Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės, Šturmo liudytojų persekiojimas

Irena Vasinauskaitė. Šiaulių Apygardos teisme treji metai nagrinėjamoje Garliavos byloje pradedamos baigiamosios kalbos

Tiesos.lt redakcija   2018 m. spalio 16 d. 17:03

14     

    

Irena Vasinauskaitė. Šiaulių Apygardos teisme treji metai nagrinėjamoje Garliavos byloje pradedamos baigiamosios kalbos

Rugsėjo 26 dieną Šiaulių Apygardos teismo kolegija – teisėjai Romualdas Jurgaitis [pirmininkas], Virginija Žindulienė ir Nijolė Matuzevičienė – paskelbė, kad pradedami procese dalyvaujančiųjų baigiamųjų kalbų klausymai. Spalio 16 dieną, 10 val. kiekvienas pageidaujantis gali atvykti į Apygardos teismą ir stebėti posėdį.

Sovietų sąjungoje nebuvo sekso, o Garliavoje – pedofilijos..?

Norėčiau tikėti, kad Šiaulių Apygardos teisme nagrinėjama byla, kurioje Gediminas Aidukas, Darius Kaminickas, Andrejus Lobovas, Rimantas-Stanislovas Rinkevičius, Tatjana Borovec, Renaldas Ščiglinskas, Violeta Banaitienė, Gintaras Banaitis, Raminta Baltuškienė ir Audronė Skučienė, o taip pat ir Vitalijus Keršis kaltinami susibūrus į organizuotą grupę, kuri neva sekusi kai kuriuos asmenis, negerbę mirusiojo ar net ketinę kėsintis į Nepriklausomos Lietuvos valstybingumą, baigsis ... logiškai.

Esu įsitikinusi: negalima bausti žmonių, kurie ryžosi ginti silpnesnįjį visuomenės narį – vaiką – bei išdrįso tai padaryti ne anoniminiuose komentaruose, o viešai – rinkdamiesi prie ginamosios gyvenamosios vietos, lydėdami į pasimatymus su biologine motina ar diskutuodami socialiniuose tinkluose. Kai kurie šiol bylos kaltinamųjų, tarkime, Renaldas Ščiglinskas net pats filmavo ir facebooke viešino savo kelionių maršrutus, o vėliau ši videomedžiaga atgulė keliasdešimtiniuose baudžiamosios bylos tomuose. Tatjana Borovec Garliavoje buvo gal porą kartų, kaip pati teigia, atvežė budėtojams maisto, tačiau jos dosjė irgi „papuošta“ diskusijų iš socialinių tinklų kopijomis. Gintaras Banaitis – buvęs policininkas – bene realiausiai vertina šios bylos sulipdymo grimasas, tačiau ir pats pakliuvo, nes kalbėdamas su žmona telefonu paprašė jam į Šventąją atvežti žiūronus ir fotoaparatą. Vyras ketino savo verslo reklamai pagaminti vizitines korteles bei iliustracijoms nufotografuoti…voveraites, tačiau dabar yra kaltinamas stebėjęs vienos partijos kandidato į Kauno merus vilą Šventojoje ir t.t., ir pan.

Manęs dažnai klausia, kodėl aš apie tai rašau ir kam iš Lietuvos politinio elito prireikė: a] žlugdyti žmonių pasipriešinimo neteisybei valią, b] įrodinėti, kad mūsų valstybėje pedofilijos nebuvo… Konkretesnę analizę šiais klausimais palieku ateičiai, o juokais ekspromtu visiems klausinėtojams primenu kažkada ankstyvoje jaunystėje matytą vieną pirmųjų teletiltų tarp JAV ir Sovietų sąjungos piliečių. Tuomet viena diskusijos dalyvė iš visų jėgų amerikiečiams aiškino, kad sekso Sovietų sąjungoje nėra. Šį cirką prisimenu kaskart, kai išgirstu aiškinant, kad pedofilijos Garliavoje nebuvo. Žmonės, matyt, savo malonumui, žlugdė karjeras, verslus ir aukojo gyvybes ant bylos žudikės aukuro…

Parašiau vos ne savo, šios istorijos stebėtojos, baigiamąją kalbą… tačiau metas grįžti į bylos nagrinėjimą Šiaulių Apygardos teisme.

Geros naujienos – Vitalijus Keršis gyvas ir turi naują gynėją

Tris kartus [paskutinįjį be jokio pranešimo – aut.past.] praleidęs Šiaulių Apygardos teismo posėdžius ir teisėjų „apdovanotas“ 400,0 eurų bauda rugsėjo 26 dienos bylos nagrinėjime apsireiškė V.Keršis. Jį lydintys apsauginiai tarsi liudijo keistą jo statusą: kitose Garliavos bylose buvęs specialiuoju liudytoju, šioje V.Keršis jau valstybės saugomas kaltinamasis. Kaukės šis bylos dalyvis nenusiėmė, tačiau jo bendrabyliai teigė esą pažinę šį veikėją iš akių. Nustebino ir naujoji valstybės saugomo kaltinamojo advokatė Vanda Laukevičienė, pareiškusi, kad labai operatyviai susipažino su didžiąja bylos dalimi, todėl užsitęsusi svarstymo pertrauka buvo nutraukta.

Teisėjų kolegija atmetė Andrejaus Lobovo prašymą dėl DNR testo atlikimo. Šis kaltinamasis tvirtina turįs įtarimų, kad Deimantė K. esanti jo dukra.

Dariaus Kaminicko prašymą daryti teismo posėdžio įrašą teisėjai tenkino.

Be to, buvo parodyti du įdomūs ikiteisminio tyrimo apklausų epizodai, liudijantys, kad tyrėjai A. Gecevičienei apklausas vykdyti aktyviai „padėjo“ suinteresuotas asmuo – Marija Milinienė. Ši moteris bei jos šeimos nariai yra pateikusi didžiulius civilinius ieškinius, todėl ne vienam bylos dalyviui ar stebėtojui kilo įtarimų dėl tokio aktyvaus jos dalyvavimo formuojant baudžiamąją bylą. Minėtuose įrašuose pastebėta, kad tyrėja A.Gecevičienė liudytojui Povilui Reklaičiui uždavinėjo daug menamų klausimų, kas traktuotina kaip atsakymų sufleravimas. Įrašuose dažnai girdisi užkadrinis M. Milinienės balsas.

Prie bylos pridėta nauja medžiaga – kaltinamajai Ramintai Baltuškienei įteikti apdovanojimai Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui pažymėti. Tačiau motyvuoti advokato Dano Svirinavičiaus prašymai dėl Garliavos šturmo 2012-05-17 dieną suplanavimo, išlaidų sąmatų pateikimo bei su tuo susijusi informacija gynybos nepasieks. Kolegija šį prašymą atmetė, nors būtent tokie dokumentai galėtų pagrįsti policijos pateiktų civilinių ieškinių sumas. D. Svirinavičiaus teigimu, mergaitės paėmimas ir taip buvo suplanuotas, todėl tai yra pačios teisėtvarkos struktūrų veiklos sąnaudos. Be to, jo ginamosios R.Baltuškienės bendravimas telefonu su Garliavos istorijos dalyviais niekaip negalėjo įtakoti policijos, anot Prezidentės Dalios Grybauskaitės, „perteklinės jėgos panaudojimo“ Garliavoje išlaidų, todėl neaišku, kodėl R. Baltuškienei pateikiamas policijos civilinis ieškinys.

D. Svirinavičiaus prašymas nuotoliniu būdu apklausti eksteisėją Neringą Venckienę irgi buvo atmestas.

Kaltinamasis Gintaras Banaitis prašė apklausti tris su jo kaltinimais susijusius policijos pareigūnus bei iškviesti liudyti Garliavos policijos nuovados viršininką Sergejų Lemzekovą. Pastarasis turėjo galimybę profesionaliai stebėti Garliavos taikaus pilietinio pasipriešinimo įvykius, todėl galėtų paaiškinti, ar buvo ten kokia nors organizuota stovykla įkurta ar ne ir pan.

Abu G. Banaičio prašymus teismas atmetė, nes liudytojas negalįs ko nors įžvelgti, tačiau A.Gecevičienei ir M.Milinienei tokios taisyklės ikiteisminio tyrimo metu negaliojo.

Prie bylos prijungta ir 30 nuotraukų, kurias Gediminas Aidukas nufotografavo tuo pačiu metu, kai jis, pagal jam inkriminuojamus kaltinimus, neva sekęs privačius asmenis. Jo teigimu, jis tuo metu fotografavęs, nes tuo metu dirbo nekilnojamojo turto agentu, be to, ieškojo mažesnio namo sau asmeniškai.

Apribota kaltinamųjų teisė apsiginti?

Šiaulių Apygardos teismo kolegija ne tik ignoravo ką tik išvardytus kaltinamųjų bei jų advokatų prašymus, ji lengva ranka atmetė ir esminį prašymą. Antrą kartą mergaitės gynėjai prašė iškviesti liudyti garbius, Lietuvos valstybei prisiekusius asmenis, disidentus, dvasininkijos atstovus, kad ilgą laiką su jais kartu Garliavoje budėję arba dažnai lankęsi žmonės paliudytų tai, ką matė, girdėjo ir kokia situacija iš tiesų buvo garsiojo miestelio Klonio akligatvyje.

Vienas ketintas pakviesti liudytojas, buvęs Seimo narys Vytautas Matulevičius, visai neseniai jau liudijo JAV Helsinkio grupei. Amerikos Kongresui V.Matulevičiaus liudijimai tiko, Šiaulių Apygardos teismui jų neprireikė.

Gal galėtume konstatuoti, kad esame dar vieno graudaus fakto stebėtojai – Lietuvos teismuose apsiginti neįmanoma arba labai sunku, todėl N.Venckienei siūlę ir tebesiūlantys gintis savo valstybės teismuose yra arba visiški naivuoliai arba sąmoningai siunčiantys eksteisėją į pražūtį?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

to delfyje       2018-10-19 16:07

Nereikia taip toli blaškytis, nes Tiesos.lt irgi yra ši publikacija.

delfyje       2018-10-19 2:57

Vytauto Matuleviciaus straipsnis: Avineliu tylejimas. spalio 18 d.

???       2018-10-16 17:45

Taip, šaudome į savus ir labai našiai, kad tik stipresniam, įtakingesniam įtiktumėm. Šaudyti pradėjome, berods, 1939 ar 1940 metais, kai sovietams sušaudyti atidavėme Lietuvos pareigūnus Skučą ir Povilaitį (o galėjome leisti jiems bent pasislėpti…). Dabar vėl šaudome patyčiomis, niekinimu, neteisingai nuteisdami nekaltus, o kaltų nenuteisdami, šaudome ir tiesiogiai, jeigu reikia. Štai išvijome iš Lietuvos Š. Paberalių, išmetėme per langą Baltarusijoje V. Pociūną, tampėme E. Kusaitę, dabar dorojame Venckus, Kedžius ir visus, kurie šioje klaikumoje pamatė klaikumą ir viešai tai pareiškė. O mažąją Deimantę išgrūdome klykiančią iš gimtų namų idant tylėtų ir nebeatmintų. Išgrūdome ir Venckienę su Karoliu, kam mums teisingi teisėjai? Gaila, mūsų plaukuota ranka Karolio nepasiekė, užaugo tiesus ir sąžinigas žmogus, motinos vertas, kam mums toks, kad mūsų pradvisusią mielą kasdienybę pravėdintų? Žmonės mes, ar nežmonės?

Dzeikas       2018-10-16 17:02

Realijoms:
Dabar tokiu specialistu yra ir Lietuvoje. Taciau TADA, 1991m - “savi saude i savus” scenarijaus is sajudistu puses tiesiog nebuvo kam igyvendinti. Nebuvo pakankamos kvalifikacijos nei vykdytoju, nei organizatoriu. O jeigu vykdytu megejai - butu ir isplepeta ir atlikta nekokybiskai.
Deja stabdziu is moralines puses tokiems dalykams Lietuvos valdzioj nera. Ar buvo tada? Paklauskite pas “patriarcha”.

Realijos.       2018-10-16 16:01

    Kas dar nėra matę ir girdėję apie “savų šaudymą į savus”  - galėtų atvykti į Lietuvą - išgirsite ir pamatysite realiuoju laiku ir tikroviškai. Čia tokie specialistai dirba, kad kitur vargu bau ar surastume. Na, nebent pas buvusius (o kai kam gal ir esamus?  brolius ar Š.Korėjoje…

KGB šuniukai teisia       2018-10-16 7:14

Gaila man tų nabagų teisėjų, prokurorų - jie KGB vergai, šuniukai - be jokios laisvės, sąžinės, krikščioniškų vertybių, tiesos, gėrio, grožio ir t.t.

Pražūtis       2018-10-16 6:56

Išaušo pagaliau Laisvės rytas. Ką tik išrinktas 2019-05-12 LR Prezidentu Arvydas Juozaitis, per eilines beprotybės Garliavoje 2012-05-17 metines, prie Kedžių namų, nuėmė nuo kankinės Neringutės kojų jankių uždėtas grandines ir surakino jomis partškolos dėstytoją. Nutraukęs nuo Mergaitės globėjos, gėdingą, oranžinį kalinės drabužį, visos Lietuvos ir pasaulio akivaizdoje, “papuošė” juo Lietuvos vaikų į pražūtį siuntėją E. Žopienę.

teisejai tempia guma       2018-10-16 6:21

ir laukia JAV kongreso sprendimo del ekstradicijos panaikinimo N.Venckienei, tesiant jos politinio prieglobscio byla. Jie gal nenori buti ivardintais,  ,,nekvalifikuotais teisesaugos darbuotojais”, kaip atsitiko su Saruno Paberaliaus byla. Todel ir laukia ka nuspres Amerikoje. Si byla - Lietuvos teisesaugos impotencijos byla.

Dar karta       2018-10-15 21:24

Byla zudike yra gedingiausia simtmecio byla.

O,ba       2018-10-15 19:19

Kas čia iš vakaro žino, kad rytoj teisme posėdžio nebus ?

Dalyve       2018-10-15 18:40

Rytoj posedis nevyks.

...       2018-10-15 17:41

Ačiū, Irena♠

O,Dieve!       2018-10-15 15:54

Kada baigsis tų žmonių tampymas po teismus ?

Seneka       2018-10-15 11:03

Teisėjas, kuris nuteisia nekaltą žmogų, nuteisia pats save.


Rekomenduojame

Nacionalinis susivienijimas reikalauja nutraukti piliečių laisvių suvaržymus

Nida Vasiliauskaitė. Dabar klausimėlis: ką Ingrida?

Papunkčiui. Vytautas Sinica apie visuomenės susipriešinimą

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip (I)

Nida Vasiliauskaitė. Tradiciškai partijos skirdavosi idėjomis ir ideologijomis, bet tie laikai jau baigėsi

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Tarp teisės į gyvybę ir teisės į abortą

Vytautas Sinica. Apie siūlymą, kad šalys Europos Sąjungoje nebeturėtų veto teisės

Vytautas Rubavičius. Baltarusijos galvosūkis – Kremlius laimi?

Nida Vasiliauskaitė. Apie „vatnikus“ ir jų medžiotojus jorkšyrus: kurie iš jų yra tikroji politinė bėda

Keletas prezidento metinio pranešimo komentarų: P.Girdenis, J.Laučiūtė, A.Širinskienė, P.Saudargas, A.Švarplys

„Netiesos jausmas valstybėje palaukti negali“? – Lietuvos Respublikos prezidento Gitano Nausėdos metinis pranešimas

„Tradere“ leidyklos naujienos: Birželio sukilimo metinių proga leidžiama J. A. Antanaičio knyga „Tautos instinktas išlikti“

Citata. Dantė Aligjeris: apie neutralumo padarinius moralinių išbandymų metu

Jonas Kauneckas: visi turime su Nacionaliniu Susivienijimu reikalauti Referendumo arba kitos Visuomenės apklausos

Nida Vasiliauskaitė. Tai šitą jie vadina „komunikacija“ ir „profesionalumu“?

Jūratė Laučiūtė: Visiems, balsavusiems už TS-LKD partiją, siūlau pagalvoti, kas jums yra Lietuva

Naciukų* Lietuva? Aleksandras Nemunaitis primena, Tomas Baranauskas pataria

Vidmantas Valiušaitis. Tėvas apie Birželio sukilimą

Audrys Karalius. Padre…? Kodėl…?

Kaip naujojo kairuoliškumo ideologija užkariavo JAV universitetus – Krescencijus Stoškus primena prof. Česlovo Milošo liudijimą

Andrius Macas. Kaip mylėti vienodai?

Andrius Švarplys. Tėvynės Sąjungos partija tampa genderistine globalistine partija (papildyta)

Rasa Čepaitienė. Tėviškos figūros

Algimantas Rusteika. Negrįžtamumo taškas

Dr. Rogeris Hodkinsonas. Kai bus surašyta šios beprotybės istorija, vyks reputacijų skerdynės!

Nida Vasiliauskaitė. Apie visuotinę penkiapirštystę ir kaip reta protingą kunigaikštį

Geroji Devintinių Naujiena: „Aš esu gyvoji duona, nužengusi iš dangaus, – sako Viešpats. Kas valgys tą duoną – gyvens per amžius“ (Jn 6, 51)

Saulius Dambrauskas kviečia Aplinkos ministerijos partnerius į diskusiją: džiaugsimės rinkdami šiukšles ar imsimės globalaus šiukšlinimo prevencijos?

Tėvo dienai. Audrys Karalius: Mano tėvas – Sibiro Liūtas

Birželio sukilimo 80-mečiui: Vidmantas Valiušaitis. Lietuvos diplomatinė tarnyba – neįveikta pasipriešinimo citadelė

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.