Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Jūratė Laučiūtė. Sugrįžo…

Tiesos.lt redakcija   2021 m. vasario 3 d. 5:59

10     

    

Jūratė Laučiūtė. Sugrįžo…

Klausausi, stebiu, kaip palaipsniui vis labiau įsiūbuojama kampanija susidorojimo su tais, kurie rašo ir kalba ne tai, ką „leidžia“ paslaptinga, demokratiškai nerinkta, tautos pasitikėjimo mandato negavusi galia, ir išgyvenu kažkokį „déjà vu“...

Iš pradžių paskelbiamas individalus laiškas apie išaiškintą „liaudies priešą“. Paskui pasipila (darbo kolektyvų) laiškai su kolektyvų parašais, reikalaujantys sudoroti, nubausti, išvaryti nuo generalinės linijos nukrypusį kolegą (pvz., profesorių  Vytautą Radžvilą, profesorių V. Rakutį, V. Valiušaitį ar kitą mokslininką, tyrėją), Seimo narį (čia dažniausiai ant adatos smaigalio pasmeigiamas Petras Gražulis), bendrapartietį (toje srityje didžiausią patirtį sukaupė konservatoriai)...

Kažkas jau girdėta, matyta, savo kailiu pergyventa, bet juk tai buvo seniai seniai, ir jau turėjo būti negrįžtamai palaidota. Bet ne. Sugrįžo. Vieniems atrodo taip yra dėl to, kad nebuvo atlikta liustracija… Galbūt. Bet, mano nuomone, dar ir dėl to, kad Lietuvoje nebuvo sunaikintas visuomeninis pelėsis – socialinė, ekonominė neteisybė, korupcija, nepotizmas, –  kuriame vėl atsigavo ir išvešėjo tokia šlykštynė kaip pavydas ir godumas. Pavyduoliai ir buki karjeristai buvo ir tebėra ištikimiausi kailį persidažiusios KGB patarnautojai ir kartu tas rezervas, kuris nuolat papildo KGB gretas kovai su savarankiškai protaujančiomis asmenybėmis. 

Pradėta buvo nuo švietimo reformos, kurios pagrindinis tikslas, pasirodo, buvo naikinti istorinę ir kultūrinę atmintį, paveldą, patriotizmą, visa tai, dėl ko lietuviai būrėsi į Sąjūdį ir kas juos įkvėpė pasipriešinti SSSR. Kaip parodė SSSR pavyzdys,  ekonominis nuosmukis, esant gyvai kultūrai ir aukštam mokslo, švietimo lygiui, tautos nesunaikina. Tautą naikina neraštingumas, prastas išsilavinimas, žema kultūra, kurios „viršūnė“ – Eurovizija ir „Vamzdis“ Neries krantinėje ar „pliažas“ Vilniaus centrinėje aikštėje.

Manote, jog ES su Briuseliu, gal lenkai su Tomaševskiu ar Zuroffo žydai trukdo lietuviams klestėti Lietuvoje? Ne, mus žlugdo pačių lietuvių  išsirinktos valdžios bukumas, padaugintas iš aplinkoje klestinčio pavydo ir gobšumo. Kas, sakykit, sugalvojo Lietuvoje esant karantinui ir nekompiuterizuotai vyresnio amžiaus žmonių skaitlingai masei, skelbti gyventojų surašinėjimą internetu, ir dar klausiant jų tokių jautrių dalykų kaip išpažįstama religija? Kai tokiu valdžios žioplumu suskato pasinaudoti anaiptol nežioplas pan Tomaševski, dabar kai kas atsipeikėjo, raunasi plaukus ir šaukia, kad Tomaševskis „negeras“, užuot išsiaiškinus, kas (juk tikrai ne Gražulis, ne Radžvilas, ne Valiušaitis su visu Genocido tyrimo centru) tikrasis tos nesąmonės autorius ir pareikalavus būtent jį „kalti ant kryžiaus“. O Tomaševskis elgiasi pagal lietuvišką mįslę ar patarlę: „Kabo kabikas – tupi tupikas. Jei kabikas nekabėtų, tai tupikas netupėtų“. Nebūtų kvailų valdžios nutarimų, nebūtų erdvės Tomaševskio „veiklai“.
 
Bet ne, užuot išviešinus tikruosius kvailų nutarimų ir sprendimų autorius, eiliniai žmonės kiršinamės su lenkais ar su žydais, o tie žmonės, kurių pareiga (ir suteikta galia) būtų apsaugoti visuomenę nuo kvailių ir/ar kenkėjų, kiršintojų, patys įsitraukia į Lietuvai nenaudingus kažkieno primestus žaidimus, taip greitindami mūsų valstybės moralinį krachą.

Kas trukdo valstybės saugumo organams, o gal ir prezidentūros atstovams perspėti ponią Kuklianską, kad ji, skelbdama netiesą, jog Lietuvoje kažkas „neigia Holokaustą“, drumsčia visuomenės ramybę ir kiršina tarpusavyje skirtingų tautybių ir įsitikinimų žmones? Juk atlyginimą jiems moka ne Izraelis, ne Briuselis, o Lietuva… Nors ką aš bežinau… Juk formaliai LRT žurnalistai atlyginimą irgi gauna iš valstybės biudžeto, bet anaiptol ne visi dirba Lietuvai…

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Argus       2021-02-8 10:38

Gerbiama Jūrate, “... kad Lietuvoje nebuvo sunaikintas visuomeninis pelėsis – socialinė, ekonominė neteisybė, korupcija, nepotizmas…” tai ne priedas prie “neliustracijos”, o jos pasekmė. Ir dar daug, daug jos pasekmių. Iš to daug,daug mūsų nelaimių.

Kisui       2021-02-4 9:39

Kas kada čia “naikino” kokius nors komentarus? Pirma reikia išmokti supranamai kalbėti: ką reiškia “komentaruose įrašyta”? Kieno komentaruose, kada, kurią valandą? Suprantu, kad ne tai norėjai pasakyti, bet nesugebėjai.
8 metų (kur toks terminas nurodytas?) paminėjimas rodo, ko vertos “diskusijos” tarp kisų, o kad reikėtų suprasti ir komentarą, jiems nepaaiškinsi, nes nieko “gerai nepamena”.
Belieka patikslinti, kad komunizmas yra socialinė Kristaus pamokymų pusė, neturinti nieko bendro su marksistine klasių kovos doktrina. Santykis tarp asmenų, priimančių Šv. Komuniją, ir gali būti išreikštas žodžiu “komunizmas”. Į tai derėtų atsakyti ne Kisui, bet semantiką puikiausiai išmanančiai Jūratei Laučiūtei.
Deja, dabar svarbiau “žydų klausimas”, kad nepavėluotum į miglotai įsivaizduojamą neva jau į kažkur pajudėjusį traukinį.

Kis       2021-02-3 22:25

kokiu dar reikia istatymu,gerai nepamenu,bet net komentaruose irasyta,kad nesantaikos skleidima komentarai bus naikinami.Vardan tiesos punktas yra ,o skleisti nesantaika ir varyti propogandinius mitinius dalykus visdelto reikia ireminti istatymiskai,gal nereik patalpinti i cype 8 metams,bet metams ,kitiems labai praverstu.Be faktu kliezuvio nelaidotu visos marusios is izlaikomos LRT,kai zinos jog nepateikus faktu irodanciu kas varoma ant zmogaus busi nubausta.Betvarke ir anarchija,nereiskia zmogaus teisiu suvarzymo ir be musu seimo,niekas to nepadarys?

Gudri autorė       2021-02-3 18:31

mini ne šiaip, but būtent Zuroffo žydus. Kurie žydai ne Zuroffo, o kurie Zuroffo? Gal Vanagaitė bus Zuroffo?
Komentaras prie ankstesnės J. Laučiūtės publikacijos nepatikslino, kad Pirčiupių žudynių sumanytojas draugas Zimanas buvo pavaldus lietuviui Sniečkui ir be Sniečkaus sankcijos nedarė nieko. Kas anais laikais buvo “Zuroffo žydas” - Sniečkus ar draugas Zimanas?
Taigi belieka pasveikinti J. Laučiūtę aktyviai ir pačiu laiku įsijungus į aktualią diskusiją apie “žydus”. Dabar nepaminėjus “žydų”, tautos gynėju netapsi! Na dar yra tas rinkimus pralaimėjęs Tomaševskis. Bet tai tik priedas prie reikalo.
Šiaip pagrindinis “žydų klausimo” fonas yra “krikščioniškos vertybės” ir “komunizmas”.
Pats laikas pradžiuginti dalyvius ir organizatorius (kurie, be abejo, niekad ir nenustojo atstovauti Didžiajam broliui, atsiprašau - Vyresniajam broliui, nes Didysis - yra Vyresniojo dabartinis laikinas globėjas draugas Xi) apie krikščioniškas vertybes ir komunizmą.
Kas ginčys, kad “krikščioniškos vertybės” nebus krikščioniškos be Kristaus?
Belieka pacituoti:
„Jei nori būti tobulas, eik parduok, ką turi, išdalyk vargšams, tai turėsi lobį danguje. Tuomet ateik ir sek paskui Mane“ (Mt 19:21).
Gal čia “kažkas ne taip”, klaidingai suvokta?
Būtent taip: Štai apie neabejotinai pirmąją apaštalinę bendruomenę:
“Visi tikintieji laikėsi drauge ir turėjo visa bendra. Nuosavybę bei turtą jie parduodavo ir, ką gavę, padalydavo visiems, kiek kam reikėdavo” (Apd 2:44-45).
Ne kartą girdėta, kad neva tai “nepasitvirtino” ir buvo vos ne klaida.
Tokiu atveju Kristus ne tik ne Išganytojas, bet net ir ne pranašas.
Nėra abejonių, kad mesianizmas yra žydų kilmės dalykas, kad jis reiškia tik visuotinumą, praplėstą į visą žmoniją:
1) King James Bible tiksliai:
“Nuo Avrahamo kils didelė galinga tauta ir visos žemės tautos bus palaimintos joje” Pr 18:18
2) Izaijo pranašystė:
“VIEŠPATIES Namų kalnas stovės tvirtai iškilęs virš kalnų ir bus už kalvas aukštesnis. Visos tautos plūs jo linkui; daug tautų ateis ir sakys:„Ateikite, kopkime į VIEŠPATIES kalną, kad jis pamokytų mus savo kelių, kad mes eitume jo takais“. Nes iš Siono ateis mokymas ir VIEŠPATIES žodis iš Jeruzalės. Taip jis išspręs ginčus tarp tautų, nuspręs daugelio žmonių bylas; jie perkals savo kalavijus į arklus, o ietis – į geneklį medžiams genėti. Viena tauta nebekels kalavijo prieš kitą, nebebus mokomasi kariauti” (Iz 2:2-4).
O ką kita dar gali reikšti D-vo tautos sąvoka (Petras apie krikščionis):
“O jūs esate išrinktoji giminė, karališkoji kunigystė, šventoji tauta, įsigytoji liaudis, pašaukta išgarsinti šlovingus darbus To, Kuris pašaukė jus iš tamsybių į savo nuostabią šviesą. Seniau ne tauta, dabar D-vo tauta, seniau neradę gailestingumo, dabar jį suradę” (1 Pt 2:10)
Taigi “Atkreipkime dėmesį” 2021-02-3 15:05 tautybių vertės suvokimas nekrikščioniškas.
Visi pasauliniai pseudo-mesijiniai sąjūdžiai, pradedant nuo Konstantino įkurtos graikiškos Bažnyčios ir baigiant visais ateistų “reichais” tėra tik tos pačios mesijinės žinios interpretacijos: viena žmonija - viena tauta.
Suprantama, tai nereiškia, kad dabartiniai ateistinių satanistų pretenzijos esančios “krikščioniškos”, bet reiškia kad visai nekrikščioniška krikščionimis pasivadinusiųjų (deja, išeina, kad ir Sinicos) idealaus pasaulio vizija. Ji greičiau iš ah1 repertuaro.

Lukas       2021-02-3 17:12

Kuo toliau, tuo geriau Jūratė rašo…

Atkreipkime dėmesį -        2021-02-3 15:05

pažangu ir nauja:
Šiąnakt per Svobodos r-ją kažkoks ,,pažangos nešėjas” iš UA aiškino, jog tautybės, gimtosios kalbos ir TM nustatymas ,,pagal kraują” yra atgyvena, jog Europa į tai naujai žiūri: kuo jautiesi, tuo ir skelbiesi. O jei jūsų kur nors daugiau susiburia, galima reikalauti toje teritorijoje savo kalbai privilegijų, kalbinės autonomijos. Pasak jo, taip skelbia TMAPK, ŽT ir dar kažkokie dok-tai… (Melas!!! Bet įžūlus atviras ciniškas melas – šiuo metu jų pagrindinis ,,brendas”) . Ir išvardijo pavydžius, kokių tautybių ,,TM” salelių galima per visą UA primėtyti.
Ir žinote, taip tikrai veiksmingiau. Kai kam. – Turint galvoje, kiek, pvz., strateginių gamyklų išmėtyta LT ir kt . Varšuvos pakto šalių bei SSSR ,,respublikų” teritorijose, ir tuo prisidengus į jas privežta ešelonus ,,specialistų” iš visos SSSR… Tokios ,,kalbinių autonomijų” vėžinės salelės šalies viduje gal net sparčiau ir geriau sunaikins Kamieninės Tautos audinį, negu kokia vientisa Kaliningrado sritis pašonėje?…

tai senai jau sugrįžo       2021-02-3 12:55

kai KGB putinas 2000 m. paėmė valdžią, iškart visi okupantai ir kolaborantai pradėjo vėl kelti galvas - valdžia tapo jų.
su beatsigaunančia Lietuva buvo susidorota pokario scenarijumi:
- pakelti mokesčiai
- išvyti į emigraciją (gerai, kad ne į sibirą išvežti)
- tauta buvo suskirstyta pagal paklusnumą ir tarnavimą okupantui

Nežinia,kas       2021-02-3 11:27

bus ir su pačia Europa.Vakar rusų apžvalginininkas per Liet.Ryto žinias pasakė,kad 50-60 milijardų iš Rusijos kas metai eina Europos politikų papirkinėjimui.Europa Putino kišenėje?

Sigitas       2021-02-3 8:36

Gerb. Autore, Jūsų mintys iš principo teisingos, tačiau su tam tikromis išlygomis..Pagrindinė priežastis ta kad nebuvo liustracijos iš viso, kosmetika nesiskaito, klausimas kodėl, naivus, kas liustruos save? Kas buvo ir kaip buvo po Nepriklausomybės, tai tik detalės…Kieno dėka nebuvo liustracijos? Kas galėtų paneigti, jog tūlo Dėdulės, kas prastūmė dvi kadencijas Raudonąją Dalią? ir taip toliau ir pan., todėl dabar ir turim tai ką turim…Kas dėl to kas vyksta yra paprasti vaistai,tokiems kaip kukliansky, vinokurai,makaraitytes, vanagaites ir i juos panašūs veikėjai…tiesiog priimti įstatymą su numatyta baudžiamąja atsakomybe už “istorinį faktų iškraipymą”, su pilietybės atėmimu ir viskas, bus ramu…Pabandykit pasakyti ar parašyti apie “lenkų” koncentracijos stovyklas Lenkijoje…manau mažai nepasirodys…Va ir viskas.

įvardinkime vieną       2021-02-3 8:15

labai susirūpinusį dėl Lietuvos kultūros egzistencijos, laiškų nuo ,,darbo liaudies - kultūros darbuotojų” organizatorių - žinomą dainininką, Seimo narį, piktos atminties solistą - kas gi be jo galėjo organizuoti laišką dėl Gražulio pašalinimo iš Seimo kultūros komiteto? Jis parodė kelią kaip susidoroti su tuo,uris nepaklūsta irmininko įgeidiams išklausyti tik save? Juk tai jis susekė, išaiškino talentingo pianisto apgaulę- užbaigti Konservatoriją (dabar Akademija)be abitūros atestato, nes tas jaunuolis patapo Kultūros ministro pavaduotoju, kai į tas ar net ministro pareigas pretendavo pats dainininkas…
Užtenka tik atvynioti vieną siūlų kamuolį, kai atsivynios ir kiti.


Rekomenduojame

Algimantas Rusteika. Laukimas

D.Žalimo žiniai: referendumus dėl vienalyčių asmenų santykių vykdė Slovėnija, Airija, Tailandas, Kroatija, kai kurios JAV valstijos, bus Šveicarijoje

„Sengirėje“: G. Kniukštos pokalbis su St. Čepinsku apie miškų naikinimo vajų nepriklausomoje Lietuvoje

Ramūnas Aušrotas apie būsimos Europos viziją. Vera Jourova: su Rusijos grėsme ES vertybėms kovosime cenzūra ir baudomis

Linas Šalna. Klasika

Jolanta Blažytė. Ką jūs sakote?

Tomas Viluckas. Kodėl reikia referendumų

Mantas ir Skaistė Vasiai. Įsimintiniausios Didžiojo šeimų žygio akimirkos

Eurika Masytė siūlo sprendimą: priešlaikiniai Seimo rinkimai. Pritariate?

Nacionalinis susivienijimas reikalauja nutraukti piliečių laisvių suvaržymus

Nida Vasiliauskaitė. Dabar klausimėlis: ką Ingrida?

Papunkčiui. Vytautas Sinica apie visuomenės susipriešinimą

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip (I)

Nida Vasiliauskaitė. Tradiciškai partijos skirdavosi idėjomis ir ideologijomis, bet tie laikai jau baigėsi

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Tarp teisės į gyvybę ir teisės į abortą

Vytautas Sinica. Apie siūlymą, kad šalys Europos Sąjungoje nebeturėtų veto teisės

Vytautas Rubavičius. Baltarusijos galvosūkis – Kremlius laimi?

Nida Vasiliauskaitė. Apie „vatnikus“ ir jų medžiotojus jorkšyrus: kurie iš jų yra tikroji politinė bėda

Keletas prezidento metinio pranešimo komentarų: P.Girdenis, J.Laučiūtė, A.Širinskienė, P.Saudargas, A.Švarplys

„Netiesos jausmas valstybėje palaukti negali“? – Lietuvos Respublikos prezidento Gitano Nausėdos metinis pranešimas

„Tradere“ leidyklos naujienos: Birželio sukilimo metinių proga leidžiama J. A. Antanaičio knyga „Tautos instinktas išlikti“

Citata. Dantė Aligjeris: apie neutralumo padarinius moralinių išbandymų metu

Jonas Kauneckas: visi turime su Nacionaliniu Susivienijimu reikalauti Referendumo arba kitos Visuomenės apklausos

Nida Vasiliauskaitė. Tai šitą jie vadina „komunikacija“ ir „profesionalumu“?

Jūratė Laučiūtė: Visiems, balsavusiems už TS-LKD partiją, siūlau pagalvoti, kas jums yra Lietuva

Naciukų* Lietuva? Aleksandras Nemunaitis primena, Tomas Baranauskas pataria

Vidmantas Valiušaitis. Tėvas apie Birželio sukilimą

Audrys Karalius. Padre…? Kodėl…?

Kaip naujojo kairuoliškumo ideologija užkariavo JAV universitetus – Krescencijus Stoškus primena prof. Česlovo Milošo liudijimą

Andrius Macas. Kaip mylėti vienodai?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.