Dienos aktualija, Žmogaus teisės

Jūratė Laučiūtė. Ir tai nėra žmogaus orumo ir garbės pažeminimas dėl tautybės?

Tiesos.lt redakcija   2021 m. sausio 29 d. 7:09

13     

    

Jūratė Laučiūtė. Ir tai nėra  žmogaus orumo ir garbės pažeminimas dėl tautybės?

Iš ko tyčiojasi Makaraitytė, parašiusi apie gerbiamą žmogų, jog jis esąs „žymiausias“ tik tuo, kad yra „Lietuvos totoris“? Iš totorių, kurių net tautybės pavadinimo ji neįstengė teisingai parašyti? Iš buvusio Seimo nario A. Gumuliausko, kuris „kaltas“ tuo, kad būtent jo pastangomis Genocido centro vadovu paskirtas žmogus tokios niekingos tautybės, kuri neverta net būti teisingai užrašoma? O kokios tautybės žmogus būtų vertas tokios atsakomybės? Ir tai nėra žmogaus orumo ir garbės pažeminimas dėl tautybės?

„Aną birželį buvusio Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nario, taip pat istoriko, Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininko Arūno Gumuliausko, pasižymėjusio dar ir tuo, kad inicijavo Seimo nutarimą, kuriuo turėjo būti pripažinta, kad okupuota lietuvių tauta Holokauste nedalyvavo, pastangomis naujuoju Genocido centro vadovu paskiriamas Adas Jakubauskas. Naujasis vadovas, žymiausias tuo, kad yra Lietuvos totoris, greitai subūrė visuomeninę ekspertų komisiją.“

Indrė Makaraitytė. „Propagandiniu kūju per istorikus ir Holokausto aukas“

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Bet        2021-01-30 20:30

tai kiek nedaug tereikėjo laiko, kad sugrįžtų komsomolas su trenksmu prie savo senųjų ikiperestroikinių tekstų! Paskaičius Makaraitytės opusus darosi aišku, kad ji juos tikrai nusirašinėja nuo “Komjaunimo tiesos”, prikergdama tik kitus smerkiamuosius asmenis, kaip štai jai nusidėjęs Arūnas Gumuliauskas “...pasižymėjęs dar ir tuo, kad inicijavo Seimo nutarimą, kuriuo turėjo būti pripažinta, kad okupuota lietuvių tauta Holokauste nedalyvavo…”. O tai ką? Makaraitytė su Vanagaite suvienijo jėgas, kaltindamos Lietuvą dalyvavimu holokauste? Tik kodėl “Dėdulė” ir jai neparekomenduoja pasikarti?

Kis       2021-01-29 16:32

apie sia persona senai nieko neskaitau,bijau apsikresti ir tapti nevala panasia i Makaraityte.Ji ne tik fiziakai murzina,jos tokia pati sazine ir mintis.Tai moteris ,zemiausio lygio kuria pazistu,neturi jokios garbes pozymiu.PYYYYYYYYYYYYPT.atkodok ,surasi tave apibendrinanti zodi?

Diedas       2021-01-29 14:02

Visi žinantys iš kur vėjas pinigus atpučia, rado naują donorą. Nebereikia rašinėt apie Putiną, nebereikia dėkot rusams už tai kad išmokino ant dviejų kojų vaikščiot, nutiesė kelius, pastatė mokyklas ir išmokino lietuvuškai kalbėt. Nebereikia klauptis prieš Lukašenką ir atsiprašinėt kad mes ne tikri lietuviai, o baltarusai laimėjo Žalgirio mūšį. Dabar pelningiausia holokausas,asiprašinėjimai ir dėkojimai žydams. Būtinai nepamirštan save sumenkint, prisipažint kad šaudei ir esi skolingas.
Gal galėtų Lietuvos vyriausybė visiems žiniasklaidos prostitutams ir prostitutėms nors švenčių proga sumkokėt, kad nors vieną gerą žodį parašytų ar pasakytų apie lietuvius?

>hau       2021-01-29 13:57

Giedrė yra vieniša motina ir turi išmaitinti vaikus.Čia kiekvienos kalės instinktas. Ji tik buvo paskirta duoti ženklą. Delfi 01-29 d. 15:39 jau paleido vidinių chunveibimų iš Genocido centro trydą prieš Valiušaitį, vadovą ir pačią Lietuvos istorijos sampratą. Reikalai kaip niekada vystosi sparčiai. Sparčiau nei gyvas lavonas už Atlanto pasirašinėja savo įsakus.

hau       2021-01-29 13:32

Iki ko ta Indrė nusirito….Gėda net skaityti…

Prašalietis       2021-01-29 13:06

Tam Prašaliečiui     2021-01-29 10:32
Lansberginiame durnių laive juoko buvo, yra ir bus ateityje tiek, kad “paskutinių besijuokiančių” nenusimato. Pagal “istorinės atminties” kvailiojimų progresavimą matosi, kad kuo toliau tuo labiau kvatosis net ir paraleliniame “tautiniame"pasaulyje gyvenantys dar neišsivaikščioję  “patriotiniai” puskvailiai ir idiotai, ne tik “pagal patarlę žinomi ” vakarykščiai ir šiandieniniai “pirmutiniai” ar rytojaus “būsimi paskutiniai”....

O lietuvių       2021-01-29 12:54

pravardžiavimas žydšaudžiais - ne diskriminacija dėl tautybės? Ypač kai kita tauta - vien tik šventos aukos, be kaltės dėmelės? Jeigu jau siekiam tiesos, tai nemeluokim nei apie vienus, nei apie kitus. Jei nusikaltėlis - tai nusikaltėlis, ar jis būtų lietuvis, ar žydas. O visi kiti - pagarbos verti piliečiai. Lygiai taip pat būtina elgtis su bet kuria kita tauta, o YPAČ ta, kuri čia taikiai gyvena jau šimtmečius. Nė mintelės neturi būti, kad tie žmonės kažkokie antrarūšiai. Antraip tai paprastas fašizmas.

Rinkėja iš Kauno       2021-01-29 10:36

Galimai nesveika ta cypčiojanti Makaraitytė. Žurnalistė iš jos kaip iš š...kulka. Reikia pripažinti, kad Siausrusevičiaus laikais į LRT nebuvo priimami tokie užzombinti negabūs balvonai iš komercinių tv. Kurie “talentingi” tik tuo, kad yra įkyrūs kaip šūdmusės , lendančios žmogui į burną, akis, ausis. Dabar “po bliūdeliu” kaip stalininių laikų komsomolka kirpta Monika kadrus susirinko pagal savo lygį, kad tik nebūtų protingesnių už ją. Rezultatą ir matome - ekrane barbės devyndarbes nuolat maišo puodus ir tauzija niekus, o apsimetę “politologais” apie demokratiją postringauja meinsstrymo kariai.

Tam Prašaliečiui       2021-01-29 10:32

Juokis juokis, Prašalieti, tik nepamiršk patarlės, jei tokią žinai - juokiasi tas, kas juokiasi paskutinis…

Prašalietis       2021-01-29 10:08

“...Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininko Arūno Gumuliausko, pasižymėjusio dar ir tuo, kad inicijavo Seimo nutarimą, kuriuo turėjo būti pripažinta, kad okupuota lietuvių tauta Holokauste nedalyvavo,”... “Tautiniai” pseudoistorikai, juokas jau ima ne tik neišsivaikščiojusius idiotus, bet ir beviltiškus puskvailius su Seimo nutarimais nustatomomis “istorinėmis tiesomis”. Seimo nutarimu vietinei publikai “nustatyta istorinė tiesa”, kad Ramanauskas-Vanagas “yra buvęs” pokario Lietuvos “valstybės vadovas”. Parodyti kur “pokario valstybė” buvo, kokia jos buvo sostinė, kiek joje gyveno gyventojų ir t.t., kuriai vadovavo Ramanauskas - Vanagas, nesugebėtų žemėlapyje parodyti net didžiausias šiandieninis “istorikas”... Būsima ir visų laukiama “istorinė tiesa” yra V. Lansbergio “tapimas buvusiu valstybės vadovu”, Holokausto Lietuvoje “nebuvo”, nes Lietuvos žydai ir iš Europos atvežti žydai per karą patys save “išsižudė”, ir jis per tris “laisvės ir nepriklausomybės” dešimtmečius iš Lietuvos žemelės “emigravo nežinoma kryptimi”.....

Tai kad       2021-01-29 9:56

ana BERAŠTĖ! Ir tokie surinkti lrt-kloakoj.

Ponia Jūrate       2021-01-29 9:41

jūs klysyate: šį kartą Makaraitytė parašė pukų straipsnį. Argumentuotą. Taiklų. Labai reikalingą. Idealiai pagavo problemų grandinę ir jų esmę. Taikliai sudėliojo akcentus. Jei kas to nesupranta, tai savo neišmanymo demonstruoti juk niekas ir neprašo. Yra akivaizdu, kad Centro vadovas grynai konjunktūrinė figūra pasirinkta savo laiku Gumuliausko-Pranckiečio yra nesavarankiškas, nepajėgus netinkantis šioms pareigoms. Apsistatė ne istorikais o politiniais komisarais a la Juozas Žiugžda… Partijos istorijos instituto Lietuvai nereikia ar „Vienos tiesos instituto” Lietuvai nereikia

Paspaudžiau       2021-01-29 9:23

mygtuką ir įsijungė LRT susidorojimų skyrius. Taip veikia visos mašinos, tame tarpe ir buldozeriai.


Rekomenduojame

Andrius Švarplys. Ką tokie net neslepiami dvigubi standartai turi bendra su pilietine ar kultūrine pozicija?

Verta prisiminti. Kodėl šmeižiamas Kazys Škirpa ir Birželio sukilimas? Dovilo Petkaus pokalbis su Vidmantu Valiušaičiu

Birželio 15–17 dienomis vykusių protesto akcijų rezoliucija

Nida Vasiliauskaitė. Šviesa kovoja su tamsa

Vinco Kubiliaus reportažas iš 17-osios dienos akcijos Simono Daukanto aikštėje „Ar dar gyva Deimantė?“

Algimantas Rusteika: Ponai mieli, patys išsidūrėt – niekas atviroj erdvėj renginių dalyvių skaičiaus nebereguliuoja

Ką apie vaikų skiepijimą sako mokslas – Nidos Vasiliauskaitės parinkti skaitiniai tikintiesiems Mokslu

Vytautas Sinica papunkčiui: Žygimantas Pavilionis prieš Lietuvą

Tomo Baranausko įžvalga apie I. Šimonytės naująjį gerovės receptą

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip – reikia ruoštis (II)

Kęstutis Girnius. Referendumas – tautos valia ar demagogų įrankis?

Robertas Grigas. Pasirodo, yra dar ES šalyse parlamentų, atstovaujančių savo tautų interesams!

Birželio 14-osios naktis: nukryžiuoti vaikai

„Neteisingi“ tekstai, kurie „teisingai“ valdžiai sukelia konvulsijas

Iš propagandos frontų. Buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas D. Žalimas: šeimos yra visi – tiek tos pačios, tiek skirtingos lyties sąjungą sudarę

Nida Vasiliauskaitė. Ko bijote? Jų?

Algimantas Rusteika. Gal pabandom niekur nebebėgti?

Vygantas Malinauskas. Iš tėvų valdžios išlaisvinto vaiko interesas

Vytautas Radžvilas. Nesibaigianti tremties Golgota

Vytautas Sinica. Kas priešina visuomenę?

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Visiškas teisinis nihilizmas

Lietuvos šeimų sąjūdžio pareiškimas: Vienykimės!

Lietuvos Šeimų Sąjūdis: pranešimas dėl birželio 15–16–17 dienomis įvyksiančių protesto akcijų

Ramūnas Aušrotas. Ką reiškia SAM paskelbtas vaikų nuo 12 metų skiepijimo vajus ir manipuliacijos įstatymo tekstu?

Ką šiandien žinome apie tremtis? Dovilo Petkaus pokalbis su prof. Rasa Čepaitiene

Krescencijus Stoškus. Maršas, apnuoginęs realybės absurdą

1941 m. Birželio sukilimo 80-metį pasitinkant. Valdas Vasiliauskas: Idėjinė A. Sniečkaus klaida

Kviečiame į parodą „Pirmasis masinis trėmimas 1941 m. birželio 14–19 d.“

Vidas Rachlevičius. Aš su siaubu laukiu naujų rinkimų

Vaidotas A.Vaičaitis. Šeima, partnerystė ir Civilinis Kodeksas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.