A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined property: Channel_images_model::$LOCS

Filename: models/channel_images_model.php

Line Number: 446

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: libraries/Functions.php

Line Number: 806

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: core/Common.php

Line Number: 409

Kaip Kelmės socdemai Valstybės dieną pavogė | Tiesos.lt

Istorija

🌄Kaip Kelmės socdemai Valstybės dieną pavogė

Tiesos.lt redakcija   2016 m. vasario 16 d. 21:43

17     

    

Kaip Kelmės socdemai Valstybės dieną pavogė

Sigita Vaičiuvienė

Laukiant Vasario 16-osios Kelmėje ėmė sklisti „proklamacijos“, raginančios ignoruoti rajono valdžios organizuojamus Valstybės dienos renginius. Plačiai platintų lapelių tekste primenama, kad „Lietuvos laisvės žmonės sunkioje kovoje su sovietų komunistais-okupantais išsaugojo Vasario 16-osios dorą, kilnumą ir sąžinę.“ Bet „šiandien bandoma vėl tyčiotis iš Vasario 16-osios, įteikiant Kelmės rajono garbės piliečio vardus tiems, kurie ilgus metus niekino, menkino Lietuvos Nepriklausomybę.“

Tokios piliečių reakcijos sulaukta po to, kai Kelmės rajoną valdantys socialdemokratai nusprendė garbės piliečių vardus suteikti net dviem aukštas pareigas užėmusiems komunistams, pirmiesiems kompartijos rajonų sekretoriams Zenonui Mačerniui ir Jonui Jagminui, o regalijos numatytos įteikti kiekvienam doram lietuviui itin brangią dieną – Vasario 16-ąją. Tik savo tautos priešai galėjo šitaip sugalvoti. Ir dar visuotinio korupcinio skandalo fone…

Aršios diskusijos dėl kandidatų vyko ir rajono tarybos posėdyje. Opozicijos atstovai kaltino socialdemokratus, kad garbingus titulus jie skiria tik saviems partiečiams, o kai pritrūksta kompartijos sekretorių savame rajone, ieško kituose rajonuose. Šiuo atveju Jonas Jagminas buvo Šilalės kompartijos pirmasis sekretorius. Tarybos posėdyje buvo išsakyta daug kandžių, bet labai pelnytų replikų dėl šių dviejų kandidatūrų, o ir dėl tokio jų skaičiaus. „Pradėjom kepti garbės piliečius urmu. Šiemet vardą suteikiame dviem, kitąmet – gal jau trim. Po dešimties metų pusė rajono gyventojų bus garbės piliečiai. Ar taip nedevalvuojame šio apdovanojimo?“ – klausė tarybos narys Vincas Metrikis.

Tarybos narys Stasys Lekšas atkreipė dėmesį, kad apdovanojimo teikime nutylėti ar tyčia nuslėpti kai kurie kandidato į garbingiausiuosius Z.Mačerniaus biografijos faktai. Tarkim, neparašyta, kad jis buvo pirmasis kompartijos sekretorius.

Tarybos nario Petro Račkausko atmintis politikus grąžino į visai netolimą praeitį, kai prieš keletą metų Z.Mačernius buvo atstatydintas iš Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigų: „Gal Garbės piliečio vardas yra kompensacija už šitą skriaudą?“

Jei būtų leista tuo klausimu pasisakyti eiliniams kelmiškiams, jie daug, oi daug galėtų papasakoti, kaip Z.Mačernius elgėsi jau pučiant Nepriklausomybės vėjams, kokius pagalius į Nepriklausomybės vežimą kaišiojo.

Ar ne paradoksas, kad kito kompartijos veikėjo Jono Jagmino kandidatūrą pasiūlė sudegusios Tytuvėnų bažnyčios klebonas Rimantas Žaromskis? Nuopelnai – J.Jagminas esąs labai labdaringas, vis Tytuvėnų šventėms šį tą nuo savo milijonų paaukojąs. Gal dėl tų nuopelnų ir klebonas galįs sau leisti „jaguar“ markės automobiliu važinėti?

Tarybos narys P.Račkauskas būtent ir norėjo išgirsti, kiek gi pinigų J. Jagminas yra paaukojęs Kelmės rajonui. „Gal jam ir šarvojimo salė prirašyta?“ – ironizavo. Pasak P.Račkausko, rajone labai daug žmonių, kurie visą gyvenimą čia dirba, moka į biudžetą mokesčius, garsina rajoną, tačiau niekas jų nepastebi, nes jie neturi partijos bičiulių. „Pasišventimas vertinamas pagal partiškumą? Neužteko sekretorių savam rajone, tai paieškojom bendrapartiečių iš kito rajono. Sava komisija, savas kandidatas, savas rezultatas“, – apibendrino P. Račkauskas.

Plakatais įvairiose miesto vietose Vasario 16-ąją patriotiškai nusiteikę žmonės pasitiko socialdemokratus ir Raseiniuose. „Lietuvi, budėk, kyla buvusios okupacinės teroristinės valstybės Raseinių kompartijos daigiai“, – ragina plakatai. Plakatus mįslingai pasirašo V.Anūkai. Ar tai nuoroda į Sigitą Vaičių, kuris dar visai neseniai socdemus viešai pravardžiuodavo Lenino anūkais?

Tuo tarpu Kelmėje platintas „proklamacijas“ pasirašo Kelmės LLL. Kas tai: Lietuvos Laisvės Lyga? Ir čia nieko keisto nebūtų: kai štai taip siautėja komuniūgos, tikriems laisvės kovotojams belieka lįsti atgal į pogrindį. Vadinasi, regionuose, kur siautėja komunistinės kilmės socialdemokratai-grinčai, pavagiamas net istorinis Nepriklausomybės paskelbimo 98-metis.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Degradavome...       2016-02-18 10:20

To ir reikejo laukti, nes okupacines valdzios atstovu visada buvo daugiau.Jie atsakinguose postuose tebesedi,o jau prijaucianciu…pakankamai.Desinieji, tiksliau konservatoriai kone degradavo, ju politika nieko nesiskiria nuo liberalsocialdemokratu. Atvirai pasakius neturim tikros desines nes tokio “jovalo"kaip liberalkonservatoriu geriau nereikia. Lenkijos konservatoriai yra puikus pavyzdys musu pilieciams kokie turi buti Lietuvos konservatoriai.

Gali valdyti bet kokia partija       2016-02-18 6:43

Viska kontroliuoja.rezisuoja,infiltruoja,sudoroja nematoma p a r t i j a KGB struktura!

Saunuoliai Lietuviai!       2016-02-18 6:41

Kad prabudo is dvasinio miego ir….pamate kas juos ir ju valstybe pasisavino!Tik ar nepramiegojo svarbiausio ,tie kurie juos suklaidino ir uzmigde juos apvoge ir is ju pavoge valstybe!Prabude bega is uzgrobtos valstybes kad vsio po zakonam nebutu sunaikinti.O tie kurie nebega yra samoningai nuodijami chemija prifarsiruotu maistu,vaistais ,gerimais ir m e l u ! Valstybes nepavogsi per kelis metus ir nesunaikinsi tam buvo dirbama 25m.Kai prezidentais buvo Brazauskas ir Adamkus.Na o dabartine Prezidente valstybe uzgrobejai pacia puola kaip isalke sunys is visu pusiu.Prezidente jiems buvo reikalinga tik iki to laiko kol meluodami susitvarkys savo reikalus.O komunistai visur yra komunistais.Ir visur daro ta pati,nes kitaip nedirba ju raudonos smegenys:)

socdemai ir visa valstybe pavoge:)       2016-02-18 6:29

Viena diena tai mes galetumem jiems ir dovanoti,bet jie ateme is musu visa valstybe!Todel zmones like be savo valstybes ir bega is Lietuvos.Ir kalta ne Venckiene,ne Prezidente ir ne Landsbergis.O kalti tie kurie valstybes vaira ateme is gerb.Landsbergio,tie kurie uzgrobe seima ir teisesauga ir tie kurie samoningai klaidina dabartine Prezidente:)

KPSSininkai siautėja,nes       2016-02-17 23:34

rinkėjai už juos PASTOVIAI balsuoja-jiems amžinosios užgavėnės ir nemato,
kas po kaukėmis.
Betrūksta antrojo CARO-pirmasis jau mazgoja bendrapartiečius nemokamai savo beveik
nuosavo dvaro maudyklėj.

kas       2016-02-17 16:04

čia su tais socdemais (komuniagom) darosi? Iš raseiniškių pavogė Kalėdas, dabar iš kelmiškių vasario 16 - ąją? Ar raudonasis maras visus čia mus ant menčių paguldys?

nenustebau       2016-02-17 13:19

SSKP-LKP-LDDP transformavosi į klasikinę mafiją.Ne tik Garliavos įvykiai,bet ir Vijūnėlės dvaro skandalas viską puikiai parodo.Bartukas Butkevičius tik klusniai šoka pagal tūzo Malinausko dūdelę.Ar reikia priminti,kad ta mafija su lietuviška socialdemokratija nieko bendro neturi?

ruta       2016-02-17 10:54

Jokio skirtumo nera Lietuvoje , kokiai partijai priklausai , jie visi tarnauja ir priklauso PINIGU partijai , VISI , bent Raseiniuose , nes tai mano miestas nuo 1962 metu , kai sovietu valdzia leido grysti i Tevyne mano tevams / politiniam kaliniui 58str. 2, 10 dalis ir tremtinei su vaikais /.Tik ponia Baboniene ir Skamarakas kadaise / 2003/ palaike Raseiniu piliecius ju kovoje pries miesto banditus ‘Meskiukus’ , net komisara nuverteme/ nors sekantys nekuo nesiskyre nuo buvusio ../ ..Dabar jau senokai vykta TIK kova uz ES pinigus , Taryboj vien ‘verslinykai’ ir ju klapciukai .Tas lipimas per galvas , apkalbos , smeiztas , korupcija , dviveidyste, partiju kaitaliojimas pagal konjunktura ..brrr, slyktu net kalbeti .
Negali padorus zmogus Lietuvoje pakliuti i valdzia , tures arba pritapti , arba -lauk .Jie dabar visi ‘lankstus’ ..Kai gerai ‘pakrapstai’ , tuos Tautos ‘atstovus’ , tai pamatai tuos zemiskus , piniginius interesus ir daugiau nieko !Mires miestas , kaip ir dauguma Lietuvos miesteliu , kaimeliu ..Vien musu gatveje / 8namai/ 9 zmones isvyke duoneliauti i uzsieni ..

apuokiukui       2016-02-17 10:19

Gramatinę klaidą dar galima ištaisyti, bet ką daryti su tokiom klaidom, kai okupacinės valdžios įpėdiniai, partsekretoriai garbės piliečiais tampa, o kunigėliai jiems rekomendacijas rašo.

Ale       2016-02-17 9:47

Pagarba piliečiams; gal atsibuskime ir apsižvalgykime, kam patikime savo miesto, rajono, šalies reikalus

Neaišku       2016-02-17 7:55

Kas tuos atsišaukimus rašo. Tik vieną galima spėti - pogrindyje trūksta šviesos.

Apuokiukas       2016-02-17 7:44

O kodėl atsišaukime pilna gramatinių klaidų?

Pagarba Kelmės lietuviams!       2016-02-16 23:08

Labai vertingas ir sveikintinas antitarybinės veiklos pavyzdys.

pavarėt       2016-02-16 22:26

Ar tiesos.lt portale autorių padaugėjo ? Smagu.

Patriotas       2016-02-16 22:24

Vaje, vaje, koks fantastiškas ketvertukas… O kur raudona rožė prie ANŪKĖS?

pilietis       2016-02-16 22:15

Labai taikliai pastebėta, komunistai šiųmetę Valstybės šventę Kelmėje pavogė, o kunigėlis padėjo.

raseiniškis       2016-02-16 22:08

Tikrai nežinau, kas plakatų Raseiniuose autorius, bet nuoširdžiai jam dėkoju. Ačiū, ačiū, ačiū.


Rekomenduojame

Andrius Švarplys. Ką tokie net neslepiami dvigubi standartai turi bendra su pilietine ar kultūrine pozicija?

Verta prisiminti. Kodėl šmeižiamas Kazys Škirpa ir Birželio sukilimas? Dovilo Petkaus pokalbis su Vidmantu Valiušaičiu

Birželio 15–17 dienomis vykusių protesto akcijų rezoliucija

Nida Vasiliauskaitė. Šviesa kovoja su tamsa

Vinco Kubiliaus reportažas iš 17-osios dienos akcijos Simono Daukanto aikštėje „Ar dar gyva Deimantė?“

Algimantas Rusteika: Ponai mieli, patys išsidūrėt – niekas atviroj erdvėj renginių dalyvių skaičiaus nebereguliuoja

Ką apie vaikų skiepijimą sako mokslas – Nidos Vasiliauskaitės parinkti skaitiniai tikintiesiems Mokslu

Vytautas Sinica papunkčiui: Žygimantas Pavilionis prieš Lietuvą

Tomo Baranausko įžvalga apie I. Šimonytės naująjį gerovės receptą

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip – reikia ruoštis (II)

Kęstutis Girnius. Referendumas – tautos valia ar demagogų įrankis?

Robertas Grigas. Pasirodo, yra dar ES šalyse parlamentų, atstovaujančių savo tautų interesams!

Birželio 14-osios naktis: nukryžiuoti vaikai

„Neteisingi“ tekstai, kurie „teisingai“ valdžiai sukelia konvulsijas

Iš propagandos frontų. Buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas D. Žalimas: šeimos yra visi – tiek tos pačios, tiek skirtingos lyties sąjungą sudarę

Nida Vasiliauskaitė. Ko bijote? Jų?

Algimantas Rusteika. Gal pabandom niekur nebebėgti?

Vygantas Malinauskas. Iš tėvų valdžios išlaisvinto vaiko interesas

Vytautas Radžvilas. Nesibaigianti tremties Golgota

Vytautas Sinica. Kas priešina visuomenę?

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Visiškas teisinis nihilizmas

Lietuvos šeimų sąjūdžio pareiškimas: Vienykimės!

Lietuvos Šeimų Sąjūdis: pranešimas dėl birželio 15–16–17 dienomis įvyksiančių protesto akcijų

Ramūnas Aušrotas. Ką reiškia SAM paskelbtas vaikų nuo 12 metų skiepijimo vajus ir manipuliacijos įstatymo tekstu?

Ką šiandien žinome apie tremtis? Dovilo Petkaus pokalbis su prof. Rasa Čepaitiene

Krescencijus Stoškus. Maršas, apnuoginęs realybės absurdą

1941 m. Birželio sukilimo 80-metį pasitinkant. Valdas Vasiliauskas: Idėjinė A. Sniečkaus klaida

Kviečiame į parodą „Pirmasis masinis trėmimas 1941 m. birželio 14–19 d.“

Vidas Rachlevičius. Aš su siaubu laukiu naujų rinkimų

Vaidotas A.Vaičaitis. Šeima, partnerystė ir Civilinis Kodeksas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.