Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Žurnalistai mokyklose atrado naują realybę

Tiesos.lt redakcija   2022 m. sausio 3 d. 10:31

15     

    

Žurnalistai mokyklose atrado naują realybę

Rugsėjo 14 d. Europos parlamentas priima rezoliuciją dėl LGBTIQ asmenų teisių Europos Sąjungoje, sausio 1 dieną  teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska pasirašė įsakymą, kuriuo leidžiama translyčiams asmenims dokumentuose pasikeisti asmenvardžius į būdingus kitai lyčiai, o jau sausio 2 dieną žurnalistai skelbia atradę naują realybę Lietuvos mokyklose – paauglius, keičiančius savo lytį.

Nauja realybė Lietuvos mokyklose: paaugliai, keičiantys savo lytį – vieną dieną berniukas, kitą jau mergaitė

Raminta Gecevičiūtė | tv3.lt

Paaugliai, manantys, kad yra translyčiai, nepriskiriantys savęs jokiai lyčiai ar keičiantys savo lytį kasdien – nauja tikrovė Lietuvos mokyklose. Su tokiu reiškiniu susiduriančių mokyklų vadovai nežino, kaip padėti tokiems paaugliams, kurie ne tik nori, kad vadintų juos kitu vardu, bet ir prašo pakeisti jų dokumentus.

Savo lytinės tapatybės ieškantys paaugliai eksperimentuoja eidami į pasimatymus su abiejų lyčių atstovais, o kai kurie galvoja ir apie lyties keitimo operacijas. Specialistai teigia, kad savo lytinės tapatybės neatrandančių paauglių per pastarąjį dešimtmetį padaugėjo 25 kartus.

Su moksleiviu Benu susitikome pasivaikščioti ir pasikalbėti netoli Vilniaus. Tiesa, vaikinas nori nuslėpti dabartinį savo vardą, kaip ir tikrąjį, moterišką, kuriuo jį pavadino tėvai. Benas sako, kad yra translytis ir biseksualus. Jis gimė moteriškos lyties, bet identifikuoja save kaip vaikiną, kurį traukia ir merginos, ir vaikinai. Benas, kuriam neseniai sukako 18, pasakoja, kad jau būdamas vaikas labai nemėgo rengtis suknelėmis, o dabar keičia savo dokumentus ir svarsto apie lyties keitimo operaciją.

„Supratau gal 12-13, o kalbėtis su labai artimais draugais tada ir pradėjau, bet taip labiau viešiau nuo 16-olikos maždaug, kai jaučiau, kad pakankamai palaikymas ir kad aš tikrai žinau ir išsiaiškinau save“, – sako translytis Benas.

O štai aštuoniolikmetė moksleivė Renata priskiria save non-binary lytinei tapatybei – tai yra, ji nelaiko savęs nei vyru, nei moterimi, nei priklausančia kokiai kitai lyčiai. Renata pasakoja, kad niekada nesijautė moteriška ir visą laiką jautė, kad gyvena ne savo kūne, tarsi būtų įvykusi kokia genetinė klaida. Kadangi Renata nepriskiria savęs jokiai lyčiai, jos nei romantine prasme, nei seksualiai netraukia nei vyrai, nei moterys.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al. Dzeikui       2022-01-5 14:19

Jei svaigalai ir ištvirkavimas neuždrausti, ar tai reiškia, kad privalom leisti jų reklamą, ypač jaunimui? ,,Man nemalonu tai sakyti”, bet gerbk ne vien save, bet ir pašnekovą.

Dzeikui       2022-01-5 10:59

„O teveliai turi pasirupint ,kad vaikai zinotu, kad tabakas - narkotikas kuris parduodamas kaip mazesnis blogis, negu kad zmones nuodytusi visokiu slamstu ar augintu tabaka darze vietoj morku.”
O jeigu tėveliai nesirūpina? Be to, gyvenime dažniausiai nepakanka tik žinoti, reikia ir valios pagundoms atsispirti. Mokslas ir žinios nėra galingos priemonės jaunimą atgrasinti nuo ydų ir juo labiau jas jau įgytas įveikti; pedagogikoje be šių dalykų reikia kai ko daugiau.

Dzeikui       2022-01-5 10:27

Ištvirkauti, gerti alkoholį, rūkyti, žmogus nėra praradęs teisės, tačiau šios teisės nėra teigiamos, bet neigiamos, todėl jų reklama privalo būti draudžiama.

Dzeikas       2022-01-5 10:11

Man nemalonu jums tai sakyti, taciau naudojate sovietines propogandos triukus, kaip ‘progresyvus’ armijos zampolitas.
Tabako prekyba leidziama, zmoniu prekyba - nusikaltimas.
O jeigu leidziama prekiauti - tai leidziama ir rekama.
O teveliai turi pasirupint ,kad vaikai zinotu, kad tabakas - narkotikas kuris parduodamas kaip mazesnis blogis, negu kad zmones nuodytusi visokiu slamstu ar augintu tabaka darze vietoj morku.
Lygiai kaip ir istvirkavimas yra blogis kuri uzdrausti ZMOGAUS istatymu - dar didesnis blogis.

Al. Dzeikui       2022-01-4 14:17

Reiktų leisti ir prekybos žmonėmis reklamą ? Ir vaikams? Kad neužaugtų debilavoti, ar ne ?

Dzeikas       2022-01-4 11:10

Al.ui:
Jeigu reklama daro poveiki vaikui, tai reikia ne reklama drausti, o vaika mokinti pazinti pasauli ir mokinti isvengti klystkeliu.
O visokie ‘blogu’ reklamu draudimai sukuria tik uzrasus ant kavos puodeliu “KARSTA kava’ - debilavotas uzrasas atsirades po to kai vienas gudrutis issipyles kava is popierinio puoduko(JAV kavos podelius gamina ne is sudino popieriaus, paemes pirstais puodeli nejauti kad puodelyj karstas gerimas) ant kelniu, iskele byla pardavejui, esa tas neperspejo,kad ta kava apsideginti galima. Dabar rasinejami uzrasai debilams - ‘karsta kava/arbata’
Blogis ne alkoholio reklamoje.Blogis suvarzymuose gyventi kitoki gyvenymo buda negu svaigintis. Lietuvoje isvengti bandos poveikio , ypac provincijoje - labai sunku.
O JAV , kur alkoholio reklama galima sakyt nezabota (uzrasa ‘kenkia sveikatai’ visdelto privalo uzrasyt), - imanoma net ir prodzektu ar nepasiturinciu (spalvotuju, visokiu negru/puertorikieciu) tevu vaikams. Jeigu mato, kad vaikas kapanojasi - visda tokiam istiesiama ranka.Lietuvoje , jeigu neseka bandos jausmu, toks laikoms ‘nedakepusiu’.

cia       2022-01-3 21:49

cia ministre yra tik neissiavinusi statiste. viska tvarko protingi ir turtingi defes ir tetos. ir tam pritaria visos bent kiek zinomos partijos, gal tik isskyrus kokius lenkus.

ah.ą       2022-01-3 16:30

Sunaikinti tradicinę valstybę
Sunaikinti tradicinį identiškumą
Sunaikinti tradicines vertybes
https://youtu.be/XWLj2dIUDvw
švabas/tarakonas.

Nuomonė       2022-01-3 15:51

Ministrė neturi nuovokos apie keliamą problemą, jeigu drįsta pasirašinėti tokius įsakymus.

Pažinti Dievą       2022-01-3 15:06

Pavyzdžiai,kai tiesa išlaisvina.Lesbietė, moterų studijų profesorė atėjo pas Kristų.Įrašas
https://youtu.be/dQ_49Qx6KLE

Al.       2022-01-3 14:54

Nida Vasiliauskaitė gina žmonių teisę į saviraišką, aiškindama, kad reklama, pvz., alkoholio poveikio nepadaro, net vaikams. Taip manyti, esą, reiškia nepagarbą žmogui, laikant jį idiotu. Bet skaičiai apie norų keistį lytį grūtį, rodo, kad propagandai žmonės nėra atsparūs. Ir jaunimas, ypač. Bet tai jau seniai buvo aišku. Gebelsas ir bolševikai tai vaizdžiai parodė.

stasys        2022-01-3 14:35

.. tokios sutrikusios orientacijos aplinkoje žmoniu yra ir daugiau . Juos traumuoja proteliu visokie Tiesos -sakytojai , ieškotojai .. o jau ten labai nebetoli iki to kad žmogu versti nežinia kuo įteigus jam jog jis auka to kas ji sūpą šiame realiame pasaulyje . Neminėsiu vardo tos ‘kaunietės’ kuri taip apkvailino šimtus Lietuvos piliečiu kurių grupelė ir šiandiena vis dar tykį ir kartoja jog jie auką tos sistemos ir pasaulio . Tokios temos visada liūdina nes matai traumuotus ir pasimetusius žmones .. o ir padėti jie gali sau tik patys .

Žingsnis po žingsnio       2022-01-3 12:31

Kuo toliau, tuo labiau valdžia tampa beprotybės platintoja.

Lietuvoje labai       2022-01-3 12:13

daug skyrybų.Plius labai daug nesutarimų šeimose.Jaunimas labai tiki horoskopais.Ne krikščionybe ir jau tikrai ne mokslu,o horoskopais,renkantis sau drauges ir draugus.Šeimose vaikai nelaimingi,neranda atramos.Nors yra labai daug gražaus jaunimo,tačiau jie užribiuose ir tikrai ne TV,iš kurio liejasi “amerikietiškos svajonės"ideologija,luošinanti jaunų mergaičių ir vaikinų likimus.Ne visiems lemta sutikti tuos,kurie padeda atrasti save.Kaip jiems padėti?

AAA       2022-01-3 11:42

O jeigu jaučiuosi esąs šuniuku, kaip tada? Ar būsiu pripažintas oficialiai?

Rekomenduojame

Demonstracija Stokholme buvo didesnė nei praneša policija ir žiniasklaida

Linas Karpavičius. Netrukus Trumpas paleis naują socialinės žiniasklaidos platformą „TRUTH Social“

Linas Karpavičius. Arizonos rinkėjai vis dar laukia teisingumo

Jurga Lago. Toji Yoko Ono instaliacija banke su 141 grabeliu man atrodo iliustruojanti…

Tomas Čyvas. Aptvarienos naujienos

Atono kalno vienuoliams prokurorai iškėlė bylą dėl raginimo nesiskiepyti

Česlovas Iškauskas. Savaitės pjūvis. „Trys raidės“ – atverta Pandoros skrynia

Australai iš tiesų turėjo pykti ne ant Novako Djokovičiaus

Romaldas Abugelis. Apie laimę ir gerovę

JAV valstybės sekretorius Anthony Blinken: Rusijos agresijos žmogiškoji kaina bus daug kartų didesnė, nei matėme iki šiol

Prof. Jonas Jasaitis. Atsiliepiant į A. Blinkeno kalbą Berlyne, skirtą pasaulio tautoms

Garsus medicinos žurnalas skelbia, kad Facebook‘o neobjektyviame „faktų tikrinime“ nėra atskaitomybės

Už balos. Ko diktatoriai išmoko apie Bideną 2021-aisiais?

Chaotiška Baideno spaudos konferencija: perkrovimas virto perdozavimu

Eurokomisarė migrantų atstūmimo klausimu išlieka griežta: tai neturi vietos ES

Ignas Vėgėlė. Kai aliejaus žinios tampa niekam neįdomios, tenka atidirbti propagandai

Tikrieji neapykantos kurstytojai – LRT nori atverti pragarą?

Moterimi persirenginėjęs Airijos kunigas nutraukė savo tarnystę: nesulaukė palaikymo iš vyskupo

Europos Komisija atsisako skelbti Ursulos von der Leyen ir Pfizer korporacijos vadovo susirašinėjimo žinutes

Edvardas Čiuldė. Dar kartą apie Vilniaus universitetą: universiteto dvasios atstatyti jau nepavyks niekados niekam

Vytautas Sinica. Valdžia su visuomenės dauguma ir toliau renkasi gyventi karo sąlygomis

Dominykas Vanhara. Ar Šimonytės vyriausybė vis dar turi pasitikėjimą Seime?

Leonas Milčius. Išduoti Sąjūdžio pažadai ir vertybės, pažeminta lietuvių valstybinė kalba

Daiva Tamošaitytė. Dvi Lietuvos: kas daugiau?

Bažnyčios krizės grimasos: Čikagos kardinolas vadovavo pagoniškai ceremonijai

Anglija panaikina visus COVID pasus, reikalavimus dėvėti kaukes, darbo apribojimus

Vytautas Radžvilas. Žvelgiant į seną nuotrauką

Albertas Žostautas. Jie sulaužė Lietuvos Konstituciją ir išdavė

Vytautas Radžvilas. Prisikėlė jedinstvo ir LKP, pasidalijusi į skirtingų pasivadinimų atskiras partijas

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Klausimai ir atsakymai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.