Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Karolinska (Švedija) ligoninė nebetaikys hormoninio lyties keitimo metodo vaikams

Tiesos.lt redakcija   2021 m. gegužės 8 d. 11:08

7     

    

Karolinska (Švedija) ligoninė nebetaikys hormoninio lyties keitimo metodo vaikams

Stokholmo Karolinska ligoninė nutraukia prieštaringai vertinamą negrįžtamą hormoninį gydymą nepilnamečiams, kurie sakosi kenčiantys nuo lyties disforijos, t. y. manosi gimę netinkamos lyties. Tai praneša „SVT Nyheter“ (Švedijos televizijos naujienų tarnyba).

Nuo 2000 m. KID (Karolinska instituto doktorantūros) komanda Stokholme tyrė daugiau nei 700 jaunų žmonių dėl lyties disforijos.

Kad toks gydymas nemoksliškas ir pavojingas, SVT perspėjo jau anksčiau.

Tai, kad pastaraisiais metais labai padaugėjo paauglių, staiga ėmusių manyti, jog gimė ne tos lyties, paprastai aiškinama nurodant dvi pagrindines priežastis: bendraamžių spaudimą ir šiuo metu itin madingas naująsias kairiąsias ideologijas. Tačiau būta ir pranešimų apie kairiųjų pažiūrų motinas, manipuliuojančias savo pačių vaikais ir verčiančias juos manyti, kad jie yra transseksualūs.

Karolinska dabar priėmė naujas tokių pacientų gydymo gaires – jose ne tik įvardijami visi galimi šalutiniai gydymo hormonais padariniai: širdies ir kraujagyslių ligos, osteoporozė, nevaisingumas, vėžys ir trombozės, bet ir konstatuojama, kad mažai įrodymų, jog gydymas hormonais padeda pasiekti norimą efektą, ir kad šiandien dar labai mažai turime žinių apie ilgalaikį tokios procedūros saugumą, rašo SVT.

Pranešama ir apie tai, kad nemažai jaunų žmonių po to gailėjęsi, jog ryžosi „lytį įtvirtinančiam“ gydymui. Kelios tai patyrusios moterys dalyvavo ir SVT laidoje 2019 m.

„Priežiūros institucijos nežino, kuo jie užsiima. Tai nesiremia jokiu mokslu. Jie daro bandymus su jaunąja karta, kuriai visas gyvenimas dar prieš akis. Aš nežinau kitos medicinos srities, kur gydymas būtų išbandomas tokiu būdu“, – sakė Mika, bandanti susigyventi su negrįžtamo hormoninio gydymo pasekmėmis.

Naujosios Karolinska gairės numato, kad tokia hormonų terapija nepilnamečiams daugiau nebebus taikoma, išskyrus klinikinius tyrimus. Tiems pacientams, kurie jau gauna gydymą, gydytojai atliks „kruopštų individualų įvertinimą, ar tą gydymą reikia nutraukti, ar tęsti“, – rašo SVT.

Pagal Švedijos žiniasklaidą parengė Daiva Jakubauskienė

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Nėra jokio "lyties keitimo"!       2021-05-9 2:07

Lyties keitimas teoriškai įmanomas tik kelių ląstelių embrione, bet ne milijardų suaugusio žmogaus. Yra ne lyties keitimas, bet žmogaus luošinimas, o luošintojai turi būti baudžiami kalėjimu, jei ne mirtimi.

Apolitas Runkelis-Patvorinis       2021-05-8 15:55

https://www.youtube.com/watch?v=nWACGEKw6PQ 

Seno (2010) dokumentinio norvegiško serialo “Smegenų plovimas” paskutinė serija. Straipsniui į temą. Tuo pačiu padeda pamatyti platesnį vaizdą, kodėl vyksta tai kas vyksta. Kad ĮJUNGTI LIETUVIŠKUS SUBTITRUS, PASPAUSKITE MYGTUKĄ  CC

Česlova Zukulienė       2021-05-8 15:32

Daryti įvairias manipuliacijas su svetimais vaikais yra KRIMINALAS.O kas gali paneigti,kad iš šeimų atimti vaikai netapę panašių bandymų subjektais,patys vaikai
to nežinantys???

> 12:48       2021-05-8 13:42

O kas sakė, kad visi mes sveiko proto? Pažiūrėkit kad ir į mūsų dabartinę bobiausybę bei komservatorių partiją su savo satelitais. Daug kas gali išsikraustyti iš proto, išgirdęs milijardų šlamesį. O juk tie, ,,gydomieji” hormonų terapija, nuo tos terapijos priklausomi visą gyvenimą. Taigi pajamos iš jų garantuotos keletą dešimtmečių, jeigu nenusižudo. O jeigu pradeda galvoti apie savižudybę, tampa ir psichologų bei psichiatrų melžiamomis karvėmis. O paauglystė ir taip pažeidžiamiausias amžius, taigi pavergti paauglių protą manipuliatoriams visai nesunku. O jau paskui, supratę, kad pakliuvo į bėdą, ne visi išdrįs prisipažinti, nes juk gėda pasirodyti visai kvailu. Be to, atsiranda pavydas bei keršto jausmas sveikiesiems. Ir manipuliacijos tęsiasi.

> 12:48       2021-05-8 13:41

O kas sakė, kad visi mes sveiko proto? Pažiūrėkit kad ir į mūsų dabartinę bobiausybę bei komservatorių partiją su savo sateliais. Daug kas gali išsikraustyti iš proto, išgirdęs milijardų šlamesį. O juk tie, ,,gydomieji” hormonų terapija, nuo tos terapijos priklausomi visą gyvenimą. Taigi pajamos iš jų garantuotos keletą dešimtmečių, jeigu nenusižudo. O jeigu pradeda galvoti apie savižudybę, tampa ir psichologų bei psichiatrų melžiamomis karvėmis. O paauglystė ir taip pažeidžiamiausias amžius, taigi pavergti paauglių protą manipuliatoriams visai nesunku. O jau paskui, supratę, kad pakliuvo į bėdą, ne visi išdrįs prisipažinti, nes juk gėda pasirodyti visai kvailu. Be to, atsiranda pavydas bei keršto jausmas sveikiesiems. Ir manipuliacijos tęsiasi.

Hmm       2021-05-8 13:24

Tai dabar klius tai Švedijos Karoliniškių ligoninei nuo politinio korektiškumo raganų medžiotojų. Kaip ir išdrįso.

manau,       2021-05-8 12:48

kad sveiko proto zmogus to niekada nedarys


Rekomenduojame

Ramūnas Karbauskis. Valdžia vis dažniau ima grasinti Lietuvos žmonėms

Nida Vasiliauskaitė: kas, oficialiu požiūriu, dabar turi teisę viešai kalbėti apie esamą padėtį?

Geroji Naujiena: uoliai sergėkime Dvasios vienybę taikos ryšiais

Algimantas Rusteika. Dabar yra tada, tada yra dabar

Nida Vasiliauskaitė ir jos lapių medžioklė: ar įvedę prievartą prieš piliečius kovos su pandemija pretekstu, politikai sustos?

Algimantas Rusteika. Dabar yra tada, tada yra dabar

Kam netinka pilietinė pozicija? Artūras Orlauskas „Neredaguota“ tinklalaidėje

Ramūnas Aušrotas. Bendruomeninio solidarumo ir atsakingos kaimynystės pavyzdys

Vytautas Sinica. Negi į dieveniškiečius vandens patrankas arba gumines kulkas atsuks pirmiau nei į nelegalus prie sienos? Man tai makabriška

Nida Vasiliauskaitė. „Dirbu UAB „PR“, gavom užsakymą parduoti „visuomenei“ plytą“

Audrius Bačiulis. „Tai – ne Lietuvos Vyriausybė, tai – okupacinė administracija“

Andrius Švarplys. Čia gali būti du variantai

Lietuvos Šeimų Sąjūdžio pareiškimas: kviečiame Lietuvos žmones palaikyti Dieveniškių gyventojų protestą

Vytautas Sinica. Šiandien jie lengvai būtų apšaukti laisvės priešais

Rasa Čepaitienė. Kuris neapsvaigtų?

Ramūnas Aušrotas. Lazda visada turi du galus

Trakų istorinio nacionalinio parko pašonėje – plynas kirtimas

Audrius Bačiulis. Sakiniai, turintys išvartyti ministrą iš šlapio viščiuko

Liudvikas Jakimavičius. Lietuvos konservų fabriko „Brolių kapai“

Vytautas Sinica apie Gabrielio Landsbergio fiasko

Žinios iš Dieveniškių – tai, ko „Panorama“ šį vakarą nerodė

Lidžita Kolosauskaitė. Antivakserės laiškas Sveikatos apsaugos ministrui

Algimantas Rusteika. Susiliejam su gamta

Ramūnas Karbauskis. Sužvėrėję, godūs ir pikti

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“ apie demografinę Afrikos bombą

Vinco Kubiliaus reportažas iš Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventės vyskupams Julijonui Steponavičiui ir Vincentui Borisevičiui pagerbti

Roberto de Mattei. Pranciškus pradėjo karą, kuris baigsis Tradicijos triumfu

Nida Vasiliauskaitė. Proga kai ką sužinoti apie protingųjų protą

Vidmantas Valiušaitis. Išdavystės dienos

Ramūnas Karbauskis. Prievartos maniakai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.