Dienos aktualija, Geopolitika

Audrius Bačiulis. Naujienos iš Karabacho fronto

Tiesos.lt redakcija   2020 m. spalio 21 d. 23:41

22     

    

Audrius Bačiulis. Naujienos iš Karabacho fronto

Naujienos iš Karabacho fronto:
per savaitgalį pralaužę armėnų frontą pietuose, azerai nestabdydami puola vadinamojo Lačino Koridoriaus link – vienintelio saugaus kelio iš Armėnijos į Karabachą, kuriuo aprūpinami tiek vietos gyventojai, tiek armėnų kovinė grupuotė.

Jei sekmadienį mūšiai vyko Irano pasienyje ties Hudaferino tiltais, tai šiandien Armėnijos gynybos ministerija oficialiai pranešė apie „sunkius mūšius ties Išchanadzoru“, t.y., Azerbaidžano pajėgos įveikė jau ketvirtadalį kelio iki Lačino.

Lačino Koridoriaus perkirtimas ar fiziškai, ar artilerijos ugnimi reikštų Karabacho blokadą ir, iš esmės, pergalingą Azerbaidžanui karo pabaigą.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

štaziui       2020-11-1 13:55

paleistuve, grįžk į venerinį dispanserį. Sifilitikės gydymo kurso dar nebaigei, o jau naujų triperių prigaudei.

stasys       2020-10-25 6:28

youtube.com/watch?v=AQpIIU8c7oo
Į praeitį , Miuncheno saugumo konferencijos . Pasenianas… Alijevas.

Vakar       2020-10-24 15:01

erdoganas pareiske JERUZALE MUSU, tipo KRYM NAŠ, įdomu, ką dabar uzgiedos izraelis ?

Al. Dzeikui       2020-10-24 13:06

Prūsams nepriklausė žemės į šiaurę nuo Priegliaus-Deimenos. Patys Prūsijos užkariautojai vokiečiai tas žemes oficialiai vadino Lietuva.

Tvankstas        2020-10-24 12:27

s.m. - armėnams ARCACH yra tas pat, kas lietuviams Vilnius ir apylinkės, užimtos Lenkijos 1920 - 1939 metais.

Dzeikas       2020-10-24 12:14

Memelandas - naujausiuju laiku lietuviu uzkariavimas. Lietuvos valstybe(LDK) niekada nevalde to krasto ir visos Lietuvos pretenzijos i ta teritorija remiasi neva “prusu etnoso paveldo” teise.Kaip ir Rusijos i salvu gyneju ir paveldo na mazdaug kuratoriais.Kaip tai Lenkija su Ukraina su tuom “kuratoriumi” na kaip tai svelniai priestarauja, kad jis “kuruotu”. Kokiu pagrindu manote ,kad prusai noretu perleist savo pavelda Lietuvai??? Juolab , kad tiek dabar, tiek pries simtmecius baltu etnoso gyventojai Rystu Prusijoje ir Lenkijoje siunte/siuncia Lietuvos chamus grubiai ant 3 raidziu. Pamenu lietuviu seniuno is Lenkijos Suvalkijos atsakyma tautiskam chamui zurnaliugai “tamsta siulai man kvestionuoti politika valdzios ,kuri mane nusamde?” Dabartiniai lietuviai Lenkijoje irgi i draugystes su chamais is Lietuvos neina. Nereikia jiems musiskiu.
Rusija (tada SSRS) galejo ir neperleisti Memelando Lietuvai 1945(ar 1946) metais. Laikyti kaip Rytu Prusijos dali “palaikymui” 50 metu. Ar lepteletu ka JAV su JK apie tai? Ne zo jie nesakytu, nes klausimas painus ir nevienareiksmis ,kad ten sakes merkti. Ir Lietuvos teise i Memelanda remiasi ISIMTINAI Helsinkio 1975m Aktu apie Europos sienu prievartini nekintamuma.
Tai jeigu Armenijai galima atplesti(tai net armenai supranta, todel neva Karabacho “sachtininkai” nusipirke tanku Voentorge ginasi patys isimtinai) dali svetimos valstybes teritorijos, tai kodel to negalima Rusijai kaip Rytu Prusijos paveldetojui? Ir kuo jums nepatinka Krymo “grazinimas”?

s.m. Tvankstui       2020-10-24 11:57

galėtum, tamsta, kaip apsišvietęs žmogus raudoniesiems luiniams populiariai paaiškint, kuom teisėta rekonkista skiriasi nuo “karo grobio”. Galgi anie bent sekundei susigėstų savo metodičkas čia cituodami.
Pagarbiai.

Al. Dzeikui       2020-10-23 20:22

Memelį lietuviai valdo kaip savo etninę teritoriją ir kaip sritį, kurią jie valdė iki karo. Lietuviai šiam kare karo grobio neturėjo, nes kaip šalis jame nedalyvavo ir nugalėtojų konferencijose nedalyvavo. Lietuviai iki šiol tebegyvena savo etninėse žemėse, kurias pripažino visi kaimynai, net strateginiai partneriai. Turkai yra ateiviai iš Azijos gelmių, tiek Kaukaze, tiek Mažojoje Azijoje.

Tvankstas       2020-10-23 11:30

Mano pirmajam pasisakymui šiai minutei prieštarauja 11 skaitytojų.
Tada klausimas - ko jūs taip bijote sužinoti giluminius reiškinius, siekiančius 3000 metų, kodėl vertinate tik nuo kolonizavimo pradžios prieš beveik 1000 metų ?
Norint pasiekti ilgalaikę taiką tarp armėnų ir azerų reikalinga ta giluminė istorija, reikalinga ir šiandienos padėtis ir tik iš to galima siekti taikios ateities ir atstatyti abiejų tautų kaimynystę be karų.
Jūs, 11 skaitytojų, ką siūlote - armėnų ar azerų karinę pergalę ? Ir po pergalės besąlyginio pasidavimo sutartį ?

jaunimui neseniai suzinojus        2020-10-23 11:26

ilgai slepiama tiesa apie 1915 m. Armenu genocida, 1,5 mln armenu iszudyma, turkai surado bendra kalba su vokieciu naciais, ivykdziusiais holokausta. Todel jaunimo neapgaus vilkai aveliu kailyje

Paulius Džeikui       2020-10-23 9:24

gal galima išsamiau kaip Lietuva atsisakė Vilniaus krašto 1938? Norėčiau pamatyti tą atsisakymo tekstą. Nes, kiek pamenu, ultimatyviai buvo reikalaujama tik užmegzti diplomatinius santykius

stasys        2020-10-23 7:55

Bačiulis galėtu ir plačiau nušviesti tos temos sudėti ..Kaip sekasi Azerbaidžianui atsiimti sau priklausančius užgrobtus 7 raj ..be to karabacho ?  Putins minėjo jog jo duomenimis žuvusių skaičius artėja prie penkiu tkst. Karabacho sostinėje Stepanakerte evakuota daugiau pusės jo gyventoju .Baku švenčia lygumose pasiektas pergales ...

Dzeikas       2020-10-23 6:05

Ir Lietuva valdo Memeli ir jo apylinkes,kaip teiseta karo grobi.
Prancuzija valdo Vokietijos Elzasa ir Lotaringija kaip teiseta karo grobi. Bet Vokietija ju atgal nereikalauja, taciau stebi tautiniu mazumu teisiu laikymasi ir puoseleja vokieciu kultura tarp tenyksciu vokieciu. Azerbaidzanas pasizadejo tokias teises uztikrinti armenams Karabache taip pat. Beje,  kariuomene uzimtuose miestuose civiliu neskriaudzia. O galetu. O preteksta suteike patys armenai apsaude CIVILIUS objektus Azerbaidzano teritorijoje(Giandza).  Azerbaidzanas tuo paciu,- civiliniu obektu apsaudymu,- NEATSAKE.
PS. As kalbu apie tycinius civiliu objektu apsaudymus. Armenu civiliams tenka patirti raketu smugius taip pat, jeigu ju namai buna kariskiu apsuptyj, ar ivyksta klaida. Apsaudytoji Giandza gi buvo toli nuo karo veiksmu ir jokiu ten kariniu objektu dalyvaujanciu karo veiksmuose nebuvo. Buvo elementari armenu kersto akcija: negalime karo lauke nuostuoliu padaryti, tai kentes jusu civiliai ir saltas skaiciavimas: kentes civiliai - spaus vyriausybe baigti kara. Ir kersto akciju uz tai Azerbaidzanas nesieme. Kitaip armenai klyktu kaip skerdziami apie tai.

Al.       2020-10-23 0:48

Suprantama, teisiškai Azerai teisūs. Arcachą jie valdo kaip teisėtą karo grobį.

Dzeikas       2020-10-22 22:08

Neskubeciau besalygiskai remti armenus.
1. Karabacho autonomine sritis pagal Helsinkio akta TEISETA Azerbaidzano dalis.
2. Jeigu armenams galima susigrazinti Karabacha, tada Lenkijai galima susigrazinti Vilniu - Lietuva 1938m atsisake Vilniaus ir i ji nepretenduoja.Jeigu armenams galima atimti Karabacha (ar jus tikite, kad Karabacho armenai tanku kaip ir Donbaso “shahtininkai” tanku nusipirko voentorge?), tai Rusijai galima atsiimti Kryma.
3. Azerbaidzanas siule Karabacho armenams placia autonomija.
T.y. juridiskai Azerbaidzanas teisus

iš Baciulio       2020-10-22 18:38

toks karo ekspertas, kaip is velnio zakristionas. Vakar klausiau kaip Izraelio EKSPERTAS savo valandos atsakymuose zurnalistui viska nuodugniai isaiskino. Va ten tai ekspertas…

Žemyna       2020-10-22 15:39

Sirijos samdiniai kariauja vilkėdami Azerbaidžano karių uniforma. Nemažai jų žuvo. Jei Rusija ten daugiau egzistuoja, negu padeda armėnams, tai ko ji saugosi? - Bijo nuo turkų į kailį gauti, ar nenori Sirijoje draugų prarasti?

stasys       2020-10-22 10:27

O ka Tvankstas ? ‘čirina’ niekus sau patenkintas .Geografija politikoje tiek pat reiškia kaip tas klausimas tai kam turėtu priklausyti Ukrainos Krymas . Reikia tik džiaugtis jog nors vienas Kaukazo įtampos taškas spręndžiamas , be abejo gaila jog ne taikiai ? Bet ir čia rastume išmintį liaudies ..bloga taika nebus geresnė greito sprendimo karinėmis priemonėmis .Ko jau ko bet Lietuviu tauta ta gerai išmano ‘Jęi negali susitarti pilk į snukį pirmas’.

E951       2020-10-22 10:15

Kremliaus kancaras tik prieš kultūringus ir silpnesnius mėgėjas šakotis, o kai sutinka tokį patį urką kaip pats -  turkų sultoną, greitai nuleidžia sparnelius. spjauna ir į CSTO ir į duotas garantijas armėnams.

Visur       2020-10-22 8:10

Kremliaus pėdsakai.Ir prancūzijoje žiauriai nužudytas mokytojas čečėno iš maskvos.Ar čia ne Kadyrovo pėdsakai ?

Praeivis       2020-10-22 8:01

Nesuvokiu, kas ir kodėl “Tvankstui” 4 minusus sudėjo.

Štai taip ir balsuojam.

Idiotų tauta…

Tvankstas       2020-10-22 0:13

Armėniškai yra istorinis ARCACH, to krašto tarmė yra literatūrinės armėnų kalbos pagrindas, azeriškai (azra - aušra, daug turkių ir azerių turi vardą Azra), nedaug atlietuvinus aušriškai vadinamas Karabagh (tarti Karabach), reiškia ‘juodas sodas’.
Armėnai krikščionys buvo paversti šiitais (patys azerai, patekę Persijos įtakon tokiais tapo, kai jų broliai vakaruose iki šiandien sunitai) ir tapo azerais, nuo to pradėkime tų žemių priklausomybės vertinimą.
Azerai, kaip rytų turkai (aušriniai, rytiniai), įsigalėjo po Manzakirto mūšio 1071 metais, vis atskalaudami armėnų tautinius krantus iš rytų, kiti turkai įsikūrė Prūsoje (šiandien Bursa) netoli Miklagardo (Konstantinopolio), kad apsaugoti nuo užpuolikų iš Anatolijos ateisiančių.


Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Elitizmas

Nida Vasiliauskaitė „galimybių pase“ nei rūšiavimo, nei diskriminacijos nematantiems aktyvistams: nesiskųskite, jei ir jums pasiūlys prisitaikyti

Apie Šeimos gynimo maršą išsamiai: Kęstutis Skrebys kalbina Artūrą Orlauską

Kas šiandien išduoda Tėvynę? Dovilo Petkaus pokalbis su Vilhelmu Čepinskiu

Sekmadieniai su Fulton Sheen: patriotizmas

Arnoldo Taujansko ir advokato dr. Antano Bartusevičiaus kreipimasis į Advokatų tarybą ir jos pirmininką

Dovydas Norkūnas: Kaip aš tapau „antivakseriu“, arba Kodėl kyla ir klausimų, kurių nevalia klausti

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: kodėl ES įteisina vabzdieną?

Nida Vasiliauskaitė apie vadinamąjį „galimybių pasą“: tai – ne sveikatos rodiklis, o lojalumo šitai politikai ženklas

Geroji Naujiena: Pasilikime Jo meilėje! Kad duotume vaisių ir jie išliktų

Rasa Čepaitienė. Monografijos rašymo stadijos

Londone garbaus amžiaus pastorius 24 valandoms buvo sulaikytas policijos dėl neva homofobiškų žodžių

Žuvelė. Kun. Arnoldas Valkauskas kalbasi su prof. dr. Andriumi Macu: apie šeimą, vertybes ir dvasinę reanimaciją

Nida Vasiliauskaitė. Kaip į šitą žemiausio lygio manipuliaciją turėtų reaguoti išties turintis nors kiek padorumo ir proto?

Emilija Latėnaitė. Tikiu ir tikiuosi, kad žmonės apgins savo ir kitų orumą atsisakydami „galimybių“ paso

Kun. Robertas Grigas. Jei skelbiesi „kataliku politiku“, Katalikų Bažnyčios mokymas moralės, politikos, socialiniais klausimais tave įpareigoja

R. Aušrotas. JK Žmogaus teisių ir lygybės komisija: teismai turi ginti ir iš religinių įsitikinimų kylantį požiūrį į homoseksualumą. Ką pasakytų LGKT?

Liudvikas Jakimavičius apie Vytauto Landsbergio paradoksą

Andrius Martinkus. Ką liudija dainos „Kelkis, Lietuva!“ gimimas?

Karolinska (Švedija) ligoninė nebetaikys hormoninio lyties keitimo metodo vaikams

Lina Dūdaitė-Kralikienė. Kai priežastys painiojamos su pasekmėmis, arba Kaip grąžinti valstybę prie ‘res publica’

Eligijaus Masiulio bylos penkmečiui artėjant Dovilas Petkus klausia: ar Tauta gali tikėtis atomazgos, aiškumo ir teisingumo?

Algimantas Rusteika. Apie karą, kurio nebus

Nuo bačkos. Andrius Navickas, vienas iš naujojo Partnerystės įstatymo autorių – apie krikščionybę, meilę ir naujuosius inkvizitorius

Ramūnas Aušrotas. Pora pastabų dėl koalicijos partnerių (!) rengiamo Partnerystės įstatymo projekto

Nida Vasiliauskaitė. Ką atsakyti žmogui, kuris yra „pasiryžęs aukoti dalį savo laisvės vardan bendro gėrio“?

Vytauto Sinicos pozicija LRT diskusijoje su Tomu Vytautu Raskevičiumi dėl vienalytės partnerystės projekto

Gertrūda Jolanta Juchno SF. Reikia dalyvauti, nes jei nepaprašysime atsižvelgti į Tautą, kito Maršo jau nebebus

Replika. Romualdas Žekas. Rafinuotas bandymas apgauti

„Neredaguota“ pokalbis su Nida Vasiliauskaite. Žmonių balsas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.