Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Propagandos ir ideologijos analizė, Žmogaus teisės

Algimantas Rusteika. Totalitarizmo pradžia

Tiesos.lt redakcija   2021 m. sausio 28 d. 7:11

29     

    

Algimantas Rusteika. Totalitarizmo pradžia

Masinės idėjos todėl ir masinės, kad yra primityvios. Išdėstytos keliais sakiniais, kur visi turi būti kalti ir tau skolingi, tu – nekaltas ir auka, sprendimas paprastas, susidedantis iš 5 sakinių ir tau pačiam nieko nereikėtų daryti. Nenormalumas turi tampti norma, tada normalumas tampa nenormaliu ir yra persekiojamas.

Komunizmas buvo klasikinė primityvizmo stadija, įvesta jėga iš apačios. Laisvė ir visos teisės daugumai, mažuma turi paklusti. Atimti ir pasidalinti, dirbk kiek užsimanai ir gausi kiek tik nori – milijonams tinginių ir debilų tai patiko ir jie nušlavė senąjį pasaulį.

Nenormalumas tapo naująja norma, tačiau normalumas komunizme dar netapo nenormaliu – viskas buvo paremta išorine prievarta ir žmonėse dar per daug buvo likę nesunaikintos tikrojo gyvenimo tiesos. Pasiekti pergalės daugumos širdyse, tapti lemiančiu gyvenimą įsitikinimu komunizmui, nepaisant didžiulių aukų ir pastangų, niekada nepavyko.

Homunizmas – kita primityvizmo stadija, išvirkščias komunizmo variantas postkomunistiniame pasaulyje, įvedamas jėga iš viršaus. Laisvė ir visos teisės mažumai, dauguma turi paklusti. Dirbk kiek nori, bet galima ir nedirbti, tik reikia būti lojaliu, paklusniu sraigteliu ir gausi išmokas, pašalpas ar „sraigtasparnio pinigus“ – milijonams tinginių ir debilų tai patinka, jie atsisako savęs ir pritaria senojo pasaulio griovimui.

Nenormalumas ne tik tapo norma, bet ir normalumas jau darosi nenormaliu, nes viskas paremta vidutinybės prisitaikymu ir užvaldytos valstybinės bei privačios žiniasklaidos totaline propaganda. Homunizmui aukų nereikia, jis paremtas ne išorine prievarta ir nugali masiniu įsitikinimu, kad reikia būti šiuolaikišku, kad vardan šventos ramybės vyksmo nebepakeisi ir reikia tiesiog gyventi toliau.

Štai, JTO generalinis sekretorius Davose praneša pasauliui, kad didžiausia per 100 metų pasaulinė ekonomikos krizė jau prasidėjo, tačiau mūsų „sisteminės“ medijos apie tai tyli. Visokie masiuliai ir kiti bankų žiopčiotojai prognozuoja – viskas kils, tik truputį sumažės gerėjimo tempai. Gal viešbučiams ar kaimo sodyboms, įrengtoms už europinius tugrikus, bus blogai, bet tai niekatokia!

Tai kas, kad trilijonais spausdinami tušti pinigai kaupiasi nepanaudoti įmonių ir žmonių sąskaitose? Tai kas, kad iki neįsivaizduojamų aukštumų didėja valstybių skolos, tai kas, kad žlunga verslai, šeimos, lobsta korporacijos ir naikinama vidutinioji klasė?

Sakot, kad po pandemijos nerealizuoto vartojimo pinigai sukels masinę paklausos padidėjimą ir stimuliuos ekonomiką? Bet tada pasakykit ir tai, kad ta tuščių pinigų masės sukelta didžiulė paklausa neišvengiamai sukels ir kolosalią infiliaciją, nuvertins žmonių santaupas ir sužlugdys biudžetus. O gal užgesim gaisrą naujais pinigų everestais, kaip 2008-siais?

Taip, ekonomikos modelis, paremtas JAV Federalinio Rezervo tuščių dolerių trilijonais, senstančia ir ištvirkusia visuomene, gaivinama emigrantų ordomis, pensijų fondų ir bankų finansinėmis manipuliacijomis išsisėmė, o naujo niekas neturi. Pasibaigus dviejų sistemų lenktynėms, liko tik globalių galių karas dėl įtakos ir elitų kova dėl esamos padėties išlikimo, kur stiprieji negalvoja apie žmones,  niekas negalvoja apie kitus ir moralė negalioja – apie ją tik rėkiama.

Pandemijos šansą ir galimybes jie išnaudos iki galo ir niekada neleis grįžti prie to, ko norime, nes tai jau praeitis. Pasaulis grįžta prie naujoviškesnio, viršūnių kitiems organizuoto laukinio korporacijų kapitalizmo, kur viskas, išskyrus jų interesus, yra parduodama ir perkama, lemia tik jėga ir visi susitarimai yra laikini. Laimės stiprieji, iki kraujų „kovodami“ už mažiukų teises.

Kada karantinai pasibaigs ir grįšim prie normalaus gyvenimo? Niekada, atsako Klausas Schwab’as, Pasaulio Ekonomikos Forumo, kur kasmet sulekia pasitarti faktiniai pasaulio šeimininkai, įkūrėjas. Lygiai taip karantinai ir pandemija nesibaigs ir mūsų europinėje kolonijoje. Nes reikia padaryti tai, kas sumanyta ir prasideda.

Parengtas ne tik Lietuvos Respublikos (?) įstatymas dėl partnerysčių ir įvaikinimų, parengtas ir dėl „neapykantos kalbos“ ir artimiausiu metu bus pradėti svarstymai. Tai reiškia, kad visi, kurie kalbės ar rašys, kaip nereikia valdžiai ir apsišaukėlių pseudoelitui, bus ne tik dergiami viešai ar nutylimi už mūsų pinigus išlaikomoje „žiniasklaidoje“, bet baudžiami ir teisiami. Tai totalitarizmo pradžia.

Jie labai bijo žmonių, kurie jų irgi bijo. Todėl karantiną, draudimus važiuoti „į kitą savivaldybę“ ir „būriuotis“ tęs tol, kol įstatymai bus jų kontroliuojamoje purvasklaidoje „apsvarstyti“ ir priimti, kad tik nebūtų protesto akcijų, mitingų ir demonstracijų. Tą labai nesunku padaryti – virusų pilna kur tik spjausi, padidinsi testavimą – padidės ir „atvejų“.

Istorijoje būna lemtingi metai, tik ne visi tą suvokia, kaip ir 1939-siais, kai gyvenimas mūsų gatvėse virė ir atrodė, kad nieko neatsitiko. Gyvename vėl tokiu laiku, kai kasdieniniai įvykiai nulems kitus, ir kelio atgal be kančios ir didelės kainos nebebus.

Pasauliniu mastu nebėra jokios kairės ir dešinės, komunizmo ir kapitalizmo, visa tai tik mažai reikšmingos detalės, dabar vyksta lemiama kova tarp globalizmo ir nacionalinių valstybių ir tautų interesų. O šalies viduje – kova tarp žmonių ir jų neaiškiais būdais, nesažiningose rungtynėse išrinktos valdžios, kuri juos jau kitą dieną pamiršo.

Mums niekas nepadės nei danguje, nei žemėje. Jokie gelbėtojai, jokios opozicijos, jokie „antisistemininkai“ – jie gali būti tik proceso katalizatoriais. Didžioji permaina prasidėjo ir visi esam istorijos dalyviais. Jie eis iki galo, tiek, kiek jiems leisim ir viskas dabar priklauso nuo žmonių. Tie, kurie ant sofų laukiate gelbėtojo, galit jį nesunkiai pamatyti – nueikit į vonią ir pažiūrėkit į veidrodį.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

autoriui       2021-01-31 3:39

Algimantai, nebūk toks beviltiškas pesimistas.
“Totalitarizmo pradžia”... ir PABAIGA.
Hagoje virvių visiems užteks.

The Epoch Times       2021-01-31 2:04

Ketvirtadienį JAV rūmų pirmininkė Nancy Pelosi (Kalifornija)  spaudos konferencijoje pareiškė: „Aš visada sakiau, kad mums tikriausiai reikės papildomos apsaugos, kad būtų užtikrintas didesnis narių saugumas, kai be to, kas vyksta lauke, dar turim priešą Atstovų Rūmuose, grėsmę, dėl kurios nariai susirūpinę. “
Į tai atstovė Marjorie Taylor Greene (R-Ga.) šeštadienį atsakė: „Taip, viduje yra priešas“, - rašė ji. „Ir tas priešas yra nuodingas socialistinės politikos puvinys, o America Last išparduoda pompastiškus veidmainius, manančius, kad jie yra neliečiamas elitas“.
https://www.theepochtimes.com/yes-there-is-an-enemy-within-rep-marjorie-greene_3678619.html?utm_source=pushengage

Žemyna       2021-01-31 0:12

Kas ,,užsakė” lietuvių kalbą? Numatyta paskutinė data, po kurios ,,išjungs deguonį”?

Žemyna       2021-01-31 0:09

Rakutį ,,išvalė”, Valiušaitį jau valo, - ar 3-iam jau nurodyta rinkti daiktus? Kamera politiniams jau rengiama?

Tucker Carlson (Fox News Chanel)       2021-01-30 16:51

Tucker: Amerikos vyriausybė kariauja su savo tauta:
https://www.youtube.com/watch?v=xdA-4eiCIe8

Propagandos mąstai       2021-01-29 16:27

Kas teisus: Navalnas ir jo video ar ... ??

https://www.youtube.com/watch?v=vBcWdHe8j_g&feature=youtu.be

Hmm       2021-01-29 10:50

Globalizacija prasidėjo su krikščionybės įsigalėjimu, su kryžiaus žygiais, inkvizicja… socializmas, komunizmas, islamizmas, pandemija tai ta pati globalizacija, o prasidėjo nuo “išrinktosios tautos” pagarbinimo…

>>>>sąsiui       2021-01-29 9:44

O čia tai bent orgazmas!
Padirbėjo efreitorius.
Geras vazelinas - ilgas komentaras.

stasys       2021-01-29 8:23

Totalitarizmas , ne pirma karta girdimas žodis str.-iuose. Pirma karta pavartotas V.Radžvilo str. ir tesiama senu geru tradiciju pagrindu pagal vertikale žemyn .. Ar ne taip Algimantai ? Be abejo aš privalėčiau čia paklausti (retoriškai )..kodėl NS nukreipia visuomenės dėmesį į tuos pasaulinius globalius reiškinius surandant vis naujus jiems epitetus ? Gal Lietuvoje atsirado pieveliu kuriose žiogų svirpimas tapo nebepageidaujamas žmogaus ausiai ? .Ar tikrai moralu tuos žiogelius apkaltinti totalitarizmu ..  uzurpavus vasaros garsu grožį , žiema ? O kaip vertinsime LRT publikuota str.“Akibrokštas Genocido centre : už viešai išsakytas abejones -įspėjimas centro istorikei ” ? Turbūt kaip nereikšmingu ir neaktualu lyginant su D.Trump patirtomis problemomis ? Mūša būgnai .. trimituoja trimitai plazdančios trispalviu vėliavos žygiuoja padėti Amerikai .
- Tiek jau to , staselis liks ir užstos V.Valiušaiti ir A.Jakubauska .Tai ne pirmas kartas kai NS ‘legionai’ iškeliauja i pievas su žiogais kautis .Kai sutiksite kariuomenės kapelioną Vaida Vds perduokite linkėjimus ir priminimą . Vienos tiesos nebūna ir tokia neegzistuoja , ja galima tik kardu ir ugnimi įteisinti , senobiškai .

Dėmesio !!!       2021-01-29 0:58

http://www.komentaras.lt
“Renkami parašai, kad V. Raskevičius būtų atstatydintas iš Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko posto”.

Tvankstas       2021-01-28 23:16

Highest paid federal employee in the entire US Gov (2019)? Dr. Fauci.

- Anthony Fauci:  $417,608
- POTUS: $400,000 (D. Trump)
- Chief Justice: $270,700
- Pelosi: $223,500
- Memb of Cong: $174,000

Plandemijos vairininkas ir uždirbo daugiausia dar 2019 metais. O kiek 2020 ?

Tvankstas       2021-01-28 23:12

Iš šio šaltinio :                                            ht tps://www.defense.gov/Newsroom/Releases/Release/Article/2482280/general-officer-assignments/source/GovDelivery/

Tvankstas       2021-01-28 23:07

Tai sausio 25 dienos dokumentas.

Tvankstas       2021-01-28 23:06

Paskyrimai JAV kariuomenės vadovybėje. Dešiniosios D. Trump rankos Pentagone gen. Flynn brolis skiriamas Ramiojo vandenyno kariuomenės vadu.
Tai įrodymas, kad J. Biden neturi jokios įtakos armijai ir šalies nevaldo.
The Chief of Staff of the Army announces the following general officer assignments:

Lt. Gen. (Promotable) Charles A. Flynn, deputy chief of staff, G-3/5/7, U.S. Army, Washington, D.C., to commanding general, U.S. Army Pacific, Fort Shafter, Hawaii.

Lt. Gen. Bryan P. Fenton, senior military assistant to the secretary of defense, Office of the Secretary of Defense, Washington, D.C., to commander, Joint Special Operations Command; and commander, Joint Special Operations Command Forward, U.S. Special Operations Command, Fort Bragg, North Carolina.

Maj. Gen. Steven W. Gilland, commanding general, 2d Infantry Division (Combined), Eighth Army, Republic of Korea, to deputy commanding general, III Corps, Fort Hood, Texas.

Maj. Gen. Omar J. Jones, commanding general, Military District of Washington; and commander, Joint Force Headquarters-National Capital Region, Washington, D.C., to deputy commanding general, Installation Management Command, Joint Base San Antonio, Texas.

Brig. Gen. Edmond M. Brown, deputy director/chief of staff, Futures and Concepts Center, U.S. Army Futures Command, Joint Base Langley-Eustis, Virginia, to commanding general, Combat Capabilities Development Command, U.S. Army Futures Command, Aberdeen Proving Ground, Maryland.

Brig. Gen. Thomas R. Drew, military deputy, Talent Management Task Force, Office of the Deputy Chief of Staff, G-1, U.S. Army, Washington, D.C., to director, Talent Management Task Force, Office of the Deputy Chief of Staff, G-1, U.S. Army, Washington, D.C.

Brig. Gen. Brett T. Funck, deputy commanding general (Operations), 10th Mountain Division (Light); and acting senior commander-Fort Drum, Fort Drum, New York, to deputy commanding general, U.S. Army Cadet Command, Fort Knox, Kentucky.

Brig. Gen. Clair A. Gill, deputy commanding general (Support), 101st Airborne Division (Air Assault), Fort Campbell, Kentucky, to director, Army Aviation, Office of the Deputy Chief of Staff, G-3/5/7, U.S. Army, Washington, D.C.

Brig. Gen. Guy M. Jones, deputy commanding general (Maneuver), 2d Infantry Division (Combined), Eighth Army, Republic of Korea, to deputy director/chief of staff, Futures and Concepts Center, U.S. Army Futures Command, Joint Base Langley-Eustis, Virginia.

Brig. Gen. Michael C. McCurry II, director, Army Aviation, Office of the Deputy Chief of Staff, G-3/5/7, U.S. Army, Washington, D.C., to director, Force Development, G-8, U.S. Army, Washington, D.C.

Brig. Gen. Mark C. Quander, commandant, U.S. Army Engineer School, U.S. Army Maneuver Support Center of Excellence, Fort Leonard Wood, Missouri, to commandant of cadets, U.S. Military Academy, West Point, New York.

Brig. Gen. Jeth B. Rey, director, J-6, U.S. Central Command, MacDill Air Force Base, Florida, to director, Network Cross Functional Team, Aberdeen Proving Ground, Maryland.

Brig. Gen. William A. Ryan III, senior advisor to the Ministry of Defense, U.S. Forces-Afghanistan, Operation Freedom’s Sentinel, Afghanistan, to chief of staff, U.S. Army Central, Shaw Air Force Base, South Carolina.

Brig. Gen. Curtis D. Taylor, commander, 5th Security Force Assistance Brigade, Joint Base Lewis-McChord, Washington, to commanding general, National Training Center and Fort Irwin, Fort Irwin, California.

Brig. Gen. Joel B. Vowell, deputy director, Strategic Planning and Policy, J-5, U.S. Indo-Pacific Command, Camp H. M. Smith, Hawaii, to commanding general, U.S. Army Japan and I Corps (Forward), Japan.

į šviesų rytojų       2021-01-28 21:46

2050 metai. Lietuvos Respublikos Seime švenčiami tolerancijos ir pakantumo metai, iškilmingas posėdis:

Seimo pranešimas

Lietuva, titaniškomis mūsų teisėsaugos pastangomis, jau pagaliau išsprendė visas problemas su pakantumu ir tolerancija visuomenėje.

Beliko nedidelė netolerantiškų ir nepakantumu pasižyminčių žmogelių grupė, užsispyrusiai kažkodėl besivadinanti tauta – Lietuviais, jie kategoriškai atsisako vadintis išdidžiu vardu “europietis”. Ši maža, pasibjaurėtinų žmogelių grupė yra aptverta rezervate netoli Balbieriškio. Jie savo netoleranciją kitų tautybių žmonėms pareiškia per tai, kad užsispyrusiai atsisako nebevartoti tos bjaurios Lietuvių kalbos. Jie yra tiek nepakantūs kitos seksualinės orientacijos žmonėms, kad vis dar ekstremistiškai gyvena šeimose, kuriose santuoka yra paremta vyro ir moters sąjungos pagrindu. Jie atsisako geranoriškai atiduoti vaikus į gėjų, žydų ir musulmonų tolerancijos mokyklas, kuriose šie galėtų laisvai nuspręsti savo seksualinę ir religinę priklausomybę. Todėl vaikų gerovės labui nuspręsta atiminėti iš jų visus esamus ir gimsiančius vaikus, idant jie nežalotų jų savo netolerantiškais ir nepakančiais požiūriais. Jų moterys nenešioja parandžos, tokiu būdu netolerantiškai įžeisdamos musulmonių jausmus. Jų vyrai nedaro apipjaustymo, tokiu būdu netolerantiškai rodydami nepagarbą žydų ir musulmonų bendruomenėms.

Kadangi beliko tik maža, šios pasibjaurėtinos netolerantiškos ir nepakančios sektos grupelė, be to iš jų yra atimti vaikai, esame įsitikinę, kad didžioji tolerancijos ir pakantumo era greitai nebebus bjaurojama šių žmogelių egzistavimu.

Iškilmingą pranešimą pasirašo- Lietuvos islamo Respublikos Seimo pirmininkas, muftijus Ibn Abdula Muchamedovičius

realybė       2021-01-28 20:45

Lietuvoje buvo užmuštas pasitkėjimas bet kuo - pačia valstybe, jos struktūromis, valdininkais, žmonėmis, bet kuo prie ko tik prisilietė valdžią joje užgrobusieji. Jei kas gali suskaičiuoti žmones, kuriais pasitiki ant abiejų rankų pirštų - tas gali laikyti save laimingu žmogumi. Kapitalistinis režimas sunaikino žmogiškumą, vietoj to išugdydamas ir įtvirtindamas viens kito apgaudinėjimą, nepasitikėjimą, neapykantą. Jei bandysi prasidėti su valstybe, ieškodamas tiesos ar bandydamas apginti savo interesus ar išsakyti nuomonę, tai rezultate sulauksi tik baudų, antstolių, kalėjimo.
Tradiciškai kol kas labiausiai pasitikima gaisrininkais, kiti apklausų rezultatai greičiausiai pačių apklausininkų interpretacijos pagal nurodymus.
Nepasitikima gydytojais, nes jie jau negydo, o suteikia paslaugą, kaip taisyklė - mokamą. O jei nemokamą, tai grynai tik iš altruizmo.
Apie kažkokių teisių gynimą net kalbos nėra, žinoma, jei tai neliečia iškrypusių mažumų ar tam tikrų tautybių žmonių, laikančių save “dievo išrinktaisiais”.
Apie laisvą žodį, ar teisę jį išsakyti, galima pasakyti tą patį ką ir apie Kampanelos “Saulės miestą” - utopija.
Piliečių genocidas apnuodytu maistu, mažiausiais atlyginimais jevrosojūze 400 bruto ir 361 netto (į rankas), didėjančiu pensijiniu amžiumi, kvailais įstatymais ir dar kvailesnių siuzereno nurodymų vykdymu.

Prašalietis       2021-01-28 20:39

Algimantas Rusteika, citata - “Komunizmas buvo klasikinė primityvizmo stadija, įvesta jėga iš apačios. Laisvė ir visos teisės daugumai, mažuma turi paklusti. Atimti ir pasidalinti, dirbk kiek užsimanai ir gausi kiek tik nori – milijonams tinginių ir debilų tai patiko ir jie nušlavė senąjį pasaulį”...
Paskaitai Rusteiką ir pagalvoji kaip tikroviškai Rusteika prisiminė “šauniuosius” paskutinius Gorbačiovinės perestroijkos metus, perestroijkinio sąjūdžio mitingų oratorių kalbas apie tai, kaip visi gerai užgyvensim, kai daugiau nešersim Rusijos, o savo produkciją pardavinėsim 400 milijonų turinčiai Europai, kaip po 1990 “dalinomės” valstybinį turtą  už investicinius čekius, ir pas ką tas turtas atsirado. Kaip eiliniai “tarybiniai tinginiai, debilai…” dirbo kur norėjo, už darbą gaudavo krūvas “vagnorkių”. Ir kokiai gausybei tuometinių tinginių, debilų, naivuolių, idiotų... tais laikais visa “tai patiko” ir jie su Maskvos pagalba ir su V. lansbergiu “nušlavė senąjį pasaulį”.... Kur yra šiandiena tų laikų gausus “tautiškai patriotinis” sąjūdinis ir komunistinis kontingentas vienas Dievas težino. Tiesa, kartai vienas kitas minėto kontingento tų laikų atstovas pasireiškia parašydamas kūrinį ” Santykis yra viskas” ar papasakodamas savo straipsnelyje apie po 30 “nepriklausomybės” metų galvoje suvoktą “buvusio komunizmo klasikinio primityvumo stadiją”, lyginant su šiandienine “tautiškai patriotine demokratija” eurosojūzo sudėtyje….

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2021-01-28 19:36

- “... žmogui reikalinga moralė”
- Raigerdai, moralė (moralizavimas, ...) - protui pist. Šeimos žmogui reikia tik žmogiškų sąlygų: namui pasistatyti (ne butui), vaikų auginimui, automobiliui įsigyti ir tt bei pan. Šeimos žmogui reikia sąlygų gražiam gyvenimui, o ne merdėjimui, kaip dabar. Žmogui reikia žmogiškų politikų, kai jau 30 metų turim kriminalinius politikus.

ah1       2021-01-28 19:35

baidenizmas prasideda, Bidenas skelbia triuškinimą 5:29

Объявление войны белому супремасизму [Такер Карлсон на русском]
https://youtu.be/ODByWmLL8j8

knyga «Erectus Walks Amongst Us. The evolution of modern humans» by Richard D. Fuerle
knyga rusų k. “Эректус бродит между нами. Покорение белой расы”
Ричард Д. Ферле

tai kokios kilmės Bidenas? Žydų?

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2021-01-28 18:51

- “... dabar vyksta lemiama kova tarp globalizmo ir nacionalinių valstybių ir tautų interesų.”
- Taip ir šią kovą žiauriai pralaimi Tauta Lietuva.
- Lietuva neteko pusės darbininkų.
- Lietuva - sparčiausiai tuštėjanti valstybė pasaulyje taikos(!) metu.
- Tiesa - tokia: tokios katastrofos akivaizdoje, NS vedliai visiškai nieko neturi pasiūlyti pasipriešinimui, nes net nežino kokiomis priemonėmis yra tuštinama Lietuva jau 30(!!!) metų. NS vedliai beviltiški nevykėliai. Reikalingas NS vedlių atsinaujinimas.
- Pasipiktinimas dėl tiesos nedera.

ah1       2021-01-28 18:10

trumpai - atėjūnai naikina vietinius

Sakau       2021-01-28 16:19

Tiesa rasot.

Globalistai ir Lokalistai       2021-01-28 14:46

Kas ką...
.
Senasis pasaulis visais atžvilgiais išsisėmęs.
Naujojo (kuriamo) pasaulio orentyrai labai migloti.
.
Jauno vyno į senus vynmaišius nepila.
.
Sukrėtimai tik prasideda. “Nuobodu” nebus.

Raigerdas        2021-01-28 14:00

Šitas gerbiamo Algimanto Rusteikos straipsnių vienas iš geresnių. Tačiau gerbiamas Algimantas niekaip negali išlįsti iš “kritikos apkasų” ir šaudo kartais į savus. Reikia šiek nepatingėti gerbiamam Algimantui ir paskaityti šiuolaikinių autorių knygas, kuriose aiškiai nurodyta, kas bus šita antižmogiška sistema. Autorius rašo:“Pasauliniu mastu nebėra jokios kairės ir dešinės, komunizmo ir kapitalizmo, visa tai tik mažai reikšmingos detalės, dabar vyksta lemiama kova tarp globalizmo ir nacionalinių valstybių ir tautų interesų. O šalies viduje – kova tarp žmonių ir jų neaiškiais būdais, nesažiningose rungtynėse išrinktos valdžios, kuri juos jau kitą dieną pamiršo”. Deja, Algimantas Rusteika, nors yra nepaprastai talentingas, bet jis priklauso tai daugumai lietuvių, kurie niekaip nepajėgia suprasti, kaip aplamai reikalinga žmogui moralė. Du dalykai, kurių dauguma lietuvių niekaip negali suprasti, tai kaip atskirti priežastį nuo pasekmės ir kaip nesupainioti viena su kita, ir kam žmogui reikalinga moralė. Neišsiaškinus šitų dviejų dalykų, praktiškai neįmanoma objektyviai įvertinti nei dabartinės situacijos pasaulyje ir Lietuvoje, nei numatyti kokia bus ateitis. Pavyzdžiui, žydai suprato daugiau nei prieš 2000 metų, kam reikalinga moralė, ir Mozės misija buvo paskleisti po visą Izraelį 10 Dievo įsakymų. Lietuviai, išsivadavę nuo Rusijos Imperijos gniaužtų, panoro susikurti savo valstybę. Ir jie su savo utopiniais norais, mano, kad svarbu “būti Nepriklausomu nuo Rusijos Imperijos”. Daugiau lietuvio protelis yra nepajėgus ką nors suprasti. Ir prasideda tarpusavio “norų” kova, kuri praktiškai veda į aklavietę. Didžiausi apgavikai yra tos 23 ar kiek ten tų partijų, kurie sako:“Leiskite mus į  valdžią ir mes viską sutvarkysime”. Ir jie tvarko, taip kaip gali, kaip moka. O žinių tai šitoms partijėlėms trūksta. O tos, kuriomis jie naudojasi, yra beviltiškai pasenusios. Ir Algimantas Rusteika, elgiasi kartais su savo negailestinga kritikos kruša, taip, kaip elgėsi kadaise bolševikai. Štai ir A. Navalnas jam blogas, nes jis krymnašistas. Ir kam jis padeda savo tokia kritika? Aišku, putinistams. Algimantas Rusteika nepajėgia suprasti, kad A.Navalnas dabartiniu metu yra Rusijos didvyris, nes jis kovoja su KRIMINALAIS, užgrobusiais valdžią Rusijoje. Šita KRIMINALŲ VALDŽIA gali sukelti pasaulinę katastrofą, t.y. pradėti atominį karą. Algimantas Rusteika nesusigaudo, kad KRIMINALAS yra neprognozuojamas savo elgesiu žmogus. Jo tikslai yra klastingi, jo tikslai yra slapti, ir jie negali pralaimėti. Jeigu jie mato, kad pralaimi, tada jų žiaurumas nebeturi ribų ir jie naikina viską aplinkui, ką jie mato kaip priešus - pavyzdys Lukošenka, Šiaurės Korėjos diktatoriai. Todėl kova pasaulyje vyks tarp amoralų ir moralesnių ir sąmoningesnio lygio žmonių. A. Rusteikai reikėtų suprasti, kad Sovietų Sąjungą valdė Šarikovai ir Švonderiai. Šitą kapitalizmo pasaulį valdo žemiausio lygio žmonės moralės atžvilgiu. Kodėl aš tai tvirtinu? Pasižvalgykite aplinkui ir jūs pamatysite, kad yra vienintelis kriterijus pagal kurį yra sprendžiama apie žmogų šiandieninėje Lietuvoje: kiek tu turi pinigų, kiek tu turi turto. Ko siekia kriminalai? Būtent turto. Tada jų tarpe tu esi “kietas”. O tai, kad Vydūnas kalbėjo, kad svarbiausia yra ŽMONIŠKUMAS, tai jiems į tai yra nusispjauti. Šita kriminalų nustatyta tvarka, be abejonės, turi žlugti. Tačiau, jeigu mūsų net maži politikai, kaip A. Rusteika, sugeba TIK KRITIKUOTI kitus, tame tarpe net geresnius už jį  patį, o patys nieko negali pasiūlyti geresnio šitai kriminalų pasiūlytai tvarkai, o tik KRITIKUOTI, tada, atleiskite, kyla klausimas: kokio velnio jūs čia visus aplinkui kritikuojate, jeigu patys neturite nieko geresnio pasiūlyti? Ko reikia Lietuvai dabar? Ar žinote? Manau, kad ne. Tada atėjo laikas mokytis, kad sužinoti, ką reikia daryti.

Hm.        2021-01-28 13:21

Iš principo geras straipsnis, ypač pabaiga, bet, kaip ir būdinga šiam autoriui, per daug perdramatizuota.

Žodžio laisvė...       2021-01-28 11:08

Bus taip kaip bus.Lietuva buvo ,yra ir bus.Lietuviai Lietuvoje taip pat.Likime vienybėje,tuomet ateitis žinos,kad iš praeities atėjo lietuviai ir nueis į ateitį.
Ir taip per istorijos kelionę.O dabar gyvenkime,džiaukimės sniegu,rūpinkimės sodmenimis apie namus,galvokime apie daržovių sėklas ir svajokime apie savo ne blogesne ateitimi,kokia buvo vakarykštė diena.Gyvename ir išgyvensime,negalvokime
apie blogumus.Nebūkime pesimistai,tuomet ir sunkumai bus lengvesni.O kada žmogui buvo lengviau gyventi?Juk nekrenta bombos ant galvų.Šalin liūdnas mintis.

Vie tiek       2021-01-28 9:48

keista,kad kai kuriems Lietuvos žinomiems įdomiems politikams Lukašenka ir Putinas su savo nuodijimais,koncentracijos stovyklomis ,smurtu yra ar tai Baltarusijos,ar tai Rusijos stabilumo garantai.Tai labai nuvertina nacionalumą saugančias Lietuvos partijas.

PROVINCIJOS REZISTENTAS       2021-01-28 9:41

Patikslinsiu. Lietuvoje viskas priklauso nuo Vilniaus sofų karių. Jei jie pakils, debilumas nepaeis.

Tyliu       2021-01-28 7:42

Šį kartą tiksliai ir be emocijų išdėstyta dabartinės distopijos esmė.  Į veidrodžius žiūrėti jau nebereikia, vaizdas žinomas iki skausmo. Tik visuotinis nepaklusnumas debilinimui gali padėti nubusti.


Rekomenduojame

Andrius Švarplys. Ką tokie net neslepiami dvigubi standartai turi bendra su pilietine ar kultūrine pozicija?

Verta prisiminti. Kodėl šmeižiamas Kazys Škirpa ir Birželio sukilimas? Dovilo Petkaus pokalbis su Vidmantu Valiušaičiu

Birželio 15–17 dienomis vykusių protesto akcijų rezoliucija

Nida Vasiliauskaitė. Šviesa kovoja su tamsa

Vinco Kubiliaus reportažas iš 17-osios dienos akcijos Simono Daukanto aikštėje „Ar dar gyva Deimantė?“

Algimantas Rusteika: Ponai mieli, patys išsidūrėt – niekas atviroj erdvėj renginių dalyvių skaičiaus nebereguliuoja

Ką apie vaikų skiepijimą sako mokslas – Nidos Vasiliauskaitės parinkti skaitiniai tikintiesiems Mokslu

Vytautas Sinica papunkčiui: Žygimantas Pavilionis prieš Lietuvą

Tomo Baranausko įžvalga apie I. Šimonytės naująjį gerovės receptą

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip – reikia ruoštis (II)

Kęstutis Girnius. Referendumas – tautos valia ar demagogų įrankis?

Robertas Grigas. Pasirodo, yra dar ES šalyse parlamentų, atstovaujančių savo tautų interesams!

Birželio 14-osios naktis: nukryžiuoti vaikai

„Neteisingi“ tekstai, kurie „teisingai“ valdžiai sukelia konvulsijas

Iš propagandos frontų. Buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas D. Žalimas: šeimos yra visi – tiek tos pačios, tiek skirtingos lyties sąjungą sudarę

Nida Vasiliauskaitė. Ko bijote? Jų?

Algimantas Rusteika. Gal pabandom niekur nebebėgti?

Vygantas Malinauskas. Iš tėvų valdžios išlaisvinto vaiko interesas

Vytautas Radžvilas. Nesibaigianti tremties Golgota

Vytautas Sinica. Kas priešina visuomenę?

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Visiškas teisinis nihilizmas

Lietuvos šeimų sąjūdžio pareiškimas: Vienykimės!

Lietuvos Šeimų Sąjūdis: pranešimas dėl birželio 15–16–17 dienomis įvyksiančių protesto akcijų

Ramūnas Aušrotas. Ką reiškia SAM paskelbtas vaikų nuo 12 metų skiepijimo vajus ir manipuliacijos įstatymo tekstu?

Ką šiandien žinome apie tremtis? Dovilo Petkaus pokalbis su prof. Rasa Čepaitiene

Krescencijus Stoškus. Maršas, apnuoginęs realybės absurdą

1941 m. Birželio sukilimo 80-metį pasitinkant. Valdas Vasiliauskas: Idėjinė A. Sniečkaus klaida

Kviečiame į parodą „Pirmasis masinis trėmimas 1941 m. birželio 14–19 d.“

Vidas Rachlevičius. Aš su siaubu laukiu naujų rinkimų

Vaidotas A.Vaičaitis. Šeima, partnerystė ir Civilinis Kodeksas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.