Dienos aktualija, Demokratija ir valdymas, Partijos

Žino, ką sako? S. Skvernelis: „Tai antivalstybinė partija: skurdino žmones, niekada neįgyvendino nė vieno strateginio projekto, reikalingo Lietuvai“

Tiesos.lt redakcija   2019 m. gruodžio 31 d. 8:38

13     

    

Žino, ką sako? S. Skvernelis: „Tai antivalstybinė partija: skurdino žmones, niekada neįgyvendino nė vieno strateginio projekto, reikalingo Lietuvai“

Baigiantis metams premjeras Saulius Skvernelis, duodamas interviu tv3.lt (visą interviu žr. ČIA), apie savo paties ateities planus atvirauti nepanoro – jo teigimu, daug kas priklausys nuo sveikatos, tačiau kaip Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) deleguotas premjeras, jis žada padaryti viską, kad ir vėl triumfuotų būtent ši politinė jėga.

Paprašytas pakomentuoti tą faktą, kad vadinamieji reitingų tyrimai lapkričio mėnesį rodo rinkėjų palankumą nebe jo atstovaujamai politinei jėgai, o Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijai*, premjeras buvo tiesmukas:  jei rinkėjai mąstys kritiškai, konservatoriai rinkimų nelaimės. Ir patikino: „Tai yra antivalstybinė partija, kuri skurdino žmones, niekada neįgyvendino, nepadarė nė vieno strateginio projekto, Lietuvai reikalingo“.

Paprašytas patikslinti, ką turėjo omeny pavadindamas TS-LKD antivalstybine partija, S. Skvernelis atsakė klausimu: „Jūs pasakykite, kada ji veikė už valstybę? Ji daro visus žingsnius, kurie galiausiai nukreipti prieš mūsų valstybę arba visuomenę. Žmonės buvo skurdinami, buvo įvairūs sprendimai, kurie finansinę naštą užkrovė ne vienam dešimtmečiui į priekį, padaryti nesuprantami sprendimai“, – vardijo „antivalstybinius“ konservatorių veiksmus premjeras.

Kontrargumento apie tai, kad paskutinįsyk (2008–2012) konservatoriams buvo patikėta atsakomybė už šalį per pasaulinę ekonominę krizę ir nebuvo kitos išeities, tik priimti nepopuliarius mokestinius ir finansinius sprendimus, premjeras nė nesvarstė. „Nereikia vien tik krizės laikotarpį minėti. Jie buvo ne vieną kartą valdžioje. Aš manau, jeigu žmonės kritiškai mąstantys, jie pasirinks kitas politines jėgas, – dėstė savo nuomonę S. Skvernelis. – Taip, gali būti teoriškai, šita politinė jėga gali surinkti daugiausiai balsų. Bet kas su ja sudarys koaliciją? Aš nežinau, ar atsiras kokia nors partija, kuri norės su tokiu partneriu turėti koaliciją“, – politinės „aritmetikos“ pagrindus dėstė Vyriausybės vadovas.

Ir išsakė mintį, kuri galėjo nuskambėti ir kaip pasiūlymas visoms centro ir centro-kairės partijoms jau dabar susitarti, kad „net iki rinkiminiame laikotarpyje arba po rinkimų būtų padaryta centro-kairės koalicija ir būtų valstybės progresas, o ne regresas, tenkinant vienos politinės grupės interesus“.

S. Skvernelis įvertino ir LVŽS galimybes per 2020-ųjų Seimo rinkimus: 2016-ųjų rinkimų sėkmės pakartoti neišeis („To neįmanoma pakartoti“), bet išlikti valdžioje pavyktų „susitelkus ir turint gerą rinkiminę programą, galiausiai perteikiant tuos darbus, permušant informacinę blokadą apie darbus, kada žmonės patys jaučia, mato, kaip keičiasi jų gyvenimas, jeigu žmonės pagalvos apie tai ir pagalvos, kaip buvo anksčiau“, – greičiau svajojo nei svarstė premjeras.

* Portalo Delfi užsakymu tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ lapkričio 19–29 dienomis atliktos apklausos duomenimis, už konservatorius lapkritį būtų balsavę 19,1 proc. respondentų, o už valstiečius – 7.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Www       2020-01-4 19:28

Aš šita sakau 30m

Šarūnėlis       2020-01-2 19:37

Išmaudysiu švogerį Dušinėse ir praeis noras mūsų partiją šmeižti.

tikrai taip       2020-01-2 15:26

Teisingi p.Sauliaus Skvernelio žodžiai.

Įdomu, kurioje vietoje?       2020-01-2 10:30

Įdomu, kurioje vietoje Skvernelis regi savąją kompetenciją? Ir pritariu jo minčiai, kad “...Aš manau, jeigu žmonės kritiškai mąstantys, jie pasirinks kitas politines jėgas”. Tai jau tikrai - mąstantys niekada nepasirinks tokio nemąstančio ir nesigaudančio realybėje žmogaus. O dar,  prisimenant 2012-05-17, tai tenka tik apgailestauti, kad šis žmogus apskritai atsidūrė politikoje?

sunkus atvejis       2020-01-2 8:22

Mėšlas ir tie konservai. Bet kai apie kritinį mąstymą prabyla Stribas…

Teleloto laimėtojus parodo televizoriuje.       2020-01-1 19:59

O kas pažįsta nors vieną, dalyvavusį apklausoje apie partijų reitingus? Draugas profesorius puikiai išnaudojo įstatymdavystę paveldimos partijos reikmėms užtikrinti, papirkdamas du rinkėjų sluoksnius ir taip užsitikrindamas tremtinių, ir drauge, įslaptintųjų tavariščių, bei jų palikuonių paramą ilgiems laikams

Al.       2020-01-1 14:42

Konservatorių vertinimas arti teisybės, bet kai kuriuos esminius klausimus valstiečiai sprendė kartu su konservatoriais - vaikų atėmimo, miškų iškirtimo, rusų agentų įslaptinimo, lenkiškos autonomijos rėmimo. Teismuose leidžiama tvarkytis rezervistams, Garliavos sąmokslas tęsiamas, provincija tebenaikinama.

Labai       2020-01-1 9:26

taiklus ir teisingi Skvernelio pastebejimai.Butu labai gaila, jeigu pilieciai nesuprastu ir neivertintu valsticiu nuveiktu darbu.Ju ir valstybes labui.I klausimus, ka gi jie tokio nuveike, teisingiausias atsakymas butu - tu kvailys, arba piktavalis.

Kalbant apie pranckietį       2020-01-1 1:33

Tai nekompetetingas žmogus, nesuvokiantis kokiį postą užima, nori kažką įrodyti, bet galiausiai pasirodo   kad yra užsispyręs durnius, kaip akla višta grūdą iš Karbauskio gavęs postą ,ir tam pačiam Karbauskiui kertantis.apgailėtinas menkas tipelis

Kis       2019-12-31 16:20

reitingus galima nupirkti,nes niekasju nera mates ir girdejes >per 30 metu is mano ratelio niekas nera niekada apklaustas.Jeigu atsistosi prie TS buveines duru,nenustebsiu surinkes ir 86 %,juk Putina panasiai myli(o siandiena deda ir nalabai graziai)Netikiu,kad Lietuvoje palike tik “Klausimelio"kontingentas.Kas atlikta per valstieciu valdymo metus-stebuklas,o juk nebuvo atrastas grezinys nei duju ,nei naftos.Pasirodo reikia visai nedaug,gebejimo,morales,sazines ir doros,o labiausiai NEVOKTI!Nevardinsiu kas ir kiek sukelta ir pakelta.Gal jie turejo aitvarus?Taip turejo aitvarus,kurie vadinasi szine ir morale.

Nu prisidėjo konservatoriai       2019-12-31 13:57

ten, kur stambusis kapitalas šluoja Lietuvos miškus - solidarizavosi su Skvernelio vyriausybe - anei cypt tuo klausimu - solidariai. Yra ką pamąstyti. Stambiojo kapitalo dileriai ištikimi savo “vertybėms” ir ruošiasi dar stambiai “pasijodinėt” - jei laimėtų rinkimus. O šiaip - tai jokia sodoma gomora per valstiečius neatsitiko, nors ir kaip stengėsi “nelaimę” prišaukt “nepriklausomų medijų” purvininkai. Ogi - iš Lietuvos ne tik kad nepabėgo, bet pribėgo daugybė užsienio investuotojų. O kur dar nuskurdimo “prognozės” - kurios pavirto kad ir saikingu, bet turtėjimu. O kur dar prikirptas “širdis prie širdies” NVO vaikų išpardavinėjimo verslas ir “nemušimo” termino apibrėžties diskusijos, kurių metu “nemušimo” terminui liberalkonservatorių norėta priklijuot vaiko psichikos užmušimą...bet - pagaliau savanoris advokatas laimi vaikų, miškų gynimo bylas. Pagaliau, šiokia tokia šviesa atsiranda valstybės teisės prekybcentry. Gal net teisė atsiras šioje valstybėje, jei valstiečiai pabus bent dar kadenciją. O kur dar teisėjai ir antstoliai - su prikirptais savivalės “kvalbonais”, o kur farmacijos perpardavėjų aukso upių pristabdymas, alkoholio “švienčių” apribojimai. Ir kur konservatoriai? Ogi solidarizavosi tik vienu - “aukso veršių” laisvo ir vis dar “teisėto” Lietuvos miškų vogimo klausimu.

be stasio       2019-12-31 11:42

nieks ir kaka padaryt negali,jis visus turiuz ausu palaikyt.

stasys        2019-12-31 10:27

Na S.Skvernelį galima suprasti , bet ką sujaudintu kai matai jog darbas tavo valstybei , ne tau ir tavo partijai atneša naudą . S.Skvernelis nebus pirmas kuriam prieš sekančius rinkimus netikėtai atsiveria atvirumo čakros ir pasipilą konservatorinė tryyyyda . Jo vietoje imčiau ta savo rinkimu programa ir pirštais savo rinkėjams parodyčiau kas pavyko ir ko ne iš to kas buvo žadėta . Dabar tai tik nauji soc.demai su trupučiu senosios nostalgija . Jei politikams nesiseka susikalbėti jiems ne vieta Seime ir tuo labiau politinėje arenoje ., tai prieštarauja pačiai politiko veiklos prigimčiai ..  nes žmonėms tampa nesvarbios tos pačios visuomenės interesai ., o yra iškeliamos savo asmeninės .Ta S.Skvernelio išpažintis yra skirta ir G.Nausėdai .. kuriam bet kokiu atveju teks apsispręsti prie kuriu krantu glaustis ..o jei ne ? telieka tik viena puse metu pavėlavus skelbti išankstinius Seimo rinkimus. Nemastančiai publikai iš karto sakau “koncervatoriai” ne be grieko .. bet ..


Rekomenduojame

Kaip vysk. Pranciškus Ramanauskas Alfonsą Svarinską slapta lageryje įšventino į kunigus

Algimantas Rusteika. Kokie jie būtų dabar?

Laisvės premijos laureato Albino Kentros kalba iškilmingame Laisvės gynėjų dienos minėjime

Mitingo „Už istorinę atmintį, didvyrių garbę, Trispalvę ir Valstybę“ vaizdo įrašas

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. Renginių programa

Rasa Čepaitienė. Signalinės sistemos I. Pidžinas

LRT: pirmieji kandidatų į Vilniaus universiteto rektoriaus postą debatai

Ramūnas Karbauskis. Kleptokratija ir jos didvyriai

Vygantas Malinauskas. Mano trigrašis į diskusiją apie simbolius

Prokurorų žinia: Neringa Venckienė iš įtariamosios tapo kaltinamąja

Šiandien, šeštadienį, 14 val. kviečiame į pilietinį mitingą – už istorinę atmintį, didvyrių garbę, Trispalvę ir Valstybę

Italų kalbininko prof. dr. Guido Michelinio paskaita apie lietuvių kalbą ir jos pranašumus

Vilniaus Sąjūdis: nedelsiant grąžinkite A. Kentrai Miško brolių muziejaus patalpas ir, atlyginę patirtą žalą, paremkite jo veiklą

Prokuratūra skundžia sprendimą Generolo Vėtros lentelės sudaužymo byloje

Raimondas Navickas. Pasiūlymas klaipėdiečiams

Tautos forumo reikalavimas dėl patyčių iš valstybinės vėliavos, laisvės kovotojų ir genocido aukų atminimo

Robertas Čerškus. Apie neužmirštuolės žiedelius

Vidmantas Valiušaitis. 1944 m. sausio 9 d. tragiškai žuvo gaisre prezidentas Antanas Smetona

Liudvikas Jakimavičius. Įdomus faktas

Robertas Grigas. Jei iš LRT diktorių atsirastų...

Grėsmės lygių nebeliko. Įsigaliojo naujas Vaiko situacijos vertinimo tvarkos aprašas

Tomas Baranauskas. Atmintinos dienos ir Kazys Škirpa

Vincentas Vobolevičius. ES direktyvos: kas jos ir ką jos gali?

Vidas Rachlevičius. Mes vėl pralaimim neiššovę...

Advokatas Remigijus Merkevičius neįžvelgia jokio moters nusikaltimo: jos sulaikymui pagrindo nebuvo

Liudvikas Jakimavičius. Atsako belaukiant: jis bus žiaurus ir visiškai kitoks nei prognozuojama

„Meilės krantų“ autorius Gitenis Umbrasas: Jausmas, lyg kas ranką pjautų

Nuo bačkos. LRT: mums dera nulenkti galvas prieš tas jaunas policijos pareigūnes, operatyviai radusias argumentų, kodėl gi reikia sulaikyti asmenį

Algimantas Rusteika. Trys išvados

Policinės valstybės sentencijos

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.