Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė

Australija: rekomenduojama vaikų prievartautojų nevadinti pedofilais – „ši formuluotė silpnina jų socialinius ryšius su visuomene“

Tiesos.lt siūlo   2021 m. kovo 10 d. 13:48

18     

    

Australija: rekomenduojama vaikų prievartautojų nevadinti pedofilais – „ši formuluotė silpnina jų socialinius ryšius su visuomene“

Petras Šuliauskas | VE

Prieš kelias dienas Australijos naujienų tarnybos ABC žurnalistai buvo gerokai nustebę, kai vidiniame susirašinėjime gavo nurodymą vaikų prievartautojų nebevadinti pedofilais.

Vyriausio prodiuserio Tasmanijos biuro darbuotojams atsiųstame elektroniniame laiške buvo akcentuojama vengti pedofilo termino net tais atvejais, kai vaikų skriaudikai tai darė ne vienerius metus. Esą ši formuluotė silpnina jų socialinius ryšius su visuomene.

Reikalavimas buvo grindžiamas Tasmanijos pagalbos seksualinės prievartos aukoms tarnybos (SASS) rekomendacijomis. Jose teigiama, kad minėto termino vartojimas gali pakeisti smurtautojų požiūrį ir jie, užuot ieškoję medikų pagalbos, toliau tęs savo veiklą.

Savo rekomendacijas SASS grindė nusikaltimais prieš vaikus įtariamo Džeimso Grifino (James Griffin) istorija. Šis daugybės kaltinimų dėl vaikų seksualinio išnaudojimo sulaukęs asmuo nusižudė 2019 m. spalį.

Prieš jį pradėto tyrimo metu buvo nustatyta, kad 69-erių Dž.Grifinas beveik tris dešimtmečius grobė ir skriaudė savo mažametes aukas, o nuo 2001 m. dirbo Launkestono bendrosios ligoninės vaikų skyriuje.

Po to, kai jam buvo pareikšti įtarimai dėl keliolikos seksualinių nusikaltimų prieš jaunesnius negu 11-os metų vaikus, vyras, nelaukdamas teismo verdikto, nusprendė pats pasitraukti iš gyvenimo.

„Tad termino „pedofilas“ turėtume vengti, išskyrus tuos atvejus, kai asmeniui diagnozuota klinikinė pedofilija. Keičiant jį rekomenduojama naudoti tokius terminus kaip „serijinis seksualinis nusikaltėlis“, „plėšrūnas“ ar „seksualinis vaikų prievartautojas“, – rašoma darbuotojams atsiųstame el.laiške.

Toliau jame buvo akcentuojama, kad, SASS vertinimu, žmonių, sergančių pedofilija, nėra mažai, tačiau jie nepasiduoda šiems impulsams. Ypač, kai laiku kreipiasi į medikus ir sulaukia profesionalios pagalbos: „Dž.Grifino įvardijimas „pedofilu“ galėjo būti ne visai tikslus. Tai gali atgrasyti panašius žmones ieškoti pagalbos, todėl labai tikėtina, kad jie ir toliau tvirkins vaikus.“

2020 m. spalio mėn. policija pradėjo operaciją „Arkstone“. Jos metu buvo išgelbėti 46 vaikai, 16 jų – iš vaikų priežiūros centro. Tai buvo vienas didžiausių vaikų seksualinės prievartos atvejų tyrimų Australijos istorijoje.

Dalis ABC žurnalistų pasipiktino tokiomis SASS rekomendacijomis, kiti tiesiai šviesiai pareiškė, kad jų nepaisys. Reaguodama į tai ABC vadovybė suskubo pareikšti, kad oficialaus nurodymo keisti vienus terminus kitais nedavė.

„ABC nekeitė termino „pedofilas“ vartojimo straipsniuose ir naujienose. Jis vis dar vartojamas“, – sakoma „Daily Mail Australia“ pranešime.

Nepaisant to, buvo pabandyta pateisinti ir SASS rekomendacijas: „Pranešimo kai kuriems Tasmanijos biuro darbuotojams tikslas buvo juos informuoti apie SASS poziciją, nes visada naudinga suprasti su nukentėjusiais asmenimis dirbančių tarnybų požiūrį. Laiškas neturėjo sudaryti įspūdžio, kad oficialiai pasikeitė terminų vartojimas, nes to nebuvo.“

respublika.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Ramiros       2021-03-12 7:21

Gal, ir teisingai pastebėta. Juk pedofilija, kol kas, mūsuose yra laikoma nusikaltimu, o tie, tvirkinantys ir net prievartaujantys vaikus seksualiai yra, tikrų tikriausiai, nusikaltėliai. Pats žodis “pedofilija” kokiam nors tūlui žmogeliui gali būti nesuprantamas, nieko baisaus nereiškiantis. Tiesa, girdėjau, kad jau yra kažkokių antžmogių noras,  tai įteisinti kaip normalų dalyką, net, lyg tai kažkur,  pedofilų partija yra susiformavusi. Skambėtų įtikimiau, - seksualinių nusikaltėlių partija. Ar tas būtų leidžiama kur nors ?

Viltis -       2021-03-11 17:14

dar turintys sveikos gyvenimo nuovokos paprasti Amerikos ir kitų  šalių  žmonės ,palaikantys Trampą ...

Apie Stasį       2021-03-11 10:19

Stasys su klaidomis rašo lietuviškai, ir tai ne spausdinimo klaidos, o neraštingumas. Nosinių rašybos nežino, y ir i, ū ir u rašyba net labai dažnai vartojamuose žodžiuose klaidinga. O ir išsireiškimai “mažiau sukite plaučių”? (19:17). Stasy, kokia mokykla taip prastai dirba? O gal Stasys jos nebaigė? O gal jūs lenkas ar rusas: tuomet jums sunku suprasti Lietuvos kultūrines vertybes, jos istoriją. Tai kodėl neturėdamas nuovokos bandote mokyti??? Kai jums pačiam dar reikia mokytis ir suprasti, kad visa planeta gyvena pagal jai skirtus gamtos dėsnius. Buvo tokie, kurie bandė pakeisti upių tėkmę. Ar jums tai protingai skamba?

Kalbininkui       2021-03-11 0:28

Lietuviškai - vaikpisa.

> ah1       2021-03-10 23:44

Būtent. Toks ir yra šių ,,naujojo pasaulio stasių” tikslas. Išardyti šeimas, vaikus gaminti tik mėgintuvėliuose ir naudoti ,,pagal poreikius” - kaip ,,Komunizmo statytojų kodekse” svajota.

matas       2021-03-10 23:28

Žingsnis po žingsnio nepraeis nei 20 metų ir bus įteisinta…

ah1       2021-03-10 20:03

tai kaip vadinti jei ne pedofilias?  Bača baza/ žaidimas su berniukais, žaidimas su mergaite?  Ar ne to ir siekiama per Stambulo konvenciją - įteisinti homoseksualistų-pedofilų šeimas ir vaikų pedofilinimą padaryti norma, pateisinant homoseksualistų-pedofilų teise pedofilinti vaikus?

stasys       2021-03-10 19:17

Tai kaip vadinsime   2021-03-10 17:19 .. Jūs mažiau sukite plaučių dėl stasio . Žiūrėk rasis daugiau laiko ką nors naudinga nuveikti . Kam įdomu tokios geltonosios spaudos naujienos ? Nejau Lietuvoje jau nebėra aktualių temų ? Aplamai kam rankioti plėtkus iš viso pasaulio ? užburiantis žodis ‘pedofilai’ traukia todel sunku praeiti šonų ? Traumuotos vaikystės herojai .

remiux       2021-03-10 19:01

Matyt, greitu laiku ir kalinio negalima bus vadinti kaliniu. Vadinsim, paklydes kriminalistas, ar panasiai.

kis       2021-03-10 18:53

gaila,ad sis istvirkelisir nusikaltelis taip lengvaipabaige savo egzistencija.Jisvertas buvo uzdarytas i narva ir veziojimas po sali,kad likusieji parazitai (pedikai)matytu kas ju laukia.Tokius reikia negailestingai trinti is zemes pavirsiaus.

Tai kaip vadinsime       2021-03-10 17:19

chronišką pedofilą štazį? Šitas savo noru kanopų nepadžiaus, o publika kažkodėl atsisako jį ignoruoti, vadinasi, smirdės čia ir smirdės. Štazis kažkaip nelabai atitinka jo seks. orientaciją. Lietuviškas vištgaidis - lyg ir per švelnu. Tai kaip - pagal australų išmąstymus?

Tokiems tipams       2021-03-10 16:24

geriausia gydykla - Akmenų Skaldykloje iki kanopų užvertimo…...

kalbinykas       2021-03-10 15:47

pritartume svetimžodžių nenaudojimui.
Tinka nors ir ilgesnis, bet lietuviškas išsireiškimas, - asmenys, lytiškai prievartaujantys vaikus. Tarmybė “gvaltavojantys” taip pat naudotina lygiaverčiai.

Oberpedofilšteinas tik juokiasi       2021-03-10 15:26

mano ryšiai su visuomene - tai BAIMĖ
bijo ir dreba kaip zuikučiai pamatę krokodilą
nes žino kas mane remia - ir pasigailėjimo nebus.

Stasiui       2021-03-10 14:54

Siūlau pasitikrinti sveikatą.

stasys       2021-03-10 14:35

Pabandyk kad gudrus suėsti pusiau žalia ‘pedofila’ ? Tai ne mūsų garliaviniai be druskos ir pipiro , ten žmonės laikosi tradicijų jų bendruomenės stiprinamos giminystės ryšiais .. aš tai pilnai juos suprantu . Meniu : ragu ‘pedofilas’ silpnai troškintas. O cia lietuvaičiai susėdę , liežuvius patiese ausimis karpo oij oij .

Siaubas        2021-03-10 14:31

Ne apie isprievartauta vaika rupestis, bet rupestis apie prievartautoja. Gal geriau butu gydymo klinika tokiems, juk puikiai supranta ka daro ir kad bus niekinami, baudziami. Eik ir gydikis, o ne gaudyk vaikus.

Juozas       2021-03-10 14:18

Kas darosi pasauliui? Man beveik 70 metų, ir vis dažniau kyla klausimas- ar aš dar noriu pagyventi tokiame pasaulyje? Sveikata dar leistų, bet tokia atmosfera- nežinau nežinau… Aktyviai kovai jau ne tos jėgos. Bet viltis miršta paskutinė- na negi neatsiras jėgų, kurios sustatys viską vėl į normalias vėžes. Kada bus aišku- blogis baudžiamas, gėris- skatinamas. Tai ir ačiū Dievui, kad toks nusikaltėlis išėjo savo noru, tikiuosi, į patį pragaro dugną, į karščiausį kubilą. Nereikės teisėjams žaisti demokratiją, gailestingumą, toleranciją.


Rekomenduojame

Algimantas Rusteika. Apie karą, kurio nebus

Nuo bačkos. Andrius Navickas, vienas iš naujojo Partnerystės įstatymo autorių – apie krikščionybę, meilę ir naujuosius inkvizitorius

Ramūnas Aušrotas. Pora pastabų dėl koalicijos partnerių (!) rengiamo Partnerystės įstatymo projekto

Nida Vasiliauskaitė. Ką atsakyti žmogui, kuris yra „pasiryžęs aukoti dalį savo laisvės vardan bendro gėrio“?

Vytauto Sinicos pozicija LRT diskusijoje su Tomu Vytautu Raskevičiumi dėl vienalytės partnerystės projekto

Gertrūda Jolanta Juchno SF. Reikia dalyvauti, nes jei nepaprašysime atsižvelgti į Tautą, kito Maršo jau nebebus

Replika. Romualdas Žekas. Rafinuotas bandymas apgauti

„Neredaguota“ pokalbis su Nida Vasiliauskaite. Žmonių balsas

Dėl pasisakymų organizatorių vardu: „Didžiojo Šeimos Gynimo Maršo 2021“ organizacinės grupės pranešimas žiniasklaidai

Iš skaitytojų pašto. Pranas Kaladė apie Laisvę ir „laisvę“

Paulas Stametsas: Išgydo net vėžį – nepažintas grybų pasaulis

Kardinolas S. Tamkevičius palaiko „Šeimų maršo“ idėją: „Ginant principines vertybes Bažnyčia stovės mūru“. Kunigų R. Grigo ir A. Valkausko pozicija

Andrius Švarplys. Į ką lyties ir diskriminacijos nęsamonės perdaro Ameriką: gimsta naujoji CŽV

Herta Burbė apie „galimybes“: vasarą paplūdimyje

Vytautas Sinica. Bažnyčia draudžia katalikams balsuoti už partnerystę (ir A. Navickas tą žino)

Brolio Arūno Peškaičio žinia: Pranciškonų ordinas draudžia broliui Pauliui Vaineikiui dalyvauti Šeimų gynimo marše (papildyta)

Nuo bačkos. Andrius Navickas: Taip, aš palaikau Partnerystės įstatymo priėmimą

Kastytis Braziulis. Ar pritariu šeimų maršui? Taip, be abejo, nes…

Nida Vasiliauskaitė. Klausiate, ką daryti? Paklauskite piliečių

Jarūnė Rimavičė. Atsakymai į klausimą, nuo ko ginama tradicinė šeima Lietuvoje

Andrius Švarplys. Pagaliau yra alternatyva „Dviračio Žynioms“

Romualdas Žekas. Lavono gaivinimas

Jolanta Blažytė. Aūūū, Greta!!! Kur tavo „How dare you?“

Nida Vasiliauskaitė. Dabar išties pabūsiu – pirmą kartą – radikalu

Papunkčiui. Vytautas Sinica apie elitizmą

Vidas Rachlevičius. Dvi šalys nesitaiksto su Kinijos užmačiomis Pietų Kinijos jūroje – koks bus šios atsakas?

Vytautas Radžvilas. Klausimai maršo išvakarėse

„Neredaguota“ pokalbis su Adu Jakubausku apie istoriją ir politiką

Kunigas Arnoldas Valkauskas: pilietinių iniciatyvų reikia, kad valdžia neužmigtų

Gerovės valstybė? Antanas Buračas palygino

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.