Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas

Emilija Trumpaitė. Galimybių pasas – kodėl ši idėja man labai nepatinka?

Tiesos.lt redakcija   2021 m. balandžio 29 d. 9:05

20     

    

Emilija Trumpaitė. Galimybių pasas – kodėl ši idėja man labai nepatinka?

Galimybių pasas – pažadas turėti privilegijų, t.y. teisę mažumai turėti ir daryti daugiau nei likusiems. Projektuose svarstoma tiems, kas paskiepyti, ir tiems, kurie atlikę testus, leisti veiklas, kurios „laikinai“ dėl karantino buvo uždarytos: valgyti restoranų viduje, eiti į kiną, teatrą, dalyvauti šventėse ar masiniuose renginiuose, eiti į svečius.

ES kalba apie žaliąjį pasą, leidžiantį kirsti valstybių sienas, bet dar iki galo nenusprendė, kaip iš tiesų tai veiks. Lietuvoje vyriausybė, nusižiūrėjusi nuo Danijos ir JK – nes gi ten pažangūs Vakarai – puolė kurti savo.

Man asmeniškai šita idėja labai nepatinka ir pasidalinsiu kodėl.

Pirmiausia, prisiminkime ribojimų kontekstą. Uždarymai buvo skirti tam, kad viruso plitimas būtų suvaldytas ir nebūtų užtvindytos ligoninės, neįvyktų sveikatos sistemos kolapsas. Gražus ir geras tikslas, bet buvo sustabdytos visos planinės paslaugos. Tam, kad paslaugas būtų galima teikti, sugalvota atvykstantiems paskirti PGR testą, kad sergantys nepakliūtų į stacionarą. Pradžioje atsakymai labai vėluodavo, todėl buvo nustatytas 48 val. „galiojimo terminas“ nurodant žmonėms tarp testo ir paguldymo į ligoninę izoliuotis. Bet jei žmogus pasidaro testą penktadienį, tai gultis turėtų sekmadienį, o jei gultis pirmadienį, tai testo reikia šeštadienį, todėl įvestas 72 val. galiojimo terminas. Atvykusiems su neigiamu testu dažnai išlįsdavo teigiamas po kelių dienų, užsikrėtimas galėjo įvykti bet kur, žinant, kad taip bus, medicinos personalas dėvėdavo papildomas apsaugas ir tie pacientai būdavo toliau stebimi, pakartotinai testuojami ir tik du neigiami testai reikšdavo, kad žmogus gal tikrai neserga. 

„Galimybės“ bus atvertos ir turintiems neigiamą testo atsakymą. Testai yra skirti diagnozei patvirtinti, o ne atmesti. Jie tinka kolektyvuose, kad būtų laiku atsekti ir izoliuoti užsikrėtusieji, bet testą norima pritaikyti spontaniniams susibūrimams.

Neigiamas testas visada yra apie praeitį. Tai nereiškia, kad žmogus neturėjo kontakto su virusu ir nėra 14 dienų inkubaciniame periode. Suteikti galimybes eiti į masinius renginius naudos turi nykstamai mažiau nei testų nedarymas.

Vakcinos neužtenka visiems, suteikti privilegijas paskiepytiems yra nesąžininga. Net tada kai miestas vakcinų turi, vis dar egzistuoja prioritetų eilė, nors norintys senoliai ir medikai paskiepyti. Kai vienu metu vakcinų ir yra, ir nėra, tvarka sudėtinga administruoti. Vakcinos nėra šimto procentų garantija, kad neužsikrėsi. vakcinos kuriamos tam, kad paskiepyti žmonės nemirtų, dar geriau – sunkiai nesirgtų, o geriausiu atveju – net neužsikrėstų. Tai visų pirma yra asmeninė apsaugos priemonė, populiacijos apsauga yra šalutinis poveikis. Kol dauguma bus nepaskiepyti, tol ir gavęs skiepą žmogus yra potencialiai viruso nešiotojas. Jei pasiskiepys visi, virusas išnyks, kuo daugiau bus pasiskiepijusių, tuo saugesni bus neskiepyti.

Tai kokia prasmė tada skiepytis, jei vis tiek gali užsikrėsti, jei ir toliau turi dėvėti kaukes? Duosim jums galimybes! Žmonėms kyla daug klausimų apie vakcinas – ne vien apie jų prasmingumą, bet ir saugumą, patikimimumą, efaktyvumą. Atsakymas į šiuos klausimus yra „priimkite mokslo dovaną“ arba žurnalistų ašaros, kad niekas nerašo, kaip veikia vakcinos. Pala, o ar tai ne jūsų darbas informuoti visuomenę šiomis temomis, atsakyti į klausimus? Tačiau užuot atsakę kuria skandalingas antraštes ir didina žmonių nepasitikėjimą skiepais.

Pasas galios tik laikinai, kol pasiskiepys pakankamai žmonių. Kada bus tas pakankamai, kai toks lėtas tempas, kad tuoj reiks trečios dozės paskiepytiems žiemą? Ir jei taip bus, kad skiepų jau tikrai užteks visiems ir visi galės skiepytis, tai kam tada diskriminuoti žmones pagal tai, ar pasiskiepijo, ar ne?

Persirgę irgi gauna galimybes. Sirgę gali dar kartą užsikrėsti ar tapti nešiotojais. Persirgusiais laikomi tik tie, kurie turėjo teigiamą PGR arba antigeno testą ir gydytojo išvadą. Kaip tada su tais, kurie serga lengvai, bet laiku nesikreipė? Arba su tais, kurie serga sunkiau, bet pavėlavo kreiptis, ir nors darbe protrūkis, simptomai tipiški, bet testai jau neigiami? Svarstoma leisti ir antikūnių testus, bet kaip bus su tais, kuriems tigras sumažėjo? Ar mes taip mechanistiškai ir primityviai suprantame sveikatą tik per tai, ką galime laboratoriškai pamatuoti, ignoruodami kitus imuniteto komponentus, kuriems kol kas testų neturime?

Galimybių pasas skamba sarkastiškai: iš žmonių pirma atimi galimybes, o tada jie turi atlikti žygius, kad susigrąžintų savo laisves atsakomybės ir duomenų sąskaita.

Nediskriminavimo principas ir kiti tokių regiliavimų nenuoseklumai. Žmogus negali būti suvaržytas dėl savo sveikatos ar pasirinktų ar įgimtų savybių, tačiau dabar nusprendžiama, kad viena liga sergantys (t.y. visi, kurie neįrodė, kad neserga) yra didžiauga grėsmė tautai ir ekonomikai, o tie, kurie nesiskiepija, yra baustini gyvenimo suvaržymu. Mes juokiamės iš totalitarinio Kinijos režimo su balų sistema ir kameromis visur, bet patys gyvename miestuose su kameromis ant kiekvieno kampo, virtualiu patruliu ir tikrais patruliais, kurie turi teisę e-sveikatoje patikrinti imuniteto statusą. Taip, COVID yra baisi liga, sukėlusi siaubingą perteklinių mirčių skaičių, o pasveikusiems paliko persekiojančius simptomus. Suvaržymais ir skiepais sakoma, kad mums labai didelė vertybė yra visų žmonių gyvybė ir šalies saugumas. Nuosekliai tęsiant mintį, blogiau už mirusius senolius, nutukusius, ligotus ir keletą jaunų aktyvių žmonių, kuriems žiauriai nepasisekė, taip pat baisios beprasmiškos mirtys nuo alkoholio. Bet ta pati vyriausybė kalba, kad alkoholio ribojimai yra šūdas būtent tada, kai jie pradeda veikti.

Dar blogiau už mirusius yra kiekvienas negimęs vaikas, tai logiška būtų skatinti gimstamumą ir bausti už negimstamumą, tai yra apmokestinti bevaikes poras ar viengungius – buvo ir tokių pavyzdžių istorijoje. Galima kontroliuoti ir kitas ligas, pavyzdžiui, tuberkuliozei galioja priverstinis gydymas – kodėl nepradėjus reikalauti, kad prieš eidami į žmones, visi pasidarytų laboratorinius testus ir plaučių rentgenus, kam apsiriboti rentgenu tik prieš įsidarbinant kai kuriuose darbuose?

Apskritai, daugiausia problemų kyla iš skurdo, o kelias iš skurdo yra per gerą švietimą, bet negi dabar spręsti tokias kompleksines socialines problemas, kai galima tiesiog įvesti galimybių pasą.

Laisvė ir saugumas yra dvi monetos pusės, negali turėti 100% saugumo ir 100% laisvės – reikia rinktis. Taip pat viešai deklaruojama lygybė sakytų, kad laisvę ir saugumą valstybė dalina po lygiai, neskirsto žmonių, gyvenime jau kaip bus taip, nes patys žmonės turi prisiimti atsakomybę už savo gyvenimus. Jei kam nors duodi, o kam nors ne, tai jau nebe saugumas, o kontrolė, atimanti iš žmonių atsakomybę, gebėjimą spręsti, rinktis, mąstyti, klysti ir pasitaisyti – būti žmonėmis.

Iliustracija: Gustavo Doré „Dantė ir Virgilijus devintajame pragaro rate“

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

>Princas Pilypas 2021-05-1 2:03        2021-05-3 13:08

tai pamėklei reinkarnuotis nelemta. Visagalė pragaro ugnis sunaikina visus ir bet kokius virusus.

Health Ranger Report       2021-05-1 11:38

2021 Tulsa Event Day 1 Part 21 Doctor Christiane Northrup at the Health & Freedom Conference 04-16-2021, “What’s In the COVID-19 Vaccines?”

https://www.brighteon.com/b545fb5c-135d-4811-930d-ee8d8366a5d3

stasys       2021-05-1 6:25

Viena mintis autorės vienok patiko , skatinti gimstamumą ir baisią bausme linciuojant viešai bausti viengungius vyrus ir vienišas moteris . Jei ta požiūrį išplėtoti , ne tokia radikalią forma , manau galima bus surasti vaistą ‘tai problemai’ .Pasas ir kitos kontrolės priemonės tik veiksmų iliuzija kurią privalu sveikatos sistemai kurti pateisinant tas išleidžiamas lėšas .

Princas Pilypas       2021-05-1 2:03

http://uploads.disquscdn.com/images/c7d7fa89af179ba246da48eae3ff3758fcddf92919eb0500abd9d8f9fb8a94c0.png
,,In the event that I am reincarnated, I would like to return as a deadly virus, to contribute something to solving overpopulation.” (Prince Philip, 1988 m.)

,,Persikūnijęs kitam gyvenimui, norėčiau grįžti kaip mirtinas virusas, prisidėdamas prie gyventojų pertekliaus sprendimo.“ (princas Pilypas, 1988 m.)

Health Ranger Report       2021-05-1 1:45

„mRNR“ vakcinos gali redaguoti jūsų genus per „retrointegraciją“ (video):
https://www.brighteon.com/27f909c9-1761-4b38-9b0b-5cd4611f6b7b

Health Ranger Report       2021-05-1 1:43

Jie nežaidžia! Pradėtas visuotinis GENOCIDAS prieš žmoniją! (video):
https://www.brighteon.com/64f7f15f-8677-46c3-bdf7-8453c55be9bc

Po antros nuodų dozės       2021-04-30 10:46

daugelis ištemps ne ilgiau 2 metų, mirs net nuo slogos, nes imuninė sistema bus negrįžtamai sunaikinta:
http://www.kla.tv
Kitaip žmonijos iki 1 milijardo per porą metų nesumažinsi, o tupėti po žeme dešimt metų po branduolinio karo niekas iš vergvaldžių nenori, ar neaišku?
Greit tuo klausimu bus paskelbtas bendras visam pasauliui įstatymas, pagal kurį be “paso” negausi net maisto parduotuvėje, sk. Apr 13:17.

Ethan Huff (News Target)       2021-04-30 0:21

https://www.newstarget.com/2021-04-28-why-are-certain-5g-components-labeled-cov19.html
Ethan Huff.  Kodėl tam tikri 5G ryšio bokšto komponentai pažymėti „COV-19“?
2021-04-28
Ataskaitos rodo, kad kai kurie 5G bokšto įrenginiuose naudojami elektriniai komponentai pažymėti žymeniu „COV-19“, beveik tokiu pat kaip COVID-19, užkrato, sukelto Uchano koronaviruso pavadinimas.

„Patriot Street Fighter“ Telegram paskyros vaizdo medžiagoje apie komponentus aiškiai matomi pažymėti COV-19 jų lustų rinkiniuose.

5G komponentų montuotojai visame pasaulyje pranešė apie panašius jų bokštuose esančios įrangos žymėjimus, o tai rodo, kad šis reiškinys yra keistai paplitęs ir akivaizdžiai neatsitiktinis.

Kaip atsimenate, plandemijos pradžioje, pasirodė pranešimų, kad Uchanas, kur tai prasidėjo, savo 5G bokštus įjungė beveik tuo pat metu, kai vietovės gyventojai ėmė sirgti. Kai kurie iš jų taip susirgo, kad krito gatvėse negyvi.

Netrukus po to Donaldas Trumpas paspartino 5G diegimą Jungtinėse Valstijose, ir štai po metų mes turim daugybę sergančių ir mirštančių, tariamai nuo „viruso“.
Kas čia vyksta iš tikrųjų? Paliksime savo skaitytojams nuspręsti, ar yra ryšys tarp 5G ir su Kinijos virusu susijusių simptomų bei ligos.

Būtinai pažiūrėkite šį vaizdo įrašą iš „Brighteon.com“, kuriame rodomas dar vienas COV-19 mikroschemų rinkinio komponentas, naudojamas 5G diegime (ĮSPĖJIMAS: KALBA):
Vakcinos ir 5G, o ne koks nors fantomas „virusas“, platina ligas ir mirtį
Per pastaruosius metus, kai dešimtys milijonų amerikiečių buvo uždaryti, telekomunikacijų operatoriai užsiėmė 5G mikroschemų rinkinių montavimu bokštuose visoje žemėje, taip pat mokyklose, kuriose besivystantys vaikai praleido visą dieną klasėje.

Ar gali būti, kad 5G spinduliuotė sukelia tuos pačius simptomus, dėl kurių dabar kaltinamas Wuhano koronavirusas (Covid-19)? O Kinijos viruso injekcijos? Ar jie taip pat sukelia simptomus, atspindinčius tuos, kuriuos sukelia 5G spinduliuotė?

Galbūt stulpai ir bokštai duoda smūgį „vienas du“ ir kartu sukuria tas pačias sveikatos problemas. Visa tai kartu yra sveikatos nelaimių receptas, ir vis dėlto pagrindinė žiniasklaida orientuota tik į „virusą“, kartais paminėjant „retą“ kraujo krešulį ar mirtį.

Pabandykite kaip įmanoma įtikinti mus visus, kad tik „virusas“ yra pavojingas, o viskas, ką jie siūlo kaip „sprendimą“, yra visiškai „saugu“, milijonai žmonių atsibunda, kad visa tai yra apsimestinė.

“O, brangū, technokratai, išlindo yla iš maišo”, - rašė vienas Brighteon komentatorius. „Tiksliniai dažniai, sukeliantys tam tikras ligas.“

Jei tai tikra, kokių dar įrodymų jums reikia, 5G neigėjai, nei tiesiai ant specialiai pritaikyto RF moduliatoriaus modulio (kuris lemia išėjimo dažnį) užantspauduota formuluotė? Turi būti ištirtas FCC (Federal Communications Commission).

žmogelis iš kaimo       2021-04-29 22:57

aš tai nesiskiepysiu ,ir ką? Neturėsiu ;vergo; paso?

Ne į temą       2021-04-29 21:46

Kaip perskaityti(ištarti) autorės pavardę? TrUmpaitė ar TrAmpaitė?

Dar kartą rinkėja iš Kauno       2021-04-29 20:52

Gal žmogus, prižiūrintis portalą, tegu pravalo javascript “utėles”, nes jos bandant pasiųsti komentarą išsyk prikimba,  ir išmetamas angliškas užrašas, každaug kad “šis puslapis neegzistuoja, klaida”.
Jeigu Šopauskas jau išsimiegojo per žiemą, gal pasirūpintų portalo apkuopimu. Nes buvo minėta, kad būtent jis yra šio portalo administratorius. Juk tos pačios bėdos čia išlenda jau ne pirmus metus.

Rinkėja iš Kauno       2021-04-29 20:43

geras straipsnis. Dalykiškas, logiškas, argumentuotas, sklandi kalba (tik poroje vietų kažkaip nutrūksta mintis, gal trumpinta, ar korektūros klaidos).
Tik gaila , kad autorė bent trumpai nepristatyta. Įdomu, kokia jos profesija, kur dirba.

O.G       2021-04-29 19:51

Geriau turėti sveiką kūną ir protą,  nei privilegijas. Tai ir parodo, kas žmogui svarbiau. Aš renkuosi meilės kelią, o priveligijuoti - baimės, nes nežino kokį nuodą susileido. Būkite laimingi.

Jules       2021-04-29 19:49

Nepravedė rimtos desovietizacijos, įslaptino kagebistus ir taip jie manosi stabdą Putino Rusiją? Kuo mus laiko tie LRT dezistai? Nepartiniai vadovauja partijoms, o KGB anūkai aukščiausioje valdžioje ir taip jie mano stabdantys galimą Rusijos okupaciją? Kuo jie mus laiko?

ah1       2021-04-29 19:24

tai ne galimybių pasas o dalyvio eksperimente pasas bo jokios pandemijos realiai nėra, vakcinos realiai nėra ir būti negali nes caronovirusas mutuoja, badymas špricais, testavimas klaidingais testais, kaukės - verslas ir tiek. Esame okupuoti caronrakabdžio verslo akivaizdžiai.

Jules       2021-04-29 15:43

Čėpucha: “Jei pasiskiepys visi, virusas išnyks, kuo daugiau bus pasiskiepijusių, tuo saugesni bus neskiepyti” - Kapsukės hipnozė, ne daugiau. Anksčiau buvo proletarų, atseit, skarmalių diktatūra, o dabar ekspertų, prapiesorių ir Kapsukės absolventų. Vakcinomis nuo Covid -19 netiki neišsilavinę žmonės, o išsilavinę ir ypač su aukštuoju Kapsukės išsilavinimu labai tiki. O su dviem ar trimis aukštaisiais net sapnuose tiki. Va laikas ir parodys, kas buvo teisus čia, o kas tiesiog blogio kolaborantas, pasirengęs pamažint Lietuvių tautą ir pasitarnaut draugui Švabui ir jo kuriamai pasaulinei imperijai. Primenu, kad anksčiau tie išsilavinę tikėjo Moksliniu Komunizmu ir okupaciją vadino išvadavimu. Dabar vėl tie patys tiki Moksliniu Covid’u ir Moksline Raudonąja Oligarchija, manydami, kad Pasaulio Vyriausybė vėl suteiks jiems privilegijų ir viršenybių, kaip Maskva anksčiau, - leis engti savo sesę ir brolį lietuvį.

Ne ,,galimybių pasas",       2021-04-29 12:40

bet vergovės įskaita.

habilitās       2021-04-29 11:45

Skaičiau iki: „Jei pasiskiepys visi, virusas išnyks”. Skiepas viruso nesunaikina ir jis niekur neišnyks, kam skleisti erezijas?!
O „galimybių pasas”..., kaip čia pasakius, juk ir tualetinis popierius būna spalvotas, su gėlytėm ir paveiksliukais. Vis įdomiau sėdint „saviizoliacijoje”.

taip, taip, ir dar karta taip       2021-04-29 11:24

ir ka? juk visus situos isdestytus teiginius zino tiek Lietuvos, tiek pasaulio politikai. ir bent jau Europoje politikai tikrai zino demokratijos pradziamoksli, iskaitant ir tema apie nediskriminacija (pasiklausius siuolaikiniu Lietuvos politiku pastarojo laiko pasisakymu, del ju labai abejoju). bet kazkodel vis tiek visokiu rusiu galimybiu ir kitokie pasai sekmingai skinasi kelia. kodel? cia jau nezinia. arba visi po truputi isproteja is baimes, nes visa gyvenima neteko spresti jokiu sudetingesniu uzdaviniu, viskas buvo daugmaz sustyguota. o gal is tikruju kazkas sukure samokslo teorija ir primete politikams vykdyti. siaip laikais jau nebetenka lengva ranka atletineti ir labiausiai neitiketinas teorijas

Cha,       2021-04-29 10:29

juk tai eilinė diktatūros išraiška bandai (PIŠ žodžiais “populiacijai”) valdyti.


Rekomenduojame

Andrius Martinkus. Ką liudija dainos „Kelkis, Lietuva!“ gimimas?

Karolinska (Švedija) ligoninė nebetaikys hormoninio lyties keitimo metodo vaikams

Lina Dūdaitė-Kralikienė. Kai priežastys painiojamos su pasekmėmis, arba Kaip grąžinti valstybę prie ‘res publica’

Eligijaus Masiulio bylos penkmečiui artėjant Dovilas Petkus klausia: ar Tauta gali tikėtis atomazgos, aiškumo ir teisingumo?

Algimantas Rusteika. Apie karą, kurio nebus

Nuo bačkos. Andrius Navickas, vienas iš naujojo Partnerystės įstatymo autorių – apie krikščionybę, meilę ir naujuosius inkvizitorius

Ramūnas Aušrotas. Pora pastabų dėl koalicijos partnerių (!) rengiamo Partnerystės įstatymo projekto

Nida Vasiliauskaitė. Ką atsakyti žmogui, kuris yra „pasiryžęs aukoti dalį savo laisvės vardan bendro gėrio“?

Vytauto Sinicos pozicija LRT diskusijoje su Tomu Vytautu Raskevičiumi dėl vienalytės partnerystės projekto

Gertrūda Jolanta Juchno SF. Reikia dalyvauti, nes jei nepaprašysime atsižvelgti į Tautą, kito Maršo jau nebebus

Replika. Romualdas Žekas. Rafinuotas bandymas apgauti

„Neredaguota“ pokalbis su Nida Vasiliauskaite. Žmonių balsas

Dėl pasisakymų organizatorių vardu: „Didžiojo Šeimos Gynimo Maršo 2021“ organizacinės grupės pranešimas žiniasklaidai

Iš skaitytojų pašto. Pranas Kaladė apie Laisvę ir „laisvę“

Paulas Stametsas: Išgydo net vėžį – nepažintas grybų pasaulis

Kardinolas S. Tamkevičius palaiko „Šeimų maršo“ idėją: „Ginant principines vertybes Bažnyčia stovės mūru“. Kunigų R. Grigo ir A. Valkausko pozicija

Andrius Švarplys. Į ką lyties ir diskriminacijos nęsamonės perdaro Ameriką: gimsta naujoji CŽV

Herta Burbė apie „galimybes“: vasarą paplūdimyje

Vytautas Sinica. Bažnyčia draudžia katalikams balsuoti už partnerystę (ir A. Navickas tą žino)

Brolio Arūno Peškaičio žinia: Pranciškonų ordinas draudžia broliui Pauliui Vaineikiui dalyvauti Šeimų gynimo marše (papildyta)

Nuo bačkos. Andrius Navickas: Taip, aš palaikau Partnerystės įstatymo priėmimą

Kastytis Braziulis. Ar pritariu šeimų maršui? Taip, be abejo, nes…

Nida Vasiliauskaitė. Klausiate, ką daryti? Paklauskite piliečių

Jarūnė Rimavičė. Atsakymai į klausimą, nuo ko ginama tradicinė šeima Lietuvoje

Andrius Švarplys. Pagaliau yra alternatyva „Dviračio Žynioms“

Romualdas Žekas. Lavono gaivinimas

Jolanta Blažytė. Aūūū, Greta!!! Kur tavo „How dare you?“

Nida Vasiliauskaitė. Dabar išties pabūsiu – pirmą kartą – radikalu

Papunkčiui. Vytautas Sinica apie elitizmą

Vidas Rachlevičius. Dvi šalys nesitaiksto su Kinijos užmačiomis Pietų Kinijos jūroje – koks bus šios atsakas?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.