Demokratija ir valdymas

Antanas Kulakauskas: Piliečiams reikia jungtis ir racionaliai veikti

Tiesos.lt siūlo   2016 m. spalio 4 d. 20:15

21     

    

Antanas Kulakauskas: Piliečiams reikia jungtis ir racionaliai veikti

Esminiai klausimai šiandien yra vertybiniai, moraliniai. Politiko pareiga klausti: ar tai, kas gera kažkam, yra gera ir visuomenei? Deja, dabartinė politinė sistema nesugeba stabdyti tautos jėgų menkėjimo. Ji nepajėgi spręsti mums iškilusių istorinių uždavinių.

Mūsų bėda, kad neliko sąžiningo demokratinio politinio žaidimo taisyklių. Be jų kova su korupcija ir oligarchija negali būti sėkminga. Todėl pirmiausiai turime įtvirtinti taisykles, kurios užtikrintų visuomenės dalyvavimą priimant politinius sprendimus. Ir tai privalo padaryti patys piliečiai, spausdami „valdantį elitą“, kuris linkęs suvokti valstybę ir mus kaip valdomą objektą.

Mums reikia ne tik atgauti istorijos veikėjo, šalies šeimininko sąmonę, bet ir išdrįsti elgtis kaip savarankiškam veikėjui. Demokratija nėra kieno nors dovana. Ji išsikovojama ir saugoma ją branginančių žmonių pastangomis. Iki šiol piliečiai vis kreipdavosi į valdančias partijas. Mes sakome: laikas piliečiams gręžtis į save, jungtis ir racionaliai veikti.

Šaltinis: lietuvossarasas.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Mazeli       2016-10-5 17:08

Tamstos galva libderastinė.

Apie liberalų "Lietuvos sąrašą"       2016-10-5 16:25

Dorovė ir intelektas yra skirtingi dalykai, todėl mažas skirtumas, koks liberalas yra: mažiau intelektualus ar daugiau intelektualus. Bent man labiau patinka mažiau intelektualus liberalas, nes jis yra mažiau pajėgus pergudrauti ir apgauti dorus rinkėjus, lyginant su mažiau intelektualiu liberalu.

korupcija rinkimuose prasidejo       2016-10-5 16:09

Ka tik LNK parode pacius aktyviausius rinkejus - bambalu miegejus. Linksmai griztancius is rinkimu. Ju balso kaina pakilo nuo 7 iki 10euru. Ne viena bambala nusipirko. Stai kokie zmones gali nulemti musu tautos likima.
Dabar uzdrausta balsuoti girtiems. Bet ar nereiktu uzdraust balsuoti nuolatos girtaujantiems? Tai butu pirmas zingsnis kovoje pries korupcija.

Jules       2016-10-5 15:11

Taip, Jacob Schiff’ą reik palikt ramybėje ir iš tolo nesiartinti prie “Auksinio Sakso”, kurio kilmė ne germaniška, be jokios abejonės, tiesa?

Buras to A.K.        2016-10-5 15:07

Su korupcija jau daugiau nei !)metu kovoja Soroso Transpierance Internacional su statytiniu Muravjovo, o nei skaidrumo apie is ofsoru ateinanti neaisku kapitala ar viesuosius pirkimus nepadidejo, nei korupcijos nesumazejo. O juk gauna is Soroso, PB ir kitu fondu milziniskas sumas. Ka nuveiks siedu?
Pries Muravjova buvo Juozapavicius. Tai tas prasitare, kad jo bosai jam taip prisake: gaudyk tik mazas zuveles, ryklius palik ramybej. Tai ir palakste Muravjovas su skrajutem apie gydytoju ar policininku kysius… taciau neisaiskino nei vieno rimtesnio korupcijos atvejo.

Jules       2016-10-5 14:44

Na, ten buvo ne “Aido” pliurplai, o labai įtakingos institucijos išvada, tik pamiršau kokios, o laikraščiuose kapstytis bibliotekoje tingiu ir nėr reikalo, kad ir taip aišku, kad neosovietinis elitas(Former Bolsheviks) už geras Banko Trockis babkes yra pasirašęs “Savižudybės paktą”. Jie mano, kad spės pabėgti iš Lietuvos, jei Rusijos Federacijos tankai vėl į Lietuvą įvažiuos. Jie nekvaili - ne šiaip sau vilų šiltuose kraštuos prisipirkę. Ir apskritai - teiraukitės latifundininko drg.Karbauskio su komisaru, o ne manęs. Jie geriau žino.

StasysG       2016-10-5 14:14

Kaip jungtis? Kur jungtis? Tel., adresai e-meilų?

to Jules       2016-10-5 14:04

kodel, gerbiamoji, tavo popieriai turi priklausyti nuo kazkokiu Aidas pliurpalu?
Tai Soros mokesi ir isbande kaip idejas ikunyti protuose, kad jos duotu reikiama efekta.
Nepatikek nei savo kuno baltam (rinkos)chalatui, nei savo proto manipuliantams.

Stasy       2016-10-5 13:18

Tik jie tenori būti vieninteliai, tai visokiomis priemonėmis skaldo, prikuria partijėlių, kad tie protesto balsai išsiskaidytų,  o jie liktų vieninteliai su savo liokajais/balsuotojais. Šito aš negaliu nei patvirtinti nei paneigti. Va yra dvi koalicijoa - Puteikio ir Krivicko koalicija prieš korupciją ir yra
S. Buškevičiaus ir tautininkų koalicija “Prieš korupciją ir skurdą”. Siekiai, galima sakyti, vienodi, o eina atskirai. Va čia ir yra skaidymasis. O kodėl jie eina atskirai? Mano manymu šių koalicijų vadams visai neįdomu kaip ir kas pateks į seimą. Jiems svarbu gauti 5 ar 7 procentus rinkėjų balsų ir kiekvienas vadukas jau seime su keliais partiečiais. Tai nesažininga rinkėjų atžvilgiu. Aišku aš norėčiau, kad jie atskirai gautų ko daugiau rinkėjų balsų ir gal tada galėtų eiti išvien ir naikintų korupciną nuo partinių viršūnėlių. Balsuojant už abi kolicijas niekaip neišeis. Balsas tik vienas. Čia aš paėmiau šias dvi koalicijas kaip pavyzdį. Gi yra ir kitų partijų beveik vienodi siekiai, o eina atskirai. Argi negalėjo susitikti vieni su kitais, pasitarti, pagalvoti gerai ir jungtis žmonių labui. O tam elitui tik to ir reikia. Jie šias partiėlias, koalicijas apšmeišia visokiausiais būdais, prikabina makaronų apie rojų Lietuvoje, o po rinkimų tų pažadų nelieka ir vėl viskas iš pradžių.

Nebūtinai       2016-10-5 13:01

Nebūtinai, galima sėdėti anmt upės kranto ir laukti praplaukiančių priešų lavonų- svarbiausia neužteršti upės.

Stasys       2016-10-5 12:32

Tai kad, manau, piliečius skaldo 2K.
Tik jie tenori būti vieninteliai, tai visokiomis priemonėmis skaldo, prikuria partijėlių, kad tie protesto balsai išsiskaidytų,  o jie liktų vieninteliai su savo liokajais/balsuotojais. Kas gali paneigti, kad jų tikslas nėra su tais “auksiniais samčiais” pabaigti viską išsemti.
Pavyzdys masiulis, kuris su savo liberastais užsimojo užšokti aukščiau jų ....

Jules to Juozas       2016-10-5 11:17

Mes, lietuviai, negalime skelbti Bankui Trockis karo, nesuvoki? Jėgos nelygios, o be to - nunykstame. Gal toks supremacistų planas, kas žino, kas žino, kaip ten iš tikro yra ir kas nuspęsta mūsų atžvilgiu? Po Kovo-11 skaičiau, berods, “Lietuvos aide”, kad bankyrai mums skyrė 80 metų egzistencijos, taigi pasiskaičiuok nuo 1990 metų, kiek mums beliko laiko kaip tautai egzistuoti? Latvijai ir Estijai davė po 50 metų, taigi mūsų popieriai labai prasti.

Juozas       2016-10-5 10:20

Paskutinis kartas patikimas “LIETUVOS SARASUI”.Visur reikia vienybes, o juo labiau valstybes sistemai. Kodel lietuviai negali gyventi kaip ESTAI? Lietuva buvusiu rotaciniu partiju praskolinta su didziulemis palukanomis, nes vyriausybiu galvos buvo nesavarankiskos ir klause DVARPONES “patarimu”

Face Pikasiui        2016-10-5 9:34

Neapsigauk gerbiamasis. Visi diktatoriai graziai suokia apie demokratija ir “ginaa” ja taip, kad nelieka akmens ant akmens:)
Uztenka uzeit i Kulikausko ar Kuolio facebuko paskyra ir isitikinsit ar jie demokratiski ar ne. Puikus testas. Pabandykit ir visus kitus taip patikrinti. Pamatysit kas bijjo ir negerbia kitu nuomones, tas ne is tolo neklausys visuomenes balso, tam ji ne is tolo nerupi. Jie girdi tik save ir nori, kad ir visi kiti tik juos girdetu ir klausytu. Tai egocentrizmas.

Jules       2016-10-5 9:31

Ko vakar taip maivėsi, vaipėsi, muistėsi ta jūsiškė MGU ekonomikos pliurpė ir runkeliukų kvailintoja per Dezi LRT rinkimų į Seimą debatus? Mažai babkių beturi ar paksoidai spaudžia?

tai neįmanoma       2016-10-5 9:03

Didžiausia lietuvių blogybė - nesugebama susijungti. Šį negebėjimą patvirtina ir artėjantys rinkimai.

Balsuosiu už Lietuvos sąrašą ,o Kulakauską       2016-10-5 7:25

reitinguosiu į antrą vietą.Dar vyrui pasakysiu ,kad reitinguotų panašiai.

Kas geriau       2016-10-5 7:21

Piliečiams jungtis ir racionaliai veikti ar sėdėti prie pečiaus ir laukti, kada gi ateis ta demokratija, gerovė, dings visi vagys. Spausti elita ne runkeliams, nes elitas turi gumines kulkas, vandens patrankas. Čia ne paspausi, nes gausi guminę kulką į užpakalį ir sušlapsi nuo vandens patrankų.
    Tegul eina kiti, o aš pasižiūrėsiu pro langą ir gal dar pasijuoksiu.

Pikasas       2016-10-4 23:32

Na štai, Antanas Kulikauskas vėl bando rasti auksinį viduriuką politikoje, kaip tai yra daręs anksčiau. Jau maniau, kad jis galutinai pasidavė  esamai “sistemai”. Sveikinus sugrįžus.

Dabar svarbu       2016-10-4 23:08

visuomenei jungtis į kolektyvinius ūkius (kolūkius). Nes kolektyvas - jėga!

vertimas į žmonių kalbą       2016-10-4 22:48

Ciu ciu ciu,
kasc, kac, kac-
eikite ir balsuokite už kuolo sąrašą.
Negi jums gaila- šitie irgi nusipelnė gyventi geriau….
...
Pamenate, kaip kuolys skelbė jog są/sorošinių pirmučiausias tikslas
atkurti dialogą su visuomene, tartis visais klausimais, išklausyti, įsiklausyti, paisyti nuomonės.
Dar iki savivaldybių rinkimų pradžios nesulaukus, kuolininkai pamiršo savo deklaruotus principus, o kai nusėdo savivaldybės tarybos krėsluose, užsidarė duris ir nebepasirodė.
Kulakauskio piarinali liurbių sąrašo atstovai jeigu tik pateks seiman, iškart atsižegnos nuo piliečių ir imsis sau įprasto koncervų ir liberastų subinių bučiavimo.
Balsuotojai buratinai kaip visada liks su barankos skyle rankoje.


Rekomenduojame

Nida Vasiliauskaitė. Ko bijote? Jų?

Algimantas Rusteika. Gal pabandom niekur nebebėgti?

Vygantas Malinauskas. Iš tėvų valdžios išlaisvinto vaiko interesas

Vytautas Radžvilas. Nesibaigianti tremties Golgota

Vytautas Sinica. Kas priešina visuomenę?

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Visiškas teisinis nihilizmas

Lietuvos šeimų sąjūdžio pareiškimas: Vienykimės!

Lietuvos Šeimų Sąjūdis: pranešimas dėl birželio 15–16–17 dienomis įvyksiančių protesto akcijų

Ramūnas Aušrotas. Ką reiškia SAM paskelbtas vaikų nuo 12 metų skiepijimo vajus ir manipuliacijos įstatymo tekstu?

Ką šiandien žinome apie tremtis? Dovilo Petkaus pokalbis su prof. Rasa Čepaitiene

Krescencijus Stoškus. Maršas, apnuoginęs realybės absurdą

1941 m. Birželio sukilimo 80-metį pasitinkant. Valdas Vasiliauskas: Idėjinė A. Sniečkaus klaida

Kviečiame į parodą „Pirmasis masinis trėmimas 1941 m. birželio 14–19 d.“

Vidas Rachlevičius. Aš su siaubu laukiu naujų rinkimų

Vaidotas A.Vaičaitis. Šeima, partnerystė ir Civilinis Kodeksas

Vidmantas Valiušaitis. Pasiuntinys, kurio neatpažino. In memoriam Stasys Lozoraitis (1924–1994)

In memoriam Marcelei Kubiliūtei (1898–1963): ar atsirastų Vilniuje paminklas pačiai iškiliausiai Lietuvos Moteriai, Tautos sukilimo dalyvei?

Zigmas Tamakauskas. Atminties išsaugojimo paminklas

Robert P. George. Drąsa, meilė ir pasiaukojimas kovoje už šeimą

Lietuvos advokatūros pergalė prieš STT: slaptų pažymų eros pabaiga?

Pristatome „Šeimų Sąjūdžio“ nuotolinę vaizdo konferenciją apie protesto akciją birželio 15–17 dienomis

Geroji Naujiena: Broliai, seserys, gyvenkime ir mes tikėjimu, ne regėjimu

Rasa Čepaitienė. Jie sako „NE“

Nacionalinis susivienijimas kviečia paminėti Birželio sukilimo 80-metį

Kastytis Braziulis apie jėgos naudojimą prieš parlamentarą: incidentas gali tapti precedentu

Nida Vasiliauskaitė. Kokia būtų TS-LKD ir medijų reakcija, jei tai būtų nutikę Baltarusijoje ar Rusijoje?

„Neredaguota“ pokalbis su istoriku Valdu Rakučiu apie tarpukario Lietuvą iki perversmo

Andrius Švarplys informacinėje laidoje „Proto balsas“: kur dingo tikroji TS-LKD partija ir „konservatizmas“ Lietuvoje?

Kas Nidą Vasiliauskaitę stebina labiau nei žvaigždėtas dangus, kėlęs nuostabą Kantui

Vidmantas Valiušaitis apie Lukašenkos vertą „šventę“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.