Žino, ką kalba, Partijos

Žino, ką kalba. Artūras Zuokas: apie galimą kyšį Masiuliui turėjo žinoti visa liberalų vadovybė

Tiesos.lt siūlo   2016 m. gegužės 19 d. 9:10

3     

    

Žino, ką kalba. Artūras Zuokas: apie galimą kyšį Masiuliui turėjo žinoti visa liberalų vadovybė

tv3.lt

Buvęs Vilniaus meras ir dabartinės Vilniaus opozicinės Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) vadovas Artūras Zuokas tikina, kad apie galimą buvusio Liberalų sąjūdžio vadovo Eligijaus Masiulio kyšį turėjo žinoti ir likusi partijos vadovybė, nes, jo teigimu, visa valdyba yra susisaisčiusi su koncernu „MG Baltic“.

„Ne Eligijus Masiulis, visa minėta grupė, vadovybė, dabartinis partijos elitas, įskaitant ir kitus pavaduotojus, visada buvo susijęs su minėta grupe, su konkrečiais minimais asmenimis (...), tai yra viena grupė ir tai nėra vien Eligijus Masiulis. Manęs niekas neįtikins, kad ką darė Eligijus Masiulis, nežinojo Eugenijus Gentvilas, nežinojo Gintaras Steponavičius, nežinojo kiti Liberalų sąjūdžio vadovybės nariai“, - „Lietuvos ryto“ televizijai trečiadienį sakė A.Zuokas.

Pasak jo, „MG Baltic“ finansinė grupė visada buvo viena iš šios partijos pagrindinių palaikytojų, finansuotojų“.

A.Zuokas tvirtino, kad 2005-aisiais, kai dabartinis Liberalų sąjūdžio flangas atskilo nuo tuometinės Liberalų ir centro sąjungos, „MG Baltic“ įtakoje ir buvo kuriamas Liberalų sąjūdis“.

„Kad Eligijus Masiulis, partijos pirmininkas, imtų tokio dydžio (...) kyšius ar visa kita, ir apie tai nebūtų žinojusi partijos vadovybė, kuri ruošiasi rinkimams, - tai yra tiesiog melas ir nenuoširdumas“, - sakė jis.

Jo skaičiavimais, pernai Liberalų sąjūdis iš valstybės biudžeto ir 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio gavo daugiau nei 800 tūkst. eurų, o šiemet ši suma sieks maždaug tiek pat.

„Dar beveik milijonas (litų - BNS) grynaisiais Masiulio - pirmininko - namuose, tai 4 mln. (litų - BNS). Tai žinot, tokiais pinigais gali nupirkti bet kokius reitingus, pirkti viešąją opiniją ir kurti savo gerą reputaciją. Ką ir pasakė buvęs jau partijos narys Antanas Guoga - jis pasakė, kad ne tik kad kėlė klausimą dėl pinigų ir dėl galimų kyšių, bet taip pat už pinigus buvo perkami ir remiami įvairūs komentatoriai, viešosios nuomonės formuotojai, taigi, šiandien mes turime ne tik politinės korupcijos atvejį, bet dar blogiau - tais pinigais buvo kuriamas skaidumo įvaizdis, ir tame dalyvavo daug žmonių, kurie taip pat gaudavo pinigus ir rašydavo gerus komentarus ar straipsnius apie minėtą partiją ar jos lyderius“, - kalbėjo A.Zuokas.

Jis teigė manantis, kad „MG Baltic“ duoti pinigai E.Masiuliui buvo skirti ne partijai, o „už tam tikrus sprendimus, tam tikrus dalykus“.

R.Šimašius: nematome pagrindo įtarti partiją

„Pagal tuos duomenis, kuriuos aš turiu, pagal tuos, kuriuos mano kolegos turi, mes nematome jokio pagrindo, dėl ko būtų galima įtarti partiją kažkur tai dalyvavus vienuose ar kituose neteisėtuose, nesąžininguose sandoriuose“, - A.Zuoko pareiškimus komentavo laikinasis Liberalų sąjūdžio pirmininkas sostinės meras Remigijus Šimašius.

Jis kartojo, kad iš partijos turėtų pasitraukti visi žmonės, kurie įtaria galintys turėti problemų su teisėsauga.

„Perkratėme kiek įmanoma visus sprendimus, veiklas ir partijoje, ir Seime, ir savivaldybėse, kur gali kilti įtarimų. Tiesą sakant, neradome nieko, kas leistų mums suabejoti pačiais savimi ir savo kolegomis“,- kartojo R.Šimašius.

Teisėsauga tiria įtarimus, kad koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis galėjo perduoti E.Masiuliui 106 tūkst. eurų kyšį. Teismas leido suimti R.Kurlianskį 20-čiai parų, jam pateikti įtarimai didelės vertės prekybos poveikiu ir stambaus masto papirkimu. Paskelbus šią informaciją, E.Masiulis atsistatydino iš partijos pirmininkų.

Liberalų sąjūdis atsiskyrė nuo A.Zuoko „amoralios politikos“

Buvęs sostinės vadovas Artūras Zuokas šiuo metu vadovauja neparlamentinei Lietuvos laisvės sąjungai (liberalams), kuri susikūrė 2014 metais susijungus Sąjungai „Taip“ ir Liberalų ir centro sąjungai (LiCS). Liberalų sąjūdis susikūrė 2006 metais po to, kai kilo vidiniai nesutarimai ir įtampos tuometinėje LiCS A.Zuokui sulaukus teisėsaugos įtarimų dėl pasikėsinimo papirkti buvusį tarybos narį. Tuomet kritikuodami A.Zuoko „amoralią politiką“ dalis tuometinės LiCS narių patys pasitraukė (E.Gentvilas), o kai kurie buvo pašalinti iš partijos - tarp jų E.Masiulis, Gintaras Steponavičius, Algis Kašėta ir kiti. Pastarieji ir įkūrė Liberalų sąjūdį, pritraukdami į jį nemažai buvusių LiCS narių.
A.Zuokas 2000-2007 metais buvo Vilniaus meru, 2003-2010 metais jis buvo Liberalų ir centro sąjungos pirmininkas. 2008 metais A.Zuokas buvo nuteistas dėl pasikėsinimo papirkti buvusį tarybos narį Vilmantą Drėmą. A.Zuokas taip pat turėjo ne kartą aiškintis dėl ryšių su verslo įmonių grupe „Rubicon group“, kuri dabar vadinasi „Icor“.

tv3.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Nieko naujo       2016-05-19 18:19

ir čia Zuokas 100 procentų teisus. Taip “reikalai” tvarkomi visose partijose ir tikrai visų partijų “grietinėlė” tame dalyvauja. Tik įdomu, jei Masiulis “kris”, ar vienas bus paaukotas, ar vyks grandininė reakcija.

Geri buvo banditai       2016-05-19 13:49

Kas iš jų liks libderastijoj?

isvada       2016-05-19 10:13

kaip liberastas- taip banditas.


Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Algimantas Rusteika. Gyvename linksmiau ir laisviau

Liudvikas Jakimavičius. Prisiklausėme

Jonas Švagžlys. Apie opozicijos atstovų sekamas sėkmės istorijas

Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Algimantas Rusteika. Kelios pastabos „vaiko ėmimo“ įrašo paraštėje

Aštuntosioms Garliavos antpuolio metinėms artėjant Neringa Venckienė klausia: Kodėl? Už ką?..

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.