Dalius Stancikas. Kur dingsta konservatyvūs rinkėjai?

Tiesos.lt siūlo   2014 m. gegužės 27 d. 2:54

36     

    

Dalius Stancikas. Kur dingsta konservatyvūs rinkėjai?

Bernardinai.lt

Nors po sekmadienio rinkimų Europos parlamente ir toliau didžiausia lieka centro dešinės „Liaudies frakcija“, tačiau Europos konservatoriai skelbia aliarmą: dešiniųjų radikalai perėmė ketvirtadalį jų balsų ir kelia didelį sopulį dėl artėjančių parlamentų rinkimų (Belgijoje jau taip ir įvyko: dešinioji euroskeptikų partija laimėjo parlamento rinkimus).

Panašiai, tik priešinga kryptimi, vyksta ir Lietuvoje: tuo metu, kai Tėvynės sąjungos lyderis Andrius Kubilius giriasi savo pergale, jo komandai iš tiesų skamba pavojaus varpai. Ne todėl, kad partija iš turėtų keturių mandatų Europos parlamente išsaugojo tik du. Problema kita ir, deja, giluminė – Tėvynės sąjungos elektoratas nenumaldomai senka: 2008m. Seimo rinkimai – 244 tūkst. šalininkų, 2012 m. – 206 tūkst., 2014 m. -199 tūkst. ir t.t.
Jau net nepadoru, atrodo, priminti, kad 1996 m. rudenį konservatoriai turėjo 410 tūkst., o atskirai kandidatavę krikščionys demokratai – 136 tūkst. rėmėjų. Apie kokią parlamentinę daugumą konservatoriai gali svajoti, kai vaikiškai džiaugiamasi vis dar vienu nuošimčiu aplenkus liberalus ar keliais balsais valdančius socialdemokratus, kurių dalį rinkėjų jau senokai suviliojo V. Uspaskicho, o prieš tai A. Paulausko partijos?
Liberalai – štai ta pagrindinė konservatorių grėsmė, jau tiesiog alsuojanti į nugarą ir stumianti juos nuo dešiniųjų vairo. Kas galėjo prieš dešimtmetį pamanyti, kad konservatyvioje Lietuvoje konservatorius ir liberalus teskirs menki 10 tūkstančių: Vilniuje – 3 tūkst., Kaune (konservatorių citadelėje!) tik 5 tūkst., o Klaipėdoje jau pralaimėta dvigubai?

Ar tai reiškia, kad Lietuva iš konservatyvios, vis dar Kūčių, Advento, Gavėnios, santuokinės vyro ir moters šeimos tradicijas tebesauganti valstybė tiesiog akyse virsta liberalia?

Na, ne viskas taip žaibiškai greit. Pirmiausia Liberalų sąjūdis numelioravo visų kitų liberalių partijų rinkėjus, o dar keliasdešimt tūkstančių prisidūrė itin neetiška savo rinkimų agitacija: provokavo siūlymais „atsilyginti už balsus“, neleistinai naudojo konkurentų nuotraukas, įžeidinėjo kitaminčius ir pan. Žodžiu, panaudojo jau kelerius rinkimus propaguotą konservatorių Manto Adomėno ir nesubrendančio „peliuko“ Algio Ramanausko–Greitai agresyviai cinišką strategiją, kurios principas – kritiką pakeisti įžeidimais, oponentą pribaigti patyčiomis.

Tai, pasirodo, „veža“, duoda nelauktų rezultatų, pritraukia besitūsinantį jaunimą, todėl per kitus savivaldos, o ypač Seimo rinkimus, tokių „vežėjų“, perspjaunančių net patį V. Uspaskichą, turėtų prisiperėti žymiai daugiau: tikslas juk pateisina priemones, argi ne taip?

Lošėjas (atsiprašau – verslininkas) A. Guoga Europos Parlamente keičia filosofą L. Donskį – štai kokia kryptimi ienas suka liberalų (o gal jau Pokerio?) partija. 

Didžioji dabartinių konservatorių problema ir yra ta, kad su liberalais jie tegali konkuruoti nebent štai tokioje trolinimo plotmėje ir galiausiai neišvengiamai jiems pralaimėti vien todėl, kad jų vadai gerokai jaunesni: tėvas anksčiau ar vėliau turi užleisti vietą savo padykusiai atžalai.

Daugiau jokių esminių skirtumų tarp šių vertybiškai skirtingų partijų rinkėjai nebemato. Todėl ir stebime Lietuvoje tokį provincialiai skirtingą nuo Europos politinį vaizdelį: jau kelinti metai Europą lieja radikali antibriuseliška banga, nuo jos gelbėdamiesi Europos konservatoriai bando kaip nors taisyti „nepasisekusį multikultūrinį projektą“ (A. Merkel, D. Camerono vertinimai), tuo tarpu Lietuvos konservatorių vadas ir toliau užsikertančiai kartoja: kuo daugiau Briuselio, tuo daugiau Lietuvos.

Kur čia skiriamoji linija nuo liberalų ar tų pačių kairiųjų? Kodėl surinkus daugiau nei būtina parlamentarų parašų Seime vis nejuda Konstitucijos patikslinimas dėl šeimos – todėl, kad konservatorių kandidatė į prezidentus kitokios nuomonės? Tuomet kitus penkerius metus D. Grybauskaitė įgyvendins kokią šeimos politiką: konservatorių ar liberalų? Kuriuo keliu – liberalų ar konservatorių – kituose rinkimuose ji nukreips savo rėmėjus?

Kodėl konservatoriai tyli emigracijos klausimais, kodėl laiku nepasiūlė žemės saugiklių ją parduodant užsieniečiams – juk vakarų Europos konservatoriai ir pasižymi tuo, jog pirmiausia rūpinasi savo šalies verslo ar piliečių gerove? Ar konservatoriai turi realių idėjų, kurios padėtų stabdyti katastrofišką Tautos išsivaikščiojimą – sekmadienio rinkimuose tedalyvavo tik milijonas du šimtai tūkstančių? Kodėl tiek daug konferencijose iškilmingai kalbama apie šeimos politiką, tačiau realiai niekaip neskatinama turėti daugiavaikę šeimą? Maža to – konservatoriams valdant ne tik buvo drastiškai sumažintos motinystės „algos“, bet imtos teisėsaugos persekioti motinos, gimdančios namuose. Kokia prasmė partijų programose skatinti jaunas poras auginti vaikus, jei į vaikų darželius ir lopšelius nesibaigia didžiausios eilės? Pagaliau ar ne naivu manyti, kad pasitraukęs rėmėjas sugrįš pas tave, jei eilinį kartą apšauksi jį Kremliaus agentu ar išdaviku?

Ką turėtų galvoti mąstantis rinkėjas, kai konservatorių lyderis džiaugiasi, kad per prezidento rinkimus Lietuvoje „pralaimėjo Kremlius ir Putino režimas“ (suprask, kam atstovavo socialdemokratų kandidatas) ir tuo pačiu primygtinai siūlosi į vieną koaliciją su tais „Putino režimo“ atstovais arba žada remti jų mažumos vyriausybę („Netikiu, kad su dabartine valdančia koalicija yra įmanoma tokį rinkėjų įpareigojimą darbams ir rezultatams realizuoti. Socialdemokratai padarys didelę strateginę klaidą, jeigu neišgirs ir nesuvoks, ką rinkėjai vakar pasakė“.).

Kadangi Europos parlamento rinkimai parodė, kad nepaisant „Drąsos kelio“ išnykimo jo rinkėjai nesugrįžo atgal pas konservatorius, belieka tik spėlioti, kur jie nuėjo? Parėmė Rolandą Paksą, rinkimų kampanijos metu savo šūkiais daugmaž atitikusį anglų konservatorių retoriką („Tvarka ir teisingumas“ gavo 60 tūkst. daugiau nei per Seimo rinkimus)? 

Kur apskritai nuo 1996-ųjų nuklydo tie veik 350 tūkstančių konservatyvių ir krikdemiškų balsų? Numirė su senąja tremtinių karta, išvažiavo į užsienius, pakeitė pažiūras, papildė nusivylusių nebalsuotojų armiją?

Atsakymų, matyt, ne vienas, bet protingi partijos nariai, užuot kaltinę rinkėjus, nedėkingas aplinkybes ar užsienio įtakos agentus, priežasčių pirmiausia turėtų ieškoti savo partijos veiksmuose. O čia atsakymas negailestingas: kaip gali daugėti partijos rėmėjų, kai jai vadovauja vienas nepopuliariausių politikų, o pati partija su kiekvienais metais baigia prarasti visus savo atpažinimo bruožus?

Konservatoriams taip toliau plūduriuojant ant skylinėjančio istorinio paveldo (kiek čia vakarietiškos demokratijos, kai užtenka vien Landsbergio pavardės ir niekam nežinomas jaunuolis įveikia politikos grandus?), 2016 m. Seimo rinkimuose A. Guoga drąsiai totalizatoriuje galės statyti ant naujos dešiniosios lyderės. Ir nepralaimės.

Bernardinai.lt

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

kodėl nusisukau aš       2014-05-31 6:49

dėl nerastos galimybės padidinti minimalų ir pensijas (dabartiniai padidino , ir ką), dėl atominės, dėl skalūnų, dėl nuostatos ir abejingumo Garliavos įvykiams, dėl požiūrio į įvykusį ir įvyksiantį referendumus bei keleto kitų dalykų. Seniau balsuodavau tik už konservatorius, laikiau juos moraliais.

StasysG       2014-05-29 17:10

Patiko komentaras “puikus straipsnis”. Balsuojant už prezidentą ir EP skirtumas toks: padėjau 2 ture du kryžiukus už G ir B, galvodamas, kad Balčytis gali parsiduoti lenkams.

techninei tarnybai        2014-05-29 16:20

jau gal dešimtą kartą per pastaruosius porą metų  rašau - susitvarkykit jūs vieną kartą reitingavimo funkciją . Labai dažnai neveikia.

puikus straipsnis,       2014-05-29 16:14

sutinku su daugeliu įžvalgų. Kur dingo konservatorių rėmėjai? Pvz. aš, žmogus su aukštuoju humanitariniu išsilavinimu, didele darbo viešojoje erdvėje patirtimi, dvidešimt su viršum metų ištikimai balsavau už dešinę -  Sąjūdžio deputatus, paskui Tėvynės sąjungą. Pedofilijos byla buvo lūžio taškas. Neprincipingas, ciniškas,  suktas konservatorių, buvusių valdžioje kartu su liberalais, elgesys, - “12 sekundžių filmukas” apie Garliavos šturmą, apsimetant, kad to gana, Jurkevičiaus komisija ir jo pakėlimas aukštyn sąraše už “nuopelnus” medžiojant Venckienę,  visiškas nesiskaitymas su žmonėmis, reikalaujančiais tiesos, FNTT pareigūnų istorija ir t….. Todėl Seimo rinkimuose jau balsavau už Drąsos kelią - jų sąraše buvo daug protingų, stuburą turinčių žmonių. Dabar Prezidento rinkimų pirmamame rate balsavau už Puteikį. Antrame - už Grybauskaitę, nes nemanau, kad Balčytis būtų geriau; kaip sakydavo mano mama,jis toks kaip zuikio š..das - nei kvepia, nei smirda. O EP rinkimuose balsavau už tautininkus, reitingavau jų pirmąjį penketuką. Gaila, nepateko. Bet manau, kad renkant naują Seimą vėl balsuosiu už juos. Nebent įvyktų stebuklas, ir konservatoriai atsikvošėję pamatytų, kokiu gyvu lavonu virto jų partija.

na na tai tuščiai smegenų dėžutei, Landsbergį šmei       2014-05-28 13:30

apie Wiljamso aferą tai paklausinėk Audrių Butkevičių, kuris tą firmą atvdė, kaip pats gyrėsi, o taip pat A.Paulausko draugą ekskomisarą Sadecką, kurio raštinėje ir buvo kurpiami dokumentai apie Mažeikių “nemokumą”.
Kitų tamstos tauškalų neverta bet komentuoti… “viena bobutė sakė”... matosi, kad pasaulį stebite tik per savos virtuvės langelį...o net 12 mankurtiškų protelių tokioms sapalionėms pliusiukus uždėjo.

Va kas tikrai Lietuvoje blogai - BVD (bendras vidaus durnumas) gerokai viršija leistinas ribas. Ir prie too yra gerokai prisidėjęs šis laikraštis su savo “rašytojais”.
smile

na na tai tuščiai smegenų dėžutei, Landsbergį šmei       2014-05-28 13:18

“Pirmas – patriarxas:
1).  Ar ne jis sukūrė „skylėtą“ teisinę sistemą, įgalinančią:
- „Prichvatizuoti tautos turtą“  sukurant 100 milijardinę investicinių čekių aferą?
-  Perkelti žemę iš prastų plotų į brangias reprezentacines, apgrobiant savininkus ir praturtinant „elitą“  dar 20 milijardų litų, pats tapo milijonieriumi per žemės kilnojimą ir perpardavimą bei atsiimtą turtą (deklaruota19 milijonų)?
-  Parduodant savininkų teises į žemę kitam asmeniui, kas įgalino apgrobti žemės iki šiol dar nemažai savininkų neatgaunančių nei išlikusių namų, nei žemės, nei nuomos už juos, nei kompensacijos?
-  Ištraukė – išėmė iš neliečiamo „strateginių Lietuvos objektų“ sąrašo Mažeikių naftos gamyklą ir sukėlė grėsmę Lietuvos ekonominiam savarankiškumui?
-  Jau praėjo 5 metai kai iš pensininkų atimta dalis pensijų, o V. Lanndsbergis net „nepastebėjo“ to, nekalbant apie tai, kad galėjo ir privalėjo atstatyti pensijas?”

TAIGI SUPAINIOJAI, VAIKELIUK, LANDSBERGĮ SU PIRMUOJU PREMJERU VAGNORIUMI, KURIS PERESTRIKINĘ PRICHVATIZACIJĄ, PAKEITĘS “ŠATRIJĄ”,  VYKDĖ PAGAL ČIUBAISOS PLANĄ. O DABAR SĖDI RUSIJOS KNIAZIAUS DEŠINĖJE, DARBO PARIJOJE IR TYLIAI JUOKIASI, KAI JO NUODĖMĖS VERČIAMOS ANT PATRIARCHO.

MILIJONIERIUM LANDSBERGIS NE TAPO. NORVEGŲ SURINKTĄ MILIJONĄ JIS PANAUDOJO MENININKŲ REMTOMS IR VAIKŲ SPECIALISTŲ STAŽUOČIŲ RĖMIMUI. NEPLIAUKŠK NEKŲ, JEI NEŽINAI. Turi google, bet nemoki juo naudotis? purvasklaidos nelaiminga auka.
smile

na na        2014-05-28 13:03

Stancikienė su Stanciku ir Kuoliu kartu su galimai “tatininkų” rėmėju Uspaskiu lietuvių tautą  gąsdina konservatorių “baubu”: “jei balsuosit už Grybauskaitę, tai kartu gausit ir Landsbergį su Kubiliuim” - ciniškai rėkė į eterį Uspiskichas. O Adamonis jam gerai atkirto; “jei balsuosit už Balčytį, dovanų gausit Uspaskichą.” Panašius traukia prie panašių. Žodinius sukčius prie ekonominių. Visą tą Gorbio perestroikos sąjūdžio runkelitą galima drąsiai priskirt prie žodinių sukčių su Z. Vaišvila priešaky.

to nesuprantu       2014-05-28 11:00

ne daugiau palaikanciu konservatorius,o daug tinginiu,kurie neina balsuoti,o po tgo loja ant valdzios,butu ateja daugiau protingu zmoniu ir nebalsave uz ‘sistemines partijas vaizdas butu kitoks,deje,avinu ,kaip valdzia sako yra labai labai daug,mano nuomone

To 2014-05-27 16:47        2014-05-27 20:50

Siūlau Kaunui pasirūpinti savomis problemomis. Didmiestis, o nerandate mokytų žmonių, kurie skaičiuotų balsavimo biuletenius NE IKI RYTO smile
Visi miestai kažkaip susiskaičiuoja, o Kaunui tai neįveikiama užduotis daug metų smile ar jūs ten visus nemokintinus siunčiate į rinkimų komisijas?

Nesuprantu       2014-05-27 20:12

iš kur dar tiek balsuojančių už konservantus.Tai, tikriausiai, negirdintys, nematantys ir nemąstantys.Jei bent kiek klausytų, matytų ir mąstytų, tai vien “rezistento nr.1” “susiženijimas"su komuniste ir kolaborante turėtų konservantų rėmėjus atgrąsyti net nuo konservatorių vardo paminėjimo.

To tik pažiūrėkit 2014-05-27 14:42        2014-05-27 16:53

Gerai padarė, tegul visas pasaulis sužino kaip Lietuvoje nesant pedofilijos, mergaitė padaryta valstybės paslaptimi.
Kodėl reikia slėpti ir kabinti makaronus ant ausų ?

Kaunas       2014-05-27 15:47

Sudomino Pikaso komentaras;” Konservatorių rėmėjų per Europarlamento rinkimus žymiai padaugėjo. 2009 metais jų buvo 147756, o 2014 metais - 198534. Skirtumas gaunasi ne toks jau mažas - 50778. Nežinau, ko ieško Dalius Stancikas? Gal to, ko nepametęs?” Tai kuris teisus dėl konservatorių rėmėjų skaičiaus,- Stancikas ar Pikasas? Jei Pikasas, tai šiuo portalu totaliai negalima pasitikėti, ką jau turbūt visiems įrodė priešrinkiminis totalus purvo pylimas ant Prezidentės.

ar tiesa       2014-05-27 15:23

kad Kuolys “vaikų mylėtojas”, tik išnaudojamas kaip kovotojas tam tikrų šalių saugumo struktūrų. Žodžiu yra “pakabintas”

to> ai ai ai       2014-05-27 14:37

tai, sakai, didžiausia konservatorių bėda ta, kad jie įsileido į savo partiją visą krūvą išdavikų, tokių kaip Aurelija Stancikienė, Žeimelis, Vagnorius, Puteikis… kuriems ne Valstybė rūpi, bet jų asmeniniai interesai.
      Nejaugi tamsta “pamiršai”, o gal su tokia pačia konservine smegenų dėžute ne nori prisiminti, kai sėdi geroj užkonservuotoj kėdėj, kurios net socdemai pajudinti negali, o gal nenori “po prinipu” – tu man aš tau. Leisk priminti tamstai, kaip visus 23 metus   konservų gaujos pagrindinėms partinėms smegenų dėžutėms rupėjo “Valstybė ir ne asmeniniai interesai”
Pirmas – patriarxas:

1).  Ar ne jis sukūrė „skylėtą“ teisinę sistemą, įgalinančią:
- „Prichvatizuoti tautos turtą“  sukurant 100 milijardinę investicinių čekių aferą?
-  Perkelti žemę iš prastų plotų į brangias reprezentacines, apgrobiant savininkus ir praturtinant „elitą“  dar 20 milijardų litų, pats tapo milijonieriumi per žemės kilnojimą ir perpardavimą bei atsiimtą turtą (deklaruota19 milijonų)?
-  Parduodant savininkų teises į žemę kitam asmeniui, kas įgalino apgrobti žemės iki šiol dar nemažai savininkų neatgaunančių nei išlikusių namų, nei žemės, nei nuomos už juos, nei kompensacijos?
-  Ištraukė – išėmė iš neliečiamo „strateginių Lietuvos objektų“ sąrašo Mažeikių naftos gamyklą ir sukėlė grėsmę Lietuvos ekonominiam savarankiškumui?
-  Jau praėjo 5 metai kai iš pensininkų atimta dalis pensijų, o V. Lanndsbergis net „nepastebėjo“ to, nekalbant apie tai, kad galėjo ir privalėjo atstatyti pensijas?
2).  Ar ne jis Ignalinos AE elektrą pardavinėjo 7 kartus pigiau nei Lietuvos piliečiams tiek Kaliningrado karinei bazei (pastoviai jo paties įvardintam priešui), tiek Baltarusijai, tiek broliams latviams, kas per 18 metų susidarė 10-20 milijardų nuostolių tautai?
3). Ar ne jis veltui „pardavė“ Mažeikių-Butingės-Biržų naftos kompleksą per Bumgarnerį (JAV) Chodorkovskiui (Rusija) ir padarė Lietuvai 4 milijardų litų žalą?
4). Ar ne jis pagrasino už teisybę apie „Wiljamsą“ teismu, nors yra Konstitucinio Teismo įvertinimas bei viešas V. Adamkaus prisipažinimas apie konservatorių prievartą – argi tai ne diktatūra?
5). Ar ne jis pardavė visas įmones tik „užsienio investitoriams“ už puse kainos, o ne saviems?

Antras – buvęs konservinis premjeras:
1) 2009-2012 m., kol šalį valdė tamstos gerb. Kubilius, iš Lietuvos emigravo 220 418 žmonių.
2) Valstybės skola per šį laiką išaugo nuo 17,37 litų iki 46,58 mlrd. litų.
3) Bedarbių skaičius Lietuvoje padidėjo nuo 121,3 tūkst. iki 210,2 tūkst.
4) Mokesčių sistema per vieną naktį buvo sujaukta taip, kad kažin ar pats ponas Andrius viską suprato.
5) Senjorams buvo sumažintos pensijos. Atgauti prarastų pinigų pensininkai negali iki šiol.
Nusavindamas “sunkiu”  Lietuvai laikotarpiu A. Kubilius su vyr buhaltere Šimonyte surado milijonus lėšų “  konsultacijoms”.  Seimo laikinoji tyrimų komisija, vadovaujama A.Skardžiaus, nustatė, kad bendra Energetikos ministerijos ir jos kontroliuojamų įmonių įsigytų paslaugų (teisinių, konsultacinių, viešųjų ryšių ir mokymo) vertė 2009-2012 m. buvo apie 252 mln. Lt. Iš jų: teisinėms paslaugoms – 94,5 mln. Lt, konsultacinėms paslaugoms paslaugoms -  136,5 mln. Lt., mokymo paslaugoms -  11 mln. Lt., viešųjų ryšių paslaugoms – 10 mln. Lt.
6) Dirbantiesiems sumažėjo algos, o mokesčiai - padidėjo.
7) Lietuvoje bankrutavo 5434 įmonės.
8) Energetikos srityje taip ir nebuvo nutiesta jokia jungtis. Užtat ponas Andrius ilgai svajojo apie atominę elektrinę, kurios lietuviai nenori.
9) Švietimo sistema suklestėjo taip, kad nuo 2009 m. buvo uždarytos 122 mokyklos.
10) Kultūros srityje labiausiai nuskambėjo tai, kad Vilnius buvo 2009 m. Europos kultūros sostinė. Skandalingai pagarsėjusi VEKS programa kainavo 208 mln. litų.
11) O kiek milijardų kainavo banko Snoras bankrotas? Dar ne viskas suskaičiuota.

          Tai čia jų buvo rūpestis Valstybe ar savi interesai?

tik pažiūrėkit        2014-05-27 13:42

kaip STANCIKIENĖS Drąsos Kelias bando įiteikti Putinui savo pareiškimais prieš Lietuvą. Net gtavai išvertė pareiškimą į rusų kalbą: :

ЛИТОВСКАЯ ПАРЛАМЕНТСКАЯ ПАРТИЯ: ВЛАСТИ ОСУЖДАЮТ НАСИЛИЕ НА УКРАИНЕ, А САМИ ТАКЖЕ РАСПРАВЛЯЮТСЯ С ПРОТЕСТУЮЩИМИ

Парламентская партия “Путь смелости”, которая образовалась накануне прошлых парламентских выборов в Литве на волне так называемого педофильского скандала, сегодня, 20 февраля, провела параллель между событиями в Киеве, и относительно недавными событиями в Литве, заявив, что методы в Литве ничем не отличаются от методов силовых структур на Украине, а осуждающие события власти Литвы погрязли в двойных стандартах, сообщает корреспондент ИА REGNUM.

“Жители Литвы с неослабевающим напряжением следят за событиями на Украине, устраивают пикеты и митинги, разжигают костры солидарности, поднимают траурные флаги и другими символическими знаками выражают поддержку украинскому народу, борющемуся за ценности Европы. Поддержку украинской оппозиции и беспокойство в связи с событиями в Киеве не раз выражала и власть Литвы, делегированные представители которой посещали Майдан, встречались с организаторами и участниками митингов. Но нелегко поверить в искренность тех политиков, которые благословили или своим молчанием одобрили расправу с участниками мирного пикета на ул. Клоне в Гарляве (местечко под Каунасом), а сейчас льют кровавые слезы из-за насилия против мирных протестующих на Майдане. Не крокодиловы ли это слезы?” - вопрошает в своем заявлении “Путь смелости”.

“Насилие на ул. Клоне и на Майдане различается только своим масштабом, но не методами, когда за физической расправой следует уголовное преследование. И на ул. Клоне, и на Майдане власть вела себя похоже - бросила на мирных граждан спецподразделения, которые даже использовали химические препараты, а потом возбуждали дела в отношении жертв, а не лиц, применявших насилие. Улица Клоне отличается от Майдана только тем, что это происходило в стране Евросоюза. Характерно, что в делегации, отправляемые Сеймом в Киев, входили лишь члены тех фракций, которые согласно договоренности, без доказательств, когда Генеральная прокуратура даже не показала полную запись штурма ул. Клоне и похищения девочки, голосовали за лишение члена Сейма Неринги Венцекене неприкосновенности и за инициирование импичмента.(neringavenskienė.com)

to o kur        2014-05-27 13:18

tas ‘kalės vaikas” niekur nedingo. Tiesioh pasislėpė po LIUDO VASARIO pseudonmu, jei ką.

taigi taigi        2014-05-27 13:15

“O čia atsakymas negailestingas: kaip gali daugėti partijos rėmėjų, kai jai vadovauja vienas nepopuliariausių politikų, o pati partija su kiekvienais metais baigia prarasti visus savo atpažinimo bruožus?”

Kubilius tik tiek nepopuliarus, kiek nepopuliari Lietuvoj TIESA. Nes iš Kubiliaus lūpų dar negirdėjau melagingų teiginių. Bet to negalėčiau pasakyti apie Stancikų dievuką, “populiarųjį” Uspaskichą, už kurio projektus taip uollia balsuoja Stancikienė, pareiškusi, kad Lietuvai nereikalingas nei Konstitucinis teismas, nei pati Konstitucija. Įdomu kas šiai daugiavaikei motinai užmok u-ž jos taškalus? Kniazius ar Paksas?

ai ai ai        2014-05-27 13:04

o kaip su suliberalėjusiais Bernardinais? a? Ponas stancikai? Nuo kada šis katalikišku besidedąs portalas įsileido neokairės ir liberalų (Donskio) rašytojus ir išgujo laisvus komentarus? Ten jau su žiburiu reik ieškot kriksčioniškų autorių.

ai ai ai        2014-05-27 13:01

didžiausia konservatorių bėda ta, kad jie įsileido į savo partiją visą krūvą išdavikų, tokių kaip Aurelija Stancikienė, Žeimelis, Vagnorius, Puteikis… kuriems ne Valstybė rūpi, bet jų asmeniniai interesai. Ir todėl taip lengvai vėjeliui iš Kėdainių papūtus Stancikienės su puteikiais nuėjo oboliaut su Uspaskichu. Gėda.

to Kritikas Pikčiurna        2014-05-27 12:31

ar jūs rusas?

o kur       2014-05-27 12:28

dingo tas kalės vaikas, Zigmas Vaišvila. Palojo, palojo ir vėl būdą buvo įtrauktas, iki kito karto, svolačius.

Konservų mirtis       2014-05-27 12:10

Palikimas atiteko OŽIUKUI.

Su kuo       2014-05-27 11:26

bendradarbiauti tautininkams?Ir kaip Gyvena Garliavos mergaitė?

Norisi pritarti Kritikui Pikčiurnai dėl       2014-05-27 11:24

melo,apgaulės,klastos konservantų Lietuvos politikoje.Iš pradžių  ir trumpai atrodo patraukliai,lengvai,greitai,bet paskui bus sunkios pagirios ypač jaunoms apkvailintoms galvelėms.Įtikėję Guoga ar Grybauskaite.

Kritikas Pikčiurna       2014-05-27 10:47

Puikus straipsnis. Tik turiu priekaištą dėl sąvokų naudojimo. Nereiktų dabartinį keiksmažodį TS/LKD, sudarytą iš šventų žodžių pirmųjų raidžių, gretinti su konservatyvizmu. Yra konservatoriai ir yra konservantai. Pirmieji siekia pratęsti laiko išbandytas tradicijas, antrieji - cheminiu ar kitokiu būdų užkonservuoti esamą turinį, kad jis nesikeistų ir nesimatytų tikrojo turinio. Turinys pasirodo, kai konservų dėžutę atidarai…
O partija ir žmogus pasirodo, kai gauna valdžią...
Rezultatus gerai žinom, jie plačiai aptarti statistinių rodiklių suvestinėse.
O ką norėjo užkonservuoti dabartinė konservantų vadovybė?
Atsakymą vėl duoda jų pačių veiksmai. Jie viską padarė, kad Lietuvoje būtų užkonservuota Burokevičiaus pasirinkta ideologija bei kadrai ir jo paremti valdymo bei švietimo metodai. Socdemai, nors yra iš tos pačios bačkos, bet nors Burokevičiaus stalininės statinės kvapą išsivėdino patys… Tik reikia nepamiršti, kad jie tai padarė tik Sąjūdžio spaudžiami, kad turimos valdžios bei turtų galutinai neprarastų.
Tačiau mes darome klaidą, kai skaičiuojame balsus po eilinių rinkimų. Derlius labiau priklauso nuo sodo ir oro, nei nuo pjūties ir vaisių rinkimo. Kai 74-tus metus Mičiūrino ir Lysenkos metodais Sodas yra sistemingai skiepijamas, kryžminamas, genėjamas - toks ir derlius. Viską lemia tai, kas skiepijama šeimoms, vaikams, ko mokoma mokykloje, kas rašoma žiniasklaidoje, socialiniuose tinkluose, kokiais kancerogeniškais atraktoriais maitinamas jaunimas ir Tauta, kaip vykdomas “kryžminimas”.

Visos skalbimo priemonės pasižymi viena savybe - panašus tirpsta panašiame. Taip plaunami ir protai.
Taip panašios sielos tirpsta giminingos propagandos sultinyje, kurią skleidžia giminingos sielos, giminingo verslo naudai su giminingais tikslais ir tokios pat giminingos sielos pasirenka giminingus vadus per eilinius rinkimus. Rinkimų statistika tėra tik mūsų Lietuvos aritmetinis pjūvis.
Bet laimei, giminystė baigiasi, kai stojama mirties akivaizdoje. Va tada prasideda stumdymasis ir muštynės, kas išliks. O mūsų dauguma vis dar ieškom į save panašių, nes vis dar nesuprantam, kad išmirštam ir esame stumiami išmirti ir susinaikinti.
Sodas auginamas ilgais dešimtmečiais ir kruopščiu sunkiu kūrybiniu darbu, o ne pripuolamai prieš rinkimus. O seną sulaukėjusį sodą yra lengviau iškirsti nei skiepais bei atrankiniu genėjimu jį atjauninti…
Tad norint sulaukėjusį sodą vėl sukultūrinti reikia šiam darbui dešimtmečiams pasišvęsti ir jį kantriai dirbti. Žodžių ir kalbų šiame kelyje negana.
Kai apsidairai, daugiausiai yra šnekančių. O kas dirba?
Na surinkome, kalbėdami su žmonėmis akis į akį, pakankamai balsų referendumui, kad pasakytume, kad norime permainų. O kas toliau - vėl atidavėme žmonių protus posovietiniams propagandistams plauti. Toks bus ir derlius.
Savo namus ir savo sodą reikia statyti bei puoselėti patiems ir nuolat. Niekas už mus to nepadarys. Kas rytą turime klausti savęs - kas padarys, jeigu ne aš, ne čia ir dabar?

Nes, galbūt, rytoj mirsime… Ne po vieną, bet visi kartu.

Apuokiukas       2014-05-27 10:35

EP rinkimų rezultatai nuvylė. Visų pirma – didžiulis liberastų palaikymas. Nors čia gal ir nieko keisto. Juk daugumai svarbiausia ne moralinės, tautinės, krikščioniškos, etnokultūrinės ar socialinės vertybės, o pirmiausia pilvo ir piniginės reikalai. Matyt tokie rinkėjai, nusivylę konservatoriais ir darbo ( paprasta ar buvusia demokratine ) partijomis, šį kartą nusprendė pasirinkti liberastizmą... Ir Guogos iškėlimas viską pasako… Nuvylė kažkur pradingę N. Puteikio ir ,,Drąsos kelio“ rinkėjai. Matyt teisūs buvo kai kurie politikuotojai sakę, kad už juos balsuoja tiesiog ,,protesto balsai“... Matyt ,,protesto balsai“ pasirinko Pakso-Borisovo ir A. Guogos partijas. Tautininkai, kaip paprastai, surinko 1,5 proc., nors šį kartą ėjo ir koalicijoje su ,,Lietuvos sąrašu“, o už juos agitavo ir Nijolė Sadūnaitė bei Algirdas Patackas…

Kaunas       2014-05-27 9:17

straipsnis tikrai išmintingas ir geranoriškas. konservatoriai privalėtų įsiklausyti.

Net keista       2014-05-27 8:49

Konservai sumenko, liberastai iškilo. Anoks čia pasirinkimas, kai konservai ar liberastai, kaip sakoma, ta pati gauja, tik liberastai kitoje rankoje ir nieko naujo. Tegul masloidai per dauųg nedžiūgauja. Ar konservai ar liberastai savo partinėmis smegenų dėžutėmis galvoja vienodai ir daro vienodai. Į Lietuvos padangę lėtai bet stabiliai kyla naujos jėgos - tautininkų sąjunga, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Nors kai kas jau nurašė Drąsos kelią bet jai yra potencialas kilti, o šitos jėgos kyla ant konservų ir libetrastų nepasitikėjimo bangos.

dauguma, pamate kaip       2014-05-27 8:16

Landsbergas remia exkomuniste, nusisuko ir pareme tautininkus, gal partija, gal zaliuosius. Penkeri metai gudumos…

razas       2014-05-27 8:11

Rinkodaros žargonu: moki už keturis — gauni du…

Dzūkija       2014-05-27 7:50

Kas mums atsitiko…Ar partijos pavadinimas ir yra partijos esmė...Konservatoriai su prezidente užuot stūmę Lietuvą į Briuselio glėbį,turėtų ginti tautines vertybes-ŽEMĘ,KALBĄ,LITĄ,ŽMOGŲ. Ar Lietuvoje konservatorių kova už pamatines vertybes - anūko prastūmimas į Briuselį...Aš nesiimu spręsti- ar tas žmogus buvo vertas atstovauti Lietuvą ES,nes aš visiškai nieko apie jį nežinau,išskyrus tik,kad anūkas.Kaip ir apie Guogą - kad pokerio lošėjas…Ir tauta juos išrinko.Kodėl?AR ne todėl,kad esame kerštingi,susiskaldę,pamiršę kuo buvome ir nebežinantys kas
esame..O gal pas mus viskas gerai,o gal tikrai tik
tiek verti,nes neturime bendro tikslo ir pro siaurą savo interesų plyšį
nebematome kitokios ateities ,o tik lovį.
Įsikandę partinių
priklausomybių ,lojame net nesusimąstydami gerai ar blogai,juk esmė ne
darbuose - svarbus pats procesas - lojimas ant kitokio.
Kviečiu visus galvoti,jei dar turite galvas ir surasti bendrą tikslą -
išsaugoti valstybę ateities kartoms,ir būtį sąžiningiems sau.Jeigu
kerštaudami dėl referendumo,spjauname į visa kita - tai nematau tame
jokio patriotizmo,tik interesų konfliktą...O referendumas būtinas ir
kova dėl jo dar nebaigta - už tikras idėjas ir tiesą reikia kovoti iki
galo.Net rinkimuose-ko ,deja,nepadarėme.
Sako - iš klaidų mokomasi,jei esi protingas,todėl kviečiu - nebūkim
avinų banda.

Lietuvoje bobučių       2014-05-27 7:48

diktatūra.Labai gaila,kad jos ne gerosios pasakų senelės,o dažnai piktos,godžios ir pagiežingos.Net ir savo vaikams.A.Kubiliaus partijos ištakos nelabai gali pasigirti kilme.

klausimas       2014-05-27 7:23

kuo skiriasi socdemai nuo konservatoriu,beveik niekuo,tai vakar patvirtino kubilius ,kuris labai,labai nori i valdzia:DD,mano nuomone

Naivi tautelė.       2014-05-27 7:12

Gal Guoga ims ir padalins pinigėlius?Nors šiaip,tai jis turi vidinį kovingą potencialą .Tik dabar didelė Briuselio alga jį apramins.O artimiems partijos kolegoms liko šnipštas,kaip ir mums jų nuobodžios kalbos.Ilgai jas nevarinės,nes jaunimui reikia darbo.Jaunimas prasiblaivys.Vaizduoja kietus,bet atsidaužys į gyvenimo realybę.

Vakar       2014-05-27 7:09

A.Kubilius nepadoriai įkyriai piršosi į koaliciją socdemams,kėsindamasis juos galutinai “suėsti”.Sunku patikėti,kad socdemai leisis suvalgomi.

Ale       2014-05-27 7:02

pritariu autoriui; vietoj perdėto džiūgavimo (reklama gi) reikia esminių permainų partijoje (mažai tikėtina). Džiaugtis iš viso nėra dėl ko, - rinkėjai neturėjo rimto pasirinkimo, todėl dalį patraukė padūkėliai liberalai…


Rekomenduojame

Robert P. George. Drąsa, meilė ir pasiaukojimas kovoje už šeimą

Lietuvos advokatūros pergalė prieš STT: slaptų pažymų eros pabaiga?

Pristatome „Šeimų Sąjūdžio“ nuotolinę vaizdo konferenciją apie protesto akciją birželio 15–17 dienomis

Geroji Naujiena: Broliai, seserys, gyvenkime ir mes tikėjimu, ne regėjimu

Rasa Čepaitienė. Jie sako „NE“

Nacionalinis susivienijimas kviečia paminėti Birželio sukilimo 80-metį

Kastytis Braziulis apie jėgos naudojimą prieš parlamentarą: incidentas gali tapti precedentu

Nida Vasiliauskaitė. Kokia būtų TS-LKD ir medijų reakcija, jei tai būtų nutikę Baltarusijoje ar Rusijoje?

„Neredaguota“ pokalbis su istoriku Valdu Rakučiu apie tarpukario Lietuvą iki perversmo

Andrius Švarplys informacinėje laidoje „Proto balsas“: kur dingo tikroji TS-LKD partija ir „konservatizmas“ Lietuvoje?

Kas Nidą Vasiliauskaitę stebina labiau nei žvaigždėtas dangus, kėlęs nuostabą Kantui

Vidmantas Valiušaitis apie Lukašenkos vertą „šventę“

Pagaliau. Andrius Švarplys. Ką pasakė Prezidentas: Lietuvos viešajame informaciniame lauke yra įsitvirtinusi politinė cenzūra

Prof. Vytautas Radžvilas kviečia pakalbėti apie politiką: laisvės iliuzijos

Nida Vasiliauskaitė. Kodėl „stiprios ironiškos asmenybės“ vis dar ne ten, kur joms ir vieta

„Neredaguota“ pokalbis su Šarūnu Jasiukevičiumi: kapitalizmas ir švietimas

Algimantas Rusteika. Laukimas

D.Žalimo žiniai: referendumus dėl vienalyčių asmenų santykių vykdė Slovėnija, Airija, Tailandas, Kroatija, kai kurios JAV valstijos, bus Šveicarijoje

„Sengirėje“: G. Kniukštos pokalbis su St. Čepinsku apie miškų naikinimo vajų nepriklausomoje Lietuvoje

Ramūnas Aušrotas apie būsimos Europos viziją. Vera Jourova: su Rusijos grėsme ES vertybėms kovosime cenzūra ir baudomis

Linas Šalna. Klasika

Jolanta Blažytė. Ką jūs sakote?

Tomas Viluckas. Kodėl reikia referendumų

Mantas ir Skaistė Vasiai. Įsimintiniausios Didžiojo šeimų žygio akimirkos

Eurika Masytė siūlo sprendimą: priešlaikiniai Seimo rinkimai. Pritariate?

Nacionalinis susivienijimas reikalauja nutraukti piliečių laisvių suvaržymus

Nida Vasiliauskaitė. Dabar klausimėlis: ką Ingrida?

Papunkčiui. Vytautas Sinica apie visuomenės susipriešinimą

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip (I)

Nida Vasiliauskaitė. Tradiciškai partijos skirdavosi idėjomis ir ideologijomis, bet tie laikai jau baigėsi

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.