Žino, ką kalba, Partijos

Žino, ką kalba. Gintautas Babravičius: Reikia versijos, kad nors kažkiek geriau atrodytum

Tiesos.lt redakcija   2018 m. gegužės 18 d. 6:10

5     

    

Žino, ką kalba. Gintautas Babravičius: Reikia versijos, kad nors kažkiek geriau atrodytum

Nuo vilko bėgo – ant meškos pataikė...

Arba atviras laiškas buvusiems kolegoms, Liberalų sąjūdžio lyderiams, kurie naiviai bando pasiteisinti prieš visą Lietuvą, kodėl tapo „MG Baltic“ koncerno politiniu projektu. Esą taip bandė pasipriešinti tuometiniam partijos pirmininkui Artūrui Zuokui ir jo sąsajoms su „Rubikonu“ ...

Suprantamas E. Gentvilo, P. Auštrevičiaus ir kitų to meto įvykių kaltininkų bandymas apjuodinti buvusią partiją ir A. Zuoką, nes gi reikia pasiteisinimo, kodėl skaldė liberalus ir kodėl nubėgo į kitą glėbį, kurį VSD savo pažymoje vadina – nei daug, nei mažai – „grėsme nacionaliniam saugumui“. Reikia versijos, kad nors kažkiek geriau atrodytum. Ir geriausia versija – ištraukti pačių su LNK palaikymu sukurtą baidyklę „Rubikono“ vardu.

Politikoje nėra šventų ir į juos, bent jau A. Zuokas, niekada nepretendavo, priešingai nei Liberalų sąjūdis, konservatoriai ar kiti „naujieji gelbėtojai“. Praėjo daug laiko, daug kur jau ir senatis sukako, todėl buvusiems kolegoms noriu priminti faktus, kurių liudininkas ir dalyvis buvau. Būkite vyrai, prisiimkite atsakomybę už savo veiksmus, o ne perkurkite istorijas pagal politinę konjunktūrą ar savo sugedimo lygį.

Priminsiu E. Gentvilui ir kitiems kolegoms-liberalams, kad kai Rolando Pakso komanda ir A. Zuokas 1999 m. prisijungė prie Liberalų sąjungos, mes jį patys supažindinome su „Rubikono“ įmonės vadovu Andriumi Janukoniu. Susitikimas vyko Užupio kavinėje ir susitikimo iniciatorius buvo vienas iš tuometinių partijos lyderių Gintaras Steponavičius.

Priminsiu, „Rubikono“ grupės įmonės ar jų partneriai liberalų rėmėjais buvo dar iki Zuoko atėjimo į partiją. Tuo metu įstatymai leido įmonėms remti politines partijas ar atskirus kandidatus.

Priminsiu E. Gentvilui, kad jo kandidatavimas į Europos Parlamentą partijai kainavo kone milijoną litų. Tarp to milijono buvo ir „Rubikono“ parama, tada ji tiko? Ir partija, ir jos pirmininkas A. Zuokas stengėmės, kad, Eugenijau, turėtum garbingą vietą aukščiausioje politikoje ir laimėtum Europos Parlamento rinkimus. Ir kaip skaudu buvo man ir kitiems liberalams, kad vos gavęs EP mandatą, prisijungei prie partijos skaldytojų būrelio, dalyvavai A. Zuoko šmeižto kampanijoje. Dabar, po tiek metų, kai VSD pateikė pažymą visuomenei, aišku, kodėl ir kas už to stovėjo. Ir kieno parengtą Lietuvos liberalų sąjungos lyderio A. Zuoko naikinimo planą vykdė mūsų buvę kolegos…

Priminsiu P. Auštrevičiui, kad jį, nors ir po nelaimėtų prezidento rinkimų, net neišėjusį į antrąjį turą, pakvietėme į partiją, o būtent A. Zuokas užleido pirmą vietą rinkimų sąraše į Seimą. Gal žinote daugiau tokių pavyzdžių Lietuvos didžiosios politikos istorijoje?

Dabar galima apie tai rašyti, nes senatis suėjo ir, tikiuosi, rinkėjai atleis jums, Petrai. P. Auštrevičiaus papildomos atėjimo sąlygos buvo: 5000 litų atlyginimas per mėnesį, plius automobilis ir vairuotojas… Kažkuri dalis šios paramos taip pat buvo iš „Rubikono“ įmonių ar jų partnerių... Tada tiko?

Kaip juokinga ir gėdinga dabar girdėti viešus pasisakymus – „bėgome nuo „Rubikono“. O gal čia istorinio upelio pavadinimą minėjote, nes persikėlėte į kitą krantą, kur jau laukė „MG Baltic“ ir kelio tiesiog atgal nebebuvo?..

Priminsiu ir kitą faktą, kuris gerai visiems žinomas, nes visa 2005 m. Seimo komisijos tyrimo medžiaga yra Seimo tinklalapyje. Dažnai viešai prikaišiojama, kad A. Zuokas, esą, „atidavė 60 ha Ozo sklypą“ „Rubikonui“. Pasikelkite dokumentus ir niekada daugiau nemeluokite. „Ozo pramogų parko“ konkursas įvyko 1998 m. spalio 15 d., meras buvo tuometinis konservatorius R. Paksas. Tada taryba patvirtino nugalėtoju UAB „Ogmios astra“, kurios pagrindinis akcininkas, kažkaip sutapo, buvo mero kolega, lakūnas, savivaldybės įmonės „Šiaurės miestelis“ direktorius Vytautas Galvonas, kuris „tuščią“ įmonę, bet su sutartimi dėl „Ozo parko“ vystymo, pardavė už 3 mln. litų akcininkams, susijusiems su „Rubikono“ grupe. A. Zuokui ir liberalams Vilniaus taryboje teko padėti daug pastangų, kad ši sutartis taptų tuo, ką dabar matome Vilniuje – pirmąja daugiafunkcine „Siemens“ arena, be kurios atsiradimo Lietuvoje nebūtų įvykęs 2011 m. Europos krepšinio čempionatas, nebūtų atsiradęs vandens pramogų parkas ir 10 000 darbo vietų didžiausiame paslaugų centre Baltijos valstybėse.

Tiesa anksčiau ar vėliau išaiškėja…Tik ne visi garbingai gali ją priimti.

„Lietuvoje yra niša liberaliai partijai, nes pas mus yra rinkėjų, kurie neturi jai alternatyvų, teigia analitikai.“ Gal atėjo laikas nusimesti „MG Baltic“ naštą?

Gintautas Babravičius – liberalas, eilinis Lietuvos laisvės sąjungos narys, buvęs partijos vadovas, taip pat Seimo ir Vilniaus miesto Tarybos narys

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

kaip įdomu       2018-05-19 7:51

Pasak senbuvių, “Ogmios Astra” - buvusių kagebistų ir “Vilniaus brigados” banditų kūdikis.

Janina       2018-05-18 15:29

Pagarba ponui G. Babravičiui už pasakytus auksinius žodžius: NUSTOKITE MELUOTI”... VARDAN TOS MAFIJOS NUSTEKENTOS LIETUVOS…
AČIŪ!!!

Zemaite       2018-05-18 14:25

Is sono matyti kaip slyksciai Gentvilas meluoja. Geriau karti tiesa ir rinkejas gal atleistu,  negu slykstus melas ir draugu isdavyste. O apie Babraviciu kalbeti nereikia, nes tuomet,  kai jis buvo ant bangos, tai prie Vilniaus savivaldybes savo pagreiciu kone nenubloske zmoniu   is zemaitijos. Tasyk taip pasibaisejau   Babravicium ,  kol akys gyvos to vaizdo nepamirsiu. Vadinasi,  kas as ,  nes tuokart ant aukstesnes   laktos klapciuku dirbo.
O kad valstybei vadovautu geras kaimo ukininkas,  kuris dirba juoda darba ir gerai tvarkosi savo ukyje.

Apuokiukas       2018-05-18 10:45

Jau geriau: vienas žulikas rodo pirštu į kitą ir sako: ,,va šitas”. Gal vienas kitam perpjaus gerklę ( geriau, žinoma, kad tiesiogine to žodžio prasme ). O dėl ,,Ozo pramogų parko”, tai aš, kaip gyvenantis netoliese ir dar turėjęs ten garažą, puikiai žinau kaip buvo: A. Brazauskas su A. Zuoku tą 60 ha sklypą tiesiog ATIDAVĖ ,,Rubikonui” - be jokio konkurso, ir tegul G. Babravičius ne(...pyp…).

Vis tiek įdomu,kiek       2018-05-18 6:25

laiko visi šie skandalai dengs svarbiausius,konservatorius.


Rekomenduojame

Ramūnas Trimakas. Trojos asilas

Kun. Robertas Skrinskas. Kristus Karalius: šventė lapkričio 22-ąją. Skirta abortų legalizavimo Lietuvoje 65-sioms metinėms

Dalius Stancikas. Melo muziejus (ištrauka iš knygos „Kūju per Lietuvos istoriją“)

Andrius Švarplys. Daugumos argumentas ir jo panaudojimo kontekstai

Rasa Čepaitienė. Iš Murmūnų į Abejoniškes

Vidas Rachlevičius. Nacionalinė tragikomedija „Kaip lietuviai JAV prezidentą rinko“

Algimantas Rusteika. Pagalba Lietuvai. Trojos arklio mechanizmas

Pranašautas skyrybų padidėjimas per COVID neįvyko

Linas V. Medelis. Skaudės, bet privalome eiti

Robertas Grigas. Kas yra tikrasis „seksizmas“ politikoje

„Nu… nu… tai prieš šimtą metų gal net tokių klausimų nebūtų uždavę“

Ramūnas Karbauskis. Neleisime, kad su mumis būtų elgiamasi kaip su „šunauja“

Karolis Venckus. Apie cenzūrą LRT

Andrius Švarplys. Visuomeninis transliuotojas neatstovauja nei Lietuvos konstitucinėms vertybėms, nei piliečiams

Vidas Rachlevičius. Visiškai nesvarbu, kas bus kultūros ministras, nes tai NIEKO nekeičia ir nekeis

Zigmas Tamakauskas. Žmogus, Lietuvai atidavęs savo sielą ir širdį...

Audriaus Bačiulio pastebėjimas: konservatoriai nutarė pradėti atvirą karą su Prezidentūra

Joana Noreikaitė ir Vincas Kubilius. Šimtoji „Tie-SOS!“ akcija

Jei dar negirdėjote. Vytautas Bakas klausė. „Gabrieliau, Ingrida: kas Jums yra aukšta politinės kultūros ir etikos kartelė?“

Andrius Švarplys. Facebookas ir Twitteris bendradarbiauja su Vietnamo, Turkijos, Rusijos ir Kinijos režimais

Andrius Švarplys. Čia tas pats, kas mokinių parlamentui suteikti tikrojo parlamento statusą

Algimantas Rusteika. Jie niekada nesikauna iki paskutinio šovinio

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujosios koalicijos susitarimas: ko tikėtis?

Nacionalinis susivienijimas: pareiškimas dėl solidarumo su Lenkijos valdžia

Robertas Grigas. Atmintinė lenkų „abortų teisių“ gynėjoms

Vytautas Radžvilas. Konvergencijos svajonė ir tikrovė

Audrius Bačiulis. Tikriausiai vienas labiausiai viešumoje nematomų Lietuvos ministrų

Algimantas Rusteika. Tegyvuoja Didžiosios Tolerancijos Revoliucijos metinės!

Andrius Švarplys. Žinios iš paralelinės visatos

Ramūnas Trimakas. Totalitarizmas grąžinamas septinmyliais žingsniais

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.