Demokratija ir valdymas

Irena Vasinauskaitė. Profai ir profanai

Tiesos.lt siūlo   2021 m. balandžio 24 d. 21:22

16     

    

Irena Vasinauskaitė. Profai ir profanai

skrastas.lt

Pamenate, kiek patyčių iš opozicijos, žiniasklaidos ir šiaip asmeniškai nemėgstančių Valstiečių žaliųjų lyderio Ramūno Karbauskio sulaukė praėjusios kadencijos Vyriausybė ? O koks ažiotažas kilo tuomet, kai ši partija, laimėjusi 2016-ųjų Seimo rinkimus, išdidžiai pareiškė, kad subūrė profesionalų Vyriausybę!

Prisiminusi tai, nutariau palyginti valstiečių ir dabartinę koalicinę Vyriausybes. Nuo pirmųjų Ingridos Šimonytės moteriausybės, taip vadinamas dabartinis vykdomosios valdžios darinys, darbo dienų susidaro toks įspūdis, kad Tėvynės Sąjunga … prognozavo didesnį rinkėjų pasitikėjimą. Tuomet savo keistomis programinėmis nuostatomis netrukdytų giminiškos politinės jėgos – visų rūšių liberalai.

Dėl moteriausybės blaškymosi galima kaltinti pandemiją ir jos sąlygotą suirutę šalies ūkyje. Dar daugiau. Premjerė ir jos komanda vis užsimena, kad dėl visko kalta dabar ir dar ilgai tokia bus – Sauliaus Skvernelio Vyriausybė.

Tačiau nepamirškime, kad ir ši patyrė, kas yra COVID-19 viruso sukeltos pasekmės. Ir visai tvarkingai stengėsi jas įveikti, nors nuolat pagalius į ratus kaišiojo tos damos, kurioms dabar tenka tęsti anos Vyriausybės pradėtus darbus.

Niekur nedingsi. Valdžią perėmus, problemų sprendimo tęstinumas yra neišvengiamas. Be to, pagal opozicijoje turėtas pareigas dabartinės valdančiosios koalicijos damos galėjo žinoti kiekvieną S. Skvernelio Vyriausybės žingsnį: V. Čmilytė-Nielsen buvo opozicijos lyderė, I.Šimonytė – Seimo kontrolės komiteto vadovė, A. Bilotaitė – Seimo antikorupcijos komisijos pirmininkė. Reikėjo dirbti, ne tik prieš televizijos kameras kritinės meditacijos transe staipytis, neva, viską blogai Aurelijus Veryga daro. Būtų moterys bent pasitreniravusios ir realiai sukūrusios tą mistiškąjį 130 punktų COVID-19 įveikimo planą, kurio per pirmąjį 100 dienų neišvydome.

Praėjusią kadenciją Sveikatos apsaugos ministerijai vadovavo medikas psichiatras, dabartinei – ekonomistas, buvęs Valstybės kontrolierius, į naująją savo darbovietę tarsi vorele atsivedęs dalį buvusios įstaigos vadovybės. Gal dar nepatyrėme viso ministro Arūno Dulkio genialumo ir jis puikiai žino sveikatos apsaugos sistemos specifiką.Tačiau faktai kalba ką kitą. Sergamumas nemažėja, nors šalies viduje jau buvo trošku nuo suvaržymų. Kai tik žiedines Lietuvos savivaldybes buvo galima aplankyti, į Egiptą jų vietinės atmainos viruso, sako, daug pavojingesnio, galėjai drąsiai nuskristi ir “parsigabenti”.

Jokia vidaus reikalų ministrė, papilkėjusiu prižiūrėtojos veidu, neišpuola į nacionalinės TV eterį ir neskanduoja, kad ribojamos išorinės, o ne vidinės turistų gastrolės. Stebiu Agnę Bilotaitę, vis aiškinančią, kas draudžiama ar už ką baudžiama, ir tyliai mąstau, kokios mintys dabar kamuoja Klaipėdos „misių“ rinkimo renginių organizatorius. Tėvynės Sąjungos gražuolei Agnei gi buvo suteiktas uostamiesčio “Mis foto” titulas.

Įdomus faktas – trys istorikai dirba I. Šimonytės Vyriausybėje. Energetikos (Dainius Kreivys), Krašto apsaugos (Arvydas Anušauskas) ir Užsienio reikalų (Gabrielius Landsbergis) ministerijoms vadovauja istorikai.

Kol kas galima vertinti tik vieną bendrą jų istorinį sprendimą – isterišką Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro direktoriaus Ado Jakubausko atleidimą iš darbo.

D. Kreivio „nuopelnus“ Lietuvos elektros tinklų sistemą prijungiant prie ES dar vertinsime. Jau užfiksavome jo nusipaistymą apie „užblokuotą“ Astravo elektrą. A. Anušausko žvaigždžių valanda paaiškės, kai žmogus, turėdamas tokį tiesioginio darbo krūvį Seime ir Vyriausybėje bei patapęs jaunu tėčiu, parašys dar vieną storą, kilograminę knygą ir nė nešnipštelės, gal jam padėjo Genocido centro jaunimas. Apie Užsienio reikalų anūką ką nors geresnio galėsiu pasakyti tik tada, kai išgirsiu bent kartą su nesumeluotomis intonacijomis bei pasididžiavimu balse ištariant šiuos žodžius: „Lietuvos Respublikos įstatymų viršenybė prieš ES“ ir „Mūsų Tauta“.

Įdomi ir keista yra I. Šimonytės Vyriausybės personalinė sudėtis sukauptos patirties klausimu. Tarkime, Aplinkos ministras Simonas Gentvilas dėl darbinės patirties stokos atleido sistemoje ilgiau už jį patį dirbusią pavaldinę Olgą Vėbrienę, nors savuosius administravimo įgūdžius tobulino, tik mojuodamas Klaipėdos miesto tarybos nario mandatu, viešosiose įstaigose ir partinėje veikloje. Aršiu aplinkosaugininku besidedantis asmuo prasčiausiems neturtingųjų automobiliams uždės taršos mokestį ir popins ekologiją…kirsdamas miškus? Kuriozų Vyriausybė!

Ne puikesnis buvo ir S. Svernelio Aplinkos ministras, medžiotojas bei medkirtys Kęstutis Mažeika. Jo prabangioje sodyboje bent laiptų griūvant nesigirdėjo…

Aušrinė Armonaitė – Ekonomikos ir inovacijų ministrė. Jau ryškėja akivaizdus jos konkuravimas su pačia premjere. Vis rungtyniauja moterys, kuri pirma kokią Gerąją Naujieną tautai praneš. Reikia naudotis galimybe susireikšminti, kad jos pačios laisvieji partiniai profesionalai “neapšoktų.” Jau pasigirdo grasinimai, neva, mažos dozės narkotikų dekriminalizavimas ir partnerystės patvirtinimas yra tolesnio buvimo valdančiojoje koalicijoje sąlygos.

Tėvynės Sąjungos, Liberalų Sąjūdžio ir Laisvės partijų valdančioji koalicija – labai šnekus ir ambicingas sambūris. Bet kalbomis ar nuolatiniu blaškymuisi krizės neįveikiamos. Manau, per 100 dienų jau buvo įmanoma susivokti, kad oponavimas iš opozicinių apkasų baigėsi. Reikia įgyvendinti rinkiminius pažadus, skirtus šalies gyventojų daugumai. O šią tikrai ne narkomanai ar kiti netradicinio gyvenimo būdo žmonės sudaro.

Visus I. Šimonytės ministrus, išskyrus susisiekimo – Marių Skuodį – vienija svarbus bruoželis: jie turi didelę patirti visuomeninėje ir politinėje veiklose.

Sauliaus Skvernelio Vyriausybėje irgi buvo nenusakomas patirtis (pagal tekusias pareigas) turinčių ministrų, labai staigiai pakeistų arba net prezidentinių nepasitikėjimų nepaisiusių: švietimo, mokslo ir sporto (Jurgita Petrauskienė), kultūros (Liana Ruokytė-Jonnson), vidaus reikalų (Eimutis Misiūnas), susisiekimo (Rokas Masiulis).

Analogišką situaciją pastebiu ir I. Šimonytės Vyriausybėje. Čia Trojos arklys – teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska. Ši ministrė yra puikiausias logotipas apgailėtinai Lietuvos teisingumo sistemai.

Susipažinusi su viešojoje erdvėje paskelbta informacija apie visus I. Šimonytės Vyriausybės ministrus pastebėjau dar vieną detalę – joje yra nemažai muzikalių žmonių, muzikos mokyklose baigusių pianino klases. Šis faktas man priminė buvusio Seimo nario, profesoriaus Arūno Gumuliausko pasakojimą, kaip jį į parlamentą išrinktą Valstiečių žaliųjų sąraše priėmė Seimo senbuviai: „Susipažindami jie vis klausinėjo, kiek aš žemės turiu. Nesupratau, kodėl tai vyksta.“

Mielai galiu paaiškinti: jei esi Valstiečių žaliųjų žmogus, privalai būti ūkininku, jei Tėvynės sąjungos – pianistu.

Jokioms partijoms nepriklausančio S. Skvernelio Vyriausybė buvo profesionalesnė, o joje dirbo tik 4 Valstiečių žaliųjų sąjungos ministrai iš keturiolikos. Pats premjeras susitikimuose su rinkėjais demonstravo komunikacinius gebėjimus ir nebijojo auditorijos. Regis jam labiau pakenkė kelio asfaltavimas nei darbas kelių policijoje. I. Šimonytės Vyriausybėje kol kas dominuoja profanai, nors jose ir dirba 8 Tėvynės Sąjungos nariai. Ji pati – nepartinė, kabinetinė politikė, su žmonėmis bendravusi pro pastato ar reklaminio autobusiuko stiklą. Tačiau politologai jau prognozuoja, kad moteriausybės Ingrida – vienintelė Tėvynės Sąjungos galimybė…

Tobulėjimui nėra ribų, o viltis – visų rinkėjų motina.

skrastas.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

StasySG       2021-04-26 9:55

O Maldeikiukas konservatorius išgyrė Šimonytės vyriausybę ir supliekė prezidentą ilgiausiame delfio straipsnyje. Ir ta valdymo dauguma, išrinkta nedmokratiškuose mažumos rinkimuose, juačiasi puikiai, nes tai atitinka nedemokratišką konstitucją. Ir nieko iki naujų rinkimų jiems nepadarysit.
———- žiūr. “Maldeikis apie santykius su Nausėda: jis nenori padėti mums, kad mes padėtume jam”.

stasys       2021-04-26 6:19

Pagyvensime autore dar šimtą dienų ir bus viskas aišku , Lietuva valstiečių ‘profesionalus’ kentė keturis metus o tai reiškia jog Skvernelio vyriausybė nelabai kuo skyrėsi nuo Butkevičiaus ..tas pats ‘profesionalumo’ lygis ,o va šitą motervyriausybe dirba mažiau pusmetį ir Jūs jau ją lyginame su buvusiais . Ar ne per anksti ..? Taip , natūralus moteriškas nepasitenkinimas matant tokį pokyčiu verpetą .. užsukta moterimis . Nieko naujo .

StasySG       2021-04-25 16:20

2021-04-25 15:46
————————-

Dievas čia ne prie ko.

Už ką būtų?
Atsakymą tikriausiai pats(i) turite. Manau,  už konservus, liberalus ir laisvamanius tikrai NE, nes jų remėjai atėjo. Gautų kitos politinės jėgos. Rinkimų  balsai būtų pasiskirstę KITAIP. Ir tai būtų tikroji demokratija. O dabar ji išprievartauta.

StasyG,       2021-04-25 15:46

jeigu balsavimu tiki labiau negu Dievu, tai pasakyk, už ką būtų balsavę tie, kurie liko namuose?

Puiku       2021-04-25 13:30

Daug čia visko -  teisybės ir tendencingumo, meilių ir nemeilių. O pats siekis Lietuvoje išvysti rojaus kampelį, kai pasauly pragaras - tiesiog širdį glosto.

Dangė       2021-04-25 11:57

Kodėl vis dar kalbama apie pandemijos valdymą? Ar todėl, kad nurodomi iš piršto laužiami užsikrėtusiųjų skaičiai? Juk Kovidu-19 užmaskuotos politinės pandemijos tikslas - masinė vakcinacija, paskui “čipavimas”, kuris sumažintų žmoniją 6 milijardais. O šio “Didžiojo perkrovimo” programą, vedančią “Naujosios pasaulio tvarkos” link, įgyvendina svarbiausias redukcijos propagandistas Bilas Geicas ir tie, kurie už jo slypi. Tarp jų Vatikanas ir popiežius, pradėjęs karantiną, uždarydamas bažnyčias. Ir dabar drįsta kalbėti apie “ne tik tarnavimą žmonėms, bet ir darbą su žmonėmis”. Gal todėl Vilniaus arkivyskupas neleidžia kunigams dalyvauti Marše už šeimas? O B. Geicas yra pasakęs: “Jei mes gerai atliksime vakcinacijos darbą, sumažinsime gyventojų skaičių 10-15 procentų”.

pasidarė "be veido"       2021-04-25 11:11

per daug aiškiai išsiduoda susisiekimo ministrė, kad ne ji vadovauja.

Nori mušti lazdą rasi       2021-04-25 10:52

Aiškiai Gėrb. Irenai patinka labiau žaliej, nes tik meilės kliedesiais galima pateisinti šitą rašinėlį, buvau geresnės nuomonės apie Gerb. Ireną. Dėl pandemijos valdymo neturiu priekaištų šiai vyriausybei, o praeitai turiu, nes per spalį ir lapkritį
užsikrėtuieųjų skaičiai kilo iki 4000, bet ko iš meilės neatleisi. Dėl viso kito, turbūt visi žino, kad per mažai balsų gavo TS, kad valdytų viena, turėjo su kažkuo jungtis, o nebuvo su kuo, nes visi nekenčkia TS dėl to, kad Landsbergis atėmėm ramų sovietinį kąsnį iš daugelio ir reikėjo sukti galvas kaip Laisvėje išgyventi.todėl jungėsi su puspročiais liberalais.Bet anot Vasinauskaitės tada reikėjo geriau perleisti valdžią Karbauskiui, štai dėl šitos Itrenos meilės įtarimų visokių kyla

Kis       2021-04-25 10:04

super apzvalga!

StasySG       2021-04-25 9:24

PS. Patiko. Ne tik vakcinacijai, bet ir rinkimams labai pritinka čia pat TiesojeLT filosofės N. Vasiliauskaitės pamąstymas: “Paprasti, ne itin išsilavinę, ne itin protingi žmonės, esą, vadovaujasi emocijomis, reaguoja spontaniškai, visi kartu – kaip banda, o protingieji – protu: jie patys mąsto, neskuba, tikrina faktus, žvelgia kritiškai, viskuo abejoja ir, jeigu ką RENKASI , tai tik argumentų pagrindu.”——Taigi, mūsų atveju būtent protingieji išsirinko moteriausybės bazę. O paprastieji, ne itinišsilavinę..? Jiems niekas NELIEPĖ, tai jie kaip banda pasiliko namuose ir nėjo RINKTI net patikusių.—-Po 4 ar mažiau metų rinksime kitus, kaip sako moteriausybės pirmininkė, bet vėl ne visi. nes niekas neįpareigoja. Tokio dokumento nėra.

StasySG       2021-04-25 8:21

Straipsnis kruopštus, bet dėl vilties, atleiskit…  “Nieks kits čia nekalts…” dėl pravardžiuojamos MAŽUMOS moteriasybės, tik mes rinkėjai. Nes rinkti Lietuvoje mums NEPRIVALU - nori eini, nori neini, todėl ir rezultatas toks. Privaloma PAREIGA rinkti mums kažkodėl neuždėta. Akivaizdu,  tauta dar nespėjo susivokti kas tikroji demokratija. Gal sulauksime praregėjimo, o gal ir ne.

Ale       2021-04-25 6:45

ši koalicija ir vyriausybė kaip vainikas ant Lietuvos kapo pagiedant dainelę „pokyčiai po pokyčių“.

Neįžeidinėkite       2021-04-24 23:56

visų moterų. Ne moteriausybė, bet bobausybė. Nepriklausomai nuo šeiminės padėties.

Pagarba autorei       2021-04-24 23:03

Taikliai.Super.

ah1       2021-04-24 21:40

Nesąmonė kad ” viltis – visų rinkėjų motina.”, “viltis - durnių motina” - patarlį žinau ko ne nuo pat gimimo

habilitās       2021-04-24 21:38

Deja, viltis – kvailų rinkėjų motina.


Rekomenduojame

Andrius Martinkus. Ką liudija dainos „Kelkis, Lietuva!“ gimimas?

Karolinska (Švedija) ligoninė nebetaikys hormoninio lyties keitimo metodo vaikams

Lina Dūdaitė-Kralikienė. Kai priežastys painiojamos su pasekmėmis, arba Kaip grąžinti valstybę prie ‘res publica’

Eligijaus Masiulio bylos penkmečiui artėjant Dovilas Petkus klausia: ar Tauta gali tikėtis atomazgos, aiškumo ir teisingumo?

Algimantas Rusteika. Apie karą, kurio nebus

Nuo bačkos. Andrius Navickas, vienas iš naujojo Partnerystės įstatymo autorių – apie krikščionybę, meilę ir naujuosius inkvizitorius

Ramūnas Aušrotas. Pora pastabų dėl koalicijos partnerių (!) rengiamo Partnerystės įstatymo projekto

Nida Vasiliauskaitė. Ką atsakyti žmogui, kuris yra „pasiryžęs aukoti dalį savo laisvės vardan bendro gėrio“?

Vytauto Sinicos pozicija LRT diskusijoje su Tomu Vytautu Raskevičiumi dėl vienalytės partnerystės projekto

Gertrūda Jolanta Juchno SF. Reikia dalyvauti, nes jei nepaprašysime atsižvelgti į Tautą, kito Maršo jau nebebus

Replika. Romualdas Žekas. Rafinuotas bandymas apgauti

„Neredaguota“ pokalbis su Nida Vasiliauskaite. Žmonių balsas

Dėl pasisakymų organizatorių vardu: „Didžiojo Šeimos Gynimo Maršo 2021“ organizacinės grupės pranešimas žiniasklaidai

Iš skaitytojų pašto. Pranas Kaladė apie Laisvę ir „laisvę“

Paulas Stametsas: Išgydo net vėžį – nepažintas grybų pasaulis

Kardinolas S. Tamkevičius palaiko „Šeimų maršo“ idėją: „Ginant principines vertybes Bažnyčia stovės mūru“. Kunigų R. Grigo ir A. Valkausko pozicija

Andrius Švarplys. Į ką lyties ir diskriminacijos nęsamonės perdaro Ameriką: gimsta naujoji CŽV

Herta Burbė apie „galimybes“: vasarą paplūdimyje

Vytautas Sinica. Bažnyčia draudžia katalikams balsuoti už partnerystę (ir A. Navickas tą žino)

Brolio Arūno Peškaičio žinia: Pranciškonų ordinas draudžia broliui Pauliui Vaineikiui dalyvauti Šeimų gynimo marše (papildyta)

Nuo bačkos. Andrius Navickas: Taip, aš palaikau Partnerystės įstatymo priėmimą

Kastytis Braziulis. Ar pritariu šeimų maršui? Taip, be abejo, nes…

Nida Vasiliauskaitė. Klausiate, ką daryti? Paklauskite piliečių

Jarūnė Rimavičė. Atsakymai į klausimą, nuo ko ginama tradicinė šeima Lietuvoje

Andrius Švarplys. Pagaliau yra alternatyva „Dviračio Žynioms“

Romualdas Žekas. Lavono gaivinimas

Jolanta Blažytė. Aūūū, Greta!!! Kur tavo „How dare you?“

Nida Vasiliauskaitė. Dabar išties pabūsiu – pirmą kartą – radikalu

Papunkčiui. Vytautas Sinica apie elitizmą

Vidas Rachlevičius. Dvi šalys nesitaiksto su Kinijos užmačiomis Pietų Kinijos jūroje – koks bus šios atsakas?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.