Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė

Brolis išsižadėjo brolio ar direktorius – pavaldinio?

Tiesos.lt redakcija   2021 m. vasario 26 d. 23:55

27     

    

Brolis išsižadėjo brolio ar direktorius – pavaldinio?

Penktadienį VšĮ „Kretingos Pranciškonų gimnazija“ direktorius Alvydas Virbalis mokyklos internetiniame puslapyje kreipėsi į „gerbiamą gimnazijos bendruomenę“ ir informavo, jog br. Paulius Vaineikis OFM „nebetęs kapeliono tarnystės gimnazijoje“.

„Gerbiama gimnazijos bendruomene,

Pastarosiomis dienomis Lietuvos žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose buvo pasidalyta br. Pauliaus Vaineikio OFM pasisakymais. Kadangi į straipsnius, diskusijas bei komentarus buvo įtraukta ir gimnazija, kreipiuosi į Jus ir labai atsiprašau už br. Pauliaus įžeidžiančius žodžius.

Manau, kad jie yra nepriimtini ir griaunantys mūsų Pranciškonų gimnazijos bendruomenę. Noriu pabrėžti, kad br. Pauliaus internete paskelbti pasisakymai neišreiškia Pranciškonų gimnazijos misijos, vizijos ir tikslų.

Informuoju Jus, kad nuo 2021 m. kovo 1 d. br. Paulius OFM nebetęs kapeliono tarnystės gimnazijoje.

Šiuo gavėnios laikotarpiu prašau Jūsų atleidimo.
Dievas telaimina Jus ir Jūsų artimuosius.

Direktorius                                       Alvydas Virbalis“


Savo rašte gimnazijos direktorius pateikė ir argumentą – brolio Pauliaus pasisakymai, kuriais „pastarosiomis dienomis Lietuvos žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose“ buvo pasidalyta, jo manymu, „yra nepriimtini ir griaunantys mūsų Pranciškonų gimnazijos bendruomenę“ ir „neišreiškia Pranciškonų gimnazijos misijos, vizijos ir tikslų“.

Kaip tai yra įmanoma, jei tai, kas deklaruojama interneto puslapyje šalia gimnazijos logotipo, yra tiesa?

„Gimnazija pranciškoniškoje dvasioje ugdo laisvą, pilietišką, kūrybingą ir atsakingą asmenybę, gebančią rinktis prasmingus gyvenimo ir veiklos tikslus, puoselėjančią katalikų tikėjimą, tautos tradicijas bei kultūrą“? (Daugiau apie tai, kas galėtų būti laikoma „Pranciškonų gimnazijos misija, vizija ir tikslais“, ko gero, būtų galima rasti ČIA ir ČIA).

Nors gimnazijos direktorius Alvydas Virbalis ex-kapelioną pabrėžtinai vadina „broliu“, raštą pasirašo kaip direktorius, nenurodydamas net savo priklausomybės brolijai.

Norėta pabrėžti, jog sprendimas yra formalus? Ar kad buvo priverstas taip nuspręsti? O gal dar daugiau – kad užimamos pareigos nesuderinamos su viso gyvenimo įžadais? t.y. kartą tapęs direktoriumi nustoji būti broliu?.. Tačiau kaip tai dera su tuo, kas yra skelbiama kaip „Pranciškonų gimnazijos misija, vizija ir tikslai“?

P.S. O gal atsakymas glūdi Evangelijos citatoje, parinktoje šiam gimnazijos puslapiui (paimtoje iš ebiblija.lt puslapio; plg. su Rubšio ir Kavaliausko Biblijos LVK (katalikų) 1998 metų leidimu)?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

tikiuos       2021-02-28 17:01

gimazistų tėvai netylės—grąžinti br. Paulių,atsiprašyti , patikslinti molyklos viziją-misiją arba   perkelti vaikus į  kitą mokyklą . Baigsis   blogai—atsitraukti   dėl šventos ramybės

juozapota       2021-02-27 21:07

Atsikvošėk, jeigu dar gali. “Alaus pučo” atveju Hitleriui ir jo sėbrams išgaudyti siunčiama policija. Kunigas, pasmerkęs Hitlerį ir jo sėbrus, neužsipuolamas dėl pasisakymo “turinio”. Bolševikai, alkoholinių degeneratų grandinėle lervojantis link “žiemos rūmų” išvaikytini kiemsargio. Post factum, kunigas arba vienuolis, raginantis ginti nuo tų pačių bolševikų Varšuvą, nėra užsipuolamas pyzdalais “Man irgi nelabai patiko brolio ... OFM pasisakymas”. Nes tokių triedalų skleidėjas bus kitas po kunigų ir vienuolių, kuriuos bolševikai nužudė koncentracinėse stovyklose.

Cha>>>Net nejuokinga        2021-02-27 20:26

Propaguoji new age? Ar žinai, kas yra AŠŠŠŠŠŠŠ? Tai tik didelė “Š” krūva.

Juozas       2021-02-27 20:12

Man irgi nelabai patiko brolio Pauliaus OFM pasisakymas. Ne turiniu, o išraiškos būdu. Su tokiais išsireiškimais ritamasi į jų lygį. Prašyčiau būti visiems kietais savo nuostatomis, bet išlikti išdidiems ir ramiems savo teisume.

Net nejuokinga       2021-02-27 18:34

Kol ,,Bažnyčia” ,,bando susivokti savo paklydimuose”, lietuvių tauta prievartaujama pačiam didžiausiam jos istorijoje moraliniam nuopuoliui ir pačiam didžiausiam nusikaltimui ateinančioms kartoms. Tai kas šiandien yra Bažnyčia? Ar ji iš viso dar reikalinga, jei paprastas nuoširdus žmogelis net nenutuokia, kas ,,gano” jo sielą? Reikia, kad kuo daugiau žmonių suprastų, jog šiandien ne Bažnyčia, o tik pats žmogus yra atsakingas už Dieviškojo Įstatymo vykdymą ir savo sielos išgelbėjimą. Nemaniau, kad ,,grūdų atskyrimas nuo pelų” vyks tokiu dramatišku būdu, bet gal gerai, kad būtent Bažnyčios šiukšlės tokiu ,,pagreitintu” būdu išplaukia į paviršių ir tampa matomos. Štai eksdvasininkas penkiais šauktukais prakeikia Dievą, štai pranciškonai gina genderistinį rojų, štai anais metais niekas negynė mokytojos… Ir todėl, kai daugsyk susikompromitavęs ir keitęs kailį politikas tvirtina, kad jis katalikas, reikia paklausti: o kuris katalikas - Dievo ar Mamonos? Daugeliui žmonių bus skaudu suvokti, kuo šiandien tapo Bažnyčia, bet reikia, kad šydas nukristų nuo akių. Be to neįmanomas Prisikėlimas.

Tvankstas       2021-02-27 17:47

Lenda teisinga LGBT katalikija su savo jau vienintele teisinga nuomone.

Jeigu       2021-02-27 16:55

šios gimnazijos mokytojai ir vaikų tėvai nutylės šitą gėdingą poelgį ir nepareikalaus kapeliono sugrąžinimo į savo vietą - jie patys taps LIETUVOS GĖDA.

Kreipiuosi        2021-02-27 16:45

į jus Pranciškonų gimnazijos direktoriau, nes esu mokytoja ir toks jūsų elgesys daro GĖDĄ visiems sąžiningiems Lietuvos mokytojams. Jus - balys, kuris iš baimės išduos ir parduos. Tai jus esate nevertas direktoriaus posto, tai jus, po tokio niekingo poelgio privalote atsistatydinti. Tai jūs esate nevertas jokio pasitikėjimo, nes jus esate BAILYS.

Atsiprašau,        2021-02-27 14:28

bet dabar ne XVII a. ir net ne XIX a., todėl kalbėti rimčiau apie kažkokią vienuolių pranciškonų įtaką ar pagalbą paramą Lietuvąi , juoba – ,Lietuvos prikėlimą’ yra mažų mažiausiai nesusipratimas. Yra ar nėra pramciškonai Lietuvai vis vien. Ir tai puikiai parodo šis pavyzdys su Pranciškonų gimn. direktoriaus išsakyta pozicija. Taigi nereikia čia nieko pervertinti. Gali būti ir yra padorūs tik atskirti pavieniai žmonės. Bet tai jau nelabai svarbu ar jie yra vienuoliai ar ne . Padorumas nepriklauso nei nuo konfesijos nei nuo tikėjimo. Šeimą šiandien kai pas pvz. prof. Jokubaitis gina nuosekliau ir nuoširdžiau nei vienas aar kitas kunigas ar vienuolis. Nors Jokubaitis nėra nei kunigas nei vienuolis. Ir tokių pavyzdžių daugybė. Dar daugiau ginančių šias vertybes pasauliečių nepalyginamai daugiau nei kunigų ar vienuolių, kurių dauguma abuojai tyli.

panašu,       2021-02-27 13:35

kad direktorius, linksniuodamas žodį “brolis”, nepasakė teisybės apie jojo brolius Tambovo miškuose…

Šiaip,       2021-02-27 13:25

nemanau, kad su kun. br. Pauliumi kas susidorojo. Tad, manau, po visų išbandymų, pranciškonai tik sustiprės ir prisikels kelti Lietuvėlę, kaip prieš 30 metų.

tam> zodzio laisve       2021-02-27 13:22

kodel jus neprotestuojate, kai LGTB-istai izuliai verziasi i tas pacias mokyklas ir net darzelius? Kalbate apie tevu teise aukleti savo vaikus ir apsimetate, kad nezinote, kokios “tiesos” yra brukamos musu vaikams i galvas be tevu leidimo. Koktu skaityti tokius komentarus.

liudna girdeti,       2021-02-27 13:16

kad taip lengvai buvo leista susidoroti su dvasininku, kuris istikimas Baznycios vertybems.

Žodžio laisvė...       2021-02-27 13:11

Sutanuotų bažnyčios tarnų vieta bažnyčiose prie altoriaus,o ne mokyklose.Ko jūs lendat į mokyklas?Vaikai turi mokytis dalykų,o ne klausytis visokių savamokslių
pamokslautojų.Vaikų auklėjimą palikite tėvams,o ne svetimų vaikų mylėtojams.Jei tėvai norės vesti vaiką į bažnyčia ,tai ir nuves,o visokiems mokytojams nėra pareiga ir
būtinybė vaikus vedžioti į bažnyčias.Kunigijai reikia išsivalyti savas plunksnas,kad kadaise klausyklose tupėjusieji KGB agentai,dabar turėtų būti išsivadėjusi ta smarvė.
Mokytojai irgi kadaise budėdavo prie bažnyčios durų ir sekdavo kas veda vaikus į bažnyčias,o dabar tie patys mokytojai,rašiusieji ataskaitas KGB ,veda kolektyviai mokinius bažnyčion.Aršiausi buvę komunistai,stebuklingai tapo karštais katalikais.
Tokie moka laiku išversti skūrą pagal politinę situaciją.

>>>O tuo metu       2021-02-27 12:57

Manau, kad Vilniuje nėra praciškonų gimnazijos. O Pranciškonų Bernardinų parapijoje yra įsikūrusi anoniminė bendruomenė, kuri, kaip tik bando susivokti savo paklydimuose.

krepšelis       2021-02-27 12:36

tokiose mokymosi įstaigose nerasi jokios krikščioniškos dvasios, o priesagos alia “pranciškonų”, “benediktinų” ir pan. pridedamos dėlto, kad tėvai labai stengiasi įtaisyt vaiką į mokyklas su tokiais pavadinimais. mados ir prestižo reikalas.

stasys       2021-02-27 11:37

Прошла зима, настало лето, –
Спасибо партии за это!
За то, что дым идет в трубе,
Спасибо, партия, тебе!

За то, что день сменил зарю,
Я партию благодарю!
За пятницей у нас суббота –
Ведь это партии забота!

А за субботой выходной.
Спасибо партии родной!
Спасибо партии с народом
За то, что дышим кислородом!

O tuo metu       2021-02-27 11:35

Vilniuje pranciškonai flirtuoja su pederastai.

Gimnazijos direktorius permyžęs Pavlikas. Ta pati mokyklos bendruomenė dabar žinos, kokios vertybės toje ale katalikiškoje gimnazijoje.

stasys       2021-02-27 11:16

.. susikti ‘teologai’ nutarė apsvarstyti tema . Pirstu sen bei ten pakrapsto , pasižiūri , prisimerkia ....galiausiai atsiverčia biblijos puslapius .
- Va čia tinka , o šitą galima praleisti ..kisteli pirštą.
Nežinau kas mane labiau biesina , jų rimtos surauktos nosys bet kvailos veido išraiškos ,ar mano brandos trūkumas ir nenoras nosį padaryti tokią pat ilgą ,jiems pritariant ..Matyt viskas kartu .

Manau >>>       2021-02-27 9:55

kad br. Alvydas, tikrai yra Dievo žmogus, bet gal silpnesnis savo dvasia,  nei br. Paulius. Gal girdėjote br. Pauliaus atsivertimo liudijimą, kas buvo labai stipriai jo išgyventa, net, kaip ir šv. apaštalo Pauliaus atsivertimas. Na, br. Alvydas yra labai geras kunigas ir sielovadininkas. Čia, jų abiejų, priešinti negalima.

Šios valdžios       2021-02-27 9:51

veidmainystė,-jau reikės tvarkyti kapus,bet nuvažiuoti neleidžia,o į Egiptą prašom,skriskit.

Pastaba       2021-02-27 9:45

Nesuprantu kodėl žmogus nukentėjo už reiškiamą nuomonę, kuri daugumos Lietuvos gyventojų yra laikoma teisinga.

Tai direktorių       2021-02-27 9:17

Reikia mesti lauk

Tomas       2021-02-27 9:06

Stiprybės pranciškonų kunigui .Ir didelė padėka už TIESOS žodį.

Žinia       2021-02-27 7:18

tokia, kad prasidėjo Dievo Dvasios veikimas. Gerai žinau, kad br. Pauliaus OFM atsivertimas buvo po labai stipraus Dievo prisilietimo, tad nenustebau, kad jis nepasielgė, kaip kun. A. Toliatas ir nenėrė į krūmus.
  Visi Dievo Dvasios veikiami negali būti drungni, nes tokius Dievas išspjauna. Tokie, kaip br. Paulius daro ir darys tai, ką Dvasia įkvėpia. Tokia yra ir visų šventųjų veikla, kurie gali gyventi tik tiesoje.
Štai, jei diduma Lietuvos šv. Kazimiero OFM pasuktų br. Pauliaus pėdomis, tai nebestenėtų, kad neturi pašaukimų į vienuoiją. Pamatytume visi, kur Dievas kviečia, t.y. į kokią broliją.

Ziauru       2021-02-27 6:35

Nu va-visus lauk,kas sako tiesa i akis-tokia ta LT!

Cha       2021-02-27 6:10

Kas čia neaiškaus… Direktorius yra pasaulio dvasia, na, o jei esi pranciškonas, tai esi Dievo vaikas. Ne be reikalo šv. Pranciškus Asyžyietis te sutiko būti tik diakonu ir likti visišku neturtėliu. O šiaip, tai taip pat, buvo pašalintas iš savo paties įkurtos brolijos. Manau, kad atėjo laikas pasirodyti kas išties yra Dievo, o kas yra pasaulio dvasios ir su kuo pasuks jų ganoma avelių kaimenė.


Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas mitinge prie Seimo: Apginkime Lietuvą!

Stasys Jakeliūnas. Neįtikėtini (anti)demokratijos standartai

Viltinga? Andrius Bačiulis. ~40 proc. amerikiečių vis dar vadovaujasi sveiku protu

Rasa Čepaitienė. Gėdintojai

Papunkčiui. Vytautas Sinica: dėl ko kaltas Landsbergis ir kodėl jis turėtų atsistatydinti?

Tomas Baranauskas. Hibridinio karo naujienos

Martynas Katelynas. Padėkokim Raskevičiui, Šedbarui ir kitiems konservatoriams!

Vytauto Sinicos kalba mitinge „Apginkime Lietuvą“ prie Seimo: reikalaujame sustabdyti nelegalių migrantų priėmimą

Seimas priėmė rezoliuciją dėl hibridinės agresijos atrėmimo

Santykiai su Baltarusija: „Neredaguota“ pokalbis su VU TSPMI dėstytoju dr. Laurynu Jonavičiumi

Rašytojo Liudviko Jakimavičiaus pareiškimas: „Tokia skandalinga LRT veikla nebeturėtų tęstis“

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“ – apie nuplėštą vėliavą ir nešvankybes, skirtas Gitanui Nausėdai

Margarita Starkevičiūtė. Ir vėl turime valdžią, neatliekančią savo pareigų

Dominykas Vanhara. Apie atbėgėlių krizę ir dvi išeitis –  abi jos nekokios

Nida Vasiliauskaitė. Apie „bendrąjį gėrį“

Liepos 13-ąją, antradienį, 9.30 val. Nacionalinis susivienijimas kviečia į mitingą prie Lietuvos Respublikos Seimo: „Apginkime Lietuvą“

Redakcija kviečia į talką: Kaip tą nesąmoningą, bet sąmojingą (pa)sąmonės nesąmonių srautą būtų galima pavadinti? „Nuo bačkos. Andrius Kubilius: ...“

Linas Šalna. Kažkaip nutilo progresyvioji šviesuomenė – laukia instrukcijų ir injekcijų?

LR Seimas per pirmąjį pusmetį: „Neredaguota“ pokalbis su teisininku ir politikos stebėtoju Dominyku Vanhara

Klasikos variacijos. „Patikės, kai gaus vaistų. Va, kodėl jūs vis dar sveiki, sakysime“ – Nidos Vasiliauskaitės siūlomas Sokrato ir Glaukono dialogas

Vengriją palaikanti peticija perduota Vengrijos parlamentui

Zigmas Tamakauskas. Dievo Apvaizdos siųstas žmogus…

Draudimas Lietuvos Šeimų Sąjūdžiui rengti protesto akcijas teismo pripažintas neteisėtu ir panaikintas

Geroji Naujiena: esame tapę Dievo nuosavybe

Tomas Baranauskas. Apie neįveikiamą Bilotaitės sieną eilėmis

Nida Vasiliauskaitė ir jos „Lapių medžioklė“: Čia jūs valotės rūdį į vėliavą, arba Kaip „šviesuomenė“ tyčiojasi iš „tamsuomenės“

Audrius Bačiulis. Lukašenkos agentūra apsišviečia

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Liberalioji demokratija nebeužtikrina laisvių

Rasa Čepaitienė. Ką leido pamatyti ši hibridinė ataka?

Andrius Švarplys kviečia patiems įsitikinti, ar jis teisus

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.