Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas

Kastytis Braziulis. Du pastebėjimai.

Tiesos.lt redakcija   2021 m. kovo 5 d. 23:02

9     

    

Kastytis Braziulis. Du pastebėjimai.

Pirmas, grįžo seni, tarybiniai laikai, kai viskas buvo aišku. Čia juoda, o čia balta. Taip ir dabar. Pradėjome naudoti tas pačias frazes: fašistas, nacis, naikinti, bausti, sodinti, ištremti, persekioti, apriboti teises, tamsa.  Atakuojama ir menkinama bažnyčia. JAV tapo priešu, taip kaip buvo anksčiau. Jei Trumpas būtų laimėjęs rinkimus, tai JAV priešu būtų tapusi Nr. 1. Turime savo propagandistus, panašius į Kiseliovą, Solovjovą. Matosi ir jaučiasi valdžios ir visuomenės atskirtis. Čia esame mes, o jūs ten, tai ten ir pasilikite ketverius metus. Matosi bandymai keisti rinkiminę tvarką. Ją griežtinti, apriboti žmonių teisę rinkti, pasirinkti ar būti renkamam. Be partijos viršūnėlės pritarimo, niekada netapsi visuomenės atstovu. Susidaro įspūdis, jog žengiame į ten iš kur išėjome prieš 30 metų.

Antras, visiškai priešingas veiksnys. Sulaikytas Brazausko žentas, areštuotas įtakingasis R.Stonys. Kas drįso kišti nagus į neliečiamuosius?! Kaip taip galėjo įvykti? Jaučiu, kad politikų užkulisiuose vyksta audringos diskusijos, reiškiamos piktos emocijos, kad taip teisėsauga elgtis negali, kad ir jiems pavojus iškilti gali, kad reikia kažką daryti. Aišku, padarys. Nei vienas, nei kitas nebus nuteistas ir nesės į cypę. Tačiau, teisėsauga įvykdė operacijas, nederindama jų su įtakingiausiais politikais. Negerai. Manau, kad įvyko paprasčiausias dalykas. Pasikeitus Lietuvos prezidentui nuo teisėsaugos yra nuimtas buvusios prezidentės uždėtas apynasris. Teisėsauga pasijuto laisva ir pradėjo vadovautis LR įstatymu. Turime rezultatą. Mano prognozė, artimiausiu metu laukime atakos prieš teisėsaugos įstaigas ir jų vadovus. Baus juos už rodomą per didelę iniciatyvą ir pagarbą įstatymui, o ne jų valiai. Nuo lenciūgo atitrūkusi teisėsauga neilgai bėgios laisvėje. Greitai bus pagauta ir pririšta, tik ant trumpesnio šniūro, kad žinotų kaip elgtis nedera.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al.       2021-03-8 2:01

Tarybiniai laikai grįžo ne todėl, kad ,,viskas aišku”. O todėl, kad kominterno smogikai vėl perima pasaulio kontrolę. Ir būtent tai, manau, daugeliui politikos apžvalgininkų, kažkodėl, nėra ,,visiškai aišku”. Negi taip sunku pastebėti tam tikrų, būdingų būtent bolševikiniam perversmui būdingų bruožų? Ir vienas jų - visiškas įstatymų, konstitucijos ir paprasčiausio padorumo nepaisymas. ,,Teisėsauga pasijuto laisva ir pradėjo vadovautis LR įstatymu.” - kas čia per minties šuolis ? Jei teisėsauga vadovautųsi LR įstatymu, tai pirmiausia suimtų Konstitucinį teismą ir vyriausybę už antikonstitucinę veiklą. Pagal kokį LR įstatymą teisėsauga užpuola taikius protestuotojus ar pamokslaujančius kunigus ? Bet jei mūsų politikos apžvalgininkai matytų plačiau, pastebėtų, kad panašūs ir dar aršesni mūšiai vyksta ir ten, kur Grybauskautės ir vardo nežino.

Argi čia pirmas kartas?       2021-03-6 20:59

buvo ir daktarų, ir advokatų, net ir teisėjų buvo. Bet rezultatų nesigirdėjo.

vasia       2021-03-6 20:16

naivuolis..

Taip       2021-03-6 14:08

Tikrai,kas yra būdinga visokiems ant demokratijų parazituojantiems neo Solovjovams ir Kiseliovams,kad jie paniškai bijo Trampo.Prie Trampo demokratija buvo sustiprėjusi,o dabar vėl be atvangos kisielų pilsto žmonėms ant galvų kiseliovai.Plaukia kisieliaus upėmis visokios Stambulo konvencijos, vis labiau užtvindidamos šalių demokratijas.

Prašalietis       2021-03-6 9:52

Prie Kastyčio Braziulio “patriotinių pastebėjimų” labai “norisi” pridėti iš naivaus vaikiško amžiaus “niekaip neišaugančio”, pagyvenusio diletanto “pastebėjimus”:
  Pirmas, “prėję laikai gali leisti kur nors grįžti”, daiktams ar reiškiniams duotos sąvokos “priklausomai nuo mokytų dėdžių paliepimo gali keistis”, smėlio dėžės draugų ir priešų “kaita” priklausomai nuo to kokių žaislų tos dienos ” draugas ar priešas” turi ir ar duoda pažaisti ir t.t., jaučia darželiniokų amžiaus vaikučiai. Pradinio mokyklinio amžiaus vaikučiai iš darželinukų “supratimo” apie gyvenimą jau juokiasi.
  Antra. Vaikiškas juokas ima, kai nuo 1991 metų po kiekvienų rinkimų jau 30 metų vyksta valdžią paėmusios “politinės” chebros “pastumdymai” siekiant “užkirsti kelią” buvusios valdžios chebros “korupcijai” ir perimti jų kontroliuotų pinigų srautų ir biznių “politinę” kontrolę. “Valstybinei teisėsaugai ir jėgos struktūroms” ką ir kaip reikia “tvarkyti” pasakojo Brazauskinių “tautinių“profesionalių komunistų ir lansberginių KGB-sąjūdinių veikėjų “politinės” chebros. Keturis metus Karbauskio valstiečiams netyčia “atlūžo” “padrumsti vandenį” reikalus jau 30 metų pirmu ar antru numeriu tvarkančiai lansberginių kGB-istinių poerestroijkinių sąjūdiečių chebrai, todėl po rinkimų eilinį kartą pasidariusi “laisva”, kaip sako Braziulis -” teisėsauga vykdo operacijas nederindama jų su politikais”.
Leiskite iš Braziulio “pirma ir antra” kūdikiškai, skaniai ir nekaltai nusikvatoti…

fantazijos       2021-03-6 9:48

arba kvailas arba mus kvailais laiko:
“Teisėsauga pasijuto laisva ir pradėjo vadovautis LR įstatymu.”
—-
(KGB kadrai ištikimi iki grabo)

Na, taip.       2021-03-6 9:33

Čia, p. Kastyčio išsakytas juodasis scenarijus, kas bus. Bet, jei matytume plačiau, tai matytume ir Dievo įsikišimą, nes tiesa veržiasi į viešumą ir to nematyti negalim. Ši tiesa eina su galia, kurios štai bijo mūsų jaunoji valdžia. Ar jie nemato, kaip “vakarai” “išdurinėja” Navalną. Tad, kas gali paneigti, kad taip pat nebus išdurtas ir šios kadencijos legionas? Tad neskubėkime skleisti juodų scenarijų. Nes žinia, kad Dievas nedaro staigių judesių, leidžia žmonėms atsikvošėti ir sugrįžti į doros kelią.

Rasa       2021-03-6 8:31

Sovietmečio karta sako: “Mes jau čia gyvenome”. Todėl gerai suprantame, kad juoda yra vadinama balta ir visi verčiami tai kartoti. O jaunimėlis, kažkodėl nėra toks nuovokus, kokie buvome mes. Šiandien didelė dalis jų tiki, kad juoda tai balta…

stasys       2021-03-6 8:14

Labas rytas .Tikrai abejoju tuo jog autoriaus išvakarės buvo tokios pat geros nuotaikos ir sveikatos . Dabar populiaru jog buvę teisėsaugos darbuotojai tampa premjierais arba atidaro ‘burimo salonus’ kuriuose įsidarbina tais pačiais influenseriais . Gauta patirtis buvusioje darbovietėje iš dalies ir naujoje vietoje praverčia , vienok ! man neaišku kaip iš tų įvykių nuotrupų galima sudėti tokia prognoze ? Taip vadinamos apklausų bendrovės ir tai naudoja tam tikras metodikas siekių paveikti visuomenes nuomonę konkrečiu klausimu ..o va autorius kaip žirnius iš kybiro pabere ir jau laukia aplodismentu su ovaciniais pasvilpavimais .


Rekomenduojame

Algimantas Rusteika. Apie karą, kurio nebus

Nuo bačkos. Andrius Navickas, vienas iš naujojo Partnerystės įstatymo autorių – apie krikščionybę, meilę ir naujuosius inkvizitorius

Ramūnas Aušrotas. Pora pastabų dėl koalicijos partnerių (!) rengiamo Partnerystės įstatymo projekto

Nida Vasiliauskaitė. Ką atsakyti žmogui, kuris yra „pasiryžęs aukoti dalį savo laisvės vardan bendro gėrio“?

Vytauto Sinicos pozicija LRT diskusijoje su Tomu Vytautu Raskevičiumi dėl vienalytės partnerystės projekto

Gertrūda Jolanta Juchno SF. Reikia dalyvauti, nes jei nepaprašysime atsižvelgti į Tautą, kito Maršo jau nebebus

Replika. Romualdas Žekas. Rafinuotas bandymas apgauti

„Neredaguota“ pokalbis su Nida Vasiliauskaite. Žmonių balsas

Dėl pasisakymų organizatorių vardu: „Didžiojo Šeimos Gynimo Maršo 2021“ organizacinės grupės pranešimas žiniasklaidai

Iš skaitytojų pašto. Pranas Kaladė apie Laisvę ir „laisvę“

Paulas Stametsas: Išgydo net vėžį – nepažintas grybų pasaulis

Kardinolas S. Tamkevičius palaiko „Šeimų maršo“ idėją: „Ginant principines vertybes Bažnyčia stovės mūru“. Kunigų R. Grigo ir A. Valkausko pozicija

Andrius Švarplys. Į ką lyties ir diskriminacijos nęsamonės perdaro Ameriką: gimsta naujoji CŽV

Herta Burbė apie „galimybes“: vasarą paplūdimyje

Vytautas Sinica. Bažnyčia draudžia katalikams balsuoti už partnerystę (ir A. Navickas tą žino)

Brolio Arūno Peškaičio žinia: Pranciškonų ordinas draudžia broliui Pauliui Vaineikiui dalyvauti Šeimų gynimo marše (papildyta)

Nuo bačkos. Andrius Navickas: Taip, aš palaikau Partnerystės įstatymo priėmimą

Kastytis Braziulis. Ar pritariu šeimų maršui? Taip, be abejo, nes…

Nida Vasiliauskaitė. Klausiate, ką daryti? Paklauskite piliečių

Jarūnė Rimavičė. Atsakymai į klausimą, nuo ko ginama tradicinė šeima Lietuvoje

Andrius Švarplys. Pagaliau yra alternatyva „Dviračio Žynioms“

Romualdas Žekas. Lavono gaivinimas

Jolanta Blažytė. Aūūū, Greta!!! Kur tavo „How dare you?“

Nida Vasiliauskaitė. Dabar išties pabūsiu – pirmą kartą – radikalu

Papunkčiui. Vytautas Sinica apie elitizmą

Vidas Rachlevičius. Dvi šalys nesitaiksto su Kinijos užmačiomis Pietų Kinijos jūroje – koks bus šios atsakas?

Vytautas Radžvilas. Klausimai maršo išvakarėse

„Neredaguota“ pokalbis su Adu Jakubausku apie istoriją ir politiką

Kunigas Arnoldas Valkauskas: pilietinių iniciatyvų reikia, kad valdžia neužmigtų

Gerovės valstybė? Antanas Buračas palygino

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.