Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas

Ką pasakė Valdas Rakutis? Ir kodėl tai turėjo būti nutylėta? Tomo Baranausko, Nidos Vasiliauskaitės, Ramūno Aušroto ir Rasos Čepaitienės pastabėjimai

Tiesos.lt redakcija   2021 m. sausio 28 d. 7:06

51     

    

Ką pasakė Valdas Rakutis? Ir kodėl tai turėjo būti nutylėta? Tomo Baranausko, Nidos Vasiliauskaitės, Ramūno Aušroto ir Rasos Čepaitienės pastabėjimai

Sausio 27 d., minint Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną, Valdas Rakutis, profesionalus istorikas ir Seimo TS–LKD frakcijos narys, paskelbė tekstą „Tarptautinė Holokausto diena ir istorinė atmintis“, kuriame kalbėdamas apie nacių kolaborantus pasisakė ir apie žydų kolaboravimą su nacių bei sovietų režimais.

„Bet kaip gi su tais talkininkais? Kas tie žmonės, kurie perima baisias idėjas? Ar tai lietuvių tautos lyderiai, tokie kaip pirmasis savanoris Kazys Škirpa ar generolas Vėtra? O gal Antanas Smetona? Nepaisant didelio pastarųjų metų ažiotažo niekaip nepavyko įrodyti, kad holokaustą organizavo jie. Ne, tai visai kiti žmonės, dažnai neišsilavinę, linkę pasijusti svarbiais gavę šautuvą į rankas, kartais stipriai nukentėję nuo 1941 m. sovietinių represijų, kartais aklai vykdę įsakymus. Jie panašūs į stribus. Pažinkime juos, supraskime, kodėl jie taip darė. Juk holokausto vykdytojų netrūko ir pačių žydų tarpe, ypač getų savivaldos struktūrose. Mes turime garsiai įvardinti šiuos žmones ir pasistengti, kad panašių į juos neatsirastų vėl. Bet taip pat atsakyti į klausimą, kokios buvo pačių žydų pažiūros, kokios idėjos paskatino daliai žydų bendradarbiauti su sovietų valdžia, užimti svarbias pareigas represinėse sovietų struktūrose. Kartais priežasčių suvokimas leidžia suprasti ir pasekmes, nors ir nepateisina poelgių“, – rašė politikas.

Už šiuos komentarus autorius buvo pasmerktas Lietuvos žydų atstovų, Izraelio ir JAV ambasadorių, nuo jų atsiribojo ir TS-LKD partijos vadovybė. Štai konservatorių lyderis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pareiškė, kad V. Rakučio komentare pritrūko adekvatumo ir supratingumo.

Itin aštriai į istoriko svarstymus sureagavo sargieji intelektualai, ne tik budriai saugantys viešąją erdvę nuo tų, kurie vis dar nežino, ką ir kaip turėtų kalbėti, o ką – nutylėti, bet ir geriau už visus nuvokiantys, ką tie nesusipratėliai iš tiesų norėjo pasakyti, o ką – nutylėti (keletą jų rasite ir ČiA).

* * *

Jūsų dėmesiui siūlome keletą replikų tų, kurie perskaitę, kas pasakyta Valdo Rakučio ir jo interpretatorių, nenutylėjo.

Tomas Baranauskas. „Suprasti“ čia niekaip nesiejama su kokiu nors pateisinimu

Skaitau Valdo Rakučio tekstą apie holokaustą, dėl kurio pradėjo spiegti sovietinė tardytoja Kukliansky ir iškart atsiribojo TS-LKD… Bandau suprasti, kas ten tokio pasakyta, kas verta tokio spiegimo?

Tekstas gana stereotipinis, išsiskiria nebent tuo, kad kartu su naciais smerkiami ir komunistai. Sovietinei tardytojai iš sovietinių tardytojų dinastijos tai, žinoma, galėjo nepatikti. Spaudoje akcentuojamas straipsnyje pažymėtas siekis „suprasti hitlerininkus“, bet „suprasti“ čia niekaip nesiejama su kokiu nors pateisinimu (tai, beje, pabrėžta), o tik su reikalu suprasti, iš ko tokios pažiūros išsivysto, kad joms būtų užkirstas kelias, kad tai nepasikartotų ir t.t., ir pan.

Prie tokių „pavojingų“ idėjų, iš kurių kažkas tokio galėtų išsivystyti, priskiriami net Trampo šalininkai ir nacionalistai (reveransas antitrampinėms ir antinacionalistinėms savo partijos vadovybės nuostatoms, kuris, beje, autoriaus neišgelbėjo nuo rūstaus pasmerkimo).

 

* * *

Nida Vasiliauskaitė. Negi tai žinoti reiškia „kaltinti aukas“?

Pvz., gyveno kartą toks György Lukács, vienas garsiausių ir įtakingiausių Vakarų marksistų intelektualų, Vengrijos žydas. Žavėjosi Lenino revoliucijos idėja ir aistringai interpretavo ją judaizmo terminais: kaip mesianistinį eschatologinį sąjūdį... Na, bet tai žinoti dabar turbūt reiškia „kaltinti aukas“...

* * *

Ramūnas Aušrotas. Neabejoju: už nuostatą sakyti tiesą autorius bus ujamas

Manau tinkami Evangelijos žodžiai išreikšti dvasinę autoriaus laikyseną: „Jūs pažinsite tiesą, ir tiesa padarys jus laisvus (Jn 8, 32).

Neabejoju, kad už nuostatą sakyti tiesą ir žemiau išsakytus žodžius, autorius bus ujamas. Gimtoji partija jau nuo jo atsiribojo.

„Pažinkime juos (t.y. holokausto vykdytojus – past. mano), supraskime, kodėl jie taip darė. Juk Holokausto vykdytojų netrūko ir tarp pačių žydų, ypač getų savivaldos struktūrose. Mes turime garsiai įvardinti šiuos žmones ir pasistengti, kad panašių į juos neatsirastų vėl. Bet taip pat atsakyti į klausimą, kokios buvo pačių žydų pažiūros, kokios idėjos paskatino daliai žydų bendradarbiauti su sovietų valdžia, užimti svarbias pareigas represinėse sovietų struktūrose. Kartais priežasčių suvokimas leidžia suprasti ir pasekmes, nors ir nepateisina poelgių.“

* * *

Nida Vasiliauskaitė. Bandau suprasti

Bandau suprasti, kas čia nutiko. Sprendžiant iš reakcijų – mažų mažiausiai buvo pasikėsinta paneigti Holokaustą ar išsakyta mintis, kad, jei būta žydų socialistų ir marksistų, tai šitai kažkaip pateisina antisemitizmą ir Holokaustą, tada buvo ne masinės kraupios žudynės, o viso labo „idėjų kova” ar komunizmo šmėklos vaikymas.

Paskaitau patį jo pasisakymą – ir ne, nieko tokio jis nepasakė. Pasakė viso labo, kad „naciai irgi žmonės“, t.y. ne „tiesiog blogi“, o kad ir kokie, bet žmonės, kurie kažką manė. O čia kažkas rimtai mano, kad ne? „Tiesiog blogi“, nes genai tokie ir „nėra čia ką suprast“? Ar ne žmonės, o reptilijos, karvės ar Vudu blogio dvasios?

* * *

Rasa Čepaitienė. Šioje šalyje profesionalus istorikas jau nebeturi teisės kviesti kolegas ir visuomenę siekti suprasti?

Pasirodo, šioje šalyje profesionalus istorikas jau nebeturi teisės kviesti kolegas ir visuomenę siekti suprasti (ne kaltinti ir ne teisti) praeities žmonių motyvus ir įvykių bei procesų gilumines priežastis. Ne, profesionalūs sovietiniai propagandistai ir jų atžalos jį viešai užpjudys, o mums maloningai padės susivokti, kaip privalome galvoti TEISINGAI, nes kitaip…

Išties, Holokausto tema jau darosi tokiu minų lauku, į kurį greitai nieks nebedrįs įžengti net su geriausiomis tiesos paieškos ir pagarbos aukoms intencijomis, kad čia pat nesusisprogdintų.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Tvankstas       2021-01-29 18:45

Žiūrėkime į NSDAP Vokietijos vadus : A. Hitler -1/4 judėjo, H. Göring -1/2, J.Göbbels - 1/2, R. Heydrich - 3/4, H.Himmler - 1/2, A. Eichmann - 100 nuošimčių, A. Rosenberg - 1/2, J. Streicher - 1/2, R. Lewy - 100 nuošimčių, ...
Galima labai ilgai vardinti feldmaršalus, generolus, SS grupenfiūrerius, pramonininkus (pvz. Heinkel,...), prekybininkus (pvz. Frank iš Nyderlandų, apgavęs savo tiekimais Wehrmacht, todėl buvo suimtas su visa šeima Amsterdame), mokslininkus, dirbusius karo pramonei, visi jie 100 nuošimčių, 3/4, 1/2 ar 1/4 judėjai.

Tvankstas       2021-01-29 18:32

niekšui, pasirašiusiam Kardel———————Vokietijos teismai dėl kiekvieno žodžio, dėl kiekvieno fakto, dėl kiekvieno skaičiaus pagal judėjų skundus 30 metų nagrinėjo knygą ir skaičius 220.000 judėjų Vokietijos jėgos struktūrose buvo pripažintas nepaneigiamu skaičiumi.
Jis matai, niekšas, dar drįsta naudotis kankinio J. Kardel pavarde kaip slaptažodžiu, pasityčiodamas iš tikrosios TIESOS apie judėjus II pasauliniame kare Vokietijos pusėje kariavusius.

Žemyna       2021-01-29 13:31

Grįžo Stalino laikai?
,,Voniučąją intelligentskaja proslojka” šalinama iš pergalingo kelio į gerovės valstybę?
(,,Nu, i chlebniote že vy svojei nezavisimosti” – Gorbis)

V.Rakutis traukiasi iš Seimo komisijos pirmininko pareigų
– V.Rakutis traukiasi iš Seimo komisijos pirmininko pareigų

Kaip turėjo per naktį apdoroti žmogų, kad jis priverstas su atsiprašymais trauktis”???

 

>>Kis       2021-01-29 12:33

O kas atrinkinėjo, kokį Vokietijos didmiesčio rajoną reikėjo nušluoti nuo žemės paviršiaus su visais gyventojais? Sudeginti ugnies liepsnose.

>Kis       2021-01-29 10:51

negi niekada negirdėjote apie Judenratus, veikusius getuose? Patys žydai atrinkinėdavo, kuriuos geto gyventojus hitlerininkai turėtų utilizuoti. Tai istorinis faktas.

Atsakymas tiutiukui(to to to)       2021-01-29 4:35

Ogi prie to pačio, moksliuk-zubryliuk arba “stukačiuk”.

to Kardel       2021-01-29 4:33

O kas yra, anot pačio, mokslinis tyrinėjimas? Runkelių maustymas, dezinformacijos propaganda, kurios pagalba valdomas ir engiamas runkelynas, ir, žinoma, paika studentija? Esi “Übermensch’ų” pusėje, kad tik privilegijuotieji arba pateptieji gali tyrinėti istoriją? Kiti jau ne? Kiti kvaili ir idiotai, ane? Kas jau čia per mokslas ta istorija? Šiaip, istorijos mokslo nelabai jau ir yra, apart pseudo ideologijos ir išgalvotų naratyvų propagandos.

Dėmesio !!!       2021-01-29 1:09

Dėmesio !!!
http://www.komentaras.lt
“Renkami parašai, kad V. Raskevičius būtų atstatydintas iš Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko posto”.

Tomas Baranauskas pastebėjo, kad       2021-01-29 0:57

SOVIETINĖ TARDYTOJA KUKLIANSKY NEPRARADO MILICIJOJE ĮGYTOS PATIRTIES:
„Aš, atstovaudama Lietuvos žydų bendruomenę, reikalauju (...) generalinio prokuroro pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Holokausto neigimo ir iškraipymo. Pabarimai mūsų  netenkina. Mes, Lietuvos piliečiai, čia gyvenantys žydai, reikalaujame įstatymo viršenybės ir mūsų fundamentalių teisių gynybos.
Galų gale,  turėkite gėdos prieš tuos, kurių krauju yra permirkusi Lietuvos žemė“.

matyt       2021-01-28 23:40

prof. Rakutis skaite Kardel knyga… bet nesuprato ...

Kardel       2021-01-28 23:14

knyga “Adolfas Hitleris - Izraelio kūrėjas” nėra mokslinis tyrinėjimas, bet tyčinis populistinis bestseleris, išradingai manipuliuojantis vardais ir nesusietais faktais.
Įdomu, kas Tvankstui aišku apie 200000 žydų nacių kariuomenėje? Pirmiausiai, kas tikrino tą skaičių. Antra, kurie žydai, nes naciai darė skirtumą pagal “kraujo” procentą. Trečia, karo baigiamojoje stadijoje naciai jau būtų mobilizavę bet ką, nes pralaimėjimas darėsi akivaizdus.
Šios temos diskutantai, kalbantys apie žydų bendradarbiavimą su naciais getuose, nemato skirtumo tarp pasmerktųjų, kuriems svarbu buvo išgelbėti bent dalį žmonių, ir bendradarbiavino lietuvių, kurių niekas asmenine mirtimi nevertė prisidėti prie žydų naikinimo.
Būtent todėl nėra lygybės ženklo tarp totalinio žydų naikinimo net be išimties gelbėtis kad ir išdavyste, ir lietuvių naikinimo, kur ir tokių galimybių būta begalės.
Savaime aišku, tai aprėpia tiek hitlerinį, tiek sovietinį režimus.
Galų gale, naikinimas yra naikinimas, o kad jis nesustoja, bet kad dabar jau ima ryškėti globaliniai mastai, tai jau paties žmogaus problema, tiksliau - Prasmės problema, kuri be abejo, yra ir religinė, nes nereliginė belieka tik beprasmybė. Beprasmybės akivaizdoje net žmonijos savižudybė yra vienintelis gėris, nutraukiantis visas tūkstantmečiais nesibaigiančias kančias.

Tvankstas       2021-01-28 22:13

Janneke Kardel knyga ‘Adolfas Hitleris - Izraelio kūrėjas’ yra išleista lietuviškai, kurioje aiškiai rašoma skaičius virš 200.000 žydų, tarnavusių Wehrmacht, Luftwaffe, SS (A. Eichmann, vėliau prisipažino ten tarnavęs ir G. Soros, surinkinėjęs žydų turtą Budapešte Reicho naudai), Gestapo,KZ sargybiniais ir netgi vadovais, ...
J. Kardel turėjo begales bylų, teismai užtruko 30 metų ir visas bylas laimėjo jis.
Tai, ką pasakė V. Rakutis, tėra aguonos grūdelis lyginant su J. Kardel, o kur dar N. Finkelštein ‘Holokausto industrija’.

to to to       2021-01-28 21:42

Prie ko cia kinai, japonai? Ar kad nukreipti demesi nuo tikru problemu? Sitam yra MC - melo centras. Reiktu istirti dar viena puslapi: krepsininku Europos cempijonu -  veikla 1941 m.

Tikrieji       2021-01-28 20:54

kolaborantai yra valatka, tapinas, lansbergis g konservai-liberalai

ah1       2021-01-28 19:46

Hitleris kariavo prieš žydus ir komisarus ir pralaimėjo. Klausimai: kas laimėjo? kas kieno okupacijoje?

to zydas       2021-01-28 19:38

O Vokietijos kariuomenėje kiek buvo žydų kilmės karių, pulkininkų, generolų ir maršalų, ko nepaminėjai? Ištremtus Sibiran žydus tai paminėjai, o kitų kažkodėl nemini, kodėl? Per karą reikėjo gyventi ir išgyventi. Išlikę gyvi vadinamai karą išgyvenusiais žmonėmis ir nereikia čia nieko skirstyti pagal tautybę. Kodėl vienų aukas laikai aukštesnėmis kitų aukų atžvilgiu? Pavyzdžiui, indėnų aukas ko nemini? Japonų aukas ir pagaliau, kas tokią dabartinę Kiniją mums suvairavo irgi nesakai? Kada buvo pradėti masiškai bombarduoti arba apskritai bombarduoti Vokietijos miestų ubagų(proletariato) kvartalai ir pan.? Ką apie tokius bombardavimus sakė ir buvo parašyta Hagos ir Ženevos konvencijose, veikusiose iki 1949 metų su savo straipsniais tenais? Nežinai, kaip žūva žmonės masinių bombardavimų metu, ypač fosforinėmis bombomis arba napalmu?

na ir       2021-01-28 19:07

Įsiutino smerdiakovas Valatka: “Lietuviai grobė žydų turtą”. Ruskių pašluostė mat žino, kaip lengva iš vokiečio jam priklausantį grobį imti ir pagrobti

ah1       2021-01-28 18:50

Ir vėl ta pati tema - arba atėjūnai naikina ir išnaikina vietinius arba vietiniai atėjūnus. Šį katą straipsnyje atėjųnai žydai o vietiniai kiti. Na o evangejiją padėkit į šoną,  pirmiau skaitykit Septuagitą Torą, kur užprotokoluota žydų nusikaltimai kitoms tautoms, gentims žydų tikslai ir būdai kitoms tautoms valdyti. Ir Ačių Aleksandrui Makedoniečiui su galimai suduviu Ptplomėjumi, surinkusiems žydų raštus ir privertusiems žydų rabinus išversti.

zydas       2021-01-28 18:45

Desimtys nubalsavo pries zyda… reiskia pataikiau tiksliai i aki.
Skaitau “komentus” ir susidaro vaizdas, kad zydai nuzude 90% lietuviu.
Ir zydai treme lietuvius… Wiki-istorikai, nenorom skelbia, gal net slepia duomenis: kad sovietai pries kara istreme apie 18000 Lietuvos pilieciu. Tarp ju virs 6000 zydu. Tai kas ka treme? Po karo zydu jau nebuvo. Tai treme sugautus zydsaudzius… kiti zydsaudziai, issigande bausmes - spruko i miskus. Dabar visa Melo Istorijos Centro siena iskalta ju vardais. Ir kasmet surandamas naujas didvyris.
Beveik kasmet liepos menesi aplankau Pivonijos miska, proseneliu Vilkmergej matau atminties akmeni jo zudikui. 
Tai tokia gedinga istorija.
Graudu.
 

holokausto fantastikos mėgėjams       2021-01-28 18:35

Liguista kūrėjų fantazija,paremta vien begėdišku visiems prievarta brukamu žydų melu ir prasimanymais-jokio holokausto ir suplanuoto žydų naikinimo apskritai NEBUVO,tai bjauriausias kada nors žmonėms bruktas melas,prievarta paverstas visiems PRIVALOMA TIKĖTI dogma.
Ko jau ko,bet TIESOS niekas ir niekada per prievartą nebruka.
Ir jei už menkiausią viešai pareikštą abejonę šiais nesveikais žydaujos paistalais beveik visoje Europoje žmogeliai be ceremonijų grūdami į kalėjimus,kiekvienam bent kiek mąstančiam neišvengiamai kyla įtarimas,kad su visa šita visiems nežydams jėga grūdama holokausto “tiesa” ,švelniai tariant, kažkas ne taip.
Tai tiek.

Čia apie tai plačiau:

sunaikinta-tiesa.jimdofree.com/blog

tarp kitko       2021-01-28 18:26

Nieko nėra paprastesnio, kaip išleisti knygą apie tai, kaip lietuviai šaudė žydus.
Ypač, jei turi lakią fantaziją ir pats esi žydas.
Bet tu pamėgink, būdamas lietuviu, išleisti knygą apie tai, kaip žydai šaudė lietuvius…

to Sąjūdis       2021-01-28 17:42

O žinomi ir nusipelnę turėjo būti Bolševikų partijos nariai ir Blogio imperijos kolaborantai? Taigi dabar tokie visur aplink.

Chaosas ir tvarka       2021-01-28 17:37

“Pilotas paklausė: „Nejaugi turiu nukryžiuoti jūsų karalių?“ Aukštieji kunigai atsakė „Mes neturime karaliaus, tiktai ciesorių”.Kas Dievo Dievui,kas ciesoriaus ciesoriui.Kol pasaulio aukštieji ir galingieji nepripažins savo karaliaus ,tol per žemę slinks chaoso audra.Nuolatinėje kovoje ,laikini,laikino pasaulio ciesoriai ir išnykstančių imperinių miestų valdovai prieš Viešpaties karaliaus karalystę ir jo nustatytą karališką  tvarką.

The journey home,judaism/ youtube

Al. Jašai       2021-01-28 16:49

Pritariu ir patikslinu: Bjauru ir nesąžininga, kada baltinami nacių ir komunistų kolaborantai, klapčiukai, ginklanešiai ir patarnautojai.

Sąjūdis       2021-01-28 16:40

Sajūdį įkūrė TSRS CK gorbačiovininkai…
Tik vėliau, sąjūdis (Gorbačiovo perestroikai remti) peraugo į tautos ir valstybės Atgimimo Sąjūdį...
Kaip V. Landsbergis tapo sąjūdžio, o veliau Sąjūdžio lyderiu yra dvi pusėtinai oficialios versijos:
1. LTSR Mokslų akademijos salėje… kažkokia* (!) niekam nežinoma moteris pasiūlė ... Landsbergį...
2. Pagal B. Genzelį (Janutienės laida) buvo siūlomas Lansbergis jaunesnysis (menininkas (?)), bet per nesusipratimą pagalvota apie prof. Landsbergį... ir taip prof. tapo “žvaigžde”. Kai buvo susigriebta, jog ne tas Landsbergis, nebebuvo kaip “kelti bangų”, o be to juk vistiek Landsbergis ir pan…
.
Šiek tiek gėdinga situacija, bet su faktais nepasiginčysi.
.
Kur kas labiau glumina sąjūdžio (Gorbačiovo perestroikai remti) emblema - tautinių spalvų trikampė piramidė.
Tegu istorikai paaiškina galimą jos kilmę iš 1863 m. sukilimo…
Bet Lietuvos pokario partizanų uniformoje buvo toks antsiuvas! Pagal KGB, tai nacionalistinis (fašistinis) ženklas.
.
Giliai mąstantiems.
Kaip šitas “nacionalistinis” ženklas, TSRS teritorijoje, prie pilnai veikiančios tarybų valdžios ir visų jos struktūrų, galėjo tapti ir tapo TSRS gorbačiovinės perestrikos rėmimo ženklu (LTSR…).
Kad jauni, būsimi KGB kadrai mokymuose galvodami apie mergas ir vakarėlius “pramiegojo” atatinkamą informaciją, nieko nuostabaus. Bet kaip to galėjo nematyti, ir nematė (!) seni “visokio plauko vilkai” ?!!!
Niekas, niekur, niekada nėra minėjęs, kad šitoks “nacionalistinis” ženklas kliuvo tarybų valdžiai ! Kad ir kaip bebuvo, šitas “nacionalistinis” ženklas buvo “patvirtintas” !
.
Taigi… toli siekianti išvada.
TSRS nesugriuvo ir nebuvo sugriauta.
TSRS buvo performuota (ir sulieta su ...)... pasaulinis globalizmas (pasaulinė revoliucija).
.
Lietuviškas piliečio pasas pagal tarptautinį* pavyzdį 1991 m. nebeturėjo nei tautybės, nei tėvavardžio.
.
Pradėjus “braškėti” TSRS, iki tol kol Lietuva įstojo* į ES siautė reketas - prievaizdas, kad “išsilaisvinusiose” tautose smulkaus ir vidutinio verslo pagrindu nesusiformuotų stipri vidurinioji visuomenės grupė (klasė) kaip visuomenės ir valstybės stabilumo garantas. ..., kad į ES patektume “nesusitupėję” ir dar su ištiesta ranka.
Po to sekė masinė emigracija (tautos genocidas).
.
V. Landsbergis paklausiamas žurnalistų apie lietuvių emigraciją kaip po kenksmingą faktorių tautai ir jos likimui, visada, kaip gudrus lapinas, mintį nusukdavo nuo esmės: “... juk ne už geležinės sienos esame, galime važiuoti kur norime…”
O kur dar Kubiliaus “Globali Lietuva”... su miglota jos žmonos kilme…
.
Atkurtoje (jeigu atkurtoje) Lietuvoje, tautiečiai su intelektiniu potencialu buvo ignoruojami, niekinami, ... ir nustumti į užribį...
—————-
Kada šitos ir panašios temos taps aktualijomis. Aišku, klausimas retorinis.
Jei per 30 m. dauguma savanoriškai klaidžioja tik paviršutiniškuose pasipiktinimuose, o su intelektualiniu elitu situacija matomai panaši kaip ir su 700-ąja “divizija”, tai šviesos tunelio gale dar ilgai nematysime.
O juk tai, tikrai kažkam naudinga.

stasys 2021-01-28 14:58       2021-01-28 15:56

Net saldu pačiam pasidaro kai efreitorių prisimeni -
-“kailiui papurenti” ???

Kol nebuvo       2021-01-28 15:11

Lietuva okupuota - joks Cvirka su Nėrim ir Venclova nieko nebūtų vežę.

stasys       2021-01-28 14:58

Va tai tau mostelėjo internacionalas , prilipino aibes pasakų autoriui .Idomu ar dar ilgai truks kol anie paprašys žydu sovietinės kompensacijos už P.Cvirkos parvežta saule ? Bizuno švonderio kailiui papurenti , kad neskalytu protingiems žmonėms mintis reiškiant .

to Dzeržinskis - Dobrovolskos tautietis       2021-01-28 14:09

A Dabravolska gera Jurgio jaunoji draugužė, ar taip? Prašom patikslinti.

Žodžio laisvė...       2021-01-28 14:04

Kiek ilgai bus toliau kaltinama lietuvių Tauta tuo ko nepadarė.Kremliaus politinės
“paklodės” toliau kišasi į Lietuvos gyvenimą ir kaltina nebūtais dalykais.Gal pareikalaukime kad KGB-istai ir jų agentai nešdintųsi iš Lietuvos ir užmirštų kelią
atgal.Išviešinti KGB-istus ir vyti lauk iš Lietuvos.Vieną karta būtina tarti tvirtą
žodį ir “užkurti” viešą okupanto talkininkams pirtį ir iki šiol tęsiantiems ardymo
veiklą Lietuvoje.Girdėjau F.K. gazdinimus,kad praneš visam pasauliui apie Lietuvą.
Suprantama,sunku atprasti nuo stukačiaus pripratimo.Kiek ši nuolanki okupanto
tarnaitė nugrūdo į kalėjimus nekaltų lietuvių?Lauk iš Lietuvos raudonojo fašizmo
liekaną.

Pone Jaša,       2021-01-28 13:54

o kaip tada su internacių kolaborantais, kitaip, sovietų paprastais kolaborantais, ką? Juk kolaboruota kur kas ilgiau ir daugiau, ką manai? Ar elgtis taip, kaip prancūzai elgėsi po išvadavimo ar naujojo okupavimo, ypač su moterimis, ką? Ar šitą mums siūlai? Turi Mokslinio Komunizmo įskaitą studento pažangumo knygelėje - sėdi penkiems metams kalėjimo arba veltui dirbi viešuosius darbus tiek pat laiko, o jei dar turi ir Valstybinį Mokslinio Komunizmo egzo vertinimą - sėdi ilgesniam laikui - dešimčiai metelių, kaip mūsų seneliai už meilę Tėvynei Lietuvai sėdėjo po 25 metus. Na, tie, kurie gyvi liko, o kurie žuvo, kaip juos atjausti ir pagerbti, kas turėtų mokėti reparacijas, a?

Paulius.       2021-01-28 13:41

Mes patys esame kalti kad nesugebame duoti atkirčio visokiems,kurie tik ir laukia,kaip apšmeižti lietuvius. Manau kad Lietuvos valdžia turėjo paskelbti visą, žmonių,kurie, tiesiogiai ir netiesiogiai prisidėjo prie holokausto įvykių,ir kartu išleisti įstatymą, draudžiantį kaltinti lietuvius dėl holokausto.

Jascha       2021-01-28 13:37

Bjauru ir nesąžininga, kada baltinami nacių paprasti kolaborantai, klapčiukai, ginklanešiai ir kitokie patarnautojai. Apgailėtina, kad tauta savyje neranda valios ir stiprybės prisiimti atsakomybę. Grėsminga, kada tai darp partijos atstovai, kurie yra valdžioje. Nepateisinama, kada į tą chorą įsijungia ir kultūros žmonės, humanitarai ar intelektualai.

habilitās       2021-01-28 13:26

Kol visuose istorijos vadovėliuose ir moksliniuose traktatuose apie pereito amžiaus įvykius ir ypač apie žydų žudynes, šalia Hitlerio, Gebelso, Himlerio, Beringo, Bormano ir kitų trečio reicho veikėjų paryškintomis raidemis neatsiras pati svarbiausia – Bavarijos žydo, A. Hitlerio politinio krikštatėvio ir faktinio trečio reicho įkūrėjo Ernsto Hanfšaengelio, tol visi istorijos aiškinimai bus tik rašymas šakėmis ant vandens.
JAV, Izraelio ir, žinoma, Lietuvos žydai tam priešinosi ir priešinsis. Karta jau E.  Hanfšaengelio pavardė buvo istrinta iš Wikipedios, nenustebsiu, jei šią pavardę iš viso pašalins iš istorijos, nežiūrint jo parašytų prisiminimų knygų apie A. Hitlerį, kai pastarasis jį išvijo iš Vokietijos. Jau esu rašęs, tad leisiu sau pasikartoti.
✒✒✒
Kai tapo aišku, jog 1932 m. pavasarį vyksiančiuose prezidento rinkimuose prezidentui Hindenburgui nebus alternatyvos, Braunschweig žemės vidaus reikalų ministras Ditrich Klages (nacionalsocialistų partijos narys), skubos tvarka A. Hitlerį paskyrė vietinio technikos universiteto profesoriumi. 1932 02 26 Hitleris tapo valstybės tarnautoju ir automatiškai gavo Vokietijos pilietybę (anksčiau buvo Austrijos pilietis, vėliau jos atsisakė).
1932 03 13 vyko pirmasis prezidento rinkimų turas, kuriame dalyvavo ir A. Hitleris.  Tuo metu prezidentu buvęs Hidenburgas (85 m. amžius) gavo 49,6 % balsų, A. Hitleris (43 m.) – 30,1 %. 1932 04 10 vyko antras prezidento rinkimų turas, kuriame prezidentas Hindenburgas galvo 19 mln. balsų, o A. Hitleris 13,5 mln. rinkėjų balsų (čia apie vokiečių Tautą, kuri dar 1932 m. šaukė „Heil“). Tarp kitko, antrame prezidento rinkimų etape komunistai balsavo už A. Hitlerį, tarp jų ir E. Telmanas bei busimasis VDR sekretorius Valteris Ulbrichtas.
Be savo krikštatėvio ir trečio reicho įkūrėjo Ernsto Hanfšaengelio, A. Hitleris turėjo tik vieną rėmėją, Fransą Fon Papeną, dar tais pačiais 1932 m. tapusi Reichskancleriu (po Hindenburgo mirties A. Hitleris atleis jį iš vicekanclerio pareigų ir išsiūs pasiuntiniu į Austriją).
Kadangi Fon Papenui vyriausybės suformuoti nepavyko, teko paleisti Reichstagą ir 1932 07 31 vyko nauji rinkimai, kuriuos laimėjo naciai (tai antras kartas, kai vokiečių Tauta dar 1932 m. šaukė „Heil“) Nors Nacionalsocialistai buvo didžiausia frakcija Reichstage, o H. Geringas net Reichstago pirmininku, prezidentas Hindenburgas A. Hitleriui Reichskanclerio pareigų nedavė ir vyriausybės formuoti neleido, nes naciai neturėjo daugumos Reichstage, todėl A. Hitleriui teko tenkintis pavaduotojo postu. Reichskancleriu tapo generolas Šliaicheris, kuris atvirai šaipėsi iš A. Hitlerio ir nacių (vėliau naciai jį už tai nušovė).
1932 m. pabaigoje atsirado ir trečias veikėjas, kuris vokiečių Tautos vardu šaukė „Heil“, tai bankininkas Šiftas (žydas), kuris asmeniškai kreipėsi į prezidentą Hindenburgą siūlydamas A. Hitlerį į Reichskanclerio pareigas. 1933 01 30 A. Hitleris prisiekė Reichstage ir tapo koalicinės vyriausybės kancleriu, vicekancleris Fon Papenas turėjo „prižiūrėti“ A. Hitlerį, kuriuo prezidentas Hindenburgas nepasitikėjo. Iki pat prezidento Hindenburgo mirties 1934 m. daugiau vokiečių Tautos vardu „Heil“ niekas nešaukė.
Anot to meto laikraščio „Die Rote Fahne“ Tauta, kuri 14 metų gyveno vadovaudamasi lozungu „geriau siaubingas galas, nei siaubas be pabaigos“, neturėjo pasirinkimo.
Trečio reicho atsiradimas buvo pirmo pasaulinio karo pasekmė, kas ir dėl kokių priežasčių jį sukėlė žino visi, kurie domisi istorija, bet dažniausiai tyli, juk tai kertasi su holokausto „filosofija“ ir gali nepatikti Amerikos ir Izraelio žydams.

onegin       2021-01-28 13:26

labai prasau ,nepadarykite is Rakucio Mengeles?Kokios tautos sis vyrukas Mengele buvo?Gal tuo paciu gerbiamas Rakuti pasakyk tiems palankiems idiotamsir tai ne vienetinis egzempliorius.Jeigu norima kitus kritikuoti,pradekite nuo saves.

Papa Borgia       2021-01-28 13:20

Ir paaiškėjo antipatriotai - konservatorių grietinėlė ir jų “une stratégie “antipatriotique”.

Kis       2021-01-28 13:14

meginu sutapatinti artimus dalykus ir darau sau isvadas,kad jeigu Rakutis (neisgalvotai)pavardins zydu kilmes pavardes kurios dirbo budeliais ir pries zydus,tada nublanks,nebus toks veiksmingas ir holokaustas,juk tai dare ir zydai?Paimkime savo puszydeli Landzbergi,juk kiek zmoniu dalyvavo kuriant Sajudi,(beje Landzbergis nera jo kurejas),o kur surasi viesoje vietoje tuos Sajudzio pradininkus,ju nera palikes tik Landzbergis,nusenes ir suvaikejes puszydelis,kuris beje minimas uz nuopelnus tik jis,kitu pavardziu(beje kurusi Sajudi su zvake nerasi)nes nublanks V.L.ir paliks tik KGB saugotoju ir rezidentu Lietuvoje.Jis su Tucku,net disidentui P.Grazuliui nedave tarti zodzio minint kazkurias tai metines,kai Landzbergis ziurejo per TV ,kaip gainioja tuos kalbancius tu paciu KGB-istu,gal net ir Cmilis buvo?Siandiena skubama prichvatizuoti ir sia data.Labai jau susikambantis dalykai.

Dzeržinskis - Dobrovolskos tautietis ir įkvėpėjas       2021-01-28 13:14

(žr. “budriųjų” plakatą) tęsia vadovavimą emancipatorių Revoliucijai.
Dabar tai daro iš požemio pasaulio, o kai Lukiškių aikštėje pastatys labašauskinį Bunkerį, vėl grįš į Vilnių ir įsikurdins jame.
Feliksas Edmundovičius, kaip matome, iš požemio jau atšaukė istorijos mokslą
bei moralę kaip buržuazines atgyvenas ir aktyvavo progresyvistų agentūrą.
*****************************************************************
Н. Бердяев, которого допрашивал Дзержинский, оставил его портрет:
«Это был фанатик. По его глазам, он производил впечатление человека одержимого. В нем было что-то жуткое…».
По воспоминаниям английского дипломата Б. Локкарта,
глубоко посаженные глаза Дзержинского «горели холодным огнем фанатизма.
Он никогда не моргал. Его веки казались парализованными».
**********************************************************
Klaikuma regint, kad kai kurie šiuolaikiniai dzeržinskiečiai irgi nemirksi.  Tokių Seime jau ne vienas. Genai? Stingdantys ir nuo partijos linijos nukrypstančius smerkiantys dzeržinskiečių žvilgsniai ir pareiškimai.

Palinko liepa salia kelio...       2021-01-28 13:11

LRT portale labai “pasibaiseje” tapinas, valatka, anukelis…Skaitai ir nezinai ar joktis, ar verkt.Ir is viso ka musuose reiskia TIESOS zodis?Visi “patriotai” jos bijo, kitaip sakant “deda i kelnes ir i kojas”, kad tik atsiriboti nuo ja pasakanciu.Is kitos puses, tai V.Rakutis yra karo istorikas ir cia jo sritis, kuria jis domisi ir ja tyrineja.Ir velgi mes eilini karta pamatem, kas yra koncervatoriai.Jie irgi ieis i istorija.Ir nemanau, kad is geros puses.

to "žydui" -       2021-01-28 13:03

tikėtina, kad tai Rūta Vanagų apsimetė ,,žydu”, nes gi pati aprašė, kaip teta vogė žydų daiktus. Tačiau įdomiausia, kad Lietuvoje gyvenantys žydai buvo tokie turtingi, kad vargšai lietuviai , sprogo iš pavydo dėl tų turtų ir todėl juos siuntė į getus, kad galėtų pasisavinti žydų turtus. O iš kur jie taip praturtėjo, išvyti iš Rusijos? Ar ne apiplėšinėdami lietuvius? Juk carinėje Rusijoje valstiečiai, ilgai kentę žydų apiplėšinėjimą, pasiskundė tėveliui carui. Caro kantrybė baigėsi ir jis išsiuntė žydus ,,za čertoj osiedlosti” - už negyvenamos ribos - į Lietuvą-Kauno guberniją, Mogiliovą, Lvovą. Ar išvyti iš Rusijos jie atsivežė milijonus aukso rublių? Iš ko praturtėjo Lietuvoje - galimai ir vėl sukčiaudami su vekseliais - parduodami skolon silkes, barankas ir pan. Ilga kalba, nenorėčiau čia pilstyti iš tuščio į kiaurą, reiktų užbaigti tas nesąmones, juolab, kad Lietuvoje po karo gyveno tik apie puse tūkstančio žydų, grįžusių iš TSRS gilumos ar išgelbėti vietinių lietuvių. Visi kiti suvažiavo iš Rusijos ar Baltaruijos. Ypač gausiai po Stalino mirties.

Al.        2021-01-28 12:53

Jei žydų genocido gretinimas su lietuvių genocidu žydus žeidžia, tai išskirkim tuos genocidus. Atskirai ištirkim žydų dalyvavimą komunistiniame sąmoksle (iki pat šių dienų) ir lietuvių naikinime. Ir atskirai - lietuvių dalyvavimą visokiose niekšybėse.

T0mas J.       2021-01-28 12:34

Protingam žmogui pas konservatorius ne vieta.

įdomi jaunojo Maldeikio trajektorija       2021-01-28 12:24

Tikras mamos vaikas.

AAA       2021-01-28 11:57

Nesuprantu, ar tarp žydų negali būti išsigimėlių?? Būtent tokios jų dalies reakcijos ir sukelia atstumimą. O padorūs, ko gero irgi bijo kalbėti, pasakyti savo nuomonę. Patys griauna savo autoritetą, pagarbą jiems.

Kas tie profesionalūs istorikai?       2021-01-28 11:35

Ar tie aptarnaujantys oligarchinį režimą dezi propagandistai? Tie, kurie jau nuo darželio traumuoja mūsų vaikų galveles ir hipnotizuoja - verčia zombiais ir būsimais bilijonierių vergais?

stasys       2021-01-28 11:30

Palaikau Seimo narį V.Rakuti ,bet nerandų ji palaikančiose nuomonese minčių apie lietuvių tautai tekusia dalia nešti to holokausto kaltės našta ? O juk nesame ne akmenį isidėje į kišenę  ? Aukojame lietuvių tautos valstybės istorija tuo pačiu atsisakydami kada nors leisti tai tautai atsitiesti .V.Rakutis neneigia įvykdyto holokausto ir netripia aukų palaidotų bendruose kapuose ,profesorius klausia ar mes jau pasiruošę pasikalbėti ir atleisti vieni kitiems ? Tą padaryti galima tik jei žydų bendruomenė netrips lietuvių tautos vyrų ,kritusių tuo laiku, kapelių . Tai kad valdžios vyrai negali pritarti profesoriui manęs nestebina . Jie atsakingi ir suvaržyti duota priesaiką ginti visos visuomenės interesus .Puiki proga , galimybė pasitikrinti egzaminu kiek demokratiska TS-LKD partija ir ar ji verta tapti pavyzdžiu tai pačiai NS partijai naujokei kuri net metu nesulaukusi ryžtasi pulti ieškoti demokratinio totalitarizmo Lietuvoje paiešku kultūrininkų issakytose nuomonese ...?

to zydas       2021-01-28 11:28

O Hirosimos ir Nagasakio tamsta nežinot? Nežinot ir masinio Vokietijos miestų bombardavimo? Ten, manote, žuvo kalti žmonės, seniai ir vaikai sudegė ugnyje nuo napalmo ir fosforo, ar kaip? Po karo visą Vokietijos pramoninę įrangą, techniką ir technologijas išsivežė kas ir kur? Kokios nacionalinės kilmės buvo tas masinio Vokietijos miestų bombardavimų autorius? Ar karatais ne F.Lindemann’as?

Jules       2021-01-28 11:18

O laikai vėl sugrįžo po Gorbio, kai istorija toliau klastojama, tiesa kriminalizuojama, o eksbolševikus remia ambasadoriai. Dabar juk net pradinukai žino, kas suorganizavo konclagerius Sibire, GULAGĄ, ir kas jam vadovavo. Net žinomas apytikslis aukų skaičius iki karo buvusioje carinės Rusijos imperijos teritorijoje. Jaunieji politikai vėl užsikrėtė bolševizmo bacila arba bolševikų dėka yra ten, kur yra.

remdisivir       2021-01-28 9:38

gaila V.Rakučio, suės žmogų. kiek čia tų objektyvių, neangažuotų istorikų likę ir tuos pačius represuoja. garantuotai arba ponas Valdas pats apsiramins ir nebus jo girdėti arba bus išbrauktas iš viešojo diskurso. liksim su šlykščiu Bumblausko lenkofilišku popsu.

zydas       2021-01-28 9:24

Kai istorija klastojama, kasdien atsiranda naujas “didvyris”, istorikai skaito wikipedija… lygina nepalyginamus dalykus… net sukure melo centra su geologais ir santecnikais… Bando suprasti zudikus, plesikus,... paaiskinti, kad tai pijokai, vaikystej nuskriausti… O gal genetinio feiko pasireiskimas?
O is tikruju paprasciausias tukstanciu kaimynu pavydas su neapykanta pasireiske nekaltu zydu vaiku ir zydziu zudymu… o tikslas buvo prisiplesti, apvogti, uzimti namus ir butus… juk karas viska nuraso… tiketasi, kad niekas net nesuzinos. iki siol 30000 - 40000 zydu namuose - butuose gyvena grobikai ir ju palikuonys. gal kokiam name net tiksi mano prosenelio sieninis laikrodis. isitikines, kad ir kito senelio pakinktu siuvimo masina Pfaff dar siuva ...
Visas sis “tiesos” ieskojimas yra tik tam, kad pateisinti savo bociu kraujuotas rankas, noras ja nuplauti. bet atsiranda “ylu”, kurios islenda is maiso ir parodo tikra veida. 

Ligija Tautkuvienė       2021-01-28 8:34

Mano tėvai gelbėjo žydų vaikus iš Kauno geto. Tikvos tėvas, maldavęs, kad mano mama gelbėtų jo metukų dukrytę, pasakė, kad patys žydai atrinkinėja vaikus ... Žinote kam. Žydai gete turėjo ir juos prižiūrinčius žydus policininkus. Tam, kad leistų pakelti vielinę tvorą vaikeliui perduoti, jie pasitraukdavo toliau nuo tos vietos, o už tai gaudavo iš savo tautiečių ,,užmokestį” - aukso grandinėles ar žiedus ir pan. Seimūnas Rakutis nepasakė man nieko naujo - kaip istorikas, tikiu, rinko medžiagą, tyrė, darė išvadas. Tikiu juo, nes taip pat kalbėjo ir mano tėvai, o visi, kurie pragydo pasmerkimais vienu choru, galimai, kaip ir R.Vanagaitė, tiesos neieško. Manau, kad A.Brazauskas atsiprašė dėl tų išgamų, kurie dalyvavo žydų žudyme ir vieną kartą, reiktų užbaigti nesibaigiantį lietuvių tautos suniekinimą. Daugiau kalbėkime apie tuos, kurie, rizikuodami savo ir artimųjų gyvybėmis, gelbėjo nuo pražūties žydų vaikus. Gal ne veltui Pasaulio teisuolio medalyje parašyta: ,,Išgelbėjai vieną žmogų, išgelbėjai tautą”.


Rekomenduojame

Andrius Švarplys. Ką tokie net neslepiami dvigubi standartai turi bendra su pilietine ar kultūrine pozicija?

Verta prisiminti. Kodėl šmeižiamas Kazys Škirpa ir Birželio sukilimas? Dovilo Petkaus pokalbis su Vidmantu Valiušaičiu

Birželio 15–17 dienomis vykusių protesto akcijų rezoliucija

Nida Vasiliauskaitė. Šviesa kovoja su tamsa

Vinco Kubiliaus reportažas iš 17-osios dienos akcijos Simono Daukanto aikštėje „Ar dar gyva Deimantė?“

Algimantas Rusteika: Ponai mieli, patys išsidūrėt – niekas atviroj erdvėj renginių dalyvių skaičiaus nebereguliuoja

Ką apie vaikų skiepijimą sako mokslas – Nidos Vasiliauskaitės parinkti skaitiniai tikintiesiems Mokslu

Vytautas Sinica papunkčiui: Žygimantas Pavilionis prieš Lietuvą

Tomo Baranausko įžvalga apie I. Šimonytės naująjį gerovės receptą

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip – reikia ruoštis (II)

Kęstutis Girnius. Referendumas – tautos valia ar demagogų įrankis?

Robertas Grigas. Pasirodo, yra dar ES šalyse parlamentų, atstovaujančių savo tautų interesams!

Birželio 14-osios naktis: nukryžiuoti vaikai

„Neteisingi“ tekstai, kurie „teisingai“ valdžiai sukelia konvulsijas

Iš propagandos frontų. Buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas D. Žalimas: šeimos yra visi – tiek tos pačios, tiek skirtingos lyties sąjungą sudarę

Nida Vasiliauskaitė. Ko bijote? Jų?

Algimantas Rusteika. Gal pabandom niekur nebebėgti?

Vygantas Malinauskas. Iš tėvų valdžios išlaisvinto vaiko interesas

Vytautas Radžvilas. Nesibaigianti tremties Golgota

Vytautas Sinica. Kas priešina visuomenę?

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Visiškas teisinis nihilizmas

Lietuvos šeimų sąjūdžio pareiškimas: Vienykimės!

Lietuvos Šeimų Sąjūdis: pranešimas dėl birželio 15–16–17 dienomis įvyksiančių protesto akcijų

Ramūnas Aušrotas. Ką reiškia SAM paskelbtas vaikų nuo 12 metų skiepijimo vajus ir manipuliacijos įstatymo tekstu?

Ką šiandien žinome apie tremtis? Dovilo Petkaus pokalbis su prof. Rasa Čepaitiene

Krescencijus Stoškus. Maršas, apnuoginęs realybės absurdą

1941 m. Birželio sukilimo 80-metį pasitinkant. Valdas Vasiliauskas: Idėjinė A. Sniečkaus klaida

Kviečiame į parodą „Pirmasis masinis trėmimas 1941 m. birželio 14–19 d.“

Vidas Rachlevičius. Aš su siaubu laukiu naujų rinkimų

Vaidotas A.Vaičaitis. Šeima, partnerystė ir Civilinis Kodeksas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.