Dienos aktualija, Demokratija ir valdymas, Geopolitika, Europa

Kastytis Braziulis. Vokietija – Rusija: ką reiškia Lietuvai Vokietijos svarbių veikėjų pasisakymai?

Tiesos.lt redakcija   2021 m. balandžio 26 d. 9:02

21     

    

Kastytis Braziulis. Vokietija – Rusija: ką reiškia Lietuvai Vokietijos svarbių veikėjų pasisakymai?

Kai tik Rusija paskelbė apie karių patraukimą nuo Ukrainos sienos, tai Vokietija tikrąja ta žodžio prasme pratrūko.

Kandidatė į Vokietijos kanclerio postą Analena Bebrok pasisakė prieš ginklų gynybai pardavimą Ukrainai: būtina kalbėtis su Rusija, o ne kelti įtampas.

Vokietijos užsienio reikalų ministras H.Maas pasisakė prieš spaudimo Rusijai didinimą: negalima kalbėtis vien tik sankcijomis, būtinas dialogas.

Vokietijos Ekonomikos ir energetikos ministras P.Altmajeris pareiškė, kad negalima susieti dujų vamzdžio „Šiaurės srautas -2“  statybų su A.Navalno problema: tai yra visiškai skirtingos temos. Dujotiekį būtiną užbaigti, nežiūrint į tai, kad jam prieštarauja JAV, Ukraina ir Baltijos valstybės.

Saksonijos premjeras M.Krečmeris pareiškė, kad būtina užbaigti Ukrainos klausimą: su Rusija reikia kalbėtis, nes gyvename viename kontinente ir esame priklausomi vieni nuo kitų. Jis lankėsi Maskvoje.

Vokietijos užsienio reikalų ministras H.Maas pasisakė prieš ginklų gynybai pardavimą Ukrainai.

Štai taip. Vokietija – Rusija. Neatsiejamos draugės. Partnerės. Kai vienos valstybės stengiasi tapti energetiškai nepriklausomomis nuo Rusijos, tai Vokietija siekia tapti energetiškai priklausoma nuo Rusijos.

Po tokių Vokietijos svarbių veikėjų pasisakymų pradedi abejoti Vokietijos ryžtu ginti Lietuvą, jei ji būtų Rusijos užpulta. Tikriausiai viskas baigtųsi giliu padūsavimu, susirūpinimo išsakymu ir… aktyvesnėmis dujotiekio statybomis.

Gerai pasakė vienas Ukrainos diplomatas: šiandien gavome neigiamus atsakymus dėl NATO ir dėl ginklų gynybai – negalima tikėtis pagalbos, reikia pasitikėti tik savo jėgomis.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Ir taip, ir ne        2021-04-27 19:39

Volietijos politikai neuzima isteriskos anti-rusiskos politikos, bet tuo nebutinai reikia dziaugtis. Butu kazkoks konfliktelis, kuris liestu mus, manau spjautu jie I visus isioareigojimus. Ypac neramina tai, kad zaloeji gali buti vyriausybeje, nors dvaro politikai kazkokiu butu izvelgia tame kazka teigiamo mums

Dalia       2021-04-27 17:29

Manau kad vokeciai labai teisingai elgesi.Nejuokinkim eiliniu zmoniu,kurie budami eiliniais,puikiai supranta,jog swankcijos nieko neduoda,tik paerzina vieni kitus.O vokieciai yra pragmatikai-jiems svarbiausia kad butu stipri ekonomiskai,kad pilieciai gerai gyventu.Is ju reiketu pasimokyti ir musu valdziai

ale       2021-04-27 15:18

nedurni tie vokiečiai , nenori pirkti brangiai dujas , kaip mes kad nuomajam laivą trys kartus brangiau nei būtumę nusipirkę . O gražiausei , kad dujos atkeliauja tiesiai per aplinkui iš Rusijos , brangiau negu vokiečiams tiesiai .

Jules       2021-04-26 20:07

Vokietija nėra laisva šalis, beje, kaip ir Prancūzija ar Italija. Jos visos Didžiojo Trejeto žinioje - Troikės kontrolėje. Dabar jas tramdyti padeda, kaip ir mus, Pasaulinė Kovidistų revoliucija - Pasaulio Vyriausybės statybos.

stasys       2021-04-26 19:59

Kol rusų tankai nestovi prie Vokietijos sienų galvoti rimtai apie tos Ukrainos problemos sprendimą vokiečiams ne neverta . Gal ir parduotų vakarai karinės technikos ukrainiečiams tik va kas mokės ? tik paskolintais. Yra Vokietijoje svarbių asmenų kurie mąsto truputį kitaip , tik va bėda jais niekas nesidomi ir neklausia nuomonės apie Ukrainą .Va kur bėda , keli asmenys negali kalbėti už visą šalį .

Nieko keisto,       2021-04-26 17:49

kad lietuviai pirmiausia žiūri svetimųjų interesų - turi už tai įgytą atsakingą dirbtinį geną.

Nieko keisto       2021-04-26 17:32

Neprisimenu nesavanaudiškos
pagalbos atvejo didžiojoje politikoje. Vokietija visada žiūrėjo ir žiūrės tik savų interesų. Kuo ją gali sudominti Lietuva, kad ji ją gintų ir dar nuo rusų?

ah1       2021-04-26 17:25

pagal Bismarką.

to Niekaip nesupantu       2021-04-26 17:17

Gal trinasi tarp tų, kurie išmetė? Kas gali paneigti tokią galimybę, a?

to Žodžio laisvė...       2021-04-26 17:14

Mokslinio Komunizmo specialiste, nežinai, kad Pietryčių Lietuvos klausimas į slaptą Maskvos Molotovo pakto protokolą buvo įtrauktas vokiečių iniciatyva ir pilnai netesėtas - grąžintas tik trečdalis Pietryčių Lietuvos. Didžioji dalis liko Lenkijoje ir Gudijoje, nežinai, zubryliuk? Na, o Vilnietis pamiršo, kad Stalino geresniu draugeliu buvo Ruzveltas, Čerčilis, Atlis ir Trumenas, padovanojęs A-bombačką, kas šis geriau jaustųsi. Ech, Vilnieti, Vilnieti! Gal irgi Kapsukę baigęs?

bjž       2021-04-26 17:13

Savais reikalais užsiimkite kalbėtojai.

Žodžio laisvė...       2021-04-26 15:01

Molotovo - Ribentropo dvasių tvaikas niekur nedingo.Ko rytoj tikėtis iš Vokietijos,kai ją užplūdo KGB voratinklis???

vilnietis       2021-04-26 14:24

Taigi ir Ribentropas su Molotovu sutarė, kaip ir Hitleris su Stalinu.
Dar neužmiršom.

Ukraina turi pasitikėti       2021-04-26 12:46

savimi.Tai geriausia investicija ir žinoti,kad ji dar turi draugų,kurie ją palaiko.Pasitikintys savimi ir Dievu nenugalimi.O Vokietija nori gyventi iš nešvarių pinigų,taip tapdama kiek parazitine?

viskas blogai       2021-04-26 11:48

Po Butkevičiaus, Jakubausko ir Tomkaus pokalbio “Respublikoje” galima drąsiai konstatuoti, kad patikimų draugų Vakaruose Lietuva neturi. Laikas daug ką permąstyti. Kol kas taip “ant smūgio”, skubotai ir galbūt ne visai pagrįstai, darau išvadą, kad Lietuvai reikalinga Katalikų bažnyčia, nors nesu iš tikinčiųjų, ES kaipo tokia, nors manęs negalima apkaltinti eurofederastiniu optimizmu, ir, kas svarbiausia, JAV visuomenės viešoji nuomonė. Ta giluminė, o ne “žiniasklaidos ryklių” propaguojama “pažangi” isterija. Gal kam keistai nuskambės, tačiau šia linkme Venckienė sugebėjo šį bei tą padaryti. Jau kažkokia pradžia yra.

dar       2021-04-26 11:08

Deja,Vokietijos krikščionių demokratų kandidato į kanclerius požiūris į situaciją Europoje ,mano nuomone,švelniai tariant irgi….
„A. Laschetas tam tikru požiūriu yra panašus į A. Merkel, pavyzdžiui, kalbant apie Kiniją, ekonominę naudą jis iškelia aukščiau saugumo, tas pats pasakytina ir apie Rusiją“, – sekmadienį vykusio pokalbio metu sakė Europos užsienio santykių tarybos Berlyno biuro vadovė Jana Puglierin.
https://www.lrt.lt/naujienos/pasaulyje/6/1327241/berlyne-nieko-naujo-ka-reiskia-prorusiskos-galimo-merkel-ipedinio-paziuros

Niekaip nesupantu       2021-04-26 10:48

Tai Braziulis išėjo iš VSD ar tebedirba VSD, o gal pas anūką neetatiniu?. Čia kaip su Pociūniene: ar jos ar ne jos vyrą išmetė pro langą. Abu tokie politkorektiški išliko.

Ayn Rand       2021-04-26 10:18

Na tai gerai bent jau, kad “Rusijos draugas” Trump’as spėjo Ukrainiai Iečių šimtą kitą perduot. Tai rimtas ginklas pasiryžusių pakovot rankose.

Jules       2021-04-26 10:18

O kas čia keisto? Amerika naudojo Rusiją Vokietijos supartalinimui, o dabar Vokietija seka USA pavyzdžiu-naudos Rusiją savo konkurentės silpninimui. Nieko naujo, apart Covid’o ir mobiliakų bei PC.

Tai kaip čia?       2021-04-26 10:13

Tik ką Kastytis rašė ,kad Rusija tuoj mirs!

Kis       2021-04-26 10:05

ka nepadaro pinigai,atlieka dideli pinigai,o Vokietija niekada nespjove ant pinigu.Pasirodo viskas parduodama ir perkama.Kada sakoma,kad dujotiekis valstybei svarbiau uz zmogaus teises,nereikia tureti daug smegenu,kad is tu pelu,nebus grudu.Prisiminkkime pokari,kiek prasedejo sunu,broliu miskuosebelaukdami JAV pagalbos?Jie nepripazino okupacijos,o kokia nauda?

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.