Naujienos

Žiniasklaidos misija: informuoti ar formuoti?

Tiesos.lt siūlo   2017 m. spalio 12 d. 8:05

57     

    

Žiniasklaidos misija: informuoti ar formuoti?

Aurimas Perednis | ziniuradijas.lt

Laidoje dalyvauja Prancūzijos radijo žurnalistė Mariele Vituro ir buvusi žurnalistė, LSDP komunikacijos atstovė Eglė Samoškaitė.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Julius       2017-10-29 8:22

Jums tie “įrodymai” vaidenasi. Šmeižikas-ė esat.
O kodėl aš turiu nustoti? Jūs turite nustoti šmeižti.

dream stalker        2017-10-27 19:39

Šaunolis! Paskutinese komentaruose pateikei dar viena irodima kad tu esi čekistas =)
Gal jau nustosi?!

Julius       2017-10-25 15:37

Neapmeižes negalite ištverti nei dienos. Siūlai dėl to jums nueiti pasitarti su psichologu.

Dream stalker > Julius       2017-10-23 19:29

Tu esi bevilstikai bukas padaras. Užsičiaupk savo snuki vaikeli ir bek pas teva čekista pasiskusk.

Julius       2017-10-23 7:27

Begėdis šmeižikas estate.

Dream stalker >       2017-10-22 18:25

Deja deja, Juliau tu esi kvailas ir bukas asilas. Tu pats save isdavei, jeigu dar karta perskaitisi savo kvailus komentarus gal tau pasiseks ir surasi kur tu suklidai.

Julius       2017-10-22 15:11

Begėdis esate. Šmeižiate mane ir mano šeima iš peties. Tą mano šeimoje tiek iš mamos pusės tiek iš tėvo pusės nebuvo nei vieno komunisto. Nei vieno budelio čekisto ar kgbisto ar kokio koloboranto. Begėdis šmeižikas esate.

Dream stalker >        2017-10-21 19:56

labai atsiprasau tave Julius! Bet tu esi ant 110% čekistines išperos sunelis.

Dream stalker >        2017-10-21 19:09

Kartoju nežinau kelinta karta. Tu esi bukas ir durnas runkelis gyvenantis savo iliuziju pasaulije.
——————————
“Misteri jus gi pradėjote analizuoti iš teisinės pusės ir aiškinti kas čia įstatymo nepažeidžia. Jūs gi apsimetė teisininku. ” As nieko panasau nei analizavau nei apsimetinejau, kiek kartu tau reikia pakartot kad tau daeitu? Durniau, paskaitik mano ankstiasnius komentarus ir isitikink. Jeigu rasi kad as tau mieluju tada nukopijuok cia.
——————-
“Kas liečia jūsų kultūra tai esate melagis ir šmeižikas. Prisigalvojote apie mane nebūtų dalykų ir dar dristate kalbėti kad aš gyvenu iliuzijų pasaulyje. Sarmatos neturite. Begėdis esate.”
Atleisk, zmogau bet tu ant tiek kvailas kad as išejau iš kantrybes aiskint tau tas pats per ta pati.

Julius       2017-10-21 18:11

Misteri jus gi pradėjote analizuoti iš teisinės pusės ir aiškinti kas čia įstatymo nepažeidžia. Jūs gi apsimetė teisininku.
Kas liečia jūsų kultūra tai esate melagis ir šmeižikas. Prisigalvojote apie mane nebūtų dalykų ir dar dristate kalbėti kad aš gyvenu iliuzijų pasaulyje. Sarmatos neturite. Begėdis esate.

Dream stalker        2017-10-21 8:56

Gerbiamasis klumpagalvis runkelis as NIEKADA ne sakiau kad “valdiška žiniasklaida pažeidžia įstatymus”.
—————————
“O aš supratau kad jūs kaip teisininkas vertinate” as tau jau sakiau, savo iskripusios fantazijos apie mane gali palikti prie saves, nes jie niekam neidomus.
——————————
“Ir dar jūs savo šmeižtą mano atžvilgiu apie čeksta nutylėjote.” as apie tave viska pasakiau, ka ten daugiau komentuot? Bet as neatmetu galimibes kad as galiu klisti. Klisti taip žmogiska wink
—————————
“Valdiškai žiniasklaidai meluoti negalima pagal jus o jums galima” kur as taip sakiau?
——————-
P.S Žmogau, tu gyveni kažkokiam vien tau suprantamam iliuziju pasaulije.

Julius       2017-10-21 2:35

Ne Hipokratas bet hipokritas.

Julius       2017-10-21 2:34

Ir dar jūs savo šmeižtą mano atžvilgiu apie čeksta nutylėjote. Valdiškai žiniasklaidai meluoti negalima pagal jus o jums galima. Hipokratas esate.

Julius       2017-10-21 2:30

” Istatimu jisai nepažeidžia” čia jūs vertinate kaip teisininkas. O aš supratau kad jūs kaip teisininkas vertinate valdiška žiniasklaida nes pagal jus išeina kad pastaroji pažeidžia įstatymus.

Dream stalker        2017-10-20 20:14

““laužo įstatymą” tai yra apsimetusio teisininko argumentas.”
As tokiu žodžiu(“laužo įstatymą”) nesakiau. As nei kuom ne apsimetineju.
——————————————
“O galbūt jūs esate įstatymus leidžiamasis organas” :D visdelto tu esi durnas kaip runkelio klumpe. Istatimus leidžia seimas, tai reiskia kad seimas yra istatimu leidžiamasis organas.
——————————-
” Ir tada valdiška žiniasklaida laužo jūsų įstatymą” valdiška žiniasklaida ne laužo jokiu istatimu.
———————————
“Ką galvoju kad jis praradęs ryšį su tikrove ir tarsi esate sapne” savo iškripusias fantazijas gali pasilikti prie saves, man mažiausei rupi tavo nuomone.
——————————
“Kaip ir tikėjimą kad politikai neužsėma propaganda.” Lietuvoje neliko nei politiku nei politikos. Tai kas viksta dabar tai yra absurdo teatras. O taip vadinamieji “politikai” tai tiesiog klounai, skirti linksminti ir durninti runkelius už ju pačiu pinigus.

Julius       2017-10-20 16:19

Ir dar savo šmeižtą apie “čeksta” galite pasilikti sau. Kaip ir tikėjimą kad politikai neužsėma propaganda.

Julius       2017-10-20 16:14

“laužo įstatymą” tai yra apsimetusio teisininko argumentas. O galbūt jūs esate įstatymus leidžiamasis organas. Ir tada valdiška žiniasklaida laužo jūsų įstatymą. Ir tai visai nejuokinga. Ką galvoju kad jis praradęs ryšį su tikrove ir tarsi esate sapne. Prabusk žmogau prabusk.

Dream stalker >        2017-10-19 20:49

“Jūs gi sakėte kad valdiška žiniasklaida laužo įstatymą. Bet jau aš taip supratau tai išeitų kad jūs apsimetate teisininku. Bandau spėti teiseju?”
Koks skirtumas kas as? Tai ne prideda jokiu argumentu diskusijoje.
————————————————-
“Kas dėl pedofilijos tai atvirkščiai valdžia ir visa valdiška ir privati žiniasklaida isterija kėlė kad pedofilijos nebuvo. Kiek mokesčių mokėtojų pinigų išėjo į tą valdžios propaganda kad pedofilijos nebuvo tai bus galima suskaičiuoti tik ateityje. Už propaganda pinigų sumos numeris turėtų būti įspūdingas.”
Problema ne tame kad “kiek pinigu isleista”. Problema tame kad sitie “žurnalistai” pažeide pagrindinius žurnalistikos principus ir turetu nedelsiant atleisti is darbo ir turetu but pranešta visuomenei, kad tokie veikejai neturetu dirbt žurnalistikoje. Bet kažkodel čekistines gaujos vadeiva čekiste Dalia, dovanoja sitiems veikejams visokiausius ordenus ir t.t Idomu kodel taip yra?
—————————————
“Kas dėl produkto tai yra propaganda kuri rėmėsi nuomone. Kiek tą nuomonė yra sąžininga ar nesąžininga mes to nežinome.”
Matai wink tu nevisai kvailas. Tai vat kai politikai vikdo savo rinkimine kompanija jie pasakoja savo nuomone, apie valstybes vistimo vizija. Kad jinai dažniausei nesutampa su realybe, čia nera nieko keisto. Kiesta tai kad runkelis tiki pasakom ir balsuoja už juos.
————————————
P.S Gerbiamasis čekistas Julius! jeigu tu neturi ka atsakit, tada geriau nesižemink ir tyliai nusimuilink.

Julius       2017-10-19 2:56

Propaganda pati sąvoka apima viską tik klausimas ant kiek propaguojami dalykai yra sąžiningi ir ar mums nėra meluojama arba propaganda nėra objektyvi. Tai yra propagandoje daug dalykų yra nutylimi arba škraipomi ir t.t. ir t.t.

Julius       2017-10-19 2:16

O taip mano nuomonė kad valdžia užsako propaganda privačioje žiniasklaidoje.

juliau purai       2017-10-19 1:42

esi pats tikriausias propagandistas - visi tavo pasisakymai yra nuomonė
tu net propagandos apibrėžimo nežinai, dėlioji ar varati, kaip tau patinka

Julius        2017-10-19 1:36

Kas dėl produkto tai yra propaganda kuri rėmėsi nuomone. Kiek tą nuomonė yra sąžininga ar nesąžininga mes to nežinome.

Julius        2017-10-19 1:34

Kas dėl pedofilijos tai atvirkščiai valdžia ir visa valdiška ir privati žiniasklaida isterija kėlė kad pedofilijos nebuvo. Kiek mokesčių mokėtojų pinigų išėjo į tą valdžios propaganda kad pedofilijos nebuvo tai bus galima suskaičiuoti tik ateityje. Už propaganda pinigų sumos numeris turėtų būti įspūdingas.

Julius        2017-10-19 1:25

Jūs gi sakėte kad valdiška žiniasklaida laužo įstatymą. Bet jau aš taip supratau tai išeitų kad jūs apsimetate teisininku. Bandau spėti teiseju?

Dream stalker        2017-10-18 20:27

“Politikų propaganda sudėjusi su pasižadėjimas kurių vėliau jie nevykdo. Tos propagandos jums į vales pripompuoja per rinkimus per privačią žiniasklaida ir už tai susimokate jūs.”
Seip buna aibe aplinkibiu del kuriu politikai negali ivikdit savo pazadu. Ir tai vadinti propaganda butu ne visai korrektiska. Sitam kontekste i propaganda daugiau panasu kai lietuvos čekistu propagandos ruporai metu metais riekia apie pedofilijos byla, kai istikruju jokios pedofilijos nera irodita. Ten tiesiog bukai kala durnam runkeliui i galva, kad čia pedofilija ir viskas.
—————————————————
“Aš pasakiau kad privačioje žiniasklaidoje valdžia užsako viešųjų ryšių propaganda o jūs tai pavadinime beprasmė demagogija.”
Jus jauciaut skirtuma kai jums metu metais kiekviena diena kala i galva mela (“pedofilijos byla”). Arba kai per televizoriu trumpai pasirodo rinkimine kompanija? Jums cia tas pats?
—————————————
“Privati žiniasklaida jums gali transliuoti melą ir už jūsų pinigus ir jums yra gerai. Galbūt jūs turite kokių nors interesų privačioje žiniasklaidoje?”
Jus kaip mažas vaikas smuklmenates i smulkmenas. As jums eilini karta kartoju, rinkimine kompanija arba visieji rysiai paduodami kaip priklauso. Bet tikra čekistine propaganda transliujama pasleptai metu metais diena dienon per tv kanalus islaikomus is mokesciu mokietoju pinigu.
————————————-
“O įdomu teisininkas pas jus irgi galima apsimetinėti kaip ir žurnalistais?” Kad as esu teisininkas tai tik jusu iskripusios fantazijos, daugiau nieko.
————————————-
P.S buna per televizoriu reklamuoja kad koks nors produktas yra skanus, bet istikruju jisai nera skanus. Čia yra baisus melas ir propaganda? Ir mes dabar turim aptarinet tokias nesamones?

Julius        2017-10-18 16:12

Politikų propaganda sudėjusi su pasižadėjimas kurių vėliau jie nevykdo. Tos propagandos jums į vales pripompuoja per rinkimus per privačią žiniasklaida ir už tai susimokate jūs.
Aš pasakiau kad privačioje žiniasklaidoje valdžia užsako viešųjų ryšių propaganda o jūs tai pavadinime beprasmė demagogija.
Kaip matau jūs čia apsimetate teisininku.
Jeigu jums melas gerai tai ji jūs čia galvą dar kvaršinate.
Pavyzdys jums pateiktas su nuoroda skaityti nemokate.
Privati žiniasklaida jums gali transliuoti melą ir už jūsų pinigus ir jums yra gerai. Galbūt jūs turite kokių nors interesų privačioje žiniasklaidoje?
O įdomu teisininkas pas jus irgi galima apsimetinėti kaip ir žurnalistais?

dream stalker        2017-10-17 18:31

“Užsakymus politikai už biudžeto pinigus gali daryti tiek valdiškoje tiek privačioje žiniasklaidoje. Faktų galite pasiskaityti politinių partijų ataskaitose kur jos išleido pinigus.
Valdžios viešieji ryšiai ir va Budrienė privačiame delfije rašinėjo straipsnius už valdiškus pinigus. http://www.ekspertai.eu/paieska?s=Budrienė&w1=1&w2=1”
Turiu omenij, kaip atrodo ta politiku propaganda?
————————————
“Kokį jūs turite išsilavinimą kad faktą vadiname demagogija?”
Koki fakta as vadinu demagogija?
—————————
“O valdžios melas privačioje žiniasklaidoje yra jums gerai?” Privatus kanalas gali roditi ka nori. Istatimu jisai nepažeidžia.
———————————————
“Valdžios melas niekur nedigs jeigu ir nebus valdiškos žiniasklaidos.” Tegul valdžia meluoja, man tai kas.
———————-
“Galbūt jūs ginsitės ir išjunksite TV bet pinigai jūsų už tai kad jums smegenis praplautu jau bus sumokėti iš jūsų kišenės privačiam žiniasklaidos bizniui.” Apie koki smegenu plovima jus čia kalbat? Pateikit pavizdi.
——————————————————-
“Taip kas dar kartą pakartosiu kad nėra skirtumo tarp valdiškos žiniasklaidos ir privačios. Bent aš jo nematau. Visur panašūs apsimeteliai kurie apsimetinėja žurnalistais.”
Kaip jums sunkiai daeina wink skirtumas tarp valdiskos žiniasklaidos melo ir privacio tai kad už valdiska mela sumokat jus. O privati žiniasklaida gali transliuti koki nori mela, jai tai nedraudžia istatimas.
——————————
“O įdomu ar pavyzdžiui daktaru Lietuvoje irgi galima apsimetinėti be jokių moralinių skrupulų?” :D :D :D
Koks jus sunkus žmogus smile As jums sakiau kokiu 3 kartus, kad gyditojo darbas griežtai reglamentuotas istatimais. Taip kad gyditojas negali apsimetineti, skirtingai negu žurnalistas.

Julius       2017-10-17 3:07

Užsakymus politikai už biudžeto pinigus gali daryti tiek valdiškoje tiek privačioje žiniasklaidoje. Faktų galite pasiskaityti politinių partijų ataskaitose kur jos išleido pinigus.
Valdžios viešieji ryšiai ir va Budrienė privačiame delfije rašinėjo straipsnius už valdiškus pinigus. http://www.ekspertai.eu/paieska?s=Budrienė&w1=1&w2=1
Kokį jūs turite išsilavinimą kad faktą vadiname demagogija?
O valdžios melas privačioje žiniasklaidoje yra jums gerai?
Valdžios melas niekur nedigs jeigu ir nebus valdiškos žiniasklaidos. Melas jūs bus pateiktas privačioje žiniasklaidoje. Galbūt jūs ginsitės ir išjunksite TV bet pinigai jūsų už tai kad jums smegenis praplautu jau bus sumokėti iš jūsų kišenės privačiam žiniasklaidos bizniui.
Taip kas dar kartą pakartosiu kad nėra skirtumo tarp valdiškos žiniasklaidos ir privačios. Bent aš jo nematau. Visur panašūs apsimeteliai kurie apsimetinėja žurnalistais. O įdomu ar pavyzdžiui daktaru Lietuvoje irgi galima apsimetinėti be jokių moralinių skrupulų?

Dream stalker        2017-10-16 21:21

“Jūs neigete kad politikai nenaudoja pinigų iš biudžeto savo propagandai žiniasklaidoje apmokėti?” Istikruju as nelabai suprantu apie ka jus cia kalbat, pateikit koki nors pavizdi. Seip jeigu tai yra tiesa, tai butu dar viena faktas pries valdiska žiniasklaida.
——————————————
“Ir dar jūs neigete kad valdžia iš už valstybės biudžeto pinigus privačioje žiniasklaidoje užsako taip vadinamus viešuosius ryšius”
As neneigiu kad valdžia užsako viešuosius ryšius. Debiliškas seimas prieme debiliška istatima ir dabar jus stebites kodel per valstybini kanala viksta debelizmas uz mokesciu moketuoju pinigus.
———————————
“dar vadiname faktus demagogija. Esate apsigaubes stora cinizmo skura.” Kad neatrodit kvailiu moksleiviu, prieš pradedant naudi nepažistamus žodžius, visu pirma vertetu pasidometi ju reikšme.
———————————
“Ir dar vienas dalykas. O taip aš kaip skaitytojas sprendžiu kad man melas yra bjaurus ir nesvarbu koks jis būtų privatus ar valdiškas.”
Labai teisingai! bet privatu mela galima išjungti ir nežiureti, tada greitu laiku toks kanalas dings is eterio. Bet valdiškas melas niekada nenustos meluoti, nes nera skirtumo ar jus žiurit valdiška kanala ar ne, jinai vistiek gaus finansavima iš biudžeto.

Julius        2017-10-16 0:53

Ir dar jūs neigete kad valdžia iš už valstybės biudžeto pinigus privačioje žiniasklaidoje užsako taip vadinamus viešuosius ryšius ir dar vadiname faktus demagogija. Esate apsigaubes stora cinizmo skura.
Ir dar vienas dalykas. O taip aš kaip skaitytojas sprendžiu kad man melas yra bjaurus ir nesvarbu koks jis būtų privatus ar valdiškas.

Julius        2017-10-16 0:43

Jūs neigete kad politikai nenaudoja pinigų iš biudžeto savo propagandai žiniasklaidoje apmokėti?

Dream stalker        2017-10-15 22:11

“Kaip matote jūs negalite paneigti kad “privati” žiniasklaida irgi yra iš dalies išlaikoma mokesčių mokėtojų pinigais.” Ponuli! atsiprasau bet man atrodo kad jus esat idijotas. Politiku reklamai naudojami jo asmeniniai arba jo sponsoriu pinigai. Yra dar valstybes pinigai skirti rinkiminei kompanija, kaip vikdit rinkimine kompanija kiekvienos partijos asmeninis reikalas.
————————
” Aš paliečiau politikus o kur dar taip vadinami viešieji valdiški ryšiai ir ju propaganda. Jums nerūpi kiek ten pinigų sukišta į melą? Ir dar kaip kurios “privačios” žiniasklaidos dėjo užrašą kad tai propaganda kai kurios tą pačią propaganda pateikė visuomenei be jokio užrašo.”
Beprasme demagogija.
——————————-
“Atleiskite man tai klasifikacinėje lentelėje įrašas privati arba valdiška.” :DDD žiniasklaida ne klasifikuojama pagal tokius požimius. Jeigu ne paslaptis kiek jums metu? mokykla jau baiget? ne?
——————————
“Jūs sakote žurnalistai su gyditojais pagal ištikimybę profesijai neturi nieko bendra. Tą prasme žurnalistai gali sau leisti meluoti, būti neobjktyvus, užsiiminėti politinėmis propagandinis, politinėmis intrigomis, kurstiti istorijas ir t.t. ir tai pagal jus yraok? Tai ir yra žurnalistika?”
Taip. Privačiame tv kanale žurnalistai gali dariti ka nori. Žurnalistika tai ar ne, sprendžia kanalo žiurovai, jeigu žmonems patinka tegul žiuri, man nuo to nei karšta nei šalta.
———————————————-
“Jūs tik domina pinigų klausimas bet jums reikia tuo klausimu kreiptis į politikus kurie skirsto jūsų pinigus.  ”
Ačiu jums už nemokama patarima, be šio patarimo aš pats niekada neapsispresčiau ka aš turečiau dariti. Bet šeip tie pinigai yra ir jusu ir jeigu jus nedomina tai kad jusu pinigai naudojami jusu smegenims pudrinti tai man nuošrdžiai jusu gaila. Del to nieko nuostabaus kad nomenklatura vadina lietuvos gyventojus “runkeliais”
———————————-
“Šiai dienai visiems politikams tokia žiniasklaida yra gerai ir jie dėl jokių pinigų skirimo galvos sau nekvaršina. ” Iš tikruju šiai dienai pas mus nera nei politiku nei politikos. Lietovos “žiniaskaida” tai yra čekistinio režimo propagandos ruporas. Tiketis kad čekistu aktoriai(seimo nariai) sukils prieš savo propagandos rupora, mažu mažiausei kvaila.
—————————————
“O galbūt jums tik netinka tad melas kuri transliuoja tos TV. Jums turbūt norėtusi kitokio melo kuris atitiktų jūsų įsitikinimus ir jūsų vertybes?” ir vel demagogija. Man noretusi kad man nepudrintu smegenu už mano pinigus ir nieko daugiau. Bet tačiau kadangi, aš praktiškai nežiuriu lietuvos čekistu propagandos ruporo tai man tos “žiniasklaidos” galetu visai nebuti.

 

Julius       2017-10-15 21:06

Kaip matote jūs negalite paneigti kad “privati” žiniasklaida irgi yra iš dalies išlaikoma mokesčių mokėtojų pinigais. Aš paliečiau politikus o kur dar taip vadinami viešieji valdiški ryšiai ir ju propaganda. Jums nerūpi kiek ten pinigų sukišta į melą? Ir dar kaip kurios “privačios” žiniasklaidos dėjo užrašą kad tai propaganda kai kurios tą pačią propaganda pateikė visuomenei be jokio užrašo.
Atleiskite man tai klasifikacinėje lentelėje įrašas privati arba valdiška.
Jūs sakote žurnalistai su gyditojais pagal ištikimybę profesijai neturi nieko bendra. Tą prasme žurnalistai gali sau leisti meluoti, būti neobjktyvus, užsiiminėti politinėmis propagandinis, politinėmis intrigomis, kurstiti istorijas ir t.t. ir tai pagal jus yraok? Tai ir yra žurnalistika?
Jūs tik domina pinigų klausimas bet jums reikia tuo klausimu kreiptis į politikus kurie skirsto jūsų pinigus. Šiai dienai visiems politikams tokia žiniasklaida yra gerai ir jie dėl jokių pinigų skirimo galvos sau nekvaršina.
O galbūt jums tik netinka tad melas kuri transliuoja tos TV. Jums turbūt norėtusi kitokio melo kuris atitiktų jūsų įsitikinimus ir jūsų vertybes?

Dream stalker        2017-10-15 19:39

“Aš turiu mintyje rinkimus kurių metu politinės partijos ir atskiri politikai perka vietą žiniasklaidoje savo propagandai. Ir tokių būdu “privati” žiniasklaida mėgaujasi mokesčių mokėtojų pinigais nes politinės partijos gauna pinigų iš valstybės biudžeto. “
Kai per televizija rodoma politine reklama jinai yra pažymeta žodžiais “politine reklama”. Bet kai laidu vedejai Jakilačiai ir Miliutes akvaizdžiai atstoja viena puse, tai jau ne reklama.
—————————————
“Privati arba valdiška žiniasklaida dar kartą pakartosiu tai tik klasifikacija. Aš nematau iš principo žurnalistikoje tarp jų jokio skirtumo.” smile Šeip TVkanalu “klasifikacija” tai yra “AnimalPlanet” gyvunu kanalas, “History” istorinis kanals ir t.t
——————————-
“Melas, žinių filtracijos, idėjų filtracijos, politinės linijos laikimasis, pataikavimas vieniems politikams ir koneveikomas kitų politikų ir t.t. vienu žodžiu pasakius visuomenės nuomonės formavimas. Ir jūs to nematote? Jums tik rūpi pinigai?”
As neturi nieko prieš propaganda, pataikavima, politines linijos laikimasi. Mane tik rūpi mano pinigai kurios as turiu moketi žmonems, kurie pataikauja politinei partijai su kuria as neturiu jokiu bendru interesu.
——————————-
“Kas dėl paliginimo gyditojo ir žurnalisto iš profesinės pusės tai yra vienas ir tas pats. Įsivaizduokite jūs negaluojate ir norite gyditis o visur tik vieni šarlatanai.” Ištikruju nematau nieko bendro tarp žurnalisto ir gyditojo. Dar karta sakau, gyditojo darbas griežtai reglamentuotas istatimais, už istatimu pažeidima gali gresti baudžiamoji atsakomybe. Pvz. privačiu info kanalu žurnalistai gali rašyti apie bet ka, jokie istatimai ju neriboja ir baudžiamoji atsakomybe negresia.

Julius       2017-10-15 16:46

Aš turiu mintyje rinkimus kurių metu politinės partijos ir atskiri politikai perka vietą žiniasklaidoje savo propagandai. Ir tokių būdu “privati” žiniasklaida mėgaujasi mokesčių mokėtojų pinigais nes politinės partijos gauna pinigų iš valstybės biudžeto.
Privati arba valdiška žiniasklaida dar kartą pakartosiu tai tik klasifikacija. Aš nematau iš principo žurnalistikoje tarp jų jokio skirtumo. Melas, žinių filtracijos, idėjų filtracijos, politinės linijos laikimasis, pataikavimas vieniems politikams ir koneveikomas kitų politikų ir t.t. vienu žodžiu pasakius visuomenės nuomonės formavimas. Ir jūs to nematote? Jums tik rūpi pinigai?
Kas dėl paliginimo gyditojo ir žurnalisto iš profesinės pusės tai yra vienas ir tas pats. Įsivaizduokite jūs negaluojate ir norite gyditis o visur tik vieni šarlatanai.

Dream stalker        2017-10-15 9:48

“Ir gydytojas privatus gali tada gyditi kaip jis nori? Turbūt ne.” Paliginimas visiskai nekorrektiskas. Gyditojo darbas grieztai reglamentuotas istatimais.
——————————
“Jums tai skirtumas privati arba valdiška man tai iki klasifikacija ir daugiau nieko. ” Jeigu jus nesuprantas tokiu elementariu daliku tai man jusu nuoširdžiai gaila.
————————————
“Kas dėl tos “privačios” ir mokesčių mokėtojų pinigų tai pastarosios taip pat mėgaujasi mokesčių mokėtojų pinigais per politikų užsakoma propaganda ir tai oficialiai ir pagal įstatymus. ” Kokia politiku užsakoma propaganda turit omenij? Pateikit pavizdi.
——————————-
“Klausimas grįžtant prie gydytojo ar jeigu tave neobjektyviai gydis tai ar tu pasveiksi? Ar gyvensi gerai ir laimingai? Turbūt ne. Su žiniasklaida ir visuomene yra lygiai toks pats ryšis kaip tarp gyditojo ir negaluojančio.”
Šeip net jeigu gyditojas blogai dirba jus turit pasirinkima nueiti pas kita gyditoja. Paliginus su žiniasklaida, jus neturit pasirinkimo, kaip mokesciu moketojas nepriklausomai ar jus naudojates sia paslauda ar ne, jus vistiek privalot islaikiti žiniasklaida kuri aptarnauja kažkieno interesus. Kitaip sakant už jusu pinigus kažkas sprendžia savo asmeninius interesus su kuriais jus neturit nieko bendro.

Julius       2017-10-15 2:34

Ir gydytojas privatus gali tada gyditi kaip jis nori? Turbūt ne. Su žiniasklaida viskas tas pats. Jums tai skirtumas privati arba valdiška man tai iki klasifikacija ir daugiau nieko. Kas dėl tos “privačios” ir mokesčių mokėtojų pinigų tai pastarosios taip pat mėgaujasi mokesčių mokėtojų pinigais per politikų užsakoma propaganda ir tai oficialiai ir pagal įstatymus.
Klausimas grįžtant prie gydytojo ar jeigu tave neobjektyviai gydis tai ar tu pasveiksi? Ar gyvensi gerai ir laimingai? Turbūt ne. Su žiniasklaida ir visuomene yra lygiai toks pats ryšis kaip tarp gyditojo ir negaluojančio.

dream stalker        2017-10-14 20:08

skirtums tame kad tie infoportalai ““tiesas” “ekspertų” delfi lryta ” yra privacios kontros kurios gali transliuti ka nori. O musu visu mokesciu moketoju islaikomi valstybiniai kanalai kažkodel aptarnauja tik čekistus.

Julius į Jules       2017-10-14 19:20

Žiniasklaida paskirtis informuoti pakeista į formuoti. Ir ka mes bepaimtume “tiesas” “ekspertų” delfi lryta visas TV jos visos turi savo politines linijas savo prioritetus ir visos jos formuoja visuomenės nuomone. Aš juo vieną kartą sakiau tiesos į puodą neisidėsi ir valgyti sau neišsivirsi todel pinigai mokami tik už melą. Tokia yra šios dienos Lietuvos ir visos Europos tikrovė. Sakyčiau bjauri tikrovė.

dream stalker        2017-10-14 12:15

Lietuvos ziniasklaidos misija tarnauti čekistu režimui.

Jules       2017-10-14 9:27

Tiek Prancūzijoje, tiek Vokietijoje propagandoje vyrauja dezinfosklaida, dezi propaganda, o ne žiniasklaida. Bet nenusiminkite, jei pradėsite sakyti tiesą, o ne dezį varyt - reikalai pradės palengvėle keistis į gerąją pusę.

Nepasirasysiu       2017-10-13 16:06

Kai kam gal atrodo, kad Prancūzijoje žiniasklaida ne formuoja, o informuoja? Ha ha.

Julius Puras į 22 19       2017-10-13 1:49

Tą prasme “gera” propaganda yra gerai o “bloga” propaganda yra blogai? Kaip viskas paprasta tik dar yra tokie dalykai kaip tendencingumas kitais žodžiais tariant informacijos filtravimas, visuomenės dėmesio nukreipinėjimas ir atvirkščiai vėlgi tendencingai tariamų bėdų ar skandalų eskalavimas. Geriause tokius dalykus analizuoti pedagoginiuose pavyzdżiuose. Kaip jau minėjau Lietuvoje žiniasklaidos nėra viena tendencinga informatika.

Tarabilda       2017-10-13 0:31

Dalyko esmė giliau. Ne paviršiuje, kuriuo visi pagrįstai piktinasi. Anglai pvz. piktinasi neva jų pačių žinių fabriku BBC, nes vykstant Brexitui, BBC platforma išsijuosusi varo EU propagandą. CNN unisonu su BBC varo prieš Trumpą.
Pažiūrėkim, iš kur žinias ima mūsų “pioikioji” žiniasklaida? Perka iš BNS. O iš kur BNS? Iš BBC, CNN ir Reuters liberalleftistinių žinių perdirbimo fabrikėlių.
Kokie šaltiniai, tokios ir žinios.
O kodėl neieškoma kitų šaltinių, klauskite Grybauskaitės.

to Jėzusas       2017-10-12 23:19

Jūs gal pirma išsiaiškinkite, ką reiškia žodis ir sąvoka propaganda? Kol mama ar meilužė nepasakys, pats nesusiprasi išsiaiškinti su savo makaule, ane? Melaginga propaganda yra blogis. O šiaip, bet kokių žinių, nuomonių ar minčių propagavimas, skleidimas, yra propaganda. Ar supratai, pone Dievuli?

Piktas       2017-10-12 20:40

Prisiminkime pratybas Zapad. Praverskite visą mūsų žiniasklaidą - ką rašė. Kad dalyvaus 100 000, buvo kas sakė ir 200 000, kad puolamosios pratybos galinčios peraugti į kaimyninių šalių okupacijas ir pan. Kad minimum okupuos Baltarusiją, kad tai puolamosios pratybos su branduolio naudojimu ir t.t. Ar žiniasklaida rėmėsi objektyvias duomenimis, tyrimais ir ekspertais??? Praėjo pratybos - tyla. Tai kokios buvo tos pratybos ar kas girdėjo??? Pasirodo Rusija nieko nemelavo, bet melavo priešinga pusė, bet ne tai kad melavo, o tiesiog pasirodė idiotais. Jie net neįsivaizduoja kaip atrodo pratybos su 100 000 ar 200 000 karių. Suprantu visiokios grybauskaitės ir juknevičienės gali kliedėti pagal savo maumenėlio minkštumą, tačiau kur ta faktais besiremianti žiniasklaida??? Gal man mokytis kinietiškai ar kirica skaityti?

Jėzusas       2017-10-12 20:13

Žiniasklaida yra propaganda. Visada ir niekaip kitaip nebūna ir nėra buvę. Tai kyla iš poreikio valdyti socialines sistemas, tiek valstybės ribose, tiek regiono ar net globaliu mastu. 95 proc bet kokiai populiacijai tiesiog yra sunku mąstyti socialinėmis (nebuitinėmis) kategorijomis. Todėl daugumai nuomonė yra įdedama žiniasklaidos pagalba, na o tie 5 proc nieko nelemia, jie paprastai marginalizuojami.
Todėl sąvokos kaip nepriklausoma ar objektyvi žiniasklaida yra visiška nesamonė, šias sąvokas galima naudoti sąlyginai lyginant objektyvumus, ar sakant nepriklausoma - pasakyti nuo ko ji nepriklausoma.

LRT dezistai       2017-10-12 18:14

meluodami daro nusikaltimą, gerai žinodami, kad “bojevykai” ir taikusis atomas jų melą ir juos apgins, o istorijos jie nebijo - svarbu jie gerai gyvena. O ką manys po 100 metų jiems ir joms nusispjaut.

atgal sovietmetin       2017-10-12 18:05

Ką tik LRT viena višta iš sorošinių propagandinių visuomeninių organizacijų- tūla lektorė, aiškino suplūkusi, kad turi “idėją Lietuvai”- pozityvių naujienų privalomą transliaciją ,- išimtinai pozityvios naujienos veik privalomai transliuoti per žiniasklaidos priemones. Ir iškart iškyla aliuzija į bolševikmetį, kai visi politrukai privalėjo triūbyti apie naujus kompartijos laimėjimus, darbo žmonių solidarumą ir tuoj tuoj ateisiantį ružavą rytojų, dar pridėdavo ,, kad at[pigintos kaproninės kojinės ; tai buvo irgi pozityvios naujienos, iš kurių visi išsišaipydavo anekdotuose..

Julius Puras       2017-10-12 15:30

Lietuvoje žiniasklaidos nėra. Ką mes turime tai informatikos sistemos kuriom yra užbrėštas tikslas formuoti visuomenės mąstima. Ir tai yra daroma labai labai grubiai pasitelkent cinizmą netgi despotizma. Tose informatikos sistemose dirbantis žmonės nebijo visuomenės nuomonės apie save. Nebijo būti akivaizdžiai neobjektyvus ir vienpusiški.
Kas sukūrė tas informacines sistemas? Stambus verslininkai ir korporacijos o taipogi svetimos valstybės kurios turi interesų Lietuvoje. Jų taikinys valstybės valdimas ir įstatymai kaip ir Lietuvos įsipareigojimai. Kodėl visuomenė negali viso to nesakau sustabdyti bent jau valdyti? Dėl žemos bendravimo kultūros ir nesupratimo kas tai yra geras vardas.
Bet yra ir gerų ženklų tai feisbukas (tai nėra jokia veidaknygė). Šiai dienai tai yra pati geriausia ir patikimiause žiniasklaidos priemonė. Kodėl? Nes taisyklės yra nustatytos pačių žinių vartotojų. Melas neobjektyvumas šališkumas neteisingumas despotizmas cinizmas feisbuke turi labai trumpas kojas.

hau       2017-10-12 15:06

Na, gerai, tegu komercinė žniasklaida yra verslas. Tačiau LRT yra valstybinė, finansuojama iš biudžeto. Tai gal reiktų pareikalauti neparsidavinėti, nors šiokio tokio objektyvumo. Bet matomai LRT BIUDŽETINIŲ PINIGĖLIŲ MAŽAI. Todėl plika akimi matome šališkumą, begalines reklamas ar anonsus. Būtų įdomu sužinoti pvz. E.Jakilaičio ar R.Miliūtės atlyginimus.T

laukinės rinkos institūtka       2017-10-12 12:44

žiniasklaida yra verslas, o verslo tikslas yra tik vienas - gauti maksimalų pelną.
visa kita yra ne šio pasaulio dimencijos.

Jules       2017-10-12 11:47

Dezinfosklaidos misija yra dezinformuoti runkelyną, vadinasi, jį apgauti, engti, kvailinti, marginalizuoti, mobinguoti ir išnaudoti, kitaip tariant, valdyti ir neleisti jam ginti savo prigimtinių teisių. O pabandžiusius iškart mest iš darbo, atimt pragyvenimo šaltinį, pastatyti ant bado dietos ar stumti į savižudybę. Apkaltinti populizmu, ekstremizmu, antisemitizmu, fašizmu, ekstremizmu, neapykantos kurstymu, terorizmu, vatnikizmu, putinizmu ir ko ten neigimu, kad įvarytų baimės ir šie nebebandytų nei ginti savo teises, nei maišytis raudoniesiems oligarchams po kojomis, nes gresia 12 metų cypės demokratijos sąlygomis.

albina       2017-10-12 10:19

Labai liūdna,bet žiniasklaida yra tokia šališka,kad galima pavadinti propaganda ir vienos tiesos kalimu nuo ryto iki vakaro.Koks objektyvumas,jeigu valstybinės TV žurnalistas net neslepia,kad yra vienos partijos ruporas?Kita garsenybė neįstengia į valstybės premjerą kreiptis kitaip nei pavarde,nes žiūri į Saulių,mato Gabrielių.Svarbiausias žinių portalas-pirmame puslapy vien sekso pozos ir Pikul- Bunkės lygio naujienos.Kokius mokslus jie baigia?Kokias vertybes išpažįsta?

aišku, formuoti       2017-10-12 8:31

velnias, KGB, komunistai senai suprato žiniasklaidos naudą.
pakanka tik atsiversti delfi, lrytą - ir aišku kokios tamsios jėgos valdo Lietuvos žiniasklaidą.
——
tuom pasinaudoja korumpuoti teisėjai, prokurorai, komisarai, TM ir VRM klerkai (skverneliai) - tokia realybė, nes spauda taip rašo….

Komentatorius       2017-10-12 8:26

Neramina ir liūdina tai, kad informacijos objektyvumo jau nebelieka nacionalinio transliuotojo LRT veikloje.
Viršūnė - E.Jakilaičio meilė ir atsidavimas konservatoriams bei jų rėmėjams.

Jules       2017-10-12 8:17

Žiniasklaidos labai mažai, o pavojingai daug dezinfosklaidos. Žodžiu, be desovietizacijos(dekagebizacijos), be derusifikacijos ir depolonizacijos Lietuva neturi ateities - tik nunykimą.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.