Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Kultūros, kalbos, istorijos politika

Dalius Stancikas. Kūnas ir dvasia

Tiesos.lt siūlo   2017 m. rugpjūčio 11 d. 22:54

41     

    

Dalius Stancikas. Kūnas ir dvasia

Žurnalas „Miškai“

Šiemet Žemaitija mini savo vyskupijos įkūrimo 600-metį.

Įgriso žemaičiams kryžiuočių puldinėjimai Kristaus vardu ir nusiuntė laišką popiežiui teigdami, jog jie patys, be išorinės prievartos, taps krikščionimis. Šiandien žemaičiai, paskutinieji pasikrikštiję europiečiai, yra vieni iš krikščioniškiausių Europos gyventojų.

Lenkai ir lietuviai yra religingiausios Europos tautos – tokie savotiški katalikybės mohikanai.

Tarp europiečių labiausiai į Dievą netiki estai ir prancūzai.

Europos istorijoje būta rimtų įtampų, nusikaltimų ir net karų, grindžiamų religiniais pretekstais. Dabartinėje Europoje esminė skirtis jau yra ne tarp religijų, bet tarp tikėjimo apskritai: nesvarbu, kaip tiki, svarbu, ar išvis tiki anapusiniu pasauliu ir aukštesniu protu.

* * *

Pirminiame Europos Sąjungos Konstitucijos variante krikščionybė buvo minima kaip Europą vienijanti istorinė religija, tačiau vėliau išbraukta – neva toks teiginys žeidžia Europos ateistus ir musulmonus, todėl esmingai prieštarauja žmogaus teisėms. Taip naujoji Europos religija, vadinama „žmogaus teisėmis“, išstūmė krikščionybę ir istoriją. Mirtingas žmogus užėmė nemirtingojo Dievo vietą – prasidėjo krikščioniškų bažnyčių tuštėjimo ir griovimo metas, kūnas įtvirtino savo viršenybę prieš dvasią. Europos istorijoje taip jau yra buvę Romos imperijos klestėjimo laikais, kai imperatoriai skelbėsi dievais. Kuo baigėsi Romos imperijos didybė?

Ar Europos Sąjungos kūrėjai, taip ryžtingai krikščionybę išmesdami į istorijos šiukšlyną, žmogaus teises priešindami su religija, pajėgūs atsakyti, kodėl būtent krikščioniškame pasaulyje suklestėjo šitaip garbinamos žmogaus teisės: moterų ir vyrų, rasių ir tautų lygybė? Ar ne Kristus prieš du tūkstančius metų pirmasis viešai panaikino skirtį tarp žydų ir samariečių, vyro ir moters?

 

* * *

Po triumfinių pergalių, imperatoriškų titulų ir dar vieno nesėkmingo Europos užkariavimo į Šv. Elenos salą ištremtas Napoleonas Bonapartas pripažino, kad jokia žmogiškoji galia, jokia imperija ir jokios pergalės – nei jo paties, nei Aleksandro Makedoniečio, nei Augusto Cezario ar Karolio Didžiojo – nė iš tolo neprilygsta Kristaus pergalei: krikščioniškoji „imperija“, sukurta ne prievartos, o Žodžio ir meilės pagrindu, egzistuoja jau daugiau nei du tūkstantmečius ir vienija kelis milijardus Žemės gyventojų.

Pirmieji krikščionys (tikrieji žmogaus teisių ir civilizuotos Europos kūrėjai), savo baisingą mirtį liūtų narvuose pasitikę ne su išgąsčiu, o su Kristų šlovinančiomis giesmėmis ir kūdikiais ant rankų, šiuolaikinėje Europos Sąjungoje būtų laikomi pamišusiais fanatikais, iš jų čia pat atimtų ir vaikus, ir tėvystės teises.

 

* * *

Šventajame Rašte parašyta: „Kūnas be dvasinės sielos yra miręs; nebijokite tų, kurie žudo kūną ir paskui nebegali daugiau nieko padaryti“.

Kembridžo profesorius, stipriausias XX amžiaus krikščionybės filosofas Clives Lewisas (1898–1963) teigė: „Tu neturi sielos. Tu – siela. Tu turi kūną.“

Šiandieninė Europos Sąjunga gina priešingas – hedonistines – vertybes: tu esi kūnas ir gali keisti lytį, spalvą, tu turi teisę pats apsispręsti, kada sau atimti gyvybę, turi teisę sunaikinti savo kūne nešiojamą kitą gyvybę; šeima yra kūniška sąjunga, o ne gyvybės pradininkė ir puoselėtoja; Dekalogas prieštarauja žmogaus teisėms ir laisvėms, todėl yra nusikalstamas; tu neturi sielos ir esi nenuodėmingas, todėl bijok tik tų, kurie žudo kūną.

Keista, kad europiečiai vis dar skaičiuoja metus (savo civilizacijos pradžią) nuo Kristaus gimimo – juk tai taip pat žeidžia nekrikščionių teises. Jei Europos globalistai pradėtų skaičiuoti savo civilizaciją nuo Europos Sąjungos įkūrimo, tai skambėtų gana komiškai – dabar būtų tik 60-ieji metai.

 

* * *

Senovės lietuvių tikėjimas ir papročiai (aprašyti mūsų tautinio atgimimo tėvo Jono Basanavičiaus) teigia, kad siela atsiskiria nuo kūno tik trečią dieną po mirties, devynias dienas ji dar būna arti namų, o po keturiasdešimties galutinai atsisveikina su žemišku pasauliu.

Teigiama, kad prie užkastų lobių ar senose pilyse vaidenasi todėl, kad jų savininkų sielos dėl priklausomybės nuo turto negali ramiai palikti šio pasaulio.

Stačiatikiai taip pat teigia, kad paskutinė gija tarp kūno ir sielos nutrūksta po 40 dienų. Korėjos budistai mano, kad tas terminas yra 49 dienos. Indijoje kūną stengiamasi sudeginti kuo greičiau, kad siela nebeturėtų jokių kūniškų ryšių ir galėtų išsilaisvinti.

Kristus savo mokiniams po mirties pasirodo, jei neklystu, šešis kartus, pasirodęs vis kažkur išnykdamas, o galutinai pasitraukia (jų akivaizdoje pakyla į dangų) praėjus 40-čiai dienų nuo pirmojo susitikimo. Kai Kristus pasirodo Marijai Magdalietei ir ši sušunka: „Mokytojau!“, sulaukia atsakymo: „Nelaikyk manęs. Aš dar neįžengiau pas Tėvą. Verčiau eik pas mano brolius ir pasakyk jiems: Aš žengiu pas savo Tėvą ir jūsų Tėvą.“

Nelaikyk manęs – nepririšk manęs, dar tik žengiu – visi kūniški, jausminiai ryšiai dar pavojingi. Tuo turbūt galima paaiškinti, kodėl jis su mokiniais nebuvo visą laiką.

Tibeto vienuoliai sąmonės persikėlimą vadina phova ir praktikuoja šį pratimą dar būdami gyvi – taip ruošiasi palengvinti sielos atsiskyrimą mirties valandą (apie tai smulkiai aprašoma „Tibeto mirusiųjų knygoje“).

Taigi nors terminai įvairiose religinėse tradicijose šiek tiek skiriasi, bet esmė išlieka ta pati – kūniškas gyvenimas nėra svarbiausias, žmogus, mirdamas kūnu, nemiršta.

Tuos procesus fiksuoja ir moksliniai prietaisai: japonų mokslininkai, tyrę phovos poveikį meditacijų metu, aptiko tikslius fiziologinius pokyčius nervų, medžiagų apykaitos bei akupunktūrinių meridianų sistemose; praėjus savaitei po žymaus Tibeto budistų dvasininko mirties JAV mokslininkai jo smegenyse nustatė nepaaiškinamus trumpus elektrinius impulsus.

Kodėl šiuolaikinė Europa, žinodama, kuo baigė hedonistinę pasaulėžiūrą propagavusi Romos imperija, eina tuo pačiu keliu: kūno viršenybės prieš sielą?

Komunistai taip pat įsivaizdavo, kad jie pajėgūs sukurti naują žmogų be sielos ir „religinių prietarų“ – ateistinės pasaulėžiūros žaizdos iki šiol skausmingos.

 

* * *

Oskaras Milašius, pirmosios nepriklausomos Lietuvos pasiuntinys Prancūzijoje, poetas ir mistikas, neįtikėtinai tiksliai išpranašavęs Antrąjį pasaulinį karą ir jo pasekmes („Vokietija bus išdraskyta. Kazokų raitelių kanopos mindžios Berlyno gatvių akmenis, vokiečiai norės susijungti, bet neturės valios. Besaikis malonumų ieškojimas kuriam laikui pražudys lietuvių tautą. Skolą teks grąžinti krauju, ašaromis ir kalėjimais, tūkstančiai lietuvių su šaknimis bus išrauti ir perkelti į amžinąjį ledą bei sniegą...“), perspėjo Europą ir mus: „Vargas tam, kuris dėl politinių išskaičiavimų išniekina amžinuosius principus… Lietuvos kelias – tegul ir kruvinas, skausmingas, bet savitas, grynai lietuviškas. Varguose, bandymuose tegul Lietuvoje įsigali Šventojo Pranciškaus dvasia.“ 

 

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

veda       2017-08-11 20:42

Apie kūną ir dvasią. Veda : ne vien duona žmogus gyva - mokė  personažas Jėsus Biblijoje.
Jei kyla klausimas tai kuo dar jei ne vien duona žmogus gyvas, tai veda atsakymas -  kosmoso / visatos teigiama energija, kurią sukuria džiaugsmas. Yra džiaugsmas - yra žmogui energija, nėra džiaugsmo - nėra žmogui energijos.

Raigerdas>gerbiamam Raigerdui       2017-08-11 10:39

Jums žūt būt reikia įrodyti, kad klysta Raigerdas, o ne jo kaltintojai. Pasirodo puolėjams ir kaltintojams reikia leisti pulti ir kaltinti. Gintis neleidžiama, ir jau neduok Dieve atgal užvažiuoti per snukį. Jeigu tu ginsiesi, tai liksi gal net dvigubai ar net trigubai kaltas. Todėl reikia leisti kiekvienai padugnei tave spardyti, spjaudyti ar apšmeižti. Ir nebandyk priešintis, nes liksi kaltas. Taigi, ne Raigerdas, o šito straipsnio autorius Dalius Stančikas, Žmogaus Teises sutapatino su religija.Lietuva į Jungtinių Tautų Organizaciją priimta 1991 m. Ginti Žmogaus Teises reikalauja ne tik Europa, bet ir JTO. Reiškia virš 50 metų mes gyvenome negalėdami apginti savo Žmaogaus Teisių. Kad mes galėtume vėl tapti JTO nariais, tam reikėjo išsikovoti laisvę. Ir už ją buvo sumokėta 20 000 žuvusių partizanų gyvybėmis, 300 ištremta į Sibirą ir t.t. Ir štai atsiranda krikščionis Dalius Stančikas, kuris nusispjauna į visa tai, ir pradeda menkinti Žmogaus Teises. Jeigu Žmogaus Teises laikyti kaip religiją, tada reikia naikinti Europos žmogaus Teisių Teismą ir vietoje jo vėl grąžinti Inkvizicijos teismą, o visą Europą priversti tikėti tik tai, ką skelbia Katalikų bažnyčia. Bet ar su tuo sutiks Rusijos Provoslavų Cerkvė? Nes jie iš karto užsiundys Putiną ir paskelbs, kad Europa diskriminuoja provoslaviją, nes graikai, tai provoslavai. Taigi, ar supranta šitas “kuklus” provokatorius Dalius Stančikas, kur visa tai veda, kai pradedamos niekinti Žmogaus Teisės. Štai provokatorius Dalius Stančikas iš karto susilaukė savo idėjos pasekėjų, kurie tuoj pat puolė Dievo vardu įžeidinėti, šmeižti Raigerdą, kuris pabandė pasisakyti, kad Dalius Stančikas daro neleistinus dalykus. Štai vienas iš jų:”„Žmogaus teisių” stabmeldžiui Raigerdui”. Ir aišku, kiti krikščionys puolė ginti savus:“mus muša, mus skriaudžia, mums neleidžia gyventi”. Ir taip galiu padaryti išvadą. Žmonės su komunistiniu mąstymu, fašistiniu mąstymu, religiniai fanatikai, įvairūs maniakai, taip pat ir nusikaltėliai, yra linkę PULTI IR KALTINTI KITUS ŽMONĖS IR NENORI UŽ SAVO VEIKSMUS ATSAKYTI, O KADA GAUNA ATGAL, JIE VERKIA IR SKUNDŽIASI, KAD JUOS MUŠA. VISI TIE ATVEJAI YRA PRISKIRTINI ŠITŲ ŽMONIŲ PSICHOZIŲ IR NEUROZIŲ PASIREIŠKIMUI. Jų protas jiems paklūsta tik dalinai. Bet jie yra ginklas ir medžiaga revoliucijoms ir įvairioms provokacijoms sukelti. Žmogaus Teisės bent jau dalinai apgina normalius žmonės nuo šitų žmonių. Ir todėl puolimas prieš Žmogaus teises yra labai didelis nusikaltimas, mano nuomone. Gal reikėjo visgi Daliaus Stančiko paklausti, kodėl jis šiam purvinam reikalui pasirinko ir kreipėsi į krikščionis? Gal jis pajautė, kad tai ir yra ta jėga, kuri puls dabar Žmogaus Teises?

Piktų       2017-08-11 8:56

rėksmingų visada kaltinančių komentarų rašinėtojai pražudė jau ne vieną tinklapį. Būtų gaila, jei taip nutiktų ir šiam. Nejaugi tai lietuvių tautos
dvasios atspindys? Netikiu tuo. Esama režisieriaus. Pradžiai suformuojamas “komentuojančių” papūgų ansambis. Jis tampa choru, vėliau šunauja. O tada prireikus atsiras ir breivikai ar net ištisos jų kuopos kad ramia sąžine atliktų nežmoniškas užduotis. Išgirsime šauksmą tyruose “žmonės jūs ar ne žmonės”?

gerbiamas Raigerdai       2017-08-10 22:19

dėkoju už Konfucijaus citatą.
keista, kad ją atgręžiate į tuos, iš kurių tikėjimo leidžiate sau tyčiotis.
mane tik stebina, kaip čia nutiko, kad jūsų prigimtinio proto šviesa, sustiprinta Konfucijaus išminties, iki šiol neleidžia jums pamatyti savo klaidų?
o pamačius bent susivokti - šiais savo komentarais atsiskleidėte visu savo “gražumu”
ir kažin ar dar atsiras nors vienas, skaitęs šią jūsų sielos išklotinę, kuris rimtai įsiskaitytų į Raigerdo komentarus

Raigerdas> 3-ims iš vaikų darželio       2017-08-10 22:11

Komentatorė Dangė bando prisikabinti prie to, kad tai yra “Baltų tikėjimas”. Pateikiamas g. Neselmanas ir 1845 m. Pažiūrėkime, kaip yra iš tikrųjų. Pagonys – monoteistinių judaizmo, krikščionybės ir islamo religijų atstovų naudojamas terminas, apibūdinantis senųjų ikikrikščioniškųjų religijų atstovus.Šis žodis yra kilęs iš lotyniško paganus – reiškiančio kaimietis, daugiausia naudotas senovėje, kuomet Romos imperijoje įvesta krikščionybė, kaip valstybinė religija. Ilgainiui viduramžiais šis žodis įgijo menkinamąją reikšmę, susijusią su socialiniu žmonių pasiskirstymu. Viduramžiais, priėmus krikščionybę, greičiausiai sukrikščionėdavo miestiečiai ir aukštuomenė, vienuolynai kurdavosi miestuose, juose veikė mokyklos ir skriptoriumai, taigi krikščionims buvo lengviau prieinamas raštas ir mokslas. Kaimo gyvenvietėse tiek Romos imperijos laikais, tiek viduramžiais gyventojai buvo didesnėje atskirtyje nuo kitų luomų ir laikėsi savo tradicijų, dėl to daug kur pagonybė sumišdavo su krikščionybe ir buvo praktikuojamos drauge, kai kuriose šalyse senosios liaudies religijos palyginti seniai įteisintos ir globojamos įstatymų ir tebepraktikuojamos drauge su naujosiomis, kaip šintoizmas Japonijoje, arba Korėjos šamanizmas. Daugelyje Europos vietų tokia situacija išsilaikė iki šių laikų, bažnytinis kalendorius ir šventės dengia senąsias pagoniškas šventes ir papročius. Deja, dėl globalizacijos ir pasaulinių karų, senoviniai papročiai sparčiai nyksta, daugeliu atveju visi ritualai iš religinio lygmens pasitraukė į etnografinį.
Judaizme pagonimis (gojim) buvo vadinami visi negarbinantys žydų dievo. Pasaulyje įsigalėjus krikščionybei visi nekrikščionys buvo vadinami Biblijoje esančiu lotynišku žodžiu gentilis (pagonys)(Wikipedia).
Lietuvių tikėjimas pareina nuo Vedų, nes būtent ten yra toks Dievas, kaip Perkūnas. Pas rusus - Perun. Indra (skr. इन्द्र = Indra) – vedizmo, brahmanizmo ir hinduizmo dievas. Vedose vaizduojamas galingu audros, perkūno, karo dievu su 4 rankomis ir su akimis visame kūne. Pats populiariausias ir antropomorfiškiausias iš vedizmo dievų.
Indra buvo vienas svarbiausių vedizmo dievų (Rigvedoje jam skirta ~250 himnų), atitikęs lietuvių Perkūną, slavų Peruną, graikų Dzeusą, skandinavų Torą, persų Verethragną.(Wikipedia).
Pasak vaišnavų tradicijos, Vedos radosi iš paties Viešpaties. Vedų išmintis yra rūpestingai perduodama iš mokytojo mokiniui ir ši grandinė, kuria jos keliauja, vadinama parampara mokinių seka. Vedų tiesas persakančios mokinių sekos vadinamos sampradajomis. Taip iš lūpų į lūpas perduodami Vedų išmintį Vedų pranašai sieke išsaugoti sakytinę tradiciją. Visų svarbiausia, kad tinkamu būdu iš mokinių sekos gautos Vedų žinios neturi pasaulietinei literatūrai būdingų trūkumų ir interpoliacijų.
Taigi, suaugę vaikučiai, lietuvių tikėjimas, kaip prūsų tikėjimas, kaip ir latvių tikėjimas yra VEDŲ vienos iš šakų tęsinys. Bet jums norisi sumenkinti lietuvių tikėjimą, kad parodyti koks jis menkas. Jūs tęsiate tas tradicijas, kurios buvo Romos Imperijoje, ir pernešate tuometines žydų problemas į lietuvišką dirvą, paversdami ten egzistavusius konfliktus į konfliktus jau mūsų žemėje. Suprantu, kad jums miela būti papūgomis, tai ir būkite jomis. Bet negadinkite čia egzistavusios aukštesnės kultūros. Tai būtų protingiau iš jūsų pusės.

Raigerdas> 3-ims iš vaikų darželio       2017-08-10 21:45

Pirmiausia, aš noriu padėkoti 3-ims krikščionims už jūsų šaunius komentarus. Na, esate tiesiog nepakartojami. Jūs taip nuostabiai patvirtinote tai, apie ką aš rašiau, kad man nebereikia jokių papildomų įrodymų. Jūsų nuostabus dantų griežimas (aišku jis neprilygsta jokiam Bethoveno šedevrui), tiesiog taip gražiai atspindėjo jūsų viduramžišką krikščionišką kultūrą, kad jūs esate tiesiog gyvas viduramžių pavyzdys. O kokie nuostabūs jūsų krikščioniški išsireiškimai:1)„Raigerdukų”, „vaiškūnininkų” ir į juos panašių „pasibaltinusių ėriukų” leksika ta pati, kaip ir karingųjų sovietinių ateistų”,2)“Dangę ir kiti sukrėstieji Raigerdo barbarystės komentatoriai, jūs juk puikiai žinote, kad rimtos dvasinės ligos vien švietimu negydomos”;3)Dangė:“Atrodo, sovietinian nomenklatūrininkui Raigerdui nuo karšto oro trenkė šlapimas į galvą, todėl ir mintyse atsiduoda sovietinis dvokas”; 4) Anoniminis krikščionis:“kas iš tamstos proto ir kitų XXI amžiaus “vertybių” beigi “gėrybių”, jei manote, kad XXI amžius yra pažangos rodiklis…”. Na, kokie jūs nuostabūs žmonės, sakau, gal būsite tas krikščioniškasis elitas čia Lietuvoje? Gerai, suaugę vaikučiai, dabar dėdė Raigerdas jums pacituos, ką pasakė Konfucijus, kuris taip pat nebuvo krikščionis. Ir kadangi jis nebuvo krikščionis ir gyveno anksčiau nei gimė Kristus, tai jį tikriausiai taip pat reikia neapkęsti. Na, ir neapkęskite į sveikatą, o man jis yra Didis mokytojų Mokytojas: “Nusižengimai atitinka tą rūšį žmonių, kurie juos padaro. Žmogų pažinsi iš jo klaidų”. Tai pasakė Konfucijus. O jūs, suaugę vaikučiai, ko išmokote iš krikščionybės šventų raštų? Tik dantimis griežti? Ir tai yra viskas? Na, tokiu atveju, didelius mokslus baigėte. Įdomu, tik kiek metų jums prireikė, kad išmokti griežti dantimis?

Eschatologiniai ženklai        2017-08-10 15:50

„Raigerdukų”, „vaiškūnininkų” ir į juos panašių „pasibaltinusių ėriukų” leksika ta pati, kaip ir karingųjų sovietinių ateistų. „Baltų”, kaip ir gausybės kitų njueidžinių, tariamai archainių, religijų simuliakrai nėra nekalti pramanai. Prie jų ištakų ir sklaidos - neretai atvirai antikrikščioniškos ir antieuropinės jėgos, priešiškos Lietuvai ir Vakarų civilizacijai spectarnybos.
Jie gali atvirai kurstyti religinę neapykantą ir čia pat cituoti
LR Konstitucijos 26 straipsnį (užtikrinantį minties, tikėjimo ir sąžinės laisvę), jo demonstratyviai nepripažindami krikščionims.
Dangę ir kiti sukrėstieji Raigerdo barbarystės komentatoriai, jūs juk puikiai žinote, kad rimtos dvasinės ligos vien švietimu negydomos.

Dangė       2017-08-10 14:23

Atrodo, sovietinian nomenklatūrininkui Raigerdui nuo karšto oro trenkė šlapimas į galvą, todėl ir mintyse atsiduoda sovietinis dvokas. Tebus jam žinoma, kad “Baltų religijos” nebuvo ir būti negalėjo, nes pats “baltų” pavadinimas atsirado tik XIX amžiuje, kuomet vokiečių kalbininkas G.Neselmanas 1845 m. jį pirmą kartą pavartojo prie Baltijos jūros gyvenančioms tautoms pavadinti. Todėl D.Stancikas yra visiškai teisus, senąją religiją vadindamas Senuoju lietuvių tikėjimu.

Raigerdui       2017-08-10 12:35

kas iš tamstos proto ir kitų XXI amžiaus “vertybių” beigi “gėrybių”, jei manote, kad XXI amžius yra pažangos rodiklis…
O gal ir apie save kartais pagalvojate: kuo daugiau nugyvenu, tuo tampu protingesnis?
Jei taip, įsižnybkite.
Ir dar kartą.
Ir dar kartą.
Ir taip toliau…
Ir šiaip - kaip gali apie tikėjimą postringauti žmogus, apie tikėjimą tik pasiskaitęs lektūros?

Raigerdas> "ėriukų" nustatytojui        2017-08-10 12:29

Čia rašo vienas anoniminis “ėriukų” nustatytojas ir jo kalba niekuo nesiskiria nuo viduramžių Inkvizitoriaus kaltinimų. Anoniminis “ėriukų” nustatytojas žino, kurie yra su “Antichristine dvasia”, nes žiūri, koks yra santykis su Jėzumi Kristumi ir Jo Bažnyčia, ir pagal tai testuoja visus žmones. Mūsų LR Konstitucijoje nėra jokio testavimo ir ten neminimas joks santykis su jėzumi Kristumi. Žmogau, ar tu apsvaigęs nuo kažko tai, ar tu pamišęs, ar tu paprasčiausias religinis fanatikas? Dabar ne viduramžiai ir tavo mylimas Inkvizitorius Torkvemada, jau seniai yra miręs. Jis irgi apsimetinėjo labai dideliu teisėju ir vykdė bausmes ne Velnio, o Dievo vardu. Jis taip pat skaitydavo Bibliją, kurią jam specialiai pagamino iš žmogaus odos. Jis irgi meldėsi Jėzui Kristui, tačiau negalėjo susilaikyti nuo savo pomėgio traiškyti žmonėms kaulus ir lupti nagus. Taip ir tu, įsivaizduoji, kad “vaiškūnininkas” Raigerdas yra “ėriukas”, nors dabar XXI amžius ir tokio Inkvizicijos teismo nebėra, bet jis, galimai, yra tavo sapnuose arba kliedesiuose, arba haliucinacijose. Reiškia mano komentarai pataikė tiesiai į dešimkę, nes toks fašistuojantis krikščionis apsireiškė ir pasislėpęs bando dabar išreikšti savo “fašistinę” neapykantą, pats save iškeldamas į teisėjus, o jau “vaiškūnininką” Raigerdą jis įsivaizduoja “ėriuku”. Supranti suaugęs vaikeli, pas mus egzistuoja įstatymai: LR Konstitucija,26 straipsnis
Minties, tikėjimo ir sąžinės laisvė yra nevaržoma.
Tai, apie kokius tu čia Antikristus kalbi?
Kaip matote, krikščionys nenurims tol, kol šitas punktas nebus panaikintas. Yra pilna faktų, kai krikščionys puola Aukščiausius postus užimančius asmenis vien dėl to, kad jie nėra krikščionys. Todėl būtina pradėti spręsti klausimą dėl finansavimo. Nes kada krikščionybė yra finansuojama iš visų mokesčių mokėtojų kišenės, tada jie įžūlėja ir jaučiasi labai galingi. Gal vis dėlto reikia atstatyti teisingumą, ir tegul katalikams atskaičiuoja iš atlyginimų už jų bažnyčios palaikymą. Kodėl kiti žmonės turi išlaikyti tą krikščionybę? Kad vėliau kiekvienas su protu susipykęs krikščionis pradėtų badyti pirštais į nekrikščionis ir šaukti: “žiūrėkite čia Antichristo dvasia eina”. Ir nors dabar XXI amžius, bet islamo ir krikščionybės pasekėjai vis tiek negali nurimti ir “griežia dantimis” kitokias idėjas turinčių žmonių atžvilgiu. Matomai kito kelio nėra, nes jeigu katalikų bažnyčia neuspranta, kad reikia atsiprašyti lietuvių dėl “Kryžiaus karų”, tai reikia jiems apie tai priminti ir paraginti tai padaryti kuo greičiau. Tada apmažės ir “dantimis griežiančių” erelių.

Matote       2017-08-10 11:37

Homo Sapiens - Mąstantis Žmogus. Homo Sapiens geba protauti. Jo sąmonė tebeveikia. Jos neužgesino nei šv. inkvizicija, nei armijos dvasiškų tėvų, dvasinių vadovų, velnio išvarinėtojų, nuodėmklausių ir mokytojais apsimetusių scholastų, kurių knibždėte knibžda mokyklose, leidyklose, universitetuose, žiniasklaidoje.
Deja, tas armijas formuoja ne Homo Sapiens, o neklystančiais pasiskelbę Dievo vietininkai. Neįsižeiskit ir nepykit. Verčiau bandykit daryti išvadas. Gal pavyks?  Tipinių kaltinimų, tipinių prakeikimų komentaruose daugybė. Minčių - reta. Kaip manote, kodėl?

Pridejau pliusa straipsnio autoriui       2017-08-10 1:36

beveik ta pacia tema-vakaru(JAV) elito paslaptis (V Efimovas)  https://www.youtube.com/watch?v=4bhBm0r3HTQ

Ir „žmogaus teisių”, ir „baltų” stabmeldžiui Rrr..       2017-08-9 18:32

Galite daugiau nerašyti paklodžių - visi įsitikinome, kad „vaiškūnininkas” Raigerdas yra „taikos ir ramybės nešėjas”. Santykio su Jėzumi Kristumi ir
Jo Bažnyčia testas tokius menamai „baltus” („baltų tikėjimo”) „ėriukus” nustato patikimai.
Jų neapykantos krikščionybei šaltiniai iš ten pat, kaip ir nacistinė arijų ar komunistinė ideologijos ir kartu pseudoreligijos. Antikristinė dvasia tai, kas baltų tikėjime išties buvo vertinga ir tikra, stengiasi paversti parodija ir New Age simuliakru.

Visos religijos       2017-08-9 16:26

veda į tą patį Dievą.

Raigerdas - anonimui be vardo       2017-08-9 15:18

Neseniai kalbėjau religine tema su vienu vokiečiu. Jis buvo pasipiktinęs krikščionių veiksmais savo šalyje. Ir jis pasakė, kad “katalikybė, galimai, yra fašistinė religija, nes naciai labai ją mėgo”. Manau, kad tarp fašizmo ir šitos religijos tikrai kai kurių sąsajų yra, nes Lietuvoje tie, kurie šaudė žydus, vėliau eidavo visu būriu pasimelsti į bažnyčią ir kunigas jam atleisdavo. Krikščionims niekas netrukdo Lietuvoje išpažinti savo religijos, bet gerbti kitus žmones kitų įsitikinimų, jie privalo, ir juos reikia pradėti mokyti šito nuo pat mokyklos suolo. Kitaip mes gausime konfliktinius žmones, religinius fanatikus, kurie norės krikščionybės diktatūros. Ir šitokius norus jau atvirai demonstruoja toks ekstremistas ir religinis fanatikas Marginalas- Letas Palmaitis.

Raigerdas - anonimui be vardo       2017-08-9 14:57

Žemiau parašiau apie krikščionis ir jų kultūrą. Ir štai jums iš karto atsirado tos barbariškos kultūros egzempliorius. Jo net ieškoti nereikia. Štai, ką jis rašo:“Išties blūdijančiam, tarsi būtų aršus komunistas, „vaiškūnininkui”, nusikalbančiam…”
“Krikščioniško sociologinių tyrimų centro „Pew Research Center” - Religijos ir visuomeninio gyvenimo forumo tyrėjų paskelbto pranešimo „Krikščionybė pasaulyje” duomenimis pastaruoju metu pasaulyje gyvena apie 2,18 milijardo krikščionių - t. y. beveik trečdalis planetos gyventojų”.
Panašius argumentus mėgdavo pamesti visi bolševikiniai ideologai, pažymėdami, kad “Komunizmas žengia per planetą” ir toliau vardinamos, kiek yra tų socializmo šalių pasaulyje. Jų tarpe buvo ir Lietuva. Bolševikai visą laiką mėgdavo pabrėžti: “Nas bolshe” (“mūsų yra labai daug”, “mes esame dauguma”). Nors jeigu toje pačioje Sovietijoje būtų apklausta sąžiningai, tai jų būtų mažuma. Aš dažnai savęs klausdavau: “kas jungia bolševikus ir kai kuriuos krikščionis, kodėl jų metodai, siekiant tikslo yra tokie panašūs”? Ir mano atsakymas būtų toks:1) Prievarta;2)Klasta;3) Melagingą ideologiją iškišti, kaip už tikrą; 4)Paimti valdžią į savo rankas arba būti prie valdžios, kad gauti lėšų savo tikėjimo plėtrai.
Faktas: nei katalikybė, nei provoslavija yra nepajėgios išsilaikyti iš savo tikinčiųjų aukų. Štai, kodėl kryžiuočiams reikėjo plėšti Lietuvą. 

Raigerdas        2017-08-9 14:38

Dalius Stančikas, kaip ir daugelis krikščionių, bando įbrukti tą idėją, kad neva, krikščioniškieji Šventieji raštai, rašo tik tiesą. Iki jų neegzistavo jokių raštų. Pirmiausia, krikščionybės raštų nebūtų buvę be Egipto mirusiųjų knygos, ir be judaizmo. 10 Dievo įsakymų yra sugalvota ne krikščionių, o žydų, kurie daugelį dalykų paėmė iš Egipto kultūros. Ir istorijoje apie Adomą ir Ievą, ir kitose legendose pilną faktų, kad apie tai jau buvo rašoma Šumerų kultūroje, kur dvasininkų vaidmenį atliko Žyniai. Kaino ir Abelio istorija parodo, kad Biblijoje aprašomi įvykiai, kurie buvo iki to jau civilizuotose karštuose. Nes 1-as žmogus Adomas, galimai tai buvo apie 60 000 metų atgal, nebuvo nei žemdirbystės, nei gyvulininkystės, o Adomas bandė susimedžioti sau paukštį ar žvėrį ir buvo laukinis žmogus-grobuonis. Ir gyveno jis urve ir jokių naminių gyvulių jis neturėjo. Jo sūnūs, Adomas su Abeliu, jau yra aukštos kultūros žmonės, kurie jau galėjo užsiimti ir žemdirbyste ir gyvulininkyste. Kadangi mokslas paneigia tas legendas, tai krikščionybė nekentė mokslo, nes taip pradėjo aiškėti žmonėms, kad visi tie pasakojimai, yra tik labai puikiai autorių sukurti kaip literatūriniai ir filosofiniai kūriniai, turintys religinį pagrindą ir siekiantys visus žmones suvienyti šiuo religiniu pagrindu. Tačiau religijos ir tikėjimai turi ir kitokius savo filosofinius pagrindus, pavyzdžiui, kad ir Vedos, iš to gimęs hinduizmas, budizmas ir t.t. Taigi, pats Kristus atkartoja tą patį tik savais žodžiais, ką sakė Konfucijus ir Buda. Niekas netrukdo krikščionims išpažinti savo religiją. Bet jeigu krikščionys nori niekinti ar menkinti kitus tikėjimus, tai tegul tai daro savo uždaruose būreliuose, ir tegul įsivaizduoja save gaidžiais ar kalakutais, kaip svarbiausi paukščiai tarp kitų paukščių. Bet to negalima daryti ant visos Lietuvos. Negalima būti tokiais barbarais, kokie buvo tie, kurie atnešė į Lietuvą tą tikėjimą su kardu rankose. Jeigu lietuviai neprimetinėjo savo tikėjimo kitoms tautoms, tai reiškia jie buvo kultūringesni už tuos barbarus, o ne silpnesni, kaip tai norėtųsi matyti mūsų kai kuriems krikščionims. Iš čia ir pasiūlymas: mokykitės matyti taip, kaip yra, o ne taip, kaip jūs norite matyti, kad taip yra.

„Žmogaus teisių” stabmeldžiui Raigerdui        2017-08-9 14:37

Išties blūdijančiam, tarsi būtų aršus komunistas, „vaiškūnininkui”, nusikalbančiam, kad (citata):
„Faktas Nr.2: šita religija (krikščionybė) yra skirta tik labai siauram žmonių ratui, nes ji nepripažįsta kitų žmogaus teisių turėti savo įsitikinimų. Ji yra užprogramuota būti labai siaura religija…”

Krikščioniško sociologinių tyrimų centro „Pew Research Center” - Religijos ir visuomeninio gyvenimo forumo tyrėjų paskelbto pranešimo „Krikščionybė pasaulyje” duomenimis pastaruoju metu pasaulyje gyvena apie 2,18 milijardo krikščionių - t. y. beveik trečdalis planetos gyventojų.
2012-ųjų sausio str.:
http://www.bernardinai.lt/straipsnis/-/75466

Proporcija       2017-08-9 14:17

Ne visi sugeba protauti. Fanatikai tokiais ir mirs. Gebančių protauti tėra apie 2 nuošimčius. Tai dėsnis, o ne nuomonė. Reikia pavyzdžių? Prašom. Raigerdas - ne fanatikas.

Raigerdas       2017-08-9 14:06

Dalius Stančikas taip ir nesugebėjo įvertinti tinkamai, nes jis yra krikščionis, Baltų tikėjimo unikalumo. Pirmiausia, jis iškraipo faktus (tai yra įprastos krikščionių melagystės, tarp kitko, tokiomis melagystėmis pasižymi ir bolševikai)teigdamas, kad “Lenkai ir lietuviai yra religingiausios Europos tautos – tokie savotiški katalikybės mohikanai”.
Panašiai teigė ir bolševikai, kurie norėjo iškelti savo komunizmo tikėjimą aukščiau kitų tikėjimų, todėl visur buvo rašoma, kad “tikroji istorija prasidėjo tik nuo 1917 metų”. Jeigu paimsime šituos arogantiškus žmogelius, tai visur sutiksite jų vieną ir tą patį braižą: “Žydai yra Dievo išrinktoji tauta”, “Tikrasis vokietis yra arijų kilmės”, “Tikrasis rusas yra visų tautų gelbėtojas ir nuo rusų prasidėjo visos kitos tautos”, “Vienintelė teisinga religija yra katalikybė”, “Vienintelis teisingas tikėjimas yra provoslavų tikėjimas, pareinantis nuo paties Dievo” ir t.t. Ir nuo šių žmonių idėjų atsiranda rasizmas ir religinė neapykanta. Dalius Stančikas, būdamas krikščioniu, negali kitaip elgtis, kad pažymėti, kad tai “Senovės lietuvių tikėjimas”, bet ne Baltų tikėjimas. Pasirodo, kad tai yra tik “Senovės lietuvių tikėjimas”, pamirštant, kad tai buvo ir prūsų tikėjimas, ir latvių tikėjimas, ir tų pačių rusų tikėjimas, ir net Vedose, kurių amžius siekia apie 10 000 metų, yra minimas toks Dievas Perkūnas, kaip vienas iš pagrindinių Dievų. Taigi, skaitytojui brukama mintis, kada katalikybė yra vienintelė teisinga religija, o kitos yra “Senovinis tikėjimas”. Tarp kitko, katalikybė yra lenkų tikėjimas, nei lietuvių. Nes tik lietuvių dėka, tiek mūsų Karalių ir Žynių dėka, LDK buvo gerbiamos visos religijos ir tų tautų tradicijos. Ir tik dėka tos teisingos politikos, mus gerbia ir baltarusiai, ir ukrainiečiai, ir tie patys rusai. Baltų religija yra unikali ir ji, jeigu spręsti pagal dvasinę sveikatą, yra tūkstančius kartų DVASIŠKAI SVEIKESNĖ religija, nei katalikybė. Baltų religija yra tūkstančius kartų sveikesnė MĄSTYMUI, DVASIAI ir pranoksta krikščionybę didžiule meile gamtai, žmonių bendrovei, darbui ir dorai. Todėl katalikų, o dabar ir stačiatikių Rusijoje puikavimasis savo tikėjimu ir niekinimas arba menkinimas kitų tikėjimų, Europos žmonėms įkyrėjo jau seniai. Nes tai nėra sveikas dalykas. Ir dar, suprasčiau, jeigu Dalius Stančikas būtų vokietis arba net lenkas, bet dabar jis drįsta rašyti tokius dalykus ne kur nors kitur, o Lietuvoje, t.y. šalyje, kuri nuo senovės buvo pakanti kitiems tikėjimams, ir dėka ko čia atsirado krikščionybė. Ir kokios padėkos susilaukia Baltų tikėjimo žmonės? Jokios, nes jie mato tik kiauliškus poelgius iš katalikų pusės. Tai, jeigu Europos negintų Žmogaus teisės, tada kas būtų? Manau, krikščionys vėl užsimanytų laužų deginimo arba diskriminacijos, kurios Lietuvoje užtenka per akis. Ir čia mes turime tą rusišką posakį:“Leisk kiaulei atsisėsti prie stalo, tai ji ir kojas ant stalo”. Pavadinti Žmogaus Teises religija yra niekšiškas poelgis, bet krikščionys tokiais savo poelgiais tikrai nieko nestebina. O turėtų stebinti ir už tai turėtų būti traukiami atsakomybėn, nes jie, kaip ir bolševikai, dažniausiai paklūsta tik jėgai, o ne įstatymams, kurių pagrindas yra bendražmogiškos vertybės.

Raigerdui       2017-08-9 13:29

Tamsta blūdiji - vidury dienos; tokio nesusipratimo koncentrato paprastai reik ilgai ieškot

Raigerdas       2017-08-9 13:22

Palaikau Jono Vaiškūno komentarą. Dalius Stančikas yra krikščionis, todėl tikėtis, kad jis visa tą dalyką su žmogaus teisėmis aprašys objektyviai, būtų naivu. kame iš tikrųjų čia glūdi problema? Aš, pavyzdžiui, skaitydamas Kristaus pamokymus, nematau ten nieko blogo. Bet kai tik pradedu klausyti kokio nors krikščionio samprotavimų apie dvasią, Dievą ar net apie gyvenimo vertybes, tai atvirai pasakius, ten nebematyti blaiviai mąstančio žmogaus. Jis atitrūksta nuo realybės ir pradeda diktuoti, kartoju - diktuoti, savo subjektyvius pojūčius kaip realiai egzistuojančią tiesą. Ir Dalius Stančikas neišvengė melo ir faktų iškraipymo Žmogaus teisių atžvilgiu. Tai, kur gi yra čia problema? PROBLEMA YRA NE KRISTAUS MOKYME, O TŲ ŽMONIŲ, KURIE JĮ TRAKTUOJA. Štai jau Žemaitijoje minimas 600 metų krikščionybės jubiliejus. Ir čia Dalius Stančikas apsimelavo juodai. Žemaičiai apsikrikštijo, kad išvengti prievartos. Taigi, faktas nr.1: krikščionybė nėra tolerantiška religija ir ji iki pat šiolei savo tikėjimą bruka, iki pat šiolei diskriminuoja ne krikščionis, niekina viską, kas ne krikščioniška. Taigi, ji niekaip negali derėti su Žmogaus teisėmis.  Faktas Nr.2:šita religija yra skirta tik labai siauram žmonių ratui, nes ji nepripažįsta kitų žmogaus teisių turėti savo įsitikinimų. Ji yra užprogramuota būti labai siaura religija, nes 1-ame iš 10 Dievo įsakymų yra teigiama:“Neturėk kitų Dievų, tik mane vieną”. Tai ir yra ta nuostata krikščionims prievartauti bet ką, kas nesilaiko šito Dievo įsakymo. Na, pirmiausia, Dievas niekada tokio įsakymo nėra parašęs ir niekada jo neparašys. Nes Dievas, apskritai paėmus, negali išleisti tokio buko, diktatoriško įstatymo, kuriuo įsakoma prievartauti kitus žmones jo paties vardu, t.y. Dievo vardu. Akivaizdu, kad tokią nesąmonę galėjo sugalvoti tik žmogus, kuris, gal ir gerų ketinimų vedamas, bet sukūrė neapykantos atmosferą kitaip mąstančiam žmogui, ir visa tai prieštarauja paties Kristaus mokymui:“Mylėk savo artimą kaip patį save”. Šitas 1-as Dievo įsakymas, sukurtas, be abejo, žmogaus, davė teisę plėšikauti, žudyti ir deginti ant laužų kitokio mąstymo žmones. Todėl jis niekaip neatitinka Žmogaus Teisių normų. Faktas Nr.3:Šita religija yra ribota, todėl į ją gali įtikėti tik labai siauras žmonių ratas. Pavyzdžiui, katalikai šitą suprasdami, pradeda gąsdinti savo vaikus Dievo bausmėmis, velniais ir t.t. Prasideda prievartinis savo vaikų mokymas per prievartą įtikėti į Dievą. Kai kurie žmonės yra linkę į hipnozę, tai per įvairias vaikystėje sukeltas baimes ir liguistas fantazijas, tą vaiką galima užhipnotizuoti. Tokiam vaikui augant atsiranda religinis fanatizmas. Su religiniu fanatiku neįmanoma diskutuoti, nes pas jį yra tik vienintelė tiesa - katalikybė. Pas musulmonus - islamas. Taigi, iš gero dalyko, ko siekė Kristus, religija yra paverčiama ginklu, kada Dievo vardu yra nužudomi niekuo dėti žmonės.

NorKūnas        2017-08-9 10:09

Dvasiškai brandūs, autentiško rūpesčio kupini Daliaus apmąstymai.
Dėl jo cituojamo Clives Lewiso, kuris teigė, kad „Tu neturi sielos. Tu – siela. Tu turi kūną.“, ir kuris pasirenkamas kaip prielaida t. t. Daliaus išvadoms, drįstu jį patikslinti (nes C.L. požiūris gali būti suprastas ir nekrikščioniškai):
„Tu neturi sielos. Tu – siela.
Tu neturi kūno. Tu - kūnas.“
Kitaip tariant, ne tik sielos, bet ir kūno neturi kaip nuosavybės (ne tavo rankų darbas).
Antra vertus, žmogus, skirtingai, nei angelas, yra substancinė sielos IR KŪNO vienybė.

Dirgy       2017-08-8 18:58

  > To Citizen Go!
lėjskit yr man pasakyjti gymtaja kalba:
  Trelwis san vossik an ceglo. Brinsse vos akin trelwis ca, brank fiide haps. Zinda lon festi-ho bjanz tef-ty vag trix buurga. ha-han dir kosse wy. Baral inx?

Į sovietmetį       2017-08-8 14:57

atėjo smetoninė ,auklėta pagarbos katalikybei dvasia, karta.O iš tarybinių laikų į atkurtą Lietuvos nepriklausomybę jau atėjo komjaunuoliška karta,kuri neturėjo imuniteto liberalioms idėjoms.Nes lankantys bažnyčią kabojo sienlaikraščiuose arba buvo pasatatomi prieš klasę kaip nepavyzdingi.Nepriklausomoje Lietuvoje žmonėms konservatoriai ir komunistai nepaaiškino,kaip prisitaikyti prie laisvos rinkos.O bažnyčia tylėjo.Vyko labai negailestingi,negražūs,nepagarbūs,netgi žiaurūs procesai,kurie bus prisimenami su baisia gėda.

Citizen Go       2017-08-8 9:17

EU taxpayer funds may be used to force the 33,000-strong workforce at the EU Commission to undergo an LGBT indoctrination program, contained within (yet) another new Charter - the so-called “Diversity and Inclusion Charter”.
This petition - which is directed to EU Commissioner for Budget & Human Resources, Mr Günther H. Oettinger and to the EU Ombudsman Head of Communications, Ms Gundi Gadesmann - insists that no such LGBT “training” program ever be obligatory for EU Commission staff and management.

In a Commission press release, dated 19 July, 2017, it is suggested that all managers and staff will have to participate in “awareness activities and trainings” in order to, “address any unconscious bias” [against homosexuals, et al.].
While women, older people and the disabled are also specifically identified as groups requiring special treatment by this new Charter, only the LGBT “community” commands indoctrination sessions.

If EU Commission staff and managers are not able to treat everyone they come into contact with, with respect and professional courtesy, those individuals should certainly be reprimanded.
But, to insist that the entire staff and management of the EU Commission undergo LGBT indoctrination training sessions is not only beyond reason, it is also an infringement of the freedoms of conscience and religion of all those working for the Commission.

Thank you for signing, here:
http://www.citizengo.org/en-eu/sc/73930-eu-commission-no-obligatory-lgbt-indoctrination-program
Thank you for signing this petition and standing for freedom!

Yours faithfully,
Scott Schittl and the whole team at CitizenGO

PS - The EU Commission has just published a new “Diversity and Inclusion” Charter. It suggests that an indoctrination program be used to “re-educate” its staff and managers on LGBT issues. This petition says NO to such obligatory “training”. Thank you for signing!

VaidasVDS       2017-08-8 8:16

Mano komentaro minusų dėliotojams.
Na nors kokį nors argumentą dėl minuso uždėjimo galite išspausti?
O štai Urantijos Knygos išmintis sako:
“Alkis ir troškulys teisumui veda į tiesos atradimą, o tiesa padidina idealus, o tai atskiriems religininkams sukelia naujų problemų, nes mūsų idealai turi polinkį augti geometrine progresija, tuo tarpu mūsų sugebėjimas pagal juos gyventi yra padidinamas tiktai aritmetine progresija.” smile

Jonui Vaiškūnui, Skyriaus vedėjui       2017-08-8 0:02

Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (Vytauto Didžiojo!) bažnyčia
yra pats seniausias Kaune ankstyvosios gotikos paminklas.
Albertas Vijūkas Kojelavičius: Vytautas Didysis šią bažnyčią, kuria kiek vėliau pradėjo rūpintis jo paties iš Vilniaus pakviesti pranciškonų vienuoliai, pastatydino 1400 metais. Todėl šventovė iki šiol pagal susiklosčiusią tradiciją dažniausiai vadinama Vytauto Didžiojo vardu. Tai viena iš keturių Didžiojo kunigaikščio Vytauto funduotų bažnyčių: 1408–1409 jis taip pat pastatydino Vilniaus Šventosios Dvasios, Trakų ir Naugarduko parapines bažnyčias.
Pats Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas meldėsi senuoju Romos ritualu [pgl. senąsias lotyniškas votyvines Mergelės Marijos šv. Mišias „Salve Sancta Parens” (liet. Sveika, Šventoji Gimdytoja), skambant tų laikų giesmėms ir maldoms].

Pamastymas       2017-08-7 17:25

Gyvunai(net niekingiausi,primityviausi) turi instinkta.gal kaip sekla uzprogramuota kuo suveseti.Zmogus -gal ir turi-tik labai silpna,bet turi elgesio pasirinkimo laisve.Tikriausiai todel jam butina religija-kazkokios taisykles kaip gyventi bendruomeneje.Negalima atimti is zmogaus tikejimo,kad yra sventi ,aukstesni uz materialu gyvenima dalykai.Kas tada lieka ? matom dabar:kazkoks blaskymasis chaose ir panikoje,lyg zuvis istraukta i sausuma.Arba ieskojimas nusiraminimo svaiginimesi bet kuo…

Lietus       2017-08-7 15:58

Super.Pagarba autoriui

Kyla ir       2017-08-7 13:02

krikščionių bendruomenių klausimas.Reikia tik įsivaizduoti,kokios tikros ir gyvos jos buvo krikščionybės aušroje ir kaip pamažu vyko sustabarėjimas,krikščionybės misijos pagrindinę naštą perimant pavieniams šventiesiems,vienuoliams ir neeilinėms asmenybėms kunigams.Nepriklausomybės atgavimo pradžioje, po sovietmečio ,greitai prisipildė bažnyčios,o išsilavinusiems žmonėms reikėjo daugiau,-vykdavo įdomios diskusijos privačiuose pokalbiuose,susibūrimuose butuose,kolektyvuose,buvo aptarinėjamos įvairios knygos,Biblija.Ar ne laikas rastis naujiems krikšįčionims (nors tikras krikščionis visada modernus,kaip sakė vienas Romoje studijavęsa jaunas vyskupas) ,kurie pasiilgę gyvo bendravimo,Švento Rašto aptarimų neformalioje aplinkoje.Švento Rašto skaitymo kultūra- to bažnyčia turėtų siekti?Nors dažnai ji eina iš paskos.

Liberalizme iš pirmo       2017-08-7 12:05

žvilgsnio gana žaviai atrodo reliatyvus plaukiojimas tarp vertybių be jokių įsipareigojimų.Tačiau neišvengiamai ateina kiekvieno žmogaus ,valstybių gyvenime, pasirinkimų metas, kai bent sau,viduje reikia prisipažinti,kas tu,-krikščionis ,kitas ,turi savo Dievą ar netikintis.Iš to plaukia principų turėjimas arba ne.Musulmonai nebijo pasakyti,esą musulmonai ir net tuo didžiuojasi,kai krikščionis nedrįsta to prisipažinti net sau,o ką jau kalbėti apie to išpažinimą garsiai.Nors tai keltų didelį pasitikėjimą ir pagarbą.

Tomas       2017-08-7 11:46

Labai liudna, kai pavyzdziui, nuostabi Dievo Gailestingumo sventove yra virtusi i UAB su piktu direktoriumi V.V., arba, ar jums teko buti sv.Petro ir Povilo baznycioje Vilniuje sekmadieninese misiose, kurios yra virtusios….., su spiegianciais “giedotojais”?

Tikrai labai svarbu,kad       2017-08-7 11:25

imamamsi krikščionybės temos.Aplamai,pasaulis netenka artimo meilės ir šią spragą sąmoningai ar nesąmoningai neoliberalai beviltiškai stengiasi užpildyti meilės surogatais-sekso ,nuogybių,kūno kultu,įvairiomis svaiginimosi formomis,nors neva paskui simuliuoja kovą su šiomis negerovėmis.Nors   prašviesėjus visgi pradeda kankinti tuštumos,nerimo,baimės,beprasmybės jausmai… Tai paskui siūlo psichologinės pagalbs numerius,bet čia irgi bergždžios pastangos…Žmogus sociali būtybė,jam reikia artimo šilumos.Net tas Švedijoje žiauriai nužudęs mergaitę Lisą nusikaltėlis nori kalėti į Lietuvą,kad būtų arčiau artimųjų...

Bažnyčia       2017-08-7 11:19

vis labiau tampa tik kulto biurokratų institucija,lyginant su pačia romantiška krikščionybės Gyvojo tikėjimo idėja.Atsiranda pasišventusių kunigų,vienuolių,kurie bando ją sekti ir tai daro talentingai ,su pašaukimu ir labai gražiai,tačiau budri ir pavydi vyresniojo bažnyčios funkcionieriaus akis tuoj tai fiksuoja ir baudžia ištrėmimu ir kitais būdais.Šiaip,tai visame pasaulyje bažnyčia savanoriškai pasiduoda tikrų ir netikrų išorės grėsmių propagandai,nes jai taip patogu sočiai egzistuoti ir, dar daugiau ,nemažoje dalyje šalių bažnyčia tapo politinės valdžios savanorišku klapčiuku.Kad dar nors gautų valdiškas algas,būtų lengva suprasti,tačiau valdžios ir įtakos troškimas nesvetimas žemiškai prigimčiai,kokiu rūbu ji besirengtų.Kur ten iki pasiryžino būti paaukotiems liūtams.Smulkūs biurokratėliai.Bažnyčios tampa negyvais pastatais,na ,dar meno vertybių muziejais.Be krikščioniškos dvasios.Apie tai parašyta Kalno pamoksle.
    “Kūno žiburys yra akis.Todėl jei tavo akis sveika,visam tavo kūnui šviesu.O jeigu tavo akis nesveika,visas tavo kūnas skendės tamsoje.Taigi jei tavyje esanti šviesa tamsi,tai kokia baisi toji tamsa.”(Mt 6,22)...nesveika bažnyčia,nesveika Europa,Briuselis ir Lietuva…

albina       2017-08-7 10:07

Puikiai,Daliau!Ačiū už straipsnį.Skriaudas ir melus daro žmonės,ne Dievas ir ne krikščionybė.Visi žinome,koks turėtų būti žmogus,bet ar lengva tarp žmonių rasti Žmogų?

VaidasVDS       2017-08-7 8:56

“Mirtingas žmogus užėmė nemirtingojo Dievo vietą”
Tai tik iliuzija tų, kurie tą daro (bando užimti Dievo vietą (tinka ir religiniams dogmatikams bei fanatikams)). Tai laikina, kaip ir laikina yra jų valdžia…
—-
“prasidėjo krikščioniškų bažnyčių tuštėjimo ir griovimo metas, kūnas įtvirtino savo viršenybę prieš dvasią”
Prasidėjo kitoks procesas: materialios bažnyčios turėtų tuštėti, nes ateityje turėtų išsiskleisti iš buvusio susiskaldžiusio (į katalikus, protestantus, stačiatikius ir t.t.) krikščionybės tikėjimo kokono į didingesnį ir ženkliai dvasingesnį tikrąjį tikėjimą, paremtą tikrais ir nuostabiais Jėzaus mokymais - kūnas, suvokęs dvasią, oriai nusilenks dvasiai…
—-
“Ar ne Kristus prieš du tūkstančius metų pirmasis viešai panaikino skirtį tarp žydų ir samariečių, vyro ir moters?”
Taip, Kristus tą padarė, bet žmonėms prireikė beveik dviejų tūkstančių metų, kol jie tą suprato. Be to visokiausi revanšistai nuėjo ženkliai toliau ir prikūrė tokių “teisių”, kurios yra ne dvasinės, bet anarchistinės ir beveik beprotiškos. Bet tai tik pasekmė to blogio, kuris buvo nukreiptas prieš kitokius žmones vietoje to, kad būtų bandoma jiems geranoriškai padėti. Ir tą taurę pasauliui dar teks kurį laiką gerti…
—-
“XX amžiaus krikščionybės filosofas Clives Lewisas (1898–1963) teigė: „Tu neturi sielos. Tu – siela. Tu turi kūną.“”
Šiek tiek ne visai taip. Kūne pradeda (visada) formuotis siela. O kūnas arba padeda jai, arba ją naikina. Kai kurie sugeba sunaikinti sielą kūne dar būdami gyvi, kai kurie taip ir neišugdo sielos per visą gyvenimą, ir kai kurie sugeba išgirsti viduje gyvenančius “poveikius” ieškoti tikrojo Dievo (bet ne stabų ar iliuzijų)...
—-
Buvo 19 Jėzaus apsireiškimų įvairiems tikintiems, bet tik tikrai tikintiems. Netikintiems ir fariz(s)iejams Jėzus neapsireiškė...
—-
“kūniškas gyvenimas nėra svarbiausias, žmogus, mirdamas kūnu, nemiršta.”
Ir tiesa, ir netiesa. Kūniškas gyvenimas yra svarbus tuo, kaip tu jį nugyvenai: ar dvasine kryptimi, ar materialistine. Akivaizdžiai atstūmęs dvasinę kryptį (sprendžia Dievas), žmogus dvasiškai gali numirti dar gyvendamas savo materialistinį gyvenimą. Kita žmonių grupė nuosprendį sužino po mirties, ir jis būna dviejų rūšių: išlikimas arba išnykimas visiems laikams…

Iš tiesų, jei japonų       2017-08-7 8:47

mokslininkai fiksavo impulsus smegenyse ir po savaitės,tai vis labiau nenuostabu,kodėl žydai savo vadovų nekremuoja,o laidoja karstuose.Ir aplamai daug žmonių laidoja prabangiai,-karstuose,o ne skuba sudeginti kaip Lietuvoje dabar.

Žmogaus       2017-08-7 8:38

teisės tapo stabu.Tik laiko klausimas,kada šis stabas bus sudaužytas.Bibliniai motyvai.

materializmas, ateizmas ir... šiknos skylė       2017-08-7 8:34

Lygsvara išlaikyta.
buvo materializmas, karingas ateizmas, bet nebuvo šiknos skylės propagandos.
liko materializmas, ne toks karingas ateizmas papildytas šiknos skylės propaganda.
———
valdžioje išliko tie patys niekingi komuniagos ir kgbistėliai…

Algimantas       2017-08-7 4:58

Šias pasauliečio mintis dvasiškiai turėtų skleisti iš sakyklų.


Rekomenduojame

Andrius Švarplys. Ką tokie net neslepiami dvigubi standartai turi bendra su pilietine ar kultūrine pozicija?

Verta prisiminti. Kodėl šmeižiamas Kazys Škirpa ir Birželio sukilimas? Dovilo Petkaus pokalbis su Vidmantu Valiušaičiu

Birželio 15–17 dienomis vykusių protesto akcijų rezoliucija

Nida Vasiliauskaitė. Šviesa kovoja su tamsa

Vinco Kubiliaus reportažas iš 17-osios dienos akcijos Simono Daukanto aikštėje „Ar dar gyva Deimantė?“

Algimantas Rusteika: Ponai mieli, patys išsidūrėt – niekas atviroj erdvėj renginių dalyvių skaičiaus nebereguliuoja

Ką apie vaikų skiepijimą sako mokslas – Nidos Vasiliauskaitės parinkti skaitiniai tikintiesiems Mokslu

Vytautas Sinica papunkčiui: Žygimantas Pavilionis prieš Lietuvą

Tomo Baranausko įžvalga apie I. Šimonytės naująjį gerovės receptą

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip – reikia ruoštis (II)

Kęstutis Girnius. Referendumas – tautos valia ar demagogų įrankis?

Robertas Grigas. Pasirodo, yra dar ES šalyse parlamentų, atstovaujančių savo tautų interesams!

Birželio 14-osios naktis: nukryžiuoti vaikai

„Neteisingi“ tekstai, kurie „teisingai“ valdžiai sukelia konvulsijas

Iš propagandos frontų. Buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas D. Žalimas: šeimos yra visi – tiek tos pačios, tiek skirtingos lyties sąjungą sudarę

Nida Vasiliauskaitė. Ko bijote? Jų?

Algimantas Rusteika. Gal pabandom niekur nebebėgti?

Vygantas Malinauskas. Iš tėvų valdžios išlaisvinto vaiko interesas

Vytautas Radžvilas. Nesibaigianti tremties Golgota

Vytautas Sinica. Kas priešina visuomenę?

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Visiškas teisinis nihilizmas

Lietuvos šeimų sąjūdžio pareiškimas: Vienykimės!

Lietuvos Šeimų Sąjūdis: pranešimas dėl birželio 15–16–17 dienomis įvyksiančių protesto akcijų

Ramūnas Aušrotas. Ką reiškia SAM paskelbtas vaikų nuo 12 metų skiepijimo vajus ir manipuliacijos įstatymo tekstu?

Ką šiandien žinome apie tremtis? Dovilo Petkaus pokalbis su prof. Rasa Čepaitiene

Krescencijus Stoškus. Maršas, apnuoginęs realybės absurdą

1941 m. Birželio sukilimo 80-metį pasitinkant. Valdas Vasiliauskas: Idėjinė A. Sniečkaus klaida

Kviečiame į parodą „Pirmasis masinis trėmimas 1941 m. birželio 14–19 d.“

Vidas Rachlevičius. Aš su siaubu laukiu naujų rinkimų

Vaidotas A.Vaičaitis. Šeima, partnerystė ir Civilinis Kodeksas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.