Demokratija ir valdymas

Artūras Černiauskas: Premjere, neslėpkite Vyriausybės kompetencijos spragų po Rusijos vėliava

Tiesos.lt redakcija   2016 m. vasario 23 d. 23:04

9     

    

Artūras Černiauskas: Premjere, neslėpkite Vyriausybės kompetencijos spragų po Rusijos vėliava

Šiandien premjeras Algirdas Butkevičius viešai pareiškė, kad pedagogų streikus organizuojančios profesinės sąjungos yra finansuojamos Rusijos specialiųjų tarnybų. Suprask – Lietuvos ramybę drumsčia papirkti pedagogai. Kokia jo taktika? Pridengti nuogą švietimo karaliaus (ar karalienės) sėdimąją? Ar įvaryti baimės visiems pedagogams, kad nedrįstų net cyptelt?

Premjere, noriu Jūsų paklausti. Kas papirko Jus ir Jūsų Vyriausybę, jeigu ketverius metus nesugebate imtis sprendimų, kurie iš esmės koreguotų švietimo sistemą, mokytojų atlyginimus ir vaikų išsimokslinimo lygį?

Kas finansuoja Jus ir Jūsų vadovaujamą Švietimo ministeriją, jeigu šiandien mes turime žemiausią pedagogų atlyginimą Europos Sąjungoje? Chaosą aukštajame moksle ir virtinę skandalų.

Jūs minite 3–4 asmenis, kurie savo nelaimei buvo išvykę į Rusiją pabendrauti su profesinių sąjungų atstovais. O kaip jaustis likusiems 30 tūkstančių Lietuvos pedagogų? Kurie gauna mažiau nei kolegos Latvijoje, Lenkijoje, ką jau kalbėt apie Estiją? Jūs norite įbauginti pedagogus, kad šie nebegintų savo teisių?

Nuosekli vis tik politika. Jau buvo pasakyta, kad pernai emigraciją paskatino grąžinta šauktinių kariuomenė.

Taip prieš Vyriausybę buvo nuteikta dalis visuomenės.

Šiandien Jūs turėjote prarasti dar keliasdešimties tūkstančių pedagogų bei jų artimųjų palaikymą. Nes pavertėte juos Lietuvos priešais.

Lietuvos banko ekonomistas, profesorius R.Kuodis šiandien dar kartą viešai patvirtino, jog Jums bei dar dviem premjerams prieš Jus pateikė esminę mokesčių reformą, kuri padėtų Lietuvos biudžetui surinkti papildomai apie 3 milijardus eurų. Ekonomistas pasakė, kad šiuos planus Jūs padėjote į stalčių.

O tuo metu Švietimo ir mokslo ministerijos atstovė radijuje šiandien pasakoja, kad yra planas, kaip per 5 (!) metus pedagogų atlyginimą pakelti iki 25 proc.

Gerai sugalvojote – per penkerius metus turėsite turbūt perpus mažiau pedagogų, nes jie bus išvažiavę dirbti kitur.

Tai, ko prašo Lietuvos pedagogai, sudaro tik 0,2 proc. valstybės biudžeto. Ir pedagogai prašo atstatyti, tai, ką prarado, o ne iki kosmoso pakelti atlygį. Prašymas sugrąžinti turėtą mokinio krepšelį jau tapo antivalstybine veikla. O kaip tada pavadinti žaidimą vaikų ateitimi, kurį žaidžia politikai?

Turite drąsos Jūsų anūkus mokysiančius pedagogus apšaukti Rusijos agentais?

Nebekurkite naujų skandalų, gerbiamas A.Butkevičiau – pastarąjį pusmetį Lietuva nieko kito ir nedaro, kaip tik aptarinėja trijų ministrų korupcijos lygį, valdininkų girtavimą, papirkimus ir kitus nešvarius baltinius, kurių niekaip nepavyksta paslėpti.

Gal jau pradėkime dirbti, užteks priešais versti visą Lietuvą.

Nes kas tada balsuos už Jus?

Trumpai apie autorių: Artūras Černiauskas yra Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kiek maksimaliai       2016-02-24 14:51

Mokytojų atlyginimai skaičiuojami pagal tarifikaciją ir priklauso nuo turimų  pamokų skaičiaus, todėl mažinant vaikų skaičių klasėse, atsirastų daugiau klasių, o mokytojai turėtų daugiau pamokų. Todėl viešai atsakykite - kiek vaikų maksimaliai turėtų būti klasėje ir kiek maksimaliai vaikų klasėje nustatyta kitose valstybėse ir ar pagrįsti mokytojų reikalavimai?

Stasiui       2016-02-24 12:40

mokinių skaičius, tenkantis vienam mokytojui, vis dar smarkiai per didelis. Jei, mažėjant mokinių skaičiui, atleidinėsime ir mokytojus, tai tuomet de fakto įtvirtinsime taisyklę ” 1 mokytojas - 30 vaikų”. Apie kokią kokybę tuomet gali eiti kalba?

stasys       2016-02-24 11:11

- ką ten dievas apie akmenį minėjo ? smile

vai me       2016-02-24 11:03

Butkevičiui geriau patylėti. Visi puikiai prisimena, soc.demų deleguotą, uzsienio reikalų ministrą, kgb kapitoną.Įdomu, ar karinė kontzvalgyba vykdo, kokį nors tyrimą, kokie fsb “kurmiai”, iškėlė šį asmenį,į ministro postą.

stasys       2016-02-24 7:47

Vis tie plepalai apie nieką siekiant nukreipti kalbas kita linkme ..juk ir taip aišku kad artimiausiu metu demografinės problemos Lietuvoje smarkiai sumažins vaiku kiekį mokyklose , o tai pareikalaus atleisti ir dar dalį mokytojų ...pakėlus algas dabar ..vėliau bus mokamos padidintos išeitinės kompensacijos, tam tas 5 metų pereinamasis planas ir reikalingas .Beje tai visiškai nesusiję su tomis mokyklomis kurios dirba į ateitį ..skirtingai nuo streikuojančiu ,..kurios mato tik vakarykšte diena. Lietuva valosi nuo tos pernykštės įtakos jau septintus metus ..ir vis dar randama ką apkuopti . Beje Černiauskas čia užsiminė apie švietimo kokybės problemas, ar ne keista kad toks ilgametis profsajungu tūzas tokias kalbas deleguoja vyriausybei o ne imasi pats apie jas kalbėti ..lik tai algu didėjimas išspręstu esmines Lietuvos švietimo problemas ..Taip visada nutinka kai vienas melas dengia kita , o viešuma pasiekia tik tokia demokratinė išraiška kaip „streikas“ ..Tai vizgi ka žino visuomenė apie tu streikuojančiu neprotokolines kalbas su vyriausybe ?

Černiauskas mėto pėdas       2016-02-24 5:47

Į Rusiją ir po Krymo aneksijos,bei karo Donbase,užsukti nevengdavęs milicininkas-profsąjūznykas prikrovė į kelnes išgirdęs profsąjungų gretinimą su Rusija.Tik dėl to žaibiškai suskėlė smerkiantį atsaką savo draugeliui ir partiečiui Išsižiojėliui,nors,tiesą sakant,jame viską teisingai išdėstė.Tokių personažų pareiškimus derėtų vertinti tik labai bendrame kontekste.

Teisuolis atsirado       2016-02-24 4:53

Ar ne laikas si veikeja pakeist,kiek pamenu vis tame paciame kresle ir prabyla ,tik tuomet ,kai nera valdzioje konservatoriu…Kokiai jegai jis tarnauja?Kur jis buvo anksciau?Ar iki siol Lietuvoje viskas buvo gerai?

xxx       2016-02-24 1:01

Izdavikai turi uznugary kokio neturejo,per amzius visi kiti izdavikai.Lietuva naikinama su svetimzodziais.Pavyzdiui kompetencija,senjorai,kas cia,per meslas,ar nera Lietuvisku zodziu.Kur nepasisuksi visur savinaika…........

Tarabilda       2016-02-24 0:54

Tik nereikia čia tų krokodilo ašarų - “Nes kas tada balsuos už Jus?”. Susirūpino, matai, toks tokiu. Abu vieno raugo komunistiniai - kagebistiniai švonderiai.


Rekomenduojame

Iš skaitytojų pašto. Pranas Kaladė apie Laisvę ir „laisvę“

Paulas Stametsas: Išgydo net vėžį – nepažintas grybų pasaulis

Kardinolas S. Tamkevičius palaiko „Šeimų maršo“ idėją: „Ginant principines vertybes Bažnyčia stovės mūru“. Kunigų R. Grigo ir A. Valkausko pozicija

Andrius Švarplys. Į ką lyties ir diskriminacijos nęsamonės perdaro Ameriką: gimsta naujoji CŽV

Herta Burbė apie „galimybes“: vasarą paplūdimyje

Vytautas Sinica. Bažnyčia draudžia katalikams balsuoti už partnerystę (ir A. Navickas tą žino)

Brolio Arūno Peškaičio žinia: Pranciškonų ordinas draudžia broliui Pauliui Vaineikiui dalyvauti Šeimų gynimo marše (papildyta)

Nuo bačkos. Andrius Navickas: Taip, aš palaikau Partnerystės įstatymo priėmimą

Kastytis Braziulis. Ar pritariu šeimų maršui? Taip, be abejo, nes…

Nida Vasiliauskaitė. Klausiate, ką daryti? Paklauskite piliečių

Jarūnė Rimavičė. Atsakymai į klausimą, nuo ko ginama tradicinė šeima Lietuvoje

Andrius Švarplys. Pagaliau yra alternatyva „Dviračio Žynioms“

Romualdas Žekas. Lavono gaivinimas

Jolanta Blažytė. Aūūū, Greta!!! Kur tavo „How dare you?“

Nida Vasiliauskaitė. Dabar išties pabūsiu – pirmą kartą – radikalu

Papunkčiui. Vytautas Sinica apie elitizmą

Vidas Rachlevičius. Dvi šalys nesitaiksto su Kinijos užmačiomis Pietų Kinijos jūroje – koks bus šios atsakas?

Vytautas Radžvilas. Klausimai maršo išvakarėse

„Neredaguota“ pokalbis su Adu Jakubausku apie istoriją ir politiką

Kunigas Arnoldas Valkauskas: pilietinių iniciatyvų reikia, kad valdžia neužmigtų

Gerovės valstybė? Antanas Buračas palygino

Filmuota medžiaga atskleidžia: demonstracijoje Stokholme prieš karantino suvaržymus dalyvavo mažiausiai tūkstantis žmonių

Br. Paulius Vaineikis: „Kaip senais gerais Sąjūdžio prabudimo laikais…“

Laikas pradėti kalbėti ir apie politiką (2). Vytautas Radžvilas: ar išnyks politika?

Kun. Robertas Skrinskas. Ar dar švęsime kitais metais Motinos dieną?

Audrius Globys: maldos skydas „Santuokos sakramentas – regimasis meilės ženklas“

Tik faktai. Skelbiami išankstiniai duomenys apie 2020 m. mirusių Lietuvos gyventojų mirties priežastis

Algimantas Rusteika. Taip gyventi neverta

Vyskupo Jono Kaunecko kreipimasis į Tautą: laiminu Didįjį Šeimos gynimo maršą

Liudvikas Jakimavičius. Šiukšlių amžius

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.