Šturmo liudytojų persekiojimas

Aušrinė Balčiūnė. Vargas dėl a.a. Vido Petraičio

Tiesos.lt redakcija   2016 m. sausio 9 d. 1:55

17     

    

Aušrinė Balčiūnė. Vargas dėl a.a. Vido Petraičio

Šių metų sausio 7 d., kaip jau įpratę, ir vėl rinkomės Kaišiadorių apylinkės teisme. Į posėdį atvyko ir nukentėjusioji antstolė Sonata Vaicekauskienė bei du liudytojai policijos pareigūnai – Artūras Zabulėnas ir Andrius Norvaiša. Labiausiai nukentėjusio per 2012 metų gegužės 17 dienos įvykius „Lietuvos ryto“ žurnalisto Nerijaus Povilaičio ir vėl nebuvo – nuo rudens jis beveik nerodo akių teisme.

Posėdžio pradžia užtruko, nes gerą valandą vėlavo vieno iš teisiamųjų advokatas J.Kvaraciejus. Matyt, nuo šalčio neužsivedė automobilis.

Prasidėjus teismo posėdžiui, vienas teisiamųjų Tautrimas J. paprašė teismo leisti teisiamiesiems pagerbti mirusiojo Vido Petraičio atminimą tylos minute (jis mirė 2015 metų gruodžio 15 dieną – kitą dieną po teismo posėdžio), mat ne visi teisiamieji galėjo sudalyvauti laidotuvės ir ne visi apie tai žinojo. Tačiau teisėjas G.Kaulakis užprotestavo pareikšdamas, kad pagerbimais galima užsiimti viešuose renginiuose, o ne teisme.

Pats teisėjas G.Kaulakis pranešė, kad apie V.Petraičio mirtį teismas sužinojo prieš Naujausius metus, gruodžio 18-ąją, ir paklausė, ar yra kokių nors prašymų.

Tuomet pasisakė advokatas Aidas Venckus. Priminęs BK 3 straipsnį, pagal kurį vienam iš teisiamųjų mirus, teismas, prieš priimdamas procesinį sprendimą tęsti bylos nagrinėjimą, turėtų priimti sprendimą dėl velionio V.Petraičio, nes BK įstatymas nenumato galimybės nagrinėti baudžiamąją bylą, kuriame kaltinamuoju laikomas miręs asmuo.

Teisėjas G.Kaulakis pasakė, kad bylą nagrinėti galima, jei yra prašymas. Bet kadangi tokio prašymo nėra, A. Venckaus teigimu, šitas klausimas negali būti neišspręstas, nes BK trečiasis straipsnis nurodo, kad procesas negali vykti:
          „BK proceso 3 straipsnis. Aplinkybės, dėl kurių baudžiamasis procesas negalimas:
                7) mirusiajam, išskyrus tuos atvejus, kai byla reikalinga mirusiajam reabilituoti arba kitų asmenų bylai atnaujinti dėl naujai paaiškėjusių aplinkybių;“

Teisėjas paprieštaravo: esą procesas gali vykti, tačiau su tuo ir vėl nesutiko advokatas A.Venckus argumentuodamas tuo, kad jei šiandien procesas vyks, tai vyks ir prieš velionį Vidą Petraitį.

Teisėjas pasidomėjo: ar advokatas atstovaująs Vidui Petraičiui? Aidas Venckus atsakęs, kad ne, tačiau tai nėra svarbu, nes vis tiek reikia vadovautis įstatymais. Kolegos argumentus palaikė ir buvęs a.a. Vido Petraičio advokatas Tautvydas Tomkus. Jis papildė, kad procesas gali būti arba nutrauktas, arba vykti toliau, jeigu V.Petraičio artimieji norėtų jį reabilituoti, tačiau tai reikalinga išsiaiškinti ir teisėjas ar prokuroras turėtų išaiškinti artimiesiems jų teisę pasinaudoti įstatymu. Teisėjas G.Kaulakis argumentavo, kad artimieji žinoję apie baudžiamąjį procesą, tačiau nei prokuroras, nei teismas jokių žinių iš artimųjų negavo.

Pasirodo, teisiamųjų artimieji turi žinoti baudžiamojo proceso įstatymus, o gal net apskritai studijuoti teisę, kad išmanytų visas savo teises teismo procese, net jeigu jis nėra prieš juos, o prieš jų artimuosius. Štai taip. Todėl visiems rekomenduoju nuo rytdienos imti mokytis teisės. Maža kas gali gyvenime nutikti.

Advokatas T.Tomkus teismui priminė tai, kas ir taip, atrodytų, aišku: mirus artimam žmogui, jo giminėms paprastai nerūpi, ką reikės sakyti teismui, nes tuo metu žmonės ne tik išgyvena netektį, bet jų laukia ir visi laidotuvių organizavimo rūpesčiai, o šiuo atveju – tuo labiau, nes jos įvyko prieš pat didžiąsias šventes. Kita vertus, advokato manymu, tokia artimųjų teisė privalo būti užtikrinta, nes artimieji gali siekti V.Petraitį reabilituoti. Prisiminkime kad ir a.a. A.Ūsą... Kaip dėl jo iš kailio nėrėsi ne tik artimieji, bet ir teisėjai, o prokuroras ėmėsi net advokatauti kaltinamajam. Oho, kaip visi stengėsi. O čia – visiškas abejingumas…

Prokurorui Ričardui Gailevičiui irgi buvo tas pats – jis norėjo bylos nagrinėjimą tęsti.

Tačiau advokatas Aidas Venckus pacitavo straipsnį „Teisėjas, prokuroras arba ikiteisminio tyrimo pareigūnas privalo išaiškinti proceso dalyviams jų procesines teises ir užtikrinti, kad giminės jomis pasinaudotų“ ir nurodė, kad duomenys apieV. Petraičio mirtį buvo paskelbti viešame registre 2015 m. gruodžio 18 d. Vadinasi, buvo daugiau nei pusę mėnesio ir per tą laiką prokuroras arba teisėjas tiesiog privalėjo V.Petraičio artimuosius informuoti apie jų teisę prašyti tęsti bylos nagrinėjimą, kad žmogus būtų reabilituotas. Deja, nebuvo gauta duomenų, kad tai buvo atlikta. Tačiau tai vis tiek turi būti padaryta: teismas arba pats turi tai atlikti, arba turi pavesti tai prokurorui, nes jei artimieji norės velionį reabilituoti, jie turės susirasti naują gynėją, nes dabartinio advokato įgaliojimai nutrūko.

A.Venckui vienbalsiai pritarė visi likę advokatai. Todėl teisėjui G.Kaulakiui neliko nieko kita, kaip įpareigoti prokurorą R.Gailevičių iki sausio 20 d. informuoti velionio artimuosius apie jų teises.

Tad sausio 14 dieną numatytas teismo posėdis neįvyks.

Taigi, šį kartą buvo pasielgta pagal įstatymą: a.a. Vidas Petraitis nebuvo teisiamas kartu su gyvaisiais. Jam pasisekė. Kitaip nei a.a. Drąsiui Kedžiui – jis jau seniausiai nuteistas be teismo ir apjuodintas prieš visą Lietuvą, nors jam gyvam esant niekada nebuvo pareikšti jokie įtarimai padarius nusikaltimą ir nebuvo jokios įsiteisėjusios teismo nutarties, įrodančios jo kaltę.

Tačiau nagrinėjant vadinamąją Raimundo Ivanausko ir Eglės Barauskaitės bendrininkavimo bylą teisme prieš keletą metų miręs Drąsius Kedys traktuojamas kaip žudikas, jį žudiku vadina ir Lietuvos žiniasklaida. Taigi nekaltumo prezumpcija Drąsiui Kedžiui negalioja – teismui užtenka prokurorų žodžių, kad jis kaltas, ir jis jau kaltas.

Išties mirusį žmogų galima nuteisti ir be teismo – jam juk niekas neatstovauja ir neatstovaus. Jis ir neapsigins… Ir Lietuvos Respublikos Konstitucija, sakanti, kad žmogus nekaltas, kol teismas neįrodė jo kaltės, čia ne prie ko – viską valdo prokurorai.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

mauzeris       2016-01-11 14:06

Kada tie nusikaltėliai, kurie nužudė teisėją Furmanavičių ir Naruševičienę, prisidengę Kedžio vardu, sės į cypę. Aš, manyčiau, kad prie viso šito nagus prikišo vienas liudytojas su savo sėbrais.

Jonė       2016-01-11 11:27

Viešpatie, kaip baisu…Negi mūsų teisėsauga pralenkia Putiną, tokiu elgesiu…

baisu       2016-01-11 0:04

kaip kokioj tamsioj ir šlapioj duobėj. Na negi, dar ilgai Lietuvoje gyvuos tokie beširdžiai ir nusikalstamas veikas darantys, nesąžiningi ir negarbingi žmonės, apsivilkę teisėjo mantijas?

Stasys       2016-01-10 23:42

Tiesiog absurdas, kas darosi. Nei juoktis, nei verkti. Kiek galima tampyti tuos žmones, kurie, mano įsitikinimu nieko tokio baisaus
  nepadarė, gal net priešingai, stovėjo prieš blogį. Pasirodo, kad blogis toks gajus, negailestingas, absurdiškas…..

ištrauka       2016-01-9 21:52

iš S. Marcinkevičiaus straipsnio JUODVARNIŲ KARKSĖJIMO MENAS


“Tampydami po teismus teisiuosius, atimdami iš vargdienių pensininkų prakaitu uždirbtas senatvės išmokas, o sau pasididinę algas, jūs esate pasišlykštėtini žmonių ir Dievo akyse.
Kol negaunate kyšių, jūs nepriteisiate teisiesiems išlaidų dėl jūsų darbo broko. Kaltieji daugumoje išteisinami arba jų nusikaltimams pritrūksta įrodymų!

Palyginkime A.Veberio bylą su Garliavos byla. Garliavos byloje visa gvardija nekaltų žmonių tampomi po teismus ir tariamiems nukentėjusiems L.Stankūnaitei, Aldonai ir Aleksandrui Ūsams, Godai Ūsienei, M.Milinienei, L.Kraujutaitienei, S.Vaicekauskienei, Valstybei… reikalaujamos ir priteisiamos milijoninės sumos iš nenusikaltusių LR piliečių. Ieškinį – du milijonus litų (579 240 Eur) – siekia priteisti mergaitės Deimantės Kedytei atstovas Gintaras Černiauskas. Teisieji LR piliečiai atliko nesavanaudišką pareigą ir gynė nuo barbarų save, mergaitę  arba išsakė tiesą.  Tarp tokių kankinių atsidūrė  dori ir sąžiningi anūkės seneliai Vytautas ir Laimutė Kedžiai, parlamentarė-teisėja N.Venckienė, A.Skučienė,  prof. L.Bloznelytė – Plėšnienė, Olga Girdauskienė... ir visa virtinė liudininkų stebėjusių šiuos įvykius privačioje valdoje.

Paaiškinkit ,,proto bokštai“, kas tai per LR teisingumas? Savo nutartyse nepamirštate parašyti trafaretinį išsireiškimą, kad vadovaujatės teisingumo, protingumo ir sąžiningumo pricipais.  Kur jūsų tie principai?! Kodėl išteisintam be jokios kaltės tampytam ir įkalintam A.Veberiui, neatlyginama padaryta moralinė, ir materialinė žala? Jūs manote, kad vadinama ,,šunauja“ visiškai nebesupranta, kaip nusikalstamas klanas susidoroja su teisiaisiais? Iš teisiųjų  ne tik priteisiamos piniginės sumos, bet juos ,,šakalai“ drasko į gabalus, trokšdami jų kraujo. Ne veltui Garliavos byla-žudikė nusinešė ne vieną auką, kuri pakliuvo į ,,šakalų“ rankas. Ir tai dar ne pabaiga.

Ar nekrenta ant jūsų galvų nepasitikėjimo šešėlis, kad visa tai darote ne už gražias akis? Ar jūs suvokiate, kad jūs skriaudžiate patys save? Uždusite žmonių kančiomis! Jūs slepiate savo juodais apsiaustais tokios pat spalvos sąžines. Tiesą sakant, ar jūs jas turit? ”     

to Daina       2016-01-9 20:57

deja, tokiu neras ir greiciausiai nebus…

Daina       2016-01-9 20:16

Gal aš ne viską žinau, gal ką praleidau, bet ar yra bent VIENAS atvejis, kai buvo išteisintas nors vienas nekaltai užsipultas Garliavos bylos dalyvis? Teisėsmauga be jokios gėdos kryptingai traiško nekaltų žmonių likimus ir sveikatą pagal išsigalvotus grobikų kaltinimus? Ar pasipinigavimo troškimas toks stiprus, kad nepaisoma paprasčiausio padorumo ir siekiama bet kokia kaina pasipelnyti, net išsigalvojant kaltinimus? Ir nei vienam teisėsaugininkui nesukrebžda sąžinė (jei ji yra bent užuomazgoje), matant kaip teriojami nekalti žmonės? Ar tai ne grynas reketas vykdomas dienos metu ir teismo salėje? Ar tokiu būdu išgauti iš teisiamųjų pinigai bus dalijami po lygiai ir teisėsmaugos atstovams? Dėl ko jie taip “stengiasi”? Ar tai papildomos lėšos prie nemenko atlyginimo?

Algis       2016-01-9 11:49

Visiems ištvermės. Tai devyni pragaro ratai, kuriuos jums teko praeit. Bet Jūs visi tapsite dvasiškai dar stipresniais. Jums visiems to labiausiai ir linkiu.

ABR       2016-01-9 11:13

tapo galutinai aišku, kad tebegyvenam totalitarinėj LTSR…

Kas užsakė       2016-01-9 11:06

Lietuvos genocidą? Neliko trečdalio gyventojų. Manau likę naikinami teismais, nepakeliamais mokesčiais, purviasklaidos puolimais, užsakytais teisminias
tyrimais, neapgalvotais valdžios projektais ir kelionėse pinigų švaistymu.
Kas suskaičiuos ir įvertins nekaltų žmonių kančias, jų moralinį niekinimą ir
tyčiojimąsi iš žmogaus orumo?

Aciu aukso puodui       2016-01-9 9:57

is jo pasipyle auksiniai TIESOS zodziai.

štaziui       2016-01-9 9:22

Pats esi vienos, užsakytos “nuomonės” trolis

stasys        2016-01-9 8:27

vienos nuomonės str.

aukso puodas       2016-01-9 8:22

Autorė parašė bet atskirai neakcentavo vieną esminį aspektą.
O reziumė yra tokia:
Chuntos valdomoje šalyje kai kada ir papradtiems žmonėms pasiseka.
Retai, bet būna.
Norint tapti sėkmingu šioje šalyje reikia… numirti.
Nes tik mirus gali tikėtis kad pasiseks.
Kad nesuės gyvo.
Makabriška valstybė kurioje pasiseka tik numirėliams.
Ir tai - ne visiems. Vienetams.
Dauguma ir po mirties toliau trypiami ir plėšomi į gabalus kaip kad AtA D.Kedys.
O gyvieji aplamai neturi šansų nes Sistema suprojektuota taip, kad bet kuris valdžioje ar prie valdžios esantis Šunsnukis gali su paslaugių jam teismų pagalba triuškinti kiekvieną kuris šūdbarą pavadina šunsnukiu.
Esantis režimas mums siunčia žinią - numirk ir gal būt duosim tau sėkmės šansą.
Nesuėsim, kaulus apgraužę neišmėtysim.
Gausi privilegiją būti palaidotas kaip žmogus.
Štai tokia musyse yra Didžioji Sėkmė.
Dabar jau aišku ką turi omenyje koks kubyyylius suokdamamas iš tribūnų apie “Sėkmingą Lietuvą”.
Lietuva greitai bus tikrai sėkminga.
Kapuose.
Viskas vyksta pagal Planą.

galimai        2016-01-9 8:00

galimai okupacinė kariuomenė ir jos struktūros dar ne pilnai išvestos iš LR po 1993 metų

Pagarba Aušrinei Balčiūnei       2016-01-9 6:09

už visuomenės informavimą. Advokatui A. Venckui -  kietai spaudžiu dešinę.

cia Lietuva...       2016-01-9 3:26

cia teisingumu nelyja, ypac, kai teisejas savo jautruma jau seniai isdziovino buv. pietinese SSSR respublikose.Pagarba adokatams ir ypac Aidui Venckui. Kvalifikacija, profesionalumas - pagrindinis advokato ginklas!


Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas mitinge prie Seimo: Apginkime Lietuvą!

Stasys Jakeliūnas. Neįtikėtini (anti)demokratijos standartai

Viltinga? Andrius Bačiulis. ~40 proc. amerikiečių vis dar vadovaujasi sveiku protu

Rasa Čepaitienė. Gėdintojai

Papunkčiui. Vytautas Sinica: dėl ko kaltas Landsbergis ir kodėl jis turėtų atsistatydinti?

Tomas Baranauskas. Hibridinio karo naujienos

Martynas Katelynas. Padėkokim Raskevičiui, Šedbarui ir kitiems konservatoriams!

Vytauto Sinicos kalba mitinge „Apginkime Lietuvą“ prie Seimo: reikalaujame sustabdyti nelegalių migrantų priėmimą

Seimas priėmė rezoliuciją dėl hibridinės agresijos atrėmimo

Santykiai su Baltarusija: „Neredaguota“ pokalbis su VU TSPMI dėstytoju dr. Laurynu Jonavičiumi

Rašytojo Liudviko Jakimavičiaus pareiškimas: „Tokia skandalinga LRT veikla nebeturėtų tęstis“

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“ – apie nuplėštą vėliavą ir nešvankybes, skirtas Gitanui Nausėdai

Margarita Starkevičiūtė. Ir vėl turime valdžią, neatliekančią savo pareigų

Dominykas Vanhara. Apie atbėgėlių krizę ir dvi išeitis –  abi jos nekokios

Nida Vasiliauskaitė. Apie „bendrąjį gėrį“

Liepos 13-ąją, antradienį, 9.30 val. Nacionalinis susivienijimas kviečia į mitingą prie Lietuvos Respublikos Seimo: „Apginkime Lietuvą“

Redakcija kviečia į talką: Kaip tą nesąmoningą, bet sąmojingą (pa)sąmonės nesąmonių srautą būtų galima pavadinti? „Nuo bačkos. Andrius Kubilius: ...“

Linas Šalna. Kažkaip nutilo progresyvioji šviesuomenė – laukia instrukcijų ir injekcijų?

LR Seimas per pirmąjį pusmetį: „Neredaguota“ pokalbis su teisininku ir politikos stebėtoju Dominyku Vanhara

Klasikos variacijos. „Patikės, kai gaus vaistų. Va, kodėl jūs vis dar sveiki, sakysime“ – Nidos Vasiliauskaitės siūlomas Sokrato ir Glaukono dialogas

Vengriją palaikanti peticija perduota Vengrijos parlamentui

Zigmas Tamakauskas. Dievo Apvaizdos siųstas žmogus…

Draudimas Lietuvos Šeimų Sąjūdžiui rengti protesto akcijas teismo pripažintas neteisėtu ir panaikintas

Geroji Naujiena: esame tapę Dievo nuosavybe

Tomas Baranauskas. Apie neįveikiamą Bilotaitės sieną eilėmis

Nida Vasiliauskaitė ir jos „Lapių medžioklė“: Čia jūs valotės rūdį į vėliavą, arba Kaip „šviesuomenė“ tyčiojasi iš „tamsuomenės“

Audrius Bačiulis. Lukašenkos agentūra apsišviečia

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Liberalioji demokratija nebeužtikrina laisvių

Rasa Čepaitienė. Ką leido pamatyti ši hibridinė ataka?

Andrius Švarplys kviečia patiems įsitikinti, ar jis teisus

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.