Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Žmogaus teisės, Krikščionių pilietinis veikimas

Arkivyskupas Lionginas Virbalas. Esu pasiruošęs palaikyti kenčiantį, išjuoktą, užsipultą žmogų net ir be „Je suis N.“

Tiesos.lt redakcija   2021 m. kovo 2 d. 22:09

8     

    

Arkivyskupas Lionginas Virbalas. Esu pasiruošęs palaikyti kenčiantį, išjuoktą, užsipultą žmogų net ir be „Je suis N.“

Šiomis dienomis girdime daug ginčų, kaltinimų, daug aistrų ir nuoskaudų.

Pasisakymų triukšme turbūt labiausiai reikia atjausti tuos žmones, kurie išgyvena savo homoseksualų polinkį ar savo kitoniškumą. Atrodo, kad jie iš niekur nesulaukia autentiško palaikymo.

Skirtingo ar neapibrėžto lytiškumo ideologijos propaguotojai, klausę ar neklausę kitų, prisistato atstovaujantys visiems. Tada daugiau įtakos, daugiau paramos, daugiau lėšų – argi tai paslaptis?

Suprantama, kad homoseksualius polinkius turintys žmonės kenčia nuo visų, tarp jų ir katalikų, kurie nepritardami veiksmui pasirodo negailestingi pačiam žmogui, kurie smerkia nepriimtinos ideologijos piršimą (žinoma, ir tokią nepagarbą visuomenei kaip gašlumo ar apatinių drabužių demonstravimas paraduose), priskirdami tai visiems skirtingos lytinės orientacijos žmonėms.

Manau, kad dauguma žmonių, jausdami homoseksualius polinkius, jautriai išgyvena savo kančią ir savo meilę, nesupratimą ir pasmerkimą, savo laisvę ir ribotumą. Nepaisant lyties, orientacijos, rasės, tautybės, nepaisant visų mūsų skirtumų esame vienodai svarbūs žmonės. Nė vienas neturime daugiau ar mažiau to, kas mus daro žmonėmis. Todėl priimu kiekvieną kaip savo brolį ir seserį.

Nė kiek neabejoju, kad šeima kyla iš vyro ir moters santuokos. Yra daug kitų žmogiškų ryšių: draugai, bičiuliai, kolegos, bendramoksliai, partneriai, gyvenantys kartu, bet šeima yra išskirtinis ir nepakeičiamas ryšys. Gerbiu kiekvieną žmogų ir du vienos lyties žmonės turi teisę sulaukti tinkamos pagalbos, bet tai iš esmės skiriasi nuo vyro ir moters sudarytos šeimos.

Taip pat nesutiksiu, kad prigimtis nieko nereiškia. Gyvendami galime prisiimti įvairiausius vaidmenis, gerus ir blogus, mus gali daug kas įtakoti, bet to, ką atsinešame gimdami, neįmanoma paneigti. Popiežius Pranciškus apaštališkame paraginime „Amoris laetitia“ rašo: „Viena yra suprasti, kad žmogus silpnas, o gyvenimas sudėtingas, kita – priimti ideologiją, siekiančią į dvi dalis padaryti neperskiriamus tikrovės aspektus“, paneigti „vyro ir moters prigimtinį skirtingumą bei abipusiškumą“.

Turiu savo nuomonę – ją išsakysiu ir ginsiu. Tai mano sąžinės laisvė, mano pilietinė teisė. Kiti gali mano įsitikinimus laikyti neteisingaiss – kalbėkimės, juk esame demokratinės visuomenės nariai, kurioje skirtinga nuomonė negali būti iš anksto užčiaupta.

Ir, be abejo, man skaudu, kai iš manęs tyčiojamasi. Lygiai kaip skaudu, kai tyčiojamasi iš kitų, ir tų, kurių nuomonei aš nepritariu. Todėl esu pasiruošęs palaikyti kenčiantį, išjuoktą, užsipultą žmogų net ir be „Je suis N.“ rėmelio Facebook’o paskyroje.

Norėčiau, kad nesutinkantys su manimi, man prieštaraujantys nepasijustų mano užgauti ar pažeminti (jei jie kitokią nuomonę jau savaime laiko užgavimu, tada, aišku, nieko nepadarysi). Būtų gera, jei po susitikimo – tegul ir per užrašytą žodį – priešiškumas vienų kitiems bent jau nedidėtų.

Esu tikras, kad Evangelija ir Jėzus, kurį išpažįstu, nėra nė prieš vieną žmogų, o tik už tiesą ir tam, kad padėtų išsilaisvinti iš blogio veikiančio žmoguje.

Atėjęs šaukti „ne teisiųjų, bet nusidėjėlių“, Jėzus nenustatė jokios ribos, už kurios jau nebeieškotų žmogaus.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al.       2021-03-4 0:25

,,Atrodo, kad jie iš niekur nesulaukia autentiško palaikymo.”
Kai kuriems autentiškas palaikymas būtų tik diržų į subinę. Ko tas Ješua tuos stalus šventoriuj vartė, burnojo prieš valdžią. Gal žmonėms tiesiog trūko autentiško palaikymo ?

Nustebęs       2021-03-3 19:25

Ir vilkas sotus ir avis sveika,tik tūkstančiai prievarta suvedžiotu mažutelių sielų.Kazkas klysta,arba tie kunigai ir vyskupai ,kurie nebijo eiti prieš apmokamą opiniją ir bando gelbėti Kristaus mokslą ir sielas,arba kiti ,kurie renkasi reliatyvizmą.

štaziui       2021-03-3 13:40

stasele, prieš kalbėdama, išimk savi šeimininko atitinkamą organą iš burnos. Nors ne, tęsk savo pareigas šeimininkui. O čia nesirodyk su savo gėda ir ypač - nekalbėk.

Akcentai       2021-03-3 11:09

Šiandien daugiausia kenčia vaikai ir jaunimas, nes iš jų grobiamas Dievo pasaulis. Kaip grobiamas? Gyvenimo kelias, kuris atsiremia į žmogaus prigimtį ir pašaukimą apgaulingai keičiamas pasitelkus melagingų liudijimų laviną (kino filmai, popliaros dainos, propagandinės informacinės bangos socialiniuose tinkluose ir žiniasklaidoje, galop patyčios iš “tradicinį” gyvenimą ir vertybes liudijančių žmonių). Vyresnios kartos žmones šios informacinės atakos
pažeis mažiau ar jų poveikis bus nuvalytas kaip nusivalome purvą, lietingą dieną grįžę namo. Todėl vyresnieji natūraliai reguoja į tai kas jiems atrodo svarbiau: užuojauta autentiškai kančiai žmogaus atsidūrusio tarp nenugalimo
pragaištingo polinkio ir tiesos apie būtį.
Jaunam žmogui, deja, informacinės atakos yra pražutingos. Juo labiau, kai tokia propaganda yra papuošiama apsisprendimo laisvės gynimu ir užuojauta.

Prašalietis       2021-03-3 10:32

Tenka pastebėti, kad tokie katalikų pseudoarkivyskupai kaip Lionginas Virbalas “su savo nuomonėmis” padarė šiuolaikinę bažnyčią, kaip ir virto šiuolaikinė “demokratinė” visuomenė, “seksualiai ir kitaip kenčiančių” pedofilų,homoseksualų ir kitokių “egzotinio sekso” iškrypėlių prieglauda. Tokiems pseudo “Dievo” tarnams žmonių seksualiniai psichiniai, dvasiniai iškrypimai ir išsigimimai, kaip ir šios publikos nuodėmingi seksusliniai poelgiai “neegzistuoja”. Matomai, pats “archivyskupas” būdamas bažnyčioje klapčiuku ar suaugęs, kai buvo jaunas ir gražus ir “dar nekaltas”, vyresnių ” bažnyčios tarnų” buvo tratinamas ar, atsidėkodamas už padarytą “paslaugą”, pats vieną kitą “savo tikėjimo brolį taip pat patratintindavo”. Nes tik toks “dvasios tarnas” taip gerai “supranta” ir be Biblijos postulatų tokių “kankinių seksualines kančias”, kurie šiais laikais kiekviena proga ir be progos viešina savo šiuolaikinę “egzotinę seksualinę orientaciją”:” hoseksualizmas, pedofilija, zoofilija, lėlių tratinimas, “vakarietiškai demokratinės” seksualinės įrangos skirtos žmogaus angų dirginimui ir t.t. Ši tikram tikinčiajam pasišlykštėjimą kelianti ir “seksualiai kenčianti” publika dėl natūralaus ir gamtinio “seksualinių nekaltybių” prieaugio nebuvimo, pasekoje jų “trūkumo”, kuo toliau tuo labiau savo nuogus ir pusnuogius gatvių eisenose demonstruoja, iš visur rėkia apie savo “išskirtinumą ir dvasines kančias”. Vietoje to, kad šiai pagal daugemetę statistiką AIDS ir venerines ligas labiaušiai nešiojančiai, kelis kartus labiau nei normalūs žmonės išprotėjančiai, besižudančiai, burnos vėžiais sergančiai ir t.t. publikai vietoje medicininės pagalbos “geradėjas”, vakarietiškai ir demokratiškai” besišypsantis pseudoarkivyskupas Lionginas Virbalas siūlo ne pažiūrėti ką rašo Biblija apie padorų, prasmingą, siekiantį būti be nuodėmių ir vertą Dangaus Karalystės gyvenimą..., o “demokratišaki keistis nuomonėmis” ir kuris kurį “savo nuomonėmis” įtikins, tas tą ir demokratišakai homoseksualiai “sumažins dvasines kančias” ir visokiais būdais šiuolaikiškai per visus galus “patratins”. Čia tai bent “šiuolaikinis ir demokratinis” pseudoarkivyskupas,“suprantantis seksualinių mažumų seksualines kančias”...., kuriam bažnyčios tarnų tarpusavio ir artimiausios aplinkos gausaus tratinimosi jau yra per maža ir jis siūlo “bažnyčios tarnams” daugiau įsijungti į “kilnų seksualinių mažumų sekso problemų sprendimo darbą” ir jį išplėsti visų  parapijiečių tarpe….

Visiems       2021-03-3 9:24

geras nebūsi…

stasys       2021-03-3 7:52

.. taip , šis tekstas vertas tikro kunigo . Tokiam žmogui parapijiečiai ne tik ganomos avelės ,baltos ir juodos. Žmonės iš ties skirtingi kaip ir jų liežuviai būna stori ir ploni .

Labai mandagiai,       2021-03-2 23:39

su užuojauta,tačiau neišduodant Tiesos.


Rekomenduojame

Andrius Švarplys. Ką tokie net neslepiami dvigubi standartai turi bendra su pilietine ar kultūrine pozicija?

Verta prisiminti. Kodėl šmeižiamas Kazys Škirpa ir Birželio sukilimas? Dovilo Petkaus pokalbis su Vidmantu Valiušaičiu

Birželio 15–17 dienomis vykusių protesto akcijų rezoliucija

Nida Vasiliauskaitė. Šviesa kovoja su tamsa

Vinco Kubiliaus reportažas iš 17-osios dienos akcijos Simono Daukanto aikštėje „Ar dar gyva Deimantė?“

Algimantas Rusteika: Ponai mieli, patys išsidūrėt – niekas atviroj erdvėj renginių dalyvių skaičiaus nebereguliuoja

Ką apie vaikų skiepijimą sako mokslas – Nidos Vasiliauskaitės parinkti skaitiniai tikintiesiems Mokslu

Vytautas Sinica papunkčiui: Žygimantas Pavilionis prieš Lietuvą

Tomo Baranausko įžvalga apie I. Šimonytės naująjį gerovės receptą

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip – reikia ruoštis (II)

Kęstutis Girnius. Referendumas – tautos valia ar demagogų įrankis?

Robertas Grigas. Pasirodo, yra dar ES šalyse parlamentų, atstovaujančių savo tautų interesams!

Birželio 14-osios naktis: nukryžiuoti vaikai

„Neteisingi“ tekstai, kurie „teisingai“ valdžiai sukelia konvulsijas

Iš propagandos frontų. Buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas D. Žalimas: šeimos yra visi – tiek tos pačios, tiek skirtingos lyties sąjungą sudarę

Nida Vasiliauskaitė. Ko bijote? Jų?

Algimantas Rusteika. Gal pabandom niekur nebebėgti?

Vygantas Malinauskas. Iš tėvų valdžios išlaisvinto vaiko interesas

Vytautas Radžvilas. Nesibaigianti tremties Golgota

Vytautas Sinica. Kas priešina visuomenę?

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Visiškas teisinis nihilizmas

Lietuvos šeimų sąjūdžio pareiškimas: Vienykimės!

Lietuvos Šeimų Sąjūdis: pranešimas dėl birželio 15–16–17 dienomis įvyksiančių protesto akcijų

Ramūnas Aušrotas. Ką reiškia SAM paskelbtas vaikų nuo 12 metų skiepijimo vajus ir manipuliacijos įstatymo tekstu?

Ką šiandien žinome apie tremtis? Dovilo Petkaus pokalbis su prof. Rasa Čepaitiene

Krescencijus Stoškus. Maršas, apnuoginęs realybės absurdą

1941 m. Birželio sukilimo 80-metį pasitinkant. Valdas Vasiliauskas: Idėjinė A. Sniečkaus klaida

Kviečiame į parodą „Pirmasis masinis trėmimas 1941 m. birželio 14–19 d.“

Vidas Rachlevičius. Aš su siaubu laukiu naujų rinkimų

Vaidotas A.Vaičaitis. Šeima, partnerystė ir Civilinis Kodeksas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.