Demokratija ir valdymas

Iš redakcijos pašto. Žvalgų dieną minintis VSD atidarė Pasitikėjimo liniją

Tiesos.lt redakcija   2016 m. spalio 27 d. 10:12

7     

    

Iš redakcijos pašto. Žvalgų dieną minintis VSD atidarė Pasitikėjimo liniją

Žvalgų dieną šiandien minintis Valstybės saugumo departamentas (VSD) atidaro Pasitikėjimo telefono liniją ir pradeda visuomenės švietimo kampaniją. Pasak VSD direktoriaus Dariaus Jauniškio, speciali anoniminė telefono linija padės Lietuvos piliečiams aktyviau tiesiogiai prisidėti prie šalies saugumo stiprinimo.

„Visuomenėje yra mažai šnekama apie priešiškų žvalgybos tarnybų grėsmes valstybės saugumui. Karinių, hibridinių, propagandos bei informacinių grėsmių tematika labai plačiai išnagrinėta ir aptarta karybos specialistų, žurnalistų, politikų bei visuomenės veikėjų. Tačiau ne ką mažesnės svarbos grėsmės valstybės saugumui yra priešiškos žvalgybos tarnybos, kurių taikiniu gali tapti kiekvienas Lietuvos pilietis. Iki šiol apie tokio tipo grėsmes buvo kalbama per mažai“, – teigė D. Jauniškis.

Prie akcijos prisidėjusių žiniasklaidos priemonių eteryje bus transliuojami vaidybiniai siužetai apie tikrais faktais paremtas Lietuvos piliečių verbavimo istorijas. Šiuos klipus VSD parengė su prie iniciatyvos visuomeniniais pagrindais prisijungusiais savanoriais: profesionaliais scenaristais, režisieriais, prodiuseriais ir kitais specialistais.

„Esame maža pasienio zonos šalis. Mums nuolat siunčiamos okupacinio turinio žinutės iš Rytų, o taip pat kyla ir naujų pavojų mūsų šalies saugumui: terorizmas, pabėgėlių krizė Europoje, susiduriame su dažnėjančiomis kibernetinėmis atakomis. Tikime, kad apie padėtį geriau informuoti piliečiai bus stipresni ir pajėgs apsaugoti save ir savo šeimas, o tuo pačiu stipresnė taps ir mūsų valstybė. Kviesdami skambinti į pasitikėjimą liniją skatiname piliečių atsakingumą, kritinį mąstymą ir pilietiškumą“, – sakė VSD direktorius.

Pasak jo, šioms grėsmėms atremti reikalinga piliečių parama ir turime tikrai ne vieną pilietinės pagalbos žvalgybai istoriją. “Viena jų - praėjusių metų VSD grėsmių ataskaitoje minėtas atvejas, kai Lietuvos piliečio iniciatyva Lietuvos žvalgams padėjo atpažinti ir iš Lietuvos išsiųsti priešiškai mūsų šalies atžvilgiu nusiteikusį asmenį. Lietuvos žvalgybai piliečių parama yra labai svarbi“, – sakė D.Jauniškis.

Nepriklausomos Lietuvos žvalgyba pirmiausia buvo įsteigta kariuomenėje 1918 m. spalio 27 dieną. Tuo metu karinės pajėgos buvo vienintelis Lietuvos nacionalinio saugumo garantas, o kariuomenėje veikusi slaptoji tarnyba iš nedidelės Žinių dalies pavirto gerai organizuota įstaiga – Žvalgybos skyriumi. 1923 m., kai Lietuvos valstybę pripažino visa tarptautinė bendruomenė, Žvalgybos skyrius buvo reorganizuotas: karinė žvalgyba ir kontržvalgyba paliktos kariškiams, politinis sekimas (saugumo tarnyba) perduotas Vidaus reikalų ministerijai.  Nuo tada abi buvusio Žvalgybos skyriaus tarnybos plėtojosi savarankiškai. 

Valstybės saugumo departamento socialinė reklama youtube kanale:

1. https://www.youtube.com/watch?v=WONnqHJ1CNM&feature=youtu.be
2. https://www.youtube.com/watch?v=7SicRzthhM8&feature=youtu.be
3. https://www.youtube.com/watch?v=AxdOElOaVX8&feature=youtu.be

Daugiau informacijos:

Aurelija Katkuvienė
Valstybės saugumo departamentas
Strateginės komunikacijos vadovė
.(JavaScript must be enabled to view this email address)
Mob. tel. +370 659 62 050

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

LR pilietis       2016-11-2 23:10

Savo šalies piliečius terorizuojanti (prisiminkite Jonikos ir Kusaites istorijas) organizacija dabar įsijunge į Polikarpovnos pradėtą operą “Rusai puola!”. Na, na. Subingalviai neraliuoti, kuo labiau gąsdinsite rusais, tuo žmonėms rusai labiau patinka. Pasižiūrėkite palydovinių lėkščių tik daugėja, suskaičiavau savo rajone 25 naujas palydovines lėkštes, nes žmonėms atsibodo rusų kanalų blokavimas.

tai išties       2016-10-28 9:14

ironiška…

ruta       2016-10-28 8:55

..mateme , mateme , kaip ir kam dirba saugumas Lietuvoje , tai ir E.  Joniko sufabrikuota byla / isprovokuota pacio saugumo , kad parodyti savo darbu ‘rezultatus’ Laurinkaus gimimo dienos proga ../, tai ir KGB rezervisto A. Pociaus paskyrimas vadovauti saugumo departamentui ir nenoras atsklisti/paviesinti / Brazoles diversija , Pakaunes maista , Abromaviciaus zuti , V. Pociuno keista zuti Breste .Tai ir Kusaites sufabrikuota byla , slaptu kalejimu finansavimo DIDELI klaustukai , Baltarusijos opozicijos dinge pinigai .., tai cia tik ka mes suzinojame ..
Pagrindinis klausimas , tai kodel viskas daroma tam , kad Lietuva su savo Tauta isnyktu , ir tai daroma savo politiku ? Ar saugumas TIK prezidenturos ir jos favoritu tarnas ?

stasys        2016-10-27 19:31

Reigardai ...„Nebus demokratijos nekils klausimai kas teisinga o kas ne nes rezultatus pasvers pati rinka“..kol kas tik rinka ir tėra vienintelis efektyvus reguliavimo mechanizmas kurio pagalba galima gauti tokį rezultatą-kainos apibendrinimą kuri vertėtu vadinti optimaliu ..pav. AB Vilniaus Energija ir jos manipuliacijos su išlaidomis įtraukiant nepagristas sąnaudas į vartotojo kaina . Jei savo laiku Vilniaus savivaldybė būtų numačiusi prie ko prives ta sutartis perleidžiant ta ūkį Dalkijai , tikėtina kad ta sutartis taip ir nebūtu buvusi pasirašyta . Bet čia tik iš pažiūros žiūrint ,.. nelogiški priedai ir antkainiai , leido savo paslaugas pasiūlyti kitiems mažesniems šilumos gamintojams , o paliginamoji analizė su kitomis savivaldybėmis išryškino ir nepaaiškinamus skirtumus .  ..tai leido kainu komisijai gilintis atidžiau .Štai rinkos darbo vaisius , kai ir valstybė protingai pasvėrusi rezultatus gauna atitinkama nauda o tuo pačiu ir mes visi vartotojai . Antras pav. senu daugiabučiu renovacijos leidžiančios aiškiai sumažinti šildymo kaštus tiems patiems vartotojams , tuo pačiu duodant darbo ir statybininkams ..( viena statybininko darbo vieta sukuria tris paslaugų sektoriuje..sena informacija) ..kol valstybė buvo atsakinga už tu projektu efektyvumą kainos ir kokybės santykis buvo simbolinis primenantis tik populiaria idėja .. pigiai renovuotis valstybės sąskaita , šiandiena renovacijos rezultatas siejamas jau su kitais parametrais t. y. pasiekto efektyvumo taupant ta šilumą..permetant atsakomybe ne valstybei o patiems statybininkams .Procesas kol kas nėra idealus bet tikslai pastatyti jau kiti ir tai dėka to kad valstybė numatė nauja siekį ir leido rinkai pačiai pasiūlyti tokius sprendimus kurie butu efektyvus ir ne vienadieniai . Rinka tai ne visada tik kaina Reigardai , tai ir idėjų konkurencija bei ju įgyvendinimas . Jei tik leidžiame valstybei imtis savireguliacijos , viskas, švogeristės išvengti niekaip nepavyks . Nėra tokio dalyko kaip bloga rinka ar gera ..yra tik aiškios ir suprantamos taisyklės , o yra ir tokios kurios leidžia jomis manipuliuoti . Todėl liberalizuoti Lietuvos rinka sveika ir naudinga paliekant valstybei sutvarkyti tik tos rinkos žaidimo taisykles.. su ju priežiūra . Blogam šokėjui kiaušiai maišo, bet juk nebūtina dėl to jam juos nurauti ?  Reigardai KIAUŠIAI IR YRA SVARBIAUSIA ....!!  ..be kiaušis ten (rinkoje) neturi ka veikti. Ir dar, rinka kaip ir demokratija valstybėje ,..pilnai atitinka tos šalies struktūra . Rusiškoje demokratijoje Rusiška rinka su jos žaidimo taisyklėmis ..progresas vienoje iš tu skilčių paskatins progresą ir kitose ..tai neišvengiama .Todėl jokios svetimos atvežtinės technologijos čia neprigis ..kaip neprigytu Rusijoje ..tam reikalingas ilgas visuomenės samoningėjimo procesas ...kelias. Lietuva čia irgi ne išimtis .Keista kad Jus to nematote .

Julius Puras       2016-10-27 13:23

Visiems geros valios žmonėms siūlau vengti tokių instituciju. Aš esu įsitikines ir pedofilijos kaip ir Gatajavu bylos tai parodė kad jos dirba ne Lietuvai o velniai tik žino kam.

pagal reultatus - pasitikim VSD       2016-10-27 11:46

kgbistai valdo Klaipėdą, uostą
kgbistai valdo teismus, antstolius, prokuratūrą
kgbistai valdo energetiką bei žiniasklaidą.
Lietuva emigruoja ir supriešinta.
——
tai nuoširdaus ir atkaklaus VSD rebiatų darbo vaisius - pasitikime VSD !!!

Skamba gražiai...       2016-10-27 11:04

Šiaip,kaip asmenybė,šis žmogus atrodo neblogas.


Rekomenduojame

Nida Vasiliauskaitė. Ko bijote? Jų?

Algimantas Rusteika. Gal pabandom niekur nebebėgti?

Vygantas Malinauskas. Iš tėvų valdžios išlaisvinto vaiko interesas

Vytautas Radžvilas. Nesibaigianti tremties Golgota

Vytautas Sinica. Kas priešina visuomenę?

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Visiškas teisinis nihilizmas

Lietuvos šeimų sąjūdžio pareiškimas: Vienykimės!

Lietuvos Šeimų Sąjūdis: pranešimas dėl birželio 15–16–17 dienomis įvyksiančių protesto akcijų

Ramūnas Aušrotas. Ką reiškia SAM paskelbtas vaikų nuo 12 metų skiepijimo vajus ir manipuliacijos įstatymo tekstu?

Ką šiandien žinome apie tremtis? Dovilo Petkaus pokalbis su prof. Rasa Čepaitiene

Krescencijus Stoškus. Maršas, apnuoginęs realybės absurdą

1941 m. Birželio sukilimo 80-metį pasitinkant. Valdas Vasiliauskas: Idėjinė A. Sniečkaus klaida

Kviečiame į parodą „Pirmasis masinis trėmimas 1941 m. birželio 14–19 d.“

Vidas Rachlevičius. Aš su siaubu laukiu naujų rinkimų

Vaidotas A.Vaičaitis. Šeima, partnerystė ir Civilinis Kodeksas

Vidmantas Valiušaitis. Pasiuntinys, kurio neatpažino. In memoriam Stasys Lozoraitis (1924–1994)

In memoriam Marcelei Kubiliūtei (1898–1963): ar atsirastų Vilniuje paminklas pačiai iškiliausiai Lietuvos Moteriai, Tautos sukilimo dalyvei?

Zigmas Tamakauskas. Atminties išsaugojimo paminklas

Robert P. George. Drąsa, meilė ir pasiaukojimas kovoje už šeimą

Lietuvos advokatūros pergalė prieš STT: slaptų pažymų eros pabaiga?

Pristatome „Šeimų Sąjūdžio“ nuotolinę vaizdo konferenciją apie protesto akciją birželio 15–17 dienomis

Geroji Naujiena: Broliai, seserys, gyvenkime ir mes tikėjimu, ne regėjimu

Rasa Čepaitienė. Jie sako „NE“

Nacionalinis susivienijimas kviečia paminėti Birželio sukilimo 80-metį

Kastytis Braziulis apie jėgos naudojimą prieš parlamentarą: incidentas gali tapti precedentu

Nida Vasiliauskaitė. Kokia būtų TS-LKD ir medijų reakcija, jei tai būtų nutikę Baltarusijoje ar Rusijoje?

„Neredaguota“ pokalbis su istoriku Valdu Rakučiu apie tarpukario Lietuvą iki perversmo

Andrius Švarplys informacinėje laidoje „Proto balsas“: kur dingo tikroji TS-LKD partija ir „konservatizmas“ Lietuvoje?

Kas Nidą Vasiliauskaitę stebina labiau nei žvaigždėtas dangus, kėlęs nuostabą Kantui

Vidmantas Valiušaitis apie Lukašenkos vertą „šventę“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.