Žino, ką kalba, Partijos

Žino, ką kalba. Artūras Zuokas: apie galimą kyšį Masiuliui turėjo žinoti visa liberalų vadovybė

Tiesos.lt siūlo   2016 m. gegužės 19 d. 9:10

3     

    

Žino, ką kalba. Artūras Zuokas: apie galimą kyšį Masiuliui turėjo žinoti visa liberalų vadovybė

tv3.lt

Buvęs Vilniaus meras ir dabartinės Vilniaus opozicinės Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) vadovas Artūras Zuokas tikina, kad apie galimą buvusio Liberalų sąjūdžio vadovo Eligijaus Masiulio kyšį turėjo žinoti ir likusi partijos vadovybė, nes, jo teigimu, visa valdyba yra susisaisčiusi su koncernu „MG Baltic“.

„Ne Eligijus Masiulis, visa minėta grupė, vadovybė, dabartinis partijos elitas, įskaitant ir kitus pavaduotojus, visada buvo susijęs su minėta grupe, su konkrečiais minimais asmenimis (...), tai yra viena grupė ir tai nėra vien Eligijus Masiulis. Manęs niekas neįtikins, kad ką darė Eligijus Masiulis, nežinojo Eugenijus Gentvilas, nežinojo Gintaras Steponavičius, nežinojo kiti Liberalų sąjūdžio vadovybės nariai“, - „Lietuvos ryto“ televizijai trečiadienį sakė A.Zuokas.

Pasak jo, „MG Baltic“ finansinė grupė visada buvo viena iš šios partijos pagrindinių palaikytojų, finansuotojų“.

A.Zuokas tvirtino, kad 2005-aisiais, kai dabartinis Liberalų sąjūdžio flangas atskilo nuo tuometinės Liberalų ir centro sąjungos, „MG Baltic“ įtakoje ir buvo kuriamas Liberalų sąjūdis“.

„Kad Eligijus Masiulis, partijos pirmininkas, imtų tokio dydžio (...) kyšius ar visa kita, ir apie tai nebūtų žinojusi partijos vadovybė, kuri ruošiasi rinkimams, - tai yra tiesiog melas ir nenuoširdumas“, - sakė jis.

Jo skaičiavimais, pernai Liberalų sąjūdis iš valstybės biudžeto ir 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio gavo daugiau nei 800 tūkst. eurų, o šiemet ši suma sieks maždaug tiek pat.

„Dar beveik milijonas (litų - BNS) grynaisiais Masiulio - pirmininko - namuose, tai 4 mln. (litų - BNS). Tai žinot, tokiais pinigais gali nupirkti bet kokius reitingus, pirkti viešąją opiniją ir kurti savo gerą reputaciją. Ką ir pasakė buvęs jau partijos narys Antanas Guoga - jis pasakė, kad ne tik kad kėlė klausimą dėl pinigų ir dėl galimų kyšių, bet taip pat už pinigus buvo perkami ir remiami įvairūs komentatoriai, viešosios nuomonės formuotojai, taigi, šiandien mes turime ne tik politinės korupcijos atvejį, bet dar blogiau - tais pinigais buvo kuriamas skaidumo įvaizdis, ir tame dalyvavo daug žmonių, kurie taip pat gaudavo pinigus ir rašydavo gerus komentarus ar straipsnius apie minėtą partiją ar jos lyderius“, - kalbėjo A.Zuokas.

Jis teigė manantis, kad „MG Baltic“ duoti pinigai E.Masiuliui buvo skirti ne partijai, o „už tam tikrus sprendimus, tam tikrus dalykus“.

R.Šimašius: nematome pagrindo įtarti partiją

„Pagal tuos duomenis, kuriuos aš turiu, pagal tuos, kuriuos mano kolegos turi, mes nematome jokio pagrindo, dėl ko būtų galima įtarti partiją kažkur tai dalyvavus vienuose ar kituose neteisėtuose, nesąžininguose sandoriuose“, - A.Zuoko pareiškimus komentavo laikinasis Liberalų sąjūdžio pirmininkas sostinės meras Remigijus Šimašius.

Jis kartojo, kad iš partijos turėtų pasitraukti visi žmonės, kurie įtaria galintys turėti problemų su teisėsauga.

„Perkratėme kiek įmanoma visus sprendimus, veiklas ir partijoje, ir Seime, ir savivaldybėse, kur gali kilti įtarimų. Tiesą sakant, neradome nieko, kas leistų mums suabejoti pačiais savimi ir savo kolegomis“,- kartojo R.Šimašius.

Teisėsauga tiria įtarimus, kad koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis galėjo perduoti E.Masiuliui 106 tūkst. eurų kyšį. Teismas leido suimti R.Kurlianskį 20-čiai parų, jam pateikti įtarimai didelės vertės prekybos poveikiu ir stambaus masto papirkimu. Paskelbus šią informaciją, E.Masiulis atsistatydino iš partijos pirmininkų.

Liberalų sąjūdis atsiskyrė nuo A.Zuoko „amoralios politikos“

Buvęs sostinės vadovas Artūras Zuokas šiuo metu vadovauja neparlamentinei Lietuvos laisvės sąjungai (liberalams), kuri susikūrė 2014 metais susijungus Sąjungai „Taip“ ir Liberalų ir centro sąjungai (LiCS). Liberalų sąjūdis susikūrė 2006 metais po to, kai kilo vidiniai nesutarimai ir įtampos tuometinėje LiCS A.Zuokui sulaukus teisėsaugos įtarimų dėl pasikėsinimo papirkti buvusį tarybos narį. Tuomet kritikuodami A.Zuoko „amoralią politiką“ dalis tuometinės LiCS narių patys pasitraukė (E.Gentvilas), o kai kurie buvo pašalinti iš partijos - tarp jų E.Masiulis, Gintaras Steponavičius, Algis Kašėta ir kiti. Pastarieji ir įkūrė Liberalų sąjūdį, pritraukdami į jį nemažai buvusių LiCS narių.
A.Zuokas 2000-2007 metais buvo Vilniaus meru, 2003-2010 metais jis buvo Liberalų ir centro sąjungos pirmininkas. 2008 metais A.Zuokas buvo nuteistas dėl pasikėsinimo papirkti buvusį tarybos narį Vilmantą Drėmą. A.Zuokas taip pat turėjo ne kartą aiškintis dėl ryšių su verslo įmonių grupe „Rubicon group“, kuri dabar vadinasi „Icor“.

tv3.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Nieko naujo       2016-05-19 18:19

ir čia Zuokas 100 procentų teisus. Taip “reikalai” tvarkomi visose partijose ir tikrai visų partijų “grietinėlė” tame dalyvauja. Tik įdomu, jei Masiulis “kris”, ar vienas bus paaukotas, ar vyks grandininė reakcija.

Geri buvo banditai       2016-05-19 13:49

Kas iš jų liks libderastijoj?

isvada       2016-05-19 10:13

kaip liberastas- taip banditas.


Rekomenduojame

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.