Dienos aktualija, Demokratija ir valdymas, Partijos

Žino, ką sako? S. Skvernelis: „Tai antivalstybinė partija: skurdino žmones, niekada neįgyvendino nė vieno strateginio projekto, reikalingo Lietuvai“

Tiesos.lt redakcija   2019 m. gruodžio 31 d. 8:38

13     

    

Žino, ką sako? S. Skvernelis: „Tai antivalstybinė partija: skurdino žmones, niekada neįgyvendino nė vieno strateginio projekto, reikalingo Lietuvai“

Baigiantis metams premjeras Saulius Skvernelis, duodamas interviu tv3.lt (visą interviu žr. ČIA), apie savo paties ateities planus atvirauti nepanoro – jo teigimu, daug kas priklausys nuo sveikatos, tačiau kaip Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) deleguotas premjeras, jis žada padaryti viską, kad ir vėl triumfuotų būtent ši politinė jėga.

Paprašytas pakomentuoti tą faktą, kad vadinamieji reitingų tyrimai lapkričio mėnesį rodo rinkėjų palankumą nebe jo atstovaujamai politinei jėgai, o Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijai*, premjeras buvo tiesmukas:  jei rinkėjai mąstys kritiškai, konservatoriai rinkimų nelaimės. Ir patikino: „Tai yra antivalstybinė partija, kuri skurdino žmones, niekada neįgyvendino, nepadarė nė vieno strateginio projekto, Lietuvai reikalingo“.

Paprašytas patikslinti, ką turėjo omeny pavadindamas TS-LKD antivalstybine partija, S. Skvernelis atsakė klausimu: „Jūs pasakykite, kada ji veikė už valstybę? Ji daro visus žingsnius, kurie galiausiai nukreipti prieš mūsų valstybę arba visuomenę. Žmonės buvo skurdinami, buvo įvairūs sprendimai, kurie finansinę naštą užkrovė ne vienam dešimtmečiui į priekį, padaryti nesuprantami sprendimai“, – vardijo „antivalstybinius“ konservatorių veiksmus premjeras.

Kontrargumento apie tai, kad paskutinįsyk (2008–2012) konservatoriams buvo patikėta atsakomybė už šalį per pasaulinę ekonominę krizę ir nebuvo kitos išeities, tik priimti nepopuliarius mokestinius ir finansinius sprendimus, premjeras nė nesvarstė. „Nereikia vien tik krizės laikotarpį minėti. Jie buvo ne vieną kartą valdžioje. Aš manau, jeigu žmonės kritiškai mąstantys, jie pasirinks kitas politines jėgas, – dėstė savo nuomonę S. Skvernelis. – Taip, gali būti teoriškai, šita politinė jėga gali surinkti daugiausiai balsų. Bet kas su ja sudarys koaliciją? Aš nežinau, ar atsiras kokia nors partija, kuri norės su tokiu partneriu turėti koaliciją“, – politinės „aritmetikos“ pagrindus dėstė Vyriausybės vadovas.

Ir išsakė mintį, kuri galėjo nuskambėti ir kaip pasiūlymas visoms centro ir centro-kairės partijoms jau dabar susitarti, kad „net iki rinkiminiame laikotarpyje arba po rinkimų būtų padaryta centro-kairės koalicija ir būtų valstybės progresas, o ne regresas, tenkinant vienos politinės grupės interesus“.

S. Skvernelis įvertino ir LVŽS galimybes per 2020-ųjų Seimo rinkimus: 2016-ųjų rinkimų sėkmės pakartoti neišeis („To neįmanoma pakartoti“), bet išlikti valdžioje pavyktų „susitelkus ir turint gerą rinkiminę programą, galiausiai perteikiant tuos darbus, permušant informacinę blokadą apie darbus, kada žmonės patys jaučia, mato, kaip keičiasi jų gyvenimas, jeigu žmonės pagalvos apie tai ir pagalvos, kaip buvo anksčiau“, – greičiau svajojo nei svarstė premjeras.

* Portalo Delfi užsakymu tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ lapkričio 19–29 dienomis atliktos apklausos duomenimis, už konservatorius lapkritį būtų balsavę 19,1 proc. respondentų, o už valstiečius – 7.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Www       2020-01-4 19:28

Aš šita sakau 30m

Šarūnėlis       2020-01-2 19:37

Išmaudysiu švogerį Dušinėse ir praeis noras mūsų partiją šmeižti.

tikrai taip       2020-01-2 15:26

Teisingi p.Sauliaus Skvernelio žodžiai.

Įdomu, kurioje vietoje?       2020-01-2 10:30

Įdomu, kurioje vietoje Skvernelis regi savąją kompetenciją? Ir pritariu jo minčiai, kad “...Aš manau, jeigu žmonės kritiškai mąstantys, jie pasirinks kitas politines jėgas”. Tai jau tikrai - mąstantys niekada nepasirinks tokio nemąstančio ir nesigaudančio realybėje žmogaus. O dar,  prisimenant 2012-05-17, tai tenka tik apgailestauti, kad šis žmogus apskritai atsidūrė politikoje?

sunkus atvejis       2020-01-2 8:22

Mėšlas ir tie konservai. Bet kai apie kritinį mąstymą prabyla Stribas…

Teleloto laimėtojus parodo televizoriuje.       2020-01-1 19:59

O kas pažįsta nors vieną, dalyvavusį apklausoje apie partijų reitingus? Draugas profesorius puikiai išnaudojo įstatymdavystę paveldimos partijos reikmėms užtikrinti, papirkdamas du rinkėjų sluoksnius ir taip užsitikrindamas tremtinių, ir drauge, įslaptintųjų tavariščių, bei jų palikuonių paramą ilgiems laikams

Al.       2020-01-1 14:42

Konservatorių vertinimas arti teisybės, bet kai kuriuos esminius klausimus valstiečiai sprendė kartu su konservatoriais - vaikų atėmimo, miškų iškirtimo, rusų agentų įslaptinimo, lenkiškos autonomijos rėmimo. Teismuose leidžiama tvarkytis rezervistams, Garliavos sąmokslas tęsiamas, provincija tebenaikinama.

Labai       2020-01-1 9:26

taiklus ir teisingi Skvernelio pastebejimai.Butu labai gaila, jeigu pilieciai nesuprastu ir neivertintu valsticiu nuveiktu darbu.Ju ir valstybes labui.I klausimus, ka gi jie tokio nuveike, teisingiausias atsakymas butu - tu kvailys, arba piktavalis.

Kalbant apie pranckietį       2020-01-1 1:33

Tai nekompetetingas žmogus, nesuvokiantis kokiį postą užima, nori kažką įrodyti, bet galiausiai pasirodo   kad yra užsispyręs durnius, kaip akla višta grūdą iš Karbauskio gavęs postą ,ir tam pačiam Karbauskiui kertantis.apgailėtinas menkas tipelis

Kis       2019-12-31 16:20

reitingus galima nupirkti,nes niekasju nera mates ir girdejes >per 30 metu is mano ratelio niekas nera niekada apklaustas.Jeigu atsistosi prie TS buveines duru,nenustebsiu surinkes ir 86 %,juk Putina panasiai myli(o siandiena deda ir nalabai graziai)Netikiu,kad Lietuvoje palike tik “Klausimelio"kontingentas.Kas atlikta per valstieciu valdymo metus-stebuklas,o juk nebuvo atrastas grezinys nei duju ,nei naftos.Pasirodo reikia visai nedaug,gebejimo,morales,sazines ir doros,o labiausiai NEVOKTI!Nevardinsiu kas ir kiek sukelta ir pakelta.Gal jie turejo aitvarus?Taip turejo aitvarus,kurie vadinasi szine ir morale.

Nu prisidėjo konservatoriai       2019-12-31 13:57

ten, kur stambusis kapitalas šluoja Lietuvos miškus - solidarizavosi su Skvernelio vyriausybe - anei cypt tuo klausimu - solidariai. Yra ką pamąstyti. Stambiojo kapitalo dileriai ištikimi savo “vertybėms” ir ruošiasi dar stambiai “pasijodinėt” - jei laimėtų rinkimus. O šiaip - tai jokia sodoma gomora per valstiečius neatsitiko, nors ir kaip stengėsi “nelaimę” prišaukt “nepriklausomų medijų” purvininkai. Ogi - iš Lietuvos ne tik kad nepabėgo, bet pribėgo daugybė užsienio investuotojų. O kur dar nuskurdimo “prognozės” - kurios pavirto kad ir saikingu, bet turtėjimu. O kur dar prikirptas “širdis prie širdies” NVO vaikų išpardavinėjimo verslas ir “nemušimo” termino apibrėžties diskusijos, kurių metu “nemušimo” terminui liberalkonservatorių norėta priklijuot vaiko psichikos užmušimą...bet - pagaliau savanoris advokatas laimi vaikų, miškų gynimo bylas. Pagaliau, šiokia tokia šviesa atsiranda valstybės teisės prekybcentry. Gal net teisė atsiras šioje valstybėje, jei valstiečiai pabus bent dar kadenciją. O kur dar teisėjai ir antstoliai - su prikirptais savivalės “kvalbonais”, o kur farmacijos perpardavėjų aukso upių pristabdymas, alkoholio “švienčių” apribojimai. Ir kur konservatoriai? Ogi solidarizavosi tik vienu - “aukso veršių” laisvo ir vis dar “teisėto” Lietuvos miškų vogimo klausimu.

be stasio       2019-12-31 11:42

nieks ir kaka padaryt negali,jis visus turiuz ausu palaikyt.

stasys        2019-12-31 10:27

Na S.Skvernelį galima suprasti , bet ką sujaudintu kai matai jog darbas tavo valstybei , ne tau ir tavo partijai atneša naudą . S.Skvernelis nebus pirmas kuriam prieš sekančius rinkimus netikėtai atsiveria atvirumo čakros ir pasipilą konservatorinė tryyyyda . Jo vietoje imčiau ta savo rinkimu programa ir pirštais savo rinkėjams parodyčiau kas pavyko ir ko ne iš to kas buvo žadėta . Dabar tai tik nauji soc.demai su trupučiu senosios nostalgija . Jei politikams nesiseka susikalbėti jiems ne vieta Seime ir tuo labiau politinėje arenoje ., tai prieštarauja pačiai politiko veiklos prigimčiai ..  nes žmonėms tampa nesvarbios tos pačios visuomenės interesai ., o yra iškeliamos savo asmeninės .Ta S.Skvernelio išpažintis yra skirta ir G.Nausėdai .. kuriam bet kokiu atveju teks apsispręsti prie kuriu krantu glaustis ..o jei ne ? telieka tik viena puse metu pavėlavus skelbti išankstinius Seimo rinkimus. Nemastančiai publikai iš karto sakau “koncervatoriai” ne be grieko .. bet ..

Rekomenduojame

Virdžinija – sektinas pavyzdys

Dominykas Vanhara. Labai tikėtina valdančiosios koalicijos sudėties kaita

Vygantas Malinauskas. Žmogaus teisių komitetas siūlo ideologizuoti smurto problemą

Privalomi skiepai gali sukelti sveikatos sistemos griūtį

Kęstutis Girnius. Konfliktas su Kinija – strateginė, ne taktinė ar komunikacijos klaida

Vokietijoje mokesčių mokėtojų pinigais remiami filmai atitinkantys „įvairovės sąrašą“

Vytautas Sinica. Valstybinės kalbos atnašavimas

Ar iš tikrųjų Seimo nariai patvirtino buvusių Lietuvos okupacinių režimų teisėtumą?

ES „žalioji darbotvarkė“ nebus taikoma privatiems lėktuvams ir jachtoms

Visuomenininkai lietuvių kalbos naikintojus įamžins knygoje „Valstybinės lietuvių kalbos išdavikai“

Draudikas atsisako padengti mirtį dėl vakcinos, nes mirusysis neva dalyvavo eksperimente pats prisiimdamas riziką

Vytautas Sinica. Vyriausybės veiklos apžvalga

Jonas Vaiškūnas. Kalba ne apie kalbą – o apie tai, kur eis demarkacinė linija

Eugenijus Jovaiša. Kalbos išniekinimo projekto autoriai įteisins okupacinių režimų primestą rašybą

Pareigose pažemintas arkivyskupas, susijęs su dokumentu, draudžiančiu laiminti tos pačios lyties poras

Sigitas Besagirskas. Kiek mums kainuos kova su Kinija?

Loreta Strom. Norvegijos visuomenės sveikatos institutas (FHI) nerekomenduoja naudoti koronos sertifikato kaip prevencinės priemonės

Peter Kwasniewski. Kodėl gitarų muzika neturėtų skambėti katalikiškose Mišiose

Etikos dalyko mokymas Vokietijoje sumažino religingumą

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Jėzus Kanos vestuvėse – II eilinis sekmadienis

Arnas Simutis. Lietuva yra šaltojo pilietinio karo būklėje

Dovilas Petkus. Mažosios Lietuvos diena – nacionalistinė šventė

Mindaugas Karalius. Lietuvių kalbos naikintojai bus įamžinti knygoje

Tautvydas Galinis. Svetimvardžiai asmens dokumentuose, arba apie projektą atšaukti valstybinę lietuvių kalbą

Daugiau nei pusė Airijos katalikų dėl pandemijos pasirinko neiti į šv. Mišias

Vytautas Radžvilas. Žodis Laisvės gynėjų dieną

Vytautas Radžvilas. Autonomininkų svajonės tampa tikrove

Kuriamas precedentas: Kvebeko teisėjas apribojo neskiepyto tėvo teisę lankyti vaiką

Asta Katutė. Ideologinė politika: nuo asmenvardžių keitimo iki vėl grąžintos Stambulo konvencijos

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujametinės valdžios dovanėlės Lietuvai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.