A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined property: Channel_images_model::$LOCS

Filename: models/channel_images_model.php

Line Number: 446

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: libraries/Functions.php

Line Number: 806

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: core/Common.php

Line Number: 409

Žmonės protestuoja, gedi ir meldžiasi | Tiesos.lt

🌄Žmonės protestuoja, gedi ir meldžiasi

Irena Vasinauskaitė   2013 m. rugsėjo 25 d. 17:02

13     

    

Žmonės protestuoja, gedi ir meldžiasi

Po kraupaus šeštadienio nusikaltimo Panevėžyje nemaža Lietuvos žmonių dalis tarsi sustabarėjo. Mąstančioji dalis. Pusę valandos maldavusi padėti bagažinėje uždaryta jauna mergina kalbėjosi su pareigūnais Bendrojo pagalbos centro telefonu. Ji, ko gero, tikėjo, kad pagalba suspės, nes pateikė nemažai informacijos apie prievartautojus, jų automobilį, nugirstus ketinimus ją paskandinti, kad nuslėptų nusikaltimą. Tačiau nepakilo į orą malūnsparnis, akylai saugojęs lygesnių už lygius asmenų paradą Vilniuje, nesušmėžavo virš Panevėžio ir specialiųjų tarnybų sekimo aparatas, irgi kybojęs virš Vilniaus tą dieną, kai LR Seimo narį, turintį neliečiamybę, policininkai nešė kaip rąstą... Neatlėkė ir 240 specialiųjų pajėgų pareigūnų… Nežinau, kaip galės toliau gyventi ir dirbti BPC darbuotojai, faktiškai bendravę su jaunos merginos mirtimi… Bagažinėje uždarytoji, ėmusi dusti nuo pasklidusių dūmų, dar spėjo informuoti, kad automobilį padegė...

Beveik milijardas sukištas kuriant sistemą, kuri neveikia, kai reikia, kai kyla gyvybės ir mirties klausimas. Beveik septyni milijonai išleisti, kad mobiliojo ryšio operatoriai turėtų veikiančią skambinančiojo buvimo vietos nustatymo įrangą ir ja naudotųsi. O buvimo vietą nustato ir informaciją BPC teikia tik „Tele 2“. Kodėl kiti stambūs mobiliojo ryšio operatoriai to nedaro, galima tik paspėlioti. Nepatvirtintais, bet gana patikimais duomenimis – įvairių valstybės institucijų klerkai yra bendrovių „Omnitel“ bei „Bitė“ klientai. Patys darykitės išvadas, kodėl leidžiama tokia savivalė. Ne veltui vienas pažįstamas saugumietis mane informavo, koks saugiausias internetas: tų mobiliųjų tinklų operatorių, kurių paslaugomis naudojasi valdžia.

Savaitgalį daug bendravau su paprastais, dorais žmonėmis. Brangiausios sportininkų pergalės nublanko suvokus, kad Lietuvoje panaikinta mirties bausmė žmogžudžiams sadistams, tačiau šie vos ne kasdien įvykdo kraupiausią egzekuciją kuriam nors iš mūsų ir mūsų valstybės institucijos už jokius pinigus nesugeba mūsų apsaugoti. Ir išties darosi kraupu, kai šių institucijų vadovai, papūtę lūpas, puola kaltinti vos ne pirmą pasitaikiusią valytoją, kad žudomos merginos pagalbos šauksmas nebuvo išgirstas dėl per didelio dulkių kiekio ant brangios įrangos. Tik taip – sarkastiškai ir ne kitaip – galiu apibūdinti VRM vadovo Alfonso Dailiaus Barakausko desperatiškus patikinimus, kad jis esąs tiesiog angelas, nes padaręs viską, o atsistatydinti turįs BPC vadovas Artūras Kedavičius, nes tai jis yra dėl visko kaltas. BPC vadovas – ne politikas, jis – valytojos (atsiprašau, bet įžeisti tikrai nesiekiu) lygio sraigtelis visoje VRM sistemoje. O koks veidmainiškas susirūpinimas skambėjo ministro balse, kai jis neva ėmėsi daryti tvarką savo valdose ir sakėsi, kad ministerijos žinion perims BPC. Tarsi dabar jis būtų ne šios ministerijos valdomas – juk priklauso Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui prie… VRM. Šiaulietis ministras, ko gero, nežino, kad galėtų dar vieną popierinę reformą atlikti – Panevėžio BPC sugrąžinti Panevėžiui. Tegul prisimena, kokie triukšmai lydėjo miesto prie Nevėžio pagalbos centrą perduodant Šiauliams.

Nesusigaudo A.D. Barakauskas savo ūkyje, bet, vai, kaip smagu ministrauti. Jau mąsčiau: gal verta Lietuvos žmonių atsiprašyti už tai, kad Saulės miestas tiek balasto valstybės valdžion pasiuntė, tačiau ministro D.A.Barakausko partijos vadas, europarlamentaras R.Paksas išlindo DELFI portale papolitikuoti kraupios žmogžudystės fone. „Panevėžio tragedija: kiek dar beprasmių mirčių turėsime išgyventi,“ – tarsi klausia, tarsi garsiai postringauja partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas. Ir tyčiojasi iš akcijų, kuriomis bandoma keisti išsigimusių korumpuotų politikų užvaldytą Lietuvą. „Ar šių dienų kontekste ne kaip pasityčiojimas skamba žodžių junginiai „švarios rankos“, „baltos pirštinės“?“ – retoriškai klausia R.Paksas.

Dabar jau galima atsakyti į abu vadinamųjų tvarkdarių partijos vado klausimus – kol bus niekinami žmonės švariomis rankomis ir tyra sąžine, kol iš darbo bus mėtomi padorūs, nesusitepę pareigūnai, kol politikų chebrytės šildysis rankas prie valstybės pinigais finansuojamų nenaudingų, neveikiančių projektų, kol sisteminės partijos į svarbiausius Tėvynė postus kiš à la bardakauskus, tol nenutils motinų, tėvų, vaikų raudos dėl neapsaugotų nuo baisaus smurto artimųjų. Gal galėtų R.Paksas pasidomėti VRM ūkiu bei pasiūlyti jos vadovui atsistatydinti? Tiesiog, parašykite, europarlamentare, raštelį, kurį A.D.Barakauskas perskaitytų...

Iš valdžios elgesio šiomis dienomis aišku viena – jiems svarbiausia politikavimas bei mundurų plovimas. Postai, pasipelnymas, nekompetencija, valdiškas darbo valandų „atbuvimas“, gera alga ir, ak, varge, suveršėję piliečiai, drįstantys atkusti… Kiekvienas nelaimę išgyvename savaip ir kuo ji arčiau, tuo sunkesnė. Vargu ar įmanoma įsijausti į nukankintos panevėžietės artimųjų skausmą, tačiau didžiuosiuose Lietuvos miestuose žmonės išėjo į gatves. Nebylios protesto akcijos vyko prie policijos komisariatų. Už šių dienų kankinius aukojamose Šv. Mišiose buvo meldžiamasi bažnyčiose. O Šiauliuose, pačiame centre, skvere prieš savivaldybę, pusiaudienį degė viena žvakelė. Ar užteks jos šviesos apšviesti bejausmės valdžios protus ir sielas? Negi beviltiškas priešmirtinis mergaitės pagalbos šauksmas nesudrebins valdžioje susimontavusio sisteminių partijų monolito? Šios dienos įvykiai tik patvirtino seną tiesą – svetimo skausmo nebūna ir negali būti, ir jeigu negina valdžia, privalome ginti ir tausoti vienas kitą patys. Ir tepadeda mums Dievas.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Piliečiai       2014-02-3 10:51

Bijokite ne ruso, o savųišgamų.

Irena       2013-09-26 20:45

geras straipsnis.

Irena Vasinauskaitė       2013-09-26 13:13

Mieli žmonės, padėkokime tiems, kurie stovi šį rašinį iliustruojančiuose nuotraukose - Ritai Jusienei [Panevėžio Nepartinis demokratinis judėjimas], Virginijai Jurgilevičienei ir Klaipėdos Vienybės sąjungai, Rūtai Zabielienei iš Kauno Jungtinio demokratinio judėjimo ir kitiems drąsiems, stovėjusiems ant savo vietinių policijos komisariatų slenksčių,  keturiems Šiaulių visuomenės atstovams, uždegusiems Atminimo ir Vilties žvakutes centrinėje miesto aikštėje.Tik susitelkę, drąsūs ir labai vieningi, padedantys bei užstojantys vienas kitą, dar galime įveikti valdžios savivalę bei abejingumą. Išsiblaškę mes - nulis arba jų kerštingo susidorojimo mėsa.

ačiū autorei       2013-09-26 12:02

... ne tik už šitą (skaudų ir teisingą) straipsnį, bet ir už visą jos aktyvumą. Nuolat atidžiai skaitau gerb. Irenos tekstus ir seniai pastebėjau, kad jie visada labai argumentuoti, tikslūs ir paveikūs.
O ši tragedija… dar vienas karoliukas į lietuviškų tragedijų vėrinį... Dieve, padėk mums visiems!

SkSt       2013-09-26 9:44

Taip - valdžiagyviai kilnojo taures visai toje vietoje (Pajuostės kariniame padalinyje), kur bagažinėje buvo nukankinta 17- metė. Ir Keravos miškas - čia pat. Turėjo ir degančios mašinos dūmus matyt. O kažkas dar komentavo, kad, neva, ko armijos nekvietė į pagalbą.... Armija - užimta kitais, “rimtesniais” darbais…
Visa Lietuva baigiama uždaryti į bagažinę - kad joks pagalbos šauksmas nebūtų girdimas.
(Beje - pirmos trys nuotraukos iš Panevėžio, o ne iš Šiaulių, kaip parašyta)

Už tat       2013-09-26 7:37

Stankūnaitė saugoma.Čia konservatorių pasididžiavimas.

Kodėl nespausdina       2013-09-26 7:35

tos merginos didvyrės nuotraukos?Ji graži ir tauta gautų dar vieną šoką?Ji to nusipelnė,kad ją atmintume,kaip Loretą Asanavičiūtę.Ji parodė mūsų valdininkų,politikų sadistinį žiaurumą.Jie pavojingi valdyti valstybę.Po Garliavos uždaužymo rusų jau nebebijau,bet bijo prisgrobę ir nuvaldę kubiliai,butkevičiai,landzbergiai,abramikienės ir co.

Kritikas Pikčiurna       2013-09-26 2:43

Bet tuo pat metu kai vyko ši tragedija, tame pačiame miške šios partijos bei koalicijos atstovai karinio dalinio teritorijoje puotavo! Ar tai nėra puota maro metu? Ir taip elgiasi pirmininkaujanti ES Tarybai šalis ir jos pareigūnai!
Tai ne tik tragedija, valstybės paniekinimas, tai - tarptautinis skandalas, atskleidžiantis cinizmo, betvarkės ir korupcijos mastą Lietuvoje.

Lola       2013-09-25 22:43

Sakykite tiesa ,juk pries 2m.ES tarnybos po patikrinimo liepe susitvarkyti sia sistema,kodel nebuvo ivykdita,juk tada valde jusu partietis Kubilius su savo ministrais…Ko tyli siaulieciai signatarai,svarbu gerus pinigelius gauna ,kodel nepritaria Z.Vaisvilai?Sabatauska,Sedbara lauk!Va,ko visi bijojo gerb.Venskienes,nes butu tvarka ir teisingumas!

irena       2013-09-25 20:08

Žmoniška valdžia turėjo Gedulo dieną paskelbti dėl tokios kraupios tragedijos ir visu balsu kalbėt, ir viską daryt, kad daugiau tokie dalykai net neprisiapnuotų.

Baisu baisu       2013-09-25 18:50

Kas bus toliau, Dieve Dieve. Juk niekas net ir netirs kas kur kam.Pametys pametys kaip kamuoli vieni kitiems savo kalbas, tuom ir pasibaigs. Dar skundziasi policijos pareigunai, kad zmones nenori su jais bendradarbiauti. O Birzu ukininkas kalba jiems, kad jam grasina, o jie sedi ispute krutines, kaip povai ir vis savo - jokiu gauju nera, policija dirba gerai, bet zmones nenori mums padeti. Taip ir norisi rekti, tai gi va, ukininkas prie jusu jums sako, bet jus gi jo net negirdit! Norisi paklausti, tai kaip dar reikia su jumis bendradarbiauti?

ANIKĖ       2013-09-25 18:29

Jie patys ir jų vaikai saugomi iki dantų ginkluotų smogikų ir apsaugos vyrų,tik
eiliniai žmonės,ypač kaimuose bei miesteliuose,palikti likimo ir Apvaizdos
valiai.Kaltų nėra,viskas tvarkoj,nors milijardas iššvaistytas nežinia kam.
Ačiū tiems,kurie dar nelaimėje nepalieka vienų nukentėjusiųjų,nes sotūs net
nejaučia pareigos atsiprašyti aukos artimųjų.Nereikia nei priešų,kai valdžia
leidžia naikinti tautą.

Neimanoma sveiku protu suvokti       2013-09-25 17:14

kokie kraupus dalykai dedasi,norisi uzsimerkti ir uzsikimsti ausis,bet…negali.Neaisku kodel EU Lietuva rodoma teigiamu pavyzdziu kitoms jos valstybems.Ar kad atlyginimai maziausi ar kad gerai darbo jega-jaunima eksportuoja…

Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas. Žvelgiant į seną nuotrauką

Albertas Žostautas. Jie sulaužė Lietuvos Konstituciją ir išdavė

Vytautas Radžvilas. Prisikėlė jedinstvo ir LKP, pasidalijusi į skirtingų pasivadinimų atskiras partijas

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Klausimai ir atsakymai

Nacionalinis susivienijimas dėl galimos korupcijos Vilniaus savivaldybėje kreipėsi į STT

Lenkija: kritikuoti Kiniją vien tam, kad įtiktume Amerikai nėra mūsų interesas

Vytautas Sinica. „Valdantieji meluoja, kad dėl asmenvardžių nepažeidžia Konstitucijos“

Vakcinacijos pasais pasipiktinę bulgarai šturmavo parlamentą

Edvardas Čiuldė. Ar jau atėjo laikas atsidalinti Lietuvą?

Naujoje „Trys riešutėliai Pelenei“ versijoje – homoseksualios scenos

Vlogerių veikla be priežiūros tuoj taps praeitimi

LRT laidą prodiusuoja Edmundas Jakilaitis, o jo žmona – premjerės patarėja, veda Rasa Tapinienė

Europarlamentaras Stasys Jakeliūnas ir teisininkas doc. Vaidotas Vaičaitis. Europos komisijos įsipareigojimai bendrovei „Pfizer“

Laima Kalėdienė. Lyg įstatymas būtų priimamas ne Lietuvos, o Lenkijos Seime

Vytautas Radžvilas. Ne, – krepšinis vis dėlto nevienija

Amerikiečiai nepasitiki žiniasklaidos informacija apie Covid-19

Vidas Rachlevičius. Ponios ir ponai, ar ne laikas prilaikyti arklius?

Regina Statkuvienė. Blogio veidas

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Dvi minios, dvi Lietuvos, dvi baimės ir du tikėjimai

Valstybinė kalba išduota ir Konstitucija sulaužyta įteisinant vieną esminių Jedinstvo ir autonomininkų reikalavimų

LVI: Agituojant už smurto artimoje aplinkoje įstatymo pakeitimus pasitelkiama klaidinanti informacija

Raimondas Navickas. Pasekmių dėl nuosavų veiksmų numatymas nėra stiprioji kai kurių mūsų politikų pusė

Krikščionė politikė Suomijoje: persekiojimas dėl religinių įsitikinimų yra privilegija

Vakcinas, pandemijos valdymą peikęs profesorius apie skundą pateikusius studentus: tai karta, kuri ateina į universitetą emocinio komforto

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: klaidinga teigti, kad vyskupai palaiko valdžios elitą

Vytautas Sinica. Galbūt paskutinis žodis apie valstybinę kalbą pasuose

Gintaras Songaila. Vytautas Landsbergis jedinstvos nasruose

Aleksandras Nemunaitis. Šiandien Seime nusimato „karšta“ dienelė

Lenkai ribos NVO įtaką mokykloms, skatins vertybinį lenktyniavimą tarp mokyklų

Krescencijus Stoškus. Esu apimtas sunkaus nerimo ir skausmo

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.