Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Kultūros, kalbos, istorijos politika

Juodojo kaspino diena: kokios istorijos pamokos aktualios ir šiandien?

Tiesos.lt redakcija   2017 m. rugpjūčio 23 d. 19:12

15     

    

Juodojo kaspino diena: kokios istorijos pamokos aktualios ir šiandien?

Raigardas Musnickas | ziniuradijas.lt

Rugpjūčio 23-oji – Juodojo kaspino diena. Šiandien prisimename tą 1939-ųjų metų rugpjūčio 23-iąją, kai Maskvoje buvo pasirašytas baisus išdavystės ir būsimo pasaulinio karo pradžios dokumentas – Molotovo-Ribentropo paktas, kai buvo pasmerktos ištisos tautos, buvo pasmerkta pasaulio taika.

Ši diena reiškia ir susitelkimą, pasmerkimą, ryžtą kovoti. 1989 metais šimtai tūkstančių Estijos, Latvijos ir Lietuvos gyventojų, sudarydami gyvą grandinę, susikibo rankomis, siekdami pademonstruoti savo solidarumą. Ši grandinė – Baltijos kelias – nusidriekė nuo Vilniaus iki Talino.

Laidoje apie tai, kokios istorijos pamokos aktualios ir šiandien, diskutuoja istorikas, žurnalistas Vidmantas Valiušaitis, kultūrologas, visuomenės veikėjas Darius Kuolys ir politinis veikėjas, vienas iš mitingo organizatorių Vytautas Bogušis.

ziniuradijas.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Bogušis ir Kuolys- ,,sisteminiai"       2017-08-25 9:49

Abu nepatikimi, abu neprognozuojami. Bet Bogušis , ko gero didesnis,atviresnis blogis.  Bogušis- tiesiog juodulys tarp to istorinio mitingo orgaizatorių...Tikrai keista, kad KGB jo nerepresavo ir dėsninga,kas tas tipelis susidėjo su valstybingumo ir doros naikintojais -liberastais..
Pagarba V. Valiušaičiui už tautiškumo ir tiesos reikalo gynimą.Tarkim, iš Kauno LPS IG narių tarpo , jis vienas iš nedaugelio išlaikusių ištikimybę demokratinei neprikl. Lietuvai, o toks V. Ališauskas ėmė tarnauti politinei nomenklatūrai.
Dabar yra tik vienas protingas kelias- ne piktintis valstybę ir tautą naikinančia oligarchine santvarka, bet burtis į ,,Lietuvos forumą”...

Salomėjai       2017-08-25 2:21

Kaip tik vakar ir kalbėjomės šeimoje, kad keistas disidentas iš to Bogušio. Ir geriau jau te liežuviai mums nudžiūna, bet taip jau yra. Dabar mes galime daug ką kalbėti, sunku mums pasakyti kaip ten buvo ir kokie buvo jo motyvai, bet kai Bogušis pasigyrė, kad iškart po KGB tardymo nurūko pas Terlecką pasigirti ką jam KGB tardytojas apie Molotovo-Ribentropo paktą pasakė, kažkaip… Iš vienos pusės - jie ir taip buvo pastebėti mitinge kartu, jų ryšiai KGB nebuvo paslaptimi. Iš kitos pusės - iš kur toks drąsumas ir įsitikinimas, kad KGB daugiau jų tą dieną nelies, nebus kokios provokacijos? Vėlesnė Bogušio veikla, ypač Garliavos įvykių metu, tik dar labiau sustiprina tą negerą nuojautą.

>kai       2017-08-25 2:09

Aha. Va Graikija tai tik įstojusi į ES elektrifikuota buvo, iki tol buožės nieko nenuveikė liaudies labui. Ir Portugalija tas pats. smile Net Suomija ir Norvegija elektrifikuotos buvo ir elektrinius dratus atsitempė tik po karo su sovietų liaudimi. smile Nes tik Didysai Leninai suprato Da budet svet! reikšmę, kapitalistai ir toliau sau gyveno darydami po savimi. smile

Tarabilda       2017-08-25 0:40

Lietuva yra užvaldyta eurotrolių. Ten ir komunistai, ir kgbistai, ir konservai, ir liberolai, ir Daukantynė ir Skvernelis su savo šobla, ir didžiosios žiniasklaidos irštvos, ir parsiduodančios nevyriausybininkų mazgajobų gaujos, ir triušelių bažnyčia iš paskos.
Kas lieka kitoje barikadų pusėje?..

Ar avys gali suprast       2017-08-24 14:08

kada šeimininkas vartus palieka atvirus tyčia,o kada per užmaršumą?

Pamoka       2017-08-24 13:49

Susikibt RANKYTĖMIS neužtenka.

Kas patartų,kaip       2017-08-24 13:38

apsisaugoti nuo “netikrų pranašų“Ttokių,kurie įsitikinimus keičia kaip kojines.Nebūtų nuostabu,jei pasikeitus situacijai miliutės,jakeliačiai ar rašiamaitės sukalbėtų ir poterius radijo eteryje vien dėl tų,kurie geriau mokės.Vokietija neslepia simpatijų, na gerai ,Rusijai,bet ir Kremlius jai netrukdo.Ko nepadarysi dėl įvaizdžio,po kuriuo gali tvarkytis kad ir pačius nešvariausius reikalus.

kai       2017-08-24 12:55

Atėjo rusai, pakabino elektros lmputes kaimuose - prie kiekvieno vienkiemio per laukus sustatė stulpus ir elektrų atvedė.Puikiai pamenu žibalinių lempų laimę... Klausimas : ar buožės būtų atvedę elektrą į kiekvieno skurdžiaus vienkiemį?

Salomėja       2017-08-24 12:38

Vidmantas Valiušaitis, manau, absoliučiai garbingas žmogus ir jo vertybinės nuostatos absoliučiai aiškios. O apie kitas dvi personas to nepasakysi. Daug juodų ar bent jau pilkų dėmių jų veikloje. D. Kuolys savo vertybines nuostatas slepia. O gal tik užima tokią poziciją, kad kelio viduriu galėtų eiti. Juk į nesusipratėlį jis tikrai nepanašus. Iškalbingas faktas įkūnijantis Kuolio paradoksą yra tas, kad įvairios jo vykdomos ar vykdytos pareigos rodo, kad jis politikas, bet politiku jį vadinti - nonsensas. Apie Bogušį ką galima pasakyti: visas jo gyvenimas - gryna avantiūra. Avantiūristas ar aferistas - štai kur klausimas. Net vidurinės nebaigęs (jo kaip Seimo nario biografijoje pateikta informacija) jis 1983-1991 VVJT režisierius, vadinasi, dėl 1987 mitingo organizavimo iš šių pareigų atleistas nebuvo. Kiti LLL nariai buvo kalinami, ištremti, o V. Bogušis? Ar tik man, kai imu gilintis, kažkoks šleikštulys užgožia liūdesį? Praktiškai visi dorieji kalinti, žaloti, kankinti,  o svarbiausia - ELIMINUOTI iš politinio, ir ne tik, Lietuvos gyvenimo. Paviršiuj dažniausiai tik smulkmė, geriausiu atveju, kaip paradoksaliai beskambėtų -  aferistai, mimikrijos reiškinio adeptai, bestuburiai ir t. t.

bulgakovo plyta       2017-08-24 11:35

Neblogo straipsnio nuoroda:

http://www.alfa.lt/straipsnis/50208088/pralaimetas-musis-okupacine-kariuomene-isvesta-bet-slaptoji-liko

Nors šio straipsnio autorius yra labai kontraversiška asmenybė, nors sudėtinga patikėti straipsnio paskelbimo intencijos skaidrumu, tačiau paskaityti verta. Lygiai kaip verta paklausti savęs - kodėl ir kodėl dabar toks straipsnis pasirodė.
Juk sutapimų, kaip žinia, nebūna.

grumstas >       2017-08-24 10:55

Ekspertas     2017-08-24 7:59
Patiko jūsų pastaba, ji yra nuosekli ir logiška. Bet, deja, mes pasitikime ,tuo ką mums sako “autoritetai”, nes patys nesugebame giliau pamąstyti. Propaganda ir kvailinimas šiuo kartu laimi.

Bliūdas apie puodą       2017-08-24 8:34

Main streem žiniasklaida pasikvietė kaubojų, KGB įskiepį, kartu su Sorošo įskiepiu pakalbėti apie tai, kaip jie prisidėjo nukreipiant gojų nepasitenkinimą savo šeimininkams reikalinga kryptimi.

Ekspertas       2017-08-24 7:59

Kad būtų panaikintas Ribentropo-Molotovo paktas….Idiotai, jis galiojo tik Vokietijai ir Rusijai iki 1941 m. ,o Lietuvos okupaciją apsprendė pokario taikos konferencijos. II pasaulinis karas buvo suplanuotas pradedant Stalino industrializaciją, kuri padaryta JAV resursais, ir Vokietijos apginklavimu, kurį finansavo visas vakarų finansinis elitas. Matai karą sukėlė pasyvios gyventojų nuotaikos ir demonas Stalinas… Kvailumui nėra ribų.

Tomas       2017-08-24 5:05

Bogušis tai visada buvo su liberalais,jo dėka ir gėjų paradai vilniuje įgavo pagreitį.Jis yra disidentinių sąjūdžio idealų IŠDAVIKAS,TODĖL IR AKIS PO TA SKRYBĖLE SLEPIA.

Gal kas paaiškinsit       2017-08-23 23:45

kodėl apie Kuolį sako “visuomenės veikėjas”, o apie V. Bogušį, kad jis “politinis veikėjas”?
Juk Kuolys yra politikas - išrinktas Vilniaus m. savivaldybės tarybos nariu, be to, yra partijos “Lietuvos sąrašas” pirmininkas, buvęs ministras, o Bogušis, jei gerai prisimenu, ir iš partijos išstojo, ir šiaip jis ne politikas

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.