Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Savivalės istorijos, Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės

Andrius Švarplys. Teisingumui ateina sunkūs laikai

Tiesos.lt redakcija   2021 m. balandžio 16 d. 7:46

12     

    

Andrius Švarplys. Teisingumui ateina sunkūs laikai

Dalijamės dr. Andriaus Švarplio pastaba apie prokurorų sprendimą išteisinti policininką, per vadinamąjį „Kapitolijaus šturmą“ nušovusį (daugiau skaityti „U.S. Capitol Police officer cleared of wrongdoing in fatal shooting of Ashli Babbitt during Capitol attack“ kariuomenės veteranę Ashli Babbitt.

Labai abejotinas sprendimas. O dar labiau abejotinas ir beprasmis buvo šūvis, pražudęs Ashli Babbitt – kariuomenės veteranę ir patriotę. Video aiškiai matosi, kad ji grėsmės nekėlė, šalia stovi Rūmų policininkai ir šnekasi su įsiveržėliais. Ir staiga nuaidi šūvis. Visiškai beprasmis. Kažkuris pareigūnas supanikavo.

Šis prokurorų sprendimas ypač kontrastuoja su „rasizmo“ realijomis. Kai pareigūnai nušauna policijos ieškomą asmenį, kuris nepaklūsta pareigūnams, priešinasi ir bando pasprukti, tuomet skelbiama, kad tai yra policijos sisteminis rasizmas, o medijos kalba apie tai, koks geras žmogus jis buvo (panašiai G.Floydas buvo padarytas auksinio karsto šventuoju, nors net sulaikymo metu buvo apsinešęs, visas incidentas buvo dėl to, kad už cigaretes atsiskaitė padirbtais doleriais, o neseniai buvo išėjęs iš kalėjimo, kur buvo atsidūręs už ginkluota apiplėšimą). Tačiau kai nušaunama karo veteranė, kuri realiai nekėlė jokios grėsmės, tuomet byla nutraukiama ir pareigūnas padarė gerą darbą. Jeigu A.Babbitt nušovimas buvo teisėtas, tai tuomet buvo galima iššaudyti visus iki vieno įsiveržusius į Kapitolijų. Tačiau dauguma Rūmų policininkų taikiai vaikščiojo ir kalbėjosi su „nusikaltėliais“.

Amerikos teisinės sistemos pasididžiavimas Due process of Law dabar tampa pseudo rasizmo įkaitu, arba kitaip tariant, tampa politizuotu. O tai reiškia, kad teisingumui ateina sunkūs laikai.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

NuNu       2021-04-17 15:26

Anglų kalbos specialistai iš Russian Today. Kažkaip kelio ant kaklo apie 8 min. nuo narkotikų neskiria. 2021-04-09 buvo apklaustas medicinos ekspertas 37 metų stažo, išsiverskite ne iš rusų galbos, yra video.

Beje       2021-04-17 14:33

Lietuvoje tas pats, deja. Misiukoniai nekalti, net valstybines pensijas gauna, o va iš Lietuvos partizanu atvirai tyčiojamasi.

idomu       2021-04-17 14:21

Beje, kodel tie nususe buve KGB stukaciai kaip stasys ar NuNu nesugeba angliskai ismokti?

idomu       2021-04-17 14:20

pagaunam stasiuka? per kiek jis 100 metru nubegs?

idomu       2021-04-17 14:18

sasya angliskai nemoka smile KGB kursuose neismoke senelio.

stasys       2021-04-17 6:37

Nėščios kumelės sapnas pagal A.Svarpli.  ” ...margaspalve minia trumpistu apsupę Kapitoliju ‘diskutuoja taikiai su policininkais’ prie Kapitolijaus tvorelių  , vėliau nežinia kodėl pastariesiems ateina mintis į galvą protestuotojams pasiūlyti ‘aplankyti’ Kapitoliju !bet va bėda raktų nuo lauko durų niekas neturi . Tada , pasak tos pačios ‘kumelės sapno’ , vyrai pasitarė nutarė ,sventam reikalui spaudžiant , sulipti per langus keletą jų gražiai išlupus . Rezultate didelio skaičiaus norinčių dėka susidarė spūstis iššovė keli tarnybiniai pistoletai nežinia kam ,žuvo penki žmonės ir buvo krūvą sužeistų. Kas tiems policininkams pasirodė , tik vienas dievas žino ir be abejo tu sapnu aiskintojas A.Svarplys . išvada :priežastis trūkumas teisingumo , vat jei pro langus Kapitolijaus liptu juodukai spūsčių nebūtų o policininkų ginklų kaburos nebūtų tuščios . O pats sau ..
- Reikia tapti juoduku , ną tuo nigeriu ant kurio atvepusios apatinės lūpos ryte šoka saulės zuikuciai .

Deivis        2021-04-16 17:31

Ką turi bendro Jungtinės Valstijos ir teisingumas? Nejuokinkit voveraičių smile

>NuNu 2021-04-16 9:17        2021-04-16 14:18

nuf-nufai, o tavęs leitenantas per instruktažą neperspėjo, kad čia renkasi ne delfio lygio skaitytojai? Kurie pertikrina prieinamą informaciją anglų, vokiečių, lenkų, net olandų kalbomis?
Tai va, nykus komitetini troli, policininko, neva nužudžiusio recidyvistą, kol kas nagrinėjamoje byloje medicinos ekspertizė jau nustatė, kad policijos sulaikomas nusikaltėlis nebuvo uždusintas.

Tvankstas       2021-04-16 10:45

Pagrindinė G. Floyd mirties priežastis yra narkotikų perdozavimas. Po įniršio priepuolių, prispaustas policininko, kadangi negalėjo judėti pats ir kraujas tekėti turėjo užspaustas kraujagysles, įvyko mirtis. Tai neretai pasitaikanti narkomano mirtis siautėjant ir jį keliems vyrams sulaikant, prispaudžiant ant žemės.
Ashley Babitt nušovė juodaodis policininkas, kuris dėl savo odos spalvos turi indulgenciją ir nėra pakaltinamas pagal politkorektiškumą.

Tvankstas       2021-04-16 10:38

Pasiskaityti iš Telegram šaltinio https://t.me/bigshocktheory.
Project Veritas опубликовал вторую часть (https://t.me/bigshocktheory/7802) своего разоблачения CNN, в которой технический директор медиа-сети Чарли Честер признает, что они используют COVID и мнимую панику для повышения собственных рейтингов.

В шокирующем видео Честер объясняет, как сеть использует «манипуляции» для формирования общественного мнения.

«Любой репортер CNN… На самом деле они говорят человеку, что сказать. Это как увести его в нужном направлении, прежде чем он даже откроет рот. Единственные люди, которых мы пускаем в эфир, по большей части, это люди, которые доказали свою успешность в использовании наживок», - пояснил Честер.
«Я думаю, что есть искусство манипулировать… повторять вещи дважды - есть небольшие тонкости в том, как манипулировать людьми… Я имею в виду, этого достаточно, чтобы изменить мир, понимаете?»

Честер также мрачно описал, как они часто желают того, чтобы число погибших от COVID было выше, чтобы «укрепить их точку зрения».

«Типа, почему он сегодня недостаточно высок, понимаете (уровень смертности)? (...) И я такой: зачем? Проблема в том, что мы это делаем».

Честер также рассказал, как CNN использовала страх перед пандемией COVID-19, чтобы зрителей было больше.

«Это страх. Страх действительно влияет на цифры (телевизионные рейтинги)», - сказал Честер. «Страх - это то, что держит вас в курсе».
Он добавил: «COVID? Гангстеры с рейтингами, да? Вот почему у нас (CNN) постоянно указывается число погибших (COVID)».

Честер сказал, что президент сети Джефф Цукер звонит в отдел новостей CNN во время прямых телетрансляций и приказывает персоналу держать на экране количество погибших от COVID.

«Звонит специальный красный телефон, и этот продюсер берет трубку. Вы слышите бормотание, и время от времени они ставят это на динамик, и глава сети говорит: «(...) Верните цифры (число погибших от COVID)» вверх, потому что это самая заманчивая вещь, которая у нас была. Так что поставь это обратно».

Описывая их манипуляции, Честер сказал, что они добавляют хорошие истории в эфир, потому что большая часть их вещания - это «гибель и мрак».
«Никто никогда не говорит такие вещи вслух, но это очевидно, если судить по количеству историй, которые мы делаем. Тот факт, что у нас есть сегмент под названием «Хорошие вещи», который вызывает хорошее самочувствие, но это особый момент в конце, чтобы быть почти мороженым, облегчающим всё, через что вы прошли. Что-нибудь сладкое, чтобы закончить это, потому что всё остальное - гибель и мрак», - сказал он.

KiberPatrulis Nu Nu       2021-04-16 9:27

Pisk policiją - čia tai tikroji vertybė.

NuNu       2021-04-16 9:17

Autorius pasiklydo vertybėse - juodaodžio uždusinimas policininko koja nieko tokio, smulkmena, o parlamento šturmas su aukomis, tai policijos neteisėti veksmai. Kiek rusų influencerių dalyvavo šturme, pažiūrėkite TV, internetą, pamąstykite ką šiuo atveju darytų Putinas, kiek aukų būtų? Kliedesys, o ne publikacija.


Rekomenduojame

Lidžita Kolosauskaitė. Antivakserės laiškas Sveikatos apsaugos ministrui

Algimantas Rusteika. Susiliejam su gamta

Ramūnas Karbauskis. Sužvėrėję, godūs ir pikti

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“ apie demografinę Afrikos bombą

Vinco Kubiliaus reportažas iš Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventės vyskupams Julijonui Steponavičiui ir Vincentui Borisevičiui pagerbti

Roberto de Mattei. Pranciškus pradėjo karą, kuris baigsis Tradicijos triumfu

Nida Vasiliauskaitė. Proga kai ką sužinoti apie protingųjų protą

Vidmantas Valiušaitis. Išdavystės dienos

Ramūnas Karbauskis. Prievartos maniakai

Nida Vasiliauskaitė. Jei dar kam nors tebeatrodo, kad čia viskas – apie virusą ir saugumą, tegul skaito VGTU rektoriaus potvarkį

Česlovas Iškauskas. Veiksmas ir atoveiksmis

Tomas Baranauskas. Apie „tikėjimo mokslu“ mokslines ištakas

Goda Juocevičiūtė. Nujaučiu: kurstomos agresijos priežastis – tautos išrinktieji

Ramūnas Aušrotas. Grybavimo Lietuvoje ypatumai

Vytautas Rubavičius. Kas kaltas? – Klimato kaita…

Kun. Nerijus Pipiras. Dievo tarnas arkivyskupas Julijonas Steponavičius: neperskaitytas laiškas

Nida Vasiliauskaitė. Pandemija ir rinkimai

Dr. Rimas Jankūnas. Ką apie skiepijimo naudą sako susirgimų Covid-19 statistika?

Prancūzai protestuoja prieš naujuosius E. Macrono įvedamus žmogaus laisvių ir teisių suvaržymus

Geroji Naujiena: „Vargas ganovams, kurie pražudo ir išblaško mano kaimenės avis! – Viešpaties žodis“

Audrius Bačiulis. Dešiniosios diktatūros baigiasi demokratija – tai iš esmės dėsnis, kad taip baigtųsi kairiosios diktatūros, istorijoje nerasite

Martynas Katelynas mitinge prie Seimo „Apginkime Lietuvą!“

Nida Vasiliauskaitė  naujojoje „Lapių medžioklėje“: apie Armonaitę, ieškančią, jaunoko kvailoko vyro, kuris atsiduos už 20 eurų MAXIMA čekį

Margaritos Starkevičiūtės kreipimasis į prezidentą Gitaną Nausėdą: piliečių pasitikėjimą praradę vadovai turi atsistatydinti arba būna atstatydinti

Vytautas Rubavičius. Baltarusijos galvosūkis; geopolitika Lietuvai

Algimantas Rusteika. Rudens finalas artėja

Sekmadienį įvyks paskutiniojo mirties bausme nubausto partizano Pranciškaus Prusaičio–Lapės laidotuvės

Liepos 17 d. kviečiame į mons. A. Svarinsko Mūšios Didžiosios Kovos apygardos partizanų parką pagerbti arkiv. J. Steponavičių ir vysk. V.  Borisevičių

Vytautas Sinica. Kas galėtų suabejoti…

Vytautas Sinica. Žalimas prieš Konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.