Partijos

Atgarsiai. Vidmantas Valiušaitis: kokios TS-KD sutriuškinimo priežastys?

Tiesos.lt redakcija   2016 m. spalio 24 d. 2:15

36     

    

Atgarsiai. Vidmantas Valiušaitis: kokios TS-KD sutriuškinimo priežastys?

Veidaknygė

Na, ką gi, jau turim rinkimų rezultatus. Jokie orakulai neatspėjo. O ypač tie, kurie iš anksto pūtė trimitus TS-KD ir LS sąjungai, kaip būsimosios valdančiosios koalicijos ašiai.

Turiu prisipažinti, kad rezultai ir man yra tam tikra staigmena. Nors rašiau, kad didelė tikimybė, jog „valstiečiai“ gali surinti 50 ar net daugiau mandatų (gavo 56), bet kad konservatoriai iškovos tik 31 – šito nelaukiau. Kitų partijų rezultatus numačiau pakankami tiksliai. Gal tik liberalai gavo porą mandatų daugiau nei maniau, o socialdemokatai – atitinkamai mažiau.

Antrajame ture TS-KD, faktiškai, patyrė stambų pralaimėjimą. Juos ištiko tai, kas 2008 m. Seimo rinkimų antrajame ture buvo atsitikę Darbo partijai: daugiamandatėje surinkusi apie 30 proc. balsų, vienmandatėse apygardose sugebėjo iškovoti vos kelis mandatus ir vadovaujantį vaidmenį turėjo perleisti socialdemokratams.

Kokios mintys kyla žvelgiant į tuos rezultatus ir galvojant apie priežastis, kodėl taip atsitiko?

LVŽS galutinis laimėjimas, manyčiau, yra mažesnė staigmena negu konservatorių sugniuždymas. Tas žodis čia tinkamas. Kaip kitaip pavadinti pirmojo rato favoritus, kurie galutinėje sąskaitoje gauna beveik perpus mažiau mandatų už rinkimų laimėtojus?

Kokios to staigaus TS-KD nuopuolio priežastys?

Jų, žinoma, ne viena.

Daktaro Pundziaus „įnašas“, aišku, matomas. Nors jo nepervertinčiau. Ryžtas veikti „skaidriai“ – sveikintinas, bet eiti „išsiteisinti“ pas Jakilaitį nebuvo geras sumanymas. Rezultatas – toks pat kaip Masiulio. Tėvo „palikimas“ – kaip Masiulio „paskola šeimos verslui“. Tai tik davė progą balsavimo išvakarėse žmonėms suprasti, kad ir dalis konservatorių „nebadauja“...

O kai beveik trečdalis visuomenės gyvena ties skurdo riba, reikia vis dėlto labai stokoti „socialinės klausos“ ir politinės intuicijos, kad platesnio žmonių dėmesio galėtum tikėtis eksponuodamas pasiturimą gyvenimo būdą. Nesaikingkas žavėjimasis liberalais, demonstratyvus kabinimasis jiems į parankę, „vienybės“ su jais manifestavimas esant šitokiai socialinei atskirčiai, manau, buvo kita priežastis, lėmusi TS-KD politinį kritimą antrajame ture.

Jau anksčiau esu minėjęs, kad saikinga distancija liberalų atžvilgiu konservatoriams būtų išėjusi į naudą. Konservatoriai, matyt, „užsimiršo“, kad jų rinkėjas skiriasi nuo liberalų. Betgi „jaunimui“ atrodė, kad išsikelti liberalų vėliavas yra „modernu“, „šiuolaikiška“, „perspektyvu“. Dabar jie sužinojo, kad Lietuva nėra Vilnius…

Šita prasme TS-KD gavo, faktiškai, ko nusipelnę. Jie viską padarė, kad „atskalbtų“ sutepeptą liberalų mundurą: avansu gyrė, liaupsino, skelbė partneriais būsimojoje koalicijoje, nepaisant to, kad teisėsauga dar nieko nepasakė, ar apsiribos kaltinimais vien Masiuliui.

Liberalų rinkėjams tas patiko. Jie „užskaitė“ konservatorių įdirbį ir sugrįžo prie savo numylėtinių.

Tačiau konservatoriams atsitiko blogiau. Himnai liberalams į sveikatą jiems neišėjo. Atsitiko kaip tiems „drungniesiems“ iš Švento rašto, kuriuos išspjauna. Nuo jų nusigręžė ne tik vysk. Jonas Kauneckas, bet ir arkivysk. Sigitas Tamkevičius, paraginoęs balsuojant atsižvelgti, „koks kandidatas buvo praeityje ir kokias vertybes jis gynė“, ir sakė mažiausiai kreipti dėmesio „į gražius kandidato pažadus“.

O kadangi „ne visų“, švelniai tariant, kandidatų, prisistatančių su KD ženkliukais, darbai ir žodžiai liudijo ištikimybę socialiniams ir moraliniams Bažnyčios principams, nesunku numanyti, „kur dingo“ TS-KD balsai antrajame ture.

Trečias motyvas, turėjęs tam tikros reikšmės rinkimų rezultatui, manyčiau, buvo Landsbergio ir Karbauskio debatai televizijoje. Prie visos pagarbos jaunajam partijos lyderiui, jo pažangai politinės veiklos srityje, vis dėlto tuose debatuose aiškiai pasimatė, kad „svorio kategorijos“ nebuvo lygios. Tiesiog oponentas turėjo daugiau gyvenimiškos patirties, pranoko dalykinėmis savybėmis, praktiniais įgūdžiais.

Net ir debatų vedimo taktika jis buvo pranašesnis: geriau pasiruošęs, apdairiai išsisukdavo nuo jam neparankių temų, greit perimdavo iniciatyvą ir sumaniai kontratakavo. Sugebėjo ne kartą išmušti jaunąjį varžovą „iš balno“. Tuo pat metu jo priešpuolius atremdavo be didesnio vargo ir vėl nedelsdamas pereidavo į aktyvų spaudimą. Manau, kad po laidos reikšmingai daliai net ir TS-KD simpatikų tapo aišku, kad premjero batai TS-KD lyderiui dar didoki.

Kokios viso to pasekmės? TS-KD džipas rinkimų finišą privažiavo gerokai nuleistomis padangomis. Tonas prie derybų stalo dabar turėtų būti oktava žemesnis. Bendram reikalui tai, manau, į naudą. Anksčiau jų populiarinta mintis būtinai vestis į koaliciją liberalus, pagal nutylėjimą, manyčiau, nebeaktuali. Stabiliai daugumai sudaryti visiškai pakaktų dviejų politinių jėgų – LVŽS ir TS-KD.

Klausimas tik, ar konservatoriams pavyks nuryti tam tikrą piliulę ir susitaikyti su tuo, kad ne jie diktuos koalicijos sąlygas? Kuklumas ir nuosaikumas ne tas bruožas, kuriuo TS-KD, vadinkim, „labai išsiskirtų“. Tarp jų nemaža aukštai save vertinančių asmenybių, kurios gali nesitaikstyti su „antraeiliu vaidmeniu“. Prezidentūros veiksnys – irgi ne paskutinėje vietoje. Todėl ši koalicija, nors pagal dabartinį jėgų išsidėstymą galėtų būti, mano supratimu, produktyviausia, nėra savaime suprantama.

Bet jeigu TS-KD nepervertins savo jėgų ir galvos apie valstybę, kuri nebeturi laiko eksperimentams, o šaukte šaukiasi pozityvių, konstruktyvių ir greitų permainų, peržiūrės savo programą ne Laisvosios rinkos instituto rekomendacijų, o savo pačios KD socialinės doktrinos ir moralinių preferencijų kryptimi, spėju, kad su „valstiečiais“ galės susitarti.

Kadangi socialinis klausimas dabar – svarbiausias!

Kitų koalicijos variantų dabar nesvarstau. Pažiūrėsime kaip seksis kalbėtis pirmiausia abiems rinkimų laimėtojams.

Veidaknygė

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Trumpai       2016-10-28 13:27

Mano sirdyje TS susitriuskino po pogromo Garliavoje. Ir viskas. Tolesnes ju vingrybes nebedomino.

Marginalas marginalujui       2016-10-26 15:50

Galbūt esi iš tų TV-sirgalių, kurie karštai aptarinėdami nuperkamų sporto komandų cirkines varžybas, daugiau dviejų medžių miške nemato. Paties reikalas. Štai dar viena dovanėlė:
http://www.kavkazcenter.com/russ/content/2016/10/26/113504/putinskaya-sudba—kremlevskogo-glavarya-vynesut-iz-kabineta-svoi-zhe-shestyorki.shtml

Pikc       2016-10-26 0:12

Stebiuosi V. Valiušaičio naivumu - tikėtis racionalumo iš libkonų? smile
Beje, štai ir atsakymas jo teiginiui “Anksčiau jų populiarinta mintis būtinai vestis į koaliciją liberalus, pagal nutylėjimą, manyčiau, nebeaktuali.”:
“Gabrielius Landsbergis
Mieli liberalai, jūs nepritariate dalykams. Mes nepritariame panašiems dalykams. Jūsų programos nuostatos kur kas lengviau suderinamos su mūsų. O valstiečių praktiškai ne (tiesą sakant, neaišku ar jie patys savo programines nuostatas tarpusavyje susiderins). Ir beje, tą patį kalbėjome ir gerokai prieš rinkimus. Ramiai smile Siunčiame broliškus linkėjimus”
Noch Fragen? smile

algirdas to q3r       2016-10-25 17:24

Gal žinot kur rasti balsavimo išklotines?

stasys        2016-10-25 7:18

panašu kad Jakimavičius gyliuose apmastimuose .smile tebūnie taip ..

Al.       2016-10-25 0:09

Spėju,kad TS ir liberalai buvo stumti tam,kad prastumtų sodomitinę neokomunistų tvarką. Manau,būtent tai dabar yra pagrindinis politinis veiksmas - pasaulinis sodominės jurisdikcijos ir pedagoginės doktrinos įtvirtinimas. Bet sprendimas priimtas,ir tą darbą teks padaryti kitiems. Ar latifundininko ranka sudrebės, matysim.

q3r       2016-10-24 22:18

mane tai labiausia domina balsu falsifikavimo technologija pirmam ture ,dalinantis vietu skaiciu daugiamandatej , antram ture stai likus dviem kandidatam ,manipuliuot nebeiseina, taigi pons Vaigauskas daug galetu papasakot , kaip prastume 31 konserva i seima.

Niekaip       2016-10-24 17:29

nesuprantu kmodėl liberalai arba nutyli savo politinę orientaciją, arba tyliai vadina save dešiniaisiais jeigu visur pasaulyje jie yra kairieji, netgi labai kairieji. Jų fiktyvus “sudešinėjimas” yra parankus konservatoriams, kad galėtų mulkinti neišprususį savo elektoratą. Beto pačių konservatorių nemaža dalis yra užsimaskavę liberalai.Šiandien Gentvilas be užuolankų pareiškė, kad “anūkėlis” yra pats tikriausias liberalas. Taigi tokios tokelės.

stasys       2016-10-24 16:57

Jakimavičiau panašu kad tu daugiau žinai nei aš ..gal pasidalinsi mintimis .? kaip ten sako rus. ‘nie v službu a v družbu’  nors kokie ten mes ...smile

Sutapimai?       2016-10-24 16:57

  Sena Tiesa - ...Geroji Naujiena: „Kiekvienas, kuris save aukština, bus pažemintas, o kuris save žemina, bus išaukštintas“...

Liudvikas Jakimavičius stasiui       2016-10-24 15:46

Ne visi ten pat. Tamstai siūlau grįžti pas tave siuntusį šeimininką.

stasiui       2016-10-24 15:43

nereikia mums vyriausybiu seselyje ,ir kada nors ,reikia dabar ir be seseliu .

marginalui       2016-10-24 15:39

kas prisiko i tavo berete Putinas ar Landzberg?

stasys        2016-10-24 15:30

visi mes ten sugrįšime , neskubėk būti pirmas Jakimavičiau smile

Liudvikas Jakimavičius stasiui       2016-10-24 15:13

atsiprašau už skubos klaidą “siųstas”

Liudvikas Jakimavičius stasiui       2016-10-24 15:12

Kieno esi siūstas, pas tą ir grįžk.

Konservatoriams labai derėtų remtis       2016-10-24 15:11

krikščioniškais priesakais gailsestingumo srityse.Tai tikrai ne laisvoji rinka.

Marginalas       2016-10-24 14:55

Vis dar nėra žinių iš pasaulio. Todėl atsiprašydamas gerb. Vidmanto Valiušaičio, leisiu sau dar vieną dovanėlę maksvos cholujams:
http://www.kavkazcenter.com/russ/content/2016/10/22/113477/katyn-2—polsha-obnarodovala-video-vstrechi-putina-s-tuskom-srazu-posle-russkogo-terakta-pod-smolenskom.shtml

stasys       2016-10-24 14:24

Na niekaip nepamenu kad tas pats Liudvikas Jakimavičius čia butu striksėjęs iš laimės po pirmo turo ..kai tapo aišku kad laimėjo Karbauskis . Žmonės balsavo už permainas o taip jau sutapo kad tai pergalei pasitarnavo ir pats Gabrielius ..Ir dar neskubėčiau daryti išvadas ..Gabrielius gavo gera pamoka ..bet tai nereiškia ..kad jo pertvarku programa tapo nieko verta . Lietuva gali turėti pirma tikra šešėline vyriausybe , ko nebuvo Lietuvoje aplamai ..ir iniciatyvos imtis iš kito galo ..beje čia pamiršta liko ir Prezidentė , o be reikalo .

Paulius       2016-10-24 14:01

Konservatoriai gyvena kitoj visatoj: jiems dauguma visuomnenės, kuriai nepriimtini „dešinieji“, tėra tik neišsilavinę runkeliai, buduliai, vatnykai, kaimiečiai ir pan., o jie patys - „pažangūs vakariečiai“, kurie visada teisūs, niekada neklysta ir patys geriausi bei patriotiškiausi… Va, jiems ir buvo parodyta pelnytai špyga nuo Lietuvos visuomenės daugumos.

rinkėja iš Kauno        2016-10-24 13:52

Pritariu autoriui. Galima pamanyti, kad liberalai ir TS LKD yra Siamo dvyniai, nes Gabrielius į liberalus įsikabinęs kaip į mamos sijoną? Negali be jų , miške paklys, badu numirs? Ar iki šiol konservatoriai nesuvokia, kad jų pralaimėjimą Kaune didele dalimi nulėmė pernelyg artimas susiklijavimas su liberalais, atsitraukimas nuo konservatizmo vertybių į neoliberalizmo pozicijas? Rinkėjai neakli, matė, kaip atsainiai TS LKD pažiūrėjo į Masiulio kyšininkavimą, kaip nesiejo jo poelgio su partija. O juk jei būtų buvę kokie darbiečiai, tvarkiečiai, valstiečiai Masiulio vietoje, už tą kyšį konservatoriai su ragais ir nagais juos sugraužtų. kiekviena proga apie tai skalambytų.
Kaunas nemėgsta dvigubų standartų ir arogancijos, kai rinkėjas laikomas kvailu galviju, iš kurio tereikia balso, nieko jam neduodant.  Jei to balso negavot, tuoj pasipila užgaulūs epitetai balsavusiems “ne taip”. Ar konservatoriai nepagalvoja, kad gavo, ko nusipelnė, ir patys yra dėl to kalti?

Tarabilda       2016-10-24 13:42

TS -LKD vieną gerą išeitį vis dėlto turi - Krikščionys demokratai, jei turi dar kiek nors krikščioniškumo liekanų turėtų atsiskirti nuo liberaliojo TS sparno. TS ir pagal vertybes ir pagal senas draugystes bei interesus turėtų jungtis su Liberalų sąjūdžiu, o Krikščionys demokratai eiti koalicijon su valstiečiais. Būtų ir labai logiška, ir sklandu.

Liudvikas Jakimavičius       2016-10-24 13:28

Tėvynės Sąjunga prapylė nė kiek ne mažiau negu socdemai, nes jiems buvo kuriamas Daukantynės scenarijus. Konservatoriai yra žlugę visiems laikams, jei neatvers naujo puslapio ir neatsisveikins su landsberginiu - kubiliniu įdirbiu. Laikas slėpti anūką (“puikiai pasirodžiusį debatuose”) į tokią tolimą kertę, kad nesimatytų. Karbauskis už laimėjimą galėtų padėkoti visų pirma anūkui, Skvirnelis ir Urbšys - Prezidentei, o apskritai valstiečiai - Delfiui, viešųjų ryšių fabrikams ir asmeniškai Mykolas Katkui bei armijai politologų ir soc. tyrimų gaidžiams, žurnalistų korpusui ir visiems tiems, kurie varė propagandos srautus prieš baubą Karbauskį. Jei būtų nuėmę gazą, šnypštą tas Karbauskis būtų laimėjęs. Kvailiai, dar Masiulį pakišo, manydami, kad konservatoriai nusigraibys liberalų grietinėlę. Total košmar.

EKSKONSERVAS       2016-10-24 13:26

BUVAU AKTYVUS KOVOTOJAS UŽ NEPRIKLAUSOMYBĘ ,BET NIEKAD NEBUVAU PARTIJOJE.ATSISUKUS ATGAL GAILA TIK LAIKO PRALEISTO TIKINT ,KAD - “VA KAI MŪSIŠKIAI ATEIS , BUS GERIAU”.“MŪSIŠKIAI ” BUVO IR IŠ PRADŽIŲ -TAI PATYS ATIDAVĖ VADŽIAS PRIEŠUI,TOLIAU VĖL BUVO ,BET VĖL VISKAS ATSIDŪRĖ AMB RANKOSE,PO TO VĖL SUGRĮŽTI YRA SUNKU KADA IŠTIKIMI ŽMONĖS SUABEJOJA VADŲ POLITINIU ĮGALUMU.NESUGEBĖJIMAS SUPRASTI IR PRIPAŽINTI KLAIDAS - BUVO IR YRA PAGRINDINĖ JŲ PRALAIMĖJIMO PRIEŽASTIS. KAD IR DABAR SNARGLIUS GABRIELIUS,NUSVILĘS NAGUS SAKO ,KAD NUGALĖJO (SOCDEMUS),BET AR TAI JO KLAUSĖ KAUNIEČIAI BALSAVĘ UŽ JĮ.KITUOSE RINKIMUOSE KAUNE JIS GAUS 15%.SUSISUKĘ SU LIBERASTAIS KONSERVAI LIKS ILGAM POLITINIAME PATVORYJE IR JIE TO NUSIPELNĖ NES TO SIEKĖ BUKAI NEREAGUODAMI Į REALIJAS.

VaidasVDS       2016-10-24 12:32

Atrodo, kad žmonių pergalė teisme pas teisėją Kaulakį nebuvo “atsitiktinė”.
Ji gali būti skirta Skvernelio “valdymui”.
Tik, ar kasdami duobes kitiems, visokiausi strategai į jas nesukris visi, gyvenimas parodys…

grumstas       2016-10-24 11:53

Priežastys , mums ne taip jau ir svarbu. Palikim, tai TS partiečiams spręsti, kokią partiją jie nori matyti, nors žinau, kad seną jaujos arklį išmokinti arti yra beveik beviltiška. Labiau sudomino vakarykštis Valatkos pažadėjimas Karbauskiui, kad pastarajam nuo dabar atiteks žiniasklaidos , teisėsaugos STT, kitų institucijų “dėmesys”, jeigu jis principingai laikysis savo partijos programos nuostatų.Tas dėmesys neatslūgs , nes bus maitinamas suinteresuotų politinių ir oligarchinių grupių. Matome kaip rutuliojosi įvykiai Lenkijoje, kurie kartosis ir čia.

StasysG       2016-10-24 11:09

Straipsnyje tiksliai parodytas buvęs Laisvos (Lietuvos?) rinkos instiuto vaidmuo konsevatoriams -krikdemams: “Bet jeigu TS-KD nepervertins savo jėgų ir galvos apie valstybę, kuri nebeturi laiko eksperimentams, o šaukte šaukiasi pozityvių, konstruktyvių ir greitų permainų, peržiūrės savo programą ne Laisvosios rinkos instituto rekomendacijų, o savo pačios KD socialinės doktrinos ir moralinių preferencijų kryptimi, spėju, kad su „valstiečiais“ galės susitarti.” Bet kol TS-Kd partijai vadovaus tikrasis liberalas (pagal p.Gentvilą)Gabrielius, jos vaidmuo menkės.

AH-88       2016-10-24 10:47

Citata - “Klausimas tik, ar konservatoriams pavyks nuryti tam tikrą piliulę ir susitaikyti su tuo, kad ne jie diktuos koalicijos sąlygas?”

Dar prieš rinkimus savo pažįstamų konservatorių klausiau - Ar sutiksite būti jaunesniaisiais koalicijos partneriais, JEI valstiečiai tai pasiūlys?

Ir pamačiau, kad po šio klausimo jie man norėtų trinktelėti per galvą, nes tokio varianto jie net nesvarstė. Tai rodo, kad konservatoriai tikriausiai neturi blaiviai mąstančių žmonių, galinčių be emocijų ir ambicijų įvertinti realią padėtį. Ar atsiras pas juos tokių, kurie galėtų numatyti TS-KD taktiką, kai bus paskelbti neeiliniai Seimo rinkimai.

Dabar dar įdomiau: kas išrinkti - aišku, kokios gali būti koalicijos - aišku, naujo Seimo intelekto lygis - aiškus, ko nori laimėtojas - aišku. Lieka tik neatsakytas klausimas: 1. Ar toks Seimas galės dirbti ir kiek ilgai?

Konservų "sutruškinimo" priežastis?       2016-10-24 9:29

Nepasakyčiau, sutruškinimas neįvyko, nes aš tikėjausi, kad konservai gaus iki 10 kandidatų ir ne daugiau. Bet ką padarysi, kad runkeliai taip balsuoja.

Lokaite       2016-10-24 9:22

O tu nežinojai, kad visus jau 28 metus valdė kojalicijos. Manau dabar žinosi

Raigerdas        2016-10-24 8:55

Manau, kad Vidmantas Valiušaitis yra teisus dėl konservatorių “įsimylėjimo” į liberalus. Galimas dalykas, kad išaiškės pagaliau, kad šita liberalų ideologija susižavėjusi konservatorių ir krikdemų partija, neturi savo stuburo, bet turi galingus ryšius su monopolijomis iš užjūrio. “Valstiečiai” labai teisingai ir principingai pasielgė liberalų atžvilgiu. Jie perkando liberalūs labai greitai, nes suprato, kad šitie liberalai yra labai toli atitrūkę nuo pačių liberalių idėjų, ir jie bando įgyvendinti ne liberalias idėjas, o savo vilko interesus, panašiai, kaip tai daro Žirinovskio liberalų partija Rusijoje. Taigi, po komunistų žlugimo, pas mus gimė liberalai, kurie mėgsta visuomenę laikyti durniaus vietoje, kaip tai darė komunistai.

Ale       2016-10-24 8:02

manau, TS dabar svarbiausia suprasti ir įsivertinti, ar tikrai nori gerų permainų Lietuvai ir savo partijos atsinaujinimo, ar „išdidžiai“ likti prie suskilusios geldos. Gabrielius bandė būti išdidus…

Jules       2016-10-24 7:50

Žinoma, auksinis Pundzius(išdavikiškas krikdemų sparnas Tėvynės Sąjungoje) prie pralaimėjimo labai prisidėjo kaip ir ta LDDP-istų karalienė “Trys viename”, partijoje nereitinguojama Iročka ar kaip ten tas jos tikrasis vardas, net nebežinau. Toliau išpuikusi dabita Madame Abramic, Garliavos “bojevykai”, Laima-Maria-Liucia di Liamūrmurietė ir kitos buvusios apipešiotos ekonominės politikos kuosos, pseudo liberalų ginimas, homoseksualų privilegijavimas ir iškėlimas virš eilinių mirtingųjų, buvusi Kubiliaus socialinė nejautra, supremacizmas ir Jurgis, be jokios abejonės. Primenu, kad Jurgis yra tas žmogus, kuris buvo Vagnorkos ir Paksiaus ginklanešiu, labai intelektualus ir klastingas konspiratorius. Jei ne G.Landsbergis jie ir tokio rezultato nebūtų pasiekę. Buvęs LR Seimo Prezidentas(čiupakabra) Valinskas teisus - kuo toliau tuo vis blogesni, vis pragaištingesnį Seimą įsirenkame, kas vieną dieną baigsis babachu. Viena džiugi paguoda, kad pralaimėjo drg.A.Paleckis Tėvynės Sąjungai Naujojoje Vilnioje. Dovanokite už skubėjimą ir klaidas bei stilių, bet manau supratote, ką norėjau pasakyti?

Priežastis-       2016-10-24 6:49

nesąžiningas elgesys su Garliava.Kol nebus iš naujo ištirtos šios bylos,konservatoriai realios valdžios nematys.Žinoma,dar po kilimus bandys žaisti prezidentė,tačiau nieko iš to neišeis.

stasys       2016-10-24 6:11

Pavadinčiau Vidmanto komentarą kaip švelniai tariant “nebrandus”. Todėl pasikartosiu klausimu:.. ka rinksis Karbauskis kaire ar dešine ?..o gal trečia ? platu atstovavimą visuomenėje . Tik kažin ar užteks pastarajam drąsos ..ir išminties. Problema: soc.demintis konservatizmas, Tėvynės Sąjungos jaunatviškas optimizmas ir žaliujų nepatirtis . ..su kuo sutapsi tokiu tapsi.

A. Lochaitė       2016-10-24 6:09

Sako kad dabar valdys tokia Koja Licija.


Rekomenduojame

Nida Vasiliauskaitė. Ko bijote? Jų?

Algimantas Rusteika. Gal pabandom niekur nebebėgti?

Vygantas Malinauskas. Iš tėvų valdžios išlaisvinto vaiko interesas

Vytautas Radžvilas. Nesibaigianti tremties Golgota

Vytautas Sinica. Kas priešina visuomenę?

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Visiškas teisinis nihilizmas

Lietuvos šeimų sąjūdžio pareiškimas: Vienykimės!

Lietuvos Šeimų Sąjūdis: pranešimas dėl birželio 15–16–17 dienomis įvyksiančių protesto akcijų

Ramūnas Aušrotas. Ką reiškia SAM paskelbtas vaikų nuo 12 metų skiepijimo vajus ir manipuliacijos įstatymo tekstu?

Ką šiandien žinome apie tremtis? Dovilo Petkaus pokalbis su prof. Rasa Čepaitiene

Krescencijus Stoškus. Maršas, apnuoginęs realybės absurdą

1941 m. Birželio sukilimo 80-metį pasitinkant. Valdas Vasiliauskas: Idėjinė A. Sniečkaus klaida

Kviečiame į parodą „Pirmasis masinis trėmimas 1941 m. birželio 14–19 d.“

Vidas Rachlevičius. Aš su siaubu laukiu naujų rinkimų

Vaidotas A.Vaičaitis. Šeima, partnerystė ir Civilinis Kodeksas

Vidmantas Valiušaitis. Pasiuntinys, kurio neatpažino. In memoriam Stasys Lozoraitis (1924–1994)

In memoriam Marcelei Kubiliūtei (1898–1963): ar atsirastų Vilniuje paminklas pačiai iškiliausiai Lietuvos Moteriai, Tautos sukilimo dalyvei?

Zigmas Tamakauskas. Atminties išsaugojimo paminklas

Robert P. George. Drąsa, meilė ir pasiaukojimas kovoje už šeimą

Lietuvos advokatūros pergalė prieš STT: slaptų pažymų eros pabaiga?

Pristatome „Šeimų Sąjūdžio“ nuotolinę vaizdo konferenciją apie protesto akciją birželio 15–17 dienomis

Geroji Naujiena: Broliai, seserys, gyvenkime ir mes tikėjimu, ne regėjimu

Rasa Čepaitienė. Jie sako „NE“

Nacionalinis susivienijimas kviečia paminėti Birželio sukilimo 80-metį

Kastytis Braziulis apie jėgos naudojimą prieš parlamentarą: incidentas gali tapti precedentu

Nida Vasiliauskaitė. Kokia būtų TS-LKD ir medijų reakcija, jei tai būtų nutikę Baltarusijoje ar Rusijoje?

„Neredaguota“ pokalbis su istoriku Valdu Rakučiu apie tarpukario Lietuvą iki perversmo

Andrius Švarplys informacinėje laidoje „Proto balsas“: kur dingo tikroji TS-LKD partija ir „konservatizmas“ Lietuvoje?

Kas Nidą Vasiliauskaitę stebina labiau nei žvaigždėtas dangus, kėlęs nuostabą Kantui

Vidmantas Valiušaitis apie Lukašenkos vertą „šventę“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.