Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Istorija

Algimantas Rusteika. Lenkiu pliką ir kvailą galvą prieš tuos, kurie tą supranta ir pabando

Tiesos.lt redakcija   2020 m. rugpjūčio 30 d. 0:27

12     

    

Algimantas Rusteika. Lenkiu pliką ir kvailą galvą prieš tuos, kurie tą supranta ir pabando

Buvo išorinis okupantas, atėmęs netobulą, bet mūsų valstybę. Pralaimėjom – jo bijojo, nuo jo bėgo, neapkentė ir visaip šaipėsi. Buvo gėda kolaboruoti ir mažai kas norėjo toks būti. Kai jis numiro ir supuvo – padainavom, pastovėjom, negausiai žuvom ir atsikratėm.

Dabar atėjo vidinis, savas okupantas. Niekas nebeveža – patys išvažiuojam. Emigracija ne tik išorinė, bet ir vidinė – pabėgam slėptis į šeimas, į mažas grupes, į feisbukų burbulus. Ir kolaboruoti nebegėda, ir daugelis nori tokie būti, nes gali susilieti su biomase, ramybės ir naudos bent galimybę gauti – o toliau jau priklauso nuo tavo lojalumo ir sugebėjimų parsiduoti.

Okupantai nebesidrovi kaip anie, kurie slėpėsi savo apgailėtinose pirtelėse. Turi pavardes, vardus, gali kasdien pravažiuojant blizgiose mašinose pamatyti. Viešai, išdidžiai skelbiasi – turtingiausių šimtukai, įtakingiausių septyniasdešimtukai, reitingų dvidešimtukai. Jų nedaug – vos keletas tūkstančių plius aptarnaujantys liokajai.

Dabar nebešaudo ir beveik nesodina. O kam – pakanka tavęs nematyti ir tavęs nebėra. Tūnai savo kambarėlyje, o pasauliui numiręs. Niekas tavęs nemato, negirdi, niekam tu nerūpi, nors visi kas vakarą deklamuoja atvirkščiai. Tave tiesiog iš viešumos išjungia. Ir sau vienas dainuok, kiek tik nori, ir stovėk, kiek tik nori, – tik pasijuoks.

Ir yra dar vienas – asmeninis – okupantas, kada pro mažą tavo gerumo ir atvirumo skylutę jie įžengia vidun, palaipsniui užvaldo ir nejučia tampa tavimi. Ir štai tu jau zombis – galvoji, junti, matai ir girdi taip, kaip reikia. Toks, kokio reikia tiems, kuriems taip reikia.

Būti mankurtu labai gera, ir tai jų jėga. Viskas gyvenime ir pasaulyje pasidaro aišku, jokių problemų. Po oda viskas iš plastmasės, spalvoti laidai, mikroschemos. Viskam turi įtikinamus paaiškinimus iš penkių sakinių, kuriuos gali skanduoti, o Visata telpa į mašinraščio puslapį. O jei kas ne taip, nueini į savo burbulą arba įsijungi dėžę – ir tau paaiškina.

Galima atgimti ir išsivaduoti nuo išorinio okupanto, nors tam progų būna nedaug, žmogaus gyvenime paprastai tik viena. Nuo vidinio išsivaduoti sunkiau. Nuo asmeninio beveik niekada, nes tai esi tu. Lenkiu pliką ir kvailą galvą prieš tuos, kurie tą supranta ir pabando.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Gvidas Maurutis       2020-08-31 22:35

Puikus   G.P. komentaras Tų  ,,neutralizatorių’’ - pilna,kad bloga darosi ,  net ir šitam portale…  Jie arba naivūs idiotai/  nesupranta ,kad Btr’ai gali suvažiuoti per 2val iš  Kaliningradskaja obl./,arba tiesiog nupirkti už  rublius.Kito varianto   nėra.

Dieduk,        2020-08-31 15:55

ar pats manote, kad autorius priklauso raudotoju grupei?Nepanasu.

stasys       2020-08-30 17:21

Nesuprasi ko čia A.Rusteika nepatenkintas .Senimonės jam primintu sena liaudiška išmintį ” kaip pasiklosį taip išmiegosi ” ir kaltės kitu čia nėra .

G.P. ž atsakymas "ašarai"       2020-08-30 15:48

Neverta šnekėti apie šveicarijas, nes esame truputį kitoje geopolitinėje vietoje. Šveicarijos esmė paprasta ir tuo pat metu unikali:
1. tavo neutralitetą turi pripažinti VISI kaimynai;
2. tu pats turi būti labai “dantingas”  - pasidomėkite, kokią kariuomenę, ginkluotę ir mobilizacinę sistemą turi Šveicarija ir kiek į tai kasdien investuojama.

Jei nėra šių dviejų pagrindinių sąlygų, tai bet koks “neutralitetas” yra tuščia deklaracija be turinio. Ir toks neva neutralitetas bus sutryptas pirmai progai pasitaikius. Mūsų atveju - ruso, lenko, baltarusio ar net vokiečio. O galbūt visų trijų ar keturių iškart.

Taigi siūlau lavintis ir tobulintis. Tada nereikės tuščiais lozungais manipuliuoti. Sutinku, jie skamba gražiai, bet yra utopiniai.

P.S. Lietuva (ir ne tik ji viena) sykį jau pabandė būti neutrali. 1939-aisiais.

Kažkas parašė       2020-08-30 12:09

Gėris ir blogis - nesuderinami dalykai.
Dievas yra Meilė, o Meilė yra Dievas.

ašara       2020-08-30 11:54

Ir nė žodžio, kad gyvename buferinėje zonoje… Kodėl? Juk baisu ir pavojinga.
O reikėjo siekti - eiti link Šveicariško modelio. Matyt, kad avinų, veršių ir impotentų bandai tai nepasiekiama. Tai ir skęstam.

Ačiū       2020-08-30 11:13

Tobulas straipsnis apie vergo sindromą. Ačiū Dievui,kad po 30 metų susibūrė Nacionalinis Susivienijimas, ačiū Jums!

bjž       2020-08-30 11:01

Bendra paėmus straipsnis apie gyvenimą ir jo prasmę ir turinį.Kiekvienas gyvena kaip sugeba ir kaip gaunasi.Gyvenimo prasmė-būti laimingam,todėl ir siekiama to įvairiais būdais.Kaip sakė dar Seneka pasaulyje daug gudrių,protingų,talentingų ir kt žmonių,bet mažai-išmintingų,jų vienetai.Išmintingiesiems netrukdo gyventi nei valstybės santvarkos tipas,nei kvailių ir nusikaltėlių ,vagių gausa.Išmintingas supranta-vieną karalių keičia -kitas “karalius mirė- tegyvuoja karalius"Yra du dalykai gyvenime nesuderinami -gėris ir blogis.Kai lietuvis ismoks juos skirti,o ne vienyti-tik tada tikrai prisikels ir kas nors pasikeis.Ir todel kelkime taure už pasikeitimų neišvengiamumą ir neišvengiamą atsinaujinimą,nes stovintis vanduo ir tas pradeda dvokti,o to dvoko visose gyvenimo srityse LT jau perdaug.

Kis       2020-08-30 10:12

Viena Lietuva,o joje du pasauliai?Skaitai signatara ,buvusi pedagoga,komjaunuoli,galu gale jau pliki ir moki babkes is biudzeto,nes kazkada jis nepakesdamas Lietuvos ir lietuviu po sia diena koloboruoja hibridiniame kare kariaujacias medijas,tai viena valdanti Lietuva irmatai bundancius,neapsikentusius ,matancius praraja zmones.Tada ir susimastai;kokio velnio mes renkame paslemekus,kokios poperkunais partijos 2,8 milijonu gyventoju,o balsa turinciu dar tik du trecdaliai,kodel mes nerenkame zmones ,dori,saziningi,kodel Uspaskicha klesti ir saiposi,o juk jis rusiskasis suvirtintojas(nejaugi mes taip ir esame issivadave is tu panciu?)O kur teismai ir dauguma strukturu ,kurios dirba ,o sverbiausia tik sau ir gyvena toliau ramu gyvenima???Kiek klausimu,o atsakyma surandi gal todel,kad mes paprasciausiai kaip buvome ,taip ir esame net dar daugiau uzvaldyti?Mane stebina tas zmoniu bukumas,kaip galima tiek kalbeti,saukti kad puola ir viska uzslepti simtmeciui,kieno valia ir kas sitaip tyciojasi nebaudziamas,bet kiek surandi net neieskojus giliai,sutapimu su rusija;turtinga o liaudis ubagai,viskas nupirkta,viskas priserta,Solovjovai Kiseliovai ta pacia gieme gieda ir abu banditai nemarus?Vienas vaiku myletojas…ne ,ne negali buti?

Diedas       2020-08-30 9:36

Autoriaus raudos “Vyyyskas bląąąągai. Kam gyvynt, vis tiek visi mirsma”
tinka tik visokiems valdžiažmogiams, žurnaliūgoms ir kitiems administruojantiems kitus visuomenės šešėliams, priklausomiems nuo viršininko malonės.
Bet ne visi žmonės tokie.
Jeigu tave supa komsomolo palikuonys ir partiniai osobiai, tai atrodo, kad visi tą patį galvoja, bei tą patį tauzyja. Lipantys kitiems per galvas niekada nebuvo laisvi. Draugavo ir draugauja ne su kuo nori, su kuo reikia, gėrė ir geria su kuo reikia, partietės duodavo ir duoda tiems kam reikia ir kalba bei rašo jie taip kaip reikia.
Iš savo patirties žinau, kad dar yra daug žmonių su savo nuomone ir asmeniniu požiūriu į Pasaulį.
Su tokiais, kurie kalba ne tai apie ką rodo telikas ar rašo portalai, labai įdomu bendraut.

 

Rūta       2020-08-30 8:42

Ta galva tikrai plika. Bet duok Dieve daugiau tokių “kvailų” galvų.

Ar tai       2020-08-30 6:24

apie gudus?!


Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Elitizmas

Nida Vasiliauskaitė „galimybių pase“ nei rūšiavimo, nei diskriminacijos nematantiems aktyvistams: nesiskųskite, jei ir jums pasiūlys prisitaikyti

Apie Šeimos gynimo maršą išsamiai: Kęstutis Skrebys kalbina Artūrą Orlauską

Kas šiandien išduoda Tėvynę? Dovilo Petkaus pokalbis su Vilhelmu Čepinskiu

Sekmadieniai su Fulton Sheen: patriotizmas

Arnoldo Taujansko ir advokato dr. Antano Bartusevičiaus kreipimasis į Advokatų tarybą ir jos pirmininką

Dovydas Norkūnas: Kaip aš tapau „antivakseriu“, arba Kodėl kyla ir klausimų, kurių nevalia klausti

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: kodėl ES įteisina vabzdieną?

Nida Vasiliauskaitė apie vadinamąjį „galimybių pasą“: tai – ne sveikatos rodiklis, o lojalumo šitai politikai ženklas

Geroji Naujiena: Pasilikime Jo meilėje! Kad duotume vaisių ir jie išliktų

Rasa Čepaitienė. Monografijos rašymo stadijos

Londone garbaus amžiaus pastorius 24 valandoms buvo sulaikytas policijos dėl neva homofobiškų žodžių

Žuvelė. Kun. Arnoldas Valkauskas kalbasi su prof. dr. Andriumi Macu: apie šeimą, vertybes ir dvasinę reanimaciją

Nida Vasiliauskaitė. Kaip į šitą žemiausio lygio manipuliaciją turėtų reaguoti išties turintis nors kiek padorumo ir proto?

Emilija Latėnaitė. Tikiu ir tikiuosi, kad žmonės apgins savo ir kitų orumą atsisakydami „galimybių“ paso

Kun. Robertas Grigas. Jei skelbiesi „kataliku politiku“, Katalikų Bažnyčios mokymas moralės, politikos, socialiniais klausimais tave įpareigoja

R. Aušrotas. JK Žmogaus teisių ir lygybės komisija: teismai turi ginti ir iš religinių įsitikinimų kylantį požiūrį į homoseksualumą. Ką pasakytų LGKT?

Liudvikas Jakimavičius apie Vytauto Landsbergio paradoksą

Andrius Martinkus. Ką liudija dainos „Kelkis, Lietuva!“ gimimas?

Karolinska (Švedija) ligoninė nebetaikys hormoninio lyties keitimo metodo vaikams

Lina Dūdaitė-Kralikienė. Kai priežastys painiojamos su pasekmėmis, arba Kaip grąžinti valstybę prie ‘res publica’

Eligijaus Masiulio bylos penkmečiui artėjant Dovilas Petkus klausia: ar Tauta gali tikėtis atomazgos, aiškumo ir teisingumo?

Algimantas Rusteika. Apie karą, kurio nebus

Nuo bačkos. Andrius Navickas, vienas iš naujojo Partnerystės įstatymo autorių – apie krikščionybę, meilę ir naujuosius inkvizitorius

Ramūnas Aušrotas. Pora pastabų dėl koalicijos partnerių (!) rengiamo Partnerystės įstatymo projekto

Nida Vasiliauskaitė. Ką atsakyti žmogui, kuris yra „pasiryžęs aukoti dalį savo laisvės vardan bendro gėrio“?

Vytauto Sinicos pozicija LRT diskusijoje su Tomu Vytautu Raskevičiumi dėl vienalytės partnerystės projekto

Gertrūda Jolanta Juchno SF. Reikia dalyvauti, nes jei nepaprašysime atsižvelgti į Tautą, kito Maršo jau nebebus

Replika. Romualdas Žekas. Rafinuotas bandymas apgauti

„Neredaguota“ pokalbis su Nida Vasiliauskaite. Žmonių balsas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.