parodijoje iliuzija turi atrodyti pakankamai įtikinama.
„Suteikite žmonėms galimybę manyti, kad jie valdo, ir jie taps lengvai valdomais“. (Viljamas Penas)
Todėl svarbiausiu valdomos „demokratijos“ įgyvendinimo įrankiu tapo rinkimai. Balsavimo teisė formaliai eliminuoja galimybę piktintis tuo, kad iš tavęs atimama galimybė įtakoti įvykius. Vien tiktai balsavimas rinkimuose nesuteikia žmonėms realių galimybių įtakoti įvykius šalyje.
Pasibaigus rinkimams piliečiams belieka tik stebėti, kas vyksta – ką nors pakeisti jie jau nebegali.

Liepa       2016-10-28 14:43

Ko galima tikėtis iš seimo,jei jisai virtęs melagių melagėlių irštva?Štai pastarojo dešimtmečio melagystės: “įstojus į ES Lietuva suklestės, taps modernia, ekonomiškai, kultūriškai ir dar visaip kitaip stipria valstybe”, “įvedus eurą nieks nebrangs”,“begalinė integracija į Europą yra gėrių gėris”,“vienalytės santuokos ir homoseksualų problemos yra Nr.1”,“pabėgeliai musulmonai praturtins Europą, kartu ir Lietuvą” ir t.t….// Deja,deja, iš Lietuvos valstybės ne kas beliko: milijonas Tautos savanoriškai išsitrėmė,kur sočiau ir ramiau, Lito nebėr, žemės pardavinėjamos “draugams” užsieniečiams, socialinio stabilumo kaip nėr ,taip nėr,kainos šoka pasiutpolkę, apie desovietizacijos įstatymą gali net nesvajot, nes komunistliberastams tai neaktualu, o nurunkelinta liaudis baigia nudust nuo išgyvenimo maratono.//Niekas nepasikeitė-kaip buvo raudonaisiais tarybiniais laikais, taip ir dabartiniu žydruoju-briuselistiniu metu žmonės gyvena vienam pasauly, o valdžiagyviai mėgaujasi paralelinėj erdvėj susikurtu komunizmo rojumi.

AH-88       2016-10-27 10:21

Variantai, nuo kurių priklausys naujai išrinkto Seimo darbai:
1. Valstiečiai + konservatoriai
2. Valstiečiai + socialdemokratai
3. Valstiečiai + prokremliškos partijos
4. Tik valstiečiai (mažumos valdymas)

Gali būti ir dar koks nors variantas, tačiau tai dar mažiau tikėtina.

Jei 1-4 variantai, pradžioje bus sunkiai formuojama Vyriausybė. Jos programoje pirminiai darbai bus valstybinis alkoholio monopolis ir valstybinės vaistinės. Gal dar Darbo kodekso “tobulinimas”. Bus daug triukšmo dėl kitų metų biudžeto. Panašu, kad ilgalaikės strategijos pateikta nebus. Nors naujame Seime yra 7 - 8 protaujantys asmenys, laimės populistinė kryptis.
Gali būti ir vienas (mažai tikėtinas) variantas - valdančioji koalicija siūlo visam Seimui nustatyti vieną kiekvienos veiklos srities prioritetą ir numatyti, kaip jis bus realizuojamas: kiek laiko užims, kiek kainuos, kas realizuos, koks galutinis rezultatas ir pan. Jei bus orientuojamasi į ilgalaikę perspektyvą, toks kelias būtų visiškai neblogas. 
O jei nepavyks suformuoti koalicijos ar užtikrinti mažumos valdymo - lauksime priešlaikinių rinkimų...

kur pikasius dingo?        2016-10-27 8:57

pikasius su savo paklodėmis ir su savo arogancija labai panašus į žyduką raigerdą.
gal pikasius irgi žydukas?
būtų gražu matyti du žydukus.

stasys        2016-10-27 6:51

čia labai trūksta atsakymo iš Juozapotos ..smile gal jam koki kūrybingumo fitilį uždegti ?...

Raigerdas        2016-10-26 12:58

Skundas Portalo Adminui.
Aš parašiau komentarą - skundą (TIESOS > TieSos > s.o.s.> s s s ss 2016-10-20 19:21). Savo skunde aš reikalauju TIESOS. Kad jūs patikėtumėte manimi, leiskite į Portalo Admin’ą kreiptis, kaip aš kreipdavausi į savo mamytę. Ir aš jus myliu, kaip savo mamytę.
MANO MAMYTE ARBA MANO TIESA, kreipiuosi į tave su prašymu neleisti spausdinti Trolių komentarų. Vienas iš tokių Trolių yra Raigerdas. Šitas piktybinis Trolis iki šiol nėra pašalintas. Pats aš esu ne Trolis, o tuo labiau ne piktybinis. Aš esu komentatorius “TIESOS > TieSos > s.o.s.> s s s ss” ir viskas tuo pasakyta. Mamyte, prašau užblokuoti tą piktybinį Trolį Raigerdą ir kitus, nes aš parašiau komentarą-skundą. Aš padariau pagal klasikines skundimo tradicijas, t.y. skundimo tradicijas Inkvizicijos teismui, GESTAPO ir NKVD, bei KGB. KGB laikais, tokius kaip mane, vadindavo “stukačiokais”, bet dabar KGB nebėra, tačiau “stukačiokų” tradicijas reikia pratęsti. Mamyte, mano reikalas yra užkabinti kam nors ETIKETES, o jūsų prašau užblokuoti visus tuos komentatorius, kuriems aš užkabinau ETIKETES. Reikia “blokuoti tokius tipus kaip raigerdai, nes šie tipai ne diskutuoja, o vien šiukšlina erdvę”. “Bet jeigu redakcija ir adminas siekia vaizduoti super demokratus, tuomet šio portalo ateitis bus nyki. Jeigu dabartinė trolių bakchanalija tęsis, rimtesnių komentatorių čia netrukus neliks”. Imkite pavyzdį iš GESTAPO. Gestapas vykdė visų nepatenkintų Hitlerio valdžia persekiojimą su plačiais įgaliojimais, ir ji buvo svarbi priemonė baudžiamajai politikai vykdyti. Gestapas tyrė visų jėgų priešiškų režimui veiklą ir gestapo veikla buvo skirta tam, kad pašalinti iš kelio Vokietijos priešus. Tuo pačiu metu gestapas turėjo prevencinio sulaikymo teisę (tai Schutzhaft.) ir išsiųsti tokius tipus į kalėjimą ar koncentracijos stovyklą be teismo.
  Mamyte, komentatoriui Raigerdui, aš, kaip ištikimas stukačiokas, užkabinau TROLIO ETIKETĘ, ateisto etiketę, russkio etiketę, sektanto etiketę, išvadinau jį bambuku, klevu ir apdrėbiau įvairiu kitokiu mėšlu.  Aš galiu ir daugiau jam etikečių prikabinti ir š. apdrabstyti.  Prašau, mamyte, tokius tipus, kaip Raigerdas blokuoti. O skundo pabaigoje papasakosiu jums anekdotą:“Gebisto klausia-
Skažite požaluista- a možno li zostavit sobaku lizatj gorčicu i ješčo s pesnei?
- Možno, ramiai atsako gebistas.
Nado liš tiorkoj nadrat psu zad i namazatj gorčicoj”.
Užtikrinu, kad šį komentarą-skundą parašiau būdamas sveiko proto, neišgėręs nei gramo degtinės, kurią labai mėgstu, nepavartojęs nei antidepresantų, nei kitokios rūšies narkotikų. Tegyvuoju aš ir mano legionas! Pasirašau: komentatorius-stukačius “TIESOS > TieSos > s.o.s.> s s s ss”. 

Povilas       2016-10-26 8:51

Lėlininkas vaikučiams davė daug naujų lėlyčių pasidžiaugti.
Vieni krykštauja iš laimės, kiti žiūri nustebę, tretieji niurzgia, kad ir senosios buvo geros.
Bet taip reikėjo.
Nes senosios lėlytės labai jau sudėvėtos buvo. Ir atsibodusios iki gyvo kaulo.
Vaikučiai kurį laiką bus užimti šviežiena ir nekrės neplanuotų šunybių.
O gyvenimas eis sava vaga. Taip, kaip ir ėjo. Taip, kaip planuoja lėlininkas.
Tiesa, kai kurios senosios lėlytės liko nepatenkintos pokyčiais. Bando netgi purkštauti, nes pamiršo, jog jos yra tik lėlytės.
Bet tai nieko nekeičia.
Kada nors susidėvės ir šitie nauji žaisliukai.
Gausim vėlkažką naujo.
Lėlininkas pasirūpins.
Kad tik visi žaidimėliais užsiimtų. Kad tik netriukšmautų per daug.

Dzeikas       2016-10-26 7:48

Diskusija naudinga tuo, kad kiekvienas diskutantas, jeigu tik ne samoningai mala nieka, inesa tiesos elementa. Kad prognozuoti reikia numanyti buvusia situacija (ne visame organizme, tas neimanoma.Uztenka atskirame segmente , skyriuje ,ir keliose lastelese) ir teisingai perskaityti reakcija.
Kolukieciu pergale rinkimuose (paguodzia tik tai, kad balsavo 50%.Vadinasi apie 20% jau suvokia ,kad juos mulkina ir ziuri ne i valdzios burna , o i jos rankas) ir po to kilusi euforija (jeigu tai ne jos imitacija, siu laiku technologija media leidzia toki fokusa) SAKOP, kad is visuomenes tketis dabar nera ko. O seimas ka? Nieko, seimunai priims sprendimus asmeniskai jiems netrukdancius ir garantuojancius stabilias iplaukas is valdisko papo sia kadencija.Protingesni galvos ir apie sekancia. Kiek pasikeis stilius .Bus sugalvoti kokie nors draudimai su galimybe ju os pazeisti.Nusizengeliai bus gaudomi ir izstatomi blogo gyvenymo kaltininkais.
Jeigu jus savo amato profesionalas tai pajusite suvarzymus ir didesnes kliautis gauti teiseta(teiseta!) atlygi uz tai.
Vienas is autoriu Rubavicius isreiske vilti, kad valdzia stiprins savivaldybe.Jeigu sutinkate su mano igarsinta prognoze, tai naturaliia zinote atsakyma i si Rubaviciaus palinkejima/vilti. Politikai besiremiancia draudimais kazkokie legitymus oponentai nereikalingi.

kam geriau apsirikti?       2016-10-26 5:51

Jeigu paaiškės jog Juozapas klydo, Juozapas džiaugsis.
Jeigu Tarabilda pamatys kad apsigavo, teks Tatrabildai graudžiai verkti.

J---T       2016-10-26 0:49

OK.
Labanakt.

tarabilda       2016-10-26 0:44

Išsimiegok. Pakalbėsim už trijų dienų. priminsiu, ką čia porinai.

Juozapas--- Tarabildai       2016-10-26 0:42

Supratau.
Kol rašei man atsakymą, tuo metu rašiau ir aš.
Perskaityk tai.
Ir dar kartą perskaityk ką replikavau apie “valdžios” sąvoką.
Misliju jog rinkimų cirkas buvo tik Didžiojo Cirko uvertiūra.
Kol kas renku puzles apie versiją jog mums įstatinėja benderio asilo ausis.
Ir man neblogai sekasi.
Scenarijus papradtas, nors aprašyti užyruktų ilgokai.
Prie progos papadakosiu ir detaliau.
Vienžo, jeigu skaitai visus mano postrinkiminius komentarus, tuomet priminsius tokią savo tezę:
Nėra geresnio būdo išgelbėti Sistemą nuo kolapso, kaip suvaidinti Sistemos mirtį.
Kontorinės dramaturgijos klasika.
GRU technologija.
Kas ten pas mus mokėsi tų technologijų Leningrado rotfrontuose, a?
? ? ?
Kuo toliau, tuo labiau tai panašu į Projektą.
...
Dabar tikras anekdotas.
Senas.
Gebisto klausia-
Skažite požaluista- a možno li zostavit sobaku lizatj gorčicu i ješčo s pesnei?
- Možno, ramiai atsako gebistas.
Nado liš tiorkoj nadrat psu zad i namazatj gorčicoj.
...
Buratinai choru rems Sistemos restartą kaukdami iš pasitenkinimo.
S pesnej!

oje, oje... naivumas       2016-10-26 0:38

tiki, kad milijonierius SAVO pinigais ir darbu laimėjo rinkimus.
——
reikia apie 20 mln ir turėti armiją politrukų.
tokiais resursais disponuoja Maskva.
—-
Maskva ir scenarijus visus parašys kolchoznikams - tikrai, nors labai protingo, Juozapo pagalbos neprašys.
——
patarimas: nesijaudinti, gerai maitintis ir žiūrėti spektaklį.
(dar melstis rekomenduoju)

Juozapas, tarp kitko       2016-10-26 0:25

O ką aš būčiau daręs būdamas karbauckio vietoje?
Matau reikalą ir taip pasvarstyti.
Mat ore kirviu pakimo prielaida- tipo, karbauckis turi labai saugotis kad jo sumanytų reformų Sistema pirma laiko nepasmaugtų.
Konspiratorius matyt. Vienžo, nekibkim žmogui į atlapus be reikalo, nereikalaukim išsiduoti. Taip?
Jeigu aš būčiau toks multimilijonierius, būčiau vienos “naisių vasaros” pop serijalo finansavimo eurus paskyręs Pokyčių ruošimui, Sistemos klibinimui.
Akivaizdu ir kiekvienam penktokui tai žinoma jog bet kokio režimo gyvasties pamatas yra info erdvės monopolis ir propagandos mašina.
Nėra alternatyvos gebelsams, muiliūtėms ir jukškiaulaičiams- nėra ir dirvos pokyčiams. Mat pokyčiai visuomenėje, valstybėje įmanomi tik įtraukiant plačias mades.
Taigi multimilijonieriaus vietoje, aš, laikydamasis visų atsargumo priemonių, (atsargumas būtinas),  o bet tačiau būčiau per penktus asmenis/firmas įkūręs bent trejetą galingų portalų, bei web tv. Surinkčiau energingas ir žiauriai kūrybingas komandas kurios jau bent pora metų prieš rinkimus būtų man taip įsukę Sistemos klibinimo mechanizmus, jog šiandien rinkimų rezultatai būtų trigubai getesni ir be į sąrašo priekį įtaisyto Matrioškos /kontoros/Sistemos statytinio skverno.
Kodėl karbauckis mieliau leido padakiškus pinigus pigaus kičinio serialo gamybai ir neskyrė nei cento alternatyvios info sklaidos kūrimui?
Gal kad karbauckiui nebuvo inteteso Sistemos griauti?
Pakako tik padidaryti sau vietą Sistemoje?
Tokiems klausimams kam nors galvose vietos yra?

???
Nelabai. Nes tą vietą užima splalvotos svajos.
Bet kaip po galais karbauckis darys Tikrus pokyčius negriaudamas režimo Sistemos?
Gali kas nors logiškai paaiškinti?
Nebent su karbauckiu atėję skverneliai yra genialiai užsikonspiravę antitarybininkai.
Skvernelis-robokopas-antitarybininkas.
Genialu.
Puikus anekdotas.

Tarabilda Juozapui       2016-10-26 0:02

Esmė ir yra skirtyje tarp dviejų žodžių - Prašyti - kurį neatsargiai pavartojau ir reikalauti, apie ką pats kalbi. Reikalauti galėsi tada kai tas darinys apie kurį kalbame taps valdžia. Kaip matome, panašu, kas stengiamasi daryti viską, kad valdžia netaptų. Ir iš kur toks atsirado noras tiems konservatoriams surengti seime kiniškas lygiąsias? Paskaičiuok ir suprasi. Aha, tarp kitko, kaip į lietuvių kalbą siūlytum versti “empičmento” terminą. Gal sulietuvinkim pagaliau tą kosmopolitų terminiją. Pagalvok.

Juozapas-- Tarabildai       2016-10-25 23:37

Šmaikštu. Beveik.
Mielas žmogau, niekaip nesuprantu- ko iš manęs pageidauji?
Entuziazmo?
Parašiau keletą gana aiškių ir logiškų komentarų kuriuose išdėsčiau savo kol kas skeptiško požiūrio motyvus.kaip dar aiškiau kalbėti, kokių dar argumentų turiu padėti?
Atsakyk man taip pat logiškai argumentuotai ir jeigu pamatysiu jog klydau, nusimsiu prieš Tamstą kepurę.
Kame problema?
Replikomis be argumentų mane priremti bus sunku.
Nemanau jog turime tarpudavyje rungtyniauti ar mieruotis kuris protingesnis.
Prašau- būk protingesniu.  Aš protingus gerbiu.
Bet tikėjimo į šviesesnį rytojų pagal vakarykšcios dienos receptus arba viralo darymą be recepto aš, pardon, neptaktikuoju.
Tikiu D-vu. Politikais ne.
Vienžo, gali rinktis- arba tiesiog dėl sportinio intereso dusinti nevierną juozapą , arba juozapui padėti po nosim neatremiamus argumentų kozirius.
Onkad nereikėtų be reikalo eikvoti energijos statant netikėlį į vietą nurodant bjaurias juozapo būdo puses, aš mielai prisipažįstu:
- Esmi blooooogas, blooogas, labai blogas juozapas.
Tiesiog toks : )
Nieko nepadarysi./D:)

 

Raigerdas       2016-10-25 23:22

Neretas komentatorius rašo apie vertybes. Man tokiu atveju kyla klausimas: kokios vertybės? Bet tokie komentatoriai net nesivargina įvardinti tas vertybes, nes, neva, egzistuoja tik krikščioniškos vertybės, kitų kaip ir nėra. Tai yra melas. Imu tik keletą pavyzdžių, nes viename komentare netilps šimtai ir tūkstančiai minimų vertybių įvairiose tautose. Tarp kitko, komunistai taip pat mėgdavo pabrėžti, kad iki 1917 m. spalio revoliucijos istorijos kaip ir nebuvo, nes, anot jų, TIKROJI ŽMONIJOS ISTORIJA PRASIDĖJO TIK NUO 1917 metų. Tai štai keletas gerų vertybių:“Klysta kiekvienas, klaidos neišsižada – tik beprotis”. Ciceronas. “Veidmainiauti – nesunkus amatas, kiekvienas niekšas tai sugeba, bet kalbėti atvirai, nuoširdžiai gali ir drįsta tik garbingos širdys”. Šandoras Petefis. “Pasaulyje nėra tokio blogio, kurio žmogaus dvasia neįstengtų jei ne paversti geru, tai bent padaryti pakenčiamu, pakeliamu, be širdies kartėlio”. Osvaldas Vaildas
“Vaizduotė, vien tik vaizduotė leidžia mums matyti pasaulį kaip visumą. Vien jos dėka suprantame tiek realius, tiek idealius mūsų santykius”. O. Vaildas

Juozapas---Realistasui       2016-10-25 23:16

Tamsta panašus į vaiką iš kurio kažkas kėsinasi atimti saldainį.
Norite tikėti, labai prašom. Užsikimškite ausis vata, kis užsidenkite delniukais ir realybė tamstos nepasieks. Čiulpkite savo čiupačiupsą į valias.
Gi nedraudžiu.
Tik jeigu vėliau paaiškės jog burnoje turite šūduką ant pagaliuko, tai pasistenkite nesiraukyti ir išlaikyti orią miną.
Kitaip bus nefasonas.
...
Dabar atsakymas iš esmės:
Jokia valdžia nesprendžia jokių problemų. Valdžios problemas daro.
Problemas sprendžia vadovai. Tie kurie veda žinodami kur, ko ir kaip.
Rytietiško mentaliteto veikėjai nori tik valdyti.
Tokia ordos tradicija.
O burliokams arba suburliokėjusiems reikia Chano.
Kuris būtų stiprus ir geras caras. Kad duotų ne tik bizūno bet ir putros.
Piliečiai klaustų, ieškotų vadovų.
Bet nei klausia, nei ieško.
Neklausinėja.
Nes klausinėjant gali netyčia sugriūti iliuzijos.
Reiškia ne piliečiai.
Burliokai.
...
Neskaitykite juozapų, pone “realiste”.
Juozapai žudo tokių kaip tamsta iliuzijas.
Laikykitės saugiu atstumu ir gal jūsų kortų namelis nesugrius.
Aš ne visiškas žvėris-
pasistengsiu nečiaudėti: )

 

Tarabilda Juozapui       2016-10-25 23:12

Supratau. Stebi tikrovę kaip fudbolo sirgalius ir žiūri, filosofiškai svarstai, kaip futbolistai nusilakavę nagus. Prastas lakas, saliarka atsiduoda, a ne?

Juozapas---Tarabildai       2016-10-25 22:57

Aš prašau? Aš, iš kolūkiečių?
Man tai didelė naujiena. Pats nebūčiau sugalvojęs.: )
Jeigu apie kažką nekalbu, dar nereiškia jog nesidomiu, nereiškia, kad nenumanau ar nežinau. Tiesiog gal man daugiau rūpi labiau konceptualūs dalykai.
Kai visi kalba apie pokyčius, visada bandau pirmiausia įsižiūrėti ar pokyčius žadantys nėra sukčiai ar kokie neadekvatūs fantazuotojai.
Todėl pokyčiuose ir ieškau pokyčių raktų.
Nes vien deklaracijos manęs nedomina.
Jeigu kažkas skelbiasi traktoristu, o rankos kaip pianisto, jeigu kažkas giriasi esąs paganinis, o pirštai kaip kombainioro- tuomet aš stoviu atokiau gerbėjų minios ir tyrinėju dar atidžiau.
Kol kas netikiu šiais gelbėtojais nes jie man nedavė jokio pagrindo tai daryti.
Vien to kad jie kiek paslinko šonan niekšus koncervus ir niekšus sodomkratus, man nėra priežastis pradėti gėrėtis tais kurių nepažįstu.
Mažiau prieš laiką džiaukis, mažiau teks nusivilti.
Kol kas net neaišku ar kolūkiečiai yra naujo žaidimo organizatoriai ar tik seno žaidimo naujausia serija.
Kita vertus, jeigu Tau įdomi mano nuomonė apie Tavo versiją- apšviesk.
Na, gal jau kiek apspangau ir tikrai nebematau to kas panosėje.
Visko pasitaiko.( N.p.)
O ir skaitytojams bus įdomu.
Klok tiesiai/šviesiai, padiskutuosim jei navyna bus vertinga.

Realistas       2016-10-25 22:51

komentaras skirtas juozapui

Realistas       2016-10-25 22:50

Išvardinote eilę problemų,su kuriomis,jūsų manymu,turėtų susidoroti naujoji valdžia(ir dar užanty laikote pora šimtų kitų). Jeigu manote,kad iš viso įmanoma tokia valdžia,kuri būtų pajėgi išspręsti tas problemas,tai jūsų supratimą apie politiką drąsiai galima laikyti “labai graudžiai juokingomis sapalionėmis”.

RuleZ       2016-10-25 22:33

Pelkė garantuota, kai koncervai (kubiloydai) stoja prie valstybės vairo - dvasios ubagai, Lietuvos milijonierių užtarėjai. Neoliberastinių globalistų užsakymą  brangiųlietuvosžmonių vardu įvykdė - LR vardu dirbo walstreeto rokfelerių ir skandinavų bankyrams.

Tarabilda Juozapui       2016-10-25 22:31

Klausyk, Juozapai, matau, kad nesugebi išsipainioti iš boikoto izotopijos. Žaidimas prasidėjo visai naujas. Tu imi reikalauti dangiškų migdolų - referendumo 100 tūkst., gero rinkimų įstatymo, naujos Konistucijos, o nesupranti paprasto dalyko, kad čia ir dabar bus sumindyti tie iš kurių tu prašai.
Sciantologas yra sciantologas. Jis turi labai aiškių tikslų sumakaluotoje valstiečių sriuboje. Jam ten agitacinio darbo ir medžiagos į valias. Juo labiau, kad ir yra Lietuvos išblaivinimo pirmeivis, tik išblaivinimo sektantiškais metodais.
Patariu peržiūrėti kelių pastarųjų dienų įvykius viešojoje erdvėje. kartoju. Vyksta labai įdomūs dalykai, bet ne tie, į kuriuos esi įsižiūrėjęs.

Jules       2016-10-25 22:24

Pelkė garantuota, kai kolchoznikai(šatrijonai) stos prie valstybės vairo - milijonieriai, Lietuvos ubagų užtarėjai. Bolševikų rūmų perversmą irgi ubagų vardu įvykdė - darbo žmonių vardu įvykdė bankyrai.

J--- tūlui Raigerdui       2016-10-25 21:19

Ak, laukiau nesulaukiau kol koks pakabintas sektantas scentologas man moralą atskaitys.
Niekam apart keleto tokių pat bobikų nerūpi tavo “nuomonė”. Esi čia tik dėl redakcijos žioplumo ir naivumo. Iš bet kur kitur išmėžtų tokį “gerulį”.
Žinai, gal jau spjauk į  savo bambukus ir klevus?
Nebeperspektyvu.
Pasikeitė konjuktūra.
Eik tu šieno ravėt.

Raigerdas       2016-10-25 20:53

Čia šv. Juozapas rašo:“Man rūpi tik viena- kad mono bendratautiečiai pradėtų galvoti kritiškai”. Mano manymu, tie Juozapo “bendratautiečiai” (pasirodo, kad dar ir tokia niekam nežinoma tauta dar Lietuvoje yra) turi išmokti galvoti teisingai, o ne kritiškai. Jeigu paklausti šv. Juozapo, kodėl žmonės turi galvoti “kritiškai”, tai jis vargu ar sugebės atsakyti į tokį klausimą. Galimai, jis net nežino, kad tą “kritišką galvojimą” visuomenei įbruko tokia sritis, kaip psichiatrija. Ir nors šv. Juozapas agituoja už vertybes, nes, galimai, pagal jį vertybės yra tik krikščioniškos, o jeigu jos nėra krikščioniškos, tai jos jau nebelaikomos vertybėmis. “Kritiškas galvojimas” psichiatrų buvo siejamas su ateistiniu mąstymu. O psichologija, kuri taip pat bruka žmonėms tą “kritišką galvojimą”, buvo pagimdyta marksizmo pasekėjų. Leipcigo Universiteto profesorius Vundtas, psichologijos tėvas, taip ir pareiškė, kad atlikus žmogaus kūno skrodimą, nebuvo aptikta jokios dvasios. Reiškia jos nėra. Tokias išvadas padarė KRITIŠKAI MĄSTANTIS psichologijos tėvas ir užkietėjęs marksistas.

stasys to 2016-10-25 17:42       2016-10-25 20:27

Jus aiškiai nesusipažinęs su ribotos informacijos naudojimo tvarka ..ir kada kokia tvarka išduodamas tas leidimas .Pasivartykite ja bent įdomumo dėlei , KAD KITA KARTA ŽINOTUMĖTE KUR DĖTI TA TAŠKĄ .smile

Juozapas---19:33       2016-10-25 20:18

Dėkui, bet, nereikia manęs girti. Ne tuo tikslu rašau.
Man rūpi tik viena- kad mono bendratautiečiai pradėtų galvoti kritiškai.
Mano būdas ne itin švelnus, todėl retai vynioju žodį į šilką.
Nepasirašėte jokiu vardu, “stebuklo” akcentas buvo ne vietoje, vat ir replikavau.
Nieko asmeniško. Už pastabą ačiū. Teisingą kritiką priimu.: )

Juozapas---Tarabildai.       2016-10-25 20:05

Labas.
Nei įsijaučiau nei ką.
Tiesiog bandau įnešti diskusijon kiek nors sveikos nuovokos.
Žemiau išdėsčiau dalykus tam, kad žmogeliai suvoktų kokia praraja tarp jų lūkesčių ir realybės. Tai apie ką Tu turi omenyje ir yra ta viską ryjančios prarajos erdvė. Dėl galimo turinio nesiginčiju. Versijų daug, fantazijos nepakaks suskaičiuot galimus manipuliacijų ir machinacijų variantus. Gal ir įdomu, intriguoja bet naudos iš to ne daugiau nei ieškant Šriodingerio katino.
Pats pagalvok - ar Tau didelis skirtumas kaip Tave apvogs?
Man labiau rūpi žinoti ar apvogs ar neapvogs, apgaus ar neapgaus, normalūs žmonės ar sukti šuleriai.
Tokius dalykus atskleidžia tik atsakymai į vertybinius klausimus.
Jeigu atsakymai į vertybinius klausimus yra neigiami, arba man bando įbrukti pseudovertybinį surogatą/ėrzacą, tuomet, pats pagalvok- ko vertos kalbos apie koalicijas, programas ir t.t.
Šnipštas yra kai reikalas be vertybių.
Net karviašūdis turi kakžkokią vertę, o politikas be tvirto vertybinio stuburo nevertas net ir karvės bandos.
Ne pagal deklaracijas vertinsiu, o pagal darbus.
Kol kas darbų nėra.
O po keleto savaičių pradėsiu dėlioti pliusiukus ir minusus šalia savo klausimų.
Būsiu atviras- visiškai netikiu jog rasiu bent vieną pliusą.
Taip arba ne, + arba -. Ir jokių pilkų, ružavų ar kitokių atspalvių.
Tada yra aišku.
Šalia sąvokos “Vertybės” negali būti vietos žodeliams, ” bet, tačiau, vis dėlto, ...” ir kt. veidmainiško mėšlo.
Taigi, į buratiniškus svarstymus prie duobutės “stebuklų laukuose” natūraliai nesivelsiu.
Gaila laiko.
Sutinku, jog naudinga stebėti bei kelti dienos švieson sužinotas/suvoktas pokiliminių žaidimų detales. Derunkelizacijos procesui tas nepamaišys.
Bet užsiimti dėlionėmis dar per anksti.
Yra laikas mėtyti akmenis ir yra laikas rinkti akmenis.
Kol kas tik rankioju puzlės gabaliukus ir kraunu į savo duršlioką.
Dėliosiu kai persijosiu pro vertybinį kiaurasamtį.
Kol kas nematau nei vienos tvirtai stabilios molekulės optimizmo rūmo statybai.
Kažkokia kogelmogel pažadų ir idėjų(?) eklektikos plazma.
Ir daug besilaižančių buratinų.
Tai ką čia iš tų miglų diskutuoti?

 

gerb. Juozapai       2016-10-25 19:33

gerbiu Jūsų įžvalgas, gražius norus.
esate retas, teigiamas personažas - tikrai norintis tiesos ir gėrio, ne koks pikasius…
o dėl stebuklo - tai tik pasakiau savo nuomonę, jokiu būdu tai ne Jūsų kritika.
Sėkmės toliau rašant gražius, prasmingus komentarus.

Tarabilda Juozapui       2016-10-25 19:30

Sveiks. Ne per gerai įsijautei, kaip matau, į vykstančią kombinaciją. Ne apie vertybinius dalykus dabar eina kalba. Dalykas tas, jei ten tų vertybių ir būtų kiek nors, tai ir toms neleis dienos šviesos išvysti. Tos grumtynės yra be galo įdomios.

Juozapas...Stebuklininkui       2016-10-25 18:51

Nesupratau.
Ar tai man reikia prikaištauti apie tikėjimą naujos valdžios stebuklais?!
Pacituok nors vieną žodį kuriuo parodžiau bent tokią užuominą.
Bent perskaityk prieš replikuodamas.

Dar       2016-10-25 18:47

Pasyvi, amebiška, keliaklupsčiavimo briuselynui ir užsienio korporacijų “investuotojams” užsienio politika kurią vykdo Matrioška akivaizdžiai pražūtinga Lietuvai. “Valstiečiai” jau pareiškė jog jie nepreyenduoja į URM ir šiuos dalykus paliks Partškolos auklėtinės nuožiūrai.
Ar tai reiškia jog “pokyčiai” vyks be pokyčių?
.
“Valstiečiai” šiandien jau šneka jog į koaliciją gali imti ir tomaszewskininkus.
Ar tai reiškia jog mes ir toliau praradinėsime dalį valstybės-  Vilniaus ir Šalčininkų rajonus?

juozapai - stebuklų NĖRA !!       2016-10-25 18:41

negi stebuklas įvyko ir kažkokie kalchoznikai laimėjo rinkimus?
——
paprasčiausiai - viena maskvos grupuotė nugalėjo kitą.
taip kad Jūsų klausimai apie SISTEMOS griovimą yra gražūs, bet tušti - vyks tik kosmetika geriausiu atveju.
—-
aišku, tarp galingųjų įvyks galios ir turto perdalijimai - bet mažiukų tai mažai palies - ir neaišku, geriau ar blogiau iš esmės bus.

Juozapas       2016-10-25 18:14

Kažkaip labai jau visi entuziastingai nusiteikę.
Ko tikėtis? Kol kas bergždžios spėlionės.
Lygtyje su neapibrėžtu kiekiu nežinomųjų derėtų paieškoti bent kažkokių dedamųjų, raktinių elementų kurie leistų visą lūkesčių makalynę perleisti per realijų ir logikos filtrus.
Dera užduoti sau keletą klausimų:
.
Ar ta jėga kuri atėjo į valdžią sisteminiu keliu, t.y. per “rinkimų” cirką bei   veikianti pagal Sistemos taisykles ,juridinių Sistemos rėmų lauke- ar ji yra antisisteminė,t.y. ketinanti naikinti režimą ir vietoj jo kurti kažką naujo, ar tik eilinė imitacija kuri skirta antirežimių nuotaikų garo nuleidimui.
.
Ar ši jėga kelia Sistemą laužančius tikslus, ar tik ruošiasi papudruoti Sistemos snukį pencijų pakėlimaos, alkoholio ìstatymo keotimais ir švoetimo lėšų perdėliojimo iš mēlyno krepšelio į żalią?
.
Ar šie naujavaldžiai žino kaip įgis imunotetą nuo surupūžėjimo? Ar tuiri priešnuodžių nuo skaldymosi ir byrėjimo iš vidaus?
.
Ar jūs manote jog Sistema pasyviai stebės sistemiškai pavojingas(kol kas tik labai teoriškai tikėtinas) permainų tendencijas ir nieko nedarys?
.
Ar jūs gebate atskirti kurios permainos galėtų daryti realų pokytį, o kurios iš esmės nieko nelems?
.
Ar naujokai turi planą kaip perimti iniciatyvą viešosios informacijos erdvėje?
T.y. ar bus paleista siaurovizijos el. skydinės šaika ar eleryė liks tokia kokia yra? Ar bus įvestos ekonominės/mokestinės sankcijos tautos bukintojams,(olialia papų ir kardašianių subinių monikiniams portalams, kakadūxams ir kitokiių popsinių bliadstvų tv debilizmams?
.
Ar bus pirmą savaitę įvykdyta radikali rinkimų įstatymo reforma?.
.
Ar bus priimti piliečių kontrolę valdžiai įvedantys įstatymai?
.
Ar bus priimtas Referendumo įstatymas su iki 100 tūkst. parašų karyelės mažinimu?
.
Ar bus sprendžiami titititiuticinių dvasių išvaikymo reikalai?
.
Ar bus keliami klausimai apie kriminalinės/baudžiamosios atsakomybės taikymą politikams, teisėjams, prokuroramas už piliečiams, visuomenei, tautai ir valstybei žalingus sprendimus?
.
Ar ši jėga inicijuos pasenusios ir de gacto neveikiančios tititutitucijos keitimą nauju Pagrinciniu ìstatymu.
.
...
.?
.?.....
......
Aš šiuo metu turiu dar bent porą šimtų klausimų į kuriuos neturėdamas atsakymų nematau prasmės burti iš kavos tirščių.

O tamstos, jūs, pirma atsakykite sau bent į šiuos klausimus, nes kol kas daugelio jüsų sapalionės atrodo labai graudžiai naiviai juokingos.

 

stasiui       2016-10-25 17:42

Visi išrinkti Seimo nariai VRK blanke pildė grafą apie bendradarbiavimą su kitų šalių slaptosiomis tarnybomis. Visi kandidatai buvo mūsų tarnybų patikrinti ir iš VRK gavo žalią šviesą dalyvauti rinkimuose. Iš šio fakto plaukia išvada, kad Juknevičienė, G.Landsbergis ar bet kas kitas, kuris viešai reiškia dar kažkokius įtarimus, yra valstybės vardu organizuojamo šmeižto dalyviai. Taškas.

stasys        2016-10-25 17:10

Juknevičienės paviešintos abejonės nėra be pagrindo ir tik laužtos iš piršto, didesnė pusė Karbauskio naujoku aplamai nėra turėję jokiu reikalu su šalies paslapčiu sistema ir tokia institucija kaip valstybės ginimo taryba ..o tai esminės valdžios grandys . Tai kad Karbauskis nepretenduoja į jokias valstybės pareigas galėtu ji charakterizuoti ir teigiamai ..kaip sunkiai pasiekiama ir įtakojama .  .

Konservatoriai daro       2016-10-25 15:40

spaudimą,jiems nederantį.Jie vis teisiausi ir aukos,kurios pataisys pasaulį?

Nieko.       2016-10-25 15:37

Nieko. Kaip Amerika ir Briuselis pasakys taip ir bus. Toliau pirks ginkluotę, toliau vež migrantus, toliau bus emigracija, toliau praskolinės Lietuvą ir taip iki 2020m.

Tarabilda stasiui       2016-10-25 15:15

Tai jau ne, žodis žvirblis. Į šoną nepašluosim, nes tai klausimas esminis. Kitaip kaip valstybinio masto šantažu tokių užuominų nepavadinsi, nes į tą šantažą įpainiota valstybinė institucija VSD. O Gabrielius irgi kalba ne savo vardu, o reikalauja nuo partijos. Schema čia labai žinoma nuo visų slaptųjų pažymų pradžios, kuri įsivyravo prezidentūros praktikoje. Pasirodo dabar atvirai į šį žaidimą įsijungė ir Konservatorių partija. Už bręstančio skandalo matome netikėtai taikią Prezidentės šypseną su palinkėjimais valstiečiams burti daugumą ir siūlyti premjerą vos ne savo nuožiūra. Kche khe…

stasys       2016-10-25 15:00

prašluokime sąmokslininkus su šluota truputi į šoną ir grįžkime prie temos ...ko tikėtis iš naujo Seimo.

va va - polikarpovnos motinos tautiečiai       2016-10-25 14:53

nepatinka, aišku, kad ne šimašiaus ir polikarpovnos tautiečiai diktuos sąlygas…

Tarabilda       2016-10-25 14:01

Va ko tikėtis, - klausimas pakibo prieš valandą ore. Pirmoji rimta insinuacija. Va ji:“G. Landsbergis, be nuostatų nesiderėti su socialdemokratais ir į galimą koaliciją įtraukti liberalus, taip pat įtraukė prašymą, kad galimą sutartį pasirašantys partijų lyderiai privalo praeiti Valstybės saugumo departamento (VSD) patikrinimą. Neabejojama, kad tai taikoma labiausiai Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkui Ramūnui Karbauskiui, kuris neplanuoja eiti jokių pareigų Vyriausybėje, bet G. Landsbergis teigia, jog tai „speciali sąlyga Gabrieliui”.

Kas moka skaityti potekstes, tikriausiai supranta, ką anūkas šia užuomina nori pasakyti. Tai akivaizdus šantažas, faktiškai Karbauskiui duodama suprasti, kad VSD stalčiuose apie jį kažkas yra, kas neleistų jam dirbti su slapta informacija. O gi tuo paskoma, kad Karbauckis turėtų pagalvoti dėl galimo Karbogeito. Ir tuomet skaičiuokite patys, kas po tokios insinuacijos iš tikro valdo padėtį?

Komentaruose visuose portaluose daug gerų patarimų       2016-10-25 12:46

partijų labui.Ar jie skaito komentarus,turėtų būti atsakingi už tai žmonės,kurie rinktų tautos pasiūlymus,patarimus,perspėjimus.

Į valstiečių premjerys tiktų ir       2016-10-25 12:44

Jakeliūnas,ir Urbšys…

Irena       2016-10-25 12:43

Nieko negalės padaryti kol MIP yra konservatorių ir juos palaikančių piniguočių rankose. O ir prezidentė kažin ar leis normaliai dirbti.

Dočys visiškui       2016-10-25 12:35

Tai kai tu parašei komentarą, tai dabar bus pusė+1.

visiški       2016-10-25 11:14

degradai čia parašė pusę komentarų

Tarabilda       2016-10-25 11:14

Pirmas ir pagrindinis darbas - perlaužti nugarkaulį siaurovizijos klanui LRT, ir visuomeninį transliuotoją padaryti visuomenės diskusijų tribūna.
Visuomenė turi turėti aikštelę idėjoms generuoti ir jas svarstyti.

Tikimes is Naujojo Seimo       2016-10-25 10:53

Itvirtinti lietuviu kalbos teisetuma visose Lietuvos televizijose. Panaikinti Lietuviu kalbos inspekcija , kaip neefektyvia ir sukurti elektronine prieiga Tautai, kad visi pastebeti istatymu pazeidimai del valstybines kalbos butu aiskiai matomi visiems ir salia butu pazeidimu pasalinimo datos.

Dėdė       2016-10-25 10:44

Liberalų + TS fronte nieko naujo, sudėjus praktiškai tas pats mandatų skaičius kaip buvo. Kitoje stovykloje Darbo ir TT partijų nykimas, jėgos koncentracija bei balsų nebepasiskirstymas kelioms partijoms nežada nieko gero liberalams/TS. Kituose rinkimuose vienmandačiai rinkimai gali suteikti kažkam toje “neliberalioje” pusėje stipriausiam dar didesnę persvarą. Valstiečiams pasišiukšlinus, socdemai gali laimėti dar labiau triuškinamai.

Tikimes is Naujojo Seimo       2016-10-25 10:30

kad pradės mokyti lietuviškai rašyti.
nes nepagarba lietuvių kalbai - tai rusų, komunistų ir kgbistų darbas.

Tikimes is Naujojo Seimo.       2016-10-25 10:25

1. Pasitikrinti pasikvietus tarptautinius ekspertus situ rinkimu legitimymuma del atitikimo LT Konstitucijai ir del galimo manipuliavimo uzluzus kompiuteriams.

2. Susirinkti i pirma posedi jau turint ekspertu isvadas /punktas 1/ , priimti istatyma del Seimo nariu sumazinimo per puse ,panaikinti daugiamandates apygardas ir seimunu nelieciamybe,  paskelbti nauju rinkimu data ir save pasileisti.


Rezultatas: Tauta maloniai perrinktu saziningus zmones ir LZVS gautu apie 80% balsu. Tada Seimas dirbtu Europietiskai ir Lietuva pradetu KLESTETI.

Pagrindinei        2016-10-25 9:06

politinei jėgai pirmiausių ir būtinų darbų puokštę sufleruoja straipsnyje Artūras Račas:” Aš ne Jakilaitis, bet rinkimų rezultatais patenkintas ir tikiuosi, kad gali būti geriau” Jei per šią kadenciją “valstiečiai”  padarytų išvardintus darbus , tai kituose rinkimuose užsitikrintų ir absoliučią Seimo daugumą

Tikrai       2016-10-25 9:02

Pritariame Rubavičiui:„Manyčiau, labai paprastų, tačiau beveik neįmanomų įgyvendinti dalykų. Pirmiausia – išlaisvinti Lietuvos žmones iš politinės nomenklatūrinės visavaldystės pančių. Kitaip tariant, gaivinti ir tvirtinti realią tiesioginio atstovavimo savivaldą, kuri buvo nužymėta Sąjūdžio dokumentuose, o galutinai palaidota apie 95-uosius“.

komunistai nepasiduoda ir laimės       2016-10-25 8:49

Komunistai iki savo mirties kovos už Lenino, Stalino, Putino idealus: Lietuva be lietuvių !!

Kai žiūri sąrašus,kas       2016-10-25 8:23

pateko į seimą,tai kad visa senoji konservatorių gvardija sugužėjo,išskyrus 2ar3 naujas pavardes.


Rekomenduojame

Nida Vasiliauskaitė. Ko bijote? Jų?

Algimantas Rusteika. Gal pabandom niekur nebebėgti?

Vygantas Malinauskas. Iš tėvų valdžios išlaisvinto vaiko interesas

Vytautas Radžvilas. Nesibaigianti tremties Golgota

Vytautas Sinica. Kas priešina visuomenę?

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Visiškas teisinis nihilizmas

Lietuvos šeimų sąjūdžio pareiškimas: Vienykimės!

Lietuvos Šeimų Sąjūdis: pranešimas dėl birželio 15–16–17 dienomis įvyksiančių protesto akcijų

Ramūnas Aušrotas. Ką reiškia SAM paskelbtas vaikų nuo 12 metų skiepijimo vajus ir manipuliacijos įstatymo tekstu?

Ką šiandien žinome apie tremtis? Dovilo Petkaus pokalbis su prof. Rasa Čepaitiene

Krescencijus Stoškus. Maršas, apnuoginęs realybės absurdą

1941 m. Birželio sukilimo 80-metį pasitinkant. Valdas Vasiliauskas: Idėjinė A. Sniečkaus klaida

Kviečiame į parodą „Pirmasis masinis trėmimas 1941 m. birželio 14–19 d.“

Vidas Rachlevičius. Aš su siaubu laukiu naujų rinkimų

Vaidotas A.Vaičaitis. Šeima, partnerystė ir Civilinis Kodeksas

Vidmantas Valiušaitis. Pasiuntinys, kurio neatpažino. In memoriam Stasys Lozoraitis (1924–1994)

In memoriam Marcelei Kubiliūtei (1898–1963): ar atsirastų Vilniuje paminklas pačiai iškiliausiai Lietuvos Moteriai, Tautos sukilimo dalyvei?

Zigmas Tamakauskas. Atminties išsaugojimo paminklas

Robert P. George. Drąsa, meilė ir pasiaukojimas kovoje už šeimą

Lietuvos advokatūros pergalė prieš STT: slaptų pažymų eros pabaiga?

Pristatome „Šeimų Sąjūdžio“ nuotolinę vaizdo konferenciją apie protesto akciją birželio 15–17 dienomis

Geroji Naujiena: Broliai, seserys, gyvenkime ir mes tikėjimu, ne regėjimu

Rasa Čepaitienė. Jie sako „NE“

Nacionalinis susivienijimas kviečia paminėti Birželio sukilimo 80-metį

Kastytis Braziulis apie jėgos naudojimą prieš parlamentarą: incidentas gali tapti precedentu

Nida Vasiliauskaitė. Kokia būtų TS-LKD ir medijų reakcija, jei tai būtų nutikę Baltarusijoje ar Rusijoje?

„Neredaguota“ pokalbis su istoriku Valdu Rakučiu apie tarpukario Lietuvą iki perversmo

Andrius Švarplys informacinėje laidoje „Proto balsas“: kur dingo tikroji TS-LKD partija ir „konservatizmas“ Lietuvoje?

Kas Nidą Vasiliauskaitę stebina labiau nei žvaigždėtas dangus, kėlęs nuostabą Kantui

Vidmantas Valiušaitis apie Lukašenkos vertą „šventę“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.