Sveikatos apsaugos politika

Algimantas Rusteika. Šie metai paleis ir griūties, ir apsivalymo mechanizmus

Tiesos.lt redakcija   2020 m. kovo 13 d. 14:26

36     

    

Algimantas Rusteika. Šie metai paleis ir griūties, ir apsivalymo mechanizmus

Viešojoj erdvėj dabar klaidžioja trys primityvūs vaizdiniai, pagal kuriuos galima testuoti žmogaus naivumą(ramūs, bet įtikėję) ir durnumą (aršūs ir kanda). Vienas - kad tai pasaulio pabaiga, kitas - niekatokia, viską sugalvojo farmacininkai ir išpūtė žinasklaidos isterija, trečias - virusą laboratorijose sukūrė specialiai sau patys kiniečiai ar amerikonai. Kadangi tai religinio tikėjimo dalykas, su tuo diskutuoti beviltiška.

Šio viruso niekas neatrado tik jam atsiradus. Kol Kinijoje buvo atkreiptas dėmesys į padidėjusį mirtingumą nuo netipinio plaučių uždegimo, kol tie įtarimai buvo tikrinami ir atrastas sukėlėjas bei paskelbta epidemija, praėjo nežinia kiek laiko, per kurį kiniečiai šventė savo Naujus Metus ir milijonais važinėjo į svečius ir po pasaulį.

Tikėtina, kad ir dabartinis jų “epidemijos suvaldymas” yra daugiau statistikos ir vienpartinės diktatūros valstybės propagandos rezultatas, kai statistikos kriterijai kaitaliojami kelis kartus. Nuo SARS epidemijos laikų, kai slėpti tikruosius skaičius buvo įprasta praktika, ši valstybė vargu ar labai pasikeitė.

Kol susergi(jeigu iš viso susergi), praeina pora savaičių, kurių metu platini virusą. Didelė dalis serga, platina ir pasveiksta to net nepajutę. O pasveikę visi dar beveik mėnesį yra viruso nešiotojai ir platina toliau. Ir virusas plinta ne vien “oro lašeliniu”, o visais įmanomais būdais.

Nereikia būti specialistu - kiekvienas, bent kiek suvokiantis medicinos abėcėlę, supranta, kad apsisaugoti nuo kontakto su šiuo virusu nėra jokių, na absoliučiai jokių realių galimybių, tai kiekvienam iš mūsų tik laiko klausimas. Visa, ką daro medicina ir valstybės tarnybos, gali tik sukėtinti pandemijos plitimo greitį. Ir nieko daugiau. Gydymo nėra, todėl persirgsim visi, kaip ir įprasto gripo atveju.

Masinis protrūkis neišvengiamas ir prasidės greitai, situacija keisis kasdien ir žaibiškai. Taip, sistema dabar viską daro teisingai - tol, kol yra tik pavieniai atvejai. Kai prasidės masiniai, viskas pasikeis. Nes jokios valstybės, ne tik mūsų, sveikatos apsaugos sistema tokiems atvejams, kai per trumpą laiką suserga dauguma, nėra ir iš principo negali būti pritaikyta, parengta ir būti 100 % efektyvi.

Tarkim, mažoje šalyje maksimum 100 reanimacijos vietų su dirbtine plaučių ventiliacija ir kita gaivinimo ir gyvybės palaikymo įranga. Kiek jų ekstra atveju dar galima operatyviai parengti? 50? Dar 100? O ką sistema darys, kai susirgusių sunkia forma ar mirštančių, kuriuos dar galima išgelbėti, bus 1000? Ar 3000?

Tada įsijungs išlikimo instinktai ir interesai. Dalį gelbės tų, kurie turi galią priimti sprendimus ar pagal jų duotus nurodymus, kitą dalį tų, kurie susimokės. Arba pagal karo lauko medicinos principus, kurie bus taikomi subjektyviai ir selektyviai. Tie, kurie liks už borto, nerūpės niekam ir bus patys kalti. O jei išeis į gatves - nupirkta vandens patrankų.

Propaganda kaltins visus, tik ne sistemą. Kalčiausi bus tie, kurie ne laiku, ne vietoj ir ne taip nusičiaudėjo, kažką pažeidė ar paskubėjo pirkti, norėdami apsaugoti save, savo vaikus, mylimuosius ar pasenusius tėvus.

Ir visi, kas tik gali pasipelnyti, iš to pasipelnys. Nuo farmacijos magnato iki kiosko prekiautojo, nuo vaistinės pardavėjos iki politikos lyderių - vieni pinigais, kiti reitingais, kurie vis tiek grandinės gale pavirs pinigais.Tai normalu, beje, nesipiktinkit.

Iš esmės pagal pandemijos eigą tai yra tik kažkas panašaus į naują gripą ir tiek, nors viruso forma kitokia. Mirtingumas atrodo didesnis už įprasto todėl, kad ne visi, o tik kliniškai pasireiškę, tiksliai testais diagnozuoti (testuojama labai maža dalis) ir kritiniai atvejai yra registruojami - jei būtų tiriami, laboratoriškai tikrinami ir patvirtinti visi, pamatytume, kad mirtingumo procentas daug mažesnis.

Tai kas čia blogo? Neišvengiamai anksčiau laiko išeis silpnieji, tie, kurie turi problemų, bet galėjo dar ilgai būti su mumis. Gali būti, kad tai esate jūs asmeniškai arba jūsų mylimi ir brangūs, be kurių neįsivaizduojat gyvenimo. Juos ir reikia saugoti ir apsaugoti.

O dauguma persirgsim to net nepajutę. Turėsim dar vieną sezoninį virusą, bus sukurta vakcina ir tie, kurie čia liksim, kitais metais gal galėsim apsisaugoti nuo mūsų asmeninio pasaulio pabaigos ir gyventi toliau. Antivakseriai galės nesiskiepyti - pasaulyje durnumo truputėlį sumažės. O mes saugokim tuos, kuriuos mylim.

Tų, kurie praeisim išbandymus, laukia nauji. Godus bankų, finansų magnatų ir korporacijų pasaulis seniai viena koja balansuoja ant ekonominės bedugnės krašto. Praėjusi krizė buvo užgesinta nuskausminimu - tuščiais pinigais, praktiškai nei viena iš jos priežasčių nepašalinta. Pandemija tiesiog paspaus raudoną mygtuką.

Nei žmogus, nei valstybės, nei pasaulis negali visą laiką gyventi skolon, už viską tenka kada nors susimokėti. Šie metai paleis ir griūties, ir apsivalymo mechanizmus. Visiems teks ištraukti galvas iš smėlio. Apmaudu tik tai, kad lengviausiai išsisuks tie, kurie ne tik šią situaciją sukūrė, bet ir iš jos pasipelnys.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kis       2020-03-25 10:16

gerai butu,kad sie zodziai patektu Dievui i ausi.Ventili atidariau,slegi nuleidau,bet pilnai garo neleidziu,nes tokia zmogaus prigimtis,o gal…...

stasys        2020-03-16 10:02

Taip terorizmas išties juokingai atrodo prieš ta pandemija . Ir kas galėjo pagalvoti jog visos iki to imtos naudoti priemonės bus tokios neefektingos prieš tai ka šiandiena matome pav. Italijoje ? Ar taip gali būti jog pandemijai nuslūgus vakaruose iškils nauja saugumo grėsmė ..kai teks sugalvoti priemones kovoti su nematomu priešu . Manau jau įrodyta ..jog pažanga privalo keliauti su saugos priemonėmis kurios apsaugo pačia visuomene nuo tendencijų  susinaikinti savos pačios rankomis.  Dučės Rusteikos “religija”  2020-03-15 23:20 >  Tai kas nenužudo tautas daro jas stipresnėmis . ..puiki proga ES pasitempti ?

Dučės Rusteikos "religija"       2020-03-15 23:20

Biometrinė čipizacija kovoje prieš islamo terorizmą nebuvo “religija”, kada terorizmas išgaravo, o visos apsaugos nuo terorizmo priemonės, “laikinai” apribojant laisvę ir reguliuojant kiekvieno kiekvieną žingsnį iki pat teisės netekimo į savo banko sąskaitą, suvešėjo iki tobulumo ir išliko!
Dabar atsirado baisaus globalinio (žinoma, ne dirbtinio, nes tai “religija”) viruso pavojus, todėl reikia riboti judėjimo laisvę kovai su virusu (Vokietiją, atvirumo visam pasauliui pradininkė, UŽDARĖ savo sienas DAR IKI VIRUSO!). Bet nebebus viruso, o sienos “Europoje be sienų” ne tik liks, bet išplis ir į vidaus keliones: be valdžios leidimo niekur! juk bet kada atsiras naujas virusas!

stasys        2020-03-14 18:59

2020-03-14 17:16 .. Matyt nemokate skaičiuoti arba skaityti .. Cit. 15 min. ‘Patarėjas teigė, kad apie 60 proc. JK populiacijos – apie 40 mln. žmonių – turi užsikrėsti koronavirusu, kad visuomenė įgytų imunitetą.‘ ..leiskite paklausti o koks letalinis lygos procentas susirgusiu ?  0,6 proc. optimizmu ..nuo 40 milijonu lygu ... Berazumiai ten toje JK .

Geras straispnis,       2020-03-14 17:16

nors retai tokių būna,15 min.Kaip reaguoja britai.Jie gyvena įprastą gyvenimą,nusiteikę,kad daug sirgs ir, svarbiausia ,pasirūpinti pažeidžiamiausiais.

Greit bėgsit       2020-03-14 16:30

atgalios, kai iš ten pavarys kurt Naujos Lietuvos be kolchozų milijonierių ir CK sekretorių medžioklių varovų žentų ir anūkų.

!!!!!        2020-03-14 15:46

Europos sąjunga, padėdama grybauskinių valdymo, nuleido trečdalį Lietuvos kraujo, t. y. išsitrėmė trečdalis Lietuvos, čia likusioji didžioji dalis gyventojų yra skurde, žmonių  atskirtis tapo didžiulė. Nusilpusi tauta yra lengvas grobis. Delfis, LRT rašo straipsnius, kurie dar labiau skatina Lietuvos nykimą, plauna smegenis, absoliučiai tyli, nors reikia skambinti pavojaus varpais!!!

Išmanusis virusas,       2020-03-14 15:34

dirbtinai sukurtas pensininkams sunulinti, kad liktų tik už liberalus balsuojantis jaunimėlis, ar taip reiktų suprasti?

Tikrasis virusas       2020-03-14 15:27

Didžiausias virusas tai šimtatūkstantinės minios nelegalių musulmonų, kurie griauna Graikijos sieną, tuoj bandys ir Vengrijos sieną ir visas įmanomas Europos sienas. Ar Europos kariuomenė pasiruošus, ar pakankamai sienos saugomos iš visų pusių? Nes jei šalys nepasiruošę, tada tai bus tikra “koronės pandemija”, kokios Europa dar nematė...

stasys        2020-03-14 14:40

2020-03-14 12:48 . Gal Jums paprasčiausiai trūksta drąsos pripažinti ta faktą kad autorius dažniau nusišneka nei kalba esme ..? Va ir šios pandemijos atveju susiranda sau patogia viršpelniu savoką .. siekiu paspekuliuoti apie nauda ir bėda .

O kas buvo ?       2020-03-14 12:48

Kas sukūrė virusus prieš 100 metų? Bent jau iš Simonaitytės knygų žinom apie baisias mirtis Klaipėdos krašte.Kas buvo kaltas tada?Labai visi protingi,tokie iškalbingi ir šmaikštūs,apie nabagėlį stasį jo dideliam džiaugsmui sukasi visi komentarai,o geriau už Algimantą ir Rubavičių nė vienas neparašė.Netausojam žemės,nemylim artimo,viskas tik GAMINKITE,PIRKITE,RYKITE ir KAIFUOKITE.Ką sėjom,tą pjausim.

Koronė 2020       2020-03-14 11:22

Bankas tai jėga - pamažins žmoniją Trečiajame virusiniame.

laivas plaukia toliau       2020-03-14 10:56

pasipelnys, kaip visą laiką labiausiai nusipelnę smile  po 2009 metų bankų krizės 80 Voltstryto top menedžerių išsiimokėjo sau po maždaug milijono dolerių premijas, nors krizė buvo užgesinta mokesčių mokėtojų piningais (daug kurių atsidūrė gatvėje, nes nepajėgė mokėt hipotekos).

Prašalietis       2020-03-14 10:32

Algimantas Rusteika. Šie metai paleis ir griūties, ir apsivalymo mechanizmus….
Mažytis diletanto pastebėjimas- griūties ir apsivalymo mechanizmai buvo paleisti po 1985 metų. Ir kaip dar tais laikais sakė vienas liaudies išminčius šie mechanizmai vadinosi: ūskorenije, po to sekė gos prijomka, po to perestroijka, po to perepalka, kuri, visų persivertusių ir nusidažiusių įvairiomis “politinėmis"spalvomis komunistinių ir KGB-istinių “tautinių patriotų“džiaugsmui, tęsiasi ir po šiai dienai. Apsivalymo pabaiga bus, kai ateis po perepalkos periodo periodas šio liaudies išminčiaus pavadintas “pereščiot naselenija”.

HERALD       2020-03-14 9:24

Žiauriai adekvatus straipsnis, A.R., kaip visada, taiko į dešimtuką. Belieka tikėtis, kad gripo proveržis nebus baisus.

Tai panašu       2020-03-14 8:27

į Preventyvinį smūgį Europai, kad ši nebandytų konkuruoti - netaptų laisva ir nepriklausoma. Bevardi, o pats kokios pasaulio dalies patriotas? Akivaizdu, kad ne Europos. Žinoma, tam nepritaria nei mokslų daktarai ane prapiesoriai, ypač Bevardis Milaičio drapalintojas čia. Kagebizuoja mus ir nemirksi tas Langų majoras arba Sovietsko felčeris.

> 2020-03-14 4:16       2020-03-14 6:58

Eik prie V. Rubavičiaus straipsnio, ten be dviejų kagėbistų juliaus Milaičio ir stasio yra dar vienas pasipizdavotojas – Tomas Jakutis.

tfu, bl... ir čia virusas       2020-03-14 4:16

dviejų saugumiečių pasip9zdavojimas vietoj baltų žmonių komentarų.

Jūs Gorbio       2020-03-13 20:28

“perestroikininkų” veteranas ar Juozaičio dūmų atstovas čia?

stasys        2020-03-13 20:02

Sąjūdžio veteranas A. > Jus keistuolis . Matyt pas tamsta internetas įjungiamas tik penktadieniais ..smile

stasys        2020-03-13 19:58

cit .“Kažkaip jau viskas čia per daug dėsninga pagal fizikos dėsnius ir ne tik - invazija, “Koronė” ir dar kai kas prie to pačio, neatrodo? ” ... Rusijos įvykiai tikrai neramina .. atsidarau Sirijos interaktivu įvykiu žemėlapi o ten ‘štilius’  smile)
syria.liveuamap.com/  .gal Tamstos žodžiuose iš tikro yra peno minčiai ..“ir dar kai kas prie to pačio ” ..smile)

NS vedliams solidarumas svetimas?       2020-03-13 19:36

Protinkim NS šulus, kol nevėlu…:):)
Atkreipiu permainų siekiančių dėmesį į eilinį neadekvatų, kenkiantį ir demokratų stovyklai ir minimaliai jų sėkmei spalį, NS pirmininko pavad. V. Sinicos poelgį...Visuomeniški žmonės, ar jums nekeista, kad V. S. taip ir nepatalpino propatria.lt portale informacijos apie patriotines eittynes kovo 11 dieną? (Primenu, kad ir jo , švelniai tariant, neadekvatų džiaugsmą Panevėžyje, pakiliai pranešant, kad NS šulai 3 procentų kartelės palaikymo bei įvedimo nelaikė svarbiu klausimu….)
Kaip patyręs Sąjūdžio veteranas ir nemeilikaujantis nekonformistas smilesmile,  teigiu- susidaro įspūdis, kad jaunas, gabus, išprusęs, vertybiškas, bet nesavikritiškas politikas demontratyviai stengiasi, kad patyrę visuomenininkai jo pavardę mestų velniop iš geriausiųjų penketuko sąrašo rinkimų biuletenyje…Niekada nebalsuosiu už žmones, kurie ne tik neprisideda prie ONS oponentų stovyklos telkimo, bet demonstratyviai FAKTIŠKAI talkina ONS lageriui, būdami nesolidarūs su kitomis nacionalinėmis, demokratinėmis pajėgomis.
Kaip kontrastą keistai V. Sinicos elgsenai, pateikiu tiesos.lt administratoriaus L. Šopausko adekvatų elgesį ir ištikimybę demokratų, antiglobalistų solidarumui. Gerb. Šopauskas, nors ir vėluodamas ,nors tik kovo 11 rytą, bet patalpino info apie patriotines eitynes.
Dalyvaudamas eitynėse , nors nesu tautininkų partijos šalininkas, nemačiau jose NS lyderių. Tai tegu lieka jų sąžinei ar taktikos supratimui, nors net CP aktyvas nepabijojo ten dalyvauti ir tuo užkliūti sistemai…
Jei propatria.lt administratoriaus, NS pirm. pavaduotojo V.S. elgesys dar galimai suderintas su pirmininku V. R. , tai galima spėti, jog NS viršūnės jau renkasi individualistinį kelią į katastrofą spalio rinkimuose. NS bosai ,mesdami beprotišką iššūkį galimai demokratinių jėgų bendrai koalicijai rinkimuose,  ONS blokados salygomis ,be abejo, pelnys šnipštą- 2-3 procentus balsų...
Kas viešai spjauna į Sąjūdžio deklaruotą geros valios žmonių vienybės (solidarumo), nesiskaldymo principą, tas renkasi pralaimėjimo ir saviizoliacijos kelią. Negi NS šulai jau viešai pasirinko narciziškumo ir teisuoliškumo šunkelį, kuris rudenį baigsis jų pačių raudomis ir prakeiksmais sistemai, bet ,vėl, gink Dieve, ne savo užtarnauta saviplaka…??
Kaip gali ko nors politiniame lauke pasiekti veikėjai, numojantys ranka į gyvybinės svarbos klausimus?
Sąjūdžio veteranas A.

Tai gerai,kad per kraują       2020-03-13 19:33

išliko rajonų ligoninės.

Va, va, Stasiuk,       2020-03-13 19:26

aš ir manau, kad buvęs Lietuvių pragaras mums geriau - arčiau dūšios. Stokholmo sindromas pas mus akivaizdus, kaip ir Koronė 2020. Yra tik viena problemėlė, kad mūsų estradinės melodijos daugumoje ne lenkiškos kilmės, o kokios? Giminingos kam arba nuo ko kopijuotos? Vokiečiai griuvo kaip konkurentai ko, kokių šalių? Sovietinėje armijoje irgi buvo garbinga, pavyzdžiui, 26 “diedams”, ratu sustojus, užspardyti nepaklusnų salagą, sakykime taip, ką manai? Na, o “Koronę 2020”, manau, italai įveiks ir suklestės, uždarę Europos sienas. Graikai laikosi stipriai ir palinkėkime jiems atlaikyti tą invaziją. Kažkaip jau viskas čia per daug dėsninga pagal fizikos dėsnius ir ne tik - invazija, “Koronė” ir dar kai kas prie to pačio, neatrodo?

stasys        2020-03-13 19:07

Stasiuk, 2020-03-13 18:25 > Abejoju , vokiečiai jau tiek kartu istoriškai griuvo ir vėl stojosi ..kad pagrįstai galima imti įtarti jog tas atsparumas problemoms pas juos genuose įrašytas . Tai kad Lietuva pasislinko arčiau Lenku su savomis problemomis tikrai nėra blogas ženklas ? Tas tautas vienija bent jau bendros bėdos ir nesutarimai .. o kaip ta vienį apibūdintumėte pats su Latviais ir Estais ?.  Ar pastebėjote kaip Lietuva ,paskutinį pusmeti ,  nutolo nuo savo Baltijos kaimynių ? ir tokie procesai vyksta ne tik politikoje ..Vartau viena iš leidiniu viešinanti karinės technikos tematika naujienas ,..o ten kukli žinelė.. Estai patraukė Latvius arčiau Suomijos gamintoju ir jau steigia bendra koncerną motorizuotai pėstininku mašinos koncepcijai su „Patria“ ir SIA „Unitruck“ kurti .Atrodo kas čia tokio ..kita šalis kiti ‚žaisliukai‘ ..  bet juk viskas ir prasideda ..nuo to meškino smėlio dėžėje . Atspėjai ..tokios močiutės nesu turėjęs , bet gal tai pliusas o ne minusas .smile daugiau saldžiu pyragaičiu .. ir jokiu kopūstu juose. ..

Stasiuk,       2020-03-13 18:25

tikslas paprastas - Europos, kaip konkurentės, sudrapalinimas. Tad ar aiškus dabar pačiam motyvas? Tiksliau, dar vienas bandymas supartalinti Vokietijos ekonomiką, nors pirmieji smūgį gavo italai. Gal žinai, kodėl? Mūsiškiai Žečpospolitos mylėtojai, ypač inteligentai ir mokslų daktarai, mano, kad juos tegu geriau ji, Žečpospolita, išlaiko ir leidžia parazituoti nei Vokietija. Jie tik pamiršta, kaip vienas garsus Vakarų istorikas įvardijo Žečpospolitą lietuviams, ogi - pragaru. Na, o prasčiokai šito nepamiršta ir prisimena, ką jiems močiutės iš XIX amžiaus pasakojo. Stasiukas neturėjo tokios močiutės, atspėjau?

ah1       2020-03-13 18:18

nu jo mechanizmas “dirbtinio caronoviruso 19 egregorius”

stasys        2020-03-13 18:14

Stasiuk, be 2020-03-13 17:52 > progresas karo priemonėmis ? Pats sąmokslas turėtu turėti tikslą , o čia labai sunku rasti kažkokia naudą . Nebent Jus turite kokia “protinga” idėja .. ? Galėčiau paspėlioti jog tokios ‘priemonės’ gali paskatinti tuos geo-politinius pokyčius kuriu paprastai žmogus negali numatyti stebėdamas įvykius ..

Stasiuk, be        2020-03-13 17:52

sąmokslų nėra istorijos. Kaip priešą ar konkurentą nudaigosi be sąmokslų, neįviliojęs jį į spąstus? Prisimeni Maskvos Molotovo spąstus ar jau pamiršai, ar laikaisi akademiko Vilks pozicijos? Nėra evoliucijos be sąmokslų - tokia jau ta Žmogiškoji prigimtis, nežinai?

stasys        2020-03-13 16:53

Duok kvailiui pakalbėti apie pandemija Jis ne tik dievą į šuns dienas išdės bet prikurs ir krūva sąmokslo teorijų , kaip valdžia mol ruošiasi puotauti nuo silpnesnio nelaimėlio kaulų plėšdama gyvus mėsgalius ..  Į durniu namus uždaryti ir ilgai ilgai ten laikyti .. Gydimo kursas , jokio kompo ir jokio laikraščio ..kampe kameros čirškianti papūga ..kitame žuvičiu akvariumas su jame plaukiojančiomis piranijomis . Įžvalgus žmogus prie to pridurtu,  štai valdžios egzaminas pandemijos patikrinimu kiek ji pasiruošusi po ketverių metu valdžios lėbavimo pasirungti su kitu šalių vyriausybėmis   .. Tokio pavojaus akivaizdoje tauta visada susiima rankomis ir pasirūpina silpniausiais .. Tai ne tikslas tai apnuoginta realybė . Tokius kaip A.Rusteika tik į rato vidurį kaip silpniausia grandį ..

Dėsnis teisus       2020-03-13 16:12

Tas, kas skelbiasi laisvu, būtent yra nelaisvas ir jo misija apgauti mus - runkeliokus. Akademikai šito nesuvokia.

Banksteriai       2020-03-13 16:00

išdykauja mūsų gyvybių sąskaita - sugalvojo Trečią pasaulinį kiek kitokios formos ir turinio, nes be karo ekonominės problemos nebesisprendžia. Akademikai, kaip visada, nieka nežina, kaip tas Vilks Birželio trečiąją Mokslų akademijos salėje 1988 metais, kai kūrėsi Gorbio “Perestroikės” sąjūdis. Kas susikurs dabar - nežinia.

Dėsnis       2020-03-13 15:56

Tie kurie skelbiasi nepriklausomi visada yra priklausomi, ,,laisvas laikraštis’‘, niekada nebus laisvas, laisva gali būt tik tiesa.

Toto to Taip       2020-03-13 15:46

Deja, bet ne. Pirmiausia buvo paskelbta ‘laisvas laikraštis’ smile

Taip       2020-03-13 15:12

Kad teisybė tai teisybė, ir parašyta tik Tiesos portale, kitur kažkodėl tyla, matyt prieš audrą.

grumstas       2020-03-13 15:11

Liūdna, juk mes taip esame auklėti : kovoti, nepasiduoti, “žmogus sukurtas laimei” tačiau tenka priimti viską su pasmerktujų romumu: Tebūnie Dievo valia , ne mano.
Net, kai vaikai -mylimi vaikai, atveža prižiūrėti mylimus anūkus, kurių vienam, pačiam mylimiausiam, reikalinga ypatinga atjauta , meilė , nes jis “kitoks” , jo broliai dar nesupranta , kad jis “kitoks”..toks kurį labiau myli ir dar dėl to dar daugiau skauda širdį...negi atsisakysi dėl savo tariamo ramumo prižiūrėti mažuosius? Ir pamąstai : visi esame Dievo valioje, kam lemta būti pakartam, tas nepaskęs…
Ir dar ; situaciją , kai bandoma ,kad liga neplistų taip sparčiai, reikalinga tam , kad ribotų resursų valdomoje šalyje , išsitęsus laike užsikrėtimui ,  tas mažas kiekis, gyvybes išgelbėti galinčių kvėpavimo aparatų, atitektų kaip galima daugiau “laimingų pasmerktujų”- gyvybės loterijos laimėtojų. Esame “Titanikos” laivo keleiviai ...


Rekomenduojame

Ramūnas Karbauskis. Valdžia vis dažniau ima grasinti Lietuvos žmonėms

Nida Vasiliauskaitė: kas, oficialiu požiūriu, dabar turi teisę viešai kalbėti apie esamą padėtį?

Geroji Naujiena: uoliai sergėkime Dvasios vienybę taikos ryšiais

Algimantas Rusteika. Dabar yra tada, tada yra dabar

Nida Vasiliauskaitė ir jos lapių medžioklė: ar įvedę prievartą prieš piliečius kovos su pandemija pretekstu, politikai sustos?

Algimantas Rusteika. Dabar yra tada, tada yra dabar

Kam netinka pilietinė pozicija? Artūras Orlauskas „Neredaguota“ tinklalaidėje

Ramūnas Aušrotas. Bendruomeninio solidarumo ir atsakingos kaimynystės pavyzdys

Vytautas Sinica. Negi į dieveniškiečius vandens patrankas arba gumines kulkas atsuks pirmiau nei į nelegalus prie sienos? Man tai makabriška

Nida Vasiliauskaitė. „Dirbu UAB „PR“, gavom užsakymą parduoti „visuomenei“ plytą“

Audrius Bačiulis. „Tai – ne Lietuvos Vyriausybė, tai – okupacinė administracija“

Andrius Švarplys. Čia gali būti du variantai

Lietuvos Šeimų Sąjūdžio pareiškimas: kviečiame Lietuvos žmones palaikyti Dieveniškių gyventojų protestą

Vytautas Sinica. Šiandien jie lengvai būtų apšaukti laisvės priešais

Rasa Čepaitienė. Kuris neapsvaigtų?

Ramūnas Aušrotas. Lazda visada turi du galus

Trakų istorinio nacionalinio parko pašonėje – plynas kirtimas

Audrius Bačiulis. Sakiniai, turintys išvartyti ministrą iš šlapio viščiuko

Liudvikas Jakimavičius. Lietuvos konservų fabriko „Brolių kapai“

Vytautas Sinica apie Gabrielio Landsbergio fiasko

Žinios iš Dieveniškių – tai, ko „Panorama“ šį vakarą nerodė

Lidžita Kolosauskaitė. Antivakserės laiškas Sveikatos apsaugos ministrui

Algimantas Rusteika. Susiliejam su gamta

Ramūnas Karbauskis. Sužvėrėję, godūs ir pikti

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“ apie demografinę Afrikos bombą

Vinco Kubiliaus reportažas iš Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventės vyskupams Julijonui Steponavičiui ir Vincentui Borisevičiui pagerbti

Roberto de Mattei. Pranciškus pradėjo karą, kuris baigsis Tradicijos triumfu

Nida Vasiliauskaitė. Proga kai ką sužinoti apie protingųjų protą

Vidmantas Valiušaitis. Išdavystės dienos

Ramūnas Karbauskis. Prievartos maniakai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.