Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Karolinska (Švedija) ligoninė nebetaikys hormoninio lyties keitimo metodo vaikams

Tiesos.lt redakcija   2021 m. gegužės 8 d. 11:08

7     

    

Karolinska (Švedija) ligoninė nebetaikys hormoninio lyties keitimo metodo vaikams

Stokholmo Karolinska ligoninė nutraukia prieštaringai vertinamą negrįžtamą hormoninį gydymą nepilnamečiams, kurie sakosi kenčiantys nuo lyties disforijos, t. y. manosi gimę netinkamos lyties. Tai praneša „SVT Nyheter“ (Švedijos televizijos naujienų tarnyba).

Nuo 2000 m. KID (Karolinska instituto doktorantūros) komanda Stokholme tyrė daugiau nei 700 jaunų žmonių dėl lyties disforijos.

Kad toks gydymas nemoksliškas ir pavojingas, SVT perspėjo jau anksčiau.

Tai, kad pastaraisiais metais labai padaugėjo paauglių, staiga ėmusių manyti, jog gimė ne tos lyties, paprastai aiškinama nurodant dvi pagrindines priežastis: bendraamžių spaudimą ir šiuo metu itin madingas naująsias kairiąsias ideologijas. Tačiau būta ir pranešimų apie kairiųjų pažiūrų motinas, manipuliuojančias savo pačių vaikais ir verčiančias juos manyti, kad jie yra transseksualūs.

Karolinska dabar priėmė naujas tokių pacientų gydymo gaires – jose ne tik įvardijami visi galimi šalutiniai gydymo hormonais padariniai: širdies ir kraujagyslių ligos, osteoporozė, nevaisingumas, vėžys ir trombozės, bet ir konstatuojama, kad mažai įrodymų, jog gydymas hormonais padeda pasiekti norimą efektą, ir kad šiandien dar labai mažai turime žinių apie ilgalaikį tokios procedūros saugumą, rašo SVT.

Pranešama ir apie tai, kad nemažai jaunų žmonių po to gailėjęsi, jog ryžosi „lytį įtvirtinančiam“ gydymui. Kelios tai patyrusios moterys dalyvavo ir SVT laidoje 2019 m.

„Priežiūros institucijos nežino, kuo jie užsiima. Tai nesiremia jokiu mokslu. Jie daro bandymus su jaunąja karta, kuriai visas gyvenimas dar prieš akis. Aš nežinau kitos medicinos srities, kur gydymas būtų išbandomas tokiu būdu“, – sakė Mika, bandanti susigyventi su negrįžtamo hormoninio gydymo pasekmėmis.

Naujosios Karolinska gairės numato, kad tokia hormonų terapija nepilnamečiams daugiau nebebus taikoma, išskyrus klinikinius tyrimus. Tiems pacientams, kurie jau gauna gydymą, gydytojai atliks „kruopštų individualų įvertinimą, ar tą gydymą reikia nutraukti, ar tęsti“, – rašo SVT.

Pagal Švedijos žiniasklaidą parengė Daiva Jakubauskienė

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Nėra jokio "lyties keitimo"!       2021-05-9 2:07

Lyties keitimas teoriškai įmanomas tik kelių ląstelių embrione, bet ne milijardų suaugusio žmogaus. Yra ne lyties keitimas, bet žmogaus luošinimas, o luošintojai turi būti baudžiami kalėjimu, jei ne mirtimi.

Apolitas Runkelis-Patvorinis       2021-05-8 15:55

https://www.youtube.com/watch?v=nWACGEKw6PQ 

Seno (2010) dokumentinio norvegiško serialo “Smegenų plovimas” paskutinė serija. Straipsniui į temą. Tuo pačiu padeda pamatyti platesnį vaizdą, kodėl vyksta tai kas vyksta. Kad ĮJUNGTI LIETUVIŠKUS SUBTITRUS, PASPAUSKITE MYGTUKĄ  CC

Česlova Zukulienė       2021-05-8 15:32

Daryti įvairias manipuliacijas su svetimais vaikais yra KRIMINALAS.O kas gali paneigti,kad iš šeimų atimti vaikai netapę panašių bandymų subjektais,patys vaikai
to nežinantys???

> 12:48       2021-05-8 13:42

O kas sakė, kad visi mes sveiko proto? Pažiūrėkit kad ir į mūsų dabartinę bobiausybę bei komservatorių partiją su savo satelitais. Daug kas gali išsikraustyti iš proto, išgirdęs milijardų šlamesį. O juk tie, ,,gydomieji” hormonų terapija, nuo tos terapijos priklausomi visą gyvenimą. Taigi pajamos iš jų garantuotos keletą dešimtmečių, jeigu nenusižudo. O jeigu pradeda galvoti apie savižudybę, tampa ir psichologų bei psichiatrų melžiamomis karvėmis. O paauglystė ir taip pažeidžiamiausias amžius, taigi pavergti paauglių protą manipuliatoriams visai nesunku. O jau paskui, supratę, kad pakliuvo į bėdą, ne visi išdrįs prisipažinti, nes juk gėda pasirodyti visai kvailu. Be to, atsiranda pavydas bei keršto jausmas sveikiesiems. Ir manipuliacijos tęsiasi.

> 12:48       2021-05-8 13:41

O kas sakė, kad visi mes sveiko proto? Pažiūrėkit kad ir į mūsų dabartinę bobiausybę bei komservatorių partiją su savo sateliais. Daug kas gali išsikraustyti iš proto, išgirdęs milijardų šlamesį. O juk tie, ,,gydomieji” hormonų terapija, nuo tos terapijos priklausomi visą gyvenimą. Taigi pajamos iš jų garantuotos keletą dešimtmečių, jeigu nenusižudo. O jeigu pradeda galvoti apie savižudybę, tampa ir psichologų bei psichiatrų melžiamomis karvėmis. O paauglystė ir taip pažeidžiamiausias amžius, taigi pavergti paauglių protą manipuliatoriams visai nesunku. O jau paskui, supratę, kad pakliuvo į bėdą, ne visi išdrįs prisipažinti, nes juk gėda pasirodyti visai kvailu. Be to, atsiranda pavydas bei keršto jausmas sveikiesiems. Ir manipuliacijos tęsiasi.

Hmm       2021-05-8 13:24

Tai dabar klius tai Švedijos Karoliniškių ligoninei nuo politinio korektiškumo raganų medžiotojų. Kaip ir išdrįso.

manau,       2021-05-8 12:48

kad sveiko proto zmogus to niekada nedarys


Rekomenduojame

Papunkčiui. Vytautas Sinica apie visuomenės susipriešinimą

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip (I)

Nida Vasiliauskaitė. Tradiciškai partijos skirdavosi idėjomis ir ideologijomis, bet tie laikai jau baigėsi

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Tarp teisės į gyvybę ir teisės į abortą

Vytautas Sinica. Apie siūlymą, kad šalys Europos Sąjungoje nebeturėtų veto teisės

Vytautas Rubavičius. Baltarusijos galvosūkis – Kremlius laimi?

Nida Vasiliauskaitė. Apie „vatnikus“ ir jų medžiotojus jorkšyrus: kurie iš jų yra tikroji politinė bėda

Keletas prezidento metinio pranešimo komentarų: P.Girdenis, J.Laučiūtė, A.Širinskienė, P.Saudargas, A.Švarplys

„Netiesos jausmas valstybėje palaukti negali“? – Lietuvos Respublikos prezidento Gitano Nausėdos metinis pranešimas

„Tradere“ leidyklos naujienos: Birželio sukilimo metinių proga leidžiama J. A. Antanaičio knyga „Tautos instinktas išlikti“

Citata. Dantė Aligjeris: apie neutralumo padarinius moralinių išbandymų metu

Jonas Kauneckas: visi turime su Nacionaliniu Susivienijimu reikalauti Referendumo arba kitos Visuomenės apklausos

Nida Vasiliauskaitė. Tai šitą jie vadina „komunikacija“ ir „profesionalumu“?

Jūratė Laučiūtė: Visiems, balsavusiems už TS-LKD partiją, siūlau pagalvoti, kas jums yra Lietuva

Naciukų* Lietuva? Aleksandras Nemunaitis primena, Tomas Baranauskas pataria

Vidmantas Valiušaitis. Tėvas apie Birželio sukilimą

Audrys Karalius. Padre…? Kodėl…?

Kaip naujojo kairuoliškumo ideologija užkariavo JAV universitetus – Krescencijus Stoškus primena prof. Česlovo Milošo liudijimą

Andrius Macas. Kaip mylėti vienodai?

Andrius Švarplys. Tėvynės Sąjungos partija tampa genderistine globalistine partija (papildyta)

Rasa Čepaitienė. Tėviškos figūros

Algimantas Rusteika. Negrįžtamumo taškas

Dr. Rogeris Hodkinsonas. Kai bus surašyta šios beprotybės istorija, vyks reputacijų skerdynės!

Nida Vasiliauskaitė. Apie visuotinę penkiapirštystę ir kaip reta protingą kunigaikštį

Geroji Devintinių Naujiena: „Aš esu gyvoji duona, nužengusi iš dangaus, – sako Viešpats. Kas valgys tą duoną – gyvens per amžius“ (Jn 6, 51)

Saulius Dambrauskas kviečia Aplinkos ministerijos partnerius į diskusiją: džiaugsimės rinkdami šiukšles ar imsimės globalaus šiukšlinimo prevencijos?

Tėvo dienai. Audrys Karalius: Mano tėvas – Sibiro Liūtas

Birželio sukilimo 80-mečiui: Vidmantas Valiušaitis. Lietuvos diplomatinė tarnyba – neįveikta pasipriešinimo citadelė

Česlovas Iškauskas. Mere, čia ne Baltarusija!

Andrius Švarplys. Čia liberali Laisvės partija?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.