Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Partijos

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai ir kvailiai – valdžioje

Tiesos.lt redakcija   2020 m. spalio 20 d. 9:13

31     

    

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai ir kvailiai – valdžioje

Yra tokia graži, pukuota, nusivylusiųjų baisingai mėgstama, gudručių sukurta stebuklinė pasaka. Juodai balta foto apie tai, kokie didvyriai ir nesuprasti genijai gyvena opozicijos stovykloje. Ir kokie niekšai, kvailiai – valdžioje.

Iš tikrųjų, vargu ar surasi sritį, kur būtų daugiau melo, veidmainystės ir elementaraus, primityvaus savanaudiškumo, negu opozicija. Šių rinkimų rezultatas – opozicijos išsigryninimas. Šitiek metų ten žmonių neviltimi maitinosi karjeristai, vidutinybės, dinozaurai, tautos vienytojai, politikos emeritai ir šiaip geranoriški dundukai.

Taip, puikių, nuostabių žmonių yra visuose opozicijos sluoksniuose, visose partijose ir struktūrose. Stabdis yra ne jie, o nudėvėti, tik apie save galvojantys lyderiai ir jų seniai numirusios struktūros. Politinius lavonus reikia pagaliau palaidoti, žmonių atsibudimas iš iliuzijų turi prasidėti.

Tačiau tam reikia atsimerkti, apsidairyti ir pagaliau pamatyti tai, kas seniai yra. Globalizmo laikais mažai yra neužvaldytų, nestebimų ir nekontroliuojamų teritorijų. O ten, kur kaunamasi dėl valdžios, pinigų ir įtakos, kontroliuojama praktiškai viskas.

Su opozicija kovojama ne tik ir ne tiek iš išorės, kiek ir iš vidaus. Visose šalyse opozicijos stovyklos yra kiaurai valdžios ir specialiųjų tarnybų stebimos, sekamos ir pasiklausomos. Viduje turi „pakabintų ant kompromato“ ir infiltruotų įtakos agentų, kurie reikiamu momentu aktyvuojami. Tai nebūtinai lyderiai, bet visada įtakingi asmenys. Kelia nerealius tikslus, o nepavykus – sumaištį, destrukciją ir niekur nevedančias rietenas organizacijų viduje. Socialiniuose tinkluose vis atsiranda nauji ar sukasi seni priedangos portaliukai ir „influenceriai“.

Suburia ir kartu apšviečia, suregistruoja aktyviąją nepatenkintųjų dalį – tarnyboms juk reikia jus pažinti asmeniškai. Kartais net sukuria kokias nors butaforines „visuomenines organizacijas“ ir net „judėjimus“.

O kaip didvyriškai ir išradingai kaunasi dėl autoriteto ir lyderystės! Atkakliai ir nenuilstamai, kasdien kalba apie tai, ką žmonėms labai norisi girdėti, kas visiems skauda. Ir tampa susijaudinusių feisbuko moteriškių garbinimo objektais.

Dažniausiai masiniu, vadinasi, primityviu lygmeniu – pasekėjų skaičius čia įvertinimo ir atlygio kriterijus. O reikšmingais momentais jie staiga pakeičia nuomones, ima transliuoti netikėtas, moderniai keistas pažiūras su dar keistesniais argumentais.

Ir pagal susikurtas įtakas sukuria nuomones, reikalingas prie vairo esančioms grupuotėms. Suburtas minias nepatenkintųjų nuveda į susipriešinimo ar abejingumo akligatvius, išsklaidydami visuomenės energiją ir neleisdami sutelkti politinės valios.

Taip yra visame pasaulyje. Galvojate, pas mus ne?

Galvokit toliau arba tiesiog nusiimkit dangtį nuo akių ir apsidairykit. Pamatysit įdomių dalykų ir žmonių, dažnai gerai pažįstamų. Sėkmės moksle.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Laumėjantis       2020-10-23 9:59

Gal autorius galėtų pateikti konkrečių pavyzdžių?

Kur dingo       2020-10-23 9:28

http://www.pozicija.org
propatria atsisakė komentarų.
Reikalauju paaiškinimo.

Eikite, mišios pasibaigė       2020-10-22 18:32

Katalikų Bažnyčios skilimas (skizma).
Popiežiui reikia atlikti egzorcizmą.
Žydai, musulmonai, stačiatikiai apie py… tyli, o šetono vietininkas kelia vėliavą...
Ką galvoti dorom katalikų šeimom.
Asmeniškai aš nebetikiu jokiu geruoju dievu.
Kodėl dievas dar nenutrenkė to savo vietininko.
????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Žemyna       2020-10-22 15:28

... nusiimkit dangtį nuo akių ir apsidairykit. ... Sėkmės moksle.
smile
Ak, šitaip? Sėkmės moksle?
Na, Autoriau, palauk!

...       2020-10-22 14:02

Apie kaukes.
Jau tiek laiko…., o pasirodo kad kai kurie tik dabar syžinojo jog reikia plauti rankas ...(nugirdau per TV).
Ne ką geresnė situacija ir su kaukių naudojimu.
Kaukės, tradiciškai, laikomos individualios apsaugos priemome. Tai tiesa, bet COVID-19 atveju yra kiek kitaip.
Kiek daroma klaidų kaukę užsidedant ir nusiimant nelabai kam rūpi. Kiek kartų kaukė “pasitaisoma” ant veido ir aišku su galimu užkratu ant rankų ... bevelijama tylėti.
Kaukė apsaugo jos savininką tik šiek tiek, ir tik 2 val. Po to būtina kaukę keisti.
Kur kas svarbiau, kad kaukė saugo aplinkinius, ir čia efektas kur kas didesnis.
Dėl visuso dydžio.
Įprastai tas virusas vienas pats šeip sau neplavinėja. Jis yra aplipęs kartu su organizmo skysčiais…, o tai reiškia kad virusas sąlyginai yra žymiai didesnis(!), ir pro kaukės skylutes taip lengvai nebepralenda. Negana to, dėka sekretų, virusas prilimpa prie kaukės. Suprantama, kad tai nera ilgalaikis reiškinys..
, todėl ir sakoma - keisti kas 2 val.
Kam tada ta kaukė, jeigu aš nesergu? Va čia ir yra esminis niuansas, - jeigu nesergu. O iš kur žinai kad nesergi? Ir čia kalbu visai ne apie taip vadinamus “besimptomius”. O kiek tokių sergančių dėl paikumo, piktybiškumo,... nedėvėdami kaukės platina užkratą. Juk jiems lemputė ant kaktos nemirksi!
Kitas dalykas, kad aukščiausi valstybės pareigūnai (!!!), demonstratyviai pozuoja prieš kamerą su kauke kurioje pūpso VOŽTUVAS. Tie vožtuvai tam, kad būtų lengviau išvėpti, nes kaukės skirtos individualiai apsaugai, o prie COVID-19 labiau reikia kaukių kad NEPLATINTI. Aš niekaip negaliu suprasti, negi jie savo patarėjų tarpe neturi atatinkamų specialistų kad tinkamai sutvarkytų.... Gėda prieš pasaulį!!!
Kita vertus, “Baltarusijos demokratijos kelyje”, kaip byloja kai kurios nuotraukos, - kas galima Jupiteriui, negalima Jaučiui. Kai biologija tampa politiką nukreipta prieš pačius žmones, logikai vietos nebėra. Užtad puikiai veši sąmokslo teorijos…
Dar pavasarį, vienoje populiarioje TV laidoje, net keli medicinos profesoriai postringavo apie teisingą kaukės dėvėjimą - kuri kaukės pusė į kuria pusę, kai siekiama saugotis pačiam ir kai siekiama saugoti kitus. Susireikšminusios galvos taip susimovė, taip viską sujaukė, kad ... ir po šiai dienai niekas nieko nebekalba.
Visuotinis bardakas !!!
—-
Apie testus.
Su žvake nestovėjau, tad gatantuoti negaliu.
Man pasakojo kaip vienam diagnozavo COVID-19..
Karantinas 2 sav. namie. Jokių požymių !
Po to testai. Pirmas - neigiamas, antras - teigiamas.
Vėl karantinas 2 sav. ir jokių požymių !
Po to testai. Ir vėl.  Pirmas - neigiamas, antras - teigiamas.
Ir vėl karantinas… pasaka be galo…
Pakėlus “triukšmą”, testai parodė kad sveikas.
O aš mąstau, man kyla klaikios mintys… tas žmogus visgi sirgo ar ne ?!
Ir,  KAIP TAI ATSISPINDĖJO STATISTIKOJE ?
—-
Apie sąmokslo teorijas.
Šitą skyrelį tobuliausiai rašo, atsakingi už Koronos reikalus…
Manote - nusišnekėjau. Nieko panašaus.
Vakar per LRT “Panoramą” rodė triejų spalvų Lietuvos žemėlapį. Su kuom tik pakrypo kalba apie tą “atradimą”, visi stebėjosi, piktinosi, keikesi… Etatiniams sąmokslininkams nebeliko vietos. O juk tai tik maža visumos dalelė.
—-
Apie gyvenimą.
Gyvenimas yra koroniškas, ir dar labiau koroniškėja. Šviesa tunelio gale išnyko.
VOVID-19 yra realus, kaip ir pasėkmės su juo susidūrus, bet kur kas baisiau yra “makaronai” Koroninėje pakuotėje.
Palaiminti kvailiai, - jie nesuvokia pilno vaizdo.

Reikėjo remti valstiečius,       2020-10-22 11:51

bet kadangi trys lietuviai- penkios partijos, dabar stebėsime konservatorių ir liberalų laisvės šokį.

Lietuvayrače       2020-10-21 19:05

Didvyriai kapuos miega, ateina genijai ir vėl išeina, o durniais lyja.

Dzeikas       2020-10-21 18:35

Agnei, del kalbos galite buti rami. Va, cia man virtualiai snuki ko ne kasdien mala del diakritiniu zenklu. Na, Maximai ikast negali, tai mane spardo.
Jaunimas - ne jaunimas. Nieko jie ten nepadarytu.

"matomai turiu lenkisko kraujo kelis lasus"       2020-10-21 10:59

juliau Milaiti, iš kur pas tave, žydą iš Bugenių, lenkiškas kraujas? Gal motina “stuardese” geležinkeliuose dirbo?
Tiesa, o už ką balsavai vienmandatėje? Už Joną Pinskų ar Marijan Buinicką?

Agnė       2020-10-21 9:49

Dzeikui
Taip niekada neatsitiks. Pažiūrėjus į suvestinę, balsavusių už NS,graudu pasidarė. O ten daug protingo jaunimo ir kaip taip slysta tauta link ”laisvės”
Apie x raidę net nepagalvojau. Ar nebūsim ir čia pirmieji, užmiršę savo kalbą

habilitās       2020-10-21 7:48

Visi jūs „didvyriai“ su šaukštais. Po pietų. Nepasiekę išsvajotos Seimo „taburetės“.
Ko reikia, kad taptumėte bent jau parlamentine partija, nekalbant apie tą, kuri Seime turėtų daugumą, rašėme ne vieną mėnesį iki rinkimų, bet… tai buvo aklo ir kirčio dialogais. Dabar nieko kito nelieka, tik terliotis.
Armonaitės-Šimašiaus elektoratas savo užpakalius į antrą turą tikrai atneš, nes tie du girdėjo ko nori jų elektoratas, o jūsų didybės manijos bokštai buvo per aukšti, kad ką nors išgirstumėte. O gal, tiesiog, nesuprantate kas yra politika?! Tada tikrai, jus tik mokytis, mokytis ir dar kartą mokytis, kaip sakė revoliucijos vadas.

Agnė       2020-10-21 6:02

Kubilius teisus iš savo patirties. Diržus suveržinės, tik ne sau. Jie žino kaip elgtis su pinigais. Iššvaistė prisiskollinę, reikia grąžinti ir t.t. o patys kaip visada
Pagyvenom 4 metus ramiai, tik labai gaila, kad nesustabdė valdantieji iš “dėžės” skleidžiamos propagandos. Sėdi šiltai klauso žiūri nemąsto malonu kai drapsto kažką, juokinga įtikinama. Save vadinantys politologai tyrimų grupės ekspertai visų sričių... ir vis tie patys, į tuos pačius vartus
Nejuokinga, 47% tai bėda ir išrinkti tuos, kurie 4 metus durnių voliojo… ir dar kai kas nesuprato “Laisvės” partijos, vos ne Sąjūdžiui prilygino

> 2020-10-21 5:09       2020-10-21 5:15

tagi gyreisi, kad balsavai už NS daugiamandatėje, juliau Milaiti, o dabar jau „NS ir mudozvono Radzvilo” nebemyli?

Dzeikas       2020-10-21 5:09

O kas pasikeistu ant Lietuvos , jeigu laimetu opozicija? Kysiu nebeimtu? Vagis (ne vagilius, o vagis) imtu sodinti? Neliktu blato ir nepotizmo? Galu gale, butu pradeta narplioti Mergaites byla , o ne testusi pedsaku slepimas?
Bijau ,kad ponai patriotai galite lengviau atsikvept: Maximai demonstratyviai ikaltu kokiu 10 tukst. baudike uz X raide pavadinime. Butu imta seilemis taskyti apie lietuviu k. gramatika. Prasidetu plepaline apie LGBT ir pederastu teises, naujoji valdiuke garsiai rektu, bet konkreciai nieko nedarytu. Mikrolygyje viskas pablogetu, nes ateitu nauji,buki ir alkani valdininkai ir jiems reiktu perprasti kaip imami kysiai ir otkatai.
Cholopai pajustu trumpalaiki orgazma ir eitu dirbt toliau.
Todel tauta is patyrimo supratusi kurlink viskas eina padejo skersa ant naujuju gelbetoju is NS ir mudozvono Radzvilo su pusgalviu Juozaiciu kuriam santykiai su Latvija visu problemu saknis.
Ak, tiesa. Mergaites byloje perstatytu kedes. Venckienei nuimtu antkoji, bet ikistu i konspiracini buta, kad niekas nerastu.

mocia       2020-10-20 22:54

Ar cia apie Tapina su Valinsku?

O kas kritikavo letarginr opozicija,       2020-10-20 21:50

niekas,tik valdzio esancius,rezultatus matom,ozicija igavo sparnus plius laisvo dziaugsmo uzsigeide,tad teks kenteti

klausimas       2020-10-20 18:16

ar ne dviračio žinių geriausia reklama?

mokėti už reklamą nereikia, tikslą pasiekia garantuotai.

kas rašo scenarijus tai laidai, ką rodo tose laidose, kas laimi rinkimus?

palyginkite

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2020-10-20 17:51

Citata: “Iš tikrųjų, vargu ar surasi sritį, kur būtų daugiau melo, veidmainystės ir elementaraus, primityvaus savanaudiškumo, negu opozicija.”
****
Ir toje opozicijoje su savo daugybe straipsnelių vartėsi pats Algimantas RUSTEIKA.
Nepavyko prasmukti į valdžią. Silpnai bezdi.

Kis       2020-10-20 17:41

Sia gauja taip zmonems susiskaldzius plikomis rankomis paimti bus sunku,tai net patvirtino 10 metu valdziusi KGB auksto rango pareigunas Dalia Grybauskaite.O jus matet kiek kos garbintoju,juk kam medaliukas,kam 200 tukstanciu del skalambijimo ir sitaip 30 metu,vogta,vogta ir dar karta vogta.Tai kas liecia materialiniu gerybiujeigu laimes gejai ir Igilo partija bus morelinis ir galutinis uzvaldymas Lietuvos.Begsiu mach Lenkija,matomai turiu lenkisko kraujo kelis lasus,nes su jais sugyvendavau nu mazu dienu.Tegu cia gyvena laisvai po kartos neliks lietuviu,bus gejai ir lesbes,o narkomanai vartysis gatvese ziuredami bukais zvilgsniais.Pasiziurekite jaunuoliai rusisko joutubes,kas dedasi Rokio tevyneje Karolinoje,manote Jav mirsta ,kad silpna medicine?Ne ten juodckiai trucinami gatvese ,jeigu Obama 60 milijonu med draudimus ivede,tai sis suleris juos panaikino,nes kurs Amerika,o juodckiu liks puse,o tai ir maziau.Negi jie kelia negrai)galvas del to nusikaltelio?Tai pretekstas ir ta svajoniu salis sprogs is vidaus,jeigu dar liks Trumpas,tas pats laukia ir Lietuvos kazkas panasausUkraina,Baltarusija,o kas ziurejo 30 metu lietuvius,o koks kypisas sukilo,kai valstieciai kruopelyte nustojo vogti ir atsigreze i zmogu?O kas kaltas?Negi Veryga su Mantu?Balvonais liksite dar ilgam,man tai pobarabanu,laukuiu savos eiles po Landzbergio.Noriu paziureti kokia kruva jis uzsitarnavo sitaip gyvendamas tarp zmoniu.

SUVEDZIOTAS       2020-10-20 17:09

NS mopsiai, ko tylit? Rinkimu I turo rezultatai svelniai tariant itartini. Kada pareikalausit rezultatų perskaiciavimo, audito? Ar ir NS kaip Dagio partija tik…??

Almantas       2020-10-20 16:41

Svarbiau negu seimas yra atsikovoti LRT.Su papais ar be papu vyti lauk Monikutes “chebra"O tai jau tiek suizulejo,kad nepatikusius siulo saudyti i metus bent po viena.LRT islaikoma mokesciu moketoju pinigais ir privalo dirbti visiems,o ne tik lansberginiams.O svarbiausia pabaigti su Soroso finansavimu,o tai gaunasi,kad kazkoks uzienietis moka pinigus prostitutems Tapinui,Miliiutei,pumpreckytei ir tie formuoja kazkieno tai nuomone kuri yra slyksti bent 80% Lietuvos pilieciu

zombi       2020-10-20 16:37

31 spalio Vilniuje ivyks didysis zombiu uzbegimas. Dalyvavimas visu zombiu butinas.
Idomu, kiek ne zombiu…

pastaba       2020-10-20 16:34

Autorius - nesuprastas didvyris.

šmikio Nytė       2020-10-20 14:02

kai didvyrių nėra, laimi didžbobės

kvaila padėtis       2020-10-20 13:49

O vot pas mus kitaip nei ant viso svieto - kvailiai opozicijose, kvailiai balsuoja ir įteisina kvailius valdžioje.

Sunku suvokti,        2020-10-20 12:26

kas tokie galėjo balsuoti už Dagį ar Janutienę su Puteikiu?

Pareiga       2020-10-20 12:06

Politinius lavonus kada nors vis tiek reikia palaidoti

stasys       2020-10-20 11:58

Ka tikrai galiu teigti jog jokia politinė valdžia ( ar tai opozicija ar valdantis) Lietuvoje nežino ko nori jos visuomenė . Rinkimu lankomūmo procentas ta aiškiai įrodo. A. Rusteika ne bereikalo savo str.
nedurė pirštu kam konkrečiai skirta kritika . Jo teiginius galima laisvai pritaikyti bet kuriai partijai ..Nors VRK sakosi kas metai patikslina tu partiju nariu sąrašus , jaučiu kad apsiribojama tik mirusiomis dušiomis pagal sąrašą . Aš pav. nesuprantu kaip taip gali būti jog partija turinti 2 tkst. partiečiu surenka tik 0.24 palaikančiu ir dar prie tokio lankomumo rinkimuose ? Čia autorius gali būti pilnai teisus ‘opozicija’ sisteminiai tik širma po kurja nieko nėra tik bankinė sąskaita iš piliečiu pinigams vilioti.

Sveiki atvykę į Lietuvą       2020-10-20 11:39

jooo, labai gerai Algimantai apie a la puteikius sinicas radžvilus armonaites lansbergiukus uspaschius armonaites kuolius kuoliukus kuolelius ir t.t. atsivedusius Lietuvon sorošo šaiką, kuri per beveik tris dešimtmečius taip išsikerojo, kad sveikos vietos veik nebeliko Lietuvoj. Viskas perpuvę. Prasmirdę. Į rinkimus ateina mažiau nei pusė rinkėjų, o iš atėjusiųjų gavę ketvirtadalį (nuo visų reiškia mažiau nei aštuntadalį balsų) jau skelbiasi nugalėtojais ir buria koalicijas. Koks saldus žodis ,demokratija’... kiek nori tiek atsirieki, kaip duonos kasdieninės

Klausimas       2020-10-20 10:39

Tai čia apie juozaičius, puteikius, janutienes ir t. t.?

grumstas       2020-10-20 10:32

Akurat: prieš akis iškylo krikščioniškas Dagio veidelis su telefonu prie lūpų; matyt skambina iš daukantynės ir nurodo ką reiks padaryti Tėvynės labui : susideginti pačiam , bet sudeginti ir kelią ir viltį piliečiams išbristi iš trisdešimtmečiais
besitesiančios brežneviados epochos.


Rekomenduojame

Ramūnas Karbauskis. Valdžia vis dažniau ima grasinti Lietuvos žmonėms

Nida Vasiliauskaitė: kas, oficialiu požiūriu, dabar turi teisę viešai kalbėti apie esamą padėtį?

Geroji Naujiena: uoliai sergėkime Dvasios vienybę taikos ryšiais

Algimantas Rusteika. Dabar yra tada, tada yra dabar

Nida Vasiliauskaitė ir jos lapių medžioklė: ar įvedę prievartą prieš piliečius kovos su pandemija pretekstu, politikai sustos?

Algimantas Rusteika. Dabar yra tada, tada yra dabar

Kam netinka pilietinė pozicija? Artūras Orlauskas „Neredaguota“ tinklalaidėje

Ramūnas Aušrotas. Bendruomeninio solidarumo ir atsakingos kaimynystės pavyzdys

Vytautas Sinica. Negi į dieveniškiečius vandens patrankas arba gumines kulkas atsuks pirmiau nei į nelegalus prie sienos? Man tai makabriška

Nida Vasiliauskaitė. „Dirbu UAB „PR“, gavom užsakymą parduoti „visuomenei“ plytą“

Audrius Bačiulis. „Tai – ne Lietuvos Vyriausybė, tai – okupacinė administracija“

Andrius Švarplys. Čia gali būti du variantai

Lietuvos Šeimų Sąjūdžio pareiškimas: kviečiame Lietuvos žmones palaikyti Dieveniškių gyventojų protestą

Vytautas Sinica. Šiandien jie lengvai būtų apšaukti laisvės priešais

Rasa Čepaitienė. Kuris neapsvaigtų?

Ramūnas Aušrotas. Lazda visada turi du galus

Trakų istorinio nacionalinio parko pašonėje – plynas kirtimas

Audrius Bačiulis. Sakiniai, turintys išvartyti ministrą iš šlapio viščiuko

Liudvikas Jakimavičius. Lietuvos konservų fabriko „Brolių kapai“

Vytautas Sinica apie Gabrielio Landsbergio fiasko

Žinios iš Dieveniškių – tai, ko „Panorama“ šį vakarą nerodė

Lidžita Kolosauskaitė. Antivakserės laiškas Sveikatos apsaugos ministrui

Algimantas Rusteika. Susiliejam su gamta

Ramūnas Karbauskis. Sužvėrėję, godūs ir pikti

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“ apie demografinę Afrikos bombą

Vinco Kubiliaus reportažas iš Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventės vyskupams Julijonui Steponavičiui ir Vincentui Borisevičiui pagerbti

Roberto de Mattei. Pranciškus pradėjo karą, kuris baigsis Tradicijos triumfu

Nida Vasiliauskaitė. Proga kai ką sužinoti apie protingųjų protą

Vidmantas Valiušaitis. Išdavystės dienos

Ramūnas Karbauskis. Prievartos maniakai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.