Ar konservatoriai tikrai laimėjo rinkimus?

Tiesos.lt siūlo   2014 m. gegužės 28 d. 13:43

22     

    

Ar konservatoriai tikrai laimėjo rinkimus?

Tomas Dapkus | Alfa.lt

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderiai Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė nesustodami skelbia apie neva laimėtus Respublikos prezidento ir Europos Parlamento (EP) rinkimus. Perrinktai prezidentei Daliai Grybauskaitei jau plaukia ir pirmosios konservatorių instrukcijos.

„Laukia svarbus darbas skiriant naują kariuomenės vadą. Arvydo Pociaus kadencija baigiasi šių metų liepą. Svarbu, kad būtų išlaikyta kartu su dabartiniu kariuomenės vadu mūsų nubrėžta strateginė kryptis“, – rašo viena iš konservatorių lyderių R. Juknevičienė.

Tačiau itin garsiai aiškinama apie neva laimėtus EP rinkimus – už konservatorius rinkimuose balsavo 17,39 proc., už socialdemokratus (LSDP) – 17,27 proc. rinkėjų, abi partijos gavo po 2 mandatus Europos Parlamente. A. Kubiliaus, R. Juknevičienės, Jono Survilos „politinis projektas“ – Gabrielius Landsbergis pakilo iš trečios vietos į pirmą, o socialdemokratų sąrašo lyderis Zigmantas Balčytis nukrito į antrą nusileisdamas Vilijai Blinkevičiūtei. Prezidento rinkimuose D. Grybauskaitė Z. Balčytį įveikė 57,87 proc. prieš 40,14 proc.

Socialdemokratų rinkimų strategas Juozas Bernatonis patyrė visišką fiasko, turint galvoje, kad socialdemokratai planavo 4 ar net 5 EP mandatus. Tragikomiškai dabar atrodo ir tai, jog kai kurie jų jau buvo surinkę net patarėjų ir padėjėjų komandas darbui EP, o jų pamaina Lietuvoje jau buvo pasidalijusi neva turėjusius atsilaisvinti postus – kas Seime, kas ministerijose.

Per rinkimus į EP socialdemokratų rinkėjas griežtai nubaudė ir patį Z. Balčytį, kuris pasidavė „genialiai“ J. Bernatonio (ar tikrai tik jo?) idėjai: vykdykime vieningos rinkimų kampanijos strategiją. Du viename: arba prezidentas (Balčytis: nenoriu), arba Europarlamentas (Balčytis: noriu, noriu…).

Štai Ispanijos socialistų partijos generalinis sekretorius Alfredo Perezas Rubalcaba pareiškė dėl „itin blogų rezultatų Europos Parlamento rinkimuose“ besitraukiantis iš pareigų. Ispanijos socialistai surinko 23 proc. balsų. Kodėl iki šiol jo pavyzdžiu nepasekė ministras J. Bernatonis, LSDP atsakingasis sekretorius Gintautas Paluckas? O kaip dėl LSDP Vilniaus skyriaus pirmininko Juozo Oleko atsakomybės – sostinėje ir didžiausiame Lietuvos mieste socialdemokratai liko tik ketvirti?

Taip, socialdemokratai neabejotinai pralaimėjo, ir skaudžiai.

Tačiau ar laimėjo konservatoriai?

Dabar kadenciją baigiančiame EP konservatoriai turėjo 4 mandatus, naujame teturės tik 2. Šiuose rinkimuose konservatoriai prarado lygiai pusę turėtų mandatų. A. Kubiliaus ir R. Juknevičienės nenaudai kalba ir kiti skaičiai. Lyginant su 2012 metų Seimo rinkimais, konservatoriai gavo 9 tūkstančiais mažiau balsų. Tai rodo, kad konservatorių rinkėjų, nepaisant, kad jie yra opozicijoje ir turi tvirtą prezidentės D. Grybauskaitės paramą, ne tik nedaugėja, bet net šiek tiek mažėja. Manipuliuodama skaičiais, R. Juknevičienė „smogia atgal“: „Sovietmečiu būdavo tokie skyreliai „Į pagalbą propagandistams“. Tai čia mano pagalba dabartiniams propagandistams [...] Balsai atiduoti už TS-LKD 2009 ir 2014 metų Europos Parlamento rinkimuose. Palyginimui: 2009 – 147756, o 2014 – 198534“.

Tačiau tai tėra pigus triukas, bandant kvailinti partijos narius ir rinkėjus. 2009 metų rinkimuose dalyvavo tik 20,98 proc. rinkėjų, o 2014 metais – 47 proc. Kai į rinkimus ateina dvigubai daugiau rinkėjų, džiaugtis gavus penktadaliu rinkėjų daugiau gali arba visiškai nesusigaudantis, arba kitus tokiais laikantis asmuo. O 2012 metų Seimo rinkimuose aktyvumas artimas 2014 metų EP rinkimų aktyvumui, tad palyginimas yra tinkamas.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Šarūnas       2014-05-30 20:30

Akivaizdi Kubiliaus propaganda, kad konservatoriai laimėjo rinkimus į EP. Iš keturių šios partijos likus tik dviem vadinti pergale yra gryna nesamonė. Matyt, reikia Kubiliui eiti į pirmą klasę ir mokintis elementarinės matematikos.
O rinkimus į EP laimėjo Liberalų sąjunga ir Valstiečių partija, nes tik jie padidino savo narių skaičių Europarlamente. Beje, nelaikai dideliu socialdemokratų pralaimėjimu: kiek žinau, buvo trys jų atstovai EP, o liko du. Didelis pralaimėjimas užsifiksavo tik jų samonėje: labai tikėjosi didelės pergalės, o gavosi pralaimėjimas. Suprantama, kad tokiu atveju ir betkoks pralaimėjimas tampa skaudus.

Tadas       2014-05-29 16:54

jei iš keturių vietų, gauti dvi ,yra laimėjimas,reiškia “laimėjo”,per kitus rinkimus iš dviejų vietų gaus nulį irgi galės sakyt,kad oras buvo blogas.

to dapkau       2014-05-29 14:51

tau jaunasys konserve,buna gerai ,kaip tavo partijele giria:DDDDD

dapkau        2014-05-29 13:22

seniai įsitikinome, kad esi apgailėtinas samdinys, lojantis, kas įsakyta. O tų, kurie loja už kaulus, balsas į Dangų neina. Kaip žurnaliūga jau tapai nuliu.

Dabar per LRT       2014-05-29 11:09

diskutavo A.Saudargas,P.Auštrevičius ir Savukynas apie Europos tapatybę  ir ar kas nors mirtų už Europą.Labai gaila,kad diskusija slydo paviršiumi.Ponas A.Saudargas dar bandė gelbėti.Ponas P.Auštrevičius apsvaigęs nuo pergalės euforijos kalbėjo lozungais,Savukynas labai bijojo,kad kas nepaklaustų ar nepasakytų giliau… ir kai laidoje Europos pamatu buvo pradėta nuspręsta laikyti teisinę sistemą,pasidarė tikrai pavojinga ir nemalonu už P.Auštrevičiaus ir Savukyno neišmanymą.Gaila,kad ponas Saudargas dar daugiau nepaprieštaravo ir nepasakė esminės Tiesos,kad Europos pamatas yra KRIKŠČIONIŠKOS VERTYBĖS(pagarba,orumas,atjauta,solidarumas,ištikimybė...),-kurios yra laidas TAIKAI IR TEISINEI SISTEMAI GYVUOTI.
Žinoma, gerai ir tokia paviršutiniška diskusija,tai būtų tik pradžia,bet bijant prisiminti krikščioniškų vertybių pagrindą,baugu,kad ES tampa fariziejų diktatūra,kuri teoriškai žadėdama svajonę paprastam žmogui,kad ir neva galinčiam keliauti po Europą,iš tiesų faktiškai nepasiekiamą,nes jis tam neuždirba tiek pinigų.Dirba,bet nepragyvena,kai tuo tarpu šie ponai nuo tokios realybės jau seniai atitrūkę ir džiūgavo dėl siauro ratelio pseudo pergalės ir rūpinosi,kad tautininkai drums jiems ramybę...pirma tegul ieško savo klaidų.
  Pagarba ponui A.Saudargui,kuris kelia problemas ir prieštarauja.

Dūkijai        2014-05-29 10:52

balsavau už konservus ir įrašiau Landsbergį trečią po jaunos ir labai gerai dirbančios EP Morkūnaitės, Bilotaitės. O ketvirtu įrašiau Zingerį, pasirašiusį kartu su V.Landsbergiu Prahos deklaraciją ir tuo išgelbėjusį Europą nuo totalitarinės vienpusės II pasaulinio karo laimėtojų diktatūros, diegiant vienpusį istorinį supratimą Europoj ir pasaulyje. Visi jaunieji konservatoriai yra tikrai sveiko mąstymo energingi žmonės. Jais galiu pasitikėti, tik jiems galiu patikėti savo vaikų ateitį.

Dūkija       2014-05-29 9:42

Konservatoriai,kad patektų prie LOVIO,dar ne tokių pasakų paseks…Manau,šiuose rinkimuose nugalėtojų nėra…yra tik pralaimėjusi Lietuva…
Ar D.Grybauskaitės pergalė - konservatorių pergalė?Juk šaukėt ,kad ji nesisteminė kandidatė...
Ar anūko pergalė - tai žingsnis į priekį,o gal 10 atgal - Lietuva tampa Landsbergija,kur giminės klanas jau šimtui metų į priekį numato postus ir pinigus…
Ar A.Guogos pergalė didelis laimėjimas tautai…Nemanau.Jauni žmonės atidavė balsus už Lietuvos pavertimą Las Vegasu…Nebent žaibas Guogai trenkė - duok dieve - ir kažkas pasikeitė..
Tai kokia gi rinkėjų motyvacija - kad jaunas,kad anūkas,kad gražiai kalba,kad turtingas,kad kariaus su Rusija…
Atleiskite,ponai,bet tikrai tampame durnių šalimi…

pradėjo trūkinėti ilgai kurta virtuali tikrovė       2014-05-29 8:58

Na kaip gi nesidžiaugs “dešinieji”,kad surūdijusių koncervų barikados prasiplėtė per sviedinio išmuštą duobę gilyn į lavonrožių teritoriją? :D Laimėjo pasivogusieji liberalų vardą,žalio jaunimėlio balsų sąskaita.Bet tas jaunimėlis bręs ir šis laikinas projektas žlugs arba jį pakeis kitas.
Trūko virtualios tikrovės skydas ir ujamieji pasirodė buvę teisūs.Tik “dešinieji” ir “kairieji”,kai paritus,taip pastačius,iš inercijos vis dar spyriojasi tą pripažinti.Ir kaip čia neprisiminus D.Kuolio ir J.Bernatonio diskusijos “Laisvojoje bangoje”,ypač J.Bernatonio gličiai-slidžių “perliukų”! :D
Labai rekomenduoju visiems susirasti ir pasiklausyti.
Tęsinio alfa.lt neskaitysiu,nes paskutiniu metu tiek šis portalas,tiek pats T.Dapkus smarkiai prisidėjo prie virtualios tikrovės pūtimo.
Geros dienos visiems!

Lietuvos rytas       2014-05-29 7:28

lyg kai kada pradeda rašyti teisingai,bet Garliavos istorija dar nebaigta.Ir čia Lrytas užėmė nusikaltėlių ir sukto Landsbergio dengimo politiką.Tai verčia manyti,kad Lrytas nenuoširdus ir tik veidmainiškai dėlioja kortas.Vartosi ir vartaliojasi be jokių moralinių principų.Ar turi moralinius principus Užkalnis?

Socdemai lyg ir       2014-05-29 7:10

džiaugiasi liūdnais veidais,kad gavo nemažai balsų.Bet jų būtų daug mažiau,atėmus tuos,kurie balsavo tik prieštaraudami Grybauskaitei.Tokių balsų jie daugiau negaus ir jiems jau užsidegė išnykimo pavojaus lemputė.Nes jų nomenklatūrinė viršūnėlė neturi kovinės dvasios,rūpinasi tik šiltomis vietomis.Kas pakeis šią partiją,jei ji jau susitaikė su pralaimėjimu,nekovodama,ir dar blogiau,netgi nerašytu būdu susitardama ir pataikaudama diktatūrai.Amen.

Lietuvą valdo įsisenėjęs       2014-05-29 6:59

dar nuos spaliukų ar pionierių laikų mąstymo modelis.Ir čia jau neveikia jokie argumentai,faktai,pavyzdžiai,nes lietuviai ir jų valdžia yra nuzombinti.Tarsi durnaropių užmaitinti.Šį mąstymo modelį galima keisti tik žodžiais,savo žodyną,retoriką,kalbėsenos intonacijas keičiant tinkamais žodžiais,nusakančiais,ko iš tiesų norime ar širdis trokšta.Žinoma,miniai dar labai svarbus tinkamas ,ryškus pavyzdys.Ir reikia pripažinti,kad A.Guogos elgesio maniera,kalbėsena ir aplamai mąstymo modelis per šiuos rinkimus praskriejo kaip ryški kometa,daugelio mąstymo modelį supurčiusi ir savotiškai kreipianti gyvenimą kita linkme.Gera ar bloga,bet išmušiančia iš sovietinių bėgių.Žinoma,A.Guoga tikrai nepaklus liberalų diktatui.Jo misija būtų,-daužyti lietuvio nuolankaus mąstymo stereotipą.Tai ne tiek jau ir mažai.

Taigi       2014-05-28 23:42

Žinoma,kad konservos laimėjo rinkimus, juk jų prezidentė, jų nusikaltimų bendrininkė buvo išrinkta.

Anikė       2014-05-28 21:49

Konservatorių ir liberalų remiama bet save laikiusia nepriklausoma kandidate
Dalia surinko tik 700647 balsus.Ar tai tokia jau didelė pergalė iš 25559330
esančių sąrašuose?Net 320000 parašus referendumui surinko Lietuvos šviesuoliai
be tokio didžiulio pinigų švaistymo ir reklamų.Va,kur buvo tikra Tautos pergalė.

Atsiliekame       2014-05-28 19:46

visur liberalai trinami is politikos,o konservatoriai priversti paklusti euroskeptikams…Zodziu musu gyvenimas priklausys ne nuo musiskiu politiku,o nuo bendru nuotaiku Europoje…

Laidoje "Nuoga Tiesa"       2014-05-28 18:23

,kur dalyvavo A.Maldeikienė,D.Arlauskas,R.Paulauskas,P.Šliužas ir kiti kažkas tarė,kad negi “jūs norite lygiavos”.Kažkas suskubo atsakyti “Ne,ne”.Bet juk orus minimumas sąžiningai dirbančiam žmogui turi priklausyti.Dabar gi oriai leidžia dienas nemokantys mokesčių ir dalis tingių biurokratų bei jų giminaičių,patekusių į valstybės tarnybą per suklastotus konkursus.Kiti vargsta,labai vargsta.

Dzūkija       2014-05-28 16:21

Deja,deja…Bet žmonės mato tai,ką nori matyti…Nors 1000 kregždučių nusipiešk ant kaktos - vistiek neskraidysi…Nėra Lietuvoje konservatorių partijos,tik pavadinimas…

Chi chi chi       2014-05-28 16:14

Ar Lenzbergiukas išvyksta giminei uždirbti auksinių KARSTŲ su svarovskio kristalais?

be jokios abejonės        2014-05-28 14:45

o štai Lietuvoje ir Maskva, ir Varšuva savo tautiečiams siekia maksimaliai išskirtinių sąlygų. Žymiai didesnių, nei jų turi Amerikoje, Belgijoje ar Vokietijoje gyvenantys rusai ir lenkai. Išskirtinių sąlygų siekia ne kultūrinių sumetimų vedini. Siekia tam, kad tautines mažumas galėtų panaudoti kaip spaudimo priemonę. Ypač tai ryšku Estijoje ir Latvijoje. Dabar kaip niekad ryšku ir Ukrainoje.

Gegužės 25-osios diena – tai antausis ir liūdnai pagarsėjusiam Viktorui Uspaskichui, kurį principingai prie gėdos stulpo Lietuvos prezidentė kalė visą savo pirmąją kadenciją. Nors V.Uspaskichas – iškalbingas, sumanus, žodžio kišenėje neieškantis politikas, jį vargu ar galima priskirti nuoširdiems Lietuvos draugams.

Gegužės 25-osios pergalė nemaloni ir liūdnai pagarsėjusiam Lietuvos lenkų rinkimų akcijos vadovui Valdemarui Tomaševskiui. Pirmosios kadencijos metu D.Grybauskaitė aiškiai išdėstė savo nuomonę: „lietuvių kalba negali būti derybų objektu“. Vadinasi, Lietuva, antrą sykį pasirinkusi D.Grybauskaitę, neturėtų įsileisti ir dirbtinai, įžūliai brukamų lenkiškų rašmenų. Bent jau iki 2019-ųjų.

be jokios abejonės        2014-05-28 14:43

Be jokios abejonės, reikia turėti omenyje ir aplinkybę, kokiose rinkiminėse apylinkėse laimėjo D.Grybauskaitės konkurentas Z.Balčytis. Ogi laimėjo Šalčininkuose, Visagine… Vaizdžiai tariant, laimėjo tuose kraštuose, kur lietuviškumo – ne tiek daug. Jei ir smulkmena, tai ji – svarbi. Nepaisant nuostatos, jog demokratinėse valstybėse piliečiai neskirstomi pagal tautybes ir tikėjimus. Oficialiai, viešai – neskirstomi. Bet žvelgiant į Rusijos ir Lenkijos vidaus politiką puikiai matyti, kaip Maskva ir Varšuva slopina bet kokias tautinių mažumų pastangas išsaugoti savo išskirtinumą tiek Rusijoje, tiek Lenkijoje. Rusijoje ir Lenkijoje tautinės mažumus – skriaudžiamos.

konservatoriai laimėjo        2014-05-28 14:41

nes laimėjo jų palaikoma kandidartė... ir nereikia čia sorošistams verkšlenti.

aha        2014-05-28 14:40

sorošistinis alfa lt komentarus pajungė prie šnipinėjančio DISQUS tinklo, tai dabar per tiesos ieško skaitytojų. Na kaip ir susorošėję bernardinai, daug kalbantys apie demokratiją, bet patys tokiais būti nenori ir jokios “liaudies” įsi;leist į komentarus nenori, nors gerai žino, kad registracija tai hakerių duona.

Konservatorių       2014-05-28 14:18

akibrokštui,D.Grybauskaitė labai puikiai sutars su Butkevičiumi ,nes yra sena komunistė iki kaulų smegenų ir vieną kartą jai nusibos tempti įgrisusius,tingius konservatorius ant savo kupros.Tegul dirba patys.Žinoma,jai už tai socdemai gerai atsilygins.Jos biografiją paslėps iki ,kol patys pranyks iš politinės arenos.


Rekomenduojame

Robert P. George. Drąsa, meilė ir pasiaukojimas kovoje už šeimą

Lietuvos advokatūros pergalė prieš STT: slaptų pažymų eros pabaiga?

Pristatome „Šeimų Sąjūdžio“ nuotolinę vaizdo konferenciją apie protesto akciją birželio 15–17 dienomis

Geroji Naujiena: Broliai, seserys, gyvenkime ir mes tikėjimu, ne regėjimu

Rasa Čepaitienė. Jie sako „NE“

Nacionalinis susivienijimas kviečia paminėti Birželio sukilimo 80-metį

Kastytis Braziulis apie jėgos naudojimą prieš parlamentarą: incidentas gali tapti precedentu

Nida Vasiliauskaitė. Kokia būtų TS-LKD ir medijų reakcija, jei tai būtų nutikę Baltarusijoje ar Rusijoje?

„Neredaguota“ pokalbis su istoriku Valdu Rakučiu apie tarpukario Lietuvą iki perversmo

Andrius Švarplys informacinėje laidoje „Proto balsas“: kur dingo tikroji TS-LKD partija ir „konservatizmas“ Lietuvoje?

Kas Nidą Vasiliauskaitę stebina labiau nei žvaigždėtas dangus, kėlęs nuostabą Kantui

Vidmantas Valiušaitis apie Lukašenkos vertą „šventę“

Pagaliau. Andrius Švarplys. Ką pasakė Prezidentas: Lietuvos viešajame informaciniame lauke yra įsitvirtinusi politinė cenzūra

Prof. Vytautas Radžvilas kviečia pakalbėti apie politiką: laisvės iliuzijos

Nida Vasiliauskaitė. Kodėl „stiprios ironiškos asmenybės“ vis dar ne ten, kur joms ir vieta

„Neredaguota“ pokalbis su Šarūnu Jasiukevičiumi: kapitalizmas ir švietimas

Algimantas Rusteika. Laukimas

D.Žalimo žiniai: referendumus dėl vienalyčių asmenų santykių vykdė Slovėnija, Airija, Tailandas, Kroatija, kai kurios JAV valstijos, bus Šveicarijoje

„Sengirėje“: G. Kniukštos pokalbis su St. Čepinsku apie miškų naikinimo vajų nepriklausomoje Lietuvoje

Ramūnas Aušrotas apie būsimos Europos viziją. Vera Jourova: su Rusijos grėsme ES vertybėms kovosime cenzūra ir baudomis

Linas Šalna. Klasika

Jolanta Blažytė. Ką jūs sakote?

Tomas Viluckas. Kodėl reikia referendumų

Mantas ir Skaistė Vasiai. Įsimintiniausios Didžiojo šeimų žygio akimirkos

Eurika Masytė siūlo sprendimą: priešlaikiniai Seimo rinkimai. Pritariate?

Nacionalinis susivienijimas reikalauja nutraukti piliečių laisvių suvaržymus

Nida Vasiliauskaitė. Dabar klausimėlis: ką Ingrida?

Papunkčiui. Vytautas Sinica apie visuomenės susipriešinimą

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip (I)

Nida Vasiliauskaitė. Tradiciškai partijos skirdavosi idėjomis ir ideologijomis, bet tie laikai jau baigėsi

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.