Demokratija ir valdymas, Ugdymo politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Bronislovas Burgis. Kad vergai neugdytų vergvaldžių. 12 tezių mokyklai

Tiesos.lt redakcija   2018 m. gruodžio 3 d. 23:20

35     

    

Bronislovas Burgis. Kad vergai neugdytų vergvaldžių. 12 tezių mokyklai

Švietimo sistemą galima apibūdinti vienu žodžiu: kontrastai. Dešimtys moksleivių kasmet pelno tarptautinių olimpiadų medalius, bet 40 proc. abiturientų neišlaiko valstybinio brandos egzamino. Trys keturi kandidatai į vieną vietą prestižinėse mokyklose, bet dešimtys mokyklų, kuriose nėra nei kam mokyti, nei ką mokyti. Potencialūs kandidatai Nobelio premijai gauti, bet vagis ilgai užsibūna universiteto rektoriaus poste.

Sąjūdžio laikais žmonės tuo nebūtų patikėję...

Kontrastus stengiamasi užmaskuoti. Užtektų nešališkai komisijai patikrinti, kiek pasirengę studijuoti tie, kurie jau įstojo į universitetus, – visi pamatytų stulbinančius kontrastus. Užtektų surengti 100–200 atsitiktinai parinktų mokytojų objektyvią atestaciją – pamatytume, kas jau seniai neturėtų dirbti mokykloje.

* * *

Aukščiausi šalies vadovai dažnai pabrėžia, kad švietimas yra prioritetinė sritis, bet tik pažiūrėkime, kas siunčiamas vadovauti Švietimo ir mokslo ministerijai… Blogą keičia dar blogesnis. Mažai kas Lietuvoje abejoja tuo, kad per trisdešimt metų švietimas nusirito į duobę, tai kodėl ministerijoje dirba vis tie patys žemutinės grandies tarnautojai? Broko „gamintojai“ turėtų būti baudžiami ar bent pakeičiami sugebančiais geriau dirbti.

 

* * *

Švietimo struktūroje yra įvairiausių komercinių prielipų, kurie kenkia švietimui. Nedelsiant reikia panaikinti Ugdymo plėtotės centrą, Švietimo aprūpinimo centrą, Nacionalinę mokyklų vertinimo agentūrą, Švietimo informacinių technologijų centrą ir dar keletą panašių institucijų. Yra švietimo skyriai – to užtenka. Ir pačios mokyklos gali susirasti, kas joms padėtų. Unifikuoti ir centralizuoti – ne XXI amžiaus stilius. Mokykloms turi būti leista laisvoje rinkoje pasirinkti, kas joms teiks paslaugas, įrangą, priemones ir pan.

 

* * *

Valstybiniai brandos egzaminai (VBE), be abejo, turi būti patobulinti, jų turinys turi būti skaidrus ir nuspėjamas, jų laikymas turi būti išskaidytas per keletą metų, rezultatų vertinimas negali būti politizuojamas, bet viena aišku: VBE turi būti patikimiausia ir svarbiausia moksleivių atestacija. Tokia, kaip tarptautiniai TOEFL, IELTS, GRE egzaminai. Bandymai egzaminus pakeisti, „papildyti“ kūrybiniais projektais, kaupiamuoju balu yra akivaizdžios pastangos užmaskuoti tikrąjį moksleivių neišprusimą, nemokytumą, atverti landas baigti mokyklas, įstoti į universitetus „pro užpakalines duris“.

 

* * *

Mokytojai visą gyvenimą turi mokytis bent keturių dalykų: lietuvių kalbos, užsienio kalbos, gebėjimo dirbti su informacinėmis sistemomis ir to dalyko, kurio moko. Mokyti turi tik atitinkamo dalyko profesionalai, turintys tinkamą išsilavinimą ir patirties, o ne įvairūs edukologai, vadybininkai, valdininkai. Mokytojai turi būti parenkamai tik konkurso būdu, bet tas konkursas turi būti tik toks: keli pretendentai surengia po vieną seminarą, klausytojai pasirenka, kuris lektorius turi tęsti darbą. Mokymosi rezultatai turi būti įvertinami objektyvia atestacija. Nuo atestacijos rezultatų turi priklausyti mokytojų atlyginimai. Tai realizuota daugelyje šalių, bet visam tam procesui reikia sąžiningumo ir teisingumo.

 

* * *

Švietime neturi būti nieko slapto! Negali būti įslaptinti egzaminų užduočių rengėjai. Kaip ir kur mokėsi tie, kurie vertina mokytojus? Turi būti žinoma, kokius atlyginimus gauna seminarų, mokymų vadovai, mokymo priemonių ekspertai, viešai skelbiama, kas dalyvauja švietimo sistemos konkursuose, kas juos laimi, kodėl. Ir netinka sakyti, kad labai norintys visa tai gali susirasti internete. Informacija turi eiti pas žmones, o ne žmonės pas informaciją. Mes juk norime šviesti, tiesa?

 

* * *

Mokykla – tiek vidurinė, tiek aukštoji – turi dirbti visą darbo dieną, visus metus. Nedideliame miestelyje žymiausi pastatai yra du: bažnyčia ir mokykla. Mokyklose yra bibliotekos. Prie daugelio mokyklų yra stadionai. Mokyklose yra aktų ir sporto salės. Mokyklose yra kompiuterių klasės. Nusikalstamas išlaidumas yra viso to nepanaudoti nuolat! Moksleiviams, mokytojams, visiems gyventojams. Taip galima užsidirbti ir pinigų. Mokyklos reikmėms. Į mokyklas, ypač aukštąsias mokyklas, turi ateiti verslas. Moksleiviai ir studentai turi iš arti matyti, kaip jie gyvens, dirbs ateityje. Vasara mokyklos turi būti prasmingų pramogų (krepšinio, futbolo, šokių, muzikos…), patrauklaus mokymosi (kompiuterijos, literatūrinės kūrybos…) centrai.

 

* * *

Būtina pakeisti mokymo planus, mokymo programas taip, kad žengtume koja kojon su laikmečiu. Tie mokymosi motyvai (baigti aukštąjį mokslą, gauti geresnį darbą, aukštesnes pareigas, geresnį atlyginimą), kurie neblogai veikė prieš pusšimtį metų, dabar nebėra efektyvūs. Jauni žmonės mato, kad nei versle, nei politikoje, nei valstybės tarnyboje karjerą labiausiai lemia anaiptol ne išsilavinimas.

Dabar svarbiausias mokymosi motyvas turėtų būti smalsumas. Giliai ir kantriai žmogus gali kuo nors domėtis vien iš smalsumo. Kitas motyvas turėtų būti toks: į studento klausimą „Kam man ta matematika?“ atsakydavau taip: „Tam, kad būtum labiau žmogus.“

Mums reikia parodyti, kokį pasitenkinimą gyvenime jaučia tie žmonės, kurie domisi ne atlyginimu, ne karjera, o giliu gamtos, technikos, visuomenės, meno, literatūros, muzikos supratimu. Moksleiviams reikia išsamiai ir suprantamai aiškinti, ką Lietuvoje sukuria lazerių specialistai, IT „guru“, kaip dabar operuoja širdies chirurgai, kaip laukai ariami nuotoliniu būdu valdomais traktoriais, kokia technika naudojasi grandiozinių koncertų rengėjai ir pan.

 

* * *

Mokytojai neturi įrodinėti, kad dirba. Visokių planų, programų, ataskaitų rašymas, lentelių užpildymas, vizijų ir misijų kūrimas yra akmens amžiaus atgyvena. Joks statybininkas darbo dienos pabaigoje neturi parašyti, kiek plytų įmūrijo į sieną, o mokytojas yra žeminamas, lyg jo darbo rezultato niekas negali įvertinti.

Joks darbo tikrintojas be mokytojo leidimo neturi teisės užeiti į klasę tuo metu, kai vyksta pamoka. Viešai tikrinti ir vertinti mokytoją yra labai amoralu. Kol mokytojas dirba, jis turi dirbti be jokių tikrinimų. Jei paaiškėja (o tai paaiškėja be jokių tikrinimų!), kad mokytojas dirba blogai, jis nė dienos nebeturi dirbti mokykloje. Mokytojas dirba su žmonėmis, ne su bulvių maišais…

 

* * *

Sąjūdžio žmonės norėjo sukurti tautinę mokyklą, bet nesugebėjo ar nespėjo paaiškinti, kad tautinė visai nereiškia katalikiška. Nuo tų laikų mūsų mokykla pasidarė tokia dvilypė, kad net moksleiviai supranta – juos moko veidmainiauti. Po tikybos pamokos yra biologijos pamoka. Sužinoję apie sutvėrimą, moksleiviai mokosi apie evoliuciją. Ar jiems kas nors paaiškina, kaip tai suderinama? Kaip suderinamos katekizme pateiktos maldos ir žymiausių pasaulio mokslininkų, mąstytojų požiūris į pasaulį?

Tas dvilypumas dar sustiprinamas mokymo ideologizavimu. Tai, ką moksleiviai randa vadovėliuose apie partijas, jų vadus, apie rašytojus, meno žmones, apie dabar gyvenančių žmonių nuopelnus, dažnai kaip diena ir naktis skiriasi nuo to, ką jie randa internete, pokalbių kanaluose.

O kur lieka mokykla?

 

* * *

Mokytojai skundžiasi: moksleiviai keikiasi, rūko, tyčiojasi iš mokytojų. Iš kur ateina tokie moksleiviai? Iš visuomenės, šeimos? Taip, bet jie ateina ir iš jaunesniųjų klasių! Iš ten, kur mokytojai jų neišauklėjo. Kodėl neišauklėjo? Todėl, kad mokytojai bijo. Sistema tokia, kad visada lieka kaltas mokytojas, o ne tėvai, ne jų vaikai. Vergai gali ugdyti tik vergvaldžius.

Reikia nedelsiant keisti valstybės požiūrį – mokytojas negali būti vergas!

Pirmą kartą paskelbta „Sąjūdžio Atgimime“  2018 m. spalį

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys        2018-12-6 8:35

J.Ramanauskui .. per daug sau griežtas , va jei įkvėptumėte daugiau deguonies į krūtine butu lengviau atleisti žmonėms jų padarytas klaidas .  Ar tamsta irgi norėtu ? ..kad jo vaikus auklėtu mokyklose ? skamba kažkaip kraupiai, o kam tada tie tėvai ? klausimas svarstymui ..gal tikrai atiduokime juos valstybei ..o mes tai valstybei mokėsime pinigus už ju auginimą ir auklėjimą ( skepticizmas)  ir Kukuraičiui nebebus problemu ..

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-12-5 22:49

Na kaip prisimename iš didžiausio pedagogo, 25 metai patyrimo, kad jei kokia mokinė užsirūkė, o tai jos auklėjimo mokykloje procesas turi būti užbaigtas. Todėl tokios mokinės toliau negalima auklėti ir tas oi oi oi didysis pedagogas profesionalas tiesiog pagal kgb metodus grasino mokinę padaryti NEPAKALTINAMĄ visam gyvenimui jei pati nepabėgs iš tokios mokyklos, kurioje to auklėjimo NEBUVO. Tai ar tai tikrai didis pedagogas? Manau demagogas. Grasinti mokinei…. žemiausias moralinis lygis. Džiaukis, kad nepasodino.  O kada didysis pedagogas ką nors pats išmoks?

Cituoju: “Mokytojai skundžiasi: moksleiviai keikiasi, rūko, tyčiojasi iš mokytojų. Iš kur ateina tokie moksleiviai? Iš visuomenės, šeimos? Taip, bet jie ateina ir iš jaunesniųjų klasių! Iš ten, kur mokytojai jų neišauklėjo. Kodėl neišauklėjo?”

Tai ir klausiu, ponas BB, kodėl NEIŠAUKLĖJAI, o siekei padaryti mokinę nepakaltinama ir išmesti iš mokyklos? Neišauklėjai todėl, kad nesi padagogas, o demagogas.

Anupras       2018-12-5 19:55

Ar rengiami kvalifikacijos kėlimo kursai atskirų dalykų mokytojams, MATEMATIKOS, FIZIKOS, ISTORIJOS.Matomai tie ;streikuojantys; mokytojai tobulinasi NVO organizuojamuose ;KURSUOSE;Ar tų streikuojančių mokyklų auklėtiniai per brandos egzaminus gauna bent 60-80balų įvertinimą?Galimai tos ;streikininkės; aktyvios ;visuomenininkės;.P.S.Nauja profesija….

Dzeikas       2018-12-5 12:02

Ahui: gerais darbais, arba pats blogo nedarai ir kitiems nepadedi taip elgtis mes gelbejame savo siela Dievo akivaizdoje. Buvo realiu situaciju, kai net enkavedistai pazeisdavo instrukcijas ir paleisdavo aukas. Kai kuriu zmoniu psichika neistverdavo piktadarybiu kurias tekdavo daryti. Bet tai jokiais budais nehumanizavo totalitarines sistemos. Keistis ji eme kai jos dalis suprato, kad kietasis, Stalino laiku tipo, jos variantas aklaviete ir greitu laiku prazutis jai paciai ir jos vykdytojams. Dabar jau beveik neabejojama ,kad Stalinas buvo pasalintas savo paties aplinkos, nes realiai ruosesi branduoliniam karui su JAV.Ir veliau humanizuota Chrusciovo (ir atradusi naftos doleriu “adata”) sistema igavo gyvybinguma dar 1/4 amziaus.
Lietuvos problema tame, kad nera kritines gyventoju mases suvokusiu kas tas “totalitarizmas”. Mums tai kazkokie abstraktus “rusai”. Bet jeigu “lietuviai”, tai totalitarizmas ...kodel ne, jeigu pades isspresti kazkokius tai uzdavinius.
Na cia pasauleziurinis skirtumas. Beje daznai mano ir nekuriu “patriotisku” oponentu susikirtimas siuo klausimu. Butent ties prioritetais. Man zmogaus teises ir zmogaus primatas yra auksciau tautisko.Rusu(sovietinio) totalitarizmo tautiskom nuovalom(o patriotizmu besidangstanciais ir nauda statatanciais virs istatymo as tokiais laikau) tas nepriimtina ir sis prioritetas statomas ATVIRKSCIAI.
Impulsas teisinei valstybei kuris neisvengiamai buvo duotas kovojant su TSRS imperija, laimejus 1991m, pamazu isseko.Jus visi matete kaip burgiai,venckienes, patackai, budrevicienes, cilinskai, pociunai, lubiai sistemingai(dar karta SISTEMINGAI!) pralaimedavo. T.y tendencija buvo NE teisines valstybes pletojimasis o slopinimas .
Todel, Burgio projektas svietime butu priestaravimas bendrajai tendencijai.Na kokio velnio Lietuvai(tokia kokia kuriama, ponu ir vergu visuomene) savarankiski, kurybingi vadovai??? As ponas - tu cholopas. Cholopui galvoti nereik. Cholopui reik vykdyti isakyma. Bet ponams reik galvot - pasakys mano oponentas - kas tokius paruos? Atsakau: paruos ta pati Burgio akademija ar elitine mokykla is kurios ji pati lauk isgrudo. Paruos ne kurybingus, mastancius intelektualus, tokiu kaip minejau nereikia, paruos intrigu meno zinovus. Na kad ir paties Burgio ismetimas is kreslo, kuom ne parodomoji akcija kaip intriguoti? O ten kokios fishkes(destytojai) toje mokykloje - trecias skaicius po kablelio.
Del mazuju darbu naudos kuriuos propoguoji. TAU, arba tiems kas juos daro, nauda ne siame pasaulyj bus. Sutinku. Taciau jeigu jie stabdys pasirinkta, generaline tendencija - bus vargas, asaras ir kraujas tam kas tai daro SIAME pasaulyje ir sioje realybeje. Suvokus tai darosi aisku kodel tragiskai baigesi bandymas apginti Mergaite lietuvisku “teismu”(inagininkas). Reikejo ne gerinti vezine sistema o elementariai paemus mergaite begti is salies.
Mazais darbais galima gydyti vezi pirmoje stadijoje, sakoma medicinoje kas savaitinis suomiskos pirties seansas puiki vezio prevencija. Uzsimezgusias vezines lasteles karsta pirtis efektyviai naikina. Taciau 4 ligos stadijoje ta daryti kengsminga. Vel numatau jusu kontrargumenta: tai ar Burgio straipsnis, siulymai kenksmingi? Bendrajam labui naudingi. Perskaite juos atras kazkur kitame laike ar kitoje vietoje galimybe ir terpe juos igyvendinti. Paciam Burgiui, paradoxas, -zalingi. Kam reikia perskaite pades pauksciuka ties Burgio vardu: “Vrazhyna.Kontra nedobitaja” musu tautines valdziukes dvasios ikvepeju kalba.

stupidos Truth dony like       2018-12-5 11:22

kengūruojamas     2018-12-4 13:08

portalas nevertas sudilusio skatiko, fake news

   
  0
   
  19

Ringys       2018-12-5 10:40

Atrodo, jog sovietinis mokytojas drg.Burgis dar nesužinojo, kad šiuolaikinis mokslas nežino SAVAIMINĖS evoliucijos. Kokybinė kaita vyksta tik RŪŠIŲ viduje. Tai ne vystymasis, o VYSTYMAS. Gaila, kad to nežino net kai kurie tikybos mokytojai.

stasys        2018-12-5 8:36

man patiko . Kažkaip labiau pasitikiu ne tais kurie ‘blizgantis’ o tais kurie vėl bando stotis ant kojų viena karta juos parbloškus ..ant žemės .Tvirtos kojos didelis privalumas žmogaus moralinei pusiausvyrai išlaikyti . Daugiau tokiu žmoniu kurie žino ka kalba savo temoje.

Po šimts....       2018-12-5 8:03

Čia gi sumodernintas toks Komunizmo statytojo kodeksas iš praėjusio amžiaus aštunto dešimtmečio ir pasirodo yra dar veikėjų, kurie jį tiek gerai buvo išmokę, kad beveik tobulai prisimena iki šiol….

$+$       2018-12-4 23:53

O taip, mes daug ko norime, ne tik šviesti. Tik nieko neradome. Seneliai ir proseneliai turėjo po 10-15 vaikų ir iš nieko malonės nelaukė, patys sau duoną užsiaugindavo. Gyvenimas buvo pagrindinė mokykla, o joje – darbas.

Marksizmą–leninizmą ir jo ideologiją, kad nieko nedirbsime ir gerai gyvensime,  sukūrė bankinis kapitalas. Dabar jis „patobulėjo“. Suomija gamina vadybininkus, už tai visi ją giria ir žavisi, po 20 metų ten neliks specialistu, kad ir tų pačių mokytojų, bus vien tik „menedžeriai”.

Anupras       2018-12-4 20:18

Matomai žinių, mastymo kartelė leidžiasi vis žemyn.Kodėl šlovinamuose vakaruose trūksta inžinierių, medikų? Vadinasi ten išsilavinimo lygis žemas.Mes einame tuo keliu, viešai kalbama kad Suomijoje švietimo sistema geriausia pasaulyje, ten jau tupi ekspertai iš ŠMM.Ar gali ministerijos klerkai kokybiškai parengti reformą? Juk jie švietimo ;bukinimo; sistemos auklėtiniai.Tas pats juk ir kitose ministerijose.
P.s Na pas kartais pasišvaisto kastetais, truputį paleidžia dujų, o kada bus kaip JAV paišdykaus su pistoletais?

naudingiems niagajla!       2018-12-4 19:39

Papų portalai skelbia Gerąją Naujieną Sistemos ramsčiams:
Nuo Naujųjų bus keliamos algos teisėjams-
Tiajsinės valstibes tarnams pinigines pastorintų papildomi 260-eurikų arbatpinigių:)

Kazys       2018-12-4 18:13

Kur Europoje streikuojantiems moka darbdavys ar valstybė? Visos ES profsąjungos turi fondus,iš kurių ir moka.Keista,kad to nežino streiko koordinatorius.Ir ne 5,o viena profsąjunga turėjo būti seniai.Ir kad mokytojų yra perteklius - akivaizdu.Kaip ir prielipų prie ministerijos nereikia.Taigi,visi departamentai,visos NVO susimažintų arba užsidarytų,ir užtektų pinigų.

kvailiams        2018-12-4 16:10

mieliausi kiti kvailiai, jiems visi laikai.STULTORUM PLENUM EST

lietuviu patarle       2018-12-4 14:15

durnius ir bažnycioj muša

>Burgis atvirauja 4:14, >Šarū 12:19        2018-12-4 14:01

Burgis ir nukentėjęs neteisingai (dėl Kauno gimnazijos), ir turi daug pedagoginio darbo patirties, pateikia gerų mokyklos reformos gairių.
Vis dėlto Burgio mąstysena yra technokratinė, sekuliaristinė, stipriai paveikta neoliberalizmo. Ar gerai išsimokslinęs, bet prastai išsilavinęs ir atmetantis Vakarų civilizacijos krikščioniškąsias šaknis ateistas, technokratas ir neolibas, būtų vertas vadovauti Lietuvos švietimo sistemos reformai? - Žinoma, kad ne.

kengūruojamas       2018-12-4 12:08

portalas nevertas sudilusio skatiko, fake news

Šarū       2018-12-4 11:19

Dalis minčių teisingos, bet visokie nuotoliniu būdu valdomi traktoriai ir verslas turi ateiti į švietimą yra grynas neoliberalistinis marazmas. Humanitarikos, kultūrinio išprusimo trūksta, o ne nuotolinių traktorių, autostradų, dronų ir dar bala žino kokio šlamšto.

Aha       2018-12-4 11:14

Komentaras Dzeikui. Jus tesus, kad sistemos neimanoma pakeisti iskart, pries tai nesugriovus valstybes. Taciau yra kitas kelias, tai yra keisti po truputi. As manau kad geriausias to pavyzdys yra pvz alkoholio prieinamumo mazinimas. Kad ir kaip si iniciatyva yra puolama suinteresuotu grupiu, bet situ klausimu yra visapusiskas visuomenes palaikymas ir bet koks puolimas siuo atveju atrodo labai vaidmainiskas ir politine prasme - savizudybe. As manau kad yra daugybe kitu keistinu dalyku, del kuriu ir “elitas” ir “buduliai”( beja as “budulis” jei ka smile ) turi ta pacia nuomone. Kodel nepradejus nuo situ dalyku keisti valstybes ir sistemos i gera. Deja valdzioje tai suprantanciu yra vienetai, o tarp musu kandidatu i prezidentus, nei vieno.

vytautas       2018-12-4 11:06

Tokio mastymo zmogus,-retas atvejis Lietuvos politiku padangeje.Aciu autoriui uz jusu darba ir tiesiog aiskiai parodyta kelia.Tegul sito pasimoko pirmoje eileje streikuojantys mokytojai su provokatoriumi Navicku priesakyje.Tikri mokytojai nesibasto po istaigas o kantriai dirba nors jiems ir labai sunku.Landsbergizmo dogmos kitko ir negalejo atnesti,kaip nuzombinta banda-tauta vergu.Juos gi lengva valdyti ,jei jie nepabega.Todel ir beliko musu tik puse….o ka daryti ?Nezino niekas?Zino gerb.B.Burgis .Supratau ,kad jis nuostabus zmogus ir pedagogas.Doras zmogus .Su tokiais Lietuvos TV,radijoir kt.globalistu uzvaldytu mediju vanagaiir tarnai nenori bendrauti.Taip ir pasidaro aisku kam kas tarnauja.Aciu Jums Lietuvos sviesuoli ir sekmes.

Herald       2018-12-4 11:03

Geras, tikslus straipsnis, iškeliantis Lietuvos mokyklos,apskritai šiuolaikinio mokymo problemas. Labai, be galo sunkiai, mokytojas gali būti pavyzdžiu mokiniams šiuolaikinėje mokykloje. Jei mokytojas nėra pavyzdys, jo mokomasis dalykas sunkiai randa kelią į vaikų širdis. Tai nesveika būklė. Mokyti yra lengva,kai yra tinkamas santykis.
Daugelis minimų mokymo komponentų buvo praktikuojami sovietmečiu ir mokykla buvo labai stipri (ministras H. Zabulis). Bent jau geriausiose mokyklose buvo labai daug mokiniams laisvės, administracija buvo demokratiška. Tai skamba paradoksaliai, bet taip buvo.
Na o paradigmų susidūrimas mokykloje šiais laikai yra tiesiog tragikomiškas.
Daugiau tragiškas. Kūrėjo ir evoliucijos santykis niekaip negali būti suderinamas. Kūrėjas teigia, kad žmogus yra dvasinė būtybė. Evoliucijos mokslas teigia, kad žmogus yra gyvulys. Mokykla įnirtingai įtikinėja jauną žmogų, kad jis yra gyvulys. Panašu, kad tai svarbiausias mokomasis dalykas šiais laikais.

Dzeikas       2018-12-4 9:12

albina: netinkama nuosaka naudoji.Lietuvos atveju tinkama tik tariamoji, nes feodalines sanklodos valstybeje Burgys( arba burgiai, t.y. tokie kaip Burgys) buti svietimo ministrais negali.  Kaip parode praktika net elitines gimnazijos direktoriumi buti negali, o jau ministru - tik isivarius shirkos doze i vena narkomano vizijose.
Modeliuojam situacija a priori neimanoma , bet darom prielaida: Burgys asmeninis MP ir Prezidento draugas (abieju iskart) ir abu proteguoja ji i Svietimo ministrus. Tai jeigu Burgys bus vestuvinis generolas ir nieko nedarys TIK TOKIU ATVEJU jis turi sansa issedeti iki vyriausybes kadencijos pabaigos. Na niekam netrukdys, prezidentas ir MP dangstys - ko nesedet. Taciau, jeigu Burgys liks Burgiu ir realiai pamegins igyvendinti tai ka cia parase - iskart pasipils skundai jo darbu, sabotazas ir , lietuvis meistras apsimest durnium, jo isakymu ir nurodymu profanacija. Kiek ilgai ant tokios kedes issedes Burgys? Manau metus jeigu ir prezidentas ir MP aukosis del jo issilaikys. Bet pries sistema JOKIOS personalijos ilgai nepakovos. Net ir aukstus postus uzimancios personalijos priestaraujancios sistemai bus jos nusluotos.Todel, kad ir MP ir prezidentas turi interesu ir turi priesu. Kai Burgys taps kertinis kliuvinys veliau ar anksciau jis bus paaukotas.
Atrodytu kodel? Juk objektyviai Burgys teisus, be savarankisko , kurybingu, orientuotu i visuomenes ir bendraji laba(galininkas) vadovu etnosas pasmerktas.Bus ismestas kaip ismatos ant Neries kranto ties Kaunu (sovietiniu laiku).
Tada kodel? Todel, kad tokie vadovai ir nereikalingi ir net pavojingi sistemai SUAUGUSIAI su valstybe.
Jusu rankose skalpelis. Kokie bus pasiulymai? Ir ar pasiryze jus isoperuoti valstybe kartu su sistema lauk, JEIGU tai jau nebeatskiriama? Kokia prasme, paklaus “patriotai”? Zmones isgelbesite nors.

"stiprybės!" įkvėptas       2018-12-4 8:38

S. Skvernelis kartoja:
“Vyriausybė streikuojantiems mokytojams algų nekompensuos!”

agnių ir salomėjų Numylėtinis       2018-12-4 8:35

R. Karbauskis apie atlyginimus streikuojantiems mokytojams:
„Reikia pasakyti tiesą – to nebus!“

žalias partinis       2018-12-4 8:33

intensyviai ieškome naujos ministrės.
pripažįstame kad suklydome paskyrę ryžą.
dabar tikrai skirsime pačią kompetentinigiausią - žaliai dažytais plaukais

albina       2018-12-4 8:11

Ir 2016 m.,ir dabar manau,kad B.Burgis tinkamas būti ministru.Bet ir vėl nebus. O kaip norėčiau suklysti.

Suomijoje tik vienas       2018-12-4 8:02

stojamasis egzaminas ,net ir į mediciną.

Jzp       2018-12-4 7:15

Nereikia varyti trydos.
Tie kas čia rėkia tikriausiai Ryžos kvaišos šalininkai.
Tipo pažiūrėkite, kas anksčiau buvo apie Burgį rašyta.
O kas buvo “rašyta”? Kas “rašė”? Delpiai?
Protingi žino kokiu tikslu tos pamazgos buvo pilamos.
Dėl darvinizmo ir katekizmo konfrontacijos mokyklose- o kas negerai?
Tokia problema egzistuoja ir Autorius ją įvardijo.
Gal turėjo sušluoti po kilimu?
Mokykla yra nutautinta ir dekrikčionizuota.
Katalikiškos tikėjimo tiesos dėstomos itin formaliai, lyg tyčia siekiant diskredituoti. Tikybos moko dažniausiai atsitiktiniai asmenys, o evalgelizacija juk reikalauja ne tik pasišventimo, bet dar ir talento.
Biologijos kursas suformuotas vakarykščių sovietinių “aftarių”-ateistų ir kitpkių norvegiškais ar sorošų pinigais šeriamų niekšų.
Tai yra tiesipg nusikaltėlio steponavyčiaus vykdytos švietimo liberastinio naikinimo pasekmės.
Veidrodis nekaltas kad švietimo snukis kreivas.
Net jeigu kažkur Burhis būtų neteisus, su protingu žmogumi galima diskutuoti ir tartis. O su bepročoais ne.
Visus kolxoz-policajinius kandidatus ir kitus kandis pakrovus vienon vieton ir šiupeliu sugramdžius iš užribių pusiau “tinkamus” padugnes, visas ta žalio siloso masė net iš tolo neprilygtų intelektu bei konnceptualumu p. Burgiui.

 

Dzeikas       2018-12-4 6:48

Visa tai tiesa. Bet dar didesne tiesa, tai, kad tai tik isvestinis dalykas. T.y., kad butu taip, turi buti kitaip sustiguoti valstybes valdymo dalykai. Negali buti TOKIOS (kaip autorius aprase) tvarkos svietimo sistemoje ESAMOS sanklodos valstybeje, kaip negali vandens lelija augti smelio dykumoje.
O, kad yra taip, kaip sakau tu, p.Burgy, irodei savo paties gyvenimu ir karjera. Kad ir koks esi pedagogikos korifejus - perejai kazkokio puzro isperai kelia - ir kamsciu islekei lauk. Na ir kas kad tu savo amato meistras? Bet perejai kelia PONO atzalai, “pazemindamas” ja iki eilinio piliecio. Savo likimu irodei, kad visa ka auksciau parasei Lietuvoje utopija. O kas tuo netikes ir priesinsis bus kaip Kedziui, Pociunui, Budrevicienei, Lubiui.Kaip Venckienei , jeigu pasiseks.

taibaisustipas       2018-12-4 3:35

jau pamiršot kas buvo apie ji rašyta?

Nemokytojas       2018-12-4 3:18

Tai jau tokie, besivoliojantys švietimo ministerijoje dėl “gal atrado pinigų?”, neturėtų teisės mokyti vaikus, bent aš, nenorėčiau

Burgis atvirauja, skeklbia, kad       2018-12-4 3:14

„Sąjūdžio žmonės norėjo sukurti tautinę mokyklą, bet nesugebėjo ar nespėjo paaiškinti, kad tautinė visai nereiškia katalikiška.[...]
Kaip suderinamos katekizme pateiktos maldos ir žymiausių pasaulio mokslininkų, mąstytojų požiūris į pasaulį?”
Tai karingo ateisto programa, besiremianti dar ir klaidinga prielaida, kad žymūs mokslininkai - bedieviai. Jis didžiuojasi ekonomistu N. Mačiuliu, kuris irgi toks pats. Toks abiejų redukcionizmas yra primityvi ir grėsminga ideologija.

Rasa       2018-12-4 1:39

Burgis galetu buti puikus svietimo ministras.

Al.       2018-12-4 1:14

Teisingai surašyta. Ar streikuotojai savo piniginius reikalavimus negalėtų sujungti su čia išdėstytais reikalavimais mokyklai? Ar redakcija negalėtų įdėti šiek tiek žinių apie autorius - nuspaudę ant vardo, būtume nukreipiami į aprašymą ?

Jzp       2018-12-4 0:14

Ministro pareigų vertas Manifestas.
Iš esmės, tai Tikros Švietimo Reformos Programa.
Todėl Burgis ir nebus ministru.
Bus vėl koks nors naisių Piziaus kolxozo lopas.
Gal ryžas, gal žydras.
Bile tik savas…

Ryža Ex       2018-12-4 0:10

Tai per tokius maištininkus netekau Posto. Ir ko gero negalėsiu grįžti prie MOSTA ėdžių. Uchhhhh, kaip aš nekenčšššiu tų mmmmmokytojų!


Rekomenduojame

Lidžita Kolosauskaitė. Antivakserės laiškas Sveikatos apsaugos ministrui

Algimantas Rusteika. Susiliejam su gamta

Ramūnas Karbauskis. Sužvėrėję, godūs ir pikti

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“ apie demografinę Afrikos bombą

Vinco Kubiliaus reportažas iš Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventės vyskupams Julijonui Steponavičiui ir Vincentui Borisevičiui pagerbti

Roberto de Mattei. Pranciškus pradėjo karą, kuris baigsis Tradicijos triumfu

Nida Vasiliauskaitė. Proga kai ką sužinoti apie protingųjų protą

Vidmantas Valiušaitis. Išdavystės dienos

Ramūnas Karbauskis. Prievartos maniakai

Nida Vasiliauskaitė. Jei dar kam nors tebeatrodo, kad čia viskas – apie virusą ir saugumą, tegul skaito VGTU rektoriaus potvarkį

Česlovas Iškauskas. Veiksmas ir atoveiksmis

Tomas Baranauskas. Apie „tikėjimo mokslu“ mokslines ištakas

Goda Juocevičiūtė. Nujaučiu: kurstomos agresijos priežastis – tautos išrinktieji

Ramūnas Aušrotas. Grybavimo Lietuvoje ypatumai

Vytautas Rubavičius. Kas kaltas? – Klimato kaita…

Kun. Nerijus Pipiras. Dievo tarnas arkivyskupas Julijonas Steponavičius: neperskaitytas laiškas

Nida Vasiliauskaitė. Pandemija ir rinkimai

Dr. Rimas Jankūnas. Ką apie skiepijimo naudą sako susirgimų Covid-19 statistika?

Prancūzai protestuoja prieš naujuosius E. Macrono įvedamus žmogaus laisvių ir teisių suvaržymus

Geroji Naujiena: „Vargas ganovams, kurie pražudo ir išblaško mano kaimenės avis! – Viešpaties žodis“

Audrius Bačiulis. Dešiniosios diktatūros baigiasi demokratija – tai iš esmės dėsnis, kad taip baigtųsi kairiosios diktatūros, istorijoje nerasite

Martynas Katelynas mitinge prie Seimo „Apginkime Lietuvą!“

Nida Vasiliauskaitė  naujojoje „Lapių medžioklėje“: apie Armonaitę, ieškančią, jaunoko kvailoko vyro, kuris atsiduos už 20 eurų MAXIMA čekį

Margaritos Starkevičiūtės kreipimasis į prezidentą Gitaną Nausėdą: piliečių pasitikėjimą praradę vadovai turi atsistatydinti arba būna atstatydinti

Vytautas Rubavičius. Baltarusijos galvosūkis; geopolitika Lietuvai

Algimantas Rusteika. Rudens finalas artėja

Sekmadienį įvyks paskutiniojo mirties bausme nubausto partizano Pranciškaus Prusaičio–Lapės laidotuvės

Liepos 17 d. kviečiame į mons. A. Svarinsko Mūšios Didžiosios Kovos apygardos partizanų parką pagerbti arkiv. J. Steponavičių ir vysk. V.  Borisevičių

Vytautas Sinica. Kas galėtų suabejoti…

Vytautas Sinica. Žalimas prieš Konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.