Dienos aktualija, Demokratija ir valdymas

Andrius Švarplys. Lietuvos Nepriklausomybės 1990–2020m. anekdotas

Tiesos.lt redakcija   2020 m. birželio 5 d. 14:15

25     

    

Andrius Švarplys. Lietuvos Nepriklausomybės 1990–2020m. anekdotas

Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininko Vito Vasiliausko atlyginimą sumažinti užsimojusiems Seimo nariams teks nusivilti. Europos centrinis bankas (ECB) nurodė, kad LB valdybos narių atlyginimai kadencijos metu negali būti keičiami. Be to, bet kokius jų pokyčius būtina iš anksto derinti su ECB, rašo portalas 15min.lt. (daugiau skaityti DELFI.LT. ECB: Seimas negali sumažinti Vasiliausko atlyginimo)
Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininko Vito Vasiliausko atlyginimą

Lietuvos Nepriklausomybės 1990–2020m. anekdotas. Tiksliai parodo, kur viskas pakrypo.

Globalizuoti elitai iš Lietuvos nepriklausomos valstybės padarė iškamšą. Niekieno nerinkti funkcionieriai įsitaisė ant demokratinės sistemos galvos ir lobsta jos sąskaita.

Dabar suprantam, kodėl įvyko Brexitas?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Šnipas Algirdas P       2020-06-7 16:16

Agentūrinis pranešimas Putkai. Jie čia tebešaudo į savus. Rezervuokite gyvulinius vagonus. Greitai jų prireiks. Linkėjimai Gulago barakų blakėms ir blusoms.

Prašalietis       2020-06-6 17:39

Kokiu reikia būti beviltišku"tautiniu” runkeliu, kad tik dabar pamatyti Lietuvos valstybingumo anekdotą. Bent kiek adekvačiam eiliniam žmogeliui buvo aišku, kai po kriminalinės revoliucijos iš komunistų, KGB-istų ir su jais susijusio kriminalo susiformavęs “tautinis elitas” sumanė būti pripažintas ir legalizuotas vakarų ir ,skelbdami “patriotinius” šūkius,tuo tikslu visus pridavinėjo NATO ir ES. Paprašyti naujų šeimininkų griovė pramonę ir žemės ūkį, atsisakė savo piniginio vieneto, bankų ir t.t.. Šis anekdotas prasidėjo tada, kai Brazauskas visų vardu, nieko neklausęs, pasirašė prašymą priimti į ES. Na o viskas, kas sekė po to buvo ir yra tik pasekmė... Besicivilizuojantiems čiabuviams reikia laikais nuo laiko priminti, kas yra tikras šeimininkas…

Kis       2020-06-6 17:08

sekime ivykius toliau;jeigu ECB neleidzia sumazinti algu Vasiliauskui(norejau rasyti bankyrui,atsiminiaus,kad jis lyg advokatu buves iki KGB agentes isrinkimo),tai reikia nenustebti,kai ECB mums rinks Lietuvos banko valdytoja?Cia jau panasu i kontrobanda:)))))))?Mane ramina tik tik dar rasyta,kad tai teigia 15 min ir Delfis.o 5ta susera zinome ,kam tarnauja.Jais tiketi -saves negerbti.Juk net Narkevicius pabuvojo brakonieriumi pora paru ir niekas ir smirdziu ,net nepriverte atsiprasyti,o juk ministras,tai valstybes tarnautojas,o ne svetinos hibridines ziniasklaidos artojas?Vyruciai,baikite rasinejimus ir rimtai kibkite i darbus ,reikia keisti srocno vlast.turime tureti lietuviu valdiska,uzteka uzsienio pamokslu,nors jie sklinda ir nuo signataru balkonelio.As tokius ozius per patrankos suvi neleisciau niekinti sventu daiktu.

tam mosikuotojui       2020-06-6 14:40

ar bent minimalu issilavinima turite, kad cia tokias nesamones rasote? juk tai valstybes pinigai, juos LB ir turi tvarkyti, cia gi ne is komercines veiklos kurios LB nevykdo.

Juozas       2020-06-6 12:46

Labai taiklus Andriaus pastebėjimas. Beje, kažkada panašiai pasisakė ir mūsų Konstitucinis teismas dėl teisėjų atlyginimų- negalima mažinti. Kukliai nutylėjo apie galimybę didinti… Tikram gyvulių ūkyje gyvename, kur visi lygūs, bet kai kurie lygesni.

Seimas       2020-06-6 10:40

pats galėjo priimti sprendimą, bet ta kinkadrebių kontora bijo savo šešėlio, todėl kreipėsi į ECB.

Prieš mosikuodami savo plikom subinėm pasidomėkite       2020-06-6 10:36

„Lietuvos banko valdybos sprendimu į valstybės biudžetą iš 2018 m. pelno pervesta 12,7 mln. Eur. Lietuvos bankas dalį pelno į valstybės biudžetą perveda vadovaudamasis Lietuvos banko įstatymu. Šalies centrinio banko finansiniai rezultatai pateikiami 2018 m. Lietuvos banko finansinių ataskaitų rinkinyje, kurį patvirtino Lietuvos banko valdyba. Rinkinys skelbiamas Lietuvos banko interneto svetainėje. 2018 m. Lietuvos banko pelnas sudarė 33,61 mln. Eur. 2017 m. jis buvo 31,93 mln. Eur. Iš 2014 m. pelno į valstybės biudžetą pervesta 7,54 mln., iš 2015 m. pelno – 10,44 mln., iš 2016 m. pelno – 11,51 mln., iš 2017 m. pelno – 11,17 mln. Eur.”

Plačiau: https://www.lb.lt/lt/naujienos/lietuvos-bankas-i-valstybes-biudzeta-pervede-12-7-mln-eur

tiek       2020-06-6 5:43

tai Seimas privalo tuojau pat “nuimti” tokį LB viršininką,jei tvarka neleidžia jam sumažint atlyginimo . O pats to daryti savanoriškai nė nesiruošia ,nes matai,tai būtų nepagarba valstybės tarnautojui.Kvailas ta LB liemenė. Ir godus.

Aiskus zenklai       2020-06-6 0:13

Nebejuokinga.

O katras čia skundikas?       2020-06-5 22:48

Kažin, kas taip save gerbia, kad asmeniškai kreipėsi į ECB tokiu reikalu? Ar čia pats ECB nei iš šio, nei iš to, lyg tarp kitko nurodė?

štaziui       2020-06-5 21:41

vaginaline stasele, matau, be priežiūros atsipalaidavai. Maža, kad savo savininkų lytiniais latakais nebesugebi patenkinti. Tai dar ir plačiai pražiotomis apatinės kūno dalies lūpomis čia vapi. Lauk. Tuberkuliozininkai turi sanatorijoje gydytis. Propagandiniai triperininkai, kaip tu, turi neišlįsti anapus rusijos ambasados tvoros. Ten ir lik. Platink gonorėją ir kitokį brudą čionai atsiųstiems štirlicams, kaip kokia “radistė Ket”.

stasys        2020-06-5 19:54

Prigavot “taip stasiui” smile pasiteisinčiau tuo jog labai nuobodu būti visada teisiu . Nesuprantu kaip tie kurie viska žino visa tai ištveria ir dar tokius pilvus atkišę ..
Ir vystyk A.Švarpliaus cit.“Globalizuoti elitai iš Lietuvos nepriklausomos valstybės padarė iškamšą. Niekieno nerinkti funkcionieriai įsitaisė ant demokratinės sistemos galvos ir lobsta jos sąskaita.” ..daug labiau įžeidžiantį .. Keistas išvadu derinys mol “valstybės iškamša”  o demokratija vistiek tokius gina .

Nuomone       2020-06-5 19:14

Jei atvirai.Yra daug kitų protingų žmonių nuomonių.Tas Vasiliauskas yra labai lojalus kam reikia,bet jo intelektas ir išprusimas, bankinių reikalų išmanymas labai abejotinas.Pasiseke zmogeliui atsidurti reikiamu laiku reikiamoje vietoje ir TIK.

Joachimas       2020-06-5 19:09

Panašiais atvejais demokratinėse šalyse įvyksta platus visuomenės pakilimas: taikios protesto demonstracijos, piketai, akcijos, ryžtingi poliitkų ir partijų pareiškimai dėl suvereniteto susigrąžinimo. Lietuvos Respublika negali vergauti vienam iš ES institutų ECB ir būti nepilnamečio pasiuntinuko vietoje. Nemanau, kad ECB tai drėbtų Prancūziujai ar Vokietijai. Tokie ECB pareiškimai pfrimena juodžiauius LTSR laikus, kai Vilniuje bandė šeimininkauti liūdnai pagarsėjęs Suslovas. Sekretorius A. Sniečkus tuomet rado valios šį Maskvos satrapą išguiti iš Lietuvos reikalų. Įdomu ar dabartinė valdžiukė užteks politinės valios ir savigarbos?

Čia jau kažkas baisaus.....       2020-06-5 18:52

Tas Vasiliauskas neįveikiamas,kaip ir jo atlyginimas.Lietuvos Bankas yra biudžetinė įstaiga ir atlyginimai ten mokami iš mokesčių mokėtojų...Tai kaip negalima jam sumažinti atlyginimo? Tas kiaulė visai sušernejo.Tai Lietuva nors kruopelyte Lietuva ar jau visiškai Briuselis ?

anekdotas-2       2020-06-5 17:56

Lietuva visiškai nepriklausoma-nuo jos jau seniai niekas nepriklauso…

taip stasiui       2020-06-5 17:30

na va ir vel akiplesiskai meluojate. ir cia jau ne nuomoniu skirtumas o elementarus melas. LB vadui alga moka Lietuva, o ne Briuselis. Beje netgi Briuselis cia ne I tema, nes ECB juk yra Frankfurte. ECB ziuri, kaip euro zonos valstybes uztikrina savo centriniu banku nepriklausimybe, atlyginimo klausimas cia yra susietas su tuo. kaip cia toks eruditas ir nezinojote? nebepazistu tamstos stasy:):)

stasys        2020-06-5 17:20

Ui kaip norisi jog V.Vasiliauskas dirbtu už simbolinį eurą . Jus tik paskaičiuokite kiek alkanu akių galima butu pamaloninti ? Aš tik vieno nesuprantu ar tos nedidelės ‘ smulkmenos‘ R.Karbauskis nežinojo prieš siusdamas žinia Lietuvai ? ? Žinojo , bet atsispirti norui suvirpinti orą labai sunku .. gal netgi neįmanoma . O tiems kas nors kiek protauja ..priminsiu ..Lietuva įsivedusi eurą , todėl visus paskyrimus ir pertvarkąs banke reikia suderinti su ir Briuseliu .Lietuvos Prezidentas skiria banko vadovą ,Seimas tvirtina , o alga moka Briuselis ..na taip ne Lietuviškais kukurbezdaliais ir didžiais .

Trabantas       2020-06-5 16:03

Š. verti visi pasipiktinimai. Reikia skelbti konkursą LB vadovo vieton su keiterijum, kokios pageidautų kandidatas algos.

Ehrmantraut       2020-06-5 15:54

tai čia senai buvo aišku, kad esam administracinis vienetas, o ne nepriklausoma valstybė, bet čia kaip save atstovėsi. ko lenkai, vengrai iš savęs iškamšos nedaro, nors prakeiksmai, grasinimai iš briuselynės pusės pilasi žiaurūs.

grumstas       2020-06-5 15:50

Taip ir galvojau, kad bus apie tą rubulį poną , kurį užstoja ECB .Labiau pasityčioti iš valstybės , jos suvereniteto nebuvo galima. ECB valdo visus . Ne politikai , ne piliečiai , o saujelė pinigus spausdinančių ir dalijančių biurokratų iš tolimos šalies. Spjaukite barzdon tiems poltikams , kurie jums meluos apie nepriklausomybę suverenitetą ir kitus atributus , simbolius . O kurie poltikai tai daro , sužinote, įsijungę ĖlĖrtĖ lygintuvus…

fignia tas brexitas       2020-06-5 15:15

o pas mus jau seniai yra bull shit’as
diyyydelis dyyydelis karviašūdis.

Tvankstas       2020-06-5 15:12

Labai aiškiai duotas atsakymas : CB valdytojas yra tikrasis šalies vadovas.
Tas pat bet kurioje demokratijoje, nes CB valdytojas skiriamas pinigų savininkų.

Dzeikas       2020-06-5 14:54

Cia turetu buti aiskumas ir logika:
Kas samdo pareiguna - tas jam ir alga moka tiek, kiek skaito esa reikalinga. O Briuselio zodis siame punkte turetu buti numeris 16.
Ir jeigu Lietuvos valdzia butu zmoniu valdzia Briuselio net neklaustu. Kokiu pagrindu? Tokiu, kad savo pareigunams pareigybiniu atlyginimu tvarka nustatinejame mes, o ne JUS.
ES istatymai priestarauja? Tokiu istatymu kurie priestarautu logikai ir TEISES PRINCIPAMS but negali ir ju galima apriori nesilaikyti.

Tuomet       2020-06-5 14:27

Tuomet ES centrinis bankas tegu ir alga kuiliui moka, jeigu jau taip jį lepina ir neleidžia nuskriausti, kad tik neprarastų savo svorio. Manau kas algą moka, tas ir turi valdžią tuo klausimu, o ne kažkokie iš pašonės nurodinėja kas kiek turi algos mokėti. Mes ES centrinio banko atstovų nerinkome, todėl ir neprivalome jiems paklusti. Nepriklausoma Lietuva - tikra parodija.


Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Elitizmas

Nida Vasiliauskaitė „galimybių pase“ nei rūšiavimo, nei diskriminacijos nematantiems aktyvistams: nesiskųskite, jei ir jums pasiūlys prisitaikyti

Apie Šeimos gynimo maršą išsamiai: Kęstutis Skrebys kalbina Artūrą Orlauską

Kas šiandien išduoda Tėvynę? Dovilo Petkaus pokalbis su Vilhelmu Čepinskiu

Sekmadieniai su Fulton Sheen: patriotizmas

Arnoldo Taujansko ir advokato dr. Antano Bartusevičiaus kreipimasis į Advokatų tarybą ir jos pirmininką

Dovydas Norkūnas: Kaip aš tapau „antivakseriu“, arba Kodėl kyla ir klausimų, kurių nevalia klausti

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: kodėl ES įteisina vabzdieną?

Nida Vasiliauskaitė apie vadinamąjį „galimybių pasą“: tai – ne sveikatos rodiklis, o lojalumo šitai politikai ženklas

Geroji Naujiena: Pasilikime Jo meilėje! Kad duotume vaisių ir jie išliktų

Rasa Čepaitienė. Monografijos rašymo stadijos

Londone garbaus amžiaus pastorius 24 valandoms buvo sulaikytas policijos dėl neva homofobiškų žodžių

Žuvelė. Kun. Arnoldas Valkauskas kalbasi su prof. dr. Andriumi Macu: apie šeimą, vertybes ir dvasinę reanimaciją

Nida Vasiliauskaitė. Kaip į šitą žemiausio lygio manipuliaciją turėtų reaguoti išties turintis nors kiek padorumo ir proto?

Emilija Latėnaitė. Tikiu ir tikiuosi, kad žmonės apgins savo ir kitų orumą atsisakydami „galimybių“ paso

Kun. Robertas Grigas. Jei skelbiesi „kataliku politiku“, Katalikų Bažnyčios mokymas moralės, politikos, socialiniais klausimais tave įpareigoja

R. Aušrotas. JK Žmogaus teisių ir lygybės komisija: teismai turi ginti ir iš religinių įsitikinimų kylantį požiūrį į homoseksualumą. Ką pasakytų LGKT?

Liudvikas Jakimavičius apie Vytauto Landsbergio paradoksą

Andrius Martinkus. Ką liudija dainos „Kelkis, Lietuva!“ gimimas?

Karolinska (Švedija) ligoninė nebetaikys hormoninio lyties keitimo metodo vaikams

Lina Dūdaitė-Kralikienė. Kai priežastys painiojamos su pasekmėmis, arba Kaip grąžinti valstybę prie ‘res publica’

Eligijaus Masiulio bylos penkmečiui artėjant Dovilas Petkus klausia: ar Tauta gali tikėtis atomazgos, aiškumo ir teisingumo?

Algimantas Rusteika. Apie karą, kurio nebus

Nuo bačkos. Andrius Navickas, vienas iš naujojo Partnerystės įstatymo autorių – apie krikščionybę, meilę ir naujuosius inkvizitorius

Ramūnas Aušrotas. Pora pastabų dėl koalicijos partnerių (!) rengiamo Partnerystės įstatymo projekto

Nida Vasiliauskaitė. Ką atsakyti žmogui, kuris yra „pasiryžęs aukoti dalį savo laisvės vardan bendro gėrio“?

Vytauto Sinicos pozicija LRT diskusijoje su Tomu Vytautu Raskevičiumi dėl vienalytės partnerystės projekto

Gertrūda Jolanta Juchno SF. Reikia dalyvauti, nes jei nepaprašysime atsižvelgti į Tautą, kito Maršo jau nebebus

Replika. Romualdas Žekas. Rafinuotas bandymas apgauti

„Neredaguota“ pokalbis su Nida Vasiliauskaite. Žmonių balsas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.