Emigracija, imigracija, demografija

Žygimanto Maurico siūlymai, kaip užsiauginti daugiau ateities mokesčių mokėtojų

Tiesos.lt redakcija   2017 m. kovo 23 d. 17:13

6     

    

Žygimanto Maurico siūlymai, kaip užsiauginti daugiau ateities mokesčių mokėtojų

Kviečiame susipažinti su Žygimanto Maurico, banko „Nordea“ ekonomisto bei Baltijos šalių tyrimų padalinio vadovo, Veidaknygėje paskelbtais svarstymais apie tai, ką reiškia Lietuvai vis didėjantys emigruojančių šeimomis skaičiai.

Nauja tendencija: iš Lietuvos išvyksta vis daugiau šeimų su vaikais… Tai didelis pavojus Lietuvai, nes prarandame ne tik dabarties, bet ir ateities mokesčių mokėtojus. Be to, vaikai, pradėję lankyti mokyklą užsienyje, integruojasi į vietos visuomenę ir dažnu atveju nebenori grįžti atgal į Lietuvą... Dėl dosnių motinystės/tėvystės išmokų Lietuvai pavyko padidinti gimstamumą (jis – vienas didžiausių ES), bet šios pastangos gali nueiti „šuniui ant uodegos“, jei tie vaikai vėliau vis tiek emigruos…

Nuo 120 iki 200 eurų padidintas NPD vaikus auginančioms šeimoms padidins jų pajamas „net“ 80x15%=12 eurų (~vieno PAMPERS BABY DRY pakelio kaina), tad situacijos tikrai nepakeis. Tad siūlyčiau sparčiai ir ženkliai sumažinti mokesčių naštą dirbančioms šeimoms su galimybe įvesti neigiamą GPM tarifą daugiavaikėms šeimoms (norėčiau priminti, kad Lietuvoje šeimų, auginančių vaikus ir uždirbančių mažas pajamas, mokestinė našta yra didžiausia visoje ES) + rimtai pasvarstyti vaiko pinigų įvedimą visiems vaikams (šiuo metu būtų racionaliau nei, pvz., didinti pensijas), nes jei nebus vaikų – vis tiek nebus pensijų.

Šioms priemonėms įgyvendinti naudoti skolintas lėšas (t.y. didinti biudžeto deficitą), nes bet kuriuo atveju, jei emigracijos sustabdyti nepavyks, subalansuotas biudžetas išnyks kaip dūmas, neblaškomas vėjo…

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2017-03-24 10:26

Sikart pritarsiu J.Purui.Tik ne MMA didinti, - tai akiu dumimas, - o valandini atlyginimo minimuma. Ir greta to:
1) Virsvalandziu skaiciavimas turi buti UZ KIEKVIENA diena.
2) Darbo laiko apskaitos falsifikavimas - kriminalinis nusikaltimas.
Nors pasiklausius APIE KA derasi Skvernelio vyriausybe del naujojo DK normaliam zmogui svyra rankos.Jis derasi kokiu laipsniu isnaudoti (lietuviskose realijose sis zodis turi poreiksme ne PAnaudoti, o ISnaudoti ar SUnaudoti.Mazdaug kaip kondoma, ir ismesti) savo darba parduodancius zmones, kiek ir kokiu laipsniu riboti ju derybines galimybes. Kaip greitai bus SUNAUDOTI zmones esantys to DK subjektais: per 10, ar 20 metu - apie tai derybos.
Svarbiausia ,kad prosvaisciu net nesimato. Juos(zmones) romina per visus galus, o jie praso daugiau vazelino(o gerasis Skvernelis jiems pritaria,“taip, taip.Daugiau vazelino reiktu”). Kazkokia iskreiptu veidrodziu karalyste

rename       2017-03-24 8:22

Patikslinimas antraštei:
turi būti-
kaip užsiauginti daugiau duoklės feodalams mokėtojų

Marginalas       2017-03-24 1:30

Kad ima sprukti ištisos šeimos, tai rodo nepaprastą LTSR-2 pasiekimą: žmonės pagaliau suprato, kad jei jau nešti kudašių, tai jau visiems drauge!

Julius Puras       2017-03-23 22:16

Pati geriausia priemonė sustabdyti emigraciją tai nustoti Lietuvoje kurti skurdo ekonomika. Investuotojai turi suprasti kad investuodami į pigios darbo jėgos valstybę jie ją apkrauna didelėmis socialinėmis bėdomis. Didėjančios pridėtinės vertės pajamos nekompensuoja neigemu (nusikalstamumo, emigracijos, korupcijos ir t.t.) socialinių padarinių. Atvirkščiai tik juos gilina ir didina.
Pirmas žingsnis kuris galėtų būti žengemas tai MMA didinimas kas metus bent jau po 50 eurų tai tada galbūt po dvidešimties metų Lietuva pasivys pagal MMA vakarų valstybes. Investuotojai darydami savo verslo planus su tokia tendencija turi susitaikyti. Priešingu atveju Lietuva nukraujuos ir išnyks.
Karbauskis ir Skvernelis atstovauja stambių investuotojų  laukinius interesus tai yra kuo mažesnės pas juos sąnaudos tuo didesnis pelnas trumpai tariant gobšumas.

pavėluota, traukinys nuvažiavo       2017-03-23 19:25

Pozdno, batia, pozdno….

Vien tik pinigais       2017-03-23 19:23

Lietuvos nesustabdysi.Tai svarbu,bet daug svarbiau dvasinė ,moralinė ,vertybinė atmosfera,rūpestis visais,o ne žiaurios konkurncijos diegimas.Todėl mokyklos,ligoninės,soc.apsauga,policija-tai turi būti prioritetas,-tai išsaugoti,modernizuoti .O daroma atvirkščiai.Reiškia…

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.