Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Nevyriausybinės organizacijos

Algimantas Rusteika. Laukimas

Tiesos.lt redakcija   2021 m. birželio 11 d. 10:32

14     

    

Algimantas Rusteika. Laukimas

Protui pavojinga įsijungti teliką ar portalus, nors su humoro registru – sveika. Vyksta pamišimo, nupušimo, absoliučių nesąmonių, nusišnekėjimų lenktynės. Rekordai gerinami kasdien. Visi viską matot, pažvengiam, net nebekyla ranka, ką nors čia rašyt.

Tik jautresnės antenos pastebi vieną požeminį niuansą – įsijungė laikina pauzė. Toks laukimas, kai ir viršuje, ir apačioje renkamasi, kas bus naudingiau, kas bus nugalėtojas, prie kurio bus galima prisišliet. Normali prieškrizinė būsena, kada ateina nežinomi įvykiai, naujos jėgos ir nėra aiškumo, kaip su kuo mažesne pastanga išlikti komforto zonoje. Tipo, kaip pigiau nusipirkti ateitį.

Na, o valdžios kuluaruose pilnu tempu vyksta parengiamieji lemiamam šturmui prieš žmones darbai. Rengiami, derinami ir vizuojami įstatymų, kodeksų, poįstatyminių aktų, nutarimų ir instrukcijų, begalinių tvarkų projektai vienalytei partnerystei, transseksualumui įteisinti ir propaguoti nuo vaikų darželių, neapykantos kalbų, bausmių už „psichologinį smurtą“ ir kiti jų diktatūros įrankiai.

Niekas nesibaigė, žmonės. Viskas rengiama valandai x, kada vienu mygtuko paspaudimu, vienu balsavimu bus galima paleisti visą jau sumontuotą ir iki smulkmenų suderintą totalitarizmo mechanizmą. Neširskim, jie tiesiog dirba savo darbą ir taip pat laukia, kas bus.

Nes dabar pauzė – vieni rengiasi puolimui, kiti – gynybai, o dauguma laukia dangaus ženklų. Juk juntat tą laukimą, kaip baigsis, tą artėjančio apsisprendimo būtinybę, netikrumą dėl ateities ir dvejones, su kuo ir kur eiti? Ir to, kad viskas gali pasikeisti, ir nebūtinai jums naudingai, neišvengiamybę? Tą vaikišką norą kišti galvą į smėlį, nors supranti, kad nuo tikrovės nepasislėpsi?

Vargu ar yra pasaulyje, kas to nejunta. Vieni pyksta ir dėl to kaltina kitus, tarsi tie kiti sukūrė šį dešimtmečiais žengusį į šiandienos pasirinkimus pasaulį. Kiti džiaugiasi, nors džiaugtis nėra kuo. Treti tiesiog dirba ar gyvena šia dieną, kuri kiekviena yra mums dovanota.

Mums lengva, nes kalbam tiesą ir nereikia nei meluoti, nei galvoti, ką vakar pasakei. Mums lengva, nes girdim vienas kitą ir suprantam, kas prasideda. Nes žinom, kad bus sunku ir daugelis neatlaikys, pasitrauks, atsižadės. Tačiau ateina tikrasis gyvenimas, kurį atsiminsim, ir pasaulis, kurį paliksim savo vaikams.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Aldona       2021-06-12 13:42

Kaip sakė toks ryšiais su kubiečių-lotynų mafija besigiriantis politikas Žygimantas: „Šie metai - Baltarusijos metai.” O kodėl? Paaiškinkite vienišai mamai, auginančiai du mažus vaikus, laukiančiai socialinio būsto, neturinčiai pinigų geriems vaikų batams, jau nekalbant apie kokybiškas vaikų atostogas, kodėl dabar svarbiausia - Baltarusija. Kad reikia gelbėti jos liaudį, juos priimti, popinti ir liūliuoti. Lietuviai geri ir užjaučiantys žmonės, jie tikrai nori ištiesti pagalbos ranką diktatoriaus persekiojamiems kaimynams. Bet kiekvienas žino, kad padėti kitam gali tada, kai esi pajėgus tą padaryti. Vadinkite tai egoizmu, bet pirmiausia - Lietuvos valdžia turi užtikrinti Lietuvos piliečių gerovę. O tada tegul gelbsti nors ir Antarktidą.

Giedrius       2021-06-11 19:52

Tyla prieš audrą... jeigu tai galima pavadinti tyla… Įdomūs ir labai prasmingi įvykiai laukia.

Pagal konstituciją taikiam mitingui       2021-06-11 15:31

NEREIKIA jokio simasiaus leidimo, būtinai ateisim:)

Man labai patiko šeimų maršo mitingas       2021-06-11 15:28

Susirinko nuostabios šeimos pareikšti savo nuomonės. Ateisim kiek reikės!!!

> Žodžio laisvė... 12:55       2021-06-11 14:33

Puiku!!!
Tik va kaip tas SUVERENAS pasielgs ANTRADIENĮ...?

Kiekviena nauja karta       2021-06-11 14:31

privalo kovoti už savo laisvę, guldyt galvas, jei reikia, antraip jos netenka.
Puikiai žinome ar bent nujaučiame, kad ši pareiga neturi išimčių.
Ir šventieji klysdavo, bet Viešpats atleisdavo jų klaidas dėl jų uolumo,
dėl jų intencijų  ir tikslų gerunumo, kilnumo.
Su žmogaus prigimtimi ir Dievo įsakymais nesuderinamų iškrypėliškų lytinių santykių, šeimų draskymo atimant iš jų vaikus ar narkotikų laipsniškas įteisinimas yra absoliutus blogis, su kuriuo neįmanoma susigyventi jokiam savigarbos nepraradusiam asmeniui ir tautai.
Absoliutaus blogio atvejais jokie kompromisai, net formaliai, negalimi
– tik ir tik šaltas protas ir iki galo kovojanti karšta širdis.

Žodžio laisvė...       2021-06-11 12:55

Tauta laukti negali.Teismas turi surasti teisėją,kuris sprendimą priims savalaikį,kitaip traktuosiu kaip sabotažą.O už sabotažą turi būti griežtai baudžiama net ir teisminė struktūra.Visi turi įsisąmoninti,kad valstybę valdo Tauta - Suverenas.Rinkti ir paskirti valstybės tarnai privalo tarnauti Suverenui.Taškas.

Taip, labai baisu.       2021-06-11 12:47

O kad nebūtų taip baisu, laukdami ir turėdami laiko, prašykime Dievą pagalbos, kad padėtų atsilaikyti, kad išgelbėtų nuo piktojo.

bijūnėlis       2021-06-11 12:06

Kažkada vienas rusų dainininkas dainavo:šiandien pati geriausia diena,te plazda vėliavos virš pulkų.Šiandiena pati geriausia diena-šiandiena mūšis su durniais.Kas šiuo metu vyksta Lietuvoje nebuvo galima net įsivaizduoti.Petkevičius teisingai pastebėjo- durnių laivas.Koks sveiko proto žmogus gali pritarti Seime svarstomiems klausimams- narkotikų legalizavimui,gėjų ir lesbiečių vedyboms,vaikų seksualiniam auklėjimui- tvirkinimui ir panašiems klausimams.Vykstantys procesai rodo,kad visos kalbos apie demokratiją,pilietinę visuomenę,lygiateisiškumą yra blefas.Šiuo metu valdo kapitalas-pinigai.Gerai ,kad dalis Tautos dar neprarado sąžinės,doros ir laisvės siekio.

Šiandien       2021-06-11 11:21

LRytas įdėjo apklausą,ar tikit Puidoku.Matyt kgbistams neramu,ar jų operacija pavyko.Visai Putino metodai.Reiktų žinoti ,kad Putinas didesnis žvėris ir mažesnius žvėris praryja.Todėl prarasti tautos pasitikėjimą valdžiai labai pavojinga,kai ir Bidenas Rytų Europos išsižada.

Simptomatiška,       2021-06-11 11:17

kad Vilniaus administracinis teismas nusprendė Maršo rengėjų skundą dėl Šimašiaus savivaliavimo nagrinėti ne prieš numatytą Maršo datą, o po paties Maršo. Suprasti paprasta: jeigu ir šis Maršas pavyks, bus toks pat gausus ir dargi gerokai radikalesnis, tai piliečių skundas bus pripažintas teisėtu ir jokių baudžiamųjų sankcijų nebus. Bet jei,Dieve neduok, žmonės pasiduos gąsdinimams, propagandai ir nesusirinks minių minios, tada reakcingos jėgos padarys viską visuomenės maištingoms nuotaikoms užgniaužti. Apie tai,kad jie eis į kompromisus, tarsis su piliečiais, nėra ko nė svajoti. Antras Maršas bus išbandymas, ar bus trečias, kuris pilnai gali būti paskutinis…

Rusteika       2021-06-11 10:56

„vieni rengiasi puolimui, kiti – gynybai“.
Čia kas ką puola, ir kurie nuo kurių ginasi?!!

...       2021-06-11 10:48

Čia ne laukimas, o mojavimas nuvažiuojančiam traukiniui.

Išduota       2021-06-11 10:46

krikščionybė.


Rekomenduojame

Papunkčiui. Vytautas Sinica apie visuomenės susipriešinimą

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip (I)

Nida Vasiliauskaitė. Tradiciškai partijos skirdavosi idėjomis ir ideologijomis, bet tie laikai jau baigėsi

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Tarp teisės į gyvybę ir teisės į abortą

Vytautas Sinica. Apie siūlymą, kad šalys Europos Sąjungoje nebeturėtų veto teisės

Vytautas Rubavičius. Baltarusijos galvosūkis – Kremlius laimi?

Nida Vasiliauskaitė. Apie „vatnikus“ ir jų medžiotojus jorkšyrus: kurie iš jų yra tikroji politinė bėda

Keletas prezidento metinio pranešimo komentarų: P.Girdenis, J.Laučiūtė, A.Širinskienė, P.Saudargas, A.Švarplys

„Netiesos jausmas valstybėje palaukti negali“? – Lietuvos Respublikos prezidento Gitano Nausėdos metinis pranešimas

„Tradere“ leidyklos naujienos: Birželio sukilimo metinių proga leidžiama J. A. Antanaičio knyga „Tautos instinktas išlikti“

Citata. Dantė Aligjeris: apie neutralumo padarinius moralinių išbandymų metu

Jonas Kauneckas: visi turime su Nacionaliniu Susivienijimu reikalauti Referendumo arba kitos Visuomenės apklausos

Nida Vasiliauskaitė. Tai šitą jie vadina „komunikacija“ ir „profesionalumu“?

Jūratė Laučiūtė: Visiems, balsavusiems už TS-LKD partiją, siūlau pagalvoti, kas jums yra Lietuva

Naciukų* Lietuva? Aleksandras Nemunaitis primena, Tomas Baranauskas pataria

Vidmantas Valiušaitis. Tėvas apie Birželio sukilimą

Audrys Karalius. Padre…? Kodėl…?

Kaip naujojo kairuoliškumo ideologija užkariavo JAV universitetus – Krescencijus Stoškus primena prof. Česlovo Milošo liudijimą

Andrius Macas. Kaip mylėti vienodai?

Andrius Švarplys. Tėvynės Sąjungos partija tampa genderistine globalistine partija (papildyta)

Rasa Čepaitienė. Tėviškos figūros

Algimantas Rusteika. Negrįžtamumo taškas

Dr. Rogeris Hodkinsonas. Kai bus surašyta šios beprotybės istorija, vyks reputacijų skerdynės!

Nida Vasiliauskaitė. Apie visuotinę penkiapirštystę ir kaip reta protingą kunigaikštį

Geroji Devintinių Naujiena: „Aš esu gyvoji duona, nužengusi iš dangaus, – sako Viešpats. Kas valgys tą duoną – gyvens per amžius“ (Jn 6, 51)

Saulius Dambrauskas kviečia Aplinkos ministerijos partnerius į diskusiją: džiaugsimės rinkdami šiukšles ar imsimės globalaus šiukšlinimo prevencijos?

Tėvo dienai. Audrys Karalius: Mano tėvas – Sibiro Liūtas

Birželio sukilimo 80-mečiui: Vidmantas Valiušaitis. Lietuvos diplomatinė tarnyba – neįveikta pasipriešinimo citadelė

Česlovas Iškauskas. Mere, čia ne Baltarusija!

Andrius Švarplys. Čia liberali Laisvės partija?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.