Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Demokratija ir valdymas

Audrius Bačiulis. Dešiniosios diktatūros baigiasi demokratija – tai iš esmės dėsnis, kad taip baigtųsi kairiosios diktatūros, istorijoje nerasite

Tiesos.lt redakcija   2021 m. liepos 18 d. 2:50

18     

    

Audrius Bačiulis. Dešiniosios diktatūros baigiasi demokratija – tai iš esmės dėsnis, kad taip baigtųsi kairiosios diktatūros, istorijoje nerasite

Audrius Bačiulis
„Virš visos Ispanijos giedras dangus“, – taip, pasak sovietinės propagandos, Ispanijos nacionalistai, vedami generolo Francisco Franco Bahamonde, 1936 metų liepos 17-ąją savo šalininkams per radiją pasiuntė slaptą signalą, kad atėjo laikas sukilti prieš komunistus, atvedusius kadaise išdidžią imperiją į visišką suirutę.

Istoriniai tyrinėjimai nepatvirtina buvus šį (ar panašų) signalą, bet tai niekaip nepaneigia fakto, kad prieš 85-erius metus patriotiškai nusteikę Ispanijos kariškiai pradėjo imti valdžią į savo rankas, po trejų metų sunkios kovos ją paėmė, sutvarkė valstybę, atkūrė monarchiją ir, galiausiai, Claudiljo Franco savo laisva valia atsisakė turėtos absoliučios valdžios, perduodamas ją demokratiškai išrinktai vyriausybei.

Galima neabejoti, jog Franco valia, ryžtas ir pasiaukojimas Ispanijai tapo pavyzdžiu ispaniškosios Amerikos kariškiams:

1973-siais atliepęs į Čilės parlamento šaukimą nuvertė komunistus ir respubliką nuo suirutės išgelbėjo bei į klestėjimą atvedė generolas Augusto José Ramón Pinochet Ugarte, 1990-siais paskelbęs Čilę demokratija ir savanoriškai atsisakęs valdžios;

1976-siais Argentinos kariškių Taryba (komunistinės propagandos vadinta ispanišku žodžiu „chunta“), vadovaujama generolų Jorge Rafael Videla, Orlando Ramón Agosti ir admirolo Emilio Eduardo Massera, nušalino nuo valdžios kairiuosius peronistus (taip, „Dont cry for me Argentina“ – čia apie juos – Holivudas visados buvo marksistinis ir komunistinis), apvalė brutaliai kariškais metodais šalį nuo komunistų. Tiesa, valdyti jiems sekėsi prasčiau nei Franco ar Pinochetui, tad pralaimėję 1982 metų karą dėl Folklendų salų Britanijai, kariškiai patys nušalino savo lyderį generolą Leopoldą Galtieri ir 1983 metais surengė demokratinius rinkimus.

Ir tokių pavyzdžių, kai nacionalistinių dešiniųjų pažiūrų kariškiai surengdavo perversmą, nušalindavo komunistuojančią ar šiaip korumpuotą vyriausybę ir, sutvarkę šalį, atkurdavo demokratiją, galima rasti ir daugiau. Suomija, Graikija, Turkija, su išlygomis ir Prancūzija prie de Gaulle – mums artimiausi pavyzdžiai.

Dešiniosios diktatūros baigiasi demokratija – tai iš esmės dėsnis. Štai ko negalima rasti istorijoje – kad į demokratiją būtų atvedusios komunistinės diktatūros.

Tad Cara el Sol!

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

ah1       2021-07-19 17:37

kariosios diktatūros baigiasi demokratija - dar TSRS buvo multikas apie tai su fraze ” drakonas mirė tegyvuoja drakonas”, kaip varguoliai eina dešinę verst o kai nuverčia pays tampa drakonais.Na o pavyzdys TSRS komunistai su KGBistai virtę į “drakonus”

nonsens        2021-07-19 17:00

diktatorius Hitleris buvo socialistas, jo draugas Stalins socialistas/komunistas.

Why Nazism Was Socialism and Why Socialism Is Totalitarian?
https://mises.org/library/why-nazism-was-socialism-and-why-socialism-totalitarian

kariškiai turėjo savigarbos       2021-07-19 7:24

žmogui, turinčiam savigarbos - niekada nepatiks komuniagų išsidirbinėjimai.
Klasikinis kariškis karininkas turi savigarbos.
——-
Deja, mūsų karininkai - tai okupantai ir kolaborantai - be savigarbos, tiesiog šuneliai (ypač pats ministeris anusauskas)

stasys       2021-07-19 5:38

Per lūpa varvėjo saldi seile . Audriaus sugalvotos naujos sąvokos jau nestebina . Pasirodo diktatūros turi ir politinį atspalvį , blin nežinojau .

Kis'ai       2021-07-18 20:51

Ar galima nuorodą.
Ačiū.

Kis       2021-07-18 18:49

pasakysiu tai ko nereikejo sakyti.
Kas valdo pasauli?Tomkus zino ir manau kas dar paskaito ir Austrija skyria nuo Australijos puikiai supranta,kad pasauli valdo pinigai.
  Kas valdo pinigus?(neklyskite ,tai ne rusu oligarchai ar Lietuvos vagis)paptastas ir zinomas atsakymas-zydai,kas pasaulyje kelia baimes,ligas ir vercia valstybiu vadovus?Zydai.Po spalio rusijos revoliucijos VISA valdzia rusijoje priklause pradedant Leninu ir baigiant durininku -zydai.Po sovietu griuties ,kas valdo rusija-zydai ir kas norejo sukelti nelaimes,Ispanijoje,Cileje,taip tie patys komunistais save ivardije zmogedros,bet buvo sustabdyti,tad salis suklestejo,o kada pribaigs rusija tik laiko klausimas.Kol kas valdo Putinas,kurio tautybe is mamos -zyde.Ferstein.Apie musu puszyda neverta kalbeti ,sutvarkysimesi bardaka.

Kirvio ir Šakės sąjunga       2021-07-18 15:54

Gydomosios priemonės:
Tautinės - spragilas.
Medicininės - ricina…
Karinės - „Skrydis virš gegutės lizdo“ be parašiuto.
Pilietinės - lietuviškos medžioklės ypatumai.
Politinės - okupantus ir jų kolaborantus išlydėti į taikos palaikumo misiją (negrįštamai).
Ideologinės - Europa europiečiams.
Kadangi karas hibridinis, tai priemonės kompleksinės.

Stiklo valytuvas > 14:50       2021-07-18 15:36

Puiku! Lietuvių tautos ir Baltosios Europos liga nustatyta, tai yra kaip ir puse darbo.
Kita pusė - paskirti gydymą ir stebėti sveimimo eigą.
Taigi, kokie ‘vaistai’, procedūros, rėžimas…

Autoimuninės       2021-07-18 14:50

ligos medicinoje yra vienos iš sunkiausių,sunkiai atpažįstamos,sunkiai gydomos,-kai imuninė sistema puola savas ląsteles,o svetimas priima draugiškai.Taip ir Lietuvos,o gal ir Europos politinė saugumo sistema serga,-savus žmones puola,o besiveržiančius per sieną priima draugiškai.

Kokios       2021-07-18 14:16

nacionalinės kilmės buvo tas generolas Francisco Franco Bahamonde, gal čia yra žinančių?

Vaclovas       2021-07-18 14:03

Ir dar mintis. Kaip nepagalvojau anksčiau. Suprantama, kad iš gero galima tik ristis žemyn. Dar yra patarlė tokia: geresnis yra gero priešas. Taigi, jei po tarybų seka suirutė tai yra tikra, kaip kitaip. Sako gi, vaikis buvo geras, bet prasigėrė, prasirūkė ir supuvo. O blogyje rusena viltis. Neįmanoma įmanoma. Tad po fašizmo, nacizmo laukiamas atsigavimas, po tarybų atsisakymo - žaliūkų iškilmės.

Hm.       2021-07-18 14:03

Šaunus straipsnis. Taikliai pastebėta.

ah1       2021-07-18 13:13

dešines diktatūras niekas nekeičia,dešinės diktatūros tik pasislepia po uždanga.Na o apie tai kuo baigiasi demokratija - Platono veikalas         “Valstybė” aštunta knyga,- žiauriausia vergija

Vaclovas       2021-07-18 12:30

Kariąją priespaudą lemia du veiksniai, tai vadinamieji rūpestėliai, kurie kaip vilkai tenori vagyti, nieko asmeniško neturėdami avių atžvilgiu ir geradėjai, kurie yra įtikėję, kad varguoliams tikrai reikia padėti. Tačiau varguoliams nereikalinga nei vienų, nei kitų pagalba. Vieni iš jų patys siekia galios, mano kad yra tos galios dalis, kitiems į viską gyvenime norisi spjauti, kad tik siekiantiems galios būtų gerai. Dėl to kartais leidžiu sau piktdžiugiškai priimti nustumtųjų fašistinę laimę, jie gauna ko nori. Galia yra tik žaliūkų galvose, ištikro ji seniai jau suvaržyta, tad doriems žmonėms tinka net tariama liaudvaldystė, galimybių visgi yra. Nors asmeniškai pasisakyčiaunuž valstybę, kuri kuria pati, o ne tik vartoja. Bet kaimiečiais kaip kažkada jau rūpintis nenoriu, teko karčiai apsivilti.

Ehrmantraut       2021-07-18 11:48

kokias čia užuominas Audrius Bačiulis laido…gal ir neblogos mintys wink

Stiklo valytuvas       2021-07-18 11:16

A įtakoja B.
Oi ne, B įtakoja A.
Hmm.
O gal ir A ir B yra įtakojamos C.
Ką daryti?!!
... revizionizmas… hmm… gal.
——-
Baisu atsisakyti NUOSAVŲ klaidingų stereotipų.
Iš esmės prisipažinti SAU, pradžiai tik sau, kad didelę gyvenimo dalį gyvenau savanoriškoje prietemoje…
Ir šviesa ir tiesa, mus žingsnius telydi.

Bačiuli,        2021-07-18 11:13

Baik karta pijokauti ir mesk svori, tu kuily prakaituotas!

tikra tiesa,       2021-07-18 11:02

Generalisimas Frank’as išgelbėjo Ispaniją nuo vietinių stalistinių komunistų teroro ir masinio Ispanijos tautos elito žudymo.


Rekomenduojame

Nida Vasiliauskaitė. Apie „tikėjimą“, kad „valdžia tik gelbėja gyvybes“ ir kad, jei sutiksi, tai pagaliau ramiai gyvensi

Krescencijus Stoškus. Atsakyti už savo likimą teks net ir tiems, kurie leido savivaliauti tik šia diena gyvenantiems pareigūnams

Vytautas Rubavičius. Nepaprasti užsienio politikos „laimėjimai“ – Lietuva žeminama

Andrius Macas. Kalbėtis, kol gali. Reikia susitarti

Rasa Čepaitienė. Vertėtų pritarti Prezidento idėjai kviesti į visuotinę sienos statybos talką

Andrius Švarplys. „Tai buvo gerai organizuota ataka prieš Lietuvos valstybę...“?

Krescencijus Stoškus. Šiandien jis triumfuoja

Lietuvos Šeimų Sąjūdžio organizacijos kūrimo ir veiklos principai: projektas

Rasa Čepaitienė. Kodėl liko neįgyvendintas planas užtverti sieną su Baltarusija iki 2020 m.?

„NeRedaguota“ pokalbis su politologu Valentinu Beržiūnu: Prezidento pozicija

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: Rūdninkų „riaušininkų“ apsuptyje

OpTV: Pasienio krizė: kam ji virsta eurais? Konservatoriai perka dar vieną ‘Independence’

LŽTA pareiškimas dėl jėgos panaudojimo prieš taikius gyventojus

Vytautas Sinica. „Daugiau jėgos Lietuvai“ Rūdninkų fone

Vidas Rachlevičius. Kaip nelegalių migrantų krizės kontekste veikia mūsų neomarksistų-globalistų smegenys?

Kun. Arnoldo Valkausko interviu JAV lietuvių laikraščiui „Draugas“

Česlovas Iškauskas. Ar verta tapti danajais?

Jolanta Blažytė. Naujienos iš pasauline vakcinų bandymų laboratorija tapusio Izraelio

Vytautas Sinica apie Dieveniškių dovaną Lietuvai

Lietuvos šeimų sąjūdžio pareiškimas dėl įvykių Rūdninkuose

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“ klausia: „Ar valdžia išdrįs „paauklėti“ dieveniškiečius?“

Kaip TV3 žurnalistai buvo išprašyti iš Dieveniškių

Rasa Čepaitienė. Tai satrapo, ne suvereno mentalitetas

Algimantas Rusteika. Apie apsimelavusį „Lietuvos rytą“ ir jo „žurnalistą“, provokavusį neramumus

Andrius Švarplys. Vyriausybė nesilaiko Lietuvos įstatymų, vietoj jų primeta valstybei ir visuomenei savo ideologinę pasaulėžiūrą

Viktoras Orbanas dėkoja Nacionaliniam susivienijimui už palaikymą

Vasariški pokalbiai su Dovilu Petkumi. Jurga Lago: aš nesu nuomonių formuotoja

Ramūnas Karbauskis. Valdžia vis dažniau ima grasinti Lietuvos žmonėms

Nida Vasiliauskaitė: kas, oficialiu požiūriu, dabar turi teisę viešai kalbėti apie esamą padėtį?

Geroji Naujiena: uoliai sergėkime Dvasios vienybę taikos ryšiais

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.