Nerasta rubrikos

Algimantas Rusteika. Draugai ir nedraugai

Tiesos.lt redakcija   2016 m. vasario 23 d. 20:40

7     

    

Algimantas Rusteika. Draugai ir nedraugai

Feisbuko draugai nėra draugai buitine prasme. Nebūtinai turi būti bendraminčiai, su kuriais galėtum sau virtuvėj gurkšnoti. Nebūtinai mieli, pūkuoti, patogūs. Tai bendravimo partneriai. Kurių mintis norėtum išgirsti, net jei jie ir tavo oponentai ar net visiškai atgrasūs tipai. Ir kurių pats norėtum būti išgirstas. Tai tavo auditorija, tavo lektoriai ir tavo žurnalas, kurio autorius išsirenki.

Mano publika marga ir aš tuo patenkintas. Niekada nesiekiu vienamintiškumo, nors to ir nori viduj tupintis egoizmas ir vyriško pirmavimo ištroškęs primityvus žvėris. Nelendu į durnių ginčus „aš-genijus-visi-kitaip-manantys-durniai“. Išmokau nepraleisti gerų progų patylėti. Tai neblogai ugdo savikritiškumą, savitvardą ir kitas didžias tobulybes.

Žinant feisbuko neapykantos tradicijas, draugų sąrašo viešai nerodau. Nes vieni pamatę kitus, mirtinus politinius priešus, pasibaisėtų. Mikliai išsilakstytų iš mano smėliadėžės. Ar susipliektų užmuštinai. Todėl paskyroje rodau tik tą, ką masinis feisbuko pilietis labai nori matyti – jo paties draugus.

Iki šiol, neskaitant asmeninių dalykų, neteko išdrauginti už pažiūras nė vieno. Net tokia mintis nebuvo kilusi. Nors mane išdraugindavo. Matai matai žmogų, tik bac! – ir staiga dingsta. Nueini, ir žiūr – ogi kad aiškina kažkokią aktualiją aršiai kitaip nei tu, kad aiškina. Ir jau ne draugas. Tai ir gerai. Organizmas valosi pats. Lieka tie, kurie moka ne tik kalbėti, bet ir klausytis.

Bet pažiūrų, minties laisvė ir poelgių laisvė nėra tas pats. Veiksmas, turintis įtaką žmonėms ir visuomenei, nėra laisvas nuo tų žmonių ir visuomenės. Čia susiduri su apsisprendimo, vertinimo problema. Lengva praėjus nuo įvykio daug metų – tada aiškiai matai, kas buvo, kokį poveikį turėjo, kas išėjo. Po laiko visi gudrūs. Visi galim pamokyti ir vis pamokom, kaip, tarkim, reikėjo A.Smetonai elgtis.

Štai R.Vanagaitė. Na taip, VEKS pinigai. Ir tėvus karšinti yra Dievo bausmė. Kai tavo subinę valė – nedejavo ir mylėjo tą darbą. O tau tik kančia, nes gyvenimas juk turi būti džiaugsmingas. Tegu už pinigus kas nors. Tą žinojau. O štai dabar – kaip žydus žudėm. Viskas taip. Tik viena raidė, tik viena forma, o kaip viskas keičiasi. Buvo ŽUDĖ, tapo ŽUDĖM.

Rodos, viskas taip. Faktai lyg ir tokie, nors dauguma jų surinkti KGB rūsiukuose. Nors yra ir kitų faktų. Bet kam apie juos? Čia – kaip šeimoje. Surinksi visas nuoskaudas ir nuodėmes krūvon – bus teisinga krūva. Tik ant jos ilgai neišgyvensi. Ir nulipęs pamatysi, kad taip nėra. Bėda tik, kad nėra rankenėlės, kurią paspaudus viską nuplautų.

Pažanguoliai išpuoselėtomis rankelėmis subruzdo. R.Vanagaitės reikia tautos pasveikimui, vaistai turi būti kartūs, išsilaisvinkim nuo praeities nuodėmių! Viskas teisingai. Tik kodėl toks jausmas, kad čia kažkas ne taip? Kodėl kažkas vos vos dvokia? Kodėl išėjusios iš terminų silkės prieskonis?

Proto argumentai visada abstrakčiai teisingi, racionalūs. Bet kartais būna nenuoširdūs, apsimestiniai, slepiantys interesą. Juos galima suvaidinti, išgalvoti, už jų pasislėpti ir paslėpti. Jausmas dažnai apgauna, bet niekada nebūna apsimestinis, jo nesuvaidinsi. Net klaidingas, jis visada tikras.

Spūst protingumo išjungimo mygtuką. Įsijungia intuicija, nuojauta, širdis, jei kam to žodžio norisi. Ir iškyla vaizdelis, kaip R.Vanagaitės knyga staiga, stebuklingai tą pačią dieną pasirodė visuose portaluose, laikraščiuose ir kanaluose. Kaip jau tą patį vakarą gausiai džiūgavo visas sovietynas, rusynas ir zurofynas, tarsi būtų iš anksto tekstus pasiruošę. Matau tas šaltas akeles ir girdžiu irzlų teisuolės toną apie tai, kaip mes visi kalti. Visų priešų džiaugsmingas ovacijas.

Pabaigai nueinu į autorės feisbuko paskyrą. Imkit mane ir skaitykit! Tik 10 €! Kiek džiaugsmo, tiražas parduotas per tris dienas! Spaustuvė sukasi kaip pašėlusi. Ir toksai tekstukas: eikit visi, žinot kur, darau ką noriu, išsidrauginkit, po galais. Kažkoks įniršis ūmai tik smilkt po ledu, pirštas tik pyst unfriend mygtuką. Taip spontaniškai, iš dūšios.

Žinau, tai kvaila, neracionalu, prieštarauja mano principams. Bet intuicija iškart sako – argi nejauti, Algi, kad čia kažkas smirda? Na, jaučiu. Tai ir nespirgėk, viskas tvarkoj. Kas teisus, kas ne, sužinosi ateity. O kas nuoširdus, žinai jau dabar.

Tai štai kokia istorija man nutiko, mieli Lietuvos piliečiai ir nepilietės.

algimantasrusteika.wordpress.com

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

che       2016-02-27 0:50

emocijos žaidžia, faktai lieka… Esmė: nepatiko, KAIP sakoma tiesa. Na, bet kokia arogancija yra bjauri, bet vis dėlto sveikintina knyga - vien dėl faktų. Tiesą žinot reikia, kad ir kokia nemaloni.

Pikc       2016-02-26 0:14

Ne visai sutinku su autoriumi dėl “Kodėl kažkas vos vos dvokia?” - čia ne “vos vos” - čia KAIP REIKIANT - ir toli gražu ne pradvisusia silke. smile

mama iš kaimo       2016-02-23 23:22

  Dėkoju autoriui. Man irgi smirda. Knygos tiesa, neskaičiau,  bet smkrda diskusijos, laidos - ir savo mase, ir turiniu, o labiausiai - iššaukiančiu elgesiu ir ir pasipūtusia laikysena vargšės “teisuolės”, nematančios Lietuvoje nei vieno žmogaus, verto, kad ji su juo dirbtų. Pagalvojus, gal ji ir teisi, tiktai, kaip rusai sako “priamo naoborot”, pasigailėtinas būtų prašantis dirbti ir patarinėti.

N.Sadūnaitė geresnė       2016-02-23 22:50

N.Sadūnaitė - kgbistus, kurie ją radiacija švitino - mylėjo ir už juos meldėsi ir jų gailėjo.

Bravo ,Algi       2016-02-23 22:04

Už drąsą sakyti tą,kas ant dūšios.
Ir tegul zurofaitės užsi ja balina savo nervuose.

Sutinku       2016-02-23 21:43

Visu 100 procentų. Taip išeitų,jei mano tautietis kažkada kažką nužudė, tai ir aš turiu muštis į krūtinę, atseit esu žudikas ir nors tu ką. Kažkas tikrai čia ne taip, sakyčiau net labai ne taip. Aš nei žydšaudys, na vaikžudys, nei dar koks žmogšaudys. Ir ačiū dievui, tikiuosi juo niekada netapsiu, kad ir labai kažkam to reikia.

pagiriamasis zodis autoriui!       2016-02-23 20:45

Sutinku su jo mintimis.


Rekomenduojame

Nida Vasiliauskaitė. Kaip į šitą žemiausio lygio manipuliaciją turėtų reaguoti išties turintis nors kiek padorumo ir proto?

Emilija Latėnaitė. Tikiu ir tikiuosi, kad žmonės apgins savo ir kitų orumą atsisakydami „galimybių“ paso

Kun. Robertas Grigas. Jei skelbiesi „kataliku politiku“, Katalikų Bažnyčios mokymas moralės, politikos, socialiniais klausimais tave įpareigoja

R. Aušrotas. JK Žmogaus teisių ir lygybės komisija: teismai turi ginti ir iš religinių įsitikinimų kylantį požiūrį į homoseksualumą. Ką pasakytų LGKT?

Liudvikas Jakimavičius apie Vytauto Landsbergio paradoksą

Andrius Martinkus. Ką liudija dainos „Kelkis, Lietuva!“ gimimas?

Karolinska (Švedija) ligoninė nebetaikys hormoninio lyties keitimo metodo vaikams

Lina Dūdaitė-Kralikienė. Kai priežastys painiojamos su pasekmėmis, arba Kaip grąžinti valstybę prie ‘res publica’

Eligijaus Masiulio bylos penkmečiui artėjant Dovilas Petkus klausia: ar Tauta gali tikėtis atomazgos, aiškumo ir teisingumo?

Algimantas Rusteika. Apie karą, kurio nebus

Nuo bačkos. Andrius Navickas, vienas iš naujojo Partnerystės įstatymo autorių – apie krikščionybę, meilę ir naujuosius inkvizitorius

Ramūnas Aušrotas. Pora pastabų dėl koalicijos partnerių (!) rengiamo Partnerystės įstatymo projekto

Nida Vasiliauskaitė. Ką atsakyti žmogui, kuris yra „pasiryžęs aukoti dalį savo laisvės vardan bendro gėrio“?

Vytauto Sinicos pozicija LRT diskusijoje su Tomu Vytautu Raskevičiumi dėl vienalytės partnerystės projekto

Gertrūda Jolanta Juchno SF. Reikia dalyvauti, nes jei nepaprašysime atsižvelgti į Tautą, kito Maršo jau nebebus

Replika. Romualdas Žekas. Rafinuotas bandymas apgauti

„Neredaguota“ pokalbis su Nida Vasiliauskaite. Žmonių balsas

Dėl pasisakymų organizatorių vardu: „Didžiojo Šeimos Gynimo Maršo 2021“ organizacinės grupės pranešimas žiniasklaidai

Iš skaitytojų pašto. Pranas Kaladė apie Laisvę ir „laisvę“

Paulas Stametsas: Išgydo net vėžį – nepažintas grybų pasaulis

Kardinolas S. Tamkevičius palaiko „Šeimų maršo“ idėją: „Ginant principines vertybes Bažnyčia stovės mūru“. Kunigų R. Grigo ir A. Valkausko pozicija

Andrius Švarplys. Į ką lyties ir diskriminacijos nęsamonės perdaro Ameriką: gimsta naujoji CŽV

Herta Burbė apie „galimybes“: vasarą paplūdimyje

Vytautas Sinica. Bažnyčia draudžia katalikams balsuoti už partnerystę (ir A. Navickas tą žino)

Brolio Arūno Peškaičio žinia: Pranciškonų ordinas draudžia broliui Pauliui Vaineikiui dalyvauti Šeimų gynimo marše (papildyta)

Nuo bačkos. Andrius Navickas: Taip, aš palaikau Partnerystės įstatymo priėmimą

Kastytis Braziulis. Ar pritariu šeimų maršui? Taip, be abejo, nes…

Nida Vasiliauskaitė. Klausiate, ką daryti? Paklauskite piliečių

Jarūnė Rimavičė. Atsakymai į klausimą, nuo ko ginama tradicinė šeima Lietuvoje

Andrius Švarplys. Pagaliau yra alternatyva „Dviračio Žynioms“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.