Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Gynybos politika, Geopolitika

Algimantas Rusteika. Tai kur dabar mums, po velnių, bėgti?

Tiesos.lt redakcija   2020 m. birželio 13 d. 14:05

43     

    

Algimantas Rusteika. Tai kur dabar mums, po velnių, bėgti?

Žinot, kodėl tiek Lietuvoj vatnikų? Todėl, kad mes, dvasingi gyvuliai, ir ateities gyvenimo turguj dar norim – berazūmiai, kaip sako mano Biržuose – idėjos. O rusas juk irgi idėjinis,  pamatęs mūsų dėmelę žemėlapyje panoro taip pat vedinas didžiosios Rusios idėjos! Tai visai kitas reikalas, nei norėti mūsų dėl pelno normos ar nusipirkti už otkatus ir trinkeles miestelių aikštėse.

Bėgom nuo vilko. Šitiek metų bėgom nuo komunizmo ir kruvinų lagerių, iš baisių Rytų į nuostabiuosius Vakarus! O dabar komunizmas ateina iš Vakarų, kur įsišaknijom, išlavinom vaikus, išmokom anglų ir pasiėmėm paskolas – tai kur mums, po velnių, dabar bėgti?

Bėgsi pas rusą – būsi vatnikas ir komunistas, nors ten dabar visi pravoslavai, kapitalistai ir oligarchai – suvalgys be druskos ir apsilaižys. Nes jiems esi istorinis nesusipratimas, tikratikių valstybės LDK nacionalinė mažuma ir Kaliningrado koridorius, kurį reikia susigrąžinti.

O bėgsi Vakaruosna – būsi kapitalistas, nevatnikas ir demokratas. Nors ten dabar visi komunistai ir šiaip seksualūs bepročiai. Kaip mat išdulkins, nugriaus visus paminklus, sudegins knygas, atsiųs milijoną pašalpinių kitatikių ir už pažiūras pasodins. O ir į snukį laisvai gali gaut bet kada.

Tai kur dabar mums, po velnių, bėgti? Ir kas dabar, po velnių, bus, kas apgins mus, išganys ir apsaugos, kad tik nieko, neduokdie, nereikėtų daryti? Ir, svarbiausia, už dyką, iš idėjos, nes mes tokie švelnūs, paklusnūs ir pūkuoti ėriukai šiltam tvarte, laukiantys krikščioniškos šeimininko su peiliu malonės?

O gal vieną kartą per tūkstantmetį pabandom niekur nebebėgti? Kaip žemaičiai, kuriuos Vytautas Pirmasis N kartų kryžiuočiams pardavė – ėmė, po velnių, ir nepasidavė nei parsiduodavusiam N+1 kartų dėl sosto valdovui, nei dvasingiems pirkėjams iš Vakarų?

Visi tiek priprato, kad mus galima nusipirkti ir nesipriešinsim, kad nežinotų, ką daryti, kai pamatytų, kad priešinsimės ir nenusipirks – tikrai nežinotų. Nes to nenumatyta jų programėlėse, kur viskas turi savo kainą. Jie visko irgi nori už dyką.

Taip, esam maži. Taip, nelemiam pasaulio ir ten viskas įvyks be mūsų. Bet galim nulemti savo likimą nustatydami kainą. Mums tik atrodo, kad jie stipresni. Nėra pasaulyje pinigų, už kuriuos galima nusipirkti meilę. Ir nėra pasaulyje jėgos, kuri gali priversti nemylėti.

Tai viskas, ką turim. Ir nežinau, kas gali turėti daugiau.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

nereikia bėgioti       2020-06-15 20:10

būkim lietuviais, ginkim savo vertybes, neleiskim lipti ant galvų žydams, lenkams, rusams

Pagarba Sąjūdžio tradicijoms ištikimiems...       2020-06-15 19:18

Padėkos verti yra šios 35 lietuvių- pilietinės gvardijos- Raginimo ,sistemos oponentams vienytis į kumštį rinkimams, signatarai.
Astra Genovaitė Astrauskė (Vilnius), Raimundas Gaižauskas (Vilnius), Mantas Janavičius (Vilnius),  Jonas Baltušis (Kaunas), Audronė Daubarienė (Raudondvaris), Algirdas Karčiauskas (Kaunas), Mindaugas Patackas (Kaunas), Stasys Narutavičius (Šiauliai), Elvyra Valiukaitė (Kaunas), Virginijus Partaukas (Klaipėda), Dionyzas Varkalis (Klaipėda), Rūta Zabielienė (Kaunas), Vilius Konstantinas Mikalajūnas (Kaunas), Nijolė Malakauskienė ( Šiauliai), Virginija Jurgilevičienė ( Klaipėda), Vida Stankūnienė (Šiauliai), Virginijus Baranauskas ( Kaunas), Gediminas Sinevičius (Klaipėda), Bronislavas Deveikis (Kaunas), Romualdas Repšys (Vilnius), Laima Skinulienė  (Kėdainiai) , Nendrė Černiauskienė, Danutė Isevičienė (Kaunas), Agnė Zeirytė (Vilnius), Albina Adomonienė  (Kaunas),Vytautas Šalomskas (Kaunas), Rimantas Kanapienis (Vilnius), Laima Miliukienė (Rumšiškės)., Bertulis Gediminas (Klaipėda), Aldona Gricienė (Kauno raj.), Linas V. Medelis, Molėtų r., Antanas Barzda (Kaunas), Liudmila Juciuviene (Šiauliai)., Algimantas Rėklys (Kaunas), Stasė Sudintienė (Klaipėda).
Tai Sąjūdžio dvasiai ir adekvačiam politiniam elgesiui ištikimi visuomeniški lietuviai.Viena jų- mokytoja Astra nepalūžo net už trispalvę pabuvojusi policijos- sistemos sargų naguose..Nepabūgo ir paraginti ONS oponentus telktis po bendros programos (reformų) vėliava tam, kad politinės tautos likučiai Seime galėtų turėti savo frakciją.Nedidelę savo užuovėją nuo nuožmios prooligarchinės, proglobalistinės ir antivalsybinės politikos buldozerio. Priebėgą, kuri, iš frakcijos nediduko ,,laužo’’ ,tariantis,laikantis programos, bendraujant su piliečiais- darniai veikiant, galėtų tapti ugnies siena liberalglobalizmui. Užuovėja,sudarančia galimybę atsitiesti sunykusiems tautos, valstybės ir demokratinių reformų gynėjams.
Po panašiu Šviesuolių raginimu atsirado 11 laikų žmonių, ištikimų proto ir Sąjūdžio, o ne vienos partinės grupuotės, krypčiai…
Ištikimos LLL tradicijų paveldėtojos- NS vadovybės politika sulaukė irgi 11 laikų.Tai antisąjūdinės,skaldytojiškos, pavienio šventuolių būrio krypties rinkimuose šalininkai.Tie Šviesuomenės Raginimo oponentai rankas matomai trins iš džiaugsmo,kai didingoji ir teisuoliškoji NS, snūduriuodama kaip dabar, spalį  pelnytai gaus 1,8 procento, o Santalka- 6,9 procento balsų
daugiamandatėje…:):):)

juokas ima       2020-06-15 11:14

matant, kaip žalioji šūdmusė sąsys po visais ir bet kokiais Algimanto Rusteikos straipsniais vis bando nutūpusi įgelti asmeniškai autoriui į kulną... Ar ten jau komitete už trolinimą ir propagandą atsakingi vadai jau visai nupušo? Pavesti tokiai nuospirai kandžioti Rusteiką? Prieš kurio intelektą net už sąsę mažumą intelektualesnis satrūdnykas docentas džūlzas, - ir tai gnomas…

Ehrmantraut       2020-06-15 8:50

kur jau čia nubėgsi, geriau ruoškimės priimt vokiečius, britus, prancūzus kai anie atbėgs nuo savo multikultūralizmo gėrio, dar švedai su valtelėmis atplauks.

stasys        2020-06-15 8:22

Taikdarys Algirdas vėl papylė savo murzino vandenėlio Tiesose ir dar tokio kvapelio nuo kurio nosį riečia . Žmogus apdovanotas dideliu atkaklumų ir labai primena sena komentaru virusą JTP . Matematiškai tokia (jungimosi) problema apibrėžiama elementariu sudėties rezultatu.Tie kas mokėsi pradinėje mokykloje jau žino ,prie nulio pridėjus dar keturis nulius rezultate skaičių penkis neturėtume gauti , bet štai Algirdas gauna ? spėju keturios pradinės klasės kaimo mokykloje jam irgi buvo per sudėtingos . Galima suvienyti netgi dvidešimt partiniu nulių  ( iš to sąrašo registruose ) ir vis tiek tai bus tik nulis bet užtai DIDELIS . Bandyti sutelkti kelias nulines partijas į bendra judėjimą reiškia joms visoms viena ir ta patį neperspektyvinį rezultatą ..netgi toms kurios dar turėjo perspektyvos balą teigiama iki jungimosi. Sena liaudies išmintis visada primena „žinok su kuo eini obuoliauti „
.

NS bosai pabėgo nuo šviesuolių balso...       2020-06-14 21:42

NS vedlių neadekvati ranka atmetė ir šių tautos šviesuolių prašymą.

DĖL PILIETINIŲ-PATRIOTINIŲ JĖGŲ SANTALKOS IR BENDRADARBIAVIMO LR SEIMO RINKIMUOSE
2020 m. balandžio 29 d., Kaunas

Gerbiami Centro, Kartų sąjungos ir Nacionalinio susivienijimo partijų vadovai, aktyvieji nariai, kreipiamės nuoširdžiai susirūpinę dėl Lietuvos valstybės ir mūsų žmonių, kaip politinės tautos, egzistencinio tęstinumo.

Yra nemaža tikimybė, jog nei viena minėta politinė jėga būsimuose Seimo rinkimuose neperžengs 5 proc. barjero. Ne todėl, kad minėtos politinės jėgos neturėtų iškilių lyderių ir idėjų. Tiesiog stinga lėšų, užblokuotas priėjimas prie žiniasklaidos, o didelė dalis rinkėjų yra paveikti, netgi apkvailinti oligarchinės žiniasklaidos. Rezultatas, kuomet Seime nebus NEI VIENOS tautinę valstybę, tradicines vertybes ir pilietinę demokratiją ginančios politinės jėgos yra visai realus. Dar po 4 metų jau nebebus ką ginti ir gelbėti. Tautinės valstybės išmontavimą, oligarchinės nomenklatūros ir neoliberalizmo siautėjimą privalu stabdyti nedelsiant. Lietuvos politinės situacijos diagnozė ir vertybės, kurių pagrindu galėtume išlikti, pastaruoju metu bene išsamiausiai buvo apibūdintos V. Radžvilo veikale „Opozicija Lietuvoje“. Vertingų, taiklių įžvalgų yra N. Puteikio ir A. Juozaičio politinėse programose. Tautininkai, nebodami valdžios ir medijų priekaištų,  kasmet organizuodavo Kovo 11 d. eitynes.  Nesuderinamų ideologinių vertybinių priešpriešų tarp minėtų politinių jėgų nėra.

Raginame užmiršti nesutarimus, asmenines nuoskaudas ir kilnių vertybių pagrindu, kurios jau daug kartų išdiskutuotos, viešai žinomos, pradėti derybas dėl santalkos rinkimų kampanijos metu ir bendro rinkiminio sąrašo sudarymo.  Klausimas, kaip išvengti 7 proc. teisinio barjero koalicijoms yra techninis. Pagaliau, surėmus pečius, netgi ir šis barjeras gali būti sėkmingai peršoktas. Svarbu, kad tautiška ir pilietiška rinkėjų dalis matytų susitelkimą tradicinių vertybių ir tautinės valstybės renesanso vizijos pagrindu.

Nėra garantijos, kad trijų politinių jėgų simpatikų balsai automatiškai sumuosis. Visgi, veikiant sutelktai,  didėja šansai, jog patekimo į parlamentą (5-7 proc.) barjeras bus įveiktas. Atsiranda viltis turėti Seime adekvačią politinę jėgą, kuri pradėtų demokratinės tautinės valstybės atstatymo ir tolesnio kūrimo darbą. Net maža frakcija, būdama koalicijoje, gali atlikti reikšmingus darbus. Prancūzijos pasipriešinimo naciams istorija rodo, kad egzistenciškai grėsmingomis, lemiamomis aplinkybėmis susivienyti ir kartu siekti pergalės sugebėjo be galo kontrastingos politinės jėgos – nuo golistų iki socialistų ir komunistų. Kas nežino istorijos, amžinai lieka vaikais. Grėsminga situacija užgulė Lietuvą jau seniai. Ši santvarka, tarnaujanti saviems ir svetimiems galingiesiems ir jau atsikračiusi milijono piliečių, pati neišsimontuos.  Laikas pradėti derybas dėl vienijimosi. V. Kudirkos žodžiais tariant: „vardan tos Lietuvos“.

Tarp mūsų yra neabejingų žmonių, kurie patys tikrai nesibalotiruos rinkimuose ir sutiktų tokį vienijimosi procesą pamoderuoti, patarpininkauti. Žinoma, jeigu tik mūsų pasiūlymas nebus abejingai atmestas.

Prof. habil. dr. Alvydas Butkus
Algirdas Endriukaitis, signataras
Habil. dr. Kazimieras Garšva
Prof. habil. dr. Gediminas Merkys
Leonas Milčius, signataras
Doc. dr. Romualdas Povilaitis
Vilius Puronas, dizaineris

Niekur       2020-06-14 20:42

nebėgiokim. Pirma išmokim lietuviškai. Raigerdas nurodė poemą - pasaką, iš kurios galima išmokti, kad, ,,VEDINAS… idėjOS”, nubėgsi nebent, kaip vaikai sako, statei į s. katei. Verčiau jau ,,paskubėk, Eglužėl”, kol lietuvių kalbai dar neužsimerkė paskutinė diena.

svetys       2020-06-14 17:58

Autoriui
Labai norėčiau, kad Jūs (ir kiti)daug dažniau bėgtumete į REALIZUOJAMAS IDEALIZACIJAS, nei stovom kapstytumėtės KONSTATACIJOSE.

hmmmm -> Pritariu       2020-06-14 14:45

norejau Jusu paklausti, ka turite galvoje, kai sakote, kad NS atims 1-2 proc is kitu demokratu? kas Jusu manymu yra tie kiti demokratai? Dagys ar Juozaitis? ar dar kas?

> 2020-06-14 11:41       2020-06-14 14:21

juliau Milaiti, tai ar Širvintoss, jau amerikos policija veikia?!

Dzeikas       2020-06-14 11:41

Begti ten, kur tikite,kad zmones susitelks ir duos atkirti issukiams.
Eziui aisku,kad idealu buti niekur nebegti , o susitelkus atsilaikyti naujojo amziaus issukiams ir isbandymams ten kur gimei.
Tik ziurint i “bailu elita” , - beje, bailus jis issukiu ir svetimuju, O NE JUSU, atzvilgiu, - dar aiskiau ,kad busite ta valiuta kuria jie atsipirks. Kaip ne karta minejau sita Lietuvos “elito” savybe ivertino zydai, ka jie man nuosirdziai ir geranoriskai paaiskino dar tais 1988m,- linktelejo i apsisnargliavusi buduli nesvariom kelnem ir nevalytais batais mosikuojanti trispalve, - a sitas demokratija ir teisine valstybe statys?
Aisku, komentaruose galima but drasiems ir skeryciotis kaip klounas cirke.Bet pabandysite jus realiai trukdyt elitui (elitas, nes jis JUMS nurodineja ir diktuoja madas, o ne atvirksciai) na atsitiks kaip Drasiui Kedziui.
Siaip as tikiu Valstijomis.Ne visi amerikos policajai ant keliu krenta. Radosi tokiu, kurie tai daryt kategoriskai atsisake (“policininko zetona padesiu, bet ant keliu nesiklaupsiu”). Jeigu kam tamsu, tai pasakysiu,kad JAV policajus tai ne Lietuvos kumeles nesiotojas. Nutraukt karjera Amerikos policijoje LABAI brangus malonumas. Su 90% tikimybe ,kad gyvenymas tavo labai pasunkes, nes tarnyba policijoje labai specializuota veikla. Net sandelyj autokrautuva vargu ar gausi vairuot uz $10/h.
Izraelis irgi seiliu ir snargliu nevarvins. Lenkija….

tas       2020-06-14 11:06

maniakas Algirdas niekaip negali sustoti.
Žmogeli tu varganas, užuojauta tau ligonėli.

Pritariu- autorius tikrai stebina...       2020-06-14 10:35

Gebėjimu ,,pilstyti,,  nuoširdžiai, vaizdingai, gabiai apie bet ką.Tik ne apie esmę.
Esmė- sistemai pergalingi rinkimai- poryt.
Esmė ir tame, kad Radžvilas ir Ko NS sukūrė tam, kad sistema bet kuriuose rinkimuose laimėtų triuškinančiai.
Esmė trečia- NS veikėjai VISIŠKAI nesiruošia rinkimams,atmetę Sąjūdžio patirtį, ir atims 1-2 procentus iš kitų demokratų.
Taip Radžvilo fanatų bendruomenė pasitarnaus, esamų (pagal V.R…),,politinės tautos griuvėsių ,, ir valstybingumo likučių pavertimui dulkėmis…Iš dulkių- eurolietuvių -2024 metais rinkimuose jau nieko teigiamo nebebus. Tad reiškiu nuoširdžią pagarbą autoriui ir NS kūrėjams už ,,puikią,, nevykėlių ir ONS talkininkų- mulkių -strategiją.      s

Ar ne?       2020-06-14 10:25

Ar tik man matosi,kad nei aiškiau,nei šmaikščiau apie valstybės reikalus neparašo beveik niekas.Jeigu tekstas patinka,ar ne būtų gana pritarti ir tiek.Ilgos tirados,ypač vieno toookio su fantazija,taip pabodo,kaip tirštą sriubą skiedžiantis vanduo.Alginamtas Rusteika yra pilietiškumo pavyzdys - aš didžiuojuosi,kad yra tokių vyrų!Pagarba Jam.

Autorius       2020-06-14 8:51

stebina neissenkamu minciu aruodu, entuziazmu ir tikejimu galimybe, kad gaima kazka dar padaryti ir pakeisti Lietuva.Skaitydamas gerbiamao Rusteikos straipsnius, pradedi tuo tiketi.

stasys        2020-06-14 8:11

Autoriui paprasčiausiai trūksta fantazijos suformuluoti esmines jo matomas problemas visuomenėje . Bėgimas nuo ruso ar nuo vakarietišku vertybių turi konkrečias problemos apraiškas visuomenėje , kurias reikėtu apibrėžti . Autoriau ? ar ne laikas nustoti ‘durnių‘ volioti ir apibrėžti tai su kokiais sunkumais susiduria visuomenė  apart tos sriubelės už dyką ..

bėgimo veteranas       2020-06-14 6:23

Bėgti reikia tiesia į Afriką, pas sielos brolius bušmėnus, taip sakant. Prisigaminsime strėlių, lankų ir iečių ir atgal į Žemaitiją... per Kulius, Mižuikius ir Rietavą. Atsikovosime viską, ką praradom per alų ir skalbimo miltelius. Juo lab, kad amerikonai savo „Abramsus“ jau susiviniojo, taip sakant, išsigando ruso ir pridėjo į kelnes.
Taigi, visi keliai atviri! Apsirūpinkite milteliais nuo nuospaudu ir pirmyn!

NS- paranojiški kapituliantai ir bailiai?       2020-06-14 0:29

NS yra paskendusi didybės manijoje, kurios vedliams VISI APLINK yra asilai ir aferistai arba pacientai. Tai tikrai neadekvačių asmenų vadovaujama struktūra. Kiek žinau, nepatyrusi DK gebėjo šioje sistemoje net plyšį rasti, o profesoriškoji NS jau iškėlė baltą vėliavą, net nepirstelėjusi prieš vėją.
Žinau,kad ,,labiau išsilavinusi’’ NS ir jos profesūra neįgali pasiūlyti nei vienos reformos,bent kiek   prilygstančios ,,marginalų’‘(CP ir KS) idėjai riboti politikų kadencijas. NS yra bailių, paranojikų ir nepilnavertiškumo kompleksų kamuojamų asmenų sankaupa, kuri nerodo valios kautis ir telktis su eiliniais piliečiais…Kartoju- V.R. būtų prašikęs Nepriklausomybę,jei būtų buvęs Sąjūdžio lyderiu seniau. Jis dabar prašiks galimybę turėti padoresnių žmonių frakciją Seime, nes yra paranojikas,demokratų skaldytojas ir ne lyderis.V.R, IŠDAVĘS Sajūdžio principus,prašiko net ES mandatą..Tą suprato visi adekvatūs žmonės. NS neįgalūs bailiai bijo šneketis su kitais, bijo bijoti,bijo net prisistatyti komentaruose.Ko jūs ,bailiai, partiją kūrėte, jei kovos ir net kalbėjimosi su piliečiaais ar nesisteminkais bijote?  Sinica prašiko paramą net 3 proc.kartelei- kam tokie neadekvatūs slunkiai ir melagiai kuria partijas ir lenda viršun?  Už keturių metų valstybės neliks,o dabar NS neadekvatai kovon ,net šakėmis stumiami, neina,nors paskui bus per vėlu…...Apgailėtini paranojikai ,bailiai ir impotentai.  Paleiskite partiją,nepavokite dviejų procentų iš kovojančių,ne bailių, ir neteikite vilčių pol.tautos likučiams, jei dar turit savigarbos ir adekvatumo.
A.

Negi       2020-06-14 0:14

dar kam neaišku, kad tas užpuolikas durnius tiesiogine prasme? Na, psichiatrine, jei tiksliau?

Algirdui kuris vis dar neatlyžta       2020-06-13 23:36

Jūsų manijoje yra du akivaizdūs alogizmai:
Labiau išsilavinusių vienijimasis su kvailiais ir aferistais yra toks pat efektyvus, kaip ugnies vienijimasis su vandeniu- tik šnipštas gaunasi.
Jeigu režimą galima būtų nuversti “rinkimais”, tokie rinkimai jau seniai būtų uždrausti.
O trečias dalykas užviršina net ir pirdus du adpektus- NS irgi nėra pajėgūs daryti politiką. Ši akademinė grupelė nuo jūsų godojamų marginalų skiriasi tik tuo, kad visokių puteikių, dagių ar kvazi tautininkų “idėjos” visiškai kvailos, eklektiški kratiniaivarba tiesiog naivuoliams skirti mąsalai, o NS neturi šviežių idėjų ir neturi žalio supratimo kaip idėjas paversti rezultatu.
Todėl karšligiški jūsų svaičiojimai apie stebuklus rinkimuose yra tiesiog nesąmonės. Bjauru, kad savo kliedesius brukate taip agresyviai. Psichiškai sveiki žmonės turi svarbių bruožų, kurių jūs neturite ir padujų- saiko ir susivaldymo. Vienintelis jūsų “talentas”- užknisti negyvai.
Tai gal eikite ir užkniskite kokį bent vieną režimo šulą.

Sąjūdininkas teisus       2020-06-13 23:14

Pasikėlusi NS pavieniui,o dar ir miegodama, prašiks rinkimus juodai.Tiesa, ne pacientams, akis bado?

opiam       2020-06-13 22:46

“Patyręs sąjūdininkas” nekliedi? Tas ponas yra patyręs pacientas.
Tokių pilnos ligoninės.

A. klausimai opūs       2020-06-13 22:39

Kas paneigs, kad A. priekaištai NS lyderiams neteisingi ir neprotingi? Patyręs sąjūdininkas nekliedi, rašo apie faktus ir lyg nemeluoja. Kelia nesisteminių politikų vienybės, sąžiningumo, atsakingumo už rinkimų rezultatus ir kitus sunkius klausimus. Įkyrus, bet adekvatus ir ne bailys.Gi daugelis slapstosi po kaukėmis.

algirdai, aaalgirdai-       2020-06-13 20:49

Negi jums pačiam neatsibodo? Negi neužtenka protelio suvokti, jog jūsų įkyri grafomanija visiems įgriso iki gyvo kaulo?

Kuo traukia globalių temų ,,smėlis'' NS stručius?       2020-06-13 19:18

A.R ,,Taip, esam maži. Taip, nelemiam pasaulio ir ten viskas įvyks be mūsų. Bet galim nulemti savo likimą nustatydami kainą. Mums tik atrodo, kad jie stipresni. Nėra pasaulyje pinigų, už kuriuos galima nusipirkti meilę. Ir nėra pasaulyje jėgos, kuri gali priversti nemylėti.’‘

Manau,jog NS rusteikos,sinicos,radzvilai, šopauskai, bei kokie nors nepartiniai jakimavičiai ir Ko dar turi kiek adekvatumo, kad suvoktų: ,,Taip, nelemiam pasaulio ir ten viskas įvyks be mūsų.”
Suvokia ,bet suokia ,lyg užburti ar opumo prisirūkę, -savaitėmis apie tai, ko negali pakeisti…Iki rinkimų liko vos truputis laiko, bet NS apaštalai visą turimą energiją ir gebėjimus švaisto ne Tėvynės likimo nors nežymiam teigiamam pakeitimui rinkimų būdu..Ne rinkimų programų, reformų ar demokratų sėkmės receptų aptarimui savo infoburbuluose…. Ne kelionėms po miestelius, ne plakatų turinio idėjoms ar žmonių- gyvų plakatų-  paieškai vietovėse..Galop, net ne protrampiškos eisenos su tautininkų,CP,KS žmonėmis organizavimui. Ar bent suorganizavimu sinchroniškos protrampiškų piketų bangos 5 miestuose su savo partiniais ženklais….
Jie,užsidarę  savo keliuose mažyčiuose infoburbuliukuose, kramto savaitėmis tą pačią antiglobalistinę,antiliberalistinę gumą. Iš kurios atrajojimo burbuliukų erdvėje Seimo mandatų bei žinomumo lietuviakalbių tarpe nesusikursi…
Neadekvatų Sambūris (NS), stipriai užsimerkęs, NUOSEKLIAI žengia politinio uodegizmo kursu į savo krachą spalį. Jų 1-2 proc. ,,derlius’’ spalį, nieko laiku nedarant ir dar spjaudant, vicepirmininko Sinicos pastangomis, į kitus ONS oponentus, atims tuos procentus iš bendro galimo Santalkos krepšio..Būtent tų NS į kanalizaciją nutekintų procentų pristigs tai Santalkai iki tvirtų 7 procentų sėkmės spalį...
A.R.:,,Bet galim nulemti savo likimą nustatydami kainą.’‘
Neadekvatų Sambūrio (NS) šulai jau baigia nulemti Tėvynės ir mažųjų ONS oponentų likimą savo didybės ir teisuoliškumo manijos ir be galo aukšta individualistinės siauraprotystės kaina…
A.R.:,,Nėra pasaulyje pinigų, už kuriuos galima nusipirkti meilę.”....Nėra pinigų, už kuriuos NS vedliai galėtų įsigyti kiek Sąjūdžio proto bei vienybės poreikį, jo sieloje neturint…Už jokius pinigus radžvilai ( ar neatsiprašynėjantys už netiesą sinicos) nenusipirks nei krikščioniškos artimo meilės, nei atlaidumo klumpantiems, bet toliau kovojantiems,besiburiantiems kitiems mažiukams- ONS oponentams..Nenusipirks ir meilės Tėvynei, kurią pamažu iškeitė į egoistiškų žynių, teisuolių ir kitus teisiančių teisėjų mantijas…
,, Ir nėra pasaulyje jėgos, kuri gali priversti nemylėti.’’ Teisus Rusteika- nėra tokios jėgos, kuri priverstų Radžvilą ir Ko nemylėti savęs, savo aiškiaregio aureolės ir savo klaidų...Nėra jėgos,kuri priverstų profesorių ir Ko geibstančią nuodėmingą Tėvynę ir artimus myleti labiau nei savo asmenį ir ambicijas? Negi tikrai nėra? smilesmile
O kur bėgti?  Ten,kur meilė Tėvynei, artimui ir blaivus protas bent išnuomojamas…
A.

>> Kisai       2020-06-13 19:06

“Tad atejus butinumui,Zalimo ir Pasilio neklausime mo iseisime ir isvarisime ta gauja is Lietuvos velniop.”
>
> Kaip gerai, kad tas “butinumas” dar nepribrendo. Dar galima ramiai nusnausti kokius 20 metelių, o prabudus “butinumo” jau ir nebeliks.
>
“...KGB buri ne sunku pakeisti i zmones,kurie nori gyventi,kurti ir jaustis namuose,o ne sveciuose”
>
>Įdomu, kodėl brangūslietuvosžmonės per 30 m niekai nepakeitė, jeigu taip lengva?
>Nebuvo “butinumo” ar tiesiog klynai per žemai?
> Kol jūs lauksite “butinumo”, patikėkite, nuopušas abnorigenus ir pakeis - tais kurie jausis čia kaip namuose.
Jau keičia.

Kis       2020-06-13 18:48

miela Ruta,tu jau paveikta tu dvesialienu.Lietuvoje nera nei zemaiciu su suvalkais ,anei dukeliu su aukstaiciais.Tai pasekmes “Neprtiklausomybes"iskovotojo darbeliai,to ir siekiama ir neblogai sekasi.Lietuvoje turi buti lietuviai ir tik lietuviai,jokie patriarchai su veloniai zino kokiomis pavardemis ir kita blusinetoju armija su pavadinimu TS.Tad atejus butinumui,Zalimo ir Pasilio neklausime mo iseisime ir isvarisime ta gauja is Lietuvos velniop.Kantrybe nera begaline,o Burandino ir prisertu KGB buri ne sunku pakeisti i zmones,kurie nori gyventi,kurti ir jaustis namuose,o ne sveciuose savo gimtineje?Jokiu budu nieko negasdinu,tik perspeju,kad neuzsizaistu visos tos drumzles?

tik pas popiežių Pranciškų       2020-06-13 18:00

nes jis yra jęzuitas - patikimesnio ir geresnio nerasta.

kam bėgti? geriau parūkykit.       2020-06-13 17:39

šiandien šūdmaišio ir armonikaitės (liberastų) partija patvirtino partinę programą rinkimams.
partijos programa paslaugiai siūlo išeitį - legalizuoti marichuaną.
tokiu būdu ir taip durnus lietuvius legaliai durninti dar ir kanapių kvaišlais.
kad į galutinę pražūtį eitų visiškai apduję.
manot kad negaus mandatų rinkimų cirke?
ir dar ohoho kiek gaus.
visos juodus dickus dievinačios mergužėlės ir piemengaliai tikrai pabalsuos “uš” pažangą smile
kokie dar “žemaičei”?
patys valgykit tuos labdaros valgyklų blynus.
jaunimėliui reikia “vežančių” skonių.
durnių nepritruks.
sovietmečio glušus pakeis rūkyti idiotai.

Rūtai       2020-06-13 17:11

Miela ponia, mes rašome ne pesimistiškai, o blaiviai.
Ar nepamiršome Nacionaaaalio Susivienijimo?
Hmmmm, labiau panašu, jog tie ponai patys pamiršo, kad jog “susikūrė”, nes kaip vien plepėjo iki “susikūrimo”, taip vienodai “sėkmingai” tą veiklą tęsia ir toliau.
Žemaičiai? Skęstantis ir už šiaudo griebiasi. Kas tingi ir laukia mistinių gelbėtojų, katrie viską padarys dykai,tie visa ras kuo įtikėti.
Na o viltis, kaip žinia yra durnių motina.
Kita vertus, džiugu, kad nesijaučiate našlaite. Bent tiek gerai. smile

HAU       2020-06-13 17:03

Algimantai, nebėkim niekur. Būkim čia, būkim žemaičiai

Rūta       2020-06-13 16:54

Labai jau pesimistiškai ir Autorius rašo, ir komentatoriai. Gal pamiršot, kad susikūrė Nacionalinis Susivienijimas? Ten irgi yra Žemaičių. Ten visos mūsų viltys.

mat       2020-06-13 16:36

Rusiškam moozgojobui Proxodimcui tai viskas aišku -
litovcai turi bėgti į Matuškos glėbį,
ten juos Ordos mongoloidai pamylės per visas kimenimateris.

Prašalietis       2020-06-13 16:16

Tikri “tautiniai patriotai” visais laikais kažkur nuo kažko arba bėgo arba dairėsi kur bėgti. Šiandieninio “patrioto” užsiduodamas klausimas- Kur bėgti?- yra daugiau nei juokingas.“Tautinių” variotų patyrimas šioje srityje yra didžiulis, belieka šį patyrimą prisiminti. Pavyzdžių kiek nori: Smretona prieš antrą karą su sutartimis vienu metu bėgo ir į vakarus pas Hitlerį ir į rytus pas Staliną, galiausiai su nuosavu čemodanu pabėgo per upelį; Lansgrybių šeimynėlė bėgo ir į vakarus, ir į Australiją, galiausiai parbėgo į tarybinį Kauną pas Sniečkų. 1990 metais išlikę Lansgrybiai su “patriotiniais” KGB-istais ir profesionaliais “tautiniais” komunistais pamatė, kad atėjo laikas vėl bėgti į vakarus. “Tautinio patriotinio” bėgimo profesionalumą pademonstravo Grybauskų Dalytė, kuri niekur didvyriškai niekur nebėgo nuo Burokevičiaus sojūzinės komunistinės platformos iki paskutinės minutės, bet kai pradėjo bėgti, tai perbėgo užtrukdama ir JAV, ir Briuselyje, ir prezidentūroje… O kur dar minios 30 metų į visas keturias puses bėgančių profesionalių “tautinių ir patriotinių” komunistų, užsislapstinusių 75 metams KGB-istų ir t.t. Taip kad Rusteikai yra nesolidu užduoti sau ir kitiems šiandienos “tikriems patriotams"tokį paprastą iki primityvumo klausimą - Tai kur dabar mums, po velnių, bėgti?

itin realistinis tekstas       2020-06-13 16:12

A.Rusteika:
Kam nukariauti šalį, kurią gali nebrangiai nusipirkti?
Respublika, birželio mėn. 09 d.
07:01:30
  “Tai dabar pilietiškieji Amerikos piliečiai dar savaitę tampys tą policininko netyčia prismaugtą narkomaną, prievartautoją ir recidyvistą po miestus, kad tik viskas tai šaliai blogiau būtų.
Gal dar ekologiškiau pabalzamuos ir dar mėnesį kitą pavežios parodyti po Mišių prie bažnyčių?
O gal ir mauzoliejų pastatys, o JTO su PSO pakelbs kokią antifašistinę telikų ir kedų privatizacijos dieną pašalpinėms mažumoms išdaužytose parduotuvėse?
Na, o mūsų elitas jau pasirinko.
Jie visada pasirenka tai, kas labiau apsimoka - argi vergui svarbu, kas šeimininkas?
Juk esam drąsi šalis, kuri nė karto nebuvo ginklu nukariauta.
Visas nepriklausomybes praradom taikiai, vegetariškai, kaimynai mus draugiškai pasidalino ar šiaip protokolus pasirašė, o mūsų seimai patvirtino.
Muziejuose galit pažiūrėti perbraižytus žemėlapius, kur nė vieno mūsų parašo, ir seimų nutarimus, kur vien mūsų parašai.
Pasikartosiu - kam nukariauti šalį, kurią gali nebrangiai nusipirkti?
Dabar prasidėjusiame ir vykstančiame pasaulio perdalinime tautos žiedas vėl pasirinko tą, kuris geriau užmokės, kurio ranką, kvepiančią pašaru, gerai atpažįsta.
Argi ne taip, už mūsų pinigus išlaikomi visuomeninio manipuliuotojo žurnalistai ir ordinuotieji dvaro apžvalgininkai?
O prezidentai bei premjerai ir taip nepraleis progos patylėti.
Mes dalyvaujame Amerikos rinkimuose ir prasidedančiame pilietiniame kare aršiau už amerikiečius.
Ir tai teisinga, nes ten dabar sprendžiasi krikščioniškos Vakarų civilizacijos, Europos ir mūsų šalies ateitis ilgiems dešimtmečiams.
Ir mūsų elitas pasirinko klūpėti.
Atsiklaupkim visi prieš tą, kas ateina.
Praėjusioje imperijoje, kurioj buvom jauni, niekas ja netikėjo ir į demonstracijas eidavo iš prievartos ir baimės, širdy ir savo rateliuose pasišaipydami.
Dabar jaunimas nebesijuokia, į naujosios imperijos šauksmą atsiliepia visa širdimi ir įsiaudrinimais negiliuose smegenų raukuose.
Ir žengia į proto sutemas iš įsitikinimo, džiaugsmingai, jausdamiesi esą didvyriai.
Būna nelabai reikšmingų įvykių, kurie kaip kraujo tyrimas parodo tikrąjį vaizdą. Baili valdžia, parsidavusi žiniasklaida, abejinga visuomenė ir užzombintas jaunimas.
Pafrontės kolonija, kurios elitas pasirinko susinaikinimą, nebeturi ateities. Nusiraminkit, jei/kai bus priimtas sprendimas dėl mūsų, nieko blogo neatsitiks.
Ir nebus jokios haubicų kanonados - mus tiesiog mandagiai informuos.
Staiga prasidės visuotinė, įprasta isterija iš ekranų, porą savaičių paamsės portaluose politologai ir visi supras, kad taip reikia ir labai labai gerai. Padidins dar truputį pensijas, neviešai visiems vietos genčių seniūnams ir burtininkams duos išlikimo garantijų.
Na, o tų, sovietine nostalgija sergančių, senių su trispalvėmis niekas nė nepastebės, kaip ir iki šiol.
Atveš skalbimo miltelių, alaus ir drausmingai eilinį kartą nužygiuosim į šviesią mūsų ir jūsų laisvę.”

lemingas       2020-06-13 16:01

A davai bėgam į ežerą ir nusiskandinam.

šakalienės vyras, (patinas)       2020-06-13 15:58

-O mes į šiaurę trauksim, o mes į šiaurę trauksim!
Ten norivergų Fyrlighta duos mums babkių smile

Bėgti       2020-06-13 15:50

tik pas velnius.

dar vienas kaimynas-       2020-06-13 15:44

is Joniskelio, o tai irgi Pasvalio rajonas. O juk kazkada buvo Birzu apskritis. Malonu tureti protingus ir patriotiskus kaimynus. Taigi, mes ne vieni.
O Algimantui aciu uz viska, ka parasote. Skaitau ir siela atsigauna. Arba privercia labai rimtai susimastyti.

Raigerdas        2020-06-13 15:42

Čia gerbiamas Algimantas Rusteika papylė balzamo ir, galimai,  ne vienam žemaičiui širdelė apsalo nuo tokių malonių žodžių:“O gal vieną kartą per tūkstantmetį pabandom niekur nebebėgti? Kaip žemaičiai, kuriuos Vytautas Pirmasis N kartų kryžiuočiams pardavė – ėmė, po velnių, ir nepasidavė nei parsiduodavusiam N+1 kartų dėl sosto valdovui, nei dvasingiems pirkėjams iš Vakarų?”. Iš tikrųjų lietuviai arba litvinai galėtų iš žemaičių daug ko pasimokyti, bet yra daug geriau, jeigu tos tautos sujungusios savo jėgas, pradėtų kurti tą sėkmingą bendradarbiavimo erdvę, kuri gali tapti viena iš stipriausių ekonominių ir dvasinių jėgų visoje Europoje. Rusijai pasisekė suskaldyti tą galingą LDK per Ukrainą, ir tik dabar, praėjus jau šimtmečiams, nors ir sunkiai, bet pradedama suvokti, kad lietuviai ir yra tie tikrieji broliai tiek ukrainiečiams, tiek baltarusiams. Ir tam nemažai pasitarnavo mūsų Karaliaus Gedimino išmintis, o tuo tarpu į “tikruosius brolius” besitaikantis rusas, pasirodo yra veidmainis ir plėšikas, vis besirengiantis į tuos “skriaudžiamos tautos” rūbelius. Iš tikrųjų jau nuo XV amžiaus (o gal ir anksčiau) šitoje tautoje nuo pat vaikystės yra pradedama aiškinti vaikams tokia idėja, kad “neapgausi - nepragyvensi”. Tas posakis ypač buvo gyvas sovietmečiu. O dabar tai tapo Rusijos politikos vienu iš kertinių akmenų. Ne tik LDK, bet ir daugybė kitų  valstybių nesugebėjo perkasti šitos veidmainiškos Rusijos politikos ir Vakarai neperkanda šito iki pat šiandien. Bėgome nuo komunizmo ne mes, o mūsų valdantysis “elitas”. Sunaikinus mūsų karalių aristokratiškąją ir gana išdidžią kultūrą, į tautos “vedlius” prasibrovė viską pirkti ir parduoti pasiruošę Moljeriško tipo “miesčionys”. O tauta, gyvendama okupacijos sąlygomis, praktiškai nustojo vystytis, nes nebebuvo ŠVIETIMO sistemos. Taigi, Tamsoje išaugintas “elitas” išmoko tik pamėgdžioti kažką svetimo. Vyrai-ąžuolai pradėjo nykti, o jų vietą užėmė drebulės ir karklai… Su Lietuva įvyko reali tragedija, kokia yra aprašyta “Eglėje - žalčių karalienėje”. Tautoje buvo sunaikinta pati pagrindinė žmogaus teisė - tai yra pasirinkimo teisė. Išnyko išmintis, išnyko tie, kurie tą tautos IŠMINTĮ perdavė iš kartos į kartą. Paskutinis mohikanas buvo Vydūnas. Ir štai šalį valdo tie Moljero išjuokti mėsčionys dar XVII amžiuje, bet mūsų tautai jie tinka. Mūsų tautos valdantieji sprendžia iškilusias problemas panašiai taip pat, kad jos buvo sprendžiamos Liliputijoje, aprašytoje J. Swifto “Gulivero kelionėse”. Reziumė būtų tokia, kad niekur nereikia bėgti, o reikia vėl iš naujo mokytis būti savimi. Bet tam reikalinga laikmetį atitinkantį Švietimo sistema. O ji yra okupuota tų pačių Moljero miesčionių. Tuos Tartiufus su visa jų išsiplėtojusia gimine reikia iš ten vyti ir kuo anksčiau tai bus padaryta, tuo geriau bus mums visiems.         

Algimantas       2020-06-13 15:08

ima vis labiau patikti. Sarkazmas užmušantis. Be to, pasvaliečiui labai malonu sužinoti, kad jis kaimynas, biržietis. Laikysimės.

Birutei       2020-06-13 14:57

Čia ne humoras. Tai nuosprendis.
Nes veršiai į skerdyklą eina nuleidę galvas.
O ne veršių yra per mažai, kad veršius išğelbėtų.
Juolab kad veršiams tos pagalbos ir nereikia.
Paėst, išgert, pamiegot ir pašikt- populiacija poreikams neišranki.
Svarbu nemokamai ir daug.

Birute       2020-06-13 14:33

Aciu,uz str.Autoriui.Gerai ir su jumoru,aciu.Tikra tiesa.


Rekomenduojame

Algimantas Rusteika. Apie karą, kurio nebus

Nuo bačkos. Andrius Navickas, vienas iš naujojo Partnerystės įstatymo autorių – apie krikščionybę, meilę ir naujuosius inkvizitorius

Ramūnas Aušrotas. Pora pastabų dėl koalicijos partnerių (!) rengiamo Partnerystės įstatymo projekto

Nida Vasiliauskaitė. Ką atsakyti žmogui, kuris yra „pasiryžęs aukoti dalį savo laisvės vardan bendro gėrio“?

Vytauto Sinicos pozicija LRT diskusijoje su Tomu Vytautu Raskevičiumi dėl vienalytės partnerystės projekto

Gertrūda Jolanta Juchno SF. Reikia dalyvauti, nes jei nepaprašysime atsižvelgti į Tautą, kito Maršo jau nebebus

Replika. Romualdas Žekas. Rafinuotas bandymas apgauti

„Neredaguota“ pokalbis su Nida Vasiliauskaite. Žmonių balsas

Dėl pasisakymų organizatorių vardu: „Didžiojo Šeimos Gynimo Maršo 2021“ organizacinės grupės pranešimas žiniasklaidai

Iš skaitytojų pašto. Pranas Kaladė apie Laisvę ir „laisvę“

Paulas Stametsas: Išgydo net vėžį – nepažintas grybų pasaulis

Kardinolas S. Tamkevičius palaiko „Šeimų maršo“ idėją: „Ginant principines vertybes Bažnyčia stovės mūru“. Kunigų R. Grigo ir A. Valkausko pozicija

Andrius Švarplys. Į ką lyties ir diskriminacijos nęsamonės perdaro Ameriką: gimsta naujoji CŽV

Herta Burbė apie „galimybes“: vasarą paplūdimyje

Vytautas Sinica. Bažnyčia draudžia katalikams balsuoti už partnerystę (ir A. Navickas tą žino)

Brolio Arūno Peškaičio žinia: Pranciškonų ordinas draudžia broliui Pauliui Vaineikiui dalyvauti Šeimų gynimo marše (papildyta)

Nuo bačkos. Andrius Navickas: Taip, aš palaikau Partnerystės įstatymo priėmimą

Kastytis Braziulis. Ar pritariu šeimų maršui? Taip, be abejo, nes…

Nida Vasiliauskaitė. Klausiate, ką daryti? Paklauskite piliečių

Jarūnė Rimavičė. Atsakymai į klausimą, nuo ko ginama tradicinė šeima Lietuvoje

Andrius Švarplys. Pagaliau yra alternatyva „Dviračio Žynioms“

Romualdas Žekas. Lavono gaivinimas

Jolanta Blažytė. Aūūū, Greta!!! Kur tavo „How dare you?“

Nida Vasiliauskaitė. Dabar išties pabūsiu – pirmą kartą – radikalu

Papunkčiui. Vytautas Sinica apie elitizmą

Vidas Rachlevičius. Dvi šalys nesitaiksto su Kinijos užmačiomis Pietų Kinijos jūroje – koks bus šios atsakas?

Vytautas Radžvilas. Klausimai maršo išvakarėse

„Neredaguota“ pokalbis su Adu Jakubausku apie istoriją ir politiką

Kunigas Arnoldas Valkauskas: pilietinių iniciatyvų reikia, kad valdžia neužmigtų

Gerovės valstybė? Antanas Buračas palygino

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.