Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Žmogaus teisės, Referendumai, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Konstitucinis Teismas

D.Žalimo žiniai: referendumus dėl vienalyčių asmenų santykių vykdė Slovėnija, Airija, Tailandas, Kroatija, kai kurios JAV valstijos, bus Šveicarijoje

Tiesos.lt redakcija   2021 m. birželio 10 d. 19:21

13     

    

D.Žalimo žiniai: referendumus dėl vienalyčių asmenų santykių vykdė Slovėnija, Airija, Tailandas, Kroatija, kai kurios JAV valstijos, bus Šveicarijoje

Naujajam Konstitucinio Teismo (KT) teisėjui Vytautui Mizarui prisiekus, pagaliau baigėsi 15 mėnesių užsitęsusi Dainiaus Žalimo, KT teisėjo ir jo pirmininko, kadencija.

Ta proga DELFI.lt laidos „Info komentarai su Arnu Mazėčiu“ pašnekintas, D. Žalimas, beje, neatmetantis galimybės pradėti politiko karjerą, nepraleido progos pasisakyti ir apie referendumus, tiksliau – apie klausimus, kurie, jo teigimu, „apskritai negali būti sprendžiami referendumu“. Pateikė ir tokio klausimo pavyzdį: „Konstitucinis Teismas yra labai aiškiai pasisakęs, kad klausimai, susiję su prigimtinių žmogaus teisių neigimu, jie negali būti sprendžiami jokiame referendume. Dauguma negali diktuoti mažumai ar atskiram individui, kas yra oru, o kas – ne“.

Todėl D. Žalimas įsitikinęs: referendumas dėl Partnerystės įstatymo įteisinimo, jei tik būtų surengtas, „labai abejotina, ar jis atitiktų Konstituciją“.

Ar mažuma gali diktuoti daugumai, atskiram individui, kas yra oru, o kas – ne, buvęs Konstitucijos sargas toliaregiškai nutylėjo.

Kaip nutylėjo ir tą faktą, kad Slovėnijoje, Airijoje, Tailande, Kroatijoje, kai kuriose JAV valstijose (Vašingtone, Meine, Merilande, Minesotoje) dėl vienalyčių asmenų santykių oficialaus įteisinimo vyriausybės organizavo referendumus, toks ruošiamas ir Šveicarijoje ir kt.

O gal manote, kad jis to nežino?

Beje, 2015 m. referendumui Airijoje pritarus gėjų santuokoms, kanclerė A. Merkel, paklausta, kada Vokietija įteisins gėjų santuokas, atsakė: „Tos pačios lyties asmenų santuoka nėra mūsų vyriausybės tikslas. Kiekviena valstybė kuria savo įstatymus. Vienos šalys renkasi vieną kelią, kitos – kitą. Vokietijoje eisime tuo keliu, kuris geriausiai tinka mūsų šaliai“.

Net įdomu – ar tokia politiko laikysena D. Žalimui yra ori ar vis dėlto… abejotina?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Bobute       2021-06-21 10:57

Išvardytose šalyse referendumais buvo siuloma keisti santuokos įstatymus…. O ką siūlo lietuviai?Referenduma leisti, ar neleisti…Priimti ar ne partnerystės įstatymą? Tai tas pat…Ar bent suvokiate skirtumą?Juk partnerystės įstatymo išvis nera….

Inkliuzas       2021-06-18 16:35

Jei toks neadekvatus žmogelis galėjo vadovauti Konstituciniam teismui, tai pas mus ne valstybė, o ragų ir kanopų kontora.

Kastytis       2021-06-13 10:00

„Konstitucinis Teismas yra labai aiškiai pasisakęs, kad klausimai, susiję su prigimtinių žmogaus teisių neigimu, jie negali būti sprendžiami jokiame referendume. Dauguma negali diktuoti mažumai ar atskiram individui, kas yra oru, o kas – ne“.
Nejaugi homoseksualizmas kyla iš žmogaus prigimties? Homoseksualizmas yra ne prigimtis, bet vienas atvejis iš dviejų: arba anti-prigimtis, tiksliau gamtinė anomalija, t.y. klaida; arba dorovinio auklėjimo trūkumo rezultatas.
„Dauguma negali diktuoti mažumai ar atskiram individui, kas yra oru, o kas – ne“. Nejaugi! Jeigu visuomenės dauguma negali nustatyti moralinių normų, tai mažuma juo labiau negali visuomenei primesti savo moralinių, šiuo atveju tiksliau sakyti amoralių, normų. Juk, jeigu mažuma turėtų teisę visuomenei diktuoti savo „moralines“ nuostatas, tai tokiu atveju iš esmės nesiderintų su pačia demokratine santvarka – liaudies, t.y. DAUGUMOS, valdžia prieš „moralines“ mažumas.
Pabaigai. Vienas visuomenės požymių yra tai, kad įstatymai yra pritaikomi prie visuomenėje įsigalėjusių moralinių normų ir papročių, bet ne atvirkščiai. 

ah1       2021-06-11 23:26

kam tas referendumas jei yra LR konstitucijos 38 str.?

hmm..        2021-06-11 14:46

jei tik kam nors kils noras visai dienai pasikraut neigiamom emocijom, lai pasiklauso, ka kalba D.Zalimas.
gaila, kad neikelet jo “isminties” citatu.

Tomui J.       2021-06-11 13:43

Labai teisingai pastebėjote -savę gerbiantis. Aš pridurčiau - ne tik savę, bet ir konstituciją..

T0mas J. -> Pastebėjimas        2021-06-11 11:55

Save gerbiantis Konstitucinis Teismas liepos 1 d. paaiškintų, kad toliau galioja ankstesnysis Referendumo įstatymas, kol bus priimtas naujas.  Tamsta teisingai sakot, kad konstitucija turi galioti kiekvieną sekundę.

Pastebėjimas       2021-06-11 7:10

Nuo liepos 1 dienos Lietuvoje stabdomas LR Konstitucijos galiojimas. Tegul ir dalinis, bet labai svarbios dalies - ribojamos SUVERENO teisės. Žalimas svaičioja, kad čia nieko tokio, neilgam. Esmė tame, kad demokratinėje valstybėje Konstitucija negali nustoti galioti nė minutei. Kitaip politinės grupuotės, norėdamos įvykdyti reformas, prieštaraujančias Konstitucijai, paprasčiausiai vėl pristabdys laikinai jos galiojimą.

zalimo karjera,       2021-06-11 6:31

kaip teisejo, prasidejo su grybes nutarimu skirti ji i KT teisejus.  Po kiek laiko, sis prisitaikelis buvo paaukstintas… Tokia praktika, kai KT teiseju tampa neturintis jokios teisejo darbo patirties, tik parodo, kokia neteisinga teisesauga Lietuvoje. ISVIS KTeismas nereikalingas - turime Auksiausiaji teisma(Supreme court JAV), islaikyti milijonus kainuojanti bezdariu kabineta tokiai mazai Lietuvai yra didele prabanga. Zalimas labai prastas teisejas, tik teoretikas, knygu grauzikas. Kaip destytojas be galo nuobodus.

Albinas       2021-06-10 21:53

Ar konstitucinės dūšelės davė patarimus?

T0mas J.       2021-06-10 21:42

Kiek žinau, Lietuvos įstatymuose nėra “prigimtinių žmogaus teisių” sąrašo. Ar jūs žinote kitaip?

Žodžio laisvė...       2021-06-10 20:49

Žalimai,eik geriau šieno ravėti,nes tokių nusikalbančių,kaip esi tamstą ne vieną kartą padaręs,ir tuo pakenkęs Lietuvos gyvenimui,tai geriau neik politikon.Turime ir taip per daug žygimantų.

Kis       2021-06-10 19:29

Zalimas nera nei zmogaus,o tuo labiau politiko etalonas,greiciau zmogelis prisitaikelis,ziuri kur jega ir kas laimes,tai niekam tike zmones,reiketu tokiu poliytiku vengti,kaip coronos19.


Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas mitinge prie Seimo: Apginkime Lietuvą!

Stasys Jakeliūnas. Neįtikėtini (anti)demokratijos standartai

Viltinga? Andrius Bačiulis. ~40 proc. amerikiečių vis dar vadovaujasi sveiku protu

Rasa Čepaitienė. Gėdintojai

Papunkčiui. Vytautas Sinica: dėl ko kaltas Landsbergis ir kodėl jis turėtų atsistatydinti?

Tomas Baranauskas. Hibridinio karo naujienos

Martynas Katelynas. Padėkokim Raskevičiui, Šedbarui ir kitiems konservatoriams!

Vytauto Sinicos kalba mitinge „Apginkime Lietuvą“ prie Seimo: reikalaujame sustabdyti nelegalių migrantų priėmimą

Seimas priėmė rezoliuciją dėl hibridinės agresijos atrėmimo

Santykiai su Baltarusija: „Neredaguota“ pokalbis su VU TSPMI dėstytoju dr. Laurynu Jonavičiumi

Rašytojo Liudviko Jakimavičiaus pareiškimas: „Tokia skandalinga LRT veikla nebeturėtų tęstis“

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“ – apie nuplėštą vėliavą ir nešvankybes, skirtas Gitanui Nausėdai

Margarita Starkevičiūtė. Ir vėl turime valdžią, neatliekančią savo pareigų

Dominykas Vanhara. Apie atbėgėlių krizę ir dvi išeitis –  abi jos nekokios

Nida Vasiliauskaitė. Apie „bendrąjį gėrį“

Liepos 13-ąją, antradienį, 9.30 val. Nacionalinis susivienijimas kviečia į mitingą prie Lietuvos Respublikos Seimo: „Apginkime Lietuvą“

Redakcija kviečia į talką: Kaip tą nesąmoningą, bet sąmojingą (pa)sąmonės nesąmonių srautą būtų galima pavadinti? „Nuo bačkos. Andrius Kubilius: ...“

Linas Šalna. Kažkaip nutilo progresyvioji šviesuomenė – laukia instrukcijų ir injekcijų?

LR Seimas per pirmąjį pusmetį: „Neredaguota“ pokalbis su teisininku ir politikos stebėtoju Dominyku Vanhara

Klasikos variacijos. „Patikės, kai gaus vaistų. Va, kodėl jūs vis dar sveiki, sakysime“ – Nidos Vasiliauskaitės siūlomas Sokrato ir Glaukono dialogas

Vengriją palaikanti peticija perduota Vengrijos parlamentui

Zigmas Tamakauskas. Dievo Apvaizdos siųstas žmogus…

Draudimas Lietuvos Šeimų Sąjūdžiui rengti protesto akcijas teismo pripažintas neteisėtu ir panaikintas

Geroji Naujiena: esame tapę Dievo nuosavybe

Tomas Baranauskas. Apie neįveikiamą Bilotaitės sieną eilėmis

Nida Vasiliauskaitė ir jos „Lapių medžioklė“: Čia jūs valotės rūdį į vėliavą, arba Kaip „šviesuomenė“ tyčiojasi iš „tamsuomenės“

Audrius Bačiulis. Lukašenkos agentūra apsišviečia

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Liberalioji demokratija nebeužtikrina laisvių

Rasa Čepaitienė. Ką leido pamatyti ši hibridinė ataka?

Andrius Švarplys kviečia patiems įsitikinti, ar jis teisus

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.