Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Istorija

Dalius Stancikas. Kaip išnarplioti Šimašiaus mazgą

Tiesos.lt redakcija   2019 m. rugpjūčio 9 d. 21:12

37     

    

Dalius Stancikas. Kaip išnarplioti Šimašiaus mazgą

Vilniaus meras Remigijus Šimašius, bandydamas „išlaisvinti“ Vilnių nuo skausmingos istorinės praeities, savo nelogiškais veiksmais pripainiojo dar sudėtingesnį politinį ir istorinį mazgą.

Vilniaus taryba panaikino Kazio Škirpos alėjos pavadinimą, bet nutarė pakabinti jam atminimo lentą; čia pat meras nurodė paslapčia nukabinti kitą atminimo lentą – Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai, o už Lietuvos laisvę galvą padėjusį Joną Noreiką sulygino su Lietuvos pavergimą šlovinusiu Petru Cvirka.

Kur dingo buvusio teisingumo ministro R. Šimašiaus valstybinis mąstymas? Juk tokie prieštaringi veiksmai Vilniuje neišsprendžia problemos valstybiniu mastu – K. Škirpa ir J. Noreika turi aukštus valstybinius apdovanojimus, jų vardai įamžinti ir kituose Lietuvos miestuose.

Ką daryti toliau, kai tarpusavyje nesusišneka net valstybinės institucijos: užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, atstovaujantis Lietuvai užsienyje, jau ne pirmi metai aiškina, kad J. Noreika – nacių kolaborantas, o Genocido tyrimo centras, remdamasis žydų gelbėtojų liudijimais ir istoriniais šaltiniais, mano, kad J. Noreika nevadintinas kolaborantu?

Panašios pozicijos laikosi ir Prezidentūra, nesiruošdama nei K. Škirpai, nei J. Noreika atšaukinėti aukštų apdovanojimų, nes remiasi jų istoriniais nuopelnais Lietuvai ir Aukščiausiojo Teismo paskelbta reabilitacija.

Vilniaus meras R. Šimašius aiškina, kad J. Noreikos reabilitacija susijusi tik su jo antisovietine veikla, bet ar tai atitinka tiesą: juk sovietai teisme J. Noreiką kaltino ir dėl bendradarbiavimo su vokiečiais (ir tai buvo vienintelis kaltinimas, su kuriuo J. Noreika kategoriškai nesutiko), vadinasi, Aukščiausiojo Teismo reabilitacija apima ir šią sovietinės bylos dalį?

Ką daryti, jei dalis vilniečių, ypač žydų bendruomenės vadovai, Joną Noreiką laiko „Lietuvos žydų naikinime dalyvavusiu asmeniu“ (2019-08-06 Lietuvos žydų bendruomenės pareiškimas), tačiau istoriniai liudininkai savo prisiminimuose jį vertina kaip „didį patriotą ir rezistentą“, „mirusį dėl mūsų ir Lietuvos laisvės“ (žydų gelbėtojas ir užtarėjas, Šiaulių antinacinio pogrindžio vadovas Domas Jasaitis ir kt.)?

Jei, viena vertus, turime Jono Noreikos parašus, susijusius su žydų izoliavimu Žagarės gete ir jų turto nusavinimu, kita vertus, turime žydus gelbėjusių antinacinio pogrindžio dalyvių liudijimus, kad J. Noreika buvo patikimas jų bendražygis, „griežtai gynęs krašto reikalus prieš vokiečių okupantus“?

Jei dirbdamas nacių okupuotoje Lietuvoje Šiaulių apskrities viršininku ir vykdydamas jų nurodymus tuo pačiu J. Noreika buvo ir vienas iš Šiaulių antinacinio pogrindžio vadų – pogrindžio, kuris platino įspėjimus, kad Lietuvai atstačius nepriklausomybę bus teisiami žydų žudynių vykdytojai ir pagalbininkai?

Gaila, kad prieš pradėdamas nelogiškus veiksmus Vilniaus meras neišgirdo Genocido ir rezistencijos tyrimo centro direktorės B. Burauskaitės pasiūlymo, kaip būtų galima civilizuotai išspręsti šį painų istorinį rebusą: šalia atminimo lentos Jonui Noreikai pridėti papildomą paaiškinimą, atskleidžiantį visas jau paminėtas Jono Noreikos sudėtingos kovos už laisvę peripetijas.

Toks būdas atitiktų Šventajame Rašte nurodytą „išlaisvinančios tiesos“ kelią: šventraštyje minima, kad Petras, prieš tapdamas šventuoju, tris kartus išsižadėjo savo Mokytojo, šventasis Paulius prieš tai buvo Sauliumi – Petro ir kitų Kristaus mokinių persekiotoju. Nepaisant to, šie abu vyrai pripažinti kertiniais krikščioniškosios Bažnyčios ramsčiais.

Taigi, siekiant susitaikymo, reikėtų atlikti du veiksmus: grąžinti atgal J. Noreikos atminimo lentą (dramatiška pačios lentos istorija jau tampa svarbi Vilniaus istorijos dalis) ir šalia paminėti sudėtingas Jono Noreikos kovos aplinkybes – veiksmus, susijusius su žydu izoliavimu, bet taip pat ir veikimą antinaciniame, žydus ir lietuvius gelbėjusiame pogrindyje, kuris baigėsi įkalinimu žiauriame Štuthofo lageryje.

Keista, kad šios pogrindinės J. Noreikos veiklos nenori matyti žydai ir Vilniaus meras, nes be jos pripažinimo neįmanoma pasiekti nei istorinės tiesos, nei santarvės, nes ją neigdami jie paneigia tuos istorinius liudininkus, kurie, tiesą sakant, vieninteliai iš mūsų visų, gyvųjų, turi moralinę teisę vertinti Joną Noreiką – jie rizikavo gyvybėmis gelbėdami žydus, jie geriausiai žinojo, kuo iš tiesų užsiėmė Jonas Noreika, ką jis išties mąstė, kokiais argumentais ir vertybėmis buvo grįsta jo veikla.

Ir – kaip minėta – jie J. Noreiką vertino kaip didžiavyrį.

Panašiomis istorinėmis kontroversijomis gali būti papildyta ir atminimo lenta Kaziui Škirpai, kurią nusprendė pakabinti Vilniaus taryba.

Istoriniai paaiškinimai turi būti išsamūs, kad vilnietis ar Vilniaus svečias suvoktų, kaip turėjo jaustis Kazys Škirpa, atstovaudamas Lietuvos interesams Hitlerio vadovaujamoje Vokietijoje, jo misijos sudėtingumą ir dramatizmą iš kariaujančio Berlyno organizuojant lietuvių sukilimą sovietų okupuotoje Lietuvoje – juk šio sukilimo tikslas buvo priešingas vokiečių, įsivaizduojamų sąjungininkų, tikslams (dėl ko vėliau vokiečiai K. Škirpai Berlyne skyrė namų areštą).

Kad ir Vilniaus meras R. Šimašius, ir užsienio reikalų ministras L. Linkevičius susimąstytų, kaip jiems pavyktų įvykdyti tokią supersudėtingą istorinę misiją?

Savo paaiškinimuose apie tą pragarišką laiką, kai mažutė Lietuva bandė išsigelbėti, prasmukti tarp dviejų kruvinų, milijonus likimų traiškančių karo mašinų, Lietuvos laikinosios vyriausybės ministras pirmininkas Juozas Brazaitis-Ambrazevičius rašė taip:

„Kiekvienas amžius turi savo „ritualines formules“, kurios yra be turinio, bet antrai pusei gali skambėti maloniai. Ano karo pradžios metu ritualinė formulė buvo „naujosios Europos kūrimas“; tokios pat formulės reikšmės turėjo arkiv. Skvirecko, buv. prezidento Griniaus, buv. min. pirmininko Tumėno ir kitų telegramos siuntimas Hitleriui; tokia pat formulė buvo vysk. Brizgio radijo kalba, kuria „kvietė stoti į vermachto statybos batalionus.“

Visa tai buvo ritualinės formulės, siekiančios apraminti antrąją pusę, kurioje buvo fizinė jėga. Tai buvo tokios pat prasmės formulės, kaip 1940 metais visuomenės atstovų ėjimas pas „liaudies vyriausybės pirmininką“ J. Paleckį lojalumo pareikšti. Tokios pat prasmės turėjo ir 1941 metų Kauno lietuvių komendanto bei burmistro priėmimas įsakymo steigti ghetto, bet atsikalbėjimas, kad techniškai taip greit tai neįmanoma padaryti, kad jiem reikia atsiklausti ir savo vyriausybės“.

Įsijautusiems teisuoliams verta priminti, kad Lietuvos laikinosios vyriausybės vadovui Juozui Brazaičiui-Ambrazevičiui bei vidaus reikalų ministrui Jonui Šlepečiui, gyvenusiems JAV, žydai buvo pateikę panašius kaltinimus kaip ir J. Noreikai: kolaboravimu su naciais ir prisidėjimu prie žydų izoliavimo. 1974 m. JAV Kongreso nurodymu JAV Teisingumo departamentas dėl šių kaltinimų atliko išsamų tyrimą ir jų veikloje neradus nusikaltimo įrodymų juos išbraukė iš įtariamųjų sąrašo.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Taigi Zurofas       2019-08-17 20:10

dirba, gauna atlyginimą. Tai ir rezultatai turi būti. Ir “centras” Amerikoje dirba - irgi gauna atlyginimus. Ir “mūsiškėms” reikia pamokėt - taigi rezultatų reikia. Tai Šimašius paduoda trezultatų, Kuklianskė irgi dirba, ir Vinokuras. Visiems reikia rezultatų. Nes gi gauna “v ręku”. Tai supraskit - ir Linkevičiui reikia kad kas palaikytų, ir Venclova turi “palaikančių draugų” margame sviete. Tai už ką mokėt būtų visiems, jei Šimašius neuždirbtų? Tai ir Šimašiui gal pradės sektis? Reikalas paprastas kaip du pirštus,,,, kaip sakoma

Www       2019-08-13 5:37

As senai sakiau, kad Lietuvos okupacija tęsiasi nuo 1941m. Kai svetimtaučiai nurodinėja ką lietuvis gali garbinti ar nekęsti.

Apie vyrus ir moteris.       2019-08-11 13:05

+ prie visko. Absoliučiai nevyriškas minčių dėstymas ir rašymo stilius.

Nei delfis, nei lrytas ar 15min šito neparašė,       2019-08-10 21:04

bet unisonu vis kartojo, koks blogas blogas blogas Trumpas, pasisakantis prieš chaotišką emigraciją ir su tokia hate speech išprovokavęs žudynes.
******************************************************************
Vis dėlto, kaip paaiškėjo, žudikas buvo kaip tik aršus antitrumpininkas, kairuolis ir liberalas. Heavy.com skelbia, kad:
Daytono šaudynių vykdytojas (prieš savaitę nužudęs 9 ir sužeidęs 27) 24-erių Connoras Brettsas buvo liberalas ir radikalus leftistas, rėmęs antifa, raginęs imtis prievartos prieš baltuosius ir dešiniuosius, vadindamas juos fašistais
(ar ne taip jau elgiasi gerai žinomi veikėjai, taip pat liberalai ir leftistai, Lietuvoje?).
Buvo išsitatuiravęs satanistinius simbolius, šlovino Šėtoną.
************************************************************
Heavy(.)com found the Twitter account of the alleged Dayton attacker
His account promoted:
-Bernie Sanders
-Elizabeth Warren
-Antifa
-leftism
-socialism
-Satan
-Strong anti-ICE rhetoric
-He called the terrorist who attacked the ICE facility in Tacoma a “martyr”
THREAD

stasys        2019-08-10 20:24

Henrikai ..Jus beveik napoleonas ..

Henrikas       2019-08-10 20:18

koks čia niektauškys lygina Tiesos.lt su ekspertais.ru???
kokiu naivuoliu reik pačiam būti, kad manytum, jog čia renkasi naivuoliai, kuriems pakanka, kad vienas patosiškai užlaužtų rankas ir sušuktų: Oi varge varge, teks padoriems skaitytojams ieškoti kitų info šaltinių...
dedu galvą - atmeskiti stasį [štazi?] ir co, t.y. kokių dešimt trolių, o visi kiti čia lankosi dėl tekstų, jų kokybės.
Man tas pats, kiek komentarų parašė stasys ar jules, man tas pats ką rašo koks doleriukas ar kažkur pradingęs ilgai visus varginęs Julius Puras, ar dr. Jonas R (ir šis pritilo) - jie man nieko negali pasakyti, nes neturi ką pasakyti…
Tačiau Tiesos.lt atrinkti autoriai gali - ir aš žinau, kad čia rasiu atrinktus geriausius ta tema / tos dienos komentarus. Yra autorių, kuriuos tik čia atradau - perskaičiau kitaip, nes anksčiau tik numodavau ranka. Ir vėl - man visai nesvarbu, kai kai kurie jų iš fb - pakartoju: man svarbu žinoti, ir tuo įsitikinau ne kartą, kad vienoje vietoje rasiu geriausius komentarus.
Man tinka net tai, kad jie paskelbti kiek vėliau - dieną man reik faktų, atsakingų veikėjų žodžių, minčių, ir tik tada - komentarų, kai aš jau pats būsiu tai pamąstęs - susidaręs savo nuomonę... o tada aš atsiverčiu Tiesos.lt ir skaitau - vėlai naktį, arba iš pat ankstyvo ryto, kai dar visi miega, ir leidžiuosi į diskusijas su autoriumi, ir tai man yra pati geriausia dienos pradžia.
Ir dabar kažkoks nesąmoningas / be sąmonės ru trolis aiškina, kad ir dėl jo nesąmoningų komentarų aš turėsiu eiti kažkur kažko ieškoti?...

stasys        2019-08-10 20:06

Kremliaus influenceri 2019-08-10 20:07 > stasys (sėbras ) dėkoja , bet siautėti ir toliau negalvoja . Jei tik reikia galiu tam neturinčiam vardo irgi pakasyti paausį . Supeiksiu tamsta dėl noro Tiesas lyginti su ekspertais ..teisiškai Jus esate DIDELIS niekas prilyginamas klozeto bakelio darbui . Tikiuosi mintį supratote teisingai ir prieš ginčydamasis ištaisysite ta baisia klaida ..Va imkite pavyzdį iš moters karbabaso , atėjo apsirėdes vyriškomis kelnėmis ..šiuo tolerancijos keistenybėms laikotarpiu aš linkęs netgi į tokias keistenybes nereaguoti . Išraiškos laisvė svarbiau suvaržytu elgesio viešumoje kanonu ...priešingu atveju ir kur gi tie vyrai atsirastu moteriškais veido bruožais . ?? . (įgnybsiu dar karta Vilniaus baltaveidžiui ) .

Felčeri iš Sovietsko,       2019-08-10 17:54

tai pats skaityk straipsnius, o ne komentarus, ne “Human Smoke”, ne Nicholson Baker’s Human Smoke. Tad ko pisikabinai čia prie mūsų? Gali eit ten, kur daugiau “Juozaičio dūmų”, kas pačiam trukdo? Ten, tikimės, komentarai geresni - atitinkantys pačio mentalitetą.

Tiesos.lt = Ekspertai.eu       2019-08-10 17:37

Tinklalapiai supanašėjo?
Kol čia trinsis milaičiai su stasiais, padoriems skaitytojams reikės pasiieškoti kitų informacijos šaltinių.

O kam       2019-08-10 15:31

tie triusikai, Stasiuk? Eik į nudistų pliažą Palangoje ar Šventojoje - sutaupysi ir į gražuoles pasidairysi. Į Nidą gal per brangu? Ir gražuolės ten, oho, kokios - elitinės ir labai pasikėlusios. Nepadės jos pačiam perskaityti “Human Smoke” - tik “Juozaičio dūmus”.

stasys        2019-08-10 15:25

Jules koks trumpai ir aiškiai ? buvo raudoni tapo žali , tam pasakyti nereikėjo tiek blizginti man ausų . smile Atrodo reikėtu tik džiaugtis ..išvertei triusikus į kita puse ir vėl gali nešioti iki pamėlynavimo . smile  kam ten praustis ..

Jules       2019-08-10 11:03

Na, ponia Venckienė, kaip ir Prezidentas Smetona, suklydo. Visa tai iš nenoro žinoti, pažinti. Iš nenoro logiškai ir kritiškai mąstyti, nenoro žinoti savo ir savo tautos kilmės, praeities, Europos ir pasaulio istorijos, o tikėti dominuojančios klasės sukurptomis istorijos versijomis, legendomis, deziukais ir tyčiniais prasimanymais bei mitais, kuriuos docentai kartoja ir kartoja studentams kaip papugajai. Lapinsko pozicijos dėl p.Venckienės, dėl jos tragedijos, žinoma, kad nepalaikau, ar supratote? Ir neatimkite mums teisės ir klysti, nes suklydę, kai įrodote, kad klydome - atsiprašome. Būtų gerai, jei čia būtų galima savo komentarus taisyti, nes be klaidų rašyt mums neįmanoma, ypač šokinėjant klaviatūroje nuo vienos kalbos abėcėlės prie kitos, dovanokit. Pirštukai nespėja pagal mintis darbuotis - atsilieka ir privelia įvairiausių klaidų. Išsitaisykite jas patys, gerai?

Jules       2019-08-10 10:54

Na, pono Tvanksto argumentai nenuginčijami, galima tik kepurę nukelt. Nėra ko nei pridėt, nei papildyt - trumpai ir aiškiai. Ar dabar aišku, pone Džeikai? O Stasiukui ar irgi aišku dabar? Aiškiau pasidarė?

pagal situaciją       2019-08-10 10:51

Išgirtasis Lapinskas Garliavos istorijoje liūtu puolė ir juodino Venckienę, šiai palikus Lietuvą. Kas duoda pagrindo abejoti jo moralumu.

Džeikai,       2019-08-10 10:48

tik pamiršai pridėti Bolševikų partijos sąjungininkus, kovodamas su klastotėmis ir klijuodamas mums komunistų ir nacional socialistų etiketes. Gerai, kad prisipažinai, kad esi internacional socialistų pusėje, kurių sąskaitoje vien carinės Rusijos imperijos teritorijoje virš 66 milijonų. Ar gerai jautiesi būdamas tokių sąjungininkų pusėje, gretose, vien pagal BK sistemą, kad bendrininkavimas arba nusikaltimų slėpimas taip pat nusikaltimas? Klijuoji etiketes ir nemirksi. Pačiam faktai ir argumentai negalioja - kabini savąją istorijos versiją nuo padebesių ir medžioji runkeliokus, manydamas, kad jie visi durni ir pačio išgalvotomis versijomis patikės, bet prieš tai viešai privalomai prisiekdamas, kad netinki sąmokslu teorijomis, kaip anksčiau tikėjai Mokslinio Komunizmo teorijomis ir jo Politekonomija, dabar paversta į monopolinės, oligarchinės rinkas ikanomiką, anot vieno išminčiaus iš Sibiro. Esi toks kietas vyriokas, gudresnis net už Prezidentą Trumpą, suabejojusį Dvynių tragedijos kilme, kaip ir žuvusiųjų giminės. Nežinojau, kad Lietuvoje yra tokių genijų, tikrai. Taip gerai išmanančių didžiūnų spec. tarnybų darbą ir specifiką, ko ne Jurgis būtum, tiesa? Svarbu parašiau, o runkeliai jau patikės, ane? Skėliau skaičiuką vieną kitą nuo padebesių ir kvit - neginčijama Tiesa. Nemanai, kad per daug susireikšminai, a? Tapai čia, Tiesos.lt, svaresniu net už Kenedžius ir JAV Gynybos ministerius, sekretorius, ypač už pirmąjį, tiesa? Ir nuo kada tokie dyvų dyvai vyksta Mūs Lietuvoje? Kokioje univerkėje moko šitokio superinio meno, a?

Tvankstas       2019-08-10 10:34

Čia mano pasisakymas Alke po A. Lapinsko straipsniu.
Puikus straipsnis, kaip visada gerb. A. Lapinskas liūtu gina Lietuvą ir lietuvių tautą, kalbą.
Noriu plačiau pasisakyti, parodyti giluminius ryšius, kodėl taip puolama Lietuva ir lietuvių tauta, kalba.
Mes puikiai žinome, kad ž…-bolševikų perversmas 1917 m.ir jo pasekmės iki šiandien – tai neginčijamas komunisto žodis, šiandien persidažęs į liberalą.
Pasaulinė revoliucija 1919 m. Kominterne V. Lenin žodžiais turi kurti JEV (Jungtines Europos Valstijas). Tas įgyvendinama iki šiandien.
1939 m. -1945 m. pasaulinės revoliucijos žingsniai sustojo ties vakarine socializmo stovyklos siena.
Visi dokumentai, taip pat pagaminti Lubiankoje, naudojami mažas valstybes ir tautas užgniaužti, kad tik nesugalvotų burnoti prieš klastotes.
Lietuvoje 1940-41 m. ž…. sudarė apie 80-90 nuošimčių socializmo kūrėjų LKP ir LLKJS gretose (žr. Solomon Atamuk atsiminimus, išleistus 1990 m.), trėmimams vadovavo ir vykdė 8 ž…. ir 1 lietuvis (A. Guzevičius).
Pokaryje socializmą kūrė vėlgi didele dalimi ž…., kurie vėliau pasitraukė į Pažadėtąją Žemę ar USA.
Bendras vardiklis buvo tas, kad lietuvis, nepritariantis ar dvejojantis socializmu – kibucu, buvo vadinamas fašistu, buržuaziniu nacionalistu.
Ta pati retorika buvo naudojama ir eurokomunistų Vakaruose, kaip buvusių Komintern agentų, neabejotinai ir likusių.
Kas kūrė ES, kas buvo tie ‘minčių valdovai’ ?
A.Spinelli, Italijos eurokomunistas, C. Schmitt, NSDAP žymiausias teisininkas, A. Kojeve (Koževnikov), drg. Stalino garsiakalbis Paryžiuje, kur dar NKVD/MGB/ KGB išlaikomas J.P. Sartre, išugdęs šviesuolį Pol Pot.
Dar 19 amžiuje prasidėjęs Europos valstybių jungimas O. Bismarck ( motina – Mencken) Vokietijos pavyzdžiu, siekiant sunaikinti mažas tautas, ne tik pasiteisino, bet ir įsigaliojo kaip didžiųjų valstybių tarptautinėje politikoje, labai puikiai pasireiškusioje W.Wilson tezėse 1919 m., vėliau dėl Lenkijos užimto Vilniaus, kai D.Britanijos ir ypatingai Prancūzijos diplomatija krito kržiumi prieš galimą Lietuvos kariuomenės įžengimą į Vilnių po Giedraičių ir Širvintų laimėjimų.
Tas pat išliko iki šiandien – mažos valstybės ir tautos turi būti suvirškintos didžiųjų.
Iš persidažiusio partinio – ūkinio aktyvo buv. soc. kibuco valstybėse šiandien matome susispietusį G. Soros vadeliojamoje Open Society, jau išpažįstančioje tik paskutinį tikrąjį tikėjimą – liberalizmą, kaip visuomenės sifilį, siekiant sugriauti mažų valstybių pasipriešinimą ištirpdyti ES katile.
Visa ta pati retorika apie lietuvius kaip ‘fašistus’ mar buržuazinius nacionalistus’, ar ‘nacionalistus’, mes jau girdime nuo 1940 metų, tai nieko naujo, tuo labiau tai aštriai buvo išsakoma ir iš Maskvos 1988-91 m., kaip ir Jedinstvo su M. Burokevičiumi, taip ir dab. liberalų ar leftistų ( jei pakeitė suknelę, tai išliko ta pati kekšelė) – matome begalines gretas apie Open Society, kuriems Lietuva ir lietuvių tauta smirda.
Mes negalime nieko kito girdėti iš LŽB ar kitų organizacijų USA ar Pažadėtoje Žemėje, taip pat iš tų kraštų politikų.
Tai ko stebėtis, kad lietuvius patriotus vadina ‘fašistais’ ar nacionalistais sorošininkai, LŽB, jei jų visų šaknys iš 1917 m. perversmo viešpačių
Lenkija, jos besipriešinanti šiandien valdančioji dalis, taip pat labai puolama minėtų sluoksnių ir Open Society bernelių ir mergelių savo šalyje, neturi visiško supratimo, kad tik vieningi būdami galime atsilaikyti, bet tada Lenkijai reikia atsisakyti imperialistinės kresų politikos, vykdyti J.Mieroszewski 1974 m. duotas nuorodas santykiuose su Lietuva, Baltarusija, Ukraina.
Kaip buvome 1940 -1953 m. VIENUI VIENI, taip ir likome tokiais pat šiandien, kaip tada tautos runkeliai (tautos elito supratimu) gynė Lietuvą, taip ir dabar tokie patys runkeliai gina Lietuvą, niekur neturėsiantys užtarimo, pagalbos, nebent tik iš kaimynų, nusprendusių ir save gelbėti sutartinai.

Jules       2019-08-10 10:28

Pačiam reiktų pasiskaityti, ką rašė lenkų spauda pirmomis karo dienomis apie savo strateginę partnerę Angliją, kaip ji, Lenkija, buvo įviliota į spąstus, buvo ir apgauta, ir išduota, ir vėl nori tą patį pakartoti, ką ir siūlo Stasiukas. Tad ne pilkit, ne kabinkit man kaltinimus nuo padebesių, kaip tas Jurgis. O juk visi žino, visuotinai žinoma, kad „The British – Polish Common Defense Pact contains promises of English military assistance in the event that Poland is attacked by anather European country“, o pats čia man siūlai kanalizaciją, kurią, žinoma, irgi reikia sutvarkyti, deja, taip pat. Ir ne šiaip sau buvo pražudytas generolas Sikorskis(Władysław Eugeniusz Sikorski, a Polish military and political leader), tiesa, Džeikai? Ir judu abudu, jūs ir Stasiukas, siūlote tai kartoti ir kartoti šitą išdavystę? Nebūkit apsirūkę, kaip tie nacionaliniai patriotai, savo vedliu pasirinkę ambalistų archonto smaigalį. O jeigu Lietuva būtų atmetusi tą gėdingą pamišėlių chuntos ultimatumą ir gaisras būtų kilęs greičiau, o dabar dėka Kauno elito jis buvo tik nukeltas meteliui į priekį, ne daugiau. „Poland‘s Marshal Rydz-Smigly issues an ultimatum to the tiny Baltic State of Lithuania, the militaistic bullying of Lithuania. Lithuania was Poland‘s first victim of bullying“ – Varšuvos pulkininkų chuntos dėka Lietuva tapo pirmąja auka.  Ir nemanykit Jūs, Džeikai ir Stasiuk, kad daugiau išmanote arba žinote, sakykime, už James Forrestal ar Kenedžiius, ar už tuometinį Lenkijos ambasadorių Vašingtone, žinote daugiau ir aiškiau, nei parašyta jo korespondencijoje į Varšuvą be jokių čia Laisvės partijos triukų man primetinėjimo. Visa tai sukūrė Didžiąją katastrofą ir Europos civilizacijos žūtį avansu. „England is fundamentally responsible for turning two localized European wars into the Wolds wars that shattered European Civilization“. Nenaudokite kanalizacijos terminų, o skaitykite „Human Smoke“, nes tai ne Juozaitis Smoke“ ir ne „Jedinstvo‘s Smoke“.

peticija       2019-08-10 10:19

pasirasykime peticijos lt - Reikalaujame Vilniaus miesto mero R. Šimašiaus atsistatydinimo - pasirasykime

Dzeikas       2019-08-10 10:06

Dzeikajui:
Siaip lyginu ir sprendziu kas yra kas pagal veikimo buda.
“Istorija suklastota” megstamas komunistu ir naciu argumentas. Cia tipo Lietuvos patriotams sitas argumentas irgi aktualus?
Ak, taip! Dar pamirsau pamineti,kad Dvyniuose pries griunant girdejosi sprogimai ir tai be abejones pacios CIA darbas.

Džeikai,       2019-08-10 9:53

palik kanalizaciją Laisvės partijai, gerai? O čia taip rašė Amerikės ir Kanados laikraščiai, kuriuos lenkai vėliau karpė, tad nenusileisk iki Laisvė partijos lygio. Istorija yra ne aprašyta, o suklastota ir pats tai gerai žinai, bet visgi tikiesi, kad vieną kitą runkelioką pačiam pavyks sumedžioti.

stasys        2019-08-10 9:38

Jules ..Ir kas Jus taip glumina ? Lenkija visais laikais buvo tas rubežius rodantis kur prasideda ir baigiasi rytu hegemonijos ribos. Varšuvos sukilimo metu sovietai jiems priminė kad nereikia „išvaduotojams” žiūrėti į dantis ir tikėtis kad vėliau Jaltoje jiems bus daromos išimtys , to tikėjosi ir Lietuvos lenkai palaike Staliną vaduojant Vilnių .. Istorija visais tais atvejais sako viena ir ta pati . ..Niekas nežaidžia su maistu atsisėdus prie stalo , o jei kas užsisvajoją .. gauna šaukštu į kakta . Šioje vietoje aš neieškočiau naudos gavėjo , nes sugriovus sena visi gavo proga pastatyti ką nors sau naujo- gero , o kas išėjo iš to ne man spręsti . Pasižiūrėkite kaip šiandiena vis dar dūsaujančiu tie Tiesos ieškotojai..  kurie atsivėdėja klausia o kur dingo didžiojo Stalino turtas padovanotas Lietuvai ???? Jus piktina šiandieniniai valdantis linkę susimesti panagėmis su LLRA ??  , o man atrodo kad ta LLRA vienintelė gebanti duoti į skūra savimi patenkintoms polit. neūžaugoms . Žinoti ko norisi ir to sieki didelė vertybė , taip kaip iš laisvina nuo poreikio trypčioti šeštadieniais ankstu ryta prie J.Noreikos atminimo lentos . Juk viena karta ja nuėmus po to klijuoti ir vėl kabinti kad ta pakartoti tik be ‘kuvaldos’ ..po poros mėnesiu , na Jus paklauskite ko norite sutikus ..pasukios pirštu prie smilkinio ir paklaus ar gerai jaučiatės.. !!!!

Dzeikas       2019-08-10 9:21

Julesai, nemalk shudo.
Lenku genstabas puikiausiai zinojo situacija ir neturejo iliuziju del galimybes ilga laika priesintis 1 vs 1 Vokietijai. Persvara buvo tiek kiekybine, tiek kokybine. Suklydo jie tik del laiko. Sutriuskinimo per 2 savaites jie nesitikejo - zaibisko karo doktrina ir taktika buvo iki tol nezinomas dalykas.
Nepaisant to Lenkija driso pakelt ginkla ir priesinosi net tada ,kai tas daryti buvo beviltiska.Kai buvo suprasta ,kad is sajungininku pagalbos nesulauks. Vokieciai patyre didesniu nuostuoliu negu kariaudami su Prancuzija 1940m geguze-birzeli.
Cia tipisko lietuvio banderlogo bandymas pazeminti drasia tauta (apie lenkus ta galima rasyti be kabuciu. Ir amerikieciais karo klausimais vidurio europoje kalbasi su jais, ne su lietuviais) kad pateisinti savo bailuma ir “mokejima prisitaikyti”.
Beje kavalerijos ataka pries vokieciu tankus - megstama skystaklyniu pasaipa lenkams istiesu buvo gudrus ir drasus lenku kavaleristu manevras. Ispausti i kampa lenku ulonai plikais kardais puole is sleptuves vokieciu tankus ne tikslu juos uzkapoti, o istrukti is apsupties. Greitai kavaleristams isiterpus tarp tanku ir pestininku vokieciams teko nutraukt saudyma kad isvengt savuju kliudymo. Tuo pasinaudoje lenku ulonai prasiverze ir pasislepe netoliese buvusiame miskelyje. Yra si istorija aprasyta.

Jules       2019-08-10 8:52

Lenkai karpė žurnalus ir laikraščius Amerike ir Kanadoje, kuriuose jie gyrėsi, kad bus Berlyne ant dienų arba po dviejų savaičių. Jų maršalėkas, skėlęs mums ultimatumą, įjos ant balto žirgo pro Brandenburgo vartus po dviejų savaičių, net paveikslą nusitapė avansu. Na, pavyzdžiui, kad ir šis, kai „Polish Foreign Minister, Oberst Beck, told his diplomats on April 20, 1939, that there is no aggressive sign from Germany, in spite of the British War Guarantee. But already in May 1939 he was ready for war and claimed that his troops would be in Berlin within 14 days“. Ir kalta bus Vokietija, nes jis, Bekas su maršalėku, ją užims, kaip Pietryčių Lietuvą arba visą Lietuvą, jei Kaunas būtų atmetęs ultimatumą ir pradėjęs gintis, o ne gėdingai pasidavęs ir dar gėdingesnėse popierkose atsisakęs amžinosios Lietuvių sostinės Vilniaus. O kas iš to išėjo – Varšuva ir Berlynas virto griuvėsiais, o naudą pagavo kiti. Kas tie kiti – tai dvi ne europinės kilmės super galybės, anot Walter Laqueur ir kitų garsių geopolitikos žinovų. O dabar tie patys mums bruka „Juozaitis Smoke“ ir davatkos tuo tiki, kaip Kubilius Šimašiumi arba dar anksčiau, kaip Jurgis su Andriuku Paksiumi, Laurinkumi, Žiemeliais ir kitais Išdavikų peryklos, įsitaisiusios Konservatorių partijoje, politikos viščiukais. Ar kartais ne Jurgis buvo tarpininku tarp jedinstveninkų kadais ir ko, na, nebesakysiu, patys geriau žinote. Dabar irgi tas pats - LLRA yra koalicijoje su kuo, lietuvių nenaudai Pietryčių Lietuvoje? Eina Jurgio pramintu takeliu ar kaip, pone Stasy? Va kur tie mazgai sumegzti ir nuo runkelių paslėpti.

stasys        2019-08-10 8:23

Jules .. mes negalime apsaugoti J.Noreikos atminimo lentos nuo visokiu politiniu skeltanagiu , o jus prašote duoti išrišima tam kas vyko praeitame amžiuje ? Nesąžininga po tuos laikus valkioti tiek demokratija tiek liberalizmą ir politiku poelgiai to meto neturėtu būti sveriami tik šiandienos vertybėmis . Jus Jules nutylėjote kad tame laikotarpyje tie patys lenkai išeivijoje (UK) pasirašė kita sutarti su Stalinu kuri anuliuoja prieš tai buvusias darytas Molotovo su vokiečiais . Jei visas sutartis išvardinti kas su kuo susitarė ir prieš ką ..minant Hitleriui ..Jus pasimestumėt gausoje tu pažadu kuriu niekas nesiruošė laikytis pokšint ginklams . Įdomiausia tai kaip teisina ta Ribentropo –Molotovo paktą sovietiniai pašonėje . )) taip pat kaip šiandiena Putinas gina Rusijos interesus pas savo kaimynus ..smile) istorija linkusi kartotis tik dėl to kad žmonės ja kuriantis yra tie patys ., aišku su išlygomis į ta pačia demokratija .nors kažkiek ginančia teise turėti savo nuomone .

Jules       2019-08-10 7:40

Vakarai, tiksliau, Vakarų liberaldimokratai, suteikę Lenkijai „Karo garantiją“(War Guarantee) 1939 metų kovo 31 dieną – sudaužė europinę civilizaciją ir pražudė milijonus nekaltų civilių, pamaitino Vokietijoje juos napalmu ir fosforu, ką draudė tuometinė Tarptautinė Teisė(Hagos ir Ženevos konvencijos), o Baltijos šalis padovanojo Stalinui magaryčių per labai šikarnas išgertuves Potsdame 1945 metais, kad šis jas Gulagan pasiųstų arba galabytų čia pat už kampo ar šaudytų ant upeliūkščio kranto nėščią, kaip mano jaunutę tetą su savo bendražyge, ir tai ciniškai dabar vadinama demokratijos pergale, Geru karu arba Teisingu poelgiu – Taikos triumfu. Kiek ilgai dar tęsis šitas melas, nežinot? Kiek ilgai mums per dezi LRT biologai ryte mums nustatinės ypatingą geną ir atskleidinės mūsų prigimtinius instinktus, kurie, anot LRT biologų, tokie baisūs, kad, Dieve, Dieve, kokie jie baisūs ir kokie baisūs mūsų pasąmonės labirintai – užkaboriai. Nusikalstama Karo garantija Lenkijai buvo „The End of European Civilization“(Išprovokuotas Vokietijos ir Japonijos karas, kaip tų salagų(naujokų) gynyba Sovietų Kariuomenėje kadais). Dabar kai kurie Vakarų liberaldimokratai lyg ir bando teisintis, kad jie klydo, bet visvien buvo teisūs, kaip ir tie mūsiškiai totaliai korumpuoti liberoidai arba pseudo Laisvės partija po šustriako Egidijaus ir MG Baltic korupcinio benefiso , nemanot? Après la bénéfice de corruption! Ar tai ne dvigubų standartų maniakystė? Tad neišsisukinėk, Stasiuk, nes mazgai rūpi, o jie karų garantijose.

stasys        2019-08-10 7:25

Keista sutikti propagandistą kuris uždavinėja klausimus , paprastai ju atsakymai pasufleruoja ko reikia klausti . Bet taip jau nutinka kai vieni nori žinoti o kiti bijo paklausti , ..ne duok dieve atsakymas bus ne toks kokio reikalauta algalapiu . Šiandiena nesunku rasti kvaili kuris viską žino , o tu pabandyk surasti ta kuris nieko nežino ir moka klausyti . Nykščiai vėl rabavoja ‘girioje’  ir Daliaus mazgai čia niekam nerūpi .

Jules       2019-08-10 6:58

“Human smoke” - tai knyga apie tai, kaip „diedai“(seniai) sovietinėje kariuomenėje per nuolatinį smurtą ir patyčias išprovokuoja salagą pulti ir pražūti – būti 26 senių sovietinėje armijoje, rateliu sustojusių užspardytam iki sąmonės netekimo ir užverstam ant „koikės“. Kaip žmogus, salaga(naujokas) ar šalis privedama prie tokios būklės, kada jai geriau žūti, mirti mūšyje, nei būti vergu. Kiek šiandien Raudonoji oligarchija(Former Bolsheviks) su savo dezi propagandistais, su dezi plaštakėmis LRT ir MG Baltic, ir šiaip su oligarchijos dvaro melo agitbrigadomis privedė lietuvių prie savižudybės, nežinot? Nežinot VU, VDU ar Römer‘io absolventai, jau nekalbant apie docentus, ane? Apsimetate šlangomis, tiesa? Jūsų seniai klausiama, ką veikė tokie pseudo „perestroikininkai“ kaip Juozaitis ir Co, kol Gorbis neleido? Kažin kodėl neatsakote į mūsų klausimą? Ką veikė Jurgis, Raselė, Iročka su Andriuku arba Mažylis iki tol, kol Gorbis neleido? Ar jie yra gavę į kailį bent jau nuo milicininko, begindami Lietuvių garbę – mūsų orumą, a? Ar jie dar toli iki Gorbio Šiauliuose, sakykime, prilupo okupantų eskadrilės vadą su pavaduotoju nakčia? Kaip Andriukas gynė Lietuvių kalbą Brežnevo laikais Vilniaus viešuosiose erdvėse arba trolike? Bepigu klykaut „Omon von“, kai Gorbis leidžia ir saugo, ane? Negi tautiniai patriotai ir eiliniai konservatoriai ant tiek apsirūkę, kad nesuprantate, kad Kubilius su Iročka yra atsakingi už Šimašiaus iškilimą, už Paksiaus iškilimą. Na, prie Paksiaus iškilimo nagus prikišo Vagnorka, bet, žinoma, Andriukas su savo politikos kuosomis tam pritarė - neprotestavo, į kailį negavo ir nesiėmė jokių veiksmų, kad to nebūtų, o žala milžiniška. Dabar Maskva jo draugelį viešai skelbia tikru vyru, kad Vilniaus panelės dar labiau kibtų ant Šimašiaus meškerės ir aktyviau už jį balsuotų, kaip kimba ant Juozaičio kvaktelėję ar apgauti pseudo patriotai, kaip nacionalinių patriotų archonto smaigalio. Todėl patariu tautiniams patriotams ir eiliniams konservatoriams perskaityti šią knygą, kuri, mano nuomone, yra gana tiksli ir atskeidžia Blogio imperijos sąjungininkių ir jos samdinių politikos esmę, tikslą ir prasmę būt politinių archontų smaigaliais.

O kaip išnarplioti       2019-08-10 6:22

“Juozaitis Smoke”(Juozaičio dūmas), kurį Raidonoji oligarchija pavertė tautinių patriotų archontu - jų smaigaliu? Juozaitis Smoke - tai ne Nicholson Baker’s “Human Smoke”.

nosį aukštyn!       2019-08-9 20:37

Kažkada sugriovėme SSRS, sugriausime ir Amerikos žydų kongresą. smile Priešas, aišku, rimtas, bet jei nežiūrėti į žydus krauju pasruvusiomis akimis, tai ten matosi tokie patys idiotai, kaip ir visi kiti. Ir nesimato jokių išskirtinumo požymių. Patys žydai ir suinteresuoti, kad į juos būtų žiūrima krauju pasruvusiomis akimis, nes tada jie atrodo paslaptingesni ir protingesni, stipresni. Aišku, nesinorėtų susidėti su egzotiška Izraelio boikoto programa BDS dėl kai kurių boikoto dalyvių, tačiau aklavietėje atsidūrusio Izraelio statusą būtų galima net labai protingai išnaudoti.

Klausimas       2019-08-9 20:18

“..., kaip turėjo jaustis Kazys Škirpa, atstovaudamas Lietuvos interesams Hitlerio vadovaujamoje Vokietijoje, jo misijos sudėtingumą ir dramatizmą iš kariaujančio Berlyno organizuojant lietuvių sukilimą sovietų okupuotoje Lietuvoje”- o ko nevadovavo, sakykime, iš Maskvos ar Londono koks tai kietesnis už Škirpą drąsuolis, ką? Iš demokratinių tvirtovių, staiga tapusių žiauriausios tironijos pasaulio istorijoje sąjungininkėmis. Kaip taip greitai rado bendrą kalbą vardan Lenkijos, po Karo garantijų jai suteikimo, didžiausia imperialistinė galia Anglija su žiauriausia pasaulio despotija Stalino Rusija, dar iki karo paklojusia virš 30 milijonų savo piliečių? Kokia čia iracionalia ir nuo runkelių paslėpta politika ir filosofija vadovautasi? Gal yra čia tokių slaugytojų, kurios galėtų mums tai paaiškinti? Į valdiškus oligarchijos dvaro istorikus neverta kreiptis - jie kol kas beviltiški ir tiesos prasčiokams niekad nepasakys, ypač būdami po mirtinomis priesaikomis už savo asmeninę gerovę ir socialinį saugumą. Be melo gi laimės nesusikursi ir jokio mokslinio laipsnio nepasieksi, net univerkės nebaigsi - tai visuotinai žinoma. Tai žino net pypliai darželiuose.

stasys        2019-08-9 19:54

Na žiūrėk po kokiu dešimt metu dar ir padėkosime Šimašiui už ta nesavalaikį  ‚slystelėjimą‘ ir pavadinsime ji kaip nors skambiai „Šimašiaus votergeitas prieš Lietuviu tauta“  . .. .  Tai apie ką rašo str. autorius tinka tik tada kai žmogus supranta klydęs ir galvoja kad žengti žingsnį atgal pripažinus ta klaida butu teisinga . Bet vėlesniu veiksmu chronologija po įsimintino šeštadienio tokio scenarijaus tikrai nesiūlo ..taip kaip sekė eilė skubiu situaciją švelninančiu pareiškimu su labai reikšminga veido išraiška ir jokio noro pabandyti įsigilinti ko gi čia tie „patriotai“ virkauja . Kas dar įdomiau tai tas faktas didžioji dalis rėksmingo Seimo tyliai suglaudę ausis laukia ..tai kas čia kuri pakiš po lova šviežiu politiniu lavonu . Nelinkiu karo ir rietenų tokiu paprastu klausimu , čia nėra ko dalinti ar ginčytis mano požiūrių ..taip kaip kaltininko pozicija neturi realaus politinio užnugario ...o be jo jokia Vilniaus aukšta tvora neapsaugos nelaimėlio nuo per dantį traukiamo siūlo jo atžvilgiu . Klysti žmogiška ..ta Šimašiui reikėtu prieš miega keletą kartu garsiai pasikartoti ..  skola bus sumokėta , klausimas ka dėl to teks paaukoti .

> S.K.       2019-08-9 17:23

  Yra tokia žmonių padermė, kurie puikiai pritampa ir gerai jaučiasi prie bet kurios valdžios. Kai kurie iš jų padaro puikiausias karjeras, keisdami įsitikinimus, partijas, draugus, lipdami galvom, parsiduodami ir parduodami Tėvynę. Didžioji dauguma jų yra iš tos KGB (stribų NKVD-istų), komunistų irštvos.
  Štai kur turi būti įvestas griežtas filtravimo mechanizmas. Kol kas tos pastangos bevaisės. “Brangūslietuvosžmonės” išsirenka savęs vertus lyderius

gudruolliai       2019-08-9 17:23

holokaustas prisimenamas ir daromi kiti žingsniai kiršinti tautas, visuomenę kai tuo pačiu metu vagiama milijonai iš valstybės. viskas sinchronizuota.

Senelis Kazimieras       2019-08-9 16:38

  Štai Jums du ministrai. Rokas Masiulis ir linas linkevičius. Vienas auklėtas tautiškos ir patriotinės šeimos, kitas - tikras leninietis, komunistinių vertybių puoselėtojų šeimos “produktas”. Kaip matom, mąstymas nepakito. Roko tėvas buvo liaudies priešo sūnus. “Storiausio Lietuvos komjaunuolio” tėvas buvo komunistas ir ne eilinis. Komunistinio darbo spartuolis (pataisykit, jei klystu). Kitaip linelis nepataptu tuo, kuo buvo.


  Ką noriu pasakyti. Laukti, kol kas nors pasikeis neverta, nes, kaip matom, puikiausiai dera tie tėvų pasėti želmenys. Neabejoju, kad linkevičių atžalų mąstysena nesiskiria nuo tėvo.

  Naujas Sąjūdis, štai ko mums reikia. Be klaidų pakartojimo. Artėja “Baltijos kelio” 30 - mečio minėjimas. Prisiminkim, kokie buvom vieningi, drąsūs, koks buvo pakilimas, viltys, siekiai… Laikas keltis iš letargo miego.

Dzeikas       2019-08-9 16:36

Kad cia nera jokios problemos.Arba yra nebent Lietuvoje kur banderlogams tarptautines teises principai ne rodiklis.
Nagrinetinas ne kaltinimas, o IRODYMAS. Ir pareiga irodyti kaltinima turi kaltinancioji puse, o ne kaltinamasis.
Simasiui gi turi but pateikti kaltinimai apsmeizus Lietuvai nusipelniusius asmenis. Faktai akivaizdus. Ideale tokie a la NKVD vyrukai vidurdieni uzeina i savivaldybe ir iseina su Simsiumis kuriam rankos uz nugaros uzlauztos irjis vedamas trylinkas susilankstes. Po to turi butiteismo procesas kuriame Simasius turi irodyti savo kaltinimu pagristuma. Neirodo - vaziuoja i Pravieniskes laikui numatyto BK uz smeizta.

veltui bandote ieškoti logikos       2019-08-9 16:09

Nėra čia jokios logikos ir niekada nebus. Džaredo Kušnerio Amerikos žydų kongresas spaudžia. Šimašius išvis yra visiškai susikompromitavęs. Vilniuje velnias koją laužia, o jis kenkėjiška veikla užsiima. Pats, beje, su ta pačia F.Kuklianksy 2012m. rudenį ant Lukiškių kalėjimo sienos atidengęs atminimo lentą čia kalintam teroristui, o vėliau ir Nobelio premijos laureatui smile Menachemui Beginui, ant kurio sąžinės - mažiausiai 91 auka.
Nesvarbu, kokius ten pervizavimus dėl getų Noreika yra daręs, žydai apskritai jam turėtų  būti dėkingi vien už tai, kad jis išvis juos gelbėjo. Nes, pavyzdžiui, dabar jei atsitiktų kažkas panašaus, aš tokių nedėkingų kiaulių tikrai negelbėčiau. Jie tik staugia, kad juos naciai naikino, bet net nenori girdėti ką patirdavo žydus bandę gelbėti žmonės ir kaip jie smarkiai rizikavo! Dabar žydai net nesiteikė padėti nacių sušaudyto žydų gelbėtojo dukrai prof. Bloznelytei, nors Klaipėdos žydų bendruomenė 2008m. išdavė nepriekaištingą rekomendaciją iki gyvos galvos nuteistam žmogžudžiui-recidyvistui N.Jadovui, kurį Kalėjimo departamento pareigūnai charakterizavo itin blogai.

Jules       2019-08-9 11:59

Niekaip neišnarpliosi, kol nebus ir prastuomenei paviešintos Antrojo pasaulinio karo priežastys, kilmė, jo projekto užsakovai, planuotojai ir vykdytojai - dokumentacija. Atverti Londono ir Maskvos archyvai. O iki to laiko mus amžinai kaltins ir būsime amžinai kalti ne tik pagal Bibliją, bet in real - inteligentų “manische Culpathie” dar ilgai mus persekios, ypač VU docentai, dezi LRT su MG Baltic dezi plaštakėmis ir pesudo Istorijos institutų prezidentai. Istorijos klastotojai dar ilgai mus persekios, kol nepasikeis Amerikoje politinė konjunktūra, o ES karo nugalėtojų primestas Vasalitetas nebus pakeistas tikra tautų atstovybe. Bet vieną dieną mes išsivaduosime iš tų Niurnbergo šešėlių - ir nebelaikys mus niekas Antrojo pasaulinio karo sukėlėjais.


Rekomenduojame

Lidžita Kolosauskaitė. Antivakserės laiškas Sveikatos apsaugos ministrui

Algimantas Rusteika. Susiliejam su gamta

Ramūnas Karbauskis. Sužvėrėję, godūs ir pikti

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“ apie demografinę Afrikos bombą

Vinco Kubiliaus reportažas iš Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventės vyskupams Julijonui Steponavičiui ir Vincentui Borisevičiui pagerbti

Roberto de Mattei. Pranciškus pradėjo karą, kuris baigsis Tradicijos triumfu

Nida Vasiliauskaitė. Proga kai ką sužinoti apie protingųjų protą

Vidmantas Valiušaitis. Išdavystės dienos

Ramūnas Karbauskis. Prievartos maniakai

Nida Vasiliauskaitė. Jei dar kam nors tebeatrodo, kad čia viskas – apie virusą ir saugumą, tegul skaito VGTU rektoriaus potvarkį

Česlovas Iškauskas. Veiksmas ir atoveiksmis

Tomas Baranauskas. Apie „tikėjimo mokslu“ mokslines ištakas

Goda Juocevičiūtė. Nujaučiu: kurstomos agresijos priežastis – tautos išrinktieji

Ramūnas Aušrotas. Grybavimo Lietuvoje ypatumai

Vytautas Rubavičius. Kas kaltas? – Klimato kaita…

Kun. Nerijus Pipiras. Dievo tarnas arkivyskupas Julijonas Steponavičius: neperskaitytas laiškas

Nida Vasiliauskaitė. Pandemija ir rinkimai

Dr. Rimas Jankūnas. Ką apie skiepijimo naudą sako susirgimų Covid-19 statistika?

Prancūzai protestuoja prieš naujuosius E. Macrono įvedamus žmogaus laisvių ir teisių suvaržymus

Geroji Naujiena: „Vargas ganovams, kurie pražudo ir išblaško mano kaimenės avis! – Viešpaties žodis“

Audrius Bačiulis. Dešiniosios diktatūros baigiasi demokratija – tai iš esmės dėsnis, kad taip baigtųsi kairiosios diktatūros, istorijoje nerasite

Martynas Katelynas mitinge prie Seimo „Apginkime Lietuvą!“

Nida Vasiliauskaitė  naujojoje „Lapių medžioklėje“: apie Armonaitę, ieškančią, jaunoko kvailoko vyro, kuris atsiduos už 20 eurų MAXIMA čekį

Margaritos Starkevičiūtės kreipimasis į prezidentą Gitaną Nausėdą: piliečių pasitikėjimą praradę vadovai turi atsistatydinti arba būna atstatydinti

Vytautas Rubavičius. Baltarusijos galvosūkis; geopolitika Lietuvai

Algimantas Rusteika. Rudens finalas artėja

Sekmadienį įvyks paskutiniojo mirties bausme nubausto partizano Pranciškaus Prusaičio–Lapės laidotuvės

Liepos 17 d. kviečiame į mons. A. Svarinsko Mūšios Didžiosios Kovos apygardos partizanų parką pagerbti arkiv. J. Steponavičių ir vysk. V.  Borisevičių

Vytautas Sinica. Kas galėtų suabejoti…

Vytautas Sinica. Žalimas prieš Konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.