Demokratija ir valdymas

Jūratė Litvinaitė. Kodėl reikia balsuoti? Atsakymas Nidai Vasiliauskaitei

Tiesos.lt redakcija   2016 m. spalio 4 d. 10:08

101     

    

Jūratė Litvinaitė. Kodėl reikia balsuoti? Atsakymas Nidai Vasiliauskaitei

Neseniai kvietėme susipažinti su Delfi.lt portale paskelbtomis filosofės Nidos Vasiliauskaitės įžvalgomis apie tai, kodėl neverta balsuoti rinkimuose (ČIA).

Šiandien siūlome perskaityti istorijos mokytojos ekspertės Jūratės Litvinaitės atsakymą Nidai Vasiliauskaitei – svarstymus, kodėl pasinaudoti teise balsuoti vis dėlto reikia. Ypač jei esi, kaip teigia autorė, dar laisvas, dar gebi blaiviai ir atsakingai vertinti – mat bet kuriuo atveju, Seimas bus išrinktas.

Jį išrinks „tie, kurie savo teises ir laisves jau seniai atidavė Didiesiems, jau nebevertina. Jie jau žino. Žino ir eis balsuoti. Nes jų Vadas to nori. Jie Vadui ištikimi. Jie dar atsives su savimi ir kaimynus, gimines, draugus. Ir jie nubalsuos. Nubalsuos už savo amžinai laimingai besišypsantį vadą, kuris kiekvienam iš jo tarnų armijos suteikia vilties ,,prie lovio“ ar prie dvaro – bent tvoros sargu pabūti. Už tuos, kurie, matyt, kitoje kadencijoje pasiūlys mokyklose įvesti lagaminų pakavimo kursus – juk jau užsienio kalbos ir matematikos egzaminai privalomi, kad kiekvienas galėtų susiskaičiuoti, kad čia būti nebeapsimoka ir gautų įrankį prisitaikyti ten, kur apsimoka. Už tuos, kurie kolekcionuoja auksinius samčius, medžioklės pakvietimus, žemes, postus. Nubalsuos ir tiek, pasijuokdami iš tų, kurie tiesiog išmetė savo teises į konteinerį. Bet kuriuo atveju, Seimas bus išrinktas,“ – Delfi.lt portale rašo istorijos mokytoja J. Litvinaitė (visą straipsnį skaitykite ČIA).

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Tarabilda       2016-10-7 0:56

Man tai nesuprantama ta nuožmi agitacija eiti balsuoti. Reikia rimtai paskaičiuoti, iš kur tos iniciatyvos išeina, ir ko iš tų balsuotojų tikimasi. Ar kas nors mano, kad Seimo kokybė kaip nors priklauso nuo balsuotojų (ypač to neapsisprendusio elektorato) dalyvavimo? Manau, kad ne. Tai neorganizuotas segmentas ir naudą iš to dalyvavimo gali turėti nebent Puteikis, kurį sistema jau, matyt, nusprendė priimti į rūmų puotą kaip juokdarį. Sistema organizuoja didelę šventę - kitaip viso to, ką matome, nepavadinsi.

Dzeikas       2016-10-6 22:07

stasy,
tie kas gadina biuletenius, rinkimams neivykus, pasilieka moraline teise isspirti taburete is po koju uzurpatoriams.
Nors jus ir sutve kuriai atstovaujate mano priesingai nuo pat 1917m lapkricio 7 d.

stasys        2016-10-6 20:33

teoriškai Vasiliauskaitė gali ir katiną su šunimi sukergti ..tik realybėje to pakartoti neišeitu . Viena kai žmogus fantazuoja ko jis norėtu kita ..priežastys kodėl jis to neturi .Galvoti kad tie rinkimai gali būti neteisiški , niekas nedraudžia ..bet visiškai kas kita bandyti tuo kitus įtikinti . Koks bebūtu blogas ar geras pasirinkimas renkant Seiman ..pareigos nebalsuoti dar nėra niekas pateisinęs. Tiksliau galima ginčyti ta teisę ..bet jos nesieti su esama padėtimi butu kvaila .Tie kas nebalsuoja ir yra ta priežąstis kodėl Lietuva vis dar silpna ir pažeidžiama .

> Dzeikas 2016-10-6 10:15       2016-10-6 15:15

Trolini straipsnį apie rinkimus ir vargo nematai…

Pikasui       2016-10-6 12:04

Viso gero. Ramybė jums, - kaip pasakytų Puras, - amžina šlovė jam.

Dzeikas       2016-10-6 10:15

Pikasai,
kai buvau tardomas(svelnioji jo forma, “sobesiedovanije”) “Osobyj otdel” man osobistas ta pati pasake (“ne tik jūsų asmeninis reikalas, bet ir politinis…”)  apie mano santykius su Ronaldu Reyganu.
Jus kartais ne moksladraugiai?

Jules       2016-10-6 9:34

Kodėl Lietuvoje tiek daug partijų, nepagalvojate? Ir kam jos skirtos, kokiai funkcijai atlikti, ką? Lietuvaičių du milijonai, o partijų nelogiškai daug, pavojingai daug mūsų egzistencijai, vadinasi, visi Banko Trockis sukurti mažiukai tėra didžiųjų partijų pasamdyti mūsų mulkintojai, apgaudinėtojai, tiesa? Klausimas tik kokios didžiosios partijos ir kokio Banko jie pasamdyti? LDDP ar Lietuvos konservatorių? Kaip matau, visi čia puola Tėvynės Sąjungos likučius konservatorių partijoje, vadinasi, mažiukai tėra tik LDDP(Former Bolsheviks) sukurti fantomai - runkelių ir kitų nebrandžių naivuolių medžiotojai. Kažkas mums su galva negerai, tikrai. Kokią naudą Jums duos, jei į parlamentą pateks iš jų po vieną ar du ekonominius vadukus? Ką jie nuveiks gero mūsų naudai, o ne savo naudai? Dauguma jų tik ekonominiai kandidatai, tiesiog pliurpiai, skirti mūsų balsų išskaidymui, kad nuolat Former Bolsheviks laimėtų, tiesa? Kaip gali normaliai dirbti ir konkuruoti Mažeikių nafta be naftos, ką? Juk ji buvo pastatyta pirmiausia tam, kad būtų rusifikuotas šitas Žemaitijos užkampis - mano gimtinė, neatrodo? Ką gali atstovauti buvęs LDDP Ilgojo premjero pliurpis R.Paulauskas arba buvęs raudonasis prokuroras kitas Paulauskas, ką? Arba MGU absolventai, ką?

Pikasas       2016-10-6 9:18

Niekada jokių intrigų nepinu. Man tokios raiškos būdas iš principo nepriimtinas. Seimo rinkimai yra ne režimo šou, o konstitucinė galimybė pasiekti politinių permainų. Niekada nerašiau to, ką negalvoju. Tai būtų netgi absurdiška. Individualias politines ar kitas dalykines diskusijas komentarų puslapiuose vertinu tik kaip tiesos kelio viešas paieškas. Visokias klastotes palieku jų autorių sąžinei. Jūsų santykiai su V.Tomaševskiu yra ne tik jūsų asmeninis reikalas, bet ir politinis, nes jis Lietuvos lenkų, pasirinkusių Kremliaus kryptį, lyderis. Viso gero.

tiksliai       2016-10-6 7:37

nėra nieko bjauriau kai pikasius šraibina panegyrikas koncervų gaujai,kuri tiek žalos pridirbus Lietuvai,kad baisu prichvatizacijos,žemės ūkio, pramonės,medicinos,švietimo sistemų išdraskymas,mažeikių naftos,žemėtvarkos,kubyliaus emigracijon išvaryti šimtai tūkstančių,snoro nusnorinimas,skandinavų bankų hegemonija,neveltui žmonės pradėjo juos koncerVatnikais vadint

Dzeikas       2016-10-6 6:46

Cia kazkas reiske minti,kad (sakykim) pavykus rinkimu boikotui valdzios personalijos nepraras upo ir nemirkteleje valdys potvarkiais “apiformine” situacija.
Taip, ko gero jos (personalijos) “situacija” apiformins.Taciau esmini dalyka, ir personalijos tai supranta, jos praras - teisetuma. O kai nera teisetumo tai…pamenate drebancias putco TSRS organizatoriu drebancias rankas?

Dzeikas       2016-10-6 6:33

Pikasai,
negalite susilaikyti nepynes intrigu? Nuvylete, maniau jus medu backon su konserviniu meslu pilate is naivumo.Pasirodo jus dar ir kitus ten ikist bandote.Turiu omenyj mesla, ne Anukelio suburima.
Jus zanrus supainiojote.Cia ne epistoliarinis (laisku rasymo menas.Tame tarpe ir skundu KGB ar kt. represiniams organams) , o komentaro, trumpos apybraizos budas , pakelkite akis, apie straipsnio virsuje uzvadinta tema.
Individualioms diskusijoms apie asmenybes cia ne vieta.
O ga jus pritrukote argumentu suagituoti zmones dalyvauti rezimo show?
Uzjauciu. Nebandete pakeisti isitikinimus ir santyki su pasauliu? Nekalbeti to, ko negalvojate.
PS.Mano santykis su Tomaszewskiu? Ziurekite ka anksciau parasiau.Bus diskusija i tema, ar reikalas ji pamineti - parasysiu.Tikiuosi jums sis postas pades jums susikaupti ties aptariama tema, o ne komentatoriu (as ne politikas ir mano apatinius tikrinti jus neipareigotas)  ir savo asmeniu.

To tuby or not tuby 2016-10-5 12:08        2016-10-5 23:58

Siūlau paskaityti “Tautinės valstybės išlikimo pamatas”.Pasirinkimas yra.

Agituoju       2016-10-5 23:02

Balsiui balsą atiduok. Balsiui labiausiai balsas priklauso.

"nesuinteresuotam"       2016-10-5 22:55

Aha, matai tik neįžiūrai.
Pats tu kurmis ir dar plikas.
Prie ko čia tie suknisti koncervai?
Atsirado mat, “etikečių neklijuotojas”

> 20:40 dūšelių medžiotojui        2016-10-5 21:48

Ar diskusija vyksta, ar etikečių klijavimas ?
Cirko programa baigsis 2016-10-10 rytą. Seimas bus išrinktas toks pat, koks ir iki šiol, gal daugiau konservatorių smilepaminėsi mano žodį. O kad labai esi tuo suinteresuotas, akinių nereikia,plika akimi matoma.

nusivylęs-naujom šluotom       2016-10-5 21:24

vaikeli,eik tu peklon su savo naujom šluotom skudurais,dirbt reikia,demonstruotis veidus ar užpakali aš į pats sugebu.kol kalejime nei vienas neatsdursit uz savo gerus darbus Lietuvai,tolei bardakas tesis.katra partyja agituoja uz liustracija ir apsivalyma nuo etatiniu komūniagu aferistu;?isgrauskit su sava pa\žadu tyradom

20:40 dūšelių medžiotojui       2016-10-5 21:01

Tai bandai įsūdyti buratinams “šviežieną”? Tipo, puteikinius ar kuolų sąrošą?
Na, bet kad gerokai pašvinkusi ta tavo šviežiena.
Ir iš kokio sapnininko išvaražijai jog “bogiau jau nebus”?
Bus. Kol vyks naivūs baldavimai, tol vis blogēs ir blogės.
26 metai taip yra, o jau po sekmadienio ištiks Lietuvėlę stebukas?
Nebus stebuklų.
Bus kaip visafa- fokusai.
Nes fokusai atitinka formatą- cirko žanras.
O kas bus po cirko, juk bet koks cirkas kada nors baigiasi?
Bus gal… baletas.
” Lebledinoje ozero”.
Galėsi šokti. Arba šokinėti.
“Kas nešominės, tas ne,...”?:)

Nusivylusiam       2016-10-5 20:40

Kas verčia balsuoti už skaitlingiausias partijas ?Knygelę kartu su biuleteniu gavote-rinkitės iš naujų, neverkšlenkite. Blogiau, negu yra-tikrai nebus, jei seime bus naujų veidų.Nauja šluota,naujai ir šluoja.

nusivylęs       2016-10-5 20:01

kad balsuot nėra už ką tai faktas,nes visose skaitlingiausiose partinėse gaujose pasisakoma už sodomasgomoras vienalytes santuokas,homoseksualų poreikių iškėlimą,“pabėgelių“importavima,lietuvių kalb\os sulenkinima,ve;l pažadu kalnai tukstanciui metu į priekį

Ir dar,       2016-10-5 19:50

jei nežinote, kas yra Seimo Prezidentas - tai aš jau bejėgis ir kur nors kitur Jums pagelbėti, paaiškinti, na, kad ir William Adolphe Bouguereau tapybos niuansus.

Jules       2016-10-5 19:37

O kas tie naujokai, ką? Ar kartais ne tie patys seni, na, labai seni kadrai, ką? Kažkodėl aš naujų nematau. Kai pamatysiu rimtus naujokus - tai už juos ir balsuosiu, o dabar - pelkė. Zuokula, Balsys, R.Paulauskas, Laurinkus, Visokavičius, Imbra, Žemaitaitis, Rudys, A.Paulauskas, Vagnorka, Buškevičius, Puteikis yra tie naujokai, ane? Nelaikykite mūsų idiotais - tai seni, labai seni kadrai ir dar labai prastai pasižymėję, kuriuos galima tik į Rygos turgų vežt parduot.

T> Jules 2016-10-5 15:56       2016-10-5 19:19

Beprotybė balsuoti už tuos pačius ir tikėtis kito rezultato.Pasirinkimas yra ir praleisti progą lygu savęs naikinimui savo noru, pačiam prašant.

To Jules 2016-10-5 15:56       2016-10-5 19:12

Ar naujos pareigos bus seime?  “Seimo Prezidentas”. Kas tai ?
smile

Jules       2016-10-5 16:28

Na ne, tikrai ne iš Bougeureau giminės, nors to garsiojo Bužero tapyba man patinka, be jokios abejonės, o Jums? Aš ne “Bu”, o “Bo”, Jūsų žiniai. Iš mažaraščių, o Jūs?

To Jules 2016-10-5 10:45       2016-10-5 16:03

is kuriu tu esi is dailininku ar plesiku Baugeureau Ir kur taip ilgai lindejai nuo XIX amziaus, Jules? Ar is numirusiu prisikeliai?

Jules       2016-10-5 15:56

Atsakysiu, jei Jūs atsakysite, o ką pats veiktumėte, atsisėdęs į Seimo Prezidento, Premjero ir Respublikos Prezidento kėdę? Tik nuoširdžiai ir be geopolitikos įtakos atmetimo, nepamiršdamas, kad neturi atitinkamos kariuomenės, resursų ir tik 2 milijonus vienokių ar kitokių lietuvaičių.

> Jules 2016-10-5 15:01        2016-10-5 15:44

Gal galėtumėte nuodugniau paaiškinti kaip TS-LKD ruošiasi apsaugoti mus nuo karo, bado ir visų kitų jūsų aprašytų blogybių, jei jie už Lietuvos žemių išpardavimą ( kas itin daug rėkavo prieš referendumą ?),už homoseksualų teises, už “pabėgėlių” (tiksliau už ekonominių migrantų kvotas), pardavę Mažeikių naftą, praskolinę valstybę (2009-2012 skola padidėjo ženkliai), padarę naktines reformas apiplėšė pensininkus ir invalidus,  kartu su socdemais valdo jau 26 metus, o rezultato kaip nėra taip nėra. Klausimas paprastas :
Kaip jie mus apsaugos ?

Bingelienė veidmainiškai dirba sistemai ir Karbau       2016-10-5 15:29

Uoliai trina komentarus,palaikančius 14 A.k.sąrašą..Jei turėtų išminties ir sąžinės - vertėtų gėdinti…Bet neturi…

Jules       2016-10-5 15:01

Man užtenka 1990-1992 metų LR Seimo sudėties, kad kritiškai, logiškai mąstantys lietuvaičiai suprastų, kas yra kas ir dėl ko Lietuvoje? Europa yra mūsų Tėvynių Motina, graudu matyt, kaip liberoidai ją partalina. Neosovietinė inteligentija, VU absolventai ir VISI brokdariai galutinai nusprendė ją sudrapalinti fundamentalių Islamo inveiderių pagalba. Baisu žiūrėt kaip ji miršta, kaip tie liberoidai ją tvatija. Jei mes, europiečiai, nesugebėsime be jokių ten „Tautos pažangos“ musmeryčių pasipriešinti Trečiojo pasaulio invazijai į Europą – mūsų tiesiog neliks, mes ištirpsime arba išgaruosime atominio karo atveju. O jis, deja, ruošiamas, Jūsų žiniai. Mums nuolat meluojama: okupaciją vadina išvadavimu, o invaziją – pabėgėlių krize. Privilegijuotų žmonių interesų gynimą vadina žmogaus teisėmis, pseudo mokslą istorija ir pan.

> Jules       2016-10-5 14:43

Pasikelkit seimo sudėtį 1992-1996m.

Pabandyti verta-blogiau jau nėra kur       2016-10-5 14:33

Pasikeisti gali tik vienu atveju : kai rinkėjai nebalsuos už tas partijas, kurios valdė 26 metus. Kuo daugiau ateis balsuotojų, tuo greičiau išsivalysim, paprastai tariant, balsuodami už naujus, kitus, sumažinsim dabartinių valdančiųjų skaičių seime.O tai jau būtų pradžia, gera pradžia.

Jules       2016-10-5 14:30

Gal kaltas kitas pažangietis - A.Butkevičius? Na, tas geriausias geopolitikos specialistas Lietuvoje, nežinot?

Kur dingo ?       2016-10-5 14:22

Komentaras, rašytas šiandien 12:33 ?

Gedas > Žinoma        2016-10-5 14:14

Ko norėti, jei čia publika deda laikus ant komentarų, kuriuose aiškiai šaipomasi iš jų pačių ?

VIRGIS       2016-10-5 14:04

TIKRA BEPROTYBĖ, BALSUOTI UŽ TUOS PAČIUS IR TIKĖTIS KITOKIO REZULTATO!

Žinoma       2016-10-5 14:04

Citata iš MANO NUOMONE:“Naivu galvoti, kad seimas išrinktas nebus.”
Citata iš CIRKO:“Ar bent paskaičiavot kiek reikia tų boikotuojančių nuo 2 505 505 (viso rinkėjų- VRK duomenys)?
Ar užteks gyvenimo sulaukti to visuotino boikoto, žinant lietuvių būdą nuo 7 val.ryto bėgti prie balsavimo apylinkių ?”
Šie sveiku protu pagrįsti pasisakymai,kurių teisingumu greit turėsite progos įsitikinti,sulaukė beveik vien nepritarimo.Tai parodo,kiek rinkėjų nesigaudo realybėje.Todėl neverta tikėtis realių pastangų pakeisti padėtį.Deja.

To Jules       2016-10-5 13:43

Taip, taip, jūs teisi…tik Tautos partija, kurioje nebuvo nei komjaunuolių, nei komunistų trukdė “vargšams komunistams” desovietizuotis smile nejuokinkit kalakutų ! O kad šio klausimo demonstratyviai, sąmoningai neįtraukdavo į seimo dienotvarkę girdėti neteko ?Pasidomėkit kas blokavo šio klausimo įtraukimą į dienotvarkę, kas kaltas ir tada jau rašinėkit.
Kiti mat buvę komunistai labai troško ir negalėjo to padaryti po 1996m, kai Tautos pažangos partijos seime neliko ir šiandien tiek trokšta, tiek trokšta, jog nežino kaip tą atlikti ? smile

Jules       2016-10-5 13:27

Kokią Jūs čia mums dar “Tautos pažangą” siūlot su R.Paulausku priešaky? Ar tą, kuri pasisakė prieš desovietizaciją? Agituojat už Ilgojo Premjero ginklanešį? Na, nejuokinkit. Geriau agituokit už Jurgį - Vagnorkos ir Paksiaus ginklanešį - naudos bus daugiau.

to 12:33       2016-10-5 12:58

Ne, tai iš Vilniaus forumo narių pasisakymų.

Jules to strazdas       2016-10-5 12:31

Tipiška “Stribo giesmė” - ne daugiau. Esat dvigubų standartų maniakas, atspėjau?

Preizdentė balsavo už šalies niokojimo tęsimą...       2016-10-5 12:10

Beprotybė balsuoti už tuos pačius ir tikėtis kito rezultato
Gryb. balsavo iš anksto, neva ,, už permainas”, reiškia už tuos pačius, šalį niokojusius anksčiau- už oligarchams ir nomenklatūrai dirbusią konservatorių partiją-TS…. Tuos, kurie pakaitomis su kitais ,,tais pačiais” -LSDP, alino ir naikino Lietuvą 25 metus nomenklatūros ir oligarchinių grupių naudai.. Ne bepročiai,  padorumo siekiantys piliečiai, turėtų balsuoti už patikimiausius ir perspektyviausius iš ne ,,tu pačių rato”:) smileTik už Antikorupcinę P.ir K. koaliciją, nusiteikusią apversti ,,tų pačių ” susikurtą lovį dugnu aukštyn..

tuby or not tuby       2016-10-5 12:08

Pasirinkimas tarp dviejų strategijų:
Jeigu piliečiai laiko, kad esama valstybės raidos kryptis yra iš esmės patenkinama ir reikalauja tik korekcijų, jie turėtų eiti ir balsuotii už “mažiausią” Blogybę.
Jeigu piliečiai laiko, kad valstybės raidos kryptis yra iš esmės pražūtinga pačiai valstybei ir tautai, jie neturi jokio pagrindo dalyvauti rinkimuose, nes nė viena partija, tai akivaizdu, negali ir nesiekia šios krypties pakeisti ir nesiūlo valstybingumo ir tautos išsaugojimo planų.

strazdas        2016-10-5 11:32

Piemuo ir snarglius veržiasi į valdžią,

pasipūtimo pilnas, įžūlus,

per telekanalus sau lovio meldžia,

praradęs sąžinės visus galus.

Dabar Vyriausioj būstinėje krapštos rūrą,

įalgintas senelio pavardės,

o kai paliks romantišką Strasbūrą,

tada lietuviškam seime bezdės.

Man ragint abejinguosius pabodo,

kartojant visad tuos pačius žodžius.

Tikrai į makaules jiems neįdėsiu proto,

tačiau nerėkiant man liežuvis džius.

Tad šimtą dvidešimt devintą kartą

bandau atverti jų aklas akis:

balsuot už šunsnukius tokius neverta,

antraip tikrai per nagą nepakis

Jules to klausik       2016-10-5 10:45

Je m‘appelle Jules Baugeureau et vous, Monsieur?

Pikasdas       2016-10-5 10:02

Tas nerimas ir įsiūtis, kuris jau apima čia susispietusio “Spiečiaus” atstovus - visai suprantamas. Visi jie pakankamai nuovokūs, kad galėtų suvokti dabartinę politinę situaciją prieš Seimo rinkimus. Paskelbus Seimo rinkimų rezultatus visos tos mažos ar didesnėa manipuliacijos bei aferiūkštės dar labiau paryškės. Tikiuosi, kad visas tas gausus įdirbis, skirtas rinkėjų klaidinimui, nepasiteisins. Nors, jei tai skirta tolimesnei ateičiai, tai vilčių dėl jos minėti atstovai gali turėti. Juk svarbiausias kairiųjų ir dar kairesnių tikslas - turėti politinės piramidės viršūnėje “savo žmogų”. Dėl prezidentės Dalios Grybauskaitės kairieji apsigavo arba jaučiasi apgauti. Stengsis atsigriebti… Tai jau tikrai…

klausik, Jules       2016-10-5 9:50

O kokia tavo lytis, gal kaip rusai sako “ONO”

Jules to perskaiciau        2016-10-5 9:35

Žinai, skaityk iš naujo arba tamstelė nori Seime turėti 141 partiją - besimušančius tarpusavyje genijus, mafijozus ir kitokius kaimo ar miestų banditėlius, ane?

Pikasas to "seubas"       2016-10-5 9:27

Man tai nėra siaubas, nes visokių klastočių esu jau matęs. Apsipranti… Jūs, p.anonime, netgi savo niką bijote paviešinti. Jei jums įdomu sužinoti apie tą atvejį, kai jis man buvo nustatytas, tai siūlau atsiversti internetą. Ten apie Pikasą ir A.Terlecką informacijos į valias. Jei kažkam labai norisi apginti asmenį, kuris sovietiniam saugumui yra pateikęs daugybę informacijos apie politinius kalinius ir rezistentus, tai gal jis pats panašiu buvo ir stengiasi saviškį pridengti. Kito varianto nesugalvoju…

perskaiciau       2016-10-5 9:26

visus komentarus. Dieve,Dieve atrodo raso issilavine zmones, bet iki siol nesugebejo perskaititi Konstitucijos 55 straipsni “55 straipsnis
        Seimą sudaro Tautos atstovai - 141 Seimo narys, kurie renkami ketveriems metams remiantis visuotine, lygia, tiesiogine rinkimų teise ir slaptu balsavimu.
        Seimas laikomas išrinktu, kai yra išrinkta ne mažiau kaip 3/5 Seimo narių.
        Seimo narių rinkimų tvarką nustato įstatymas.”
Ar nekarto jums, mieleji, neatejo i galva kodel apygardu 71 , seimo nariu 141, kaip galima isrinkti 141 seimo nari 71 apygardoje rinkejas turedamas tik viena balsa. Pagal logika(vyriska) imanoma isrinkti tik 71 seimo nari.  Sakisite o sarasai- tai kur KOnstitucijoje yra parasyta kad kiti 70 nariu renkami pagal partinius sarasus? Kas jos sudaro? partiju vadukai isirasydami pirmais numeriais ir skelbdami kad jie nereitingojami(kaip konservatoriu)? Ojuk KT aiskiai yra pasakes kad vienas rikejas turi tik viena balsa.
Reiskia jau 25 metus rinkome neteiseta seima.  O jei seimas yra neteisetas, taikaip vadinti juo priintus istatymus, kaip vadinti tokia sali?
Ipatingai man geda uz taip vadinama musu intelegencija, daktorus ir profesorius, vyrus su moksliniais laipsniniais!

Jules       2016-10-5 9:22

Mes ne privilegijuota bankininkų tauta ir niekam negalime skelbti karo, o tenka prisitaikyti, nusileisti, laviruoti, kad galėtume išlikti kaip ir anksčiau, „Perestroikės“ metais, pasigėrus su kagėbistais pasivolioti ir išsitepti, išsipurvinti, kad tik Lietuva taptų laisva, kad kuo mažiau būtų kraujo. Aš nesakau, kad man patinka Lietuvos konservatoriai, bet kitų rimtesnių, išskyrus ekonominius ir dezi propagandistus, kaip ir nėr, o gaila. Vien tupinti LDDP-istų karalienė Lietuvos konservatoriuose ką reiškia? O kur dar garsioji nuotaka(kolchozų plėtros specialistė) partijoje? Todėl patariu rimtai reitinguoti rinkimų metu. Mes neturime pasirinkimo – arba Europa, arba Rusija. Na, ir dar daug Lietuvoje priviso Žečpospolitos gerbėjų – buvusio Lietuvių pragaro gerbėjų, žydų ir lenkakalbių šlektelių rojaus simpatikų Žečpospolitoje. Paskutinius 2 šimtmečius Lietuva buvo paversta tiesiog Lenkijos provincija Žečpospolitoje, o vėliau apie tiek pat metų Rusijoje ir jei ne Rytų Prūsija, ne Brest-Litovsko taika(carinės Rusijos kapituliacija) mums būtų buvę chana. Nei į Rytus, nei į Vakarus – tai kur? Į Mėnulį, į kokią galaktiką, ką? Neutralitetas? Ką jis mums davė mes gerai žinome. Tarp Vilniaus ir Kauno bokštų priviso daug Kaušpėdo zombių – tiek daug jų atridenta, atbildinta, kad, Dieve, Dieve, nebežinai ir ką galvoti, kas mūsų laukia ir kaip mus galabys, ir vys iš Tėvynės Lietuvos?

seubas!       2016-10-5 8:56

rytais geriant kavą apart pono pikasiaus tikrai daugiau niekas neskaito šio portalo straipsnių.
niekas niekas.
(faktą nustatė ir turi realius įrodymus p.slavinskas-pikasas.)
todėl be jokių išlygų galima tvirtinti jog mistiškas komentarų reitingavimas yra garantuotai visagalio hakerio “juozapo” ilgų rankų darbas.
akivaizdu- jeigu ne pabaisa “juozapas”, po pikasiaus komentarais būtų vien šimtai pliusiukų.
juk geriausiame ir populiariausiame monikutės delfyje pikasius labai palankiai vertinamas.
idealu būtų padaryti jog čia komentarus skaityti ir reitinguoti galėtų tik pikasui palankūs skaitytojai.
taip būtų objektyviau.

Povilas       2016-10-5 8:31

Hmmm… vistik judesys runkelių sąmonėje vyksta.
Stebiu gamtą ir matau, kad šie rinkimai gerokai kitokie, nei seniau.
Ne, ne tuo, kad po jų kažkas galėtų pasikeisti.
Pasikeitimų nebus. Ir tai supranta ir viršūnėlės ir apačios.
Bet ryškiai skiriasi priešrinkiminės diskusijos.
Tiksliau - ašis, apie kurią jos sukasi. Kitaip sakant - pagrindinė tema.
Jei seniau daugiausia būdavo diskutuojama, už ką balsuoti ir už ką - ne, tai dabar pagrindinis klausimas - aplamai balsuoti, ar ne.
Ypač krinta į akis,kad ir elyyyytui tas klausimas jau nebe “dzin”.
Jie jau meta rimtas rašytojų ir artistų pajėgas į visus savo valdomus kanalus iškilusiai “problemėlei” spręsti.
Gerai.
Reiškia, dar yra svertų ir mūsų,runkelių rankose.
Sveikinu, Juozapai. Prisipažįstu, būsiu nepakankamai įvertinės boikoto efektyvumą.

Pikasas       2016-10-5 7:35

Ne taip seniai buvau nustebintas, kai nespėjus man išgerti ryto kavos prie šio leidinio prie kelių komentarų staiga atsirado po dvylika teigiamų ir neigiamų atžymėjimu. Taip realiame laike galia atsitikti tik tada, kai buvo turimas priėjimas ar sugebėta apeiti apsauginę reitingų dauginimų sistemą. Pastarasis atvejis dėl Dzeiko komentaro parodė, kad ir tekstas gali būti ne tik pasiųstas pas zuikučius, bet ir patrumpinamas, jei kas to panori. Taip sudaroma dar viena proga išvadinti Pikasiuką “patologiniu melagiu.” Man tokios kreivos pastangos visai nėra juokingos. Turėjau į tokią situaciją atkreipti dėmesį net jei ir vėl krūvomis minusai bus sudėti.

hanibalas       2016-10-4 23:23

Balsuoji, atiduodi balsą ir…lieki, kaip visada- bebalsiu.
Neatiduok savo balso Sistemai kuri tave pamynė kaip šiukšlę.
Nutraukime tą nesibaigiantį avinėlių tylėjimą.
Antraip režimas mus visus taip ir papjaus- molča.

Pikasas > Piksui       2016-10-4 23:21

Jau ne kartą esu minėjęs, kad jei kas įrodys, kad kada nors, nors viename komentare per kelioliką metų  skleidžiau man žinomos netiesos žodžius, t.y. melavau, tai daugiau neišspausdinsiu nei vieno komentaro. Galėjau kada suklysti, nebūti tikslus, tačiau melą vertinu, kaip vieną iš šlykščiausių dalykų. Matot, kaip viskas paprasta. Įrodote savo pliurpalą ir daugiau nei vieno mano komentato nebebus. Pirmybn, “gudruti”.

Pikasas "patologiniam..."       2016-10-4 23:15

Pateikiu mano minėtą atsakymą Dzeikui.

“Pikasas Dzeikui     2016-10-1 8:42

Nemaniau, kad jūs priklausote specifinei lenkų grupei, kurie džiaugiasi mano prokalbe, kaip mano mintis pavadinote. Žinoma, jūsų teisė rinktis. Negi lenkai ne katalikai, kad svaigstat apie “vudu” apeigas? Visada stengiuosi pirmiausia dėl idėjos, tačiau nepriklausau jūsų bendrijai, kad leisčiausi plekšnojamas per petį ar per skruostą. Mūsų gyvenimo realybėje sunkiai galiu įsivaizduoti dar ir kito skruosto atkišimą, nors katalikų religiją tokį nuolankumą ir nusižeminimą laiko palaimingu. Kaip jau supratote, mūsų pažiūros skiriasi, tad būtų įdomiau sužinoti jūsų mintis pagal rašinio temą, o ne stebėti jūsų paieškas pažinčių tarp kitų komentatorių norint visaip plekšnoti. Gero savaitgalio.”

Esu labai nustebęs, radęs beveik per pusę sutrumpintą Dzeiko komentarą. Didelis paliktas tarpas tą įrodo. (Prie vyskupų laiško) Nežinau “Spiečiaus” galimybių, bet jos akivaizdžios…

> Mananuomonesui 2016-10-4 22:36        2016-10-4 23:09

Būk malonus netepk tuo š..u kitų, jei pats įlipęs smirdi. Man niekas nemoka ir nėra už ką mokėti. Aš skirtingai nuo tavęs, turiu galvą ant pečių ir išdėsčiau tai, ką matau ne pirmus rinkimus. Parašiau savo nuomonę, o tau tikėtina moka, jei kalbi apie užmokestį?
Gal vieną kartą liaukis nurodinėti, tyčiotis iš komentatorių “visažini” ir “visagali” juozapai.
Tavo reikalas eiti ar neiti balsuoti. Čia nurodinėti nereikia-kiekvienas turi ir gali turėti savo nuomonę. Mano nuomone, neėjimas balsuoti daugiausia balsų atneštų konservatoriams, nes jų elektoratas didžiausias. Jie ir prabalsuos už ką reikia.
Diskusija su tavimi baigta, o jūs, rinkėjai darykit išvadas.

Piksui       2016-10-4 23:05

tamstos nurodytos paties V.Bukovskio citatos tęsinys apir tamstą patį < O melas ciniškas, klastingas ir stiprus savo disciplinuotumu”> pratęsiu <bei įvaldytais gebėjimais jį atskiesti dalele tiesos, kad būtų lengvai nurytas neapdairių lengvatikių...>

Pikasiui       2016-10-4 22:59

ajaaaazau, - nedrįsk apie tatą nieko viešint, nedėkingasis…

neviernam cirko tamoßiui       2016-10-4 22:57

O kaipgi. Aišku, kad aišku.
Žinome.
Bet ar ta ypatingai sudėtingas darbas yra - neiti?
Kokių pastangų ar priemonių reikalauja?
Nuostabiausias veiksmas nieko nedarant!
Galų gale- ar tragedija jeigu sekmadienį dar šįkart idiotų bus daugiau nei protingų?
Jokia tragedija. Sekantį kartą boikoto šalininkų gretos bus trigubos.
Režimas veiks taip, kad neliktų kito pasirinkimo.
Neišvengiamai!
Tai kokio bieso tada atidėlioti?
Užlaužkim seimo k_rwas dabar!

s.m. Julei/Džiulsui       2016-10-4 22:54

buvau nuoširdžiai beapsidžiaugiąs po tamstos komentarų kituose straipsniuose bendražmogiškomis ar religinės pakraipos straipsniuose, maniau, pagaliau žmogus praregėjo, atsikonservavo, atsipikasino, pasveiko… Deja.
Nėr ko stebėtis, tiesą sakant. Net ir gerokai bukesniems skaitytojams (o jūsų požiūrius kitais klausimais iki šiol buvau linkęs gerbti) na niekaip nepramuša elementarus suvokimas, kad vien jau atsižymėjimas balsuotojų sąrašuose yra kolaboravimas su pasišluosčiusia kojas į Konstituciją gaujų kompanija/ascociacija/sankaupa/bendrija, - tęskite savo nuožiūra kaip pavadinti gaujų gaują kaip aritmetinę sumą.

Pikasas2       2016-10-4 22:50

Yra dar vienas dalykas, kuris skatina mus aktyviai dalyvauti rinkimuose ir ko autorė nepaminėjo. Tai grėsmė iš Rusijos imperijos, kurios vienas iš tikslų - naikinti mūsų konstitucinę sistemą. Dabar jos taikinyje - Lietuvos Seimo rinkimai, kuriuos stengiamasi išjuokti, kiek tik pajėgiama. Šiandien, 2016. 10.04d. Rusija paskelbė apie karines pratybas, kuriose dalyvaus 40 milijonų jų dalyvių.  (delfi.lt) Turime tokią kaimynę, kurios režimas savo kalbomis ir konkrečiais veiksmais tapo pačia pavojingiausia žmonijai valstybe, turinčia galimybę sukelti branduolinį karą. Tokiais ginklais jau yra gąsdinama ir tai gali būti rimtas perspėjimas dėl perspektyvos. Karas šiuolaikiniais masinio naikinimo ginklais būtų žmonijai ir kitai gyvasčiai didžiulė katastrofa. Apnuodyti visą Žemės paviršių radioaktyviomis nuosėdomis turimų ginklų pakaktų net keliems kartams. Dabartiniams Žemės gyventojams ir vieno karto - absoliučiai per daug. Visi, kurie grasina masinio naikinimo ginklų puolamuoju panaudojimu turi sėsti tarptautiniame teisme ant nusikaltėlių suolo. Kol kas, nesant tokiai galimybei, bylos turi būti nagrinėjamos kaltininkams nedalyvaujant. Nuosprendis, atitinkantis nusikalstamas veikas, bus moralinis paskatas taikos siekiančiai pasaulio bendruomenei. Paranojiniams bepročiams turi būti atimta galimybė sunaikinti Žemės gyventojus ir vis kita. Nors tai ir paradoksas, tačiau demokratijos apsigynimui dažnai sutrukdo pati demokratija. Agresyvus Rusijos režimas gerai atliko “namų darbus” šioje srityje ir geba demokratinių šalių demokratija pasinaudoti savo agresyviems siekiams. “Kremlinų” demokratijai sklisti panaudojami tie svertai bei tie demagogijos skleidėjai, kuriems galimai gauti “sidabriniai” svarbesni už ir vertesni už moralės sampratas. Labai tikėtina, kad buvusioji KGB neišleido savo agentų į pensiją ir jie gali būti panaudojami labai lengvai vien tik todėl, kad bijo savo praeities išryškinimo. Žinoma, naivu būtų manytis, kad Rusijos specialios tarnybos neieško naujų kadrų savo “kontoros” papildymui. Kartos keičiasi, o Rusijos režimo tikslai darosi tik agresyvesnio bei įžūlesni. Jau naudojamos naujoviškos svetimų valstybių žemių užgrobimo technologijos, kurios persipina su šiuolaikiniais tankais , raketnešiais ir prislaptintais Rusijos kariškiais, kurie ta technika naudojasi. Ja sudedami paskutiniai tyrimo taškai dėl keleivinio lainerio sunaikinimo “Buk” raketa,atgabenta į Rytų Ukrainą iš Rusijos. Prezidentas V.Putinas jau pats prisipažįsta, kad jis buvo pagrindinis Ukrainos žemių grobimo iniciatoriumi. Kaip rašė Vladimiras Bukovskis, “tiesa visuomet yra naivi ir pernelyg savimi pasitikinti. Ji tikra, kad triumfuos, jeigu žmonės ją pažins ir todėl visuomet yra prastai organizuota. O melas ciniškas, klastingas ir stiprus savo disciplinuotumu”. Tik Ukrainos grobimas atkreipė didesnį Pasaulio demokratinės visuomenės dėmesį. Jau pasirodo bandymai raiškiau veikti informacinėje erdvėje, kurioje Rusijos pozicijos yra net labai stiprios. Pralaimėjus informacinį karą įžūliems demagogams galima netgi prarasti Pasaulio šalių visuomenės palaikymą šventame kare su agresija ir smurtu. Netgi Europos Sąjungoje jau yra kelis valstybės, kurios nėra labai aiškiai apsisprendusios dėl Kremliaus veiksmų įvertinimo. Kol visos demokratiją kuriančios šalys nesusivienys prieš pavojingą blogį, Pasauliui gali grėsti nauja katastrofa. Šiuolaikinės ginkluotės galimybės - šiurpinančios, o kas paskutinį kartą tikrino kokio agresyvaus lyderio psichinę būseną? Neteko apie tai girdėti… Neturi jokios teisės koks ligonis turėti savo rankose lemtingą lagaminą su lemtingu mygtuku…

Cirkas        2016-10-4 22:43

Ar bent paskaičiavot kiek reikia tų boikotuojančių nuo 2 505 505 (viso rinkėjų- VRK duomenys)?
Ar užteks gyvenimo sulaukti to visuotino boikoto, žinant lietuvių būdą nuo 7 val.ryto bėgti prie balsavimo apylinkių ?

Pikasas       2016-10-4 22:39

Neturiu laiko ieškoti senoko komentaro, bet pamenu, kad po to jam tada trumpai atsakiau nusistebėdamas. Gaila, kad čia nėra IP numerių bei neperkeliami duomenys į google archyvą. Tada galėčiau surasti. Jei pats “Dzeikas” primins tą trumpą mūsų dialogą, bus aiškiau. Gal ką ne taip supratau.  O jei paneigs, tai gal kas nors jo niku pasinaudojo.  Su mano niku taip buvo elgtasi ne kartą. Na, o dėl Antano Terlecko bylos, tai apie tai esu pakankamai informavęs. Jokio šmeižto nebuvo. Kaltinimai absurdiški ir su mano komentaru nesusiję, atsisakius nagrinėti prokuratūrai   atmesti ir Lietuvos Apeliacinio teismo. Viską galima rasti, jei panorėsite pagal šią nuorodą” (google,lt terleckas pikasas). Beje, galiu pakartoti, kad bus mano premija tam, kuris ras kad A.Terlecką vadinau KGB agentu ar kad KGB įkūrė LLL. Tuose konkrečiuose duomenyse, kuriuos plačiai pateikiau, visko yra tiek, kad tai kur kas blogesnis variantas A.Terlecko gyvenimo istorijai. Jis Apygardos teisme pripažino, kad tai sakė ar rašė, o tai yra tiesiog koktu. Kaip sakė mano nuolatinė oponentė “Baba” jis už tai nusipelno 8 metus kalėjimo. Manau, kad kai kas jau turi senaties terminą, bet ne viskas. Yra gyvų rezistentų ir politinių kalinių, kurių jis viešai dar neatsiprašė. Kodėl????? Na, o jei vis bus kartojami visokie tokie išpuoliai, teks paviešinti dar kai ką. Tai bus šokiruojanti informacija, bet būsiu priverstas taip pasielgti.

Mananuomonesui       2016-10-4 22:36

Oi, oi , ale kaip jūs ponai stengiatės įkalbėti žmones eiti su velniais obuoliauti! Gražu žiūrėti, kaip iš kailių neriatės.
Bent gerai už pastangas apmoka?

Mano nuomone       2016-10-4 22:31

Kad ir kaip ten būtų...jei neisite balsuoti-ateis partiniai( kiek jų yra vien didžiose valdančiose partijose, pasitikrinkite per Google), ateis giminės, draugai, draugeliai pasodinti šiltose vietelėse, biudžetiniai ir susirinks gerbiamieji, tas skaičius, kuris reikalingas. Neateidami balsuoti padarysite labai didelę paslaugą esamosioms (didžiosioms)  partijoms smileuž jas prabalsuos atėję savi ir išrinks savus. Ką tuo pasieksite? Ką nubausite ? Paverksite, kad vėl tas pats ?
Iš rinkimų įstatymo : Daugiamandatėje rinkimų apygardoje rinkimai laikomi įvykusiais, jeigu juose dalyvavo daugiau kaip vienas ketvirtadalis visų rinkėjų.“ Viso seimo rinkimuose apie 2,5 milijono rinkėjų. Skaičiuokit.
Naivu galvoti, kad seimas išrinktas nebus. Bus toks koks ir dabar.

Žinomasui       2016-10-4 22:28

Na kurgi- pakeis rinkimų įstatymą.
“Rinkimus” padarys privalomus.
Tipo, geležinis argumentas.
Apsišikime ir negyvenkime!
Bet, jeigu…
Jeigu antiįstatymiško totalitariško ” įstatymo” piliečiai nepaisys-
tada kas?
Visus visus suims?
Pilietinis nepaklusnumas yra nenugalima jėga.
Svarbu piliečius įtikinti naudoti šią taikaus pasipriešinimo priemonę.
O įtikinti padės…valdžia, režimas.
Jie ir dabar padeda. Kasdien.
Tik laiko klausimas kada žmonės pradės naudoti boiko priemonę.
Nes kito kelio paprasčiausiai nėra.
Todėl režimas visais būdais, kad ir tokiais litvinaičių, atsiprašant straipsniais, manipuliacijomis bando įvilioti bukesnius naivuolius prie “balsavimo” urnų.

Vienintelė teisinga mintis:       2016-10-4 22:22

“Bet kuriuo atveju, Seimas bus išrinktas”
Žinoma, jei rinkimai įvyks.
Būtų buvę gerai pasisakyti, ir kokiai partijai autorė priklauso, - tada viskas stotųsi į savo vietas.

Gerbiamas Vladai Vilimai,       2016-10-4 22:13

kas bent kiek ilgiau pažįsta tuos du “antikorupcininkus” , tokių naivių vilčių kaip jūs jau seniai neturi - tie žmonės gali trupinti ir jau sutrupino, tik ne korupciją ir, žinoma, ne sistemą, o tuos, kurie jų dar kėlė nors kokią grėsmę tai sistemai.
Sistema jiems ir atsidėkoja - skleidžia gandus, neva tyrimų rezultatus, kad jie verti protesto elektorato pasitikėjimo: emocijos kaista, jų reitingai kyla. Žmogeliai ir tiki. Ir ateina balsuoti - sistemai tik to ir reikia.
Užburtas ratas toliau sukasi.

Žinoma       2016-10-4 22:13

Cituoju:“Kada sistema nebegalės apsirūpinti fasadiniu legitimumu, tuomet režimas turės pradėti daryti nuolaidas visuomenei mainais į ėjimą balsuoti.”
Būtų gerai.Bet režimas būtų kvailas,jei nepadarytų paprasčiau:pakeistų rinkimų įstatymą taip,kad užtektų,tarkim,20 procentų atėjusių balsuoti.
Bet to neprireiks-tarybinė,atsiprašau-laisvos Lietuvos, liaudis drausminga ir ir joks boikotas neįmanomas.

Jules       2016-10-4 21:22

Čia tiek erelių susirinkę, teturėdami du milijonus lietuvaičių, pasirengę net Amerikei karą skelbti. Vieni irgi skėlė karą Vokietijai 1933 metų kovą, nežinot?

Tarabilda       2016-10-4 21:14

Krikščionis krikščionį atpažįsta iš duonos laužymo. Iš dalijimosi. TS-LKD pagal tą požymį neatpažįstami kaip krikščionys, nors savo pavadinimu ir deklaruoja krikščionišką savo tapatybę. Kubiliaus ir Anūko chebrytės dalijimuosi tikrai neapkaltinsi.

patologiniam melagiui pikasiui       2016-10-4 21:06

Pikase, tu pikase- esi daug bukesnis nei lig šiol atrodei.
Dzeikas niekada neagitavo už liankus- tomaszewskininkus.
Negalima taip įžūliai meluot.
Nenuostabu, kad esi nuteistas už šmeižtą.

Piikasas Dzeikui       2016-10-4 20:48

Tai jūs agituojate už lenkus, tai teigiate kad išvis nebalsuosite, Kaip tai suprasti?

Dzeikas       2016-10-4 20:37

Na ka gi, autore kaip ir zadejo straipsnio uzvadinimas isdeste “kodel” reikia dalyvauti rinkimuose ir pasirinkti (susilaikysiu sikart nuo lyginimo su zaidimu “kauseliai”).Pasirodo , ta reikia daryti del to, kad politiniai piktadariai ir Lietuvos priesai budami drausmingi kaip iprasta totalitarinese sektose ir partijose iskele savo antilietuviskus kandidatus gali nugaleti rinkimuose jeigu mes, pilieciai esme(inagininkas), o ne forma (zvairuoju i Lietuvos rusus ir lenkus) ignoruosime(neisime) arba sabotuosime (gadinsime biuletenius) juos, rinkimus.
Rodos teisingai isdesciau argumentus?
Ne, as nekontrargumentuosiu ir nedebatuosiu sio poziurio.As atkreipsiu i kitka.Mes daznai siame saite diskutuojame ir religiniais - pasauleziuriniais klausimais.Ka gi,atejo laikas panaudoti juos praktiskai, savo gyvenime ir savo pasirinkimuose.
Ka mes matome? Rinkimu, ir besirotuojanciu valdanciuju atstovas mus GASDINA. Jie neturi jokiu loginiu argumentu tik apeliuoja i musu naturalu meiles tevynei jausma GASDINDAMI, kad mes ja prarasime jeigu - NEBALSUOSIME uz juos.Nes potekste sako, jeigu jus visdelto dalyvausite jus gi balsuosite UZ MUS.
Kol kas jie negali priversti mus eiti i rinkimus ir balsuoti uz juos.Bet jau gasdina. Kas bus kai jie GALES visiskai ignoruoti musu nuomuone?.
Todel apeliuoju i tuos kam Dievo zodis autoritetas atskiriant blogi nuo gerio.Jeigu abejojate kas jus ragina “balsuoti” atsiverskite Biblija ir raskite ta vieta kur pasakyta kaip atskirti gera medi nuo blogo.
Todel autoriaus “argumentacija” mane kaip krikscioni dar labiau itikino, kad iteikti valdzios mandata as neturiu kam siuose rinkimuose.

tik       2016-10-4 20:15

gėda ir panieka kolaborantam

Žinomukui       2016-10-4 20:00

Meluoji manipuliatoriau.
Sistemos legitimumo tęstinumą užtikrina tik einantys balsuoti.
Nedalyvaujantys farse nekalti jog jų , tokių kurie nesutinka kolaboruoti su nusikalstamu režomu, yra mažiau nei debilų-kolaborantų.
Tačiau neinančių “balsuoti” kiekis nuolat auga, o tuo pačiu tas augimas rodo pavyzdį neapsisprendusiems.
Kada nors “rinkimus” boikotuojančiųjų kiekis perviršins mulkių buratinų-balsuotojų kiekį tiek, kad pakaktų sukelti ceitnotą sistemoje.
Kada sistema nebegalės apsirūpinti fasadiniu legitimumu, tuomet režimas turės pradėti daryti nuolaidas visuomenei mainais į ėjimą balsuoti.
Tada ir pareikalausime tokių dalykų kurie leistų pradėti daryti pokyčius.
Du pirmutiniai reikalavimai- gražinti visuomenei lrt ir panaikinti apribojimus teisei rengti referendumus.
Kol neįvyks įtikinamas “rinkimų” boikotas jokių pokyčių galima net nesapnuoti.
O kiekvienas bukai agituojantis dalyvauti, beje net ir veikiančią konstituciją pažeiďžiančiuose “rinkimuose”, toks žmogysta yra tiesiog ne tik kolaborantas, bet ir niekšų niekšas, nes taip vagia ne tik savo ateitį, bet ir ateitį tų kurie yra sąmoningi piliečiai.

Žinoma       2016-10-4 19:42

Tikras lietuvis privalo nebalsuoti.
Tik taip jis užtikrins pergalę sisteminėms partijoms.

to-holivudo naujienos       2016-10-4 19:30

ačiū už praskaidrintą nuotaiką smile ir už žinią, kad yra Lietuvoje dar tokių žmonių.

Kitoks atsakymas       2016-10-4 19:25

//racas.lt/koldunu-politika-rinktis/

T. Kacapaitė-Vatnikienė       2016-10-4 18:27

Balsuokite už lenkų ir rusų sąjungą. Ji atneš jums tikrą ir amžiną laisvę nuo visko.

Kas būtų, jeigu rinkimai neįvyktų       2016-10-4 15:53

TIK VISIŠKAS NAIVUOLIS gali tikėtis politinės suirutės, jeigu rinkimai į Seimą dėl mažo rinkėjų aktyvumo neįvyktų. Jeigu rinkimai neįvyktų, būtų sušaukta ypatingoji (buvusio) Seimo sesija ir priimtų sprendimą, paskelbti kitus Seimo rinkimus, kuris bus skaitomas įvykusiais, nežiūrint, koks rinkėjų skaičius dalyvautų rinkimuose. Beje, tokį Seimo rinkimų variantą kaidaise siūlė priimti kai kurie TS-LKD frakcijos nariai, tačiau buvo atmestas, savaime aišku tik todėl, kad buvo tikimasi, jog visuomet Seimo rinkimuose dalyvaus ne mažiau 30% rinkėjų. Taigi, jeigu yra valstybė, tai bet kokia jos valdžia elgiasi taip, kad nežlugtų valstybė ir tai yra visiškai suprantama.

Jules to Jules       2016-10-4 15:20

Na, aš asmeniškai balsuosiu, be jokios abejonės, ir galiu pasakyti už ką. Renkuosiu G.Landsbergį ir L.Kasčiūną, nors kiti ten toje partijoje esantys, LDDP agentukai ir supremacistai, man visai nepatinka. Taip pat gerai žinoma, kad toje partijoje pavojingai daug pačiai partijai buvo ir yra tik prisiplakusių prie vienos pavardės kandidatų, o kitos partijos beveik visos vien ekonominės - nieko gero.

dzal       2016-10-4 15:11

Pirma. Pilietis ne pilietis jei valstybės valdyme dalyvauja tik rinkimų dieną. Jei kas nepatinka. turi eiti į gatvę ir rėkti. O jei ką - ir langus valdžiai padaužyti. Turi realizuoti savo teises, kol dar jas turi. Turiu pasiūlymą - sausio antrą dieną - po to kai jau sužinom visas valdžios paruoštas kiaulystes naujiems metams - rinktis į mitinga ir prausti valdžią. Ir tegu bus sausio antroji - Valdžios prausimo diena.
Apskritai turi atsirasti kažkas, kas keltų žmones politiniam aktyvumui.

Visiškai pritariu straipsnio autorei       2016-10-4 15:05

Nepaneigtinas faktas, kad BET KURIUO ATVEJU VISVIEN SEIMAS BUS IŠRINKTAS. Todėl reikia būtinai dalyvauti rinkimuose ir balsuoti.

Nesižvalgantis į kitus       2016-10-4 14:51

Aš savaip protestuosiu. Rinkimuose dalyvausiu ir balsuosiu už tą politinę srovę, kurios labiausiai bijosi sisteminės partijos, už tą politinę srovę, kuriai visos apklausos (o gal tik “apklausos”) rodo, kad ji tikrai nepateks į Seimą. Taip pasielgti raginu ir visus kitus rinkėjus, kuriems nepatinka sisteminių partijų politika, nes priešingu atveju atliksite tik naudingą paslaugą sisteminėms partijoms.

Julius Puras       2016-10-4 14:19

Taip seimas bus išrinktas bet kuriuo atvėju. O istorijos mokytoja turėtu suprasti kad taip surėdita blogų žmonių Lietuvos politinė sistema idant žmonės neturi iš ko rinktis kaip tik blogus politikus iš blogų tarpo. Ir kad nesvarbu kas sėdės seime žmonių gyvenimas nuo to nepasikeis. Lietuvos politinė sistema tokioje stadijoje kad ją gali valdyti ir namų šeimininkė. O namų šeimininkės sprendimai ateis iš pogrindžio kur sėdi tikri Lietuvos šeimininkai su pedofilų klanu priešaky.

Pikasas       2016-10-4 13:49

Jūatės Litvinaitės atsakymas, manau, tiek savo turiniu, tiek ir forma yra silpnesnis už filosofės Nidos Vasiliauskaitės rašinį. Lyg mes nežinotumėm, kad pilietis turi teisę rinktis balsuoti, nebalsuoti ar patyliukais sugadinti biuletenį tam, kad suvaidinti balsavusį. Žinom tą teisę. Tačiau. žinome ir savo pilietinę moralinę pareigą stengtis mūsų galimybių apimtyje padaryti viską, kad Lietuvos visuomenės daugumai būtų geriau. “Daugumai” paminėjau todėl, kad tikiu, kad dauguma Lietuvos gyventojų linki sėkmės mūsų valstybei ir tuo pačiu savo šeimoms bei artimiesiems. Tie visi autorės kliedesiai apie kažkokį “Vadą” ir kažkokių būtinybę jam lankstytis pakvimpa pigiu populizmu. Žinoma, tenka pripažinti, kad Lietuvoje tradiciškai teikiamss išskirtinis dėmesys partijos pirmininkui. Betgi jis dar ne visa partija. Pirmininku, panaudojus nešvarias technologijas, gali tapti net niekšas. Beje viešoje erdvėje labiausiai prieš rinkimus reiškiasi europarlamentarai R.Paksas ir V.Mazūronis. Man jiems agituoti leidžiama “for free”. Ypač, jei jie turi galingą finansinį bei politinį stogą ir įtartinų sąmokslininkų aplinką. Tai, kad kažkas žada nerealias socialines dovanas ar turi miklų liežuvį naudotis populistinėmis temomis dar nereiškia, kad jis gali vesti mūsų šalį padoria kryptimi. Liūdina, kai demagoginiai sapaliojimai priimami už tikrą pinigą. Kartais tai tas pats, kaip pirkti iš kokio čigono “auksinį” žiedą vestuvėms. Tegul neužsigauna dori čigonai, dėl jų tautiečio paminėjimo, tačiau tai ne nuo lubų nukabinau. Žinoma, kad Seimas bus išrinktas, o visą agitaciją nedalyvauti rinkimuose tenka priskirti tuo suinteresuotiems. Tik nereikia aiškinti, kad tokių interesai visai nekalti. Manau, kad kuo mažiau balsuos, tuo daugiau šansų turės tie “pasakoriai”, kurie stumia kreivą, dažnai prokremlininę ideologiją. Dabartinės valdžios trijulės troškimas aiškus - išlikti in corpore. Ir tik platesnė nuomonės raiška gali kai kam, o gal net dviem iš tos trijulės duris parodyti. Matysim.

to Jules        2016-10-4 13:47

“... O balsuoti, žinoma, reikia, bet yra ir išimčių, kai matai begalinę viešosios nuomonės uzurpaciją ir eksbolševikų(Former Bolsheviks) siautėjimą.”
Klaidinga mintis, kad reikia būtinai balsuoti. Mat (anot vyraujančios žiniasklaidoj nuomonės) jei neateisi į rinkimus ir nebalsuosi vistiek išrinks kiti. Tačiau valdžiagyviai baisiausiai bijo, kad tik nesusigalvotume iš vis neeiti balsuoti. Sakysit: nesąmonė... Tačiau neatėjus Seimo rinkimų įstatyme numatytam rinkėjų kiekiui į rinkimus rinkimai skelbiami neįvykę. Pateikiu LR seimo rinkimų įstatymo 89 str. ištauką:... „ Rinkimų rezultatų nustatymas daugiamandatėje rinkimų apygardoje. 1. Daugiamandatėje rinkimų apygardoje rinkimai laikomi įvykusiais, jeigu juose dalyvavo daugiau kaip vienas ketvirtadalis visų rinkėjų.“ Taigi pagal šio įstatymo 89 str. pirmą dalį atvykus į rinkimus mažiau nei ketvirtadaliui VISŲ rinkėjų, rinkimai skelbiami, pagal šio įstatymo reikalavimus, neįvykusiais. O RINKĖJŲ IŠ VISO YRA APIE 2,5 MILIJONO. Reikia, kad atvyktų į rinkimus mažiau nei 625000 rinkėjų. Taigi jei dalyvautų tik apie kokį pusę milijono rinkėjų rinkimuose, rinkimai būtų paskelbti neįvykusiais. Vienmandatėse yra kitokia tvarka. Pasiekus, kad daugiamandatėje rinkimų apygardoje neįvyktų rinkimai, tai turėtų pasekmes visiems rinkimams. Seimas nebūtų išrinktas. Taigi rezultatas būtų pasiektas. Bet kad tai įvyktų privalu iš vis neateiti į rinkimus. Klaidinga manyti, kad galima sugadinti ar nepasiimti, ar išsinešti daugiamandatį balsavimo biuletenį ir rezultatas bus tas pats. Įstatyme pasakyta:...“Daugiamandatėje rinkimų apygardoje rinkimai laikomi įvykusiais, jeigu juose DALYVAVO daugiau kaip vienas ketvirtadalis visų rinkėjų.“ Taigi rinkėjas laikomas dalyvavusiu, pagal šį įstatymą,  kai į  rinkimus ateina ir sumeta (balsuoja) į urną abu biuletenius (vienmandatį ir daugiamandatį), įmeta tik vieną iš biuletenių, neįmeta į urną nei vieno,- išsineša abu biuletenius, sugadina vieą ar abu iš biuletenių, t. y. užsiregistruoja rinkimų apylinkėj kaip atvykęs balsuoti ir pasirašo. Šiuo atveju jis DALYVAUJA rinkimuose ir padaro paslaugą sistemai. O jei iš vis neatvyksta į rinkimus, pagal šį įstatymą, yra skaičiuojamas kaip NEDALYVAVĘS rinkimuose. Tuo atveju rezultatas visai kitas – rinkimaiį Seimą laikomi neįvykusiais.

Tarabilda       2016-10-4 12:46

Klejonių klejonės ir miglų pūtimas į akis. Moteriškė visiškai atplyšusi nuo tikrovės(arba apsimeta) kad nesupranta skaičių. Kaip ji išrinks 141 nepartinį, jei VRK aiškiai sako, kad save išsikėlusių nepartinių yra bene 24 kandidatai. Kiti m- arba sąrašiniasi, arba partijų deleguoti. Tai aritmetika.
Bet įdomiau kas kita, ne pavienių asabų prenumeruoti pliurpalai. Tuo užsiima ir gerai apmokamos nuomonės formavimo kontoros, kaip antai “Spiner tyrimai”, kurie šiandien skelbia partijų reitingus. Tegul susivynioja tuos reitingus ir deda kur nori, bet įdomesnė manipuliacija su klausimu apie piliečių aktyvumą. Pagal tuos tyrimus štai kaip išeina: “16,3 proc. nebalsuotų ir 11,5 proc. nežinojo arba neatsakė į klausimą.”

Ir aiškina, kad tyrimas atliktas leistina 3 procentinių punktų paklaida. Taip ir užrašykim: pagal Spiner turimus rinkimuose dalyvaus apie 70 -75 procentus rinkėjų.
Tai kas tolkius tyrimus užsako ir už kieno pinigus? Galų gale, koks viso šito statistinio melo tikslas?

SVEIKATOS APSAUGOS MINISTERIJA ISPEJA       2016-10-4 12:25

UZEIT I DELFI PAVOJINGA KOMPO SVEIKATAI.
Jei mes ateiname cia, nesiuntinekit mus i Delfi, bet ikelkit straipsni.
Nes ten uzejus prikimba, isisiurbia visokios kmpjuterines erkes, tokios kaip target. me, disqus, gemius. pl… o pl reiskia polsha. O Polshoi registruotis gali visokie “interneta tyrinejantys” snipai.

Nida-jėga,Jūratė-uodega!       2016-10-4 12:20

Čia tas pat,jei lyginsim MB(mercedes) su Moskvič.Apsisprendėme- balsuoti neisime!

kkk       2016-10-4 11:47

Faktas, kad politikai per 10 metų neprisiruošia įgyvendinti KT sprendimo, susijusio su didesnio piliečių dalyvavimo valstybės valdyme įteisinimu, kai didžiajai visuomenės daliai ne tokie svarbūs, bet svarbūs vadinamajam elitui išaiškinimai įgyvendinami iš karto, nors tam reikia milžiniškų biudžeto išteklių.

Mūsų politikai yra nusprendę blokuoti žmonių dalyvavimą valstybės valdyme,
Taip dar labiau pakertamas visuomenės pasitikėjimas Lietuvos valstybe.
Seimas, 10 metų nekeisdamas įstatymo, pažeidinėjo Konstituciją savo neveikimu, tačiau kadangi žmonės neturi teisės kreiptis į KT, niekas negalėjo to apskųsti.
Mūsų atstovaujamoji demokratija išsigimė, nes greitai įteisinama tik tas, kas naudinga prie valdžios prieinantiems žmonėms.
Prisiminkime kad ir įstatymą, leidusį žemę „atkelti“ prie miestų. Vos tuo spėjo pasinaudoti tas, kam reikia, labai greitai ši nuostata buvo panaikinta.
Deja, žmonių dalyvavimas valstybės valdyme politikams nepriimtinas. Žmonių dalyvavimas leidžiamas tik per rinkimus, o po jų - užblokuojamas.
Taip bus ir šį kartą.
-Ačiū kad atėjote pabalsuoti ir suteikėte mandatus, na o tai dabar jau pošli von nuodnugariai.

holivudo naujienos       2016-10-4 11:31

Kino kompanija Kazlambija pikčerz atvyksta į Lietuvą filmuoti kultinio filmo “Bukas ir dar bukesnis” trečiąją dalį.
Kaip sakė kino kampanijos atstovas- Lietuva yra naturali erdvė kurioje gyvuoja gausi visiškų idiotų populiacija, todėl filmavimo komandai nereikės samdyti statistų masinėms scenoms. Tiesiog atsistojus bet kurioje vietoje kur yra didesni čiabuvių judėjimo srautai ir filmuok kiek tik nori. Artėjantis savaitgalis ypač palankus tokiems darbams, kadangi minios pačių bukiausių individų paplūs link balsavimo punktų.
Filmavimo grupė ir režisierius taip susižavėjo mūsų etnoso išskirtinumais, jog sakė jog siūlys prodiuseriams Lietuvoje filmuoti dar vieną stambų keleto dalių kino projektą apie zombius.

Aš irgi už balsavimą       2016-10-4 11:19

Iš to dvasinio pakilimo pridėsiu kryželių prie kiekvieno rutuliuko. Arba didelį kryželį ant viso biuletenio.

Rūta, Rūta,        2016-10-4 11:19

Labai gaila, kad nesupratote arba apsimetate, kad nesupratote, ką parašė Jūratė Litvinaitė? Tokiu atveju, manau ir siūlau, Jums patylėti ir nerašinėti nesąmonių.

Jules       2016-10-4 11:16

Lietuvos dezinfosklaida kraustosi iš proto betarnaudama Raudonajai oligarchijai. O balsuoti, žinoma, reikia, bet yra ir išimčių, kai matai begalinę viešosios nuomonės uzurpaciją ir eksbolševikų(Former Bolsheviks) siautėjimą.

///???///       2016-10-4 11:13

Gaila, straipsnelis nepažymėtas rubrikos “Iš propagandos frontų” užrašu.
Tipiška, sovietmečio patosu atmiežta propagandinė užsakomoji rašliava imituojanti “leudies” balsą.
Argumentacija silpna, pritempta prielaidomis ir nuvalkiotais lozungais.
Bet buratinams tiks. Praris makaronus nekramtę.
Dabar turėtų čia atlapatuoti sistemos trubadūras pikasius ir pradėti uoliai girti autorę bei propagandinį tekstuką.
Laukime paklodžių tvano.

ruta       2016-10-4 10:59

..per 26 metus politines partijos mutavo i verslo UAB , menkystu ir prisitaikeliu kluba , SAVU   idarbinimo ir protekcijos sistema , kuriuose svarbiausia yra SAVI interesai . Nera jokios atsakomybes uz priimtus zalingus , kenkejiskus politiku sprendimus !
Eilinis zmogus padares zala uz 500 000 000 / Mazeikiu nafta , Butinges terminalas ../, turetu ta zala valstybei , bankui , padengti . Tai kodel Lietuvos politikai neatsako uz milijardinius nuostolius SAVO turtu , laisve , reputacija ?
Supuvusi , zlugusi politine sistema .
I rinkimus reikia eiti BUTINAI ir isbraukti visus partiju sarasinius subjektus , nes kiekviena politika reikia RINKTI individualiai , o ne per sarasus ! Puikus negatyvo pavyzdys - politinis broileris , pabuves 4 men politikoje jau tuptelejo i EP .

nuir       2016-10-4 10:48

ką gali pasakyti biudžetininkas šiuo klausimu.

Komentarų puslapis 1 iš 2
 1 2 > 

Rekomenduojame

Robert P. George. Drąsa, meilė ir pasiaukojimas kovoje už šeimą

Lietuvos advokatūros pergalė prieš STT: slaptų pažymų eros pabaiga?

Pristatome „Šeimų Sąjūdžio“ nuotolinę vaizdo konferenciją apie protesto akciją birželio 15–17 dienomis

Geroji Naujiena: Broliai, seserys, gyvenkime ir mes tikėjimu, ne regėjimu

Rasa Čepaitienė. Jie sako „NE“

Nacionalinis susivienijimas kviečia paminėti Birželio sukilimo 80-metį

Kastytis Braziulis apie jėgos naudojimą prieš parlamentarą: incidentas gali tapti precedentu

Nida Vasiliauskaitė. Kokia būtų TS-LKD ir medijų reakcija, jei tai būtų nutikę Baltarusijoje ar Rusijoje?

„Neredaguota“ pokalbis su istoriku Valdu Rakučiu apie tarpukario Lietuvą iki perversmo

Andrius Švarplys informacinėje laidoje „Proto balsas“: kur dingo tikroji TS-LKD partija ir „konservatizmas“ Lietuvoje?

Kas Nidą Vasiliauskaitę stebina labiau nei žvaigždėtas dangus, kėlęs nuostabą Kantui

Vidmantas Valiušaitis apie Lukašenkos vertą „šventę“

Pagaliau. Andrius Švarplys. Ką pasakė Prezidentas: Lietuvos viešajame informaciniame lauke yra įsitvirtinusi politinė cenzūra

Prof. Vytautas Radžvilas kviečia pakalbėti apie politiką: laisvės iliuzijos

Nida Vasiliauskaitė. Kodėl „stiprios ironiškos asmenybės“ vis dar ne ten, kur joms ir vieta

„Neredaguota“ pokalbis su Šarūnu Jasiukevičiumi: kapitalizmas ir švietimas

Algimantas Rusteika. Laukimas

D.Žalimo žiniai: referendumus dėl vienalyčių asmenų santykių vykdė Slovėnija, Airija, Tailandas, Kroatija, kai kurios JAV valstijos, bus Šveicarijoje

„Sengirėje“: G. Kniukštos pokalbis su St. Čepinsku apie miškų naikinimo vajų nepriklausomoje Lietuvoje

Ramūnas Aušrotas apie būsimos Europos viziją. Vera Jourova: su Rusijos grėsme ES vertybėms kovosime cenzūra ir baudomis

Linas Šalna. Klasika

Jolanta Blažytė. Ką jūs sakote?

Tomas Viluckas. Kodėl reikia referendumų

Mantas ir Skaistė Vasiai. Įsimintiniausios Didžiojo šeimų žygio akimirkos

Eurika Masytė siūlo sprendimą: priešlaikiniai Seimo rinkimai. Pritariate?

Nacionalinis susivienijimas reikalauja nutraukti piliečių laisvių suvaržymus

Nida Vasiliauskaitė. Dabar klausimėlis: ką Ingrida?

Papunkčiui. Vytautas Sinica apie visuomenės susipriešinimą

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip (I)

Nida Vasiliauskaitė. Tradiciškai partijos skirdavosi idėjomis ir ideologijomis, bet tie laikai jau baigėsi

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.