Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Žmogaus teisės

Žmogaus teisių gynėjai: žiniasklaidos peršamas P. Gražulio asmens ir veiklos vertinimas įgauna asmens persekiojimo už pažiūras ir įsitikinimus bruožų

Tiesos.lt redakcija   2018 m. rugsėjo 25 d. 17:18

17     

    

Žmogaus teisių gynėjai: žiniasklaidos peršamas P. Gražulio asmens ir veiklos vertinimas įgauna asmens persekiojimo už pažiūras ir įsitikinimus bruožų

Jūsų dėmesiui siūlome Lietuvos žmogaus teisių koordinavimo centro pareiškimą, kaip žmogaus teisių požiūriu vertintinas padidintas žiniasklaidos susidomėjimas LR Seimo nario Petro Gražulio vieša veikla ir jo pobūdis.

Lietuvos žiniasklaidai
Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui
Lietuvos Respublikos Seimo frakcijoms ir Seimo nariams

LIETUVOS ŽMOGAUS TEISIŲ
KOORDINAVIMO CENTRO
PAREIŠKIMAS

2018 m. rugsėjo 25 d.
Vilnius

Dėl LR Seimo nario P.Gražulio veiklos viešo įvertinimo

Viešojoje erdvėje pateikiama informacija apie LR Seimo nario Petro Gražulio skyrimą Seimo Žmogaus teisių komiteto nariu, Seimo Kultūros komiteto nariu, taip pat informacija apie jo privatų gyvenimą  įpareigoja žmogaus teisių organizacijas atkreipti visuomenės dėmesį į žiniasklaidos padidintą susidomėjimą šiuo Seimo nariu ir pateikti šio viešo asmens veiklos vertinimą žmogaus teisių požiūriu.

Lietuvos žmogaus teisių koordinavimo centras (LŽTKC) pažymi, kad P. Gražulis nebendradarbiavo su KGB, jis taip pat nėra susijęs su MG Baltic korupcijos byla, nenustatyta jokių jo privačių interesų valstybinėse strateginėse įmonėse ar abejotinų verslo santykių su įmonėmis Lietuvai priešiškose valstybėse. P. Gražulio asmeninio gyvenimo detalės taip pat nėra išskirtinės kitų politikų asmeninio gyvenimo atžvilgiu. Jis teikė paramą vaiko motinai iki gimdymo ir po jo, viešai jos atsiprašė ir nuolat teikia paramą vaiko išlaikymui.

Žiniasklaidoje pateikiamas neobjektyvus ir žeminantis jo disidentinės veiklos vertinimas. Toks vertinimas pažemina ne tik P. Gražulį, bet ir visus, kurie sovietmečiu vienaip ar kitaip dalyvavo disidentinėje veikloje.

LŽTKC yra žinoma, kad 1977–1989 metais nemažai to meto jaunuolių dalyvavo Lietuvos Helsinkio grupės (LHG) veikloje. Šios grupės įkūrėjas Viktoras Petkus (jis buvo LŽTA steigėjas ir ilgametis jos Garbės pirmininkas) yra aprašęs, kaip to meto jaunieji LHG nariai konspiraciniais sumetimais slapčia traukiniais į Maskvą gabendavo LHG dokumentus, kurie vėliau patekdavo į Vakarus (vienas jų – Audronis Ažubalis – už ryšius su LHG nariais buvo pašalintas iš Vilniaus valstybinio universiteto, kuriame tuo metu studijavo žurnalistiką).

Nedera manyti, kad jaunieji LHG nariai nenusipelnė visuomenės pagarbos vien todėl, kad nebuvo ištremti į lagerius. Taip samprotaujant tektų pripažinti, jog kai kurie LHG įkūrėjai (T.Venclova, E.Finkelšteinas), taip pat išvengę Sibiro lagerių, neverti pagarbos. Dar daugiau, tektų pripažinti, kad buvę komunistų partijos ir komjaunimo veikėjai, daugelis kurių šiandien tebėra valdžioje ir kurie tuo metu aktyviai rėmė disidentų persekiojimo ideologiją, gali būti laikomi lygiaverčiais buvusiems disidentams. Todėl viešas P.Gražulio įnašo į LHG veiklą menkinimas įgijo subjektyvius disidentinės veiklos vertinimo bruožus, ir tai yra neginčijama ideologinės propagandos, nukreiptos prieš Lietuvos Nepriklausomybės šalininkus, dalis.

LŽTKC duomenimis, sovietmečiu P.Gražulis atsisakė vykti į sovietinės kariuomenės karines pratybas dėl savo religinių įsitikinimu, dėl to buvo nuteistas ir 10 mėnesių kalėjo Rusijos įkalinimo įstaigose. Tuo tarpu kai kurie buvę Lietuvos Sąjūdžio lyderiai tuo metu elgėsi priešingai ir, skirtingai negu Lietuvos Helsinkio grupė arba jaunimo organizacija „Jaunoji Lietuva“ bei Lietuvos laisvės lyga, Komitetas „Ženeva-49“, kvietė Lietuvos gyventojus tarnauti sovietinėje kariuomenėje.

Nevertinant P.Gražulio asmeninių charakterio bruožų, kurie ne visiems yra priimtini, jo asmeninio gyvenimo nagrinėjimas ir nuolatinis eskalavimas žiniasklaidoje paaiškinamas nebent tuo, kad minėtas Seimo narys yra konstitucinės šeimos apibrėžties šalininkas ir nesutaikomas neoliberalizmo ideologijos priešininkas.

LŽTKC pažymi, kad idėjų kova nėra savaiminis blogis, kol ji neįgauna asmens persekiojimo už pažiūras ir įsitikinimus bruožų. Todėl Lietuvos žiniasklaida ir LR Seimo nariai privalo vertinti ne tik viešinamas P.Gražulio asmeninio gyvenimo detales, bet ir šio viešinimo proporcingumą bei jo įtaką viešajam – visuomenės interesui.

Lietuvos žmogaus teisių koordinavimo centras:

Lietuvos žmogaus teisių asociacija   – Vytautas Budnikas
Piliečių gynybos paramos fondas       – Stasys Kaušinis
Lietuvos žmogaus teisių gynimo asociacija   – Romualdas Povilaitis
Lietuvos Helsinkio grupė                – Stasys Stungurys
Nepartinis demokratinis judėjimas     – Krescencijus Stoškus

Nurodytų organizacijų pritarimą pareiškimui tvirtinu:
Piliečių gynimo paramos fondo direktorius,
Lietuvos Helsinkio grupės narys       – Stasys Kaušinis

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Stasys       2018-09-27 13:41

Be abejo, Petrelis drąsus, rėžia, ką galvoja, tiesiai šviesiai, ir dažniausiai jis būna teisus. Nekaitalioja savo kailiuko, kaip kad daugelis. Bet, kad neduoti peno nedorėliams, blogio (ar šėtono) apsėstiems,  jis turi būti atsargesnis su tom bobom, nes neretai tokie lovelasai užsirauna ant barakudų ...

Pagarba Gražuliui       2018-09-26 19:25

labai žmogišai suprantama ir laiku paskelbta .

Fantastika       2018-09-26 13:29

unt Lietuvos, kai sovietmečiu disidenta, tokėk kap Venclov’as, bov tremiami in Amerikę už antisovietien veikl. Lietuva tikrai serga.

auksas       2018-09-26 12:09

skęsta, o š ... plūduriuoja. Tas dėsnis galioja ir politikams, istorikams,  žurnalistams.

Sveikai mąstantis       2018-09-26 11:11

P.Gražulis yra aktyvus kovotojas už tėvų šventą teisę turėti galimybę dorai auklėti savo vaikus. Labai panašu, kad būtent todėl P. Gražulis labai nepatinka Seimo „teisininkams“.

Argi       2018-09-26 10:58

argi šie pasirašę stilium, žmogaus teisių gynėjai, - yra tokie? Jeigu aš pasirašysiu JAV PREZIDENTAS, ar Jūs laikysit mane tuo? Greičiausiai -durneliu? Tai ir aš-durneliai?

Sveikai mąstantis       2018-09-26 10:37

Jau labai seniai Lietuvos žiniasklaidos pagrindinėse priemonėse P.Gražulis – pajuokos objektas o, Simonko - pagarbos objektas. Man atrodo, kad būtent turėtų būti atvirkščiai.

Chingishan       2018-09-26 10:07

Netrukus tie kas ėdė Gražulį- verks kruvinom ašarom. Aš jiems tai prižadu.

Kazkiek       2018-09-26 9:33

paveluotas pareiskimas.Pradzioje leidome sklaidai sudoroti, o tada bandome uzjausti ir padeti.Neziurint i Grazulio kai kuriuos bruozus, tas zmogus vertas pagarbos.Ir zymiai daugiau uz kai kuriuos prisitaikelius prie “taisingo” politkoriektiskumo.

To Niekas       2018-09-26 8:01

Niekas negali tyčiotis iš Gražulio, kaip jis pats iš savęs. Tegul neeina į bažnyčią-pasitikrinti. Manau ir čia bus mušamas?

abc.       2018-09-26 7:29

Birutė ir konstitucinės šeimos apibrėšties šalininkas…

Niekas       2018-09-25 21:51

iš jokios mergaitės nesityčioja, o kritikuoja “pokazuchą”, blatą ir privilegijas bei provokatorius. Juk akivaizdu, kad tai buvo gerai apgalvota provokacija, norint eilinį kartą apdergti Lietuvą. Ir kas tokie aršiausiai kritikuoja, ogi komandiruotieji į Ameriką ir Švediją superiniai disidentai, kai lietuvių kilmės disidentai buvo komandiruojami į Sibirą 15 ar 25 metams kalėjimo arba po sunkvežimio ratais. Dabar lengvai fūrą gali užsiundyti.

Žmogaus teisių gynėjai       2018-09-25 20:53

rasi gina ne tuos bėdžius, kuriuos reikėtų ginti. Tapo truputį koktu.

Pagalvokit berazumiai,       2018-09-25 20:39

iš pasitikusios popežių mergaitės , šitas žmonių gynėjas gali tyčiotis, o iš jo, ne. Kas tas Gražulis per Asoba.

Pagaliau!       2018-09-25 20:33

Jau rankos dreba iš pasipiktinimo ir bejėgiškumo, kai kožna komunistinės tešlos kaugė dergia išsivadavimo pradininkus.

Agnė       2018-09-25 20:11

Pritariu šiam pareiškimui. Gaila, kad apkalbos tampa pagrindinėmis žiniomis. Per LRT soc. tinklų apžvalga, mano nuomone, tikrai netinka tokiam kanalui.

Salomėja       2018-09-25 18:28

Teisingai parašyta. Stebint visą šitą pjudymo kampaniją darosi koktu.

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.