Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Referendumai

Agnė Širinskienė. Bijomasi referendumo dėl šeimos?

Tiesos.lt redakcija   2021 m. gegužės 26 d. 21:05

14     

    

Agnė Širinskienė. Bijomasi referendumo dėl šeimos?

Konservatorių prezidiumas nulinčiavo savus 13 krikdemų ir su išmetimo iš partijos grėsme uždraudė net galvoti apie referendumą dėl homoseksualių asmenų partnerystės, kaip šeimos teisinio santykio, pripažinimo ar nepripažinimo.

Visi, pasisakantys už referendumą buvo išvadinti prorusiškais ir kitokiais epitetais, o konservatorių lyderiai iš viso pasakė, kad klausimas nėra tiek svarbus, kad būtų verta atsiklausti Tautos.

Tačiau to negana. Suprasdami, kad referendumo gali nepavykti išvengti, nes jį remia opozicinės partijos, jie sugalvojo jį padaryti neįmanomą.

Iš to, ką išgirdau šiandien iš Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko St. Šedbaro lūpų, panašu, kad konservatoriai su liberalais greičiau padarys taip, kad Referendumo įstatymo iš viso, mažiausiai pusmečiui, neliktų.

Konstitucinis Teismas pripažino esamos redakcijos Referendumo įstatymą prieštaraujančiu Konstitucijai ir jis iš teisės sistemos bus eliminuotas šių metų liepos 1 dieną. Tuomet neliks jokio įstatymo, kuris reguliuotų referendumo surengimo tvarką. Kitaip tariant, nors Konstitucija tokią teisę žmonėms numato, praktiškai referendumai taps neįmanomi, jei iki tos datos nebus iš naujo priimtas Referendumo įstatymas, o valdantieji, kaip matysite iš pridedamo įrašo, ne tik kad neparengė jo naujojo teksto priėmimui, tačiau to ir neketina daryti artimiausiu metu, nes rinkimų sistemos pertvarka – pirmiausia naikinant Seimo vienmandates, dabar – sunkinant su jais konkuruojančių rinkimų komitetų veiklą – jiems svarbiau, o Referendumo įstatymo rengimas geriausiu atveju nusimato tik rudenį.

Vadinasi, mažiausiai pusę metų nebus net įmanoma pradėti rengtis bet kokiam referendumui, nesvarbu, kas galvotų jį rengti: Seimo narių grupė ar žmonės, rinkdami parašus, nesvarbu, kokiu klausimu. Nežinau, kaip kitaip, jei ne priesaikos sulaužymu, pavadinti tokį valdančiųjų elgesį ribojant pamatines piliečių teises reikšti savo nuomonę referendumu.

Reikėjo sugebėti sukurti situaciją, kai Konstitucija garantuoja piliečiams teisę į referendumą, o laiku nepriimtas įstatymas neleis šia konstitucine teise pasinaudoti.

Manau, Seimo opozicijai būtų pats metas Referendumo įstatymą perregistruoti ir siekti jo priėmimo, nepaliekant žmonių be įgyvendintos teisės svarbiausius Tautos ir valstybės gyvenimo klausimus spręsti referendumu

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Yra kitas kelias       2021-05-28 19:16

Tai Lietuvos Konstitucijos ketvirto straipsnio pirma dalis: Auščiausią suverenią galią Tauta vykdo tiesiogiai

Kis       2021-05-27 18:46

nebus referendumo,suruosim Maidana,kokia beda,juk zmoniu nesunaikins,kazkokias tai teises isliks,o Sedbarui seniai laikas isprasyti uz duru,tai ne parlamentaras,tai Landzbergio liokajus,jis ne tautos atstovas,jis tautai tolygus nuliui.

dalyvis       2021-05-27 17:19

Jei kažkam labai būtų rūpėjus visuomenės nuomonė ar Konstitucija, būtų vykęs referendumas dėl nacionalinės valiutos (Lito) keitimo į eurą referendumas.

“9 straipsnis
Svarbiausi Valstybės bei Tautos gyvenimo klausimai sprendžiami referendumu.”

Bet atrodo kai kurie ne tik valiutos nori(-ėjo) atsikratyti, bet ir vėliavos.

dalyvis       2021-05-27 17:07

Diedai, proto knisėjau, referendumas dėl Ignalinos AE buvo UŽPROGRAMUOTAS JOS UŽDARYMUI. Referendumo klausimas buvo dėl AE darbo pratęsimo, ne uždarymo.

Kadangi žiniasklaida (kurios Lietuvoje nėra)  apie referendumą skleidė tik pašnibždomis, jis neįvyko dėl per mažo balsuotojų aktyvumo (kaip ir dėl žemės nepardavimo užsieniečiams).

Jei klausimas būtų suformuluotas kitaip ( pvz “Ar pritariate IAE uždarymui?),
referendumui neįvykus (dėl per mažo balsuotojų skaičiaus) būtų paprasčiausiai pratęsta jos veikla. Bet tuo metu jėgos, kurias tai labai ‘lietė’, būtų suorganizavę propagandos kampaniją žiniasklaidoje su gardėsiais - skalbimo milteliais, alum ar kažkuo patrauklesniu..

 

Aušra       2021-05-27 15:32

Valdantieji iš demokratinės šalies piliečių atima teisę į referendumą. Tad apie kokias žmonių teises jie nuolat kalba? O gal mes jau nebe demokratinėje šalyje gyvename?

Diedas       2021-05-27 15:31

O kaip nebijosi referendumo, kai toks reiškinys visada padaro milžinišką žalą Lietuvai. Referendumu buvo nuspręsta neprtęsti Ignalinos AE darbo. Kitu referendumu, kovodami prieš atominę energetiką “ŽALIEJI !!!!!!” pasirūpino maskolių reikalais ir Astravo monstro statyba prie Vilniaus. Ir dabar, kai šeimos reikalais rūpinasi šeimą išdrąskęs kremliaus klapčiukas su savo pradažna šaika, šeimos referendumo pasekmės bus tragiškos.

Pikta šeimininkė       2021-05-27 11:38

Prieš trenkiant puodynę į žemę, ją aukštai iškelia.

Paulius G.       2021-05-27 10:01

Kodėl homoseksualizmo propaguotojai net neparodo jokio dėmesio į A. Širinskienės ir L. Kasčiūno siūlomą alternatyvų Partnerystės, doroviniu atžvilgiu NEUTRALAUS, įstatymo, klausimas yra tik formalus, kadangi šiuo atveju nebūtų keičiama šeimos samprata pagal homoseksualistų supratimą.
Apie alternatyvųjį Partnerystės įstatymo projektą skaityti pagal nuorodą  https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/laisves-partijai-gedint-pramestos-partnerystes-ideja-gali-pasisavinti-valstieciai.d?id=87290557
 

Širinskienei       2021-05-27 7:40

negaila eikvoti pinigus referendumams. Juo labiau, kad jis tikrai būtų ne jos deklaruojamos nuomonės naudai. Tylioji Lietuva, skirtingai nuo Šeimos maršo šalininkų, yra žymiai didesnė. Jau ne kartą įsitikinome, kad garsiai rėkiantys ir įsivaizduojantys nugalėtojais, rinkimuose visada tesurenka kelis procentus. Tie keli procentai yra labai aktyvūs ir sudaro daugumos įvaizdį. Širinskienė, tikiu, net nepateks į seimą, jei dar kartą bandys per kitus rinkimus. Tautiečiai nėra tokie kvaili, kaip ji įsivaizduoja.

Pastaba       2021-05-27 7:14

Kaip nebūtų keista, šį kartą pilnai pritariu gerb. A.Širinskienės nuomonei.

Heiders       2021-05-26 23:38

Nerimsta Karbauskio pitbulis !!! Jis nesupranta , ka sake Landsbergis. Vokietija pasimoke su referendumais. Galiausiai buvo padalinta..

Kai tautos tarnai naikina įstatymus,       2021-05-26 23:28

ateina jo didenybės Linčo teismo valanda.
Nuo visko, kas antikonstituciška, tauta turi teisę gintis visais įmanomais būdais. Taip sako nusikaltėlių koncervleberastų kol kas nepanaikinta Lietuvos konstitucija.

Žodžio laisvė...       2021-05-26 23:07

Trenkiu kumščiu į stalą ir klausiu:po galais,kada pasibaigs tyčiojimasis iš rinkėjų?
Ar valdančiuosius įkvėpė Lukašenkos valdymo metodas,kad nusprendė ir Lietuvoje išbandyti tokį?Net ir karantiną ,matyt,nusprendė tęsti iki kito sniego.Tie,kas nesiskaito su Lietuvos piliečiais nusipelno išvadinti juos kiaulėmis.Kas užmiršote,primenu:Tauta yra Suverenas.Gal gana bandyti Tautos kantrybę???

Visiskas fiasko       2021-05-26 21:57

O ko buvo galima is ju tiketis? JU rinkejai, ar esate patenkinti savo favoritais?


Rekomenduojame

Nida Vasiliauskaitė. Apie „tikėjimą“, kad „valdžia tik gelbėja gyvybes“ ir kad, jei sutiksi, tai pagaliau ramiai gyvensi

Krescencijus Stoškus. Atsakyti už savo likimą teks net ir tiems, kurie leido savivaliauti tik šia diena gyvenantiems pareigūnams

Vytautas Rubavičius. Nepaprasti užsienio politikos „laimėjimai“ – Lietuva žeminama

Andrius Macas. Kalbėtis, kol gali. Reikia susitarti

Rasa Čepaitienė. Vertėtų pritarti Prezidento idėjai kviesti į visuotinę sienos statybos talką

Andrius Švarplys. „Tai buvo gerai organizuota ataka prieš Lietuvos valstybę...“?

Krescencijus Stoškus. Šiandien jis triumfuoja

Lietuvos Šeimų Sąjūdžio organizacijos kūrimo ir veiklos principai: projektas

Rasa Čepaitienė. Kodėl liko neįgyvendintas planas užtverti sieną su Baltarusija iki 2020 m.?

„NeRedaguota“ pokalbis su politologu Valentinu Beržiūnu: Prezidento pozicija

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: Rūdninkų „riaušininkų“ apsuptyje

OpTV: Pasienio krizė: kam ji virsta eurais? Konservatoriai perka dar vieną ‘Independence’

LŽTA pareiškimas dėl jėgos panaudojimo prieš taikius gyventojus

Vytautas Sinica. „Daugiau jėgos Lietuvai“ Rūdninkų fone

Vidas Rachlevičius. Kaip nelegalių migrantų krizės kontekste veikia mūsų neomarksistų-globalistų smegenys?

Kun. Arnoldo Valkausko interviu JAV lietuvių laikraščiui „Draugas“

Česlovas Iškauskas. Ar verta tapti danajais?

Jolanta Blažytė. Naujienos iš pasauline vakcinų bandymų laboratorija tapusio Izraelio

Vytautas Sinica apie Dieveniškių dovaną Lietuvai

Lietuvos šeimų sąjūdžio pareiškimas dėl įvykių Rūdninkuose

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“ klausia: „Ar valdžia išdrįs „paauklėti“ dieveniškiečius?“

Kaip TV3 žurnalistai buvo išprašyti iš Dieveniškių

Rasa Čepaitienė. Tai satrapo, ne suvereno mentalitetas

Algimantas Rusteika. Apie apsimelavusį „Lietuvos rytą“ ir jo „žurnalistą“, provokavusį neramumus

Andrius Švarplys. Vyriausybė nesilaiko Lietuvos įstatymų, vietoj jų primeta valstybei ir visuomenei savo ideologinę pasaulėžiūrą

Viktoras Orbanas dėkoja Nacionaliniam susivienijimui už palaikymą

Vasariški pokalbiai su Dovilu Petkumi. Jurga Lago: aš nesu nuomonių formuotoja

Ramūnas Karbauskis. Valdžia vis dažniau ima grasinti Lietuvos žmonėms

Nida Vasiliauskaitė: kas, oficialiu požiūriu, dabar turi teisę viešai kalbėti apie esamą padėtį?

Geroji Naujiena: uoliai sergėkime Dvasios vienybę taikos ryšiais

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.